نروژ

مزایا و معایب مهاجرت به نروژ

مزایا و معایب مهاجرت به نروژ

در حالی که مهاجرت به یک کشور خارجی همیشه فراز و نشیب های خود را دارد ، مهاجرت به نروژ و یا تحصیل در نروژ قطعا چیزی است که در مورد آن هیجان زده می شوید . حتی آب و هوای بارانی نمی تواند کیفیت زندگی را کاهش دهد . در این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در رابطه با مزایا و معایب مهاجرت به نروژ بیشتر اطلاعات کسب کنید .

نروژ یکی از زیباترین کشورهای دنیاست و اگر شما اسکی را دوست دارید ، می توانید این کار را برای 6 ماه در سال انجام دهید . مزایای بسیاری برای زندگی در این کشور بسیار جذاب وجود دارد که بسیار بیشتر از معایب آن است .

مروری بر مزایا و معایب مهاجرت به نروژ

اگر شما به زبان انگلیسی صحبت می کنید ، خواهید دید که نروژی ها دوست دارند زبان انگلیسی خود را تمرین کنند زیرا همه آنها در مدرسه این زبان را آموزش می بینند .

توصیه می شود نروژی را نیز فرا بگیرید ، زیرا اکثر مردم در روابط اجتماعی به این زبان صحبت می کنند . فراگیری این زبان می تواند تا 3 سال طول بکشد و اگر بخواهید یک دوره دانشگاهی بگیرید ، ممکن است لازم باشد . یکی دیگر از مزایای بزرگ مهاجرت به این کشور تحصیل رایگان در نروژ است که با بودجه دولت تامین می شود .

از جمله معایب مهاجرت به نروژ می توان تنها به موارد زیر اشاره کرد :

  • اجاره کردن و خرید ملک در نروژ بسیار گران است . در کل نروژ کشور گرانی است .
  • باران و باد اغلب در کنار نواحی ساحلی وجود دارد و درجه حرارت زمستان در داخل و قسمت های شمالی کشور طاقت فرسا است . بسیاری از مهاجران زمستان های تاریک و طولانی را سخت می دانند ، حتی خود نروژی ها هم در این فصل افسردگی را تجربه می کنند .
  • بعضی از مهاجرین شکایت دارند که مردم نروژی کمی سرد و شاید حتی غیر دوستانه هستند ، اما پس از سپری کردن زمان کمی ، افراد جدید می توانند با آن ها گرم بگیرند .

نروژی ها شهروندانی شاد

در نتیجه بررسی مزایا و معایب مهاجرت به نروژ ، با توجه به شاخص OECD در مورد شادی و رفاه کشورهای مختلف ، نروژی ها دارای بالاترین امتیاز هستند .

امید به زندگی 81 سال است که بالاتر از میانگین OECD است . آلودگی کم است و جای تعجب نیست ، چرا که تقریبا 100٪ نروژی ها از کیفیت آب آشامیدنی خود راضی هستند .

در نروژ تنها حدود 4،000 زندانی وجود دارد . اما آنچه مهم است این است که میزان جرم و جنایت مجدد بسیار کم است . این به دلیل رویکرد روشنگر نروژ است که چگونه با زندانیان خود با دادن اعتماد و مسئولیت به آن ها ، برخورد می کند .

نروژی ها شهروندانی شاد

آنها آموزش ، توانبخشی و توسعه مهارت بیشتری را بیش از هر جای دیگری در جهان به زندانیان خود ارائه می دهند . آنها مجبور به کار هستند ، اما وقت آزادی نیز به آن ها داده می شود تا از آن لذت ببرند .

در حال حاضر نروژ دارای 32000 ماشین الکتریکی است که بالاترین میزان در سر تا سر جهان است . دولت انگیزه هایی مانند تخفیف های مالیاتی و پارکینگ رایگان به صاحبان این خودرو ها را پیشنهاد کرده است و همین امر کاهش قابل توجهی در آلودگی هوا داشته است .

مزایای مهاجرت به نروژ

  • هنگامی که حساب بانکی خود را راه اندازی کنید ، می توانید تقریبا همه چیز را آنلاین انجام دهید . انتقال پول به حساب دیگر یا پرداخت صورتحساب بسیار آسان است . تنها چیزی که نیاز دارید، شماره حساب کاربری ذینفع است و این موجب صرفه جویی در زمان می شود .
  • هنگامی که شما به طور قانونی ساکن نروژ شدید ، می توانید برای خدمات بهداشت عمومی رایگان درخواست دهید . بر طبق WHO ، مراقبت های بهداشتی نروژ در بین 15 سیستم بهداشت درمان جهان قرار دارد ( رتبه 11 در حالی که ایالات متحده آمریکا رتبه 38 را دارا است ) .
  • نروژ به دلیل میدان های نفتی و گاز طبیعی خود غنی شده است . بسیاری از این پول توسط دولت صرفه جویی می شود و برای رفاه عمومی استفاده می شود که باعث می شود زندگی در بسیاری از موارد آسان تر شود . جای تعجب نیست که بدانیم که صندوق بازنشستگی ملی آن 376 میلیارد دلار ارزش دارد . آمارهای سال جاری نشان می دهد که رشد صنعتی و اقتصادی از انتظارات فراتر رفته و چشم انداز هنوز بسیار روشن است .
  • جمعیت نروژ 5 میلیون نفر است ( سرشماری سال 2013) که حدود 14 نفر در هر کیلومتر مربع است که به معنی فضای زیادی برای همه است . تخمین زده می شود که دولت نروژ بیش از 6.6٪ از تولید ناخالص داخلی خود را در زمینه آموزش و پرورش صرف می کند که یکی از بالاترین میزان در جهان است .

نروژ ، جامعه ای چند فرهنگی

پس از تیراندازی های وحشتناک که در آن 77 نفر توسط آندرس بریویک کشته شدند، نروژ تعهد خود را نسبت به دادرسی عادلانه ای ارائه داد و تصمیم گرفت تا کشور را به عنوان یک مدل بهتر برای یک جامعه چند فرهنگی تبدیل کند .

به عنوان مثال ، یک زن مسلمان به نام هادیه تاجیک به عنوان وزیر فرهنگ منصوب شد . جالب است که توجه داشته باشید که 11٪ جمعیت نروژ در خارج از کشور متولد شده اند . مزایا و معایب مهاجرت به نروژ را بررسی می کنیم .

حقوق و کار در کشور نروژ

مزایا و معایب مهاجرت به نروژ را مرور می کنیم . نروژ به یک کشور بسیار گران در اجاره خانه و وام مسکن ، هزینه حمل و نقل ، و هزینه های ضروری روزمره معروف است .

با این حال، با ترکیبی از حقوق بالا ، خدمات عمومی با کیفیت و عالی طور کلی این هزینه ها جبران می شود . در مقاله ای در همین سایت ارزان ترین شهر نروژ برای کار و زندگی مورد بحث قرار گرفته است .

نروژ فرصت های تجاری زیادی را فراهم می کند ، به ویژه در زمینه تولید نفت و گاز . رقابت در داخل کشور شدید است ، و نرخ بیکاری در این کشور نیز بسیار پایین است .

علاوه بر این در مقایسه مزایا و معایب مهاجرت به نروژ با سایر کشورها ، هفته های کاری در نروژ به طور قابل توجهی کوتاه تر از هفته های کاری در سایر کشور ها است. نروژی ها معمولا نیم ساعت برای ناهار وقت می گذارند و 7.5 ساعت در روز ( 37.5 در هفته ) کار می کنند .

حقوق و کار در کشور نروژ

کارکنان به طور متوسط 8 ساعت در محل کار صرف می کنند و انتظار نمی رود که آنها در شب یا تعطیلات آخر هفته به ایمیل ها پاسخ دهند . البته ، هر کسی که بیش از 40 ساعت در هفته کار کند ، اضافه کاری خواهد گرفت .

مسکن با کیفیت بالا در نروژ

بازار نروژ پر از خانه های جذاب و مدرن و آپارتمان هایی است که می توانید برای یک زندگی با کیفیت بالا خریداری کنید یا اجاره کنید .

نروژی ها به خانه هایشان افتخار می کنند ، به این معنی که آنها مراقبت بسیار خوبی از آنها می کنند . اکثر خانه ها با چوب ساخته شده اند که به آنها احساس طبیعی می دهد و معمولا با رنگ های مختلفی از قبیل زرد ، قرمز یا آبی رنگ می شوند .

حال که تا حدودی با مزایا و معایب مهاجرت به نروژ آشنا شدید و تصمیم خود را برای مهاجرت به نروژ گرفته این ، وقت آن است که با کمک یک مشاور حرفه ای اقدامات لازم برای مهاجرت به نروژ را انجام دهید . مشاوران برجسته موسسه مهر آفرین رجبی در این زمینه خدمات مشاوره حرفه ای را تقدیم متقاضیان عزیز می دارند . برای دریافت اطلاعات به روز و دقیق در خصوص مزایا و معایب تحصیل در نروژ با دفاتر ما تماس بگیرید .

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *