مهاجرت تحصیلی به لتونی

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشوری کم هزینه با امکانات پیشرفته آموزشی می باشند لتونی میتواند گزینه بسیار خوبی برای آنها باشد . لتونی کشوری کوچک با داشتن سیستم آموزشی معتبر و متنوع مکان مناسبی برای ادامه تحصیلات می باشد که مدرک دانشگاهی آن از اعتبار بین المللی برخوردار است . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی با داشتن مجرب ترین کارشناسان در کلیه امور مهاجرت به اروپا میتواند بهترین راهنمای شما در اخذ اقامت و تحصیل در دیگر کشورها باشد . در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کشور لتونی میپردازیم و شما میتوانید جهت هرگونه سوال با ما تماس حاصل فرمایید . متخصصان ما میتوانند با آگاهی از تمام قوانین در تمام مسیر مهاجرت تحصیلی به لتونی شما را همراهی نمایند .

درباره مهاجرت تحصیلی به لتونی

جمهوری لتونی که در شمال قاره اروپا قرا گرفته است با کشورهای روسیه ، استونی ، لیتوانی و بلاروس دارای مرز مشترک است . ریگا پایتخت این کشور است و جمعیتی در حدود دو میلیون نفر در این کشور زندگی میکنند . با توجه به مساحت و جمعیت ، لتونی یکی از کم تراکم ترین کشورهای اروپایی محسوب میشود . لتونی کشوری با میراث غنی فرهنگی می باشد که آثار زیادی را در یونسکو به ثبت رسانده است . زبان رسمی مردم زبان لتونی می باشد که از خانواده زبان های هند و اروپایی است .

آب و هوای این کشور معتدل و نیمه مرطوب است . چهار فصل در لتونی کاملا مشخص و روزهای بارانی در طول سال نسبتا زیاد است . واحد پول کشور لتونی مانند اکثر کشورهای اروپایی یورو می باشد و در چند سال اخیر توانسته پیشرفت های خوبی در زمینه های اقتصادی داشته باشد . این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و بخشی از حوزه شینگن می باشد . لتونی کشوری کوچک و زیبا در قاره اروپا است که هر ساله پذیرای افراد زیادی از نقاط مختلف دنیا می باشد . اکثر مردم لتونی پیرو آیین مسیحیت هستند . این کشور جزو کشورهای اتحاد جماهیر شوروی بود که در سال 1991 اعلام استقلال نمود .

با اخذ اقامت و مهاجرت تحصیلی به لتونی امکان کار و زندگی در دیگر کشورهای حوزه شینگن برای شما فراهم میشود و میتوانید به کشورهای اروپایی به راحتی سفر کنید . دانشجویان با دریافت مدرک از دانشگاه های این کشور میتوانند در اکثر کشورهای جهان از جمله ایران به کار مشغول شوند و کسانی که قصد ماندن درلتونی را دارند میتوانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کرده و در این کشور به فعالیت مشغول شوند .

تحصیل در لتونی

تحصیلات در کشور لتونی 12 سال به طول می انجامد که از 6 سالگی آغاز و در 18 سالگی به پایان میرسد . در سال آخر تحصیلات خود در مقطع متوسطه دانش آموزان باید در یک آزمون نهایی که به صورت متمرکز برگزار میشود شرکت کرده و موفق به اخذ مدرک دیپلم خود شوند . آموزش عالی در این کشور در دانشگاه هایی پیشرفته با نظام آموزشی قوی صورت میگیرد . دانشگاه های هنر و پزشکی این کشور در رده های بالای اروپا قرار دارند .

دانشجویان میتوانند در هنگام تحصیل به کشورهای دیگر انتقالی گرفته و یا به صورت مهمان چند ترم را در کشوری دیگر بگذرانند . هزینه زندگی در لتونی نسبت به کشورهای اروپای غربی بسیار کمتر است .

دانشجویان دانشگاه های لتونی

تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور لتونی در حدود 4 سال به طول می انجامد و فرد متقاضی باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات به دانشگاه موردنظر ارسال کرده و نسبت به پذیرش اقدام نماید . تحصیل در تمامی مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی امکان پذیر است . زبان تدریس نیز دو زبان انگلیسی و لتونی می باشد که دانشجویان خارجی میتوانند تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب نمایند . در اکثر رشته های تحصیلی دانشجویان باید در ترم آخر یک پایان نامه ارائه داده و از آن دفاع کنند .

مقطع فوق لیسانس در لتونی دو سال به طول می انجامد و داشتن مدرک تحصیلی مقطع لیسانس با معدل بالا میتواند در پذیرش بسیار موثر باشد . دانشجویانی که مقطع فوق لیسانس را در دانشگاه های این کشور سپری می نمایند امکان تحصیل در مقطع دکترا را راحتر پیدا میکنند و میتوانند پس از اتمام تحصیلات در این کشور به کار مشغول شوند .

تحصیل در مقطع دکترا در کشور لتونی

دوره ی دکترا بین 4 تا 6 سال متغیر است که داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا برای دانشجویان الزامی می باشد . دانشجویان در این مقطع با توجه به رزومه تحصیلی خود میتوانند از برخی از دانشگاه ها بورسیه دریافت نمایند . دانشگاه ها به پروژه های تحقیقاتی که نیاز به سرمایه گذاری دارند مبلغی را اختصاص می دهند .

هزینه تحصیل در دانشگاه ها متناسب با مقطع و رشته تحصیلی متفاوت است و با دریافت بورسیه تحصیلی میتوان به میزان زیادی این هزینه ها را کاهش داد . اکثر دانشگاه های این کشور که مورد تایید وزارت علوم ایران نیز هستند در شهر ریگا یعنی پایتخت این کشور قرار گرفته اند . معروف ترین آنها دانشگاه لتونی می باشد .

دانشگاه لتونی

این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های اروپا محسوب میشود بیش از 130 برنامه تحصیلی را به دانشجویان در مقاطع مختلف ارائه می دهد . این دانشگاه که محل تحصیل روشن فکران کشور لتونی می باشد با هدف بهبود کیفیت آموزش و پژوهش های علمی ایجاد شده است و سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از نقاط مختلف دنیا می باشد .

دانشگاه های لتونی

دقت داشته باشید که شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی متفاوت است که می توانید به مقاله ما در همین رابطه مراجعه نمایید .

زندگی در لتونی

زندگی در کشور لتونی از این جهت برای دانشجویان به صرفه می باشد که میتوانند با اقامت در خوابگاه به کاهش هزینه های خود کمک نمایند . با مبلغی در حدود 600 یورو در ماه میتوان یک زندگی راحت دانشجویی را در این کشور تجربه کرد .

امید است که با خواندن این مقاله توانسته باشیم تا حدودی شما را با تحصیل در لتونی آشنا نماییم . جهت هرگونه سوال با کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته تا در تمام مراحل روش های قانونی مهاجرت راهنما و همراه شما باشند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه