مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

کشور فنلاند به دلیل کیفیت بالای آموزشی هرساله مورد استقبال دانشجویان زیادی در سرتاسر دنیا قرار میگیرد که متقاضی تحصیل در رشته های مختلف دانشگاه های این کشور هستند . کارشناسان امور مهاجرتی ما با در نظر گرفتن تمام شرایط  می توانند بهترین و آسانترین راه تحصیل در دانشگاه های این کشور را برای شما فراهم آورند . در اینجا به بررسی مهاجرت تحصیلی به فنلاند می پردازیم .

درباره مهاجرت تحصیلی به فنلاند

جمهوری فنلاند کشوری در شمال اروپا می باشد که در حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر هلسینکی می باشد . این کشور کم تراکم ترین کشور اروپا می باشد که اکثر جمعیت آن پیرو دین مسیحیت هستند .

این کشور مدتی تحت تسلط سوئد بود که سپس جزو قلمرو روسیه درآمد و سرانجام در زمان انقلاب روسیه اعلام استقلال نمود . واحد پول این کشور یورو می باشد . فنلاند با کشورهای روسیه ، نروژ و سوئد همسایه است و زبان فنلاندی به عنوان زبان رسمی شناخته میشود .

از شهرهای مهم این کشور میتوان به اولو ، کایانی ، یوئنسو و میکی اشاره کرد . این کشور تابستان های کوتاه و زمستان های سرد و بلند دارد . در شمال فنلاند به مدت دو ماه خورشید در زمستان طلوع نمیکند و در تابستان نیز به مدت دوماه غروب آفتاب وجود ندارد . فنلاند در چندسال اخیر یکی از کشورهای با کیفیت بالای زندگی در جهان است .

علاوه بر شرایط تحصیلی ، هزینه و شرایط زندگی نیز بسیار مهم است که فرد قبل از اقدام به مهاجرت باید آنها را به خوبی بررسی کرده و درنظر بگیرد . به طور کلی میتوان گفت که هزینه زندگی دانشجویی در این کشور در حدود 800 یورو ماهیانه می باشد که در شهرهای بزرگ میتوان کمی افزایش یابد .

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

هزینه ها شامل خوابگاه و یا مسکن ، خوراک ، پوشاک ، بیمه ، حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی می باشد . دانشجویان در هنگام تحصیل میتوانند به صورت پاره وقت به کار نیز مشغول شوند که متناسب با سطح زبان و مهارت فردی میتواند متفاوت باشد .

شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند

دوره کارشناسی :

در این مقطع دو دسته دانشگاه در کشور فنلاند وجود دارد :

  1. دانشگاه های معمولی که طول دوره های کارشناسی در آن 4 سال می باشد که نیاز به داشتن مدرک دیپلم یا معادل آن و قبولی در آزمون ورودی می باشد . این دانشگاه ها تمام دوره های خود را به زبان فنلاندی ارائه میدهند که به جز رشته های پزشکی و هنر بقیه رشته ها به صورت رایگان ارائه میشود .
  2. دانشگاه های علمی کاربردی : این دانشگاه ها بیشتر به امور عملی و فنی و حرفه ای می پردازند که بیشتر متقاضیان آن افراد سن بالا می باشند . شرط ورود به این دانشگاه ها داشتن دیپلم از دبیرستان های فنی و حرفه ای و قبولی در آزمون وردی و داشتن سابقه کار می باشد . زبان تدریس نیز به فنلاندی می باشد .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد :

برای تحصیل در این مقطع باید مدرک کارشناسی از دانشگاه دولتی با معدل بالای 14 داشته باشید و فاصله تحصیلی شما نباید بیشتر از 5 سال باشد . تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی می باشد . دانشگاه ها در این مقطع بورسیه هایی را نیز به دانشجویان اختصاص میدهند که به شرایط دانشجو بستگی دارد .

تحصیل در مقطع دکترا :

برای تحصیل در این مقطع باید مدرک کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های دولتی و یا آزاد ایران با معدل بالای 15 داشته باشید . تحصیل در مقطع دکترا رایگان و به زبان انگلیسی می باشد . فاصله تحصیلی در این مقطع مهم نمی باشد . در دوره دکترا امکان گرفتن بورس تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد که بستگی به شرایط دانشجو دارد .

 دانشگاه های معتبر در مهاجرت تحصیلی به فنلاند

کشور فنلاند با داشتن بهترین دانشگاه ها و سطح آموزشی بالا مکان بسیار مناسبی برای تحصیل در رشته های گوناگون و مقاطع مختلف می باشد . دانشگاه های این کشور شرایط مخصوص به خود را برای پذیرش دانشجویان دارند .

دانشگاه های کشور فنلاند تمام مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه میدهند که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارد . به طور خلاصه به بررسی هرکدام از آنها پرداختیم و شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت تحصیلی به فنلاند با کارشناسان ما در موسسه تماس حاصل فرمایید .

  1. دانشگاه هلسینکی
  2. دانشگاه لاپلند
  3. دانشگاه اولو
  4. دانشگاه تامپره

لازم به ذکر است که دانشجو باید در هنگام اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی دارای مدرک زبان فنلاندی باشد و امکان گذراندن این دوره در داخل کشور فنلاند وجود ندارد . هزینه های تحصیل در هر مقطع و متناسب با د انشگاه متفاوت می باشد .

مهاجرت تحصیلی به فنلاند

از دیگر مزایای تحصیل در کشور فنلاند این است که دانشجویان پس از اتمام دوران تحصیل خود میتوانند به مدت شش ماه ویزای خود را تمدید کرده و به جستجوی کار بپردازند و در صورت یافتن کار مناسب در این کشور اقامت داشته باشند .

تحصیل در دانشگاه های کشور فنلاند میتواند گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت به اروپا باشد که باید تمام جوانب آن را درنظر گرفت . کارشناسان ما در موسسه حقوقی مهرآفرین رجبی آماده اند تا تمام اطلاعات مورد نیاز شما در زمینه مهاجرت تحصیلی به فنلاند را در اختیارتان قرار داده و به شما در کلیه امور مهاجرت یاری رسانند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *