مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به لتونی

مهاجرت تحصیلی به لتونی

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشوری کم هزینه با امکانات پیشرفته آموزشی می باشند لتونی میتواند گزینه بسیار خوبی برای آنها باشد . لتونی کشوری کوچک با داشتن سیستم آموزشی معتبر و متنوع مکان مناسبی برای ادامه تحصیلات می باشد که مدرک دانشگاهی آن از اعتبار بین المللی برخوردار است . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با داشتن مجرب ترین کارشناسان در کلیه امور مهاجرت به اروپا میتواند بهترین راهنمای شما در اخذ اقامت و تحصیل در دیگر کشورها باشد . در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کشور لتونی میپردازیم و شما میتوانید جهت هرگونه سوال با ما تماس حاصل فرمایید . متخصصان ما میتوانند با آگاهی از تمام قوانین در تمام مسیر مهاجرت تحصیلی به لتونی شما را همراهی نمایند .

درباره مهاجرت تحصیلی به لتونی

جمهوری لتونی که در شمال قاره اروپا قرا گرفته است با کشورهای روسیه ، استونی ، لیتوانی و بلاروس دارای مرز مشترک است . ریگا پایتخت این کشور است و جمعیتی در حدود دو میلیون نفر در این کشور زندگی میکنند . با توجه به مساحت و جمعیت ، لتونی یکی از کم تراکم ترین کشورهای اروپایی محسوب میشود . لتونی کشوری با میراث غنی فرهنگی می باشد که آثار زیادی را در یونسکو به ثبت رسانده است . زبان رسمی مردم زبان لتونی می باشد که از خانواده زبان های هند و اروپایی است .

آب و هوای این کشور معتدل و نیمه مرطوب است . چهار فصل در لتونی کاملا مشخص و روزهای بارانی در طول سال نسبتا زیاد است . واحد پول کشور لتونی مانند اکثر کشورهای اروپایی یورو می باشد و در چند سال اخیر توانسته پیشرفت های خوبی در زمینه های اقتصادی داشته باشد . این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و بخشی از حوزه شینگن می باشد . لتونی کشوری کوچک و زیبا در قاره اروپا است که هر ساله پذیرای افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا می باشد . اکثر مردم لتونی پیرو آیین مسیحیت هستند . این کشور جزو کشورهای اتحاد جماهیر شوروی بود که در سال 1991 اعلام استقلال نمود .

با اخذ اقامت و مهاجرت تحصیلی به لتونی امکان کار و زندگی در دیگر کشورهای حوزه شینگن برای شما فراهم میشود و میتوانید به کشورهای اروپایی به راحتی سفر کنید . دانشجویان با دریافت مدرک از دانشگاه های این کشور میتوانند در اکثر کشورهای جهان از جمله ایران به کار مشغول شوند و کسانی که قصد ماندن درلتونی را دارند میتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و در این کشور به فعالیت مشغول شوند .

تحصیل در لتونی

تحصیلات در کشور لتونی 12 سال به طول می انجامد که از 6 سالگی آغاز و در 18 سالگی به پایان میرسد . در سال آخر تحصیلات خود در مقطع متوسطه دانش آموزان باید در یک آزمون نهایی که به صورت متمرکز برگزار میشود شرکت کرده و موفق به اخذ مدرک دیپلم خود شوند . آموزش عالی در این کشور در دانشگاه هایی پیشرفته با نظام آموزشی قوی صورت میگیرد . دانشگاه های هنر و پزشکی این کشور در رده های بالای اروپا قرار دارند .

دانشجویان میتوانند در هنگام تحصیل به کشورهای دیگر انتقالی گرفته و یا به صورت مهمان چند ترم را در کشوری دیگر بگذرانند . هزینه زندگی در لتونی نسبت به کشورهای اروپای غربی بسیار کمتر است .

دانشجویان دانشگاه های لتونی

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور لتونی در حدود 4 سال به طول می انجامد و فرد متقاضی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه موردنظر ارسال کرده و نسبت به پذیرش اقدام نماید . تحصیل در تمامی مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی امکان پذیر است . زبان تدریس نیز دو زبان انگلیسی و لتونی می باشد که دانشجویان خارجی میتوانند تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب نمایند . در اکثر رشته های تحصیلی دانشجویان باید در ترم آخر یک پایان نامه ارائه داده و از آن دفاع کنند .

مقطع فوق لیسانس در لتونی دو سال به طول می انجامد و داشتن مدرک تحصیلی مقطع لیسانس با معدل بالا میتواند در پذیرش بسیار موثر باشد . دانشجویانی که مقطع فوق لیسانس را در دانشگاه های این کشور سپری می نمایند امکان تحصیل در مقطع دکترا را راحتر پیدا میکنند و میتوانند پس از اتمام تحصیلات در این کشور به کار مشغول شوند .

تحصیل در مقطع دکترا در کشور لتونی

دوره ی دکترا بین 4 تا 6 سال متغیر است که داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا برای دانشجویان الزامی می باشد . دانشجویان در این مقطع با توجه به رزومه تحصیلی خود میتوانند از برخی از دانشگاه ها بورسیه دریافت نمایند . دانشگاه ها به پروژه های تحقیقاتی که نیاز به سرمایه گذاری دارند مبلغی را اختصاص می دهند .

هزینه تحصیل در دانشگاه ها متناسب با مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است و با دریافت بورسیه تحصیلی میتوان به میزان زیادی این هزینه ها را کاهش داد . اکثر دانشگاه های این کشور که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند در شهر ریگا یعنی پایتخت این کشور قرار گرفته اند . معروف ترین آنها دانشگاه لتونی می باشد .

دانشگاه لتونی

این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های اروپا محسوب میشود بیش از 130 برنامه تحصیلی را به دانشجویان در مقاطع مختلف ارائه می دهد . این دانشگاه که محل تحصیل روشن فکران کشور لتونی می باشد با هدف بهبود کیفیت آموزش و پژوهش های علمی ایجاد شده است و سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا می باشد .

دانشگاه های لتونی

دقت داشته باشید که شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی متفاوت است که می توانید به مقاله ما در همین رابطه مراجعه نمایید .

زندگی در لتونی

زندگی در کشور لتونی از این جهت برای دانشجویان به صرفه می باشد که میتوانند با اقامت در خوابگاه به کاهش هزینه های خود کمک نمایند . با مبلغی در حدود 600 یورو در ماه میتوان یک زندگی راحت دانشجویی را در این کشور تجربه کرد .

امید است که با خواندن این مقاله توانسته باشیم تا حدودی شما را با تحصیل در لتونی آشنا نماییم . جهت هرگونه سوال با کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته تا در تمام مراحل روش های قانونی مهاجرت راهنما و همراه شما باشند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *