دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان

دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان

تحصیل در آلمان یکی از ارزان ترین تحصیلات در اروپا است . آلمان جزء بهترین کشورهای جهان است که بهترین مرکز آموزش پزشکی را ارائه می دهند . این کشور آموزش عالی برای دانشجویان پزشکی ارائه می دهد . سطح تحصیلات در آلمان واقعا بالا است . برای کسب اطلاعات بیشتر، به راهنمای کامل ما برای تحصیل در خارج از کشور در آلمان مراجعه کنید . در ادامه این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی می توانید اطلاعاتی در خصوص دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان کسب کنید .

کسب تخصص در یک رشته خاص از پزشکی جزء جدایی ناپذیر از آموزش پزشکی تخصصی در آلمان است . برنامه های آموزشی می تواند پنج تا شش سال طول بکشد و در مراکز پزشکی دانشگاه انجام شود که مجاز به ارائه آموزش تخصصی هستند . برای واجد شرایط بودن ، شما باید مهارت های عالی آلمانی داشته باشید و مجوز پزشکی داشته باشید .

معرفی دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان

پس از تکمیل موفقیت آمیز تحصیلات خود در پزشکی ، می توانید تحصیلات خود را برای کسب تخصص در یک موضوع انتخابی ادامه دهید . شرکت در دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان ممکن است اما خیلی آسان نیست .

اغلب برنامه های فلوشیپ سازمان یافته در آلمان ، یک مدرک PG ( مانند MD ) را به همراه چند سال تجربه مربوط به کار در نظر می گیرند. جدا از این ، اکثر برنامه ها به مهارت های زبان آلمانی نیاز دارند . موقعیت برای برنامه های فلوشیپ با مهارت های زبان انگلیسی بسیار کم و گران است ( یورو 20000 / PA ) و از یکسال پیش رزرو می شود .

برنامه های آموزش تخصص پزشکی دوره آموزشی هستند و در بهترین دانشگاه های آلمان که مورد تایید وزارت علوم هستند ارائه می شوند . در طی چنین برنامه ای ، به عنوان یک پزشک به صورت تمام وقت کار می کنید ، به عنوان مثال در یک کلینیک دانشگاه یا مرکز پزشکی یا ” موسسه مجاز به ارائه درمان پزشکی ” و به شما به عنوان یک دستیار پزشک حقوق داده می شود .

زبان آلمانی برای تخصص پزشکی

مهارت زبان آلمانی یک پیش نیاز بسیار مهم است ، به عنوان مثال حداقل سطح B2 که در چارچوب کلی اروپایی برای زبانها مطرح شده است . شما باید اثبات توانایی زبان خود را ارائه دهید . سطح B2 معادل با گواهی زبان “Deutsch für den Beruf ” ( ZDfB ) است .

زبان آلمانی برای تخصص پزشکی

مقررات آموزش متخصصین پزشکی در سراسر آلمان یکسان نیست . الزامات صدور گواهینامه در هر ایالت متفاوت است و توسط 17 ” هیئت پزشکی دولتی ” تعیین می شود . برنامه آموزش متخصصین پزشکی شما به قوانین ایالتی که در آن زندگی و یا کار می کنید ، بستگی دارد .

تصمیم در خصوص دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان

در طول سال دوم رزیدنتی ، اکثر کارآموزان شروع به تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بلافاصله پس از رزیدنتی خود به دنبال دوره فلوشیپ باشند ، می گیرند . این یک تصمیم مهم است و بعضی افراد این جذابیت را به عنوان یک فرصت برای یک سال ( یا بیشتر ) تجربه تمرین قبل از شروع تمرین پیشرفته تر می دانند .

اگر بخواهید دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان شرکت کنید ، برای شما مهم است که مدارک تحصیلی خود را ارزیابی کرده و به دنبال ارتقاء اعتبارات خود برای آموزش فلوشیپ باشید . اول و مهمتر از همه ، مهم است که شما در برنامه رزیدنتی پزشکی خود موفق باشید . ارزیابی کلی عملکرد شما در رزیدنتی و توصیه های مدیر برنامه و رهبری برنامه ، یکی از بخش های تاثیر گذار برنامه فلوشیپ است .

همچنین مهم است که یک مربی در موسسه خود را در ناحیه زیر مجموعه ای که در آن درخواست می کنید پیدا کنید . دوره فلوشیپ دارای الزامات و انتظارات منحصر به فرد است و بسیار ارزشمند است که از کسی که سیستم خاصی را می شناسد ، راهنمایی بگیرید .

علاوه بر این ، مهم است که چشم انداز عملی آموزش فلوشیپ را مورد توجه قرار دهید . بعضی از مناطق فوق العاده محبوب تر هستند و بنابراین رقابتی تر از سایر هستند و این ممکن است بر تصمیم گیری شما تاثیر بگذارد .

هدف دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان

دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان دوره آموزش پزشکی است که یک پزشک ، دندانپزشک یا دامپزشک ممکن است پس از اتمام برنامه آموزشی تخصصی ( رزیدنتی ) انجام دهد . در طول این مدت ( معمولا بیش از یک سال )، پزشک به عنوان یک همکار شناخته می شود .

دانشجویان می توانند به عنوان یک متخصص در حال کار یا یک پزشک مشاور در زمینه عمومی که در آن آموزش دیده اند ، مانند پزشکی داخلی یا متخصص اطفال ، عمل کنند . پس از اتمام تحصیل در مقطع کارشناسی خاص ، پزشک بدون نظارت مستقیم توسط پزشکان دیگر در این تخصص خاص مانند کاردولوژی و یا انکولوژی مجاز است .

هدف از دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان آشنا ساختن پزشکان و متخصصان با آخرین متد های روز پزشکی است که خود در رزومه فرد برای مهاجرت به آلمان و ورود به بازار کار از مزیت فراوانی برخوردار است .

هدف دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان

آنچه باید در خصوص زندگی در آلمان بدانید

پول رایج این کشور یورو است . این را می دانستید ، اما اگر از کشوری می آیید که پول رایج متفاوتی دارد ، به یاد داشته باشید که باید پول خود را به یورو تغییر دهید در غیر این صورت امکان خرید هیچ وسیله ای وجود ندارد . گزینه دیگر استفاده دبیت کارت یا کارت بانکی است ، که می توانید آن را شارژ کنید .

زندگی در آلمان درست مانند سایر مکان های اروپا زیبا است . اما به طور کلی ، به هر جا که بروید امنیت و آرامش را احساس خواهید کرد . البته به جز بارها ، که با آهنگ های تکنو اعصاب تان را به هم می ریزند . علاوه بر آن ، به این نتیجه می رسید که آلمان ها علاقه مند به آرامش هستند ، چرا که جرم و جنایت در سطح پایینی قرار دارد و قانون کار آلمان و قراردادهای کاری سخت و پیچیده نیست .

حمل و نقل و زندگی در آلمان

اتوبوس ها و قطار ها کامل بر اساس برنامه زمانی مشخص حرکت می کنند . همچنین بسیار تمیز هستند . استفاده از وسایل نقلیه عمومی در آلمان بسیار گسترده است و می تواند یک تجربه خوب برایتان باشد . اگر در گذشته به موقع به محل کار خود نمی رسیدید و دلیل آن تاخیر وسایل نقلیه بود ، خبری از این موضوع در آلمان نخواهد بود و بهانه ای مناسب نمی باشد . زمان رفت و آمد در اینجا بسیار به موقع است ، بنابراین در هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی زمان خوبی را سپری می کنید .

در نهایت موسسه مهر آفرین رجبی با برخورداری از کادری مجرب افتخار این را دارد که جهت شرکت پزشکان عزیز در دوره فلوشیپ پزشکی در آلمان ، اقدامات لازم را به عمل آورده و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد . برای آگاهی از چگونگی اخذ ویزای دانشجویی آلمان با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و از دریافت به روز ترین اطلاعات بهره مند شوید . 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه