سرمایه گذاری در کانادا

/ / کانادا
سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی می باشد که هر ساله مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت قرار میگیرد . راه های متفاوتی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد مانند : مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و غیره . مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از روش هایی است که افرادی که میخواهند سرمایه خود را در کشوری مطمئن به سود برسانند انتخاب می کنند . از روش های متفاوت میتوان در این کشور سرمایه گذاری کرد و به نتیجه دلخواه رسید که ما در اینجا به بررسی آنها می پردازیم . وکلای موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی با درنظر گرفتن تمامی شرایط میتوانند بهترین راهنمای شما در کلیه امور سرمایه گذاری در کانادا و دیگر کشورها بوده و شما با تماس با ما میتوانید از در امان بودن سرمایه خود مطمئن شوید .

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا که در شمال قاره آمریکا قرار گرفته است پس از روسیه دومین کشور پهناور دنیا محسوب میشود . کانادا با آمریکا طولانی ترین مرز مشترک زمینی را در دنیا دارد . ملکه الیزابت دوم از طریق فرمانده کل که نماینده وی در خاک این کشور است کانادا را اداره میکند . پایتخت این کشور ۳۵ میلیون نفری شهر اتاوا بوده و در حدود نود درصد مردم در جنوب کشور و نزدیک به مرز آمریکا زندگی میکنند . آب و هوای کانادا در اکثر مناطق سرد و قطبی بوده دلیل تراکم جمعیت در جنوب کشور نیز آب و هوای بسیار سرد مناطق شمال می باشد . پهناورترین آبشار دنیا به نام آبشار نیاگارا نیز در این کشور قرار گرفته است .

کانادا کشوری نوین با فناوری های پیشرفته در زمینه های مختلف است و منابع داخلی نیاز های اساسی این کشور را تامین میکند . از شهرهای مهم این کشور میتوان به ونکوور ، تورنتو ، برلینگتن و سنت آلبرت اشاره کرد . زبان انگلیسی و زبان فرانسه دو زبان رسمی این کشور محسوب میشوند و در حدود ۷ میلیون نفر در کانادا به زبان فرانسوی صحبت میکنند که بیشتر آنها در استان کبک زندگی میکنند . واحد پول رسمی این کشور دلار کانادا بوده و مسحیت به عنوان دین اصلی مردم شناخته میشود اما در این کشور آزادی دین وجود داشته و در حدود یک میلیون مسلمان در این کشور زندگی میکنند .

روش های سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا میتواند از روش های متفاوت مانند ثبت شرکت ، خرید ملک ، کبک و غیره انجام گیرد که در زیر این روش ها را به طور مختصر شرح می دهیم .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری فدرال مخصوص افرادی است که سرعت و راحتی مهاجرت برایشان اهمیت دارد . در این روش باید مجموع دارایی فرد و همسرش در حدود یک میلیون و ششصد هزار دلار باشد . در این روش نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه نمی باشد و از همان ابتدا به فرد اقامت دائم داده میشود . سن فرزندان متقاضی نباید بیشتر از بیست و سه سال باشد در غیر اینصورت باید برای فرزندان جداگانه درخواست اقامت شود . برای تمام افراد خانواده بالای ۱۲ سال باید گواهی عدم سوء پیشینه تهیه شود . شما میتوانید پس از اخذ اقامت سرمایه خود را به این کشور انتقال داده و در هر شهر یا ایالتی که دوست دارید ساکن شوید .

روش های سرمایه گذاری در کانادا

شما و افراد خانوادتان میتوانید از تمام حقوق شهروندی به جز حق رای بهره مند شوید . فرد متقاضی باید مبلغ موردنظر را بدون حق برداشت به مدت پنج سال در یک بودجه تضمین شده دولتی سرمایه گذاری نماید . این روش احتیاج به حداقل دو سال تجربه مدیریت در پنج سال گذشته را دارد .

سرمایه گذاری از طریق استان کبک

این روش مهاجرت نیاز به دو شرط اصلی دارد شرط نخست تجربه کسب و کار به مدت حداقل دو سال در پنج سال گذشته است . دومین شرط این است که باید نشان دهید قصد اقامت در استان کبک را دارید . این استان بزرگترین و پر جمعیت ترین استان کانادا به شمار میرود و دارای شرکت ها و موسسات معتبر است .

در این نوع سرمایه گذاری در کانادا باید مبلغ ۸۰۰,۰۰۰ دلار را در اختیار دولت کبک قرار بدهید و پس از پنج سال اصل مبلغ به او بازگردانده میشود . سیستم پذیرش در این روش بر اساس قرعه کشی نمی باشد . در این نوع سرمایه گذاری نیازی به تحصیل و یا کار در استان کبک نمی باشد . روش دیگری نیز وجود دارد که فرد به جای ۸۰۰,۰۰۰ دلار مبلغ ۲۲۰,۰۰۰ دلار را سرمایه گذاری میکند اما این مبلغ بدون بازگشت می باشد .تمامی اعضای خانواده میتوانند در این روش مهاجرت فرد سرمایه گذار را همراهی نمایند .

طرح سرمایه گذاری بریتیش کلمبیا ( استانی )

این استان نزدیک به چهار میلیون نفر را در خود جا داده است . مرکز این استان ونکوور بوده و نزدیک به یک سوم جمعیت آن را افراد خارجی تشکیل می دهند . از سه طریق میتوان در این استان سرمایه گذاری تجاری انجام داد :

  1. تجارت منطقه ای
  2. مهارت های تجاری
  3. پروژه های استراتژیک

در این روش باید سرمایه ای در حدود ۴۰۰,۰۰۰ دلار را در یک کار تجاری سرمایه گذاری کرده و برای حداقل سه نفر از افراد مقیم کانادا کار ایجاد نمایید . میتوان با پیدا کردن شرکا وسعت کار را افزایش بدهید اما باید این میزان مبلغ را حتما سرمایه گذاری کرده . مالک یک سوم پروژه باشید . باید یک توافقنامه اجرایی را با استان بریتیش کلمبیا امضا نمایید و یک ودیعه به ارزش ۱۲۵۰۰۰ را فراهم نمایید . این مبلغ بدون سود به متقاضی بازگردانده خواهد شد . در این روش به فرد این امکان داده میشود تا به این استان سفر کرده و بتوانند شرایط را ارزیابی نمایند . پس از تکمیل و ارسال مدارک ممکن است فرد برای مصاحبه به این استان دعوت شود . در صورت تایید طرح فرد باید یک توافقنامه را امضا نماید و مجوز کار به مدت دو سال را دریافت نماید .

درباره سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کانادا

برای سرمایه گذاری در کانادا به این روش باید نام مناسبی برای شرکت خود انتخاب نمایید سپس درخواست تایید نام شرکت کرده و فرم مربوطه را تکمیل و ارسال کنید . فرد متقاضی خود باید مالک شرکت باشد و نوع فعالیت خود را مشخص نماید . سرمایه ای که برای ثبت شرکت در کانادا  نیاز دارید در حدود ۷۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ دلار می باشد . ثبت شرکت به صورت تک مالکیتی امکان پذیر می باشد و همچنین باید بتوانید ثابت کنید که این شرکت برای جامعه کانادا مفید و سودآور است .

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از تمامی جزئیات روش های سرمایه گذاری در کانادا مطلع شوید . مشاوران ما میتوانند به بهترین شکل شما را در امر مهاجرت راهنمایی کرده و مانع از به هدر رفتن سرمایه شما می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *