مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به مالتا

مهاجرت تحصیلی به مالتا

از جمله دانشگاه های مورد توجه در سال های اخیر دانشگاه های کشور مالتا و همچنین دانشگاه های انگلیسی در این کشور است . امروزه با آسانتر شدن شرایط پذیرش در دانشگاه ها ، تحصیل در این کشور حائز اهمیت شده است . کارشناسان ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی میتوانند به کسانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند به بهترین شکل ممکن و در کوتاه ترین زمان کمک نمایند تا به شرایط دلخواه خود در مهاجرت تحصیلی به مالتا برسند .

درباره ی مهاجرت تحصیلی به مالتا

جمهوری مالتا در مرکز دریای مدیترانه قرار گرفته و از مجموع جزایر کوچکی تشکیل شده است . پایتخت این کشور شهر والتا بوده و زبان رسمی این کشور مالتی و انگلیسی می باشد که زبان مالتی به زبان عربی شباهت زیاد دارد . آب و هوای این کشور مدیترانه ای است که زمستان های معتدل و بارانی و تابستان گرم و خشک دارد .

مالتا در چندسال اخیر اقدام به فروش جزیره های خود کرده که باعث شده مردم از کشورهای گوناگون برای تفریح به این کشور بروند . واحد پول کشور مالت در سال ۲۰۰۸ بعد از ۳ سال عضویت در اتحادیه اروپا به یورو تغییر یافت .

میتوان گفت که تقریبا تمام جمعیت 500 هزار نفری این کشور پیرو آئین کاتولیک رم هستند . این کشور به عنوان پایتخت صنایع دستی اروپا شناخته میشود و یکی از بهترین و با رفاه ترین کشورهای اروپا می باشد .

تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا میتواند مزیت های بسیاری برای دانشجویان داشته باشد . از جمله اینکه کشورهای اروپایی مانند انگلستان که هزینه تحصیل در آن بسیار بالا می باشد با تاسیس شعبه هایی در کشورهایی نظیر مالتا فرصت ویژه ای را برای افراد جهت مهاجرت تحصیلی به مالتا ایجاد کرده است .

مهاجرت تحصیلی به مالتا

کشور مالتا به دلیل آنکه در گذشته مستعمره انگلستان بوده سیستم آموزشی بسیار مشابهی به این کشور دارد و دلیل تاسیس دانشگاه انگلیسی در این کشور نیز همین است ، اما توجه داشته باشید که امکان گرفتن انتقالی در برخی رشته ها به کشور انگلستان ممکن نیست .

از دیگر مزیت آن انگلیسی بودن زبان این کشور است و اکثر افراد به این زبان مسلط بوده که امکان برقراری ارتباط را بسیار آسان نموده است . دانشجویان میتوانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور به کار مشغول شوند و اقامت دریافت نمایند .

شرایط مهاجرت تحصیلی به مالتا

تحصیل در این کشور از سن 5 سالگی در دبستان آغاز شده و تا سن 18 سالگی ادامه دارد . دانش آموزان پس از اخذ مدرک دیپلم خود میتوانند متناسب با رشته تحصیلی خود در دبیرستان برای ورود به دانشگاه اقدام نمایند . تحصیل در تمامی مقاطع در دانشگاه های این کشور امکان پذیر است و داوطلبان میتوانند دوره های لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا را در این کشور بگذرانند . دانشگاه های کشور مالتا دوره های پزشکی و دندانپزشکی را نیز ارائه میدهند .

دوره لیسانس در این کشور چهار سال ، فوق لیسانس دو سال و دکترا در حدود چهار تا پنج سال می باشد . لازمه ورود به تمامی دانشگاه ها داشتن مدرک دیپلم است که در صورت تقاضا برای رشته های پزشکی باید به مدت یک سال دوره پیش دانشگاهی که شامل دروس پیش نیاز این رشته می باشد را بگذراند .

کالج های این کشور دوره های زبان انگلیسی را برای دانشجویانی که فاقد مدرک زبان هستند را نیز ارائه میدهند . بورسیه تحصیلی اصولا به دانشجویان با رزومه بالا و در مقاطه کارشناسی ارشد و دکترا تعلق میگیرد که هزینه تحصیل را برای دانشجو کاملا رایگان می نماید . هزینه تحصیل در هر مقطع و رشته متفاوت است اما در مجموع تحصیل در این کشور بسیار باصرفه تر از دیگر کشورهای اروپایی مانند انگلستان است .

هزینه های مهاجرت تحصیلی به مالتا

جهت مهاجرت تحصیلی به مالتا لازم به ذکر این نکته است که هزینه های زندکی در این کشور یکی از موارد مهم مهاجرت است که باید درنظر گرفته شود . هزینه های زندگی تقریباً در حدود 750 یورو در هر ماه برای دانشجویان می باشد . از جمله دانشگاه معتبر این کشور میتوان به دانشگاه مالت که بزرگترین دانشگاه این کشور است اشاره نمود که هر ساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی خارجی از نقاط مختلف دنیا می باشد .

مهاجرت تحصیلی به مالتا

دانشگاه انگلیا راسکین یکی از شعب دانشگاه های کشور انگلستان در کشور مالتا می باشد که تمام رشته های تحصیلی را از سال 1992 ارائه میدهد .

شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت تحصیلی به مالتا با موسسه مهر آفرین رجبی تماس گرفته و تمام اطلاعات موردنیاز را کسب نمایید . مشاوران ما میتوانند به صورت تلفنی و حضوری پاسخگوی سوالات شما در تمام امور مربوط به مهاجرت به اروپا باشند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *