ثبت شرکت در روسیه

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با ثبت شرکت در روسیه اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان به سرمایه گذاری در این کشور قرار دهیم . چنانچه به دنبال راهی برای رسیدن به اقامت در این کشور هستید و می خواهید امتیازات به دست آمده از ثبت شرکت را در این کشور بررسی نمایید ضمن مطالعه مقاله زیر با کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تماس گرفته و تمامی سوالات خود در زمینه مهاجرت کاری به روسیه را مطرح نمایید .

کشور روسیه از دیرباز یکی از کشورهای پر رفت و آمد برای ایرانیان بوده که تشابهات فرهنگی و سیاسی زیادی نیز با کشورمان ایران دارد . این کشور به عنوان پهناورترین کشور جهان و یکی از قطب های اصلی اقتصادی و سیاسی در جهان گزینه خوبی برای سرمایه گذاری به روش های مختلف بوده و می توان ثبت شرکت را به عنوان یکی از معتبرترین روش ها برای رسیدن به سود در این کشور دانست . البته ثبت شرکت خود انواع مختلفی را شامل می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود .

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه

ثبت شرکت در این کشور انواع مختلفی را شامل شود که تاسیس هر کدام تابع قوانین و اصول مشخصی بوده و با توجه به شرایط فردی و البته سرمایه مورد نظر باید مناسب ترین گزینه را انتخاب نمود . سرمایه گذاری در هر کشور دنیا ریسک و البته مزایای خاص خود را به همراه دارد که باید به دقت بررسی شده و با درنظر گرفتن تمامی مشکلات و معایب ثبت شرکت در روسیه اقدام به ورود به بازار این کشور نمود .

کشور روسیه به دلیل قرار گرفتن در هر دو قاره آسیا و اروپا از گزینه های خوب سرمایه گذاری به شمار می رود زیرا این شانس را به افراد می دهد تا بتوانند به راحتی با کشورهای هر دو قاره در ارتباط بوده و تجارت خود را گسترش دهند . روسیه روابط بین المللی گسترده ای با کشورهای اروپایی دارد که می تواند مانند یک سکوی پرتاب جهت ورود به بازار اروپا عمل نماید .

انواع ثبت شرکت روسیه

در کشور روسیه ثبت شرکت به روش های مختلفی انجام می پذیرد که مهمترین آنها به شرح زیر است :

  • ثبت شرکت با مسئولیت محدود / ثبت شرکت با سهامی خاص / ثبت شرکت سهامی عام / ثبت نمایندگی و یا شعب شرکت مادر .
  • تمامی این شرکت های برای افراد خارجی مجاز بوده و با توجه به سابقه فعالیت می توان اقدام به تاسیس هریک نمود .

ثبت شرکت سهامی عام در روسیه

این نوع شرکت که نسبت به دو مدل قبلی شرکتی گسترده تر می باشد به تعداد کارکنان و البته سرمایه اولیه بالاتری نیز نیازمند است . علاقه مندان به ثبت این نوع شرکت باید بیش از صد هزار روبل روسیه سرمایه اولیه داشته باشند و بیش از شش ماه را به انجام کارهای لازم ثبت شرکت اختصاص دهند .

محدودیتی در رابطه با تعداد کارکنان وجود نداشته و می توانید به تعداد موردنیاز نیرو استخدام کنید . بنابراین بایست اطلاعات کافی در خصوص نحوه استخدام نیرو و حقوق کارگر ساده در روسیه داشته باشید . ارائه مدارک مالی و حسابداری به همراه تمامی مدارک هویتی مهم ترین اسناد لازم برای ثبت این نوع شرکت در کشور روسیه هستند .

ثبت شرکت سهامی عام در روسیه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص در روسیه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود : این نوع ثبت شرکت در روسیه را می توان پرطرفدارترین در میان افراد خارجی دانست که با میزان مسئولیت و سرمایه کمتر فرد را به بازار روسیه وارد نموده و از مزایای تجارت در این کشور بهره مند سازد .

این نوع ثبت شرکت به حداقل ۱۰۰۰۰ روبل سرمایه اولیه نیاز داشته و مدیر شرکت می توان از یک تا پنجاه نفر را استخدام نماید . این نوع شرکت نیازی به سهامدار تبعه روس نداشته و در حدود دو هفته تا یک ماه به ثبت می رسد .

ثبت شرکت با سهامی خاص : در این نوع ثبت شرکت فرد سرمایه گذاری می تواند تا هر تعداد فردی را که بخواهد به عنوان نیروی کار خود معرفی نموده و در بازه زمانی چهار ماه شرکت مورد نظر خود را به ثبت برساند . سرمایه مورد نیاز برای این شرکت نیز در حدود ۱۰۰۰۰ روبل روسیه است و وجود یکی از اتباع کشور روسیه در شرکت الزامی نخواهد بود .

ثبت نمایندگی و یا شعبه در روسیه

این نوع ثبت شرکت به دلیل آنکه شرکت اصلی در کشوری دیگر قرار گرفته نیازی به سرمایه اولیه نداشته و تنها باید از سوی شرکت مادر حمایت مالی گردد . استخدام کارکنان هم تبعه و یا روسی در این شرکت های محدودیت داشته و باید تا نهایتا پنج نفر از تبعه خارجی را استخدام کنید .

نمایندگی و یا شعبه به تبلیغ و فروش محصولات شرکت مادر در روسیه پرداخته و طبق قرارداد سودهای مشخصی را برای دولت روسیه فراهم می سازند . این نوع شرکت نیز نیاز به سهامدار و یا شریک روسی نداشته و تمامی فهرست کارکنان و تمامی جزئیات لازم در رابطه با شرکت مادر به همراه وکالت نامه باید به این کشور ارائه گردد .

الزامات شرکت ها در روسیه

برای ثبت انواع شرکت در کشور روسیه تمامی شرکت های ذکر شده در بالا باید فردی را به عنوان سرپرست و یا مدیر معرفی نموده و از طریق آن فرد مجوز کار در روسیه را دریافت نمایند . این مجوز به شخص متقاضی ثبت شرکت اجازه می دهد تا به صورت حقوقی در این کشور به سرمایه گذاری پرداخته و شرکت مورد نظر را به ثبت برساند .

سهامدار شرکت باید یک شخص حقوقی و یا حقیقی بوده و تمامی سرمایه لازم را از ابتدای کار فراهم نموده باشد . معمولا شرکت ها در ابتدا جواز کار یک ساله دریافت می کنند و کد مالیاتی و بیمه شخصی برای مدیر عامل ایرانی صادر می گردد .

هر فردی که به عنوان سهامدار شرکت معرفی می گردد باید تمامی مدارک ثبت شرکت را امضا نموده و در هنگام دریافت تاییدیه حضور داشته باشد . شرکت به ثبت رسیده باید مبلغ مشخص شده توسط اداره مالیات را همان ابتدا به حساب این اداره واریز نموده و تمامی مدارک مورد نیاز را نیز ارائه دهد .

فرآیند ثبت یک شرکت روسی

ثبت شرکت کشور روسیه مراحل مختلفی را شامل می شود که پس از افتتاح حساب بانکی و واریز مبلغ مورد نظر به این حساب و ارائه جواز های دریافت شده می توان فعالیت تجاری را به صورت رسمی در این کشور آغاز نمود .

ثبت نام در اداره های مختلف از جمله بیمه درمان ، بیمه تامین اجتماعی ، بیمه بازنشستگی و اداره آمار نیز بخش دیگری از ثبت شرکت بوده اجاره مکانی به عنوان دفتر رسمی مرحله بعدی می باشد . مدیرعامل ایرانی نیز باید به روسیه سفر کرده و آزمون زبان روسی به همراه آزمایشات پزشکی را انجام دهد . پس از انجام تمامی این مراحل در حدود یک ماه بعد جواز کار صادر شده و می توان به صورت رسمی کار خود را آغاز نمود .

مزایای ثبت شرکت در روسیه

مزایای ثبت شرکت خارجیان در روسیه

با ثبت شرکت در کشور روسیه می توان به اقامت این کشور دست یافته و به بازارهای بزرگ جهانی دسترسی داشت . ثبت شرکت در این کشور به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید در تمامی کشورهای اروپا حساب بانکی افتتاح نموده و با هزینه ای کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی تجارت خود را راه اندازی نمایید .

توجه داشته باشید که علاوه بر مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه شرکت در حدود ۱۵۰۰ یورو هزینه ثبت شرکت و ۲۰۰۰ دلار هزینه جواز کار خواهد بود که باید آن را پرداخت نمایید . علاوه بر این ممکن است بابت خدمات جانبی نیز به مبالغی در حدود ۵۰۰ تا هزار دلار نیاز یابید . پس بهتر است که قبل از هرگونه اقدام برآورد دقیق از تمامی هزینه های ثبت شرکت روسیه داشته باشید .

موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان معتبرترین موسسه مهاجرتی به روسیه پاسخگوی تمامی سوالات شما در رابطه با ثبت شرکت در روسیه خواهد بود . برای بالاتر بردن آگاهی خود با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *