مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به رومانی

مهاجرت تحصیلی به رومانی

یکی از کشورهای مناسب جهت مهاجرت تحصیلی ، کشور رومانی می باشد که این روزها بسیار پرطرفدار است . تحصیل در رومانی به دلیل سطح علمی و رفاهی بالا مورد توجه بسیاری از دانشجویان کشورهای مختلف قرار گرفته که برای ورود به دانشگاه ها تلاش می کنند . برای تحصیل در رومانی نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارید که کارشناسان ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی میتوانند ضمن آگاهی از تمام شرایط این ویزا را برای شما اخذ کرده و امکان تحصیل در رومانی را برای شما فراهم نمایند . در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به رومانی می پردازیم و شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به رومانی و دانشگاه های آن را بررسی می کنیم . شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید .

کشور رومانی به پایتختی بخارست در جنوب شرقی اروپا واقع شده است . مجارستان ، صربستان ، اوکراین ، مولداوی و بلغارستان همسایگان این کشور هستند . این کشور با بیست و دو میلیون نفر جمعیت عضو اتحادیه اروپا و سازمان ناتو می باشد . زبان رسمی مردم زبان رومانیایی و واحد پول لئو رومانی است .

اکثر مردم به آیین مسیحیت باور دارند . کشور رومانی دارای ذخایر گاز زیادی می باشد که در چند سال اخیر به چرخه اقتصاد کمک بسیاری نموده است . آب و هوای رومانی بسیار معتدل است و تابستان ها هوا گرم و زمستان ها سرد می باشد . این کشور سال ها تحت سلطه شوروی سابق بود که سرانجام توانست در سال 1989 اعلام استقلال نماید .

شرایط مهاجرت تحصیلی به رومانی

با دریافت ویزای تحصیلی این کشور میتوانید به کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید و مدرک تحصیلی دانشگاه های آن در اروپا و آمریکا پذیرفته شده می باشد . مهاجرت تحصیلی به رومانی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است و به دلیل فاصله زمانی مناسبی که با کشورمان ایران دارد میتواند گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل باشد .

دوره های تحصیلی به سه زبان رومانیایی ، انگلیسی و فرانسه رایج است و دانشجویان میتوانند زبان دلخواه خود را انتخاب نمایند . برای اخذ پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد اما برای تحصیل به زبان رومانیایی باید به مدت یک سال دوره های یادگیری این زبان را سپری کرده و سپس وارد دانشگاه شوید . برخی از دانشگاه های رومانی دانشجویان خارجی را که دارای رزومه قوی می باشند و قادر به تامین هزینه های تحصیلی خود نیستند را بورسیه می نماید .

مقاطع تحصیلی در رومانی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن مدرک دیپلم کافی می باشد ، البته ریز نمرات و داشتن نمرات بالا در پذیرش دانشگاه و رشته موردنظر بسیار موثر است . برای تحصیل در این دوره میتوان زبان دلخواه خود را انتخاب کرد و نهایت سن داوطلب باید زیر 25 سال باشد . طول دوره تحصیلی در حدود 4 سال است .

برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد هر زبانی را که به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب کنید باید به زبان انگلیسی مسلط باشید و مدرک آیلتس  6 به بالا داشته باشید .در دانشگاه های رومانی امکان تغییر رشته وجود ندارد و باید در رشته ای که مدرک کارشناسی را کسب کرده اید به تحصیل مشغول شوید . این دوره در حدود سه سال به تحصیل تمام وقت در دانشگاه نیاز دارد .

دوره دکترا یک دوره تحقیقاتی بوده که بیشتر باید به پژوهش در این دوره 6 ساله بپردازید . با داشتن مدرک فوق لیسانس میتوانید برای ثبت نام در این مقطع درخواست دهید و در صورت داشتن رزومه خوب مانند مقالات بین المللی و یا چاپ کتاب میتوانید بورسیه تحصیلی دریافت نمایید . شهریه دانشگاه در دوره دکترا نسبت به بقیه دوره های تحصیلی بیشتر است .

تحصیل پزشکی رومانی

تحصیل در رشته های پزشکی شرایط خاص خود را دارد . دوره پزشکی به مدت شش سال است که در نهایت دانشجویان با قبولی در یک آزمون نهایی موفق به اخذ مدرک خود میشوند . دانشگاه های کشور رومانی به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میوشند که برای ورود به هر دو باید در آزمون ورودی قبول شوید که البته ورود به دانشگاه های خصوصی به مراتب آسانتر است . دانشجویان پس از دریافت مدرک خود میتوانند در بیمارستان های این کشور به کار مشغول شوند .

هزینه زندگی در رومانی

هزینه های زندگی هم یکی از مهمترین ابعاد مهاجرت تحصیلی به رومانی است . برای یک زندگی دانشجویی در خارج از کشور فرد متقاضی باید علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های زندگی را نیز درنظر بگیرد . هزینه زندگی در شهرهای بزرگ و پایتخت کشورها نسبت به بقیه مناطق معمولا بالاتر است . دانشگاه های رومانی خوابگاه های مناسبی را برای دانشجویان فراهم نموده اند که میتواند در کاهش هزینه ها بسیار موثر باشد .

به طور معمول هزینه زندگی یک دانشجو در این کشور ماهانه 600 یورو است که میتواند با توجه به نوع زندگی شخص متغیر باشد . دانشجویان در طول دوران تحصیل میتوانند ساعاتی را به کار مشغول شوند . البته لازم به ذکر است که برای کار در این کشور باید زبان رومانیایی را یاد بگیرید تا بتوانید بهتر با محیط کار آشنا شوید و تجربه کسب نمایید .

مدارک دریافت ویزای تحصیلی کشور رومانی

  1. آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  2. اثبات توانایی مالی برای تحصیل
  3. گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه
  4. پرداخت هزینه تحصیلی برای سال اول

تعدادی از دانشگاه های معروف و معتبر رومانی

  1. دانشگاه بیس بولای
  2. دانشگاه الکساندر لوان کوزا
  3. دانشگاه تیمیشوآرا
  4. دانشگاه بخارست

دانشگاه های کشور رومانی توسط اکثر کشورهای اروپایی و آمریکا مورد تایید هستند اما در ایران توسط وزارت علوم تنها برخی از رشته ها در برخی از دانشگاه ها مورد تایید می باشند . بهتر است چنانچه قصد تحصیل در این کشور و بازگشت به کشور را دارید قبل از هرگونه اقدامی به خوبی بررسی کرده و متناسب با شرایط خود اقدام نمایید .

برای مهاجرت تحصیلی به رومانی و شرایط ویزای تحصیلی اروپا باید ابتدا با افراد اگاه مشورت کنید و سپس با درنظر گرفتن تمام جوانب اقدام نمایید . موسسه مهرآفرین رجبی در دو مرکز شیراز و تهران میتواند با داشتن کارشناسان خبره بهترین همراه و مشاور شما در شروع تحصیل در خارج از کشور بوده و به آسانی تمام مراحل موردنیاز را برای شما طی نماید . می توانید برای دریافت هرگونه اطلاعات با ما تماس بگیرید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.