فرانسه

10 شرکت و بانک مهم فرانسه

10 شرکت و بانک مهم فرانسه

10 شرکت و بانک مهم فرانسه و شناخت آنها ، به دلیل نقش کلیدی که در رواج کارهای مهاجران در کشور فرانسه دارد ، حائز اهمیت است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی معتبرترین بانک ها شرکت ها میپردازیم.

همچنین دعوت می کنیم مقاله مهاجرت به فرانسه را مطالعه کرده و با سریع ترین و ارزان ترین روش های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

فرانسه یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای جهان است و بر اساس تولید ناخالص داخلی اسمی ، PPP و میانگین ثروت خانوار به ترتیب در رتبه‌های هفتم ، نهم و چهارمین کشور بزرگ قرار دارد.

رشد اقتصادی فرانسه وابسته به صنایع مختلف ، پلتفرم هوش تجاری و سازمان‌های انتفاعی و غیرانتفاعی است که به این کشور کمک کرده‌اند تا به اقتصادهای پیشرو در بازارهای جهانی در نقشه جهان تبدیل شود.

مروری بر بانک ها در فرانسه

مروری بر بانک ها در فرانسه نشان می دهد که سیستم بانکی فرانسه یکی از قوی ترین سیستم های بانکی جهان است ، این سیستم بانکی در فرانسه به دلیل دو عامل مهم این ثبات را ایجاد کرده است:

 • وام؛ بانک های فرانسوی عملکرد وام ثابتی دارند.
 • نقدینگی کافی؛ بانک‌های فرانسوی تضمین کرده‌اند که سرمایه و نقدینگی در طول سال کافی دارند.

طبق گزارش مودیز ، تنها چیزی که بانک های فرانسوی باید بهبود بخشند ، اعتبار آنهاست ، خدمات سرمایه‌گذار مودی انتظار دارد که اعتبار این بانک‌ها طی 12 تا 18 ماه آینده تغییر کند.

یکی دیگر از چالش هایی که برای بانک های فرانسوی بزرگ به نظر می رسد ، رشد اقتصادی ضعیف است ، این رشد آهسته بر درآمد و حاشیه سود تأثیر می گذارد اما در عین حال ، همین آهستگی رشد کیفیت و عملکرد بانک را نیز بهبود بخشیده است.

ساختار بانک ها در فرانسه

سیستم بانکی و ساختار بانک ها در فرانسه کاملاً باثبات است ، حدود 400 بانک در فرانسه وجود دارد که می توان آنها را به چهار دسته مجزا طبقه بندی کرد:

 • بانک های سرمایه گذاری
 • بانک هایی که وام های میان مدت و بلند مدت ارائه می کنند.
 • بانک های سپرده
 • و بانک فرانسه

بانک فرانسه مهمترین نهاد در بین همه است زیرا به عنوان مرجع پولی کشور عمل می کند ، سه وظیفه اصلی بانک فرانسه عبارتند از:

 • بانک فرانسه نرخ های بهره را تعیین می کند.
 • عملکرد روان و سریع سیستم بانکی محلی را تضمین می کند.
 • به بیان سیاست های پولی و اعتباری کمک می کند.

لیست 10 بانک برتر فرانسه

در اینجا لیستی از بانک هایی وجود دارد که در بین 400 بانک برتر فرانسه در رتبه بندی قرار گرفته اند ، لیست 10 بانک برتر فرانسه به شرح زیر است:

لیست 10 بانک برتر فرانسه
 • بانک BNP Paribas
 • بانک های گروه Credit Agricole
 • بانک Societe Generale
 • گروه Groupe BPCE
 • بانک AXA
 • بانک Credit Mutuel Group
 • بانک La Banque Postale
 • بانک HSBC فرانسه
 • Credit du Nord Société Anonyme
 • تعاونی اعتبار

بانک BNP Paribas فرانسه

بانک BNP Paribas فرانسه در صدر فهرست رتبه بندی 10 شرکت و بانک مهم فرانسه قرار دارد ، همچنین بانک BNP Paribas در بیش از 75 کشور یکی از 5 بانک برتر دنیا است.

این یک بانک بین المللی است که در سال 1848 تأسیس شد و از طریق سه بخش فعالیت می کند: بازارهای داخلی ، خدمات مالی بین الملل و بانکداری شرکتی و نهادی.

حدود 192000 نفر در آن مشغول به کار هستند ، این بانک قبلاً با نام بانک ملی پاریس شناخته می شد و در می 2000 نام خود را به BNP Paribas SA تغییر داد.

درآمد خالص این بانک در سال 2020 ، 7.07 میلیارد و کل دارایی ثبت شده آن 2.66 تریلیون یورو می باشد (3/2021).

دفتر مرکزی بانک BNP Paribas در Boulevard des Italiens ، پاریس است.

بانک های گروه Credit Agricole

Credit Agricole از نامداران 10 شرکت و بانک مهم فرانسه ، با نام Green Bank نیز شناخته می شود و این بانک محصولات و خدمات بانکداری خرده فروشی ، شرکتی ، بیمه و سرمایه گذاری را ارائه می دهد.

بانک های گروه Credit Agricole

کردیت آگریکول یکی از بزرگترین شرکت های تعاونی مالی در جهان است ، این نهاد بسیار قدیمی است و در سال 1894 ، حدود 123 سال پیش تاسیس شد ، این بانک هم اکنون حدود 142000 کارمند دارد و به 52 میلیون مشتری در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد.

درآمد خالص کردیت آگریکول در سال 2020 ، 4.69 میلیارد یورو و کل دارایی آن 2.22 تریلیون یورو برآورد شده است.

دفتر مرکزی کردیت آگریکول در Montrouge قرار دارد ، این بانک در پنج بخش جمع آوری دارایی ، بانکداری خرده فروشی فرانسه – LCL، بانکداری خرده فروشی بین المللی ، خدمات مالی تخصصی و مشتریان بزرگ فعالیت می کند.

بانک Societe Generale فرانسه

بانک Societe Generale فرانسه در لیست 10 شرکت و بانک مهم فرانسه ، سومین سیستم بانکی بزرگ محسوب می شود و کل دارایی های خریداری شده توسط Societe Generale در یک سال بالغ بر 1382.2 میلیارد یورو بوده است.

Societe Generale در سال 1864 تأسیس شد ، این شرکت که در پاریس مستقر است و در سراسر جهان حدود 133000 نفر را استخدام می کند ، این بانک در سه کسب و کار اصلی بانکداری خرده فروشی در فرانسه با شبکه شعب Societe Generale، Credit du Nord و Boursorama ، به مشتریان فردی ، شرکتی و سازمانی خدمات ارائه می دهد.

طبق آخرین گزارش ها درآمد خالص -258.0 میلیون یورو (2020)و کل دارایی های این بانک 1.50 تریلیون یورو (3/2021)است.

گروه BPCE

گروه BPCE مستقر در پاریس ، یکی از بانک های پیشرو در فرانسه است ، این بانک که در سال 1818 تأسیس شد و از طریق ادغام بین CNCE (Caisse Nationale des Caisses d’epargne) و BFBP (Banque Federale des Banques Populaires) ایجاد شده است.

گروه BPCE طیف گسترده ای از محصولات و خدمات مالی از جمله راه حل های پس انداز و سرمایه گذاری ، خدمات مدیریت پول نقد ، راه حل های تامین مالی ، بیمه و خدمات بانکی عمده فروشی را ارائه می دهد.

این نهاد به سازمان های تجاری ، موسسات مالی ، سرمایه گذاران نهادی ، افراد خصوصی ، متخصصان خوداشتغال و SMB ها خدمات می دهد ، درآمد خالص این بانک 3.5 میلیارد یورو (2018)و کل دارایی آن 1.49 تریلیون یورو (2021)است.

Groupe BPCE بیش از 8200 شعبه دارد و به حدود 40 میلیون مشتری خدمات رسانی کرده است ، دفتر مرکزی آن در پاریس است و هم اکنون حدود 117000 کارمند در سراسر جهان دارد.

بانک AXA فرانسه

بانک آکسا فرانسه پنجمین بانک برتر فرانسه است ، این یک موجودیت نسبتاً جدید است ، این شرکت در سال 2002 تاسیس شد و یکی از شرکت های تابعه AXA France Assurance SAS است.

کل دارایی های خریداری شده توسط بانک AXA در سال 2016 بالغ بر 975.52 میلیارد یورو بوده است ، این بانک به بیش از 107 میلیون مشتری در 64 کشور خدمات ارائه می دهد و حدود 165000 کارمند دارد ، آخرین بار سود خالص بانک AXA ، 6331 میلیون یورو گزارش شده است.

بانک Credit Mutuel Group

این بانک در لیست 10 شرکت و بانک مهم فرانسه ، ششمین بانک برتر است ، Credit Mutuel Group در سال 1882 حدود 135 سال پیش تاسیس شد ، آخرین بار کل دارایی های خریداری شده توسط Credit Mutuel Group بالغ بر 740 میلیارد یورو بوده است.

بانک Credit Mutuel Group

Credit Mutuel یک شرکت تابعه از Societe Generale Group است ، این بانک در پاریس مستقر است و هشت شعبه دارد که شامل کورتوا ، کولب ، لایدرنیه ، نوگر ، رون آلپ ، سوسیته مارسی د کردیت ، تارنو و کردیت دو نور و ژیلبر دوپون می‌شود.

این شرکت عمدتاً چهار نوع خدمات را ارائه می دهد؛ بانکداری شرکتی ، بانکداری مصرف کننده ، خدمات بیمه و بانکداری خصوصی.

Credit du Nord Société Anonyme

Credit du Nord Société Anonyme در سال 1848 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در پاریس ، فرانسه قرار دارد ، این بانک حدود 7000 نفر را استخدام می کند و به عنوان یکی از شرکت های تابعه Societe Generale Société Anonyme فعالیت می کند.

درآمد خالص این بانک ، در سال 2020 : 245.8 میلیون یورو و کل دارایی های آن 87.25 میلیارد یورو است.

تعاونی اعتبار

Credit Cooperatif یا تعاونی اعتبار ، یکی از بانک های تعاونی در فرانسه است که محصولات و خدمات بانکی را به شرکت های غیرانتفاعی ارائه می کند.

در ادامه شرکت های برتر فرانسه توضیح داده شده است ، برای کسب اطلاعات بیشتر برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه ، به لیست 10 شرکت برتر فرانسه که در ادامه آورده شده است مراجعه کنید.

10 شرکت برتر فرانسه

شرکت‌های فرانسوی به مسئولیت خود بیدار شده‌اند و فعالانه تلاش می‌کنند تا محصولات و خدمات باکیفیت را ارائه دهند ، مشارکت شهروندان را تقویت کنند و مسئولیت شرکتی خود را به طور کامل انجام دهند.

10 شرکت برتر فرانسه

فهرست 10 شرکت برتر فرانسه در سال 2021 به این ترتیب رتبه بندی شده است:

 • LVMH
 • L’Oreal
 • Hermes
 • Dior
 • Sanofi
 • Total
 • Kering
 • BNP Paribas
 • Schneider Electric
 • Air Liquide

شرکت کالاهای لوکس LVMH

شرکت کالاهای لوکس LVMH با ارزش برند 329 میلیارد دلار و ارزش بازار 404 میلیارد دلار آمریکا ، جایگاه اول را در فهرست 10 شرکت برتر فرانسه در سال 2021 به خود اختصاص داده است.

LVMH یک برند معتبر جهانی است که 60 شرکت تابعه و 75 برند زیر چتر خود دارد ، این شرکت در زمینه مد ، عطر و لوازم آرایشی ، شراب و مشروبات الکلی ، ساعت و جواهرات و سایر فعالیت ها از طریق چندین شرکت تابعه خود فعالیت می کند ، برخی از برندهای معتبر تیفانی ، کریستین دیور ، کنزو ، بولگاری و مارک جیکوبز هستند.

شرکت مراقبت شخصی فرانسوی L’Oreal

شرکت مراقبت شخصی فرانسوی L’Oreal با ارزش برند 29.47 میلیارد دلار آمریکا و ارزش بازار 253.81 میلیارد دلار ، در دسامبر 2020 درآمد سالانه خود را 31.975 میلیارد دلار آمریکا اعلام کرد.

L’Oréal که در سال 1909 تأسیس شد ، از طریق پایگاه خود در Clichy، Hauts-de-Seine و یک دفتر ثبت شده واقع در پاریس ، به بازار جهانی خدمات می دهد ، این شرکت دارای وجه تمایز بزرگترین در بخش لوازم آرایشی در جهان است و در زمینه مراقبت از مو ، عطر ، آرایش ، محافظت در برابر آفتاب ، مراقبت از پوست و محصولات رنگ مو فعالیت می کند.

فروش L’Oréal برای سال 2020 ، 27.99 میلیارد یورو برآورد شد و جریان نقدی خالص با افزایش 8.9 درصدی به 5.48 میلیارد یورو رسید.

سوالات پر تکرار شرکت ها و بانک های مهم فرانسه

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به معرفی 10 شرکت و بانک مهم فرانسه پرداختند ، پرسش های خود را در بخش دیدگاه درج کنید تا مشاوران ما پاسخگوی شما باشند.

چرا بانک های فرانسه جزو معتبرترین بانک های جهان هستند؟

وام؛ بانک های فرانسوی عملکرد وام ثابتی دارند.
نقدینگی کافی؛ بانک‌های فرانسوی تضمین کرده‌اند که سرمایه و نقدینگی در طول سال کافی دارند.

چه نوع بانک هایی در فرانسه وجود دارد؟

حدود 400 بانک در فرانسه وجود دارد که می توان آنها را به چهار دسته مجزا طبقه بندی کرد:
بانک های سرمایه گذاری
بانک هایی که وام های میان مدت و بلند مدت ارائه می کنند.
بانک های سپرده
و بانک فرانسه

سه بانک برتر فرانسه کدامند؟

بانک BNP Paribas
بانک های گروه Credit Agricole
بانک Societe Generale

ده شرکت برتر فرانسه را معرفی کنید.

 
1.     LVMH
2.     L’Oreal
3.     Hermes
4.     Dior
5.     Sanofi
6.     Total
7.     Kering
8.     BNP Paribas
9.     Schneider Electric
10. Air Liquide

آیا بانک BNP Paribas فرانسه در سایر کشور ها هم شعبه دارد؟

بانک BNP Paribas فرانسه در صدر فهرست رتبه بندی 10 شرکت و بانک مهم فرانسه قرار دارد ، همچنین بانک BNP Paribas در بیش از 75 کشور یکی از 5 بانک برتر دنیا است.

برای هر کسی که در نظر دارد شغلی در 10 شرکت و بانک مهم فرانسه داشته باشد ، این لیست از بانک ها و شرکت های برتر فرانسه راهنمای مفیدی برای شروع کار در فرانسه است ، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از این نهاد ها می توانید از مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی درخواست راهنمایی کنید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز برای ارائه مشاوره رایگان در خدمت شما عزیزان هستند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله کار در فرانسه را نیز با دقت بخوانید تا با قوانین حاکم بر بازار کار در این کشور آشنا شوید.

1.7/5 - (16 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *