مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

از مزایای زندگی و مهاجرت تحصیلی به پرتغال می توان به امکان کار همزمان با تحصیل در این کشور ، بالا بودن سطح درآمد و فرصت های شغلی متعدد اشاره کرد . مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مقاله به بررسی مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال پرداخته و یکی از مناسب ترین مکان ها برای کار ، زندگی و تحصیل را به علاقمندان تحصیل در کشور های اروپایی معرفی خواهند کرد .

مهاجرت و زندگی در هر کشوری مزایا و معایب خاص خود را دارد که لازم است قبل از انتخاب مکان و کشور مقصد برای مهاجرت با آن آشنا شد . پرتغال یکی از کشور هایی است که مورد توجه بسیاری از علاقمندان مهاجرت به اروپا قرار گرفته است .

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

فرد متقاضی مهاجرت به پرتغال لازم است قبل از هر گونه تصمیم گیری در مورد مهاجرت به این کشور با مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال آشنا شده و با توجه به شرایط اقتصادی ، کاری ، اجتماعی و فرهنگی خود بهترین تصمیم را اخذ نماید .

پرتغال مانند هر نقطه دیگری از جهان مزایا و معایب مختلفی برای زندگی دارد ، البته مزایای زندگی و مهاجرت در این کشور بر معایب آن پیشی گرفته و همین امر باعث شده آمار مهاجرت به این کشور رو به افزایش باشد .

مهمان نوازی و مهربانی مردم پرتغال ، امکان برقراری ارتباط به زبان انگلیسی ، مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی از مزایای زندگی و مهاجرت به این کشور است .

البته مهاجرت به این کشور معایبی نیز دارد ، از معایب مهاجرت به این کشور می توان به گرم بودن هوا در تابستان و سردی در زمستان ، خطرناک بودن رانندگی در این کشور ، دشواری فراگیری زبان پرتغالی و غیره اشاره کرد .

سایر مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال را در این مقاله به که به همت کارشناسان موسسه رجبی آورده شده است، مطالعه می کنیم.

مزایای مهاجرت به پرتغال

 • مردم مهربان و مهمان نواز : مردم این کشور بسیار مهربان و مهمان نواز هستند به گونه ای که با وجود موانع زبانی با همسایگان ، همکاران و هم کلاسی های خارجی خود ارتباط نزدیکی برقرار می کنند . مردم این کشور تبعیض نژادی ندارند .
 • آب و هوای پرتغال : آب و هوای این کشور عالی است . به طور کلی ماه های مارس تا اکتبر گرم هستند و ماه های جولای و اگوست واقعا گرم می شوند و دما تا ۴۰ درجه سانتی گراد افزایش می یابد .
 • سواحل زیبای پرتغال : این کشور دارای سواحل زیبایی است که کل مناطق غربی و شرقی این کشور را پوشش می دهد . این سواحل تمیز و سفید هستند و تنها در ماه های جولای و آگوست این سواحل بسیار شلوغ می شوند .

مزایای مهاجرت به پرتغال

زندگی آسان در پرتغال

 • پاسخگو بودن مسئولین پرتغال : مسئولین اداره مهاجرت و دیگر اداره های این کشور وقت زیادی برای پاسخگویی به سوالات متقاضیان داخلی و خارجی صرف می کنند .
 • امکان برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در پرتغال : نسل جوان این کشور به زبان انگلیسی آگاهی دارند و این امر سبب راحتی ارتباط برقرار کردن آن ها با افراد خارجی می باشد .
 • حمل و نقل و رانندگی در پرتغال : میزان ترافیک در پرتغال در مقایسه با کشور های دیگر در اروپای شمالی بسیار سبک تر است ، به جز در شهر های بزرگ که درساعت هایی از روز ترافیک سنگین است .
 • شبکه های جاده ای : پرتغال دارای یک شبکه جاده ای خوب است و اغلب اوقات این خطوط جاده ای خلوت هستند .
 • هزینه زندگی : تولید کلی در این کشور مقرون به صرفه است . غذا ، نان و کالا های مورد نیاز برای زندگی به طور کلی ارزان و در دسترس هستند .

معایب مهاجرت به پرتغال

 • کندی و کند قدم برداشتن مردم پرتغال : علی رغم این که مردم پرتغال بسیار مهربان و مهمان نواز هستند ، گاهی اوقات سبب ناراحتی مهاجرین می شوند ، چرا که مردم پرتغال برای حل مشکلات و مسائل عجله ای ندارند و بسیار کند و آرام پیش می روند .
 • آب و هوای پرتغال : اگرچه گرمی هوای پرتغال در بعضی از فصول سال به عنوان مزایای زندگی در این کشور مورد بررسی قرار می گیرد ، اما این کشور همیشه گرم نیست و زمستان های پرتغال بسیار سرد و مرطوب است .
 • بروکراسی : مراحل اخذ ویزای پرتغال نسبتا وقت گیر است چرا که بروکراسی در اداره های این کشور بسیار زیاد است و مدت زمان زیادی در این کاغذ بازی های اداری در این کشور اتلاف می شود .
 • خطرناک بودن رانندگی در این کشور : مردم این کشور اغلب با سرعت بالا رانندگی می کنند و همین سرعت بالا سبب وقوع تصادف های رانندگی بسیار زیاد در این کشور می شود .

سختی یادگیری زبان پرتغالی برای مهاجرت

 • دشواری فراگیری زبان پرتغالی : زبان پرتغالی یکی از دشوارترین زبان ها برای یادگیری و تلفظ است و یادگیری این زبان مستلزم تلاش است و مسیری طولانی پیش رو فراگیران این زبان قرار دارد .
 • بزرگراه های ملی : بزرگراه های ملی این کشور جاده های خطر سازی هستند ، اگر چه این بزرگ راه ها عالی ساخته شده اند و ترافیک در آن ها بسیار پایین است ، اما تلفات بالا سبب گران شدن هزینه عبور از بزرگراه های این کشور می شوند .
 • بالا بودن هزینه کالاهای مصرفی : هزینه کالاهای مصرفی در پرتغال بالاست و تا حدودی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد گران تر از هزینه ای است که مهاجرین در کشور های خود می پردازند .

معایب مهاجرت به پرتغال

هزینه زندگی در پرتغال

همان گونه که در مبحث کلی مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال بیان شد ، هزینه زندگی در پرتغال در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی ارزان و مقرون به صرفه است .

البته هزینه زندگی در این کشور به عادات زندگی و شهر محل اقامت بستگی دارد . هزینه زندگی در این کشور به طور متوسط برای هر نفر حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو در هر ماه می باشد .

هزینه زندگی در این کشور حدود ۶۵ درصد بیشتر از ایران است که هزینه های خوراک ، پوشاک ، سلامت ، حمل و نقل را پوشش می دهد ، هزینه اجاره مسکن که جداگانه محاسبه شده ، حدود ۳۷ درصد بیشتر از ایران می باشد .

پرتغال کشوری واقع در جنوب غربی اروپا به مساحت ۹۲ هزار کیلومتر مربع است . جمعیت ساکنین این کشور بالغ بر ۱۰ میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی کاتولیک هستند .

این کشور دارای دو منطقه کلان شهری عمده یکی به نام لیسبون در سمت جنوب و دیگری پورتو در سمت شمال است . پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور لیسبون نام دارد . زبان رسمی ساکنین پرتغال ، زبان پرتغالی و واحد پول آن یورو است . این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است .

پرتغال از سمت شرق و شمال به اسپانیا و از سمت غرب به اقیانوس اطلس محدود می شود . پرتغال دارای آب و هوای معتدل است که از سمت شمال مرطوب تر و از سمت جنوب خشک تر و گرم تر می باشد .

هدف از نگارش مقاله فوق ، معرفی پرتغال به عنوان یکی از مقصد های مناسب برای مهاجرت برای علاقمندان مهاجرت به کشور های اروپایی و بیان مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال می باشد . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به پرتغال تماس حاصل نمایید .

1 Comment to “ مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال”

 1. تجهیزات شهربازی مهدکودک خانه بازی says :پاسخ

  عالی بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *