مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

کشور اسلوونی شرایط بی نظیری را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم می نماید . شما می توانید از طریق موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی برای گرفتن مشاوره ویزای تحصیلی اسلوونی اقدام نمایید . این کشور با ایجاد امکانات مناسب تحصیلی برای مهاجرت تحصیلی به اسلوونی باعث شده تا دانشجویان بتوانند در کنار تحصیل ، زندگی راحتی را نیز در این کشور تجربه کنند .

با داشتن ویزای تحصیلی این کشور می توان به تمام کشورهای حوزه شینگن سفر کرد و پس از اتمام دانشگاه به کار در این کشور مشغول شد و اقامت اسلوونی را دریافت نمود . شرایط اخذ ویزای این کشور نسبت به دیگر کشورها آسان تر بوده و متخصصان ما می توانند در کوتاهترین زمان راهنمای شما در این مورد باشند .

جمهوری اسلوونی کشوری در اروپای مرکزی با دو میلیون نفر جمعیت می باشد . ایتالیا ، اتریش ، کروواسی و مجارستان از همسایه های این کشور هستند . بیشتر بخش های این کشور کوهستانی است و تمرکز جمعیت در پایتخت و اطراف آن دیده میشود . واحد پول کشور یورو و زبان رسمی اسلونیایی می باشد اما اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند .

درباره مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

اسلوونی سرزمینی ناهموار با آب و هوای متنوع است که مناطق شمال سرد و مناطق جنوبی آب و هوایی معتدل دارند . ماریبو ، پلیه ، کرانی و ولنیه از جمله شهرهای مهم این کشور به شمار میروند . اقتصاد اسلوونی توانسته در چند سال اخیر به ثبات و پایداری خوبی دست یابد . مسیحیت دین اکثر مردم به شمار میرود .

تحصیل در این کشور دارای مزیت های زیر است :

 • تحصیل در کشوری اروپایی با سطح رفاه بالا
 • امکان سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن با اخذ ویزای این کشور
 • امکان اخذ اقامت پس از پایان دوره تحصیلات
 • هزینه تحصیل و زندگی پایین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • امکان اخذ پذیرش بدون داشتن مدرک زبان و محدودیت سنی

شرایط تحصیل در کشور اسلوونی

کشور اسلونی تمام رشته های تحصیلی را در دانشگاه به متقاضیان در تمامی مقاطع ارائه میدهد . تحصیل در دانشگاه های این کشور به داشتن مدرک زبان نیازی ندارد و تمام رشته ها به جز تعداد محدودی به زبان اسلوونی تدریس میشوند . البته در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد .

شرایط تحصیل در کشور اسلوونی

هرساله به دلیل معتبر بودن دانشگاه های این کشور تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اسلوونی در مقطع دکترا بیشتر میشود . از جمله شرایط پذیرش دانشگاه های اسلوونی این است که در این کشور هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد و متقاضیان با هر سنی میتوانند تقاضای تحصیل در این کشور را بدهند . به دلیل پایین بودن هزینه های دانشگاه امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس بسیار پایین می باشد .

مقاطع تحصیلی در اسلوونی

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسلوونی چهار سال می باشد که با داشتن مدرک دیپلم میتوان در دانشگاه ثبت نام کرد . دوره های تحصیلی به صورت نیمه وقت و تمام وقت ارائه میشوند . گرچه اکثر رشته ها در این مقطع به زبان اسلوونی آموزش داده میشوند اما برخی رشته ها مانند پزشکی ، دندانپزشکی ، مدیریت و داروسازی به زبان انگلیسی نیز ارائه میشوند که نیاز به تسلط به این زبان دارد .

با تحصیل در این مقطع میتوان زمینه تحصیل در مقاطع بالاتر را فراهم نمود . هزینه تحصیل در حدود 2000 یورو در سال می باشد . دقت کنید که برای تحصیل به هر زبان باید تسلط کافی به آن را داشته باشید و بتوانید در مصاحبه نمره قابل قبول را کسب نمایید .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سال به طول می انجامد و در برخی رشته ها به زبان انگلیسی و برخی به زبان اسلوونیایی است . در دوره کارشناسی ارشد امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد که به رزومه شخص بستگی دارد . داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا میتواند شانس پذیرش را بالا ببرد . هزینه تحصیل در ایت مقطع در حدود 3000 یورو در سال می باشد .

برای پذیرش در مقطع دکترا برای مهاجرت تحصیلی به اسلوونی هر چقدر فرد رزومه قوی تری داشته باشد و موضوع تز او کورد توجه اساتید دانشگاه قرار بگبرد احتمال پذیرش و بورسیه گرفتن بیشتر میشود . معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد ، مقالات بیمن المللی ، تسلط به زبان انگلیسی و عوامل دیگر میتوانند شانس دانشجو در پذیرش را بالا ببرند .تحصیل در این مقطع در حدود 54 سال می باشد . هزینه تحصیل در مقطع دکترا در حدود 5000 یورو در سال است .

مدارک مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

این مدارک را باید در دو قسمت پذیرش و روادید بررسی کنید ، دلیل آن این است که در نوع مهاجرت تحصیلی ابتدا باید از دانشگاه پذیرش بگیرید و سپس برای اخذ روادید اقدام نمائید . اما به طور کلی برخی از مدارک مورد نیاز عبارتند از :

 • اصل مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات
 • گواهی اشتغال به تحصیل در رشته موردنظر در کشور خود
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • حساب بانکی قوی برای اثبات تمکن مالی
 • شناسنامه و پاسپورت به همراه عکس

دانشگاه های معتبر اسلوونی

از دانشگاه های معتبر اسلوونی میتوان به لیوبلیانا ، ماری بور و پریموسکا اشاره کرد . این دانشگاه ها دارای رتبه خوبی در سطح جهانی هستند که تمام رشته های تحصیلی را ارائه میدهند .

دانشگاه های معتبر اسلوونی

هزینه زندگی که شامل مسکن ، خوراک ، پوشاک و غیره میشود در حدود 600 یورو در ماه می باشد که با داشتن منزل شخصی میتواند افزایش یابد .

دانشجویان با ساعاتی کار در هفته میتوانند بخشی از هزینه های خود را تامین کنند . در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته ، فوق لیساسن 20 ساعت و دکترا 30 ساعت در هفته اجازه کار دارند .

یکی از راه های ورود به کشور اسلوونی اخذ ویزای تحصیلی است که بهترین و آسان ترین روش نیز محسوب میشود . مهاجرت به کشوری دیگر امری بسیار حساس محسوب میشود که باید تمام جوانب کار را درنظر گرفت و یک انتخاب اشتباه میتواند باعث هدر رفتن سرمایه و زندگی فرد بشود .

داشتن یک مشاور آگاه در زمینه مزایا و معایب تحصیل در اسلوونی می تواند به شما عزیزان بسیار کمک نموده و به بهترین شکل ممکن شما را به هدف برساند . متخصصان امور مهاجرتی ما در موسسه مهرآفرین رجبی می توانند بهترین راهنمای شما در امور مهاجرتی و اخذ ویزا باشند و می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.