info@rajaby.com

راه ارتباط با ما

٠٢١٩١٠٠٢٥٢٥

تماس بگیرید

مزایا و معایب تحصیل در مجارستان به عنوان انتخابی برای تحصیل در خارج از کشور نکته ای است که حتماً باید بدانید ؛ این مورد برای بیشتر دانشجویان تقریبا به اثبات رسیده است.

توجه داشته باشید که در یک کشور بعضی چیزهایی که برای یک نفر سرگرم کننده و جذاب هستند ممکن است برای فرد دیگری مشکل به حساب بیاید.

این خود دلیل قانع کننده ای است که برای اولین بار دانش خودتان را در مورد مزایا و معایب تحصیل در مجارستان بالا ببرید.

بسیاری از دانشجویان بین المللی از سراسر جهان با هدف کار و تحصیل در مجارستان ، به این کشور می روند. با این حال ، ما نمی توانیم بگوییم که این قطعا یک مطالعه محبوب در خارج از کشور است.

در این مقاله که با تلاش موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تهیه شده است ، شما با هر گونه مزایا و چالش که برای دانشجویان بین المللی در مجارستان آشنا خواهید شد.

بررسی مزایا و معایب تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان با مرکزیت بوداپست ، از لحاظ موقعیت مکانی و آب و هوایی دارای شرایط بسیار مطلوبی در اروپا مرکزی است . مجارستان دارای ده میلیون نفر جمعیت است که مردمش اکثریت پیرو دین مسیحیت هستند و به زبان مجاری صحبت می کنند.

این فرصت را برای بسیاری از کشورها باز می کند . شما طبق استانداردهای اروپا آموزش می بینید و مدرک شما در سراسر اروپا احترام بیشتری خواهد داشت.

اگر تصمیم به انجام تجارت در مجارستان دارید ، از بازار کل اروپا پشتیبانی می کنید . علاوه بر این ، اگر اقامت دائم مجارستان را داشته باشید ، به تمام کشورهای شنگن دسترسی دارید.

پذیرش تحصیلی آسان در مجارستان

این موضوع کاملا مشهود است که تحصیل در مجارستان باعث می شود که کارآیی دانشجویان بین المللی بالاتر برود ، زیرا در این کشور رقابت کمتری برای پذیرش وجود دارد.

کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا در زمینه تحصیلات عالی بهترین هستند ، اما رقابت در پذیرش دانشگاه های چنین کشوری سخت می شود.

بنابراین در کشوری مثل مجارستان که رقابت کم است ، بالطبع شانس پذیرش در بهترین دانشگاه های مجارستان نیز بالاتر است.

همچنین در راستای بیان مزایا و معایب تحصیل در مجارستان و پذیرش راحت تر دانشگاه ها ، به این نکته میرسیم که بهترین مزیت تحصیل در مجارستان این است که شما شانس بیشتری برای دریافت بورس تحصیلی دارید . دانشگاه های مجارستان می توانند بورس های تحصیلی مناسب برای جذب دانشجویان بین المللی ارائه دهند.

پذیرش آسان در مجارستان

کم بودن تعداد دانشگاه ها در مجارستان

در بیان مطالب درباره مزایا و معایب تحصیل در مجارستان باید بگوییم که در نقطه مقابل مزیت گفته شده پذیرش راحت تر دانشگاه ها مشکل تعدد دانشگاه ها را داریم . بدین معنا که در مجارستان تنها 25 دانشگاه وجود دارد و چند کالج که مدرک لیسانس را ارائه می دهند . این به این معنی است که شما گزینه های کمتر در انتخاب برنامه های تحصیلی دارید.

از طرف دیگر بعضی از سازمان هایی هستند که همه دانشگاه ها و کشورها را برای نظام آموزش عالی خود رتبه بندی می کنند . QS در میان این سازمان ها در جهان بیشتر مورد توجه و احترام است.

هر سال QS لیستی از 50 مرکز تحصیل در خارج از کشور و 700 دانشگاه برتر دنیا را منتشر می کند. پاکستان در این فهرست 50 مرکز تحصیل در خارج از کشور در رتبه پنجم قرار گرفت ، در حالی که مجارستان حتی در این فهرست قرار نگرفت . همچنین ، هیچ یک از دانشگاه های مجارستانی حتی در 500 کشور جهان رتبه بندی نشده است.

برترین دانشگاه مجارستان که توسط QS در سال 2017 رتبه بندی شده است دانشگاه سگد بوده که در رتبه 501-550 قرار داشت . این مسئله دانشجویان زیادی را در هنگام تصمیم به تحصیل در مجارستان به شک می اندازد.

هزینه پایین زندگی در مجارستان

در بررسی مزایا و معایب تحصیل در مجارستان یک مزیت دیگر که دغدغه اصلی بسیاری از دانشجویان است و در انتخاب کشور محل تحصیل حرف اول را می زند ، بحث هزینه های زندگی است.

مجارستان دارای هزینه زندگی پایینی است . حومه مجارستان بسیار ارزان تر از بوداپست می باشد ، اما در روستاها تعداد کمی از مردم این کشور زندگی می کنند.

اکثریت جمعیت مجارستان در بوداپست ، در اطراف دریاچه Balaton یا در یکی از شهرهای کوچک مانند Eger یا Pecs زندگی می کنند.

مجارستان یکی از ارزان ترین مکان ها برای تحصیل در اروپا است . در سایر کشورهای اروپایی ممکن است هزینه تحصیل در دانشگاه ها کمتر باشد اما ، هزینه زندگی آنها تقریبا دو برابر مجارستان است.

هزینه زندگی بالا نسبت به پرداخت هزینه دانشگاه مشکل ساز تر است . دانشگاه های مجارستان ممکن است هزینه های بالاتری نسبت به سایر دانشگاه های اروپایی بپردازند ، اما چون هزینه زندگی در مجارستان کم است، این امر هزینه های تحصیل در خارج از کشور را کاهش می دهد.

طبق آمار Numbeo تخمین زده می شود که هزینه زندگی در مجارستان تقریبا 89 درصد بیشتر از هزینه زندگی در پاکستان است . از سوی دیگر ، هزینه زندگی در آلمان 192 درصد بیشتر از پاکستان است ، در حالی که فرانسه در مقایسه با پاکستان 230 درصد گرانتر است.

همانطور که میدانید پس از بررسی های مزایا و معایب تحصیل در مجارستان دریافتم که آلمان و فرانسه نیز محبوب دانشجویان متقاضی تحصیل در اروپا است .

تحصیل انگلیسی در مجارستان

دانشگاه ها برنامه های زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند اما در واقع مجارستان یک کشور غیر انگلیسی است و هر کسی انگلیسی صحبت نمی کند.

این موضوع کارهای روزمره زندگی را مقداری سخت می کند . انگلیسی زبان بین المللی است ، اما تنها 16٪ جمعیت مجارستان می توانند انگلیسی صحبت کنند.

برعکس ، 60 درصد جمعیت پاکستان می توانند انگلیسی صحبت کنند . همچنین برای اشتغال به کار در مجارستان یا دانشجو باید زبان مجاری بلد باشد .

چنانچه شما مایل به زندگی در مجارستان باشید ، قبل از اینکه شهروندی خود را صادر کنید ، شما همچنین نیاز به یادگیری و تست زبان مجارستانی را دارید . بنابراین این موضوع در بررسی مزایا و معایب تحصیل در مجارستان باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد .

تحصیل بدون نیاز به مدرک آیلتس و تافل در مجارستان

مزیتی که در بین مزایا و معایب تحصیل در مجارستان می درخشد این است که شما می توانید بدون IELTS یا TOEFL به راحتی در مجارستان تحصیل کنید.

اگرچه در صورتی که شما مهارت کافی در زبان انگلیسی داشته باشید ،اخذ مدرک IELTS یا TOEFL برای تحصیل در خارج از کشور خیلی هم دشوار نخواهد بود اما، هنوز بسیاری از دانشجویان به هر دلیلی موفق به اخذ این مدارک نشده اند.

خبر خوب برای آنها این است که بسیاری از دانشگاه های مجارستان نیازی به داشتن گواهینامه IELTS یا TOEFL برای پذیرش ندارند.

البته ، اگر بخواهید برنامه تحصیلی انگلیسی را مطالعه کنید، آنها برای درک کامل زبان انگلیسی را از شما درخواست خواهند کرد . علاوه بر این ، شما مجاز به انتخاب تحصیل در زبان مجارستانی یا آلمانی نیز هستید.

کاریابی پس از تحصیل در مجارستان

کاریابی پس از تحصیل در مجارستان

مجارستان با تولید ناخالص داخلی (163،541 میلیون دلار آمریکا ) پنجاه و هفتمین اقتصاد بزرگ جهان است. با این حال که نرخ مالیات در اروپا نسبتا بالاست ، مجارستان یک کشور اروپایی با کمترین نرخ مالیات می باشد و به همین دلیل مجارستان یکی از بهترین مکان ها برای کسب و کار و تجارت جهانی به شمار می رود.

شروع کسب و کار در مجارستان ایده بدی برای شما نخواهد بود ، اما بهتر است بدانید که پیدا کردن کار برای خارجی ها در مجارستان بسیار دشوار است.

شما حتی میتوانید با تسلط نسبی و مبتدی از زبان مجارستانی یک کار پاره وقت هم پیدا کنید اما اگر شما به دنبال برنامه ریزی برای پیدا کردن شغل درست و حسابی در مجارستان هستید مطمئنا با مشکل مواجه خواهید شد.

نرخ بیکاری در مجارستان 4.30٪ است که در مقایسه با 5.90٪ از پاکستان خیلی هم بد نیست . مشکل واقعی این است که شرکت ها نمی توانند یک خارجی را استخدام کنند ، مگر اینکه ثابت کنند که هیچ مهاجر مجارستانی برای این کار در دسترس نیست.

مقاله فوق متعلق به موسسه مهر آفرین رجبی است و برای علاقه مندان به تحصیل و کار در مجارستان به تحریر درآمده است . عزیزانی که مایل به مهاجرت تحصیلی به مجارستان هستند با مطالعه مزایا و معایب تحصیل در مجارستان تصمیم گیری بسیار آگاهانه تری خواهند داشت.

ما برای شما بهترین ها را در داخل و خارج از کشور خواهانیم و آمادگی هرگونه راهنمایی و مشاوره خدمت شما عزیزان را داریم . در صورت تمایل به مشاوره با دفاتر ما در تهران و شیراز تماس حاصل نمایید.

 

مطالب مرتبط با تحصیل در خارج

مطالب مرتبط با تحصیل در مجارستان

مطالب مرتبط با مهاجرت به مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا