خرید ملک در ترکیه

ترکیه یکی از اقتصادهای نوظهور اروپا است و در میان یکی از اقتصادهای رو به رشد در جهان می باشد . با چنین رفاهی ، یکی از بخش های اصلی که نشان دهنده گسترش فوق العاده ای است ، بخش املاک و مستغلات است . خرید ملک در ترکیه هم آسان و هم دشوار است . آسان است زیرا شما طیف گسترده ای برای انتخاب دارید ؛ می توانید مطابق با بودجه خود به خرید ملک در ترکیه بپردازید . مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به ترکیه می توانند اطلاعات به روزی در این خصوص در اختیارتان قرار دهند .

از آپارتمانهای لوکس مرتفع در پایتخت آن استانبول تا ویلا و آپارتمان ها در محیط های آرامش بخش ، پر رفت و آمد و از ساحل مدیترانه ، انتخاب زیادی از املاک و مستغلات در ترکیه خواهید داشت . رشد این بخش کلیدی اقتصاد در ترکیه یکپارچه بوده و نتیجه تلاش های هماهنگ دولت ها و ادارات بوده است .

نگاهی بر خرید ملک در ترکیه

قانون ترکیه بین حقوق خارجی و حقوق یک شخص محلی در هنگام مالکیت تمایز قائل می شود . مهم نیست که از کدام بخش از جهان هستید . محدودیت های یکسانی برای خارجی ها اعمال خواهند شد . بعضی مناطق ترکیه به عنوان مناطق نظامی تعریف شده اند .

یک خارجی به طور کلی اجازه نخواهد داشت که به زمین ( از جمله خانه ها ، آپارتمان ها یا سایر اموال ساخته شده در آن زمین ) در یک منطقه نظامی دسترسی داشته باشد . یکی دیگر از محدودیت های موجود در حقوق خارجیان برای خرید ملک در ترکیه این است که هیچ خارجی نمی تواند یک قطعه زمین بیش از ۳۰ هکتار داشته باشد .

این اندازه بسیار زیاد است ! اگر این برای شما کافی نیست ، می توانید درخواست خود را به شورای وزیران تقدیم کنید و این میزان را می توانید به ۶۰ هکتار افزایش دهید . این که آیا این برنامه موفق خواهد شد بستگی به جایی که زمین واقع شده است و منطق تجاری در پشت آنچه انجام می دهید بستگی دارد . این قانون در اصل ، برای محافظت از کشاورزی ترکیه از نفوذ خارجی می باشد .

استانبول، قلب بازار املاک ترکیه

استانبول، قلب بازار املاک ترکیه

استانبول تمرکز و قلب صنعت املاک ترکیه است و سرمایه گذاران خارجی املاک از تمام ملیت ها را جذب خود نموده است . بسیاری از مشتاقان برای ساختن انبوه به حومه شهر میروند . با وجود این وضعیت در استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه ، پتانسیل زیادی وجود دارد ، و پروژه های زیربنایی فعلی و مدرنیزاسیون هاب های حمل و نقل و همچنین فرودگاه سوم استانبول ، جذب کارکنان حرفه ای و خرید برای سرمایه گذاران را دارد .

در سال ۲۰۱۷ ، خارجی ها ۸،۱۸۲ خانه در استانبول ، مرکز تجارت ، اقتصاد ، مالی و گردشگری در ترکیه خریداری کردند . استانبول در حال حاضر تحت عنوان یک برنامه مدرن سازی مسکن با سرمایه گذاران خرید آپارتمان های مسکونی در ساختمان های بزرگ ، مدرن ، آسمان خراش ها بیشترین سرمایه گذاران را جذب نموده است . قیمت خانه برای زندگی در ترکیه بسته به محل و امکانات تفاوت زیادی دارد که باید به جزییات آن توجه نمود .

انتخاب یک آژانس معتبر برای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه می تواند استرس زا باشد خصوصا هنگام مهاجرت کاری به ترکیه که شما به پولتان برای سرمایه گذاری نیاز دارید . و حیاتی است که شما باید درک درستی از قوانین مالکیت محلی ، فرایند خرید و قوانین و مقررات مورد نیاز خود داشته باشید .

متاسفانه ، بسیاری از عوامل املاک در ترکیه شهرت بدی دارند ؛ بنابراین، شما می توانید داستان های مختلف مانند تقلب ، دروغ گفتن ، هزینه های خرید ، هزینه های اضافی و غیره را بشنوید . ما شنیده ایم که بسیاری از خریداران بین المللی مقادیر قابل توجهی از پول خود را از دست داده اند یا نمی توانند به نمایندگی املاک خود برای خدمات پس از فروش تکیه کنند . مشتریان باید بررسی کنند که آیا نمایندگی املاک و مستغلات از نظر قانونی مجاز به کار است یا خیر .

فریب خوردن در هنگام خرید خانه در ترکیه

در انجام امور کسب و کار با رانندگان تاکسی ، رسپشن ها ، پیشخدمت ها یا آژانس های مسافرتی دقت کافی داشته باشید . آن ها اغلب به طور معمول برادر یا دوستی دارند که در کار فروش و ساخت و ساز ملک است ، اما آنها به صورت کمیسیونی کار می کنند و از آنجا که آنها کسب و کار قانونی ندارند ، هیچ منافعی در حمایت از حقوق خریداران ندارند . این موضوع خصوصا هنگام کار پیدا کردن ایرانیان در ترکیه به اوج می رسد بنابراین در ترکیه براحتی به غریبه ها در ترکیه اعتماد نکنید .

 Turk Stat، موسسه آمار ترکیه ، می گوید که مناطق خاصی برای خارجی ها برای خرید ملک در ترکیه محبوب تر از سایر نقاط است . طبق آمار سال ۲۰۱۷ ، خارجی ها ۲۲،۲۳۴ خانه در ترکیه خریداری کردند . عراقی ها ، عربستان سعودی ، کویتی ها و روس ها به ترتیب ملیت هایی هستند که بیشتری ملک را در ترکیه خریداری نموده اند .

قیمت خرید ملک ترکیه

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید ، باید در مورد بازار املاک و نحوه مقایسه قیمت ها با آن آشنا شوید . با این حال قیمتها برای بسیاری از افرادی که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ترکیه را انتخاب می کنند ، در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار رقابتی است . از این جهت ممکن است جای تعجب باشد که بدانید که بازار املاک در ترکیه به سرعت حرکت می کند ، بنابراین اگر می خواهید از این فرصت استفاده کنید ، اکنون زمان خرید ملک در ترکیه است .

قیمت خرید ملک ترکیه

بسیاری از پیشگامان اموال و کارشناسان سرمایه گذاری در خارج از کشور ، روند ساخت و ساز و بازار املاک در ترکیه را به اسپانیا در دهه ۱۹۸۰ نسبت داده اند ؛ و اگر این چیزی است که به دنبال آن هستید ، خرید ملک در ترکیه می تواند یک فرصت سرمایه گذاری عالی باشد .

مطمئنا بسیاری از کشورها هنوز از تأثیرات آخرین رکود اقتصادی جهانی رنج می برند و بسیاری از آنها تاثیر منفی خود را بر بخش مربوط به ساختمان و املاک خود دارند – بعضی بیشتر از بقیه – و ترکیه نیز از این قضیه متفاوت نیست .

اقامت در ترکیه با خرید ملک در ترکیه

شما ممکن است برای مهاجرت به ترکیه با برخی از مشکلات مواجه شوید ، اما هنگامی که شما سعی کنید مجوز اقامت را با خرید ملک در ترکیه دریافت کنید ، متفاوت است ، زیرا این عنوان اغلب کلید ارتقاء آن است . به طور خلاصه اقامت قابل تمدید برای خارجیانی که املاک و مستغلات در ترکیه دارند امکان پذیر می باشد . این اجازه معمولا برای یک سال اعطا می شود ؛ همسر و کودکان زیر ۱۸ سال حق دریافت این مجوز را به عنوان همراه دارند .

برای اخذ مشاوره در خصوص اقامت در ترکیه با خرید ملک در ترکیه می توانید با دفاتر ما در شهر های تهران و شیراز در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم در اختیارتان قرار بگیرد و با این پروسه جهت مهاجرت به ترکیه آشنا شوید . مشاورین موسسه مهر آفرین رجبی با در اختیار داشتن به روز ترین اطلاعات آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز در خصوص اخذ ویزای کار ترکیه هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *