دانمارک

مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک

مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک

دلیل انتخاب تحصیل در بهترین دانشگاه های دانمارک این است که تحصیل در دانمارک مزایای بیشماری برای دانشجویان و زندگی آینده آنها دارد . به دلیل وجود استقبال زیاد مهاجران ایرانی در سال های اخیر از کشورهای اروپایی از جمله دانمارک در این مقاله بر آن شدیم تا مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک را برای شما عزیزان بررسی کنیم و چنانچه پس از مطالعه این مقاله سوالاتی در رابطه با این کشور داشته باشید موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده ارائه کلیه خدمات مربوط در این زمینه به شما عزیزان خواهد بود .

دانمارک بر روی جلگه ای سرسبز واقع شده و آب و هوای آن معتدل و مرطوب به همراه بارش فراوان است . خاک دانمارک به 5 استان مختلف تقسیم شده و از جمله شهرهای مهم آن می توان به ادنسه ، اسبیرگ ، آلبورگ و آرهوس اشاره کرد . دولت این کشور در تمامی زمینه های خدماتی مانند بهداشت ، درمان ، آموزش و غیره می کوشد تا بهترین ها را در اختیار شهروندان خود قرار دهد .

مروری بر مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک

مردم دانمارک از سن 7 تا 16 سالگی از تحصیلات رایگان بهره مند می شوند و تا زمانی که بخواهند به دانشگاه وارد شوند نیازی به پرداخت شهریه بابت تحصیلات خود نخواهند داشت . در ادامه مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک را بررسی می کنیم .

سیستم آموزشی کشور دانمارک بسیار قوی و متناسب با آخرین متدهای آموزشی تدوین شده است به صورتی که دانش آموزان در هفت سال اول مدرسه هیچ گونه امتحانی نخواهند داشت و تنها در زمینه های مختلف آموزش می بینند . پس از آن دانش آموزان می توانند برای تحصیل در دانشگاه در رشته دلخواه خود درخواست داده و تا مقاطع بالا به تحصیل مشغول شوند .

کشور دانمارک دارای دانشگاه های برجسته ای در سطح اروپا است و نه تنها برای شهروندان بلکه برای متقاضیان تحصیل از سراسر دنیا نیز به عنوان یک مقصد ایده آل شناخته می شود . هر ساله دانشجویان زیادی برای تحصیلی در رشته های پزشکی ، مهندسی و غیره به این کشور وارد می شوند . و مهاجرت تحصیلی به دانمارک را بر می گزینند .

هزینه زندگی مناسب در دانمارک

از مهم ترین مواردی که ممکن است هنگام مرور مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک برای مهاجران اهمیت زیادی داشته باشد هزینه زندگی و مخارج در این کشور است .

دانمارک از جمله کشورهای با هزینه نسبتاً گران برای زندگی ست . یک فرد به تنهایی برای زندگی در این کشور به هزینه ای در حدود 1000 یورو در ماه نیاز دارد . البته مخارج شما به داشتن همراه و محل اقامتتان نیز بسیار بستگی دارد .

طبیعتا زندگی به همراه خانواده با زندگی یک فرد عادی متفاوت خواهد بود و هزینه های بیشتری را هنگام مهاجرت به دانمارک در بر دارد اما هر فرزندی که در این کشور متولد شود و تابعیت داشته باشد به عنوان شهروند از دولت دانمارک حقوق ماهیانه دریافت خواهد کرد .

هزینه زندگی مناسب در دانمارک

مزایای زندگی در دانمارک

آب و هوای متنوع دانمارک : یکی دیگر از مواردی که ممکن است شما را جذب زندگی در دانمارک نماید آب و هوای چهار فصل این کشور است . اگرچه میزان بارندگی در آن فراوان است اما هوای معتدل و سرد و حتی گرم و بهاری در فصول مختلف سال در آن قابل تجربه است .

ثبات اقتصادی در دانمارک : ثبات اجتماعی و اقتصادی موجود در دانمارک مثال زدنی ست . شما با اقامت در دانمارک در جامعه ای زندگی خواهید کرد که ثبات بازار کار و اقتصاد در آن وجود دارد و هرگز نگران درآمد و تامین مخارج خود نخواهید بود .

داشتن یک شغل مناسب در کشور دانمارک نه تنها مخارج عادی زندگی شما را تامین خواهد نمود بلکه امکان پس انداز و یا سفر در طول سال را نیز برایتان فراهم می سازد .

محیط زندگی و کار در دانمارک

فضای کاری به صورتی است که امکان پیشرفت و ترفیع رتبه را دارید و می توانید به خوبی به موقعیت شغلی مناسب برسید . ثبات فضای اقتصادی نیز این کشور را به گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری تبدیل نموده و هر ساله افراد زیادی در مشاغل مختلف اقدام به سرمایه گذاری در دانمارک می نمایند .

چنانچه شما از روش های صحیح بیزینس خود را در این کشور راه اندازی کنید می توانید با گسترش فعالیت خود در حوزه های مختلف به تجارتی موفق و سود خوب نیز برسید .

معایب زندگی در دانمارک

مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک را بررسی می کنیم ، مزایا را ذکر کردیم نوبت به بررسی معایب است . زندگی در دانمارک در کنار مزایای بی شماری که برای زندگی و مهاجرت دارد می تواند معایب و نقص هایی را نیز به همراه داشته باشد و برای برخی از افراد مقصد مناسبی نباشد .

به عنوان مثال یکی از مواردی که در دانمارک به صورت شاخص قابل توجه مهاجرین قرار می گیرد میزان بالای مالیات در این کشور است .

تمامی شهروندان موظف به پرداخت ماهیانه مالیات در این کشور هستند که میزان آن در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر است .

البته میزان بالای مالیات تضمین کننده رفاه اجتماعی شما خواهد بود و همانگونه که گفته شد کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست و بهترین خدمات شهروندی در اختیار تمام مردم قرار می گیرد .

یکی دیگر از مواردی که زندگی را برای برخی از مهاجرین به این کشور سخت نموده فصل سرماست . با وجود آنکه فصول مختلف را در این کشور می توان دید اما فصل سرما به نسبت زودتر آغاز شده و درجه هوا نیز به شدت کاهش می یابد . توجه داشته باشید که اگر متقاضی زندگی در کشور دانمارک هستید باید خود را آماده زندگی در کشوری با زمستان های بسیار سرد کنید .

یادگیری زبان دانمارکی

شاید بتوان زبان دانمارکی را نیز به عنوان مانعی کوچک و برای برخی جدی تر در نظر گرفت . برخی از متقاضیان مهاجرت به اروپا ترجیح می دهند تا به کشوری انگلیسی زبان مهاجرت کنند و از این طریق بتوانند به کشورهای مختلفی در دنیا وصل شوند .

یادگیری زبان دانمارکی

یادگیری زبان دانمارکی نیاز به پشتکار دارد و نقش اصلی را در رابطه با زندگی در این کشور ایفا می کند . برای کار ، زندگی ، تحصیل و هرگونه فعالیت شما باید به زبان مردم این کشور تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید به عنوان عضوی از جامعه به فعالیت خود ادامه دهید .

شرایط زندگی در دانمارک

زندگی در دانمارک مانند تمامی کشورهای دنیا مزایا و معایب خاص خود را به همراه دارد و شما به عنوان یک فرد مهاجر که می خواهد تمام سرمایه و زمان خود را برای این امر مهم و حیاتی اختصاص دهد باید قبل از هرگونه اقدام به طور دقیق مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک را بررسی نموده و با آگاهی کامل تصمیم نهایی خود را بگیرید .

خوب است بدانید که دانمارک با پایتختی شهر کپنهاگ در شمال قاره اروپا واقع شده و در حدود 5 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد . زبان رسمی مردم ، دانمارکی و با وجود عضویت در اتحادیه اروپا به حوزه یورو نپیوسته است .

دانمارک که تنها با کشور آلمان مرز خاکی مشترک دارد و از طریق یک پل به کشور سوئد نیز متصل می شود . مردم این کشور در چند سال اخیر به عنوان راضی ترین مردم جهان اعلام می شوند و از نظر اختلاف درآمد شهروندان در رتبه اول جهان قرار دارد .

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پرسش درباره مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک می توانید به موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر تهران و شیراز مراجعه کرده و از طریق مشورت با کارشناسان ما تمام جوانب کار را سنجیده و با قدمی هرچه محکمتر برای مهاجرت به دانمارک اقدام کنید . پاسخ سوالات مختلف خود در زمینه مهاجرت تحصیلی از قبیل شرایط پذیرش دانشگاه های دانمارک را در هنگام تماس تلفنی با موسسه دریافت خواهید کرد .

3/5 - (24 امتیاز)
بازگشت به لیست

66 دیدگاه در “مزایا و معایب مهاجرت به دانمارک

 1. رام گفت:

  سلام
  بنده هنرمند نقاش و مجسمه ساد هستم ميتونم براي مهاجرت به دانمارك به همراه خانواده اقدام كنم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت تحصیلی میتوانید اپلای کنید.
   چون در حال حاضر برای مهاجرت کاری به دانمارک رشته های به خصوصی چون پزشکی را می‌پذیرند.

   با تشکر از سوال شما

 2. Mahsa گفت:

  سلام میشه راهنماییم کنید، ۱۸ سالمه و دیپلم طراحی دوخت دارم، چطور میتونم بدون هزینه زیاد در مقطع کارشناسی پذیرش بشم؟
  لطفا جواب بدید ممنون میشم🙏

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با توجه به اینکه برای مهاجرت تحصیلی مقطع لیسانس نیاز به مدرک زبان دانمارکیست (کورس انگلیسی محدود با هزینه بالا ارایه میشود.)
   کشورهای دیگری را به شما‌پیشنهاد‌میکنیم.
   تحصیل رایگان در المان‌فرانسه اتریش اسلواکی
   تحصیل در ایتالیاو استفاده از بورسیه استانی

   با تشکر از سوال شما

 3. نسرین گفت:

  سلام خانه دار هستم با دو غرزند ۲۸ساله از چه طریقی میتوانم مهاجرت کنم به دانمارک

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تحصیلات و سن تان را نفرموده اید.
   به طور کلی به شیوه های کاری، تحصیلی،سرمایه گذاری ،ثبت شرکت و غیره میتوان به کشورهای مختلف مهاجرت کرد و انتخاب روش‌و‌کشور‌مقصد‌بستگی‌به رزومه‌ شما دارد.

   با تشکر از سوال شما

 4. سعید گفت:

  سلام من یه فرصت مطالعاتی یک ساله دارم
  اگر در دانمارک ازدواج کنم
  تکلیف فرزندم چه خواهد بود؟
  آیا به من بخاطر همسرم یا فرزندم ویزای pr خواهند داد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله از طریق ازدواج با تبعه دانمارکی میتوانید به اقامت برسید.

   با تشکر از سوال شما

 5. امیر گفت:

  با سلام
  دانشجوی ترم 6 تغذیه هستم و میخواستم ارشدم رو اینجا بخونم و برای دکترا اقدام به اپلای کنم برای کشورهای اروپایی از جمله دانمارک . به نظرتون همینکارو بکنم یا اینکه برای ارشد اقدام به اپلای کنم ؟؟ و اینکه اگه ارشد بخونم میخواستم بیوتکنولوژی پزشکی یا بیوشیمی بالینی بخونم نه اینکه تغذیه رو ادامه بدم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بهتر است بعد از دریافت لیسانس برای فوق لیسانس اپلای کنید،پذیرش بسیار راحت تر انجام می شود و‌نیاز به مقاله isi و غیره نیست . همچنین به طی گذشت چند سال شرایط مهاجرت تغییر خواهد کرد.

   با تشکر از سوال شما

 6. Amir Reza گفت:

  باسلام من در ژاپن پناهندگى دارم از سال 2007 وارد شدم ودرسال 2021 از طريق دادگاه هاى ژاپن موفَّق بدريافت پناهندگى شدم ايا امكان انتقال پناهندگى از ژاپن به دانمارك مقدور است سپاسگزارم اگر راهنمايى وجوابى ارسال بفرمايد

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر

   با تشکر از سوال شما

  2. بابک مقدم گفت:

   درود به شما . اگر بخواهم اقامت دانمارک را بگیرم باید از کجا شروع کنم . ممنون میشم راهنمایی کنید.

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام‌

    به شیوه های مختلف از جمله تحصیل ،کار ،ثبت شرکت،سرمایه گذاری،ازدواج و… میتوان مهاجرت کرد .در ابتدا باید شرایط شما بررسی شود.برای دریافت مشاوره رایگان میتوانید با موسسه تماس بگیرید.
    ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۲۵
    ۰۷۱۹۱۰۰۲۵۲۵

    با تشکر از سوال شما

 7. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 20 سالمه و دانشجوی مهندسی برق هستم
  میخواستم بدونم اگه بخواهم زبان رو یاد بگیرم چقدر زمان بره
  و اینکه میتونم برای تحصیل بورسیه بشم و هم کنار تحصیل کار کنم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مدت زمان آموزش زبان بستگی به نوع دوره، میزان تلاش شما، ساعات آموزشی و کیفیت آموزشی دارد و نمی‌توان زمان خاصی بیان کرد.
   در کشور دانمارک در مقطع phd می‌توان بورسیه گرفت ولی در مقاطع پایین‌تر امکان دریافت بورسیه کم است.
   در کنار تحصیل اجازه کار دارید.
   برای بورسیه میتوانید کشورهای چین و ایتالیا را اپلای کنید. همچنین می‌توانید در کشورهای آلمان، اتریش ،فرانسه، نروژ و اسلواکی از تحصیل رایگان استفاده کنید.

   با تشکر از سوال شما

   1. ساناز شراری گفت:

    سلام دخترم بیست سالشه و مترجمی زبان انگلیسی ترم دو هست خودمم پرستار با ۱۸ سال سابقه ۴۲ ساله هستم چه جوری میتونم همزمان هم برای تحصیل دخترم هم کار خودم دانمارک اقدام کنم

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     شما باتوجه به رشته تحصیلی تون می توانید برای ویزای کاری پرستاران در دانمارک اقدام کنید و فرزندتون هم با تسلط به زبان برای شروع تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کنند.

     با تشکر از سوال شما

 8. آیناز گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده کارشناسی ارشد اپیومیولوژی هستم از دانشگاه علوم پزشکی ایران
  اگه بخام برای دکترای اپیدمیولوژی دانمارک اقدام کنم باید چیکار کنم؟
  من ۲۸ سالمه و رزومه ام تا حدودی قویه و ۱۰ تا مقاله دارم.
  میشه لطفا راهمماییم کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای دریافت پذیرش می بایست با استاد راهنما مکاتبه کنید. در صورتی که مقالات شما isi باشند، با ارائه مدرک آیلتس 7 شانس بالایی برای پذیرش خواهید داشت. البته معدل لیسانس و فوق لیسانس تان نیز تاثیر گذار است.

   با تشکر از سوال شما

   1. رضادانایی گفت:

    من کارشناس هوشبری هستم جهت کاردزدانمارک چگونه است من۴۸ ساله هستم ۱۵ سال سابقه کادردارم

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     در حال حاضر دانمارک رشته های پزشکی دندانپزشکی و پرستاری را می‌پذیرد .
     کشورهای آلمان سوئد نروژ و عمان رشته اتاق عمل را می‌پذیرند اما با توجه به اینکه معمولا تا 45 سالگی می‌توان اقدام کرد باید شرایط تان در جلسه مشاوره به صورت تخصصی بررسی شود.

     با تشکر از سوال شما

 9. ابوالفضل گفت:

  سلام.برای مهاجرت کاری ب دانمارک چ نوع مدرک زبانی لازمه؟
  و اینکه تقریبا هزینه صفر تا صد برا رشته پرستاری چ مقدار هست؟
  ممنون

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بدون مدرک زبان میتوانید برای یادگیری و دریافت مدرک زبان دانمارکی به دانمارک مهاجرت کنید و بعد از دریافت مدرک c1 وارد پروسه معادل‌ سازی مدرک شوید. دوره زبان برای پرستار ها رایگان است و هزینه زندگی برای هر ماه حدود 1000 یورو می باشد.

   با تشکر از سوال شما

   1. بی نام گفت:

    سلام. ۳۱ سالمه و ازدواج کردم. خودم ارشد مهندسی شیمی دانشگاه غیرانتفاعی هستم. دو مقاله ISI چاپ شده دارم. مشاورین شما برای گرفتن بورسیه دکترا دانمارک کمک میکنن؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     پبله برای بررسی شرایط تان با موسسه تماس بگیرید .
     ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۲۵

     با تشکر از سوال شما

     1. Edi گفت:

      سلام من دندان پزشک هستم الان تقریبا ۳ سال نیم هست اقدام کردم نقص مدرکم اومده براشون فرستادم به دستشون رسید اما بعد از ۴ ماه هنوز بهم جوابی ندادن اگر حتی نه بهم بگن خوشحال میشم پلنم رو عوض میکنم واقعا دیگه بریدم

     2. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

      با سلام

      با توجه به اینکه به جزییات پرونده شما دسترسی نداریم‌ نمیتوانیم راهکاری پیشنهاد دهیم . با ارزوی موفقیت در پروسه ی مهاجرت تان .

      با تشکر از سوال شما

 10. س گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما من پرستار هستم 41 سالمه و 13 سال سابقه کار دارم بنظر شما با درخواست من در کشور دانمارک موافقت میشه؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تا سن 45 سالگی شانس ویزا بالاست. ( به شرط داشتن بقیه شرایط لازم).
   و در کل حتی برای افرادی که سن پایین تری هم دارند درصدی ریسک ویزا ( برای تمام پروسه های مهاجرتی) وجود دارد.

   با تشکر از سوال شما

 11. یاسی گفت:

  سلام
  ببخشید من ۳۱سالمه و اتاق عمل کارمیکنم
  میشه بگید چه مدارکی لازمه برای اخذاقامت دانمارک
  واینکه زبان دانمارکی رو باید ازقبل بلدباشیم ؟ مدرکی داره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در حال حاضر دانمارک نیروی کاری در زمینه رشته های پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و فیزیوتراپی را می‌پذیرد.
   شما می‌توانید مهاجرت کاری به کشور سوئد را اپلای کنید.
   در ایران نیاز به یادگیری و ارائه مدرک زبان سوئدی نیست ولی در کشور سوئد در سال اول در کالج های آموزش زبان سوئدی شرکت میکنید و بعد از دریافت مدرک c1 زبان سوئدی ، با شرکت در آزمون و دوره های لازم میتوانید وارد بازار کار شوید.

   با تشکر از سوال شما

   1. مجتبی گفت:

    سلام خداقوت کارشناس پرستاری آقا 28ساله هستم
    با حدودا 5 سال سابقه کار دولتی و خصوصی. تازه متاهل شدم و چگونه میتونم باهمسرم جهت مهاجرت کاری اقدام کنم؟
    درضمن مدرک زبان دانمارکی یا انگلیسی ندارم.

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     برای مهاجرت کاری به دانمارک به مدرک زبان احتیاج ندارید و می توانید زبان دانمارکی را در محیط آموزش ببینید و بعد از معادل سازی مدرکتون مشغول بکار شوید.

     با تشکر از سوال شما

 12. ف.س گفت:

  سلام
  ۴۹ سالمه، متخصص طب اورژانس هستم، آیا مدرک ایران در دانمارک معتبره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   مدارک ایران در دانمارک به صورت مستقیم قابل قبول نیست ولی امکان معادل سازی برخی رشته ها وجود دارد.

   با تشکر از سوال شما

   1. Binam گفت:

    سلام،همسرم ۳۸سال دارد د مهندس مکانیک (بازرسی فنی) و من هم ۳۵مهندس کامپیوتر هستم.برای رشته های ما امکان ویزای مهاجرت کاری وجود دارد؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     برای دریافت ویزای کاری دانمارک می بایست جاب افر از کارفرما داشته باشید، با توجه به اینکه در حال حاضر به این حیطه شغلی در دانمارک نیاز نیست، راحت نمی‌توانید از ایران جاب افر پیدا کنید، بهتر است مهاجرت تحصیلی به دانمارک انجام داده و در کنار تحصیل در کشور مقصد جویای کار باشید.
     ضمنا کشور آلمان به نیروی کار فنی مهندسی نیاز دارد میتوانید به آلمان مهاجرت کاری داشته باشید.

     با تشکر از سوال شما

  2. Ayda گفت:

   سلام
   برای رشته هنری مثل بازیگری و موسیقی …بورسیه میکنند؟ (ن تنها دانمارک …بقیه کشورا چی؟)

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    دریافت بورسیه ور اکثر کشورها از جمله دانمارک مربوط به مقطع phd می باشد که با ارائه نمونه کار قوی، مدرک زبان مناسب و…. می‌توانید درخواست بدهید.
    اما در کشور ایتالیا در مقاطع پایین‌تر هم امکان دریافت بورسیه فراهم‌ است. همچنین در برخی کشورها میتوانید تحصیل رایگان پذیرش بگیرید از جمله آلمان، فرانسه و اسلواکی.

    با تشکر از سوال شما

    1. مه گفت:

     سلام
     مهندس عمران هستم، ۳۴ سالمه، دوتا مدرک لیسانس دارم، ده سال سابقه بیمه، برا مهاجرت کاری، ایا شرایط مناسبی دارم؟؟ و چ زبانی باید بلد باشم؟؟

     1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

      با سلام

      درحال حاضر کشور دانمارک به نیروی کار احتیاج ندارد ولی درصورت داشتن پیشنهاد شغلی می توانید اقدام کنید تسلط به زبان دانمارکی بهتر است ممکن با زبان انگلیسی هم کاریابی کنید.
      باتوجه به شرایط تون ویزای کاری آلمان براتون مناسب هست.

      با تشکر از سوال شما

 13. فرزانه گفت:

  با سلام و احترام
  دخترم ٢٢ سال دارد دانشگاه علم و هنر مقطع ليسانس تربيت بدني تحصيل ميكند . قصد مهاجرت به كشور دانمارك را داره
  ايا امكان كار و تحصيل در رشته تربيت بدني در اين كشور وجود دارد ؟ هزينه ان چقدر است ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   میتوانند با ارائه لیسانس برای فوق لیسانس در کشور دانمارک اپلای کنند و در کنار تحصیل وارد بازار کار شوند. بعد از پایان تحصیلات هم با چنیدن سال کار کردن می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند.
   هزینه تحصیل در دانشگاه های دانمارک تقریبا 12000 یورو در سال می باشد .

   با تشکر از سوال شما

 14. هدیه حسن نژاد. گفت:

  سلام من می‌خوام رشته تجربی بردارم و وقتی از کنکور قبول شدم یکی از دانشگاه های دانمارک پیام بدم تا منو با بورسه رایگان بپذیرند آیا وقتی من زبان آنها را بلد باشم من را در سن ۱۸ سالگی و با بورسیه رایگان قبول میکنند

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   امکان دريافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس معمولا وجود ندارد و هزینه های تحصیل و زندگی به عهده خودتان می باشد.
   برای دریافت بورسیه تحصیلی می‌توانید برای کشور ایتالیا اپلای کنید.
   کشورهایی چون آلمان، فرانسه، اتریش و نروژ نیز در مقطع لیسانس تحصیل رایگان دارند.

   با تشکر از سوال شما

   1. نرگس پارسا گفت:

    سلام وقتتون بخیر. من دانشجوی فیزیوتراپی در دانشگاه بوعلی همدان هستم با معدل ۱۸/۶۹. برای مقطع فوق لیسانس میخوام برای اخذ بورسیه فول فاند اقدام کنم .خواستم ببینم دانمارک بورسیه فول فاند داره ؟ من دنبال بورسیه ی فول فاند هستم توی یکی از کشورای سطح بالا

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     کشور دانمارک در مقطع فوق لیسانس بورسیه ندارد معمولا و هزینه ها به عهده خودتان می‌باشد.
     در کشور ایتالیا امکان دریافت بورسیه برای مقطع فوق لیسانس وجود دارد.
     در کشور های آلمان ،فرانسه و اتریش نیز می‌توانید تحصیل رایگان پذيرش بگیرید.

     با تشکر از سوال شما

 15. Fazi گفت:

  سلام
  من پرستارم و میخوام برای مهاجرت به دانمارک اقدام کنم
  دخترم ۲ ساله است
  در طول اقامت دانمارک چه موقت که ۳ ساله است و چه دائم آیا هزینه تحصیل و بیمارستان و درمان برای ما رایگان هست؟ اگر باردار باشم و زایمان در پیش باشه هزینه رایگان میشه؟!

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تحصیل در مدارس دانمارک به زبان دانمارکی رایگان است.
   در رابطه با هزینه های بیمارستانی و درمان، بستگی به نوع پوشش بیمه درمانی که انتخاب کرده اید دارد.

   با تشکر از سوال شما

 16. Erfaan گفت:

  وقت بخیر درمورد تمکن مالی برای مهاجرت پزشک به دانمارک از خدمتتون سوال دارم که چقدر هست و چگونه باید انجام بشه ؟ و آیا سند خونه و ماشین هم به عنوان تمکن قبول میکنند ؟
  : و اینکه این شرایط مهاجرت تا کی وجود داره چون من ۲ سال دیگه درسم تموم میشه . اینترن هستم
  : و اینکه وقتی معادل سازی انجام شد امکان ادامه تحصیل در مقطع تخصص وجود داره یا خیر ؟ یا باید تخصص رو هم ایران بخونیم ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   باید مبلغ 8000 تا 10000 یورو در حساب بانکی تان ( ارزی یا ریالی) در ایران باشد.
   سند ملکی رزومه مالی شما را قوی تر می‌کند ولی به تنهایی کافی نیست.
   قابل پیش بینی نیست که این روش مهاجرتی تا چه زمانی پا بر جاست.
   امکان گذراندن دوره تخصص در کشور دانمارک یا کشور های دیگر نیز وجود دارد.

   با تشکر از سوال شما

  2. زهرا عسگری دوست گفت:

   سلام ممنون از اطلاعات مفید تون .. من پزشک عمومی هستم و ۲ سال پیش رو باید طرح برم و میخواستم بپرسم شرایط مهاجرت برامن بعنوان پزشک عمومی یا خانواده به چه صورته ؟ و حداقل هزینه ای که باید بکنم چقدر هست ؟ممنون میشم پاسخ بدین

   1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

    با سلام

    شما باید در دوره زبان دانمارکی که رایگان هست شرکت کنید و بعد از تکمیل زبان و شرکت در ازمون های معادل سازی و گذراندن دوره کارورزی که حدودا ۶ ماه تا یکسال هست مشغول به کار شوید.
    در حین معادل سازی خودتون اجازه کار ندارید ولی همراهتون اجازه کار یا ایجاد بیرنس خود را دارند.

    با تشکر از سوال شما

 17. هاوری رسولی گفت:

  با سلام
  قصد ادامه تحصیل برای دوره دکتری در کشور دانمارک هستم.
  سوالم اینه که آیا هزینه دوره دکتری چگونه است و این امکان وجود داره که حین تحصیل کار کنم و هزینه هامو بدم؟ و اینکه بعد از اتمام تحصیل امکان گرفتن اقامت دائم وجود داره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شهریه دانشگاه در مقطع phd در کشور دانمارک بین 10000 تا 16000 یورو در سال است.
   با کار دانشجویی هزینه های زندگی شما قابل جبران است ولی برای هزینه های تحصیلی نیاز به پشتوانه مالی دارید.
   البته در صورتی که رزومه شما بسیار قوی باشد امکان دریافت فاند برای جبران هزینه های تحصیل و زندگی تان نیز وجود دارد.

   با تشکر از سوال شما

 18. Nima گفت:

  من ۱۶ سالمه فامیل هایی در اسکاتلند و هلند داریم اونها به عنوان قیم حساب میشن؟و به نظرتون کدوم کشور بهتره ؟و هزینه زندگی در کدوم کمتره؟؟؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورتی که خویشاوندان شما تابعیت کشور مقصد را داشته باشند می توانند قیم شما شوند. البته شرایط دیگری از جمله داشتن درآمد مناسب، منزل مسکونی با متراژ معین و غیره نیز دارد.
   هزینه زندگی در هلند کمی بیشتر از اسکاتلند می باشد.
   اینکه کدام کشور برای شما مناسب تر است نیاز به بررسی بیشتر دارد. رشته تحصیلی و حیطه کاری که در آینده مد نظر دارید می توانید در انتخاب کشور به شما کمک کند.
   در نظر داشته باشید کیفیت زندگی در هر دو کشور بسیار بالا می باشد.

   با تشکر از سوال شما

   1. داریوش گفت:

    باسلام واحترام من بیش از ده سال سابقه کار باام دز اف را دارم ایابراز من شغلی پیدا میشه

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     با توجه به اینکه دانمارکی ها برای دریافت جاب آفر در اولویت هستند احتمال پیدا کردن کار از ایران برای شما بسیار پایین است.
     بهتر است مهاجرت تحصیلی به دانمارک داشته باشید و در کنار تحصیل دنبال کار بگردید.

     با تشکر از سوال شما

 19. مریم گفت:

  سلام – پسرم دانش آموزم 17 سال داره و سال یازدهم ریاضی در تهران هست .آیا می توانم ایشون رو برای ادامه تحصیل به دانمارک بفرستم .شرایط این کشور برای پذیرش دانش آموزان چیست؟حدودا چه میزان هزینه لازم هست؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   براى تحصيل مدرسه در كشور دانمارك فرزند شما به يك قيم با تابعيت دانمارك نياز دارد و با داشتن قيم ميتواند در مدارس اين كشور با هزينه حدود سالانه ١٠٠٠٠ يورو تحصيل كند
   مدارس كانادا انگلستان تركيه مجارستان گزينه هاى مناسبترى هستند.

   با تشکر از سوال شما

 20. کاظم جهانی گفت:

  با درود
  من یک پزشک 47 ساله که متخصص پزشکی قانونی هستم.همسرم دکتر داروساز 45 ساله است.دختر 16 وپسر 10 ساله دارم.
  آیا امکان همزمان کار برای هردوی مادر دانمارک هست؟یا اینکه همسر من اول کاری شروع کند وفرزندانم هم در انجا مستقر بشوند وبعد از یکی تا دوسال من هم به انها بپیوندم؟
  لطفا دقیق و مشخص توضیح فرمایید.
  همه جوانب را بیان نمایید.باتشکر

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   قبل از مشغول كار شدن در اين كشور ابتدا بايد دوره زبان و معادل سازى مدركتان را در دانمارك گذرانده باشيد
   در صورتى كه ميخواهيد هر دو همزمان مشغول به كار شويد بايد هر دو براى مراحل فوق الذكر اقدام كنيد
   در غير اين صورت ابتدا همسر و فرزندانتان بروند و سپس شما
   به طور كلى با توجه به پايين تر بودن سن همسرتان بهتر است ايشان فرد اصلى باشند
   علاوه بر كشور دانمارك كشور سوئد نيز ميتواند مقصد مناسبى باشد
   و از راه هاى ديگر مهاجرتى شما ميتوان به مهاجرت از طريق مدرسه فرزندان و ثبت شركت اشاره كرد .

   با تشکر از سوال شما

 21. Rahim rezvanpour گفت:

  با سلام و احترام
  تصمیم دارم فرزندم را برای تحصیلات دبیرستانی بفرستم دانمارک . البته سئوالات بیشتری دارم که بعدا مزاحم می شوم . ممنون اگر راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام

   اگر شما دارای اقامت قانونی در این کشور باشید تحصیل فرزند شما رایگان می باشد. در غیر این صورت فرزند شما باید در مدارس خصوصی شبانه روزی و بین المللی تحصیل کنن که هزینه های این مدارس بین ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو به صورت سالیانه می باشد. داشتن یک قیم که دارای کارت اقامت دائم و یا تابعیت میباشد برای برعهده گرفتن مسئولیت فرزندتان ضروری میباشد. شما نیز برای دیدار فرزندتان می توانید با ویزای توریستی وارد این کشور شوید.

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *