مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به استونی

مهاجرت تحصیلی به استونی

استونی یکی از کشورهای اروپایی است که به سرعت در حال رشد و توسعه است و از نظر آموزش عالی از اعتبار جهانی برخوردار می باشد . هدف مشاورین مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی از نگارش این مقاله با عنوان مهاجرت تحصیلی به استونی بیان امکانات و مزایای تحصیل در استونی است .

برای مشتاقان تحصیل در خارج از کشور باید گفت که جمهوری استونی کشوری در منطقه بالتیک در شمال اروپا است . این کشور از غرب به دریای بالتیک و از شمال به خلیج فنلاند و از شرق با روسیه و از جنوبی با لتونی مرز مشترک دارد . جمعیت آن حدود یک میلیون و سی صد نفر و پایتخت آن تالین می باشد . واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی این کشو استونیایی نام دارد .

بررسی مهاجرت تحصیلی به استونی

استونی از سوی نهادهای مالی جهان به عنوان کشوری با اقتصاد پیشرفته رده ‌بندی شده ‌است و سازمان ملل نیز استونی را در رده کشورهای دارای شاخص توسعه انسانی بسیار بالا قرار می ‌دهد . استونی از کم ‌جمعیت ‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا است .

استونی از نظر آزادی اقتصادی ، آزادی سیاسی و آموزش در سطوح بالای جهانی قرار دارد . آب ‌و هوای این کشور معتدل و مرطوب با تابستان های ملایم و زمستان ‌های سرد است . شهر های تالین ، تارتو ، ناروا ، پارنو پر جمعیت ترین شهر های این کشور هستند .

بیش از 130 رشته تحصیلی در موسسات عالی استونی به زبان انگلیسی تدریس می شوند . آموزش عالی استونی در سراسر جهان معتبر است . این کشور از فرایند بولونیا پیروی می کند که هدف آن استاندارد سازی آموزش عالی در سراسر اروپا است و مدرک های دانشگاهی آن درسطح بین المللی پذیرفته می شود .

در حال حاضر 15 دانشگاه دولتی و نه دانشگاه غیر انتفاعی در استونی وجود دارد . یکی از الزامات مهاجرت تحصیلی به استونی مدرک آیلتس یا تافل است که حداقل نمره آیلتس 5.5 و تافل 70 ضروری است .

مزایای تحصیل در استونی

  • بیش از 100رشته با کیفیت عالی به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور ارائه می شود
  • مدرک های معتبر در سطح جهانی
  • کمک هزینه های مختلف به دانشجویان بین المللی اعطا می شود
  • پروژه های تحقیقاتی سطح عالی
  • امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان
  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
  • محیط زندگی ایمن و پایدار
مزایای تحصیل در استونی

معرفی دانشگاه های معتبر استونی

  • دانشگاه تارتو : یک دانشگاه دولتی است که در سال 1632 در شهر تارتو تاسیس شد . این دانشگاه شامل دانشکده های پزشکی ، فلسفه ، تربیت بدنی ، علوم و تکنولوژی ، اقتصاد ، ریاضی ، علوم اجتماعی ، الهیات ، حقوق و چندین کالج به نام های کالج آکادمی فرهنگ ویلیاندی ، پارنو ، ناروا و اروپا است . در تمامی مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد . پذیرش در این دانشگاه براساس نمرات و معدل آخرین مقطع تحصیلی دانشجو می باشد .
  • دانشگاه صنعتی تالین : این دانشگاه تنها دانشگاه صنعتی کشور استونی و یکی از سه دانشگاه برتر این کشور می باشد که در سال 1918 در شهر تالین پایتخت استونی تاسیس شد . این دانشگاه دارای دانشکده های مهندسی عمران ، مهندسی قدرت ، انفورماتیک ، شیمی و تکنولوژی مواد ، اقتصاد و ام بی ای ، علوم ، مهندسی مکانیم ، علوم اجتماعی است . دانشگاه تالین در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد . برای ورود به این دانشگاه قبولی در آزمون ورودی ضروری است البته نمرات و معدل آخرین مقطع تحصیلی دانشجو سهم مهمی در پذیرش دانشجو دارد .
  • دانشگاه تالین : یک دانشگاه دولتی است که در سال 2005 در تالین تاسیس شد این دانشگاه دارای دو پردیس در راکوره و هاپسالو است . در مهاجرت تحصیلی به استونی برای ورود به این دانشگاه قبولی در آزمون ورودی و معدل تحصیلات گذشته متقاضی مورد نیاز است . دانشگاه تالین شامل دانشکده های هنر و علوم انسانی ، تجارت و علوم اجتماعی ، زبان و فرهنگ ، پزشکی و سلامت ، علوم و فناوری می باشد . این دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد .

هزینه زندگی و تحصیل در استونی

از شرایط پذیرش دانشگاه های استونی این است که هزینه تحصیل در استونی بر اساس رشته ، مقطع تحصیلی و دانشگاه انتخابی متغیر است . هزینه تحصیل به طور طبیعی بین 1023 تا 7350 یورو برای هر سال می باشد . بعضی رشته ها مانند حقوق ، پزشکی ، تجارت و علوم اجتماعی پر هزینه تر هستند .

هزینه های زندگی در مهاجرت تحصیلی به استونی مقرون به صرفه و در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی پایین تر است . بازخورد عمومی از خارجیانی که مدت زمان زیادی در این کشور زندگی کرده اند ، این است که شرایط زندگی در استونی مشابه شرایط زندگی در اروپای غربی است .

هزینه زندگی در استونی بسته به گزینه های مسکن دانشجو ، شیوه زندگی و الگوهای هزینه او متغیر است . برای یک ماه زندگی در استونی حدود 300 تا 500 یورو نیاز است . هزینه زندگی و هزینه اجاره مسکن به ترتیب 71 درصد و 5 درصد بیش تر از ایران است .

هزینه زندگی و تحصیل در استونی

کار در مهاجرت تحصیلی به استونی

دانشجویان بین المللی برای کار کردن ضمن تحصیل در استونی نیازی به مجوز کار ندارند و می توانند به صورت تمام وقت درصورتی که به تحصیل آن ها لطمه نزند در یکی از مشاغل کشور استونی مشغول به کار شوند . این نکته قابل توجه است که کار برای دانشجویان بین المللی در این کشور هیچ گونه محدودیت زمانی ندارد که مثلا چند ساعت در هفته کار کنند .

متوسط درآمد ماهانه بر ای یک کار تمام وقت 1221 یورو است و دانشجویان می توانند به عنوان منبع درآمد برای هزینه های تحصیل و زندگی در استونی از آن بهره مند شوند .

همه دانشجویان بین المللی می توانند پس از اتمام دوره تحصیل خود به مدت شش ماه در استونی مانده و شغلی مناسب برای خود بیابند و تقاضای اقامت موقت برای کار کنند . از اول سپتامبر 2013 ، همه دانشجویان فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی و یا دکتری در استونی می توانند برای مجوز اقامت موقت برای کار اقدام نمایند .

در مقاله فوق ویژگی ها و شرایط مهاجرت تحصیلی به استونی مورد بررسی قرار گرفت و به مزایا و معایب تحصیل در استونی اشاره شد . مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی در هر روز هفته آماده پاسخگویی و مشاوره به متقاضیان امر مهاجرت می باشند . برای اطلاع از روش های قانونی مهاجرت به استونی با مشاورین دفاتر همکار ما در موسسه شهرهای تهران و شيراز تماس بگیرید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *