شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانمارک تجربه یادگیری در محیطی پویا که در آن فرصت انجام کارآموزی در بیمارستان های شناخته شده بین المللی را تحت نظر پزشکان و اساتید متخصص را فراهم می کند و باعث ارتقای خلاقیت ، نوآوری ، تفکر انتقادی و تحلیلی می شود که با آرمان های بازار کار جهانی مطابقت دارد . دانمارک به عنوان کشوری با شادترین افراد شناخته شده است . دانمارک کشور کوچکی متشکل از 5.6 میلیون نفر در شمال اروپا که شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک خاص کشورهای اسکاندیناوی می باشد . طبق تحقیقات موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی این کشور در میان بهترین کشورها برای کسب و کار است و به میزان قابل ملاحظه ای از کیفیت بالای زندگی برخوردار است و مهمتر از همه ، اغلب رتبه های آموزشی خود را ارتقا می دهد .

هر کشوری دارای شرایط خاص خود برای تحصیل است که هدف ما در این مقاله بررسی شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک می باشد . با ما همراه باشید .
دانمارک کوچکترین کشور اسکاندیناوی است و دارای 5.5 میلیون نفر جمعیت است . پایتخت آن کپنهاگ در جزیره زلاندنو واقع شده است . پادشاهی دانمارک همچنین شامل دو سرزمین خودگردان جزایر فارو و گرینلند است . کپنهاگ پرجمعیت ترین شهر با بیش از یک میلیون نفر است .

زبان رسمی آن دانمارکی است و انگلیسی نیز به طور گسترده ای صحبت می شود ، مخصوصا در میان جوانان .  دانمارک یک کشور زیبا است و به خاطر استانداردهای زندگی اش به خوبی شناخته شده است و چندین بار به عنوان شادترین کشور در جهان اعلام شده است . دانمارک بهترین کشور برای دانشجویان است . دانمارک به دلیل کم بودن میزان جرم و سیستم های رفاهی ، محل امنی برای زندگی است .

بررسی شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک

برای اخذ پذیرش در رشته های پزشکی از دانشگاه های دانمارک ابتدا باید در آزمون Danish as a foreign language شرکت کنید تا مهارت زبان دانمارکی خود را به اثبات برسانید . اما خبر خوب برای افرادی که در زبان دانمارکی مهارت لازم را ندارند این است که این دسته از متقاضیان می توانند ابتدا در دوره های رایگان آموزش زبان دانمارکی شرکت کنند . این دانشجویان می توانند ابتدا در یک دوره که به زبان انگلیسی برگزار می شود ثبت نام کنند و پس از ورود به دانمارک ، قبل از تحصیل در دانشگاه در کلاس های رایگان زبان دانمارکی شرکت کرده و پس از تقویت مهارت زبانی وارد دوره ی اصلی تحصیلی به زبان دانمارکی شوند .

اما در زمینه تحصیل پزشکی در دانمارک باید مدارک دبیرستان متقاضی با مدارک کشور دانمارک معادل سازی شود . معادل سازی مدارک در دانمارک توسط وزارت آموزش عالی و علوم دانمارک یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک می باشد . گاهی اوقات ممکن است لازم است متقاضی ۱ یا ۲ سال تحصیلی را در دانشگاه بگذراند تا مدرکش در سطح مدرک دانمارکی معادل سازی شود .

برای تحصیل به زبان انگلیسی ، مدرک آیلتس و یا تافل مورد نیاز می باشد که باید در سطح B و یا برای بعضی دانشگاه ها سطح A باشد . سطح B و A دانمارک معادل آیلتس ۶٫۵ و ۷ است .
در دانمارک هیچ هزینه تحصیلی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و سوئیس وجود ندارد . همین امر برای دانشجویان در مورد برنامه مبادله و کسانی که دارای مجوز اقامت غیر تحصیلی هستند نیز می باشد . سایر دانشجویان باید در سال مبلغ 16000 یورو پرداخت کنند .

مزایای تحصیل در دانمارک

مزایای تحصیل در دانمارک

• کیفیت آموزش در سطح جهانی
• بالاترین استانداردهای زندگی در اروپا
• بیش از 65 برنامه تحصیلی مختلف
• آموزش رایگان برای دانشجویان اتحادیه اروپا
• امکان اخذ بورس تحصیلی برای دانشجویان ممتاز
• در رتبه 20 از لحاظ ثروتمندترین کشورهای جهان
• آموزش نوآورانه
• یادگیری بر پایه مشکلات
• سیستم آموزشی با توجه به نیازهای صنعت
• مهارت های همکاری و نوآوری عالی
• فرصت برابر
• یک جامعه امن و متعادل
• فرصت های عالی برای انجام کار نیمه وقت
• طرح های تامین اجتماعی و مراقبت های بهداشتی رایگان

کار دانشجویی در دانمارک

به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما مجاز به کار در دانمارک هستید ، تحت شرایط قانونی زیر :

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا EEA و غیر غربی دارای مجوز کار در دانمارک به مدت 20 ساعت در هفته از سپتامبر تا مه و 37 ساعت در هفته از ماه ژوئن تا اوت هستند .
مجوز برای این میزان کار به طور خودکار با اجازه اقامت صادر می شود .

مدارک اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

داشتن ویزای دانمارک برای دانشجویان ایرانی یکی از شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک محسوب می شود . در زیر بخشی از مدارک مورد نیاز ویزا آورده شده است . برای اخذ ویزای دانمارک می توانید از اطلاعات مشاورین ما در موسسه بهرمند شوید .

1. مدرک زبان
2. مدارک تمکن مالی ( حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه )
3. نامه پذیرش از دانشگاه
4. فرم درخواست تکمیل شده
5. پاسپورت معتبر یک عکس گذرنامه
6. بیمه سفر
7. اطلاعات دقیق در مورد برنامه تحصیلی شما
8. مدارک تحصیلی

سیستم آموزشی دانمارک

سیستم آموزشی دانمارک از بهترین های سیستم آموزشی در اروپا می باشد که هر ساله دارای رتبه های قابل توجهی است . به عنوان یک دانشجو بین المللی در دانمارک ، می توانید از آموزش در سطح جهانی در زمینه هایی مانند مهندسی ، علوم زیستی ، علوم اجتماعی و فناوری اطلاعات تحصیل کنید . شما همچنین در یک محیط امن ، دوستانه و نوآورانه تحصیل خواهید کرد . دانمارک از هزاران دانشجوی بین المللی در دانشگاه های خود استقبال می کند .

سیستم آموزشی دانمارک

می توان گفت که سیستم آموزش عالی دانمارک یکی از شناخته شده ترین سیستم های آموزشی در شمال اروپا است و شهرت آن برای برتری و نوآوری ، مشهود است . تحصیل در رشته پزشکی در دانمارک فرصتی است برای بهره مندی از این نظام آموزش عالی و دانشگاه های مشهور بین المللی .

کشور دانمارک همراه با کیفیت عالی آموزشی آن ، جامعه دوستانه و محیط امن ، به عنوان یک محل تحصیلی عالی برای رشته پزشکی است . چنانچه در رابطه با هزینه های تحصیل پزشکی دانمارک و شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک نیاز به کسب مشاوره دارید با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی ، موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان تلفنی در این زمینه بهره مند گردید .

Rate this post

2 دیدگاه در “شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی دانمارک

 1. علی گفت:

  دانشگاه آلبورگ دانمارک در رتبه بندی کلی QS اخیر 343 و در رتبه بندی تایمز 226 و در شانگهای 251 و در رتبه بندی لایدن 271 است.
  اما شهرت این دانشگاه بیشتر در زمینه مهندسی است بطوریکه در رتبه بندی فنی مهندسی در USNEWS رتبه “1” اروپا و “8” دنیاست. در شانگهای 39 ، در تایمز 85 ، ودر QS برابر 81 است.

  در مجموع در فنی مهندسی زیر 100 دنیا

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیار دوستان قرار دادید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه