روش های مهاجرت

مهاجرت به کرواسی

مهاجرت به کرواسی

همواره یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی در خارج از کشور و در قاره سبز اروپا ، رفتن به کشورهایی هست که راحت تر پذیرای شما باشند ، در این بین یکی از کشور های انتخابی مهاجرت به کرواسی است . کشور کرواسی واقع در منطقه بالکان با داشتن مناطق بکر و آثار تاریخی بسیار یکی از بهترین کشورهای اروپایی جهت زندگی و اقامت می باشد . این کشور که به عنوان پل مرکزی میان اروپا و بالکان شناخته میشود دارای روابط خوبی با دیگر کشورهای اروپایی می باشد .

روش های مختلفی برای تحصیل و اعزام دانشجو به کرواسی و مهاجرت وجود دارد که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم و شما عزیزان می توانید جهت هرگونه سوال و اطلاع از جزئیات با کارشناسان ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از راهنمایی آنها استفاده نمایید . کارشناسان ما با داشتن تجربه در تمام امور مربوط به مهاجرت به کرواسی می توانند در تمامی مراحل همراه شما باشند .

مزایای مهاجرت به کرواسی

کشور کرواسی که یکی از اعضای تازه اتحادیه اروپا می باشد در گروه توسعه یافته ترین کشورهای جهان قرار دارد . زاگرب بزرگترین شهر و پایتخت این کشور امکانات مناسبی را برای شهروندان و مهاجرین خود فراهم نموده است . با مهاجرت به کرواسی میتوان از مزایای زندگی در کشوری اروپایی بهره مند شد .

متقاضیات تحصیل در کرواسی می توانند با بهره مندی از دانشگاه های پیشرفته با سطح آموزشی عالی در رشته های مختلف به تحصیل مشغول شوند . سرمایه گذاری در این کشور با توجه به پیشرفت های زیربنایی اخیر این کشور میتواند گزینه مناسبی به نظر برسد . سطح فرهنگ بالا ، محیط سیاسی امن ، آب و هوای مناسب و عوامل بسیار دیگر باعث شده افراد از روش های مختلف به این کشور مهاجرت نمایند .

 مزایای مهاجرت به کرواسی

درباره کشور کرواسی

کشور کرواسی از جمله کشورهایی می باشد که درآمد بسیار بالایی از صنعت توریسم دارد و دارای آب و هوایی معتدل و اقیانوسی است . دوبرنیک ، پولا ، اسپلیت و ریکا از جمله شهرهای مهم این کشور به شمار میرود . واحد پول رسمی کونا است .

در حدود چهار میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند و در چند سال اخیر با رشد منفی جمعیت روبه رو بوده است . دین اکثر مردم میسحی بوده و زبان رسمی نیز کرواتی می باشد که با حروف لاتین نوشته میشود . این کشور دارای مردمی با فرهنگ است که در حدود 98% آنها باسواد هستند .

روش های مختلفی برای اخذ اقامت و مهاجرت به کرواسی وجود دارد که در ادامه به بررسی هر کدام به صورت جداگانه می پردازیم .

مهاجرت تحصیلی به کرواسی

دانشگاه های این کشور به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میشوند . زبان تدریس در این کشور کرواتی است و دانشجویان میتوانند در تمام مقاطع تحصیلی در رشته های مختلف به تحصیل مشغول شوند .تحصیل در مقطع کارشناسی چهار سال ، کارشناسی ارشد دو سال و دکترا در حدود سه سال به طول می انجامد .

در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا امکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد و برخی رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه میشوند . هزینه های تحصیل متناسب با رشته و مقطع تحصیل متفاوت است اما با تحصیل در دانشگاه های دولتی تنها احتیاج به تامین هزینه های زندگی خواهید داشت و تنها در دانشگاه های خصوصی موظف به پرداخت شهریه خواهید بود .

مهاجرت کاری به کشور کرواسی

یکی از روش های ورود و مهاجرت به کرواسی ، کار در این کشور است . مهاجرت از طریق ویزای کار میتواند به روش های مختلف صورت بگیرد . یکی از این روش ها پذیرفته شدن در آگهی استخدام می باشد که یک کارفرما با آگهی شغل موردنظر خود اقدام به استخدام نیرو می نماید . روش دیگر استخدام نیروی متخصص است که شامل افراد با مدرک دانشگاهی و تحصیلات عالی می باشد . این روش نیاز به تسلط به زبان انگلیسی و شرایط سنی دارد .

مهاجرت از طریق تولد و ازدواج در کرواسی

تابعیت در کشور کرواسی بر اساس اصل خون می باشد . اگر فرزندی در داخل و یا خارج از این کشور به دنیا بیاید به طوری که هر دو پدر و مادر و یا یکی از آنها از تبعه کرواسی باشند فرزند تابعیت این کشور را به دست می آورد . اعطای تابعیت کرواسی از طریق خون می باشد و تنها در صورتی که فرزند از پدر و مادری نامعلوم در این کشور متولد شود به او تابعیت این کشور اعطا میشود.

از طریق ازدواج با یکی از تبعه های این کشور میتوان به اقامت کرواسی رسید . پس از ثبت ازدواج در این کشور به فرد اقامت موقت به مدت دو سال داده میشود و پس از پنج سال زندگی در این کشور میتواند تقاضای اقامت دائم و پاسپورت نماید . طرفین ازدواج باید دارای سن بیشتر از 18 سال باشند و تمام مدارک به زبان این کشور ترجمه شده و به تایید سفارت این کشور برسد .

سرمایه گذاری در کرواسی

کشور کرواسی مانند بسیاری از کشورهای مختلف دنیا به افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند اقامت اعطا میکند . دقت داشته باشید که امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در این کشور وجود ندارد .

سرمایه گذاری در کرواسی

شما میتوانید با ثبت یک شرکت و یا سرمایه گذاری در زمینه مشخص و پرداخت مالیات به اقامت کشور کرواسی برسید . در سرمایه گذاری باید میزان مبلغ مشخصی پول را به یک حساب در این کشور واریز کرده و ایده و هدف شرکت موردنظر را به طور کامل بیان کنید .

مهاجرت از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از روش های پر خطر مهاجرت به کشورهای دیگر می باشد که میتواند علاوه بر صدمه روحی و جسمی باعث به هدر رفتن زمان و هزینه فرد متقاضی نیز بشود . درخواست پناهندگی به کشور کرواسی باید در داخل این کشور اعلام شود . در ماه های اول ورود به این کشور فرد در داخل کمپ های مخصوص پناهندگان اسکان داده شده و اجازه هیچ گونه فعالیتی را در داخل این کشور ندارد .

به دلیل ریسک بالای این روش کارشناسان ما توصیه می کنند که تا حد ممکن از این روش پرخطر دوری شود و از دیگر روش ها برای اخذ ویزای کشور کرواسی استفاده شود . هزینه زندگی در کشور کرواسی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر می باشد و افراد میتوانند پس از گذشت پنج سال زندگی در این کشور به اقامت برسند .

علاقه مندان به اخذ تابعیت کشور کرواسی میتوانند برای اطلاع از تمامی جزئیات مهاجرت به کرواسی با کارشناسان ما در موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته در مورد ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی و با اطمینان تمام مراحل پیش رو را با روش های کاملا قانونی پشت سر گذاشته و با کمترین هزینه و کوتاهترین زمان به نتیجه دلخواه خود برسند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.