هلند

تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند

تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند

تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند در مقطع کارشناسی معمولا بین 3 تا 4 سال طول می کشد و گزینه هایی برای تحصیل کامل و نیمه وقت در این کشور وجود دارد . مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده ارائه اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در بهترین دانشگاه های هلند به متقاضیان عزیز می باشند .

برنامه کارشناسی علوم سیاسی در هلند ، مطالعه چند رشته ای از سیستم های سیاسی ، حوادث، شرایط ، تاریخ و سیاست ها است . دانشجویانی که به دنبال این مدرک می روند ، اغلب در عرصه سیاست ، روزنامه نگاری ، حقوق فعالیت می کنند یا به ادامه تحصیل در مقطع رشته کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند .

پذیرش تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند

دانشکده های علوم اجتماعی در هلند به دنبال دانشجویان ممتازی هستند که باید در طول سه سال به مدرک لیسانس خود دست یابند . متقاضیان باید علاقه خاصی به سیاست و سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی داشته باشند .

نامزد ایده آل باید بتواند در دنیای پویای سیاست در تمام جنبه های آن از جمله سوالات درگیری و جنگ ، تنوع اجتماعی و اقتصاد جهانی در حال تغییر پاسخ دهد .

متقاضی باید توانایی این را داشته باشد که به عنوان یک تحلیلگر ، پژوهشگر ، تصمیم گیرنده ، فعال یا مشاور ، انتقادگر ، در اجتماع درگیر باشد و در جهانی که در آن زندگی می کند تفاوت ایجاد کند .

متقاضیان با آموزش پیشین بین المللی که مدرک یا مدرک تحصیلی خود را از یک موسسه آموزشی خارج از هلند یا یک مدرسه بین المللی در هلند بدست آورده اند باید قبل از شروع کارشناسی تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند ، دیپلم متوسطه خود را تکمیل کنند .

دیپلم ( به دست آمده ) باید معادل یک دیپلم VWO هلندی با ریاضیات و انگلیسی به عنوان مقطع تحصیلات عالی در سطح متوسط یا دانشگاه باشد . هر دو موضوع باید در دوره های راهنمایی و دبیرستان یا دوره ورود به دانشگاه باشد . همچنین انتظار می رود متقاضیان دانش پایه ای از تاریخ مدرن داشته باشند .

به طور کلی ریاضیات باید در برنامه درسی دوره متوسطه تا دوره امتحان سال آخر و نهایی باشد . سطح ریاضیات باید حداقل با سطح ریاضیات VWO معادل باشد . 

مسیر جایگزین دیگر برای برآورده شدن نیازهای ریاضیات ، تکمیل یکی از دوره های آموزش انگلیسی ریاضیات و امتحانات ارائه شده توسط موسسه جیمز بوسول در هلند است .

یکی دیگر از مسیر های جایگزین نمره آزمون SAT است که در ریاضیات سطح 1 حداقل 610 یا نمره ریاضی ACT حداقل 27 باشد .

تحصیل رشته علوم سیاسی در دانشگاه آمستردام هلند

آمستردام یک شهر جهانی است که در آن 175 ملیت مختلف زندگی می کنند و با هم کار می کنند و زبان انگلیسی به طور گسترده صحبت می شود .

این شهر از نقاط قوت و ضعف آموزش و تحقیق در تمام زمینه های قابل تصور است : فرهنگ و جامعه ، تجارت ، تدارکات ، حمل و نقل هوایی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، ورزش ، مراقبت های بهداشتی ، آموزش و پرورش و خیلی بیشتر . در این شهر سه دانشگاه محبوب برای تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته ایم .

تحصیل رشته علوم سیاسی در دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه علوم کاربردی آمستردام ( AUAS)

دانشگاه علوم کاربردی آمستردام ( AUAS) در هلند ، در شهر آمستردام مستقر است . در AUAS از این فرصت های فراوان استفاده شده تا بهترین آموزش های ممکن فراهم شود و تحقیقات پیشرفته انجام شود . هلند دارای دو نوع اصلی از موسسات آموزش عالی است .

دانشگاه های علوم کاربردی ( hogescholen یا hbo for short) و تحقیقات دانشگاهی . دانشگاه علوم کاربردی آمستردام ( AUAS )، برنامه های حرفه ای را در زمینه های هنر و علوم کاربردی ارائه می دهند که دانشجویان را برای حرفه های خاص آماده می کنند .

دانشگاه های تحقیقاتی بر تمرین مستقل کار تحقیقاتی در محیط دانشگاهی یا حرفه ای برای تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند تمرکز می کنند .

دانشگاه علوم سیاسی وریج آمستردام هلند

Vrije Universiteit Amsterdam یک دانشگاه بین المللی شناخته شده در شهر پر جنب و جوش آمستردام هلند است . در دانشگاه Vrije Universiteit Amsterdam ملیت های مختلف با یکدیگر همکاری میکنند و جامعه بین المللی و پویای دانشگاهی را ایجاد می کنند .

دانشگاه بیش از 120 برنامه آموزش انگلیسی در سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد . از همان ابتدا ، دانشگاه زمینه های تحقیقاتی خود را تعیین کرده است ، برنامه های خود را ایجاد کرده و روش های آموزشی خود را به کار گرفته است . سبک آموزش این دانشگاه را می توان به عنوان دانشجو محور توصیف کرد .

دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام ( UVA ) یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی است که در قلب آمستردام قرار دارد و به طور مداوم در بین بهترین دانشگاههای اروپا قرار دارد . UVA بیش از 150 برنامه آموزش انگلیسی و 20 برنامه تابستانی ارائه می دهد .

UVA طیف گسترده ای از برنامه های تحصیلی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در هفت دانشکده علوم انسانی ، علوم اجتماعی و رفتاری ، اقتصاد و کسب و کار ، حقوق ، علوم ، پزشکی و دندانپزشکی را ارائه می دهد .

دانشجویان این دانشگاه از مسیرهای حرفه ای تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند به وسیله دوره کارشناسی تا سطح دکترا و فراتر از آن بهره مند می شوند .

برنامه های متنوع UVA نه تنها دانشجویان را قادر می سازد موضوع انتخاب خود را عمیقا مطالعه کنند ، بلکه فرصتی برای رویکرد چند رشته ای نیز برای آنها فراهم شده است .

مزیت دانشگاه های هلند

همانطور که بیشتر دوره ها و رشته ها بیش از یک سال ادامه دارد ، اکثر دانشجویان بین المللی نیاز به ویزای تحصیلی هلند برای ورودی دارند که مجوز اقامت موقت یا Vöhlopig Verblijf ( MVV ) را به هلندی می دهد .

MVV اجازه ورود به کشور را برای یک دوره شش ماهه می دهد و یک بار در کشور شما باید مجوز اقامت را درخواست کنید ، دانشگاه انتخابی شما باید از طرف شما این پروسه را انجام دهد .

مجوز اقامت موقت ( MVV ) تنها در صورتی مجاز خواهد بود که درخواست شما مطابق با شرایط خاص باشد ، از جمله :

  • باید گذرنامه معتبر داشته باشید .
  • تمکن مالی کافی داشته باشید .
  • تمام هزینه های مورد نیاز پرداخت شده باشد .
  • داشتن نامه ای از دانشگاه میزبان که در آن ثبت نام کرده اید یا ثبت نام می کنید .

به منظور تحصیل و اعزام دانشجو به هلند در این موضوع ، قبل از اینکه بتوانید در سطح مورد نظر در هلند مانند سایر مقاصد تحصیل کنید ، سطح صلاحیت زبان انگلیسی مورد نیاز است و در صورت درخواست برای دوره خود با نشان دادن نتایج یک آزمون پذیرفته شده زبان انگلیسی ، باید ثابت شود .

شما نیاز به حداقل نمره 6.0 IELTS یا TOEFL 550 ( بر اساس کاغذ ) ، 93 ( بر اساس کامپیوتر ) خواهید داشت . سایر آزمونهای زبان ممکن است پذیرفته شوند ، بنابراین لطفا این مورد را با موسسه انتخاب شده خود بررسی کنید .

درباره رشته علوم سیاسی

درباره رشته علوم سیاسی

انجمن علمی سیاسی ایالات متحده علوم سیاسی را ” مطالعه دولت ها ، سیاست های عمومی و فرایندهای سیاسی ، سیستم ها و رفتار سیاسی می داند ” .

در یک دنیای مدرن که دولت و سیاست چنین نفوذ زیادی بر جوامع دارد ، مطالعه علوم سیاسی برای دستیابی به دانش لازم برای درک عملکرد درونی احزاب سیاسی و قدرت لازم است . بعضی حتی علوم سیاسی را صرفا مطالعه قدرت می دانند .

به عنوان یک گزینه دانشگاهی ، برنامه های علوم سیاسی یک انتخاب محبوب برای دوره های قبل از حقوق است . بعضی از دانشگاه ها حتی یک مسیر یا گزینه “علوم سیاسی ، قبل از حقوق ” دارند مخصوصا برای افرادی که علاقه مند به دنبال دانشکده حقوق هستند .

در پایان این مقاله در صورت نیاز به مشاوره در خصوص تحصیل در هلند و یا تحصیل رشته علوم سیاسی در هلند با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در دو شهر تهران و شیراز در تماس باشید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.