تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا

تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا

اروپا همواره به عنوان یک مقصد مناسب برای زندگی و تحصیل به شمار می رود . سالانه هزاران نفر برای هدف های مختلف جهت ورود به کشورهای این قاره زیبا تلاش می کنند . کشورهای قاره اروپا روش های مختلفی را برای پذیرش مهاجرین خود استفاده می کنند که یکی از مهم ترین و بهترین روش های ورود از طریق تحصیل است . تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا مزایای زیادی را برای دانشجویان دارد و می تواند آینده روشنی را برای آنها رقم بزند . کشورهای این قاره قوانین ثابت و مشخصی را به طور مشترک برای پذیرش دانشجو در نظر می گیرند . تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا یکی از مهم ترین تخصص های ما در موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی می باشد . ما در این موسسه آماده ارائه خدمات به شما در کلیه امور مربوط به مهاجرت هستیم .

دانشگاهای اروپا با ارائه بهترین امکانات آموزشی دانشجویان زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود جذب می کنند . با تحصیل در یکی از کشورهای این قاره از زندگی با سطح رفاه عالی بهره مند می شوید و پس از اتمام تحصیلات خود می توانید در کشور دلخواه خود به کار مشغول شوید . بسیاری از دانشگاه های قدیمی و معتبر دنیا در این قاره قرار گرفته اند . تحصیل در کشورهای این قاره با رعایت قوانین مشخص به راحتی امکان پذیر است و شما می توانید به راحتی به تحصیل در یکی از کشورهای این قاره سبز و زیبا دست یابید . تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا نیاز به بررسی دقیق دارد که ما به موارد مهم آن اشاره می کنیم .

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا

قاره اروپا شامل کشورهای مختلفی است که در حدود یازده درصد مردم دنیا را شامل می شوند . این قاره دارای جزایر کوچک و بزرگ زیادی است که توریست های زیادی هر ساله از آن دیدن می کنند . این قاره که به قاره سبز معروف است و شهرهای مهمی را مانند لندن ، رم ، پاریس ، مسکو برلین را در خود جای داده است . آب و هوای کلی حاکم بر کشورهای مختلف معتدل و مرطوب است و اکثر نقاط آن قابل کشاورزی هستند . امکان تحصیل در برخی از دانشگاه ها به صورت تحصیل رایگان وجود دارد و برای برخی باید هزینه پرداخت کرد . بیشتر دانشگاه های کشورهای مختلف برای شهروندان خود و اتحادیه اروپا رایگان است و افراد از دیگر کشورها برای تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا باید شهریه تحصیلی خود را پرداخت نمایند .

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا

قوانین تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا در این کشورها به سرعت در حال تغییر است و شما باید قبل از اقدام تمام موارد لازم را به خوبی بررسی نمایید . کشورهایی مانند آلمان ، نروژ و سوئد تحصیلات رایگان را به دانشجویان خود ارائه می دهند که همین امر باعث جذب دانشجویان از نقاط مختلف دنیا شده است . البته شرایط اخذ پذیرش از این دانشگاه ها برای تحصیل رایگان کمی دشوار است و در دانشگاه های خصوصی راحت تر می توان به تحصیل مشغول شد . شما برای تحصیل در هر کدام از کشورهای اروپایی باید مجوز ورود به آن کشور را دریافت کنید که می تواند نام های مختلفی داشته باشد . شما با اخذ ویزای تحصیلی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می توانید به راحتی به دیگر کشورهای این اتحادیه آزادانه رفت و آمد نمایید .

هزینه زندگی و تحصیل در اروپا

هزینه تحصیل و زندگی در قاره اروپا متفاوت است . برای مثال تحصیل در کشور انگلستان از بقیه کشورهای این قاره بیشتر است اما کشوری مانند اتریش هزینه کمتری دارد . تحصیل در هر مقطع تحصیلی در دانشگاه ها امکان پذیر و تمامی رشته های تحصیلی از جمله انسانی ، مهندسی ، پزشکی و غیره وجود دارد . هزینه تحصیل در رشته های شاخصی مانند شاخه های پزشکی از بقیه رشته ها بیشتر است . برای تحصیل در اروپا باید علاوه بر هزینه تحصیل هزینه زندگی را نیز در نظر بگیرید . تامین مخارج زندگی نیز از جمله موارد مهم زندگی در خارج از کشور است و یکی از شروط اصلی اعطای ویزا به دانشجو در برخی از کشورها داشتن تمکن مالی به اندازه کافی می باشد . برای زندگی در کشور های این قاره باید به طور میانگین ۱۰۰۰ یورو در ماه را اختصاص دهید .

مراحل اخذ ویزای تحصیلی اروپا

چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی را دارید باید با فراهم کردن مدارک مورد نیاز درخواست صدرو ویزا نمایید . این پروسه می تواند تا چند ماه زمان ببرد و به همین دلیل بهتر است چندماه قبل از شروع سال تحصیلی اقدام به انجام امور مربوطه نمایید . ویزای تحصیلی می تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد متقاضی نیز صادر شود . این ویزای تحصیل می تواند شامل قوانین کار ، زندگی و تحصیل در مدت زمان اقامت شما در کشور مقصد باشد . ویزای تحصیل در هر کشور تابع قوانین مشخص خود است و ممکن است که در مدت زمان تحصیل به تمدید احتیاج داشته باشد و یا از همان ابتدا برای کل دوران تحصیل صادر شود . شما می توانید با اخذ ویزای تحصیلی به اقامت دائم برسید و زندگی راحتی را در کشور مورد نظر خوب تجربه کنید .

مزایای تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا

دقت داشته باشید که برای تحصیل در اروپا ابتدا باید از یک دانشگاه پذیرش گرفته و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید . شما باید درخواست خود را به سفارت کشور موردنظر ارائه نمایید .سفارت پس از بررسی تمام شرایط نتیجه را به شما اعلام کرده و در صورت قبولی ویزای شما صادر می گردد .

تحصیل و اعزام دانشجو به اروپا همواره امری مهم و حساس است که باید توسط کارشناسان متخصص در این زمینه انجام شود . مطالب گفته شده در بالا به طور خلاصه تحصیل در اروپا را برای شما شرح داد . زندگی در هر کدام از کشورهای این قاره با یک دیگر متفاوت است و نیاز به رعایت اصول خاص دارد که باید قبل از هرگونه اقدامی به دقت بررسی شود . شما می توانید برای اگاهی از تمام جزئیات و شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور موردنظرتان به ما در موسسه مهرآفرین رجبی مراجعه کرده تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به هدف خود برسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *