مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا

/ / سرمایه گذاری کشورها
مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا

در این مقاله که توسط مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی گردآوری شده است مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا را بررسی می کنیم . یکی از روش های جذب سرمایه و افزایش رونق اقتصادی یک کشور جذب سرمایه گذاران خارجی است . به همین دلیل دولت استرالیا پذیرای سرمایه گذاران خارجی است و شرایط مناسبی برای ثبت شرکت توسط سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند .

البته علاوه بر شرایط عالی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استرالیا ، شرایط اقتصادی مطلوب و دسترسی به بازار های جهانی بر محبوبیت مهاجرت کاری به استرالیا می افزاید . البته کسب و کار تجارت در این کشور چالش ها و دشواری هایی دارد .

بررسی مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا

سرمایه گذاری خارجی و ثبت شرکت برای رونق بازار کار استرالیا ضروری است . دولت استرالیا از سرمایه گذاری مستقیم خارجی استقبال فراوان می کند . این نوع سرمایه گذاری به رشد اقتصادی استرالیا و با حمایت از رشد مالی ، به بهبود رفاه و نوآوری استرالیا کمک می کند .

برای حفاظت از منافع استرالیا همزمان با به حداکثر رساندن جریان سرمایه گذاری ، برخی از خرید خارجی سهام و دارایی های استرالیا توسط هیئت مدیره بررسی سرمایه گذاری خارجی استرالیا ( FIRB ) بررسی می شود .

پس از تصویب و اعتبار سنجی مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا توسط دولت ، به طور کلی با سرمایه گذاران خارجی مانند سرمایه گذاران داخلی تحت قوانین استرالیا رفتار می شود .

ثبت شرکت در این کشور رویه های خاصی دارد که باید این مراحل با دقت تمام تکمیل شوند . البته مشکلاتی در این مسیر وجود دارد که در زیر با آن ها آشنا خواهیم شد .

نرخ مالیات در استرالیا

پرداخت مالیات نگرانی اصلی در گزارش اتاق بازرگانی و صنایع استرالیا است . شرکت های استرالیا مجبورند ۱۱ بار در سال مالیات پرداخت کنند . نرخ مالیات شرکت های ثبت شده در این کشور ۳۰ درصد می باشد .

در استرالیا به کالاها و خدمات فدرال ( به اصطلاح مالیات بر ارزش افزوده ) مالیات تعلق می گیرد که ۱۰ درصد است . با این حال ، تعدادی از کالاها می توانند بدون مالیات بر ارزش افزوده باشند ، اما به کالاهایی از جمله اقلام پزشکی ، مواد غذایی و منابع مالی مالیات تعلق می گیرد .

نرخ مالیات در استرالیا

بالا بودن هزینه های ثبت شرکت در استرالیا

از تاریخ ۲۸ مه ۲۰۱۲، ثبت نام شرکت در استرالیا به صورت ملی انجام می شود و هزینه دولت ۳۶ دلار برای یک دوره ثبت یک ساله و ۸۴ دلار برای مدت ثبت سه ساله است .

بر اساس مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا ، ثبت یک شرکت در استرالیا پر هزینه است و معمولا هزینه ای حدود ۶۵۰ تا ۷۵۰ دلار از طریق ارائه دهنده شرکت یا نماینده تشکیل شرکت و حدود ۱۲۰۰ دلار یا ۱۵۰۰ دلار از طریق یک حسابدار هزینه می شود .

البته ثبت نام تجاری باید به صورت دوره ای مجددا تمدید شود ، زمانی که دوره یک یا سه سال ثبت شرکت به پایان برسد ، هزینه دولت برای یک دوره ثبت نام یک سال بیشتر ۳۶ دلار و برای دوره ثبت سه سال بیشتر ۸۴ دلار می باشد .

بوروکراسی در استرالیا

برای دریافت مجوز ثبت شرکت در استرالیا یازده مرحله وجود دارد که سپری کردن این مراحل به دلیل وجود بوروکراسی و دیوان سالاری در این کشور حدود صد و دوازده روز زمان لازم دارد .

البته مراحل صدور مجوز ثبت شرکت در این کشور در مقایسه با کشور های عضو سازمان توسعه و مشارکت اقتصادی ساده است ولی همچنان مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا ازین جهت ، مقداری معطلی به همراه دارد .

الزامات سرمایه گذاری و ثبت شرکت در استرالیا

 • سرمایه و منابع مالی ضروری برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در استرالیا
 • اطلاعات ضروری برای ارزیابی و تایید صلاحیت متقاضیان ثبت شرکت در استرالیا
 • صلاحیت حرفه ای و تجربه مورد نیاز برای ثبت شرکت و مدیریت شرکت در استرالیا
 • طرح تجاری مورد تایید که شامل ماهیت طرح تجاری ، ساختار سازمانی و رویه کنترل شرکت باشد .

البته لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در این کشور محدودیتی وجود ندارد و سرمایه گذاری خارجی و ثبت شرکت در استرالیا باید توسط هیات بررسی سرمایه گذاری خارجی تایید شود .

مدارک ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

 • تکمیل و امضا فرم درخواست ویزا
 • چهار قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • کپی پاسپورت ( تمام صفحات)
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی بیمه سلامت
 • بیان طرح اقتصادی
 • رزومه تحصیلی
 • رزومه شغلی
 • پرداخت هزینه ویزا
 • گواهی عدم سو پیشینه

انواع شرکت ها در استرالیا

شرکت محدود خصوصی : نوعی شرکت خصوصی در استرالیا است که معمولا برای انجام کسب و کار استفاده می شود . حداقل الزام برای ایجاد این شرکت این است که یک مدیر و یک سهامدار داشته باشد .

انواع شرکت ها در استرالیا

طبق قانون شرکت ها ۲۰۰۱ یک شرکت اختصاصی می تواند بیش از ۵۰ سهامدار غیر کارمند داشته باشد یا در جذب سرمایه و یا فروش سهام خود به عموم فعالیت داشته باشد . حداقل یک نفر از مدیران باید در استرالیا ساکن باشد و بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد .

شرکت های دولتی استرالیا

این شرکت ها طبق قانون مجاز به جمع آوری پول با ارائه سهام خود برای فروش هستند ، معمولا سهام خود را در بازار سهام فهرست می کنند .

افرادی که این سهام را خریداری می کنند سهامداران این شرکت نامیده می شوند . شرکت های دولتی باید حداقل سه مدیر و حداقل یک منشی داشته باشند . دو نفر از مدیران و دبیرخانه باید ساکن استرالیا باشند .

استرالیا کشوری توسعه یافته در نیمکره جنوبی است . مساحت این کشور بالغ بر هفت میلیون کیلومتر مربع است و ششمین کشور پهناور جهان به شمار می آید . پایتخت این کشور شهر کانبرا نام دارد و دو شهر سیدنی و ملبورن بزرگترین شهر این کشور می باشند .

از دیگر شهر های مهم این کشور می توان به بریزبن ، پرت ، آدلاید ، گلد کوست ، نیوکاسل ، ولونگونگ اشاره کرد . استرالیا با هیچ کشور دیگری مرز خاکی ندارد و از سمت شرق به اقیانوس آرام و از سمت جنوب به اقیانوس منجمد جنوبی و از سمت غرب به اقیانوس هند محدود می شود .

جمعیت ساکنین این کشور بالغ بر بیست و پنج میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی هستند . زبان انگلیسی با گویش استرالیایی به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته می شود . اقتصاد این کشور توسعه یافته بر بازرگانی و کشاورزی تکیه دارد .

شرکت های خصوصی محدود با سهام در استرالیا

این شرکت معمولا کوچکتر از از یک شرکت دولتی است و به طور کلی به عنوان شرکت های خصوصی شناخته می شود . می تواند بین یک تا پنجاه سهامدار در این نوع شرکت ها وجود داشته باشند ، با این حال جمع آوری پول با فروش سهام به عموم مردم مجاز نمی باشد .

محدود بودن سهام به این معنی است که مسئولیت محدود به ارزش سهام شرکت است . شرکت های کوچک عمدتا از یک شرکت خصوصی برای تجارت خود به عنوان وسیله ای برای شناسایی و تشخیص برند خود از رقبای خود استفاده می کنند . حداقل یک مدیر و یک سهامدار در این نوع شرکت وجود دارد . حداقل یکی از مدیران باید در استرالیا اقامت داشته باشد .

هدف از نگارش مقاله فوق ، بررسی مشکلات و معایب ثبت شرکت در استرالیا است در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و معایب مهاجرت به استرالیا با دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *