تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه فرصتی است که دانش آموزان علاقه مند می توانند به جای کنکور سخت کشورمان به وسیله آن به آروزی خود دست یابند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با دانشگاه های معتبر در سطح جهانی به همراه هزینه های مقرون به صرفه ، گزینه بسیار جذاب برای تبدیل رویای علاقه مندان این رشته به واقعیت است . امروزه یکی از مطرح ترین کشورهای جهان در عرصه های مختلف ، کشور روسیه است که می تواند مقصد مهاجرین از سراسر جهان با اهداف مختلف باشد که در میان تمامی مسیرهای ممکن مهاجرت به این کشور می توان گزینه تحصیل پزشکی در روسیه را یکی از بهترین آنها دانست.

این کشور برای دانشجویان ایرانی نسبت به متقاضیان سایر کشورها مزیت های بیشتری به همراه دارد زیرا روابطه سیاسی و اقتصادی خوبی که با کشورمان ایران داشته به راحتی به دانشجویان ویزای تحصیلی روسیه اعطا نموده و شرایط اقامتی خوبی را برایشان فراهم می سازد.

در ادامه دلایل تمامی جزئیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی روسیه توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) برای شما عزیزان شرح داده شده است و توصیه می کنیم تا حتما عنوان تحصیل در روسیه ما را نیز مطالعه کنید تا به تمامی جزئیات در این باره دست یابید.

شما عزیزان می توانید برای دسترسی سریع تر به عنوان مد نظرتون، در قسمت فهرست مطالب بر روی هر یک از عناوین کلیک کرده تا به ابتدای آن محتوا بروید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

اطلاعاتی کلی توسط مدیر محترم هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در محتوای ویدئویی ارائه شده است تا به جای مطالعه محتوای متنی، بتوانید آن را ببینید و با کلیات تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه آشنا شوید.

همچنین می توانید پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را نیز دانلود و بعداً به آن گوش دهید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تا پزشک یا دندانپزشک شدن فقط یک تماس فاصله دارید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

الزامات ورود به رشته پزشکی در روسیه

تحصیل رشته پزشکی در روسیه مانند تمامی کشورهای جهان نیازمند فراهم نمودن قوانین مشخص شده از سوی دانشگاه است که یکی از مهم ترین آنها کسب دانش زبانی کافی است و علاوه بر آن باید یک دوره پیش نیاز به نام پادفک را نیز پشت سر بگذارید . این دوره به عنوان یکی از اصلی ترین الزامات ورود به رشته پزشکی در روسیه علوم تخصصی و پیش نیازهای لازم را به متقاضیان آموزش داده و زبان روسی شان را نیز تقویت می نماید.

برای دانشگاه هایی که دانشجویان خود را از طریق آزمون ورودی پذیرش می کنند شرکت در این دوره مهم و البته گام موفقیت شان نیز شمرده می شود . البته این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که ثبت نام در دوره پادفک یک سال به طول مدت اقامت و تحصیل پزشکی در روسیه می افزاید اما خیالتان را از بابت تسلط زبانی آسوده می سازد.

دوره پادفک پزشکی در روسیه چیست؟

شاید این سوال برایتان وجود داشته باشد که دوره پادفک پزشکی در روسیه چیست ؟ خوب است بدانید که این دوره مختص متقاضیانی می باشد که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را دارند و می خواهند این رشته ها را به زبان روسی در دانشگاه های این کشور بخوانند . در این دوره که مدت آن 9 ماه است دروس ریست شناسی ، شیمی و زبان روسی آموزش داده می شود.

البته باید توجه داشته باشید که امکان گذراندن این دوره در مدت زمان کمتر و به صورت فشرده نیز امکان پذیر است که بسیار مورد توجه ایرانی ها می باشد و می توانند با صرف هزینه کمتر همان مباحث لازم جهت تحصیل دندانپزشکی در روسیه را آموزش ببینند و برای آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه آماده شوند . توصیه می کنیم تا حتما با مطالعه عنوان تحصیل دوره پادفک در روسیه به جزئیات لازم در رابطه با این دوره برسید.

هزینه تحصیل دوره پادفک پزشکی بستگی به انتخاب کالج ، مدت زمان و دروسی که انتخاب می کنید داشته و به طور کلی برای دوره های استاندارد تحصیل پزشکی در روسیه و یا ورود به رشته دندانپزشکی در دانشگاه هایی مانند لومونوسف یا سماشکو باید هزینه ای در حدود 4000 دلار پرداخت کنید؛ این هزینه در برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه فدرال کازان و یا نواسیبریسک به مراتب کمتر و در حدود 2000 دلار می باشد.

دوره پادفک پزشکی در روسیه چیست؟

ذکر این نکته ضروری است که برای ورود به برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه پائولوف شهر شنت پترزبورگ، الزامی به ارائه مدرک پایان دوره پادفک نمی باشد و شما صرفاً باید مدرکی مبنی بر دانش زبان روسی که به تلکی 1 معروف است را ارائه دهید . در صورت داشتن سوال در خصوص دوره های ضروری جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه حتماً با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی تماس بگیرید و یا اطلاعات خود را از طریق فرم تماس برای کارشناسان ارسال نمایید.

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه

 Studying Medicine Conditions in Russia

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه

همان طور که پیش تر اشاره شد شما برای تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی باید دوره پادفک را پشت سر بگذارید و برای تحصیل به زبان انگلیسی نیازی به گذراندن این دوره نمی باشد، اما باید در نظر داشته باشید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی از سال 2021 بدون گرفتن مدرک زبان روسی از مراکز مشخص شده در ایران قبل از ورود به کشور روسیه، مورد تایید ایران نمی باشد.

طول دوره تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه های این کشور 6 سال می باشد و معدل داوطلبان بخصوص دروس تخصصی مرتبط با این رشته مورد بررسی قرار می گیرد . البته این موضوع در دانشگاه های مطرح بیشتر اهیمت داشته و بقیه دانشگاه ها ملاک پذیرش را آزمون ورودی خود قرار می دهند.

از ویژگی های خوب رشته پزشکی در روسیه عدم وجود شرایط سنی برای پذیرش می باشد و شما با داشتن سن بالاتر نیز می توانید برای دانشگاه های این کشور اقدام نمایید . اما باید به خاطر داشته باشید که رشته پزشکی آسان نبوده و باید اراده قوی برای تبدیل شدن به یک پزشک برجسته را نیز داشته باشید . در مجموع توصیه می کنیم تا با مطالعه عنوان سیستم آموزشی در روسیه با روند آموزشی این کشور بیشتر آشنا شوید.

مقالات زیر به شما کمک می کنند تا در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه بیشتر بدانید.

شرایط دندانپزشکی در روسیه

برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیز مانند رشته پزشکی گذراندن دوره پادفک الزامی است و می توان این رشتهه را به هر دو زبان انگلیسی و روسی پشت سر گذاشت .

طول دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی ۵ سال است که به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود و دوره کارآموزی در بیمارستان و کلینیک ها را نیز شامل می شود.

شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در روسیه به سن خاصی محدود نبوده و علاقه مندان میتوانند از هر سنی تحصیل در این رشته را شروع کنند . دانشجویانی که جهت پذیرش در دانشگاه باید آزمون ورودی را پشت سر بگذارند ، نگران نباشند چرا که این آزمون مشابه آزمون های ورودی دیگر رشته های پزشکی است و شامل دروس زیست شناسی ، شیمی و درک مطلب به زبان روسی می باشد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه جهت پذیرش در دانشگاه ها مانند پزشکی بوده و تنها در مدت زمان تحصیل و شهریه ای که به دانشگاه پرداخت می شود ، با یکدیگر تفاوت دارند.

شرایط دندانپزشکی در روسیه

در ادامه توجه شما را به مرور تصاویر ویزاهای کشور روسیه که با اعتماد به موسسه مهاجرتی رجبی بدست آمده جلب می کنیم . این تصاویر تنها تعداد کمی از پرونده های موفق ما برای علاقه مندان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه در بازه زمانی کوتاه است.

در صورتی که از علاقه مندان به تحصیل در علوم پزشکی کشور روسیه هستید ، حتما با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

 

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اطلاعات به روز و تخصصی در مشاور های تخصصی هلدینگ رجبی

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با دیپلم

آغاز تحصیل در دانشگاه های خارج کشور پس از اتمام دوره دبیرستان را می توان بهترین تصمیم جهت ادامه تحصیل دانست که شما را از همان ابتدا به سیستم آموزشی معتبر و جهانی وارد ساخته و فرصت کار در تمامی کشورهای جهان را نیز به شما می بخشد.

متقاضیانی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با مدرک دیپلم اقدام می نمایند ، باید دارای مدرک دیپلم 12 ساله و یا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته های علوم تجربی و یا ریاضی فیزیک باشند . البته برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه خصوصی سچینوا با داشتن دیپلم انسانی نیز پذیرش جهت تحصیل پزشکی در روسیه و یا سایر گرایش ها مانند دندانپزشکی در روسیه را صادر می کند که متاسفانه مورد تایید ایران نخواهد بود.

داشتن مدرک دیپلم اولین و البته مهم ترین پیش نیاز جهت تحصیل در رشته های علوم پزشکی روسیه است که به شما مجوز ثبت نام در دوره پادفک را می دهد . سیستم آموزشی روسیه با بسیاری از کشورهای مطرح دنیا مانند آمریکا ، استرالیا و یا کانادا متفاوت است و به دوره پزشکی در ایران بسیار شباهت دارد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه با دیپلم
آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه به این دلیل برگزار می شود تا شایسته ترین دانشجویانی که زبان روسی را برای تحصیل انتخاب کرده اند ، بتوانند به تحصیل در رشته های حساسی همچون پزشکی و دندانپزشکی مشغول شوند.

برای مثال جهت تحصیل دندانپزشکی در روسیه در دانشگاه سچینوا یا دانشگاه رودن روسیه باید شرایط پذیرش سخت تری را پشت سر بگذرانید و یا تحصیل پزشکی در روسیه در دانشگاه سن پترزبورگ دارای شروط اجباری گذراندن دوره پادفک و معدل بالای ۱۷ می باشد.

برای بسیاری از دانشجویان وقتی صحبت از آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی روسیه می شود ، آزمون هایی مانند کنکور سراسری ایران در ذهن تداعی گردد اما منظور از برگزاری آزمون های ورودی صرفاً یادگیری برخی دروس پایه به همراه زبان روسی است که باید با موفقیت پشت سر گذاشته شوند . بنابراین ورود به رشته های پزشکی در روسیه کار سختی نیست.

تحصیل در روسیه در هر سال شامل ۲ ترم و حدودا ۱۰ ماه است که از اوایل سپتامبر تا اواخر ژوئن به طول می انجامد .

بورسیه های پزشکی در روسیه

دولت روسیه به دانشجویان خارجی بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی مختلفی را اعطا می کند اما در رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی که معمولا گرانترین رشته های دانشگاهی محسوب می شوند ، بورسیه تحصیلی وجود نداشته و دانشجو باید هزینه های تحصیل را به صورت کامل متقبل شود.

البته کشور مبدا دانشجو نیز در دریافت بورسیه تحصیل دندانپزشکی در روسیه تاثیرگذار بوده و دولت روسیه برای هر کشور تعداد بورسیه مشخصی را تعیین نموده است ، بورسیه های پزشکی در روسیه می تواند هزینه تحصیل ، اقامت و بیمه درمانی را شامل شود اما در تمامی آنها هزینه سفر پوشش داده نخواهد شد . 

علاقه مندان به دریافت بورسیه باید در تاریخ مشخص شده از سوی دانشگاه مدارک خود را ارسال نمایند و مطالعه عنوان بورسیه تحصیلی در روسیه در این زمینه به شما کمک قابل توجهی خواهد نمود.

بورسیه های پزشکی در روسیه
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

مدرک زبان موردنیاز رشته پزشکی در روسیه

همانگونه که گفته شد تحصیل دندانپزشکی در روسیه به دو زبان انگلیسی و روسی امکان پذیر است و انتخاب هر یک از این زبان ها نیازمند شرایط خاص خود مانند گذراندن دوره پادفک و یا ارائه مدرک زبان می باشد تا دانشگاه تاییدیه لازم جهت پذیرش شما را صادر نماید.

با انتخاب زبان انگلیسی دانشگاه از شما مدارکی همون آیلتس و یا تاقل را درخواست نمی کند و بسیاری از دانشجویان با پشت سر گذاشتن دوره پادفک به زبان انگلیسی به مهارت کافی رسیده و در مصاحبه موفق ظاهر می شوند . در چنین شرایطی دانشگاه از شما مدرک بین المللی درخواست نکرده و به مهارتتان اکتفا می کند.

در رابطه با مدرک زبان موردنیاز رشته پزشکی در روسیه نیز باید گفت که بهترین راه یادگیری این زبان گذارندن دوره در کشوری است که مردمان به این زبان صحبت می کنند . با شرکت در دوره پادفک شما علاوه بر یادگیری زبان روسی ، در معرض صحبت و زندگی با افرادی قرار می گیرید که از این زبان استفاه نموده و شما را وادار به استفاده از آن در هنگام تحصیل پزشکی در روسیه می کنند.

در رابطه با شرایط سنی رشته های پزشکی در روسیه نیز باید بدانید که برای ثبت نام باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و حداکثری برای آن در نظر گرفته نشده است ، زیرا دانشگاه های روسیه به دنبال نیروی های جوان با حداکثر توان جهت تحصیل در یکی از مهم ترین رشته های دانشگاهی می باشند.

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی

همانگونه که گفتیم زبان انگلیسی را می توان در سیستم آموزشی روسیه یافت اما بیشتر در دانشگاه های خصوصی و یا در ترم های نخست دانشگاه که دانشجو بر سر کلاس درس حاضر می گردد . از آنجا که دانشجو در انتخاب زبان تحصیل آزاد است ، در صورتی که زبان انگلیسی را انتخاب کنید باید با آن نیز آشنایی داشته باشید.

البته از جمله موارد اصلی که دانشجویان بین المللی را به سمت خود جذب می کند ، اجباری نبودن ارائه مدرک زبان جهت پذیرش در بیشتر دانشگاه های روسیه است که یا از دانشجو مصاحبه گرفته شود و یا در دوره های پیش نیاز به سطح لازم می رسد.

چنانچه بتوانید مدرک آیلتس و یا تافل را هنگام ثبت نام ارائه دهید ، ضمن دریافت امتیاز مثبت یکی از دوره های مورد نیاز را از پیش روی خود برداشته و تنها نیازمند گذراندن دروس تخصصی خواهید بود.

توصیه ما به شما عزیزان این است که حتما از طریق دریافت مشاوره با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به بهترین انتخاب ممکن در این زمینه برسید.

تحصیل پزشکی روسیه به زبان انگلیسی
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی

رشته پزشکی و دندانپزشکی در روسیه به صورت حتم نیاز به زبان روسی دارد چرا که به ارتباط میان پزشک و بیمار وابسته است و دانستن زبان روسی برای گذراندن دوره های کار آموزی و یا کار بعد از اتمام تحصیلات ضروری می باشد.

یکی از هدف های اصلی طراحی دوره پادفک بالابردن تسلط دانشجو به زبان روسی است که روند تحصیل را برای دانشجویان آسان می سازد و دقت داشته باشید که دانشگاه های روسیه دوره زبان روسی را به صورت جداگانه برگزار نکرده و تنها راه یادگیری این زبان شرکت در دوره پادفک می باشد.

توصیه می شود تا زبان تحصیل را با درنظر گرفتن شرایط مالی و دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید انتخاب کنید . زیرا زبان انگلیسی شهریه تحصیلی را افزایش می دهد و انتخاب تحصیل پزشکی در روسیه به زبان روسی می تواند در کاهش هزینه ها موثر باشد.

یکی از روش هایی که می توانید تسلط زبانی خود را بالا ببرید یادگیری این زبان قبل از مهاجرت و در کشورمان ایران است ، البته یادگیری این زبان در کشورمان با یادگیری این زبان در روسیه برابر نبوده و دانشجویانی که واحد زبان روسی را در دوره پیش نیاز پاتفک پشت سر می گذارند بسیار مسلط تر این زبان را فرا خواهند گرفت.

 

مدارک مورد نیاز پذیرش پزشکی روسیه

مدارکی که باید جهت تحصیل پزشکی در روسیه و یا رشته دندانپزشکی به دانشگاه ارائه دهید می تواند با توجه به هر دانشگاه متفاوت باشد ، اما مدارک زیر به صورت یکسان در تمامی دانشگاه ها مودر درخواست هستند:

 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 • ترجمه پاسپورت معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش
 • پرداخت هزینه پذیرش
 • ارائه مدرک TLKI1 زبان روسی ( برای برخی از دانشگاه ها )
 • ارائه دیپلم آبی مورد تایید وزارت علوم روسیه ( که توسط موسسه رجبی برای شما اقدام می شود )
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه، شماره خود را درج کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

هزینه تحصیل رشته های پزشکی در روسیه را می توان شامل چندین بخش دانست که از دوره پادفک آغاز می شود و هزینه های دیگری علاوه بر تحصیل را در بر می گیرد . هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های روسیه بر اساس دانشگاه انتخابی متفاوت اما از دانشگاه های اروپایی کمتر است.

علاوه بر شهریه دانشگاه باید هزینه ثبت نام در حدود 50 دلار در سال را پرداخت کنید و برخی از دانشگاه به دانشجو زمان می دهند تا شهریه را به صورت اقساطی پرداخت نماید . پیشنهاد مشاوران مجرب ما در موسسه مهاجرتی رجبی به متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه جهت صرفه جویی در زمان و هزینه این است که گرچه یادگیری زبان روسی در کشورمان مانند روسیه نخواهد بود اما یادگیری زبان را پیش از رفتن به روسیه شروع نمایید تا با داشتن یک پیش زمینه هرچه سریعتر و با نمره بالاتر پادفک را پشت سر بگذارید.

هزینه زندگی نیز بخش مهمی از مخارج تحصیل دندانپزشکی در روسیه و یا پزشکی است که مشاورین ما در عنوان هزینه های زندگی در روسیه به آن به صورت مفصل پرداخته اند.

 

بخش های مختلف میزان هزینه
دوره پادفک از 2000 تا 5000 دلار
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی 8000 تا 12000 دلار
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به زبان روسی 45000 تا 90000 دلار
هزینه زندگی در ماه 350 تا 500 دلار
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

سازمان بهداشت جهانی دانشگاه های پزشکی روسیه را در بین صد دانشگاه رتبه بندی شده ، در جایگاه سی ام قرار داده است که این رتبه به دلیل وجود مزایا و امکانات مناسبی است که در اختیار دانشجویان رشته های علوم پزشکی قرار می گیرد و از آنها یک پزشک خبره می سازد . از جمله مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه می توان به:

 • عدم نیاز به پیش نیازی خاص و دشوار
 • عدم وجود آزمون ورودی سخت
 • منابع آموزشی مطابق با استانداردهای بین المللی
 • مدارک مورد تایید از سازمان های یونسکو ، WHO و MCI 
 • سپری کردن دوره های بالینی در بیمارستان ها جهت درک هر چه بهتر دروس

 

در رابطه با انتخاب زبان تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیز این اطمینان خاطر را به شما عزیزان بدهیم که دانشگاه ها به راحتی زبان انتخابی تان را در دوره ای کوتاه مدت قبل از شروع ترم دانشگاه آموزش داده و به مهارت کافی خواهید رسید.

معایب تحصیل پزشکی در روسیه

معایب

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه را نمی توان خالی از عیب دانست و این کشور مانند هر مقصد تحصیلی دیگری معایبی نیز به همراه دارد که اطلاع از آنها می تواند در انتخاب مقصد تحصیلی شما را یاری رساند ، به عنوان مثال روسیه کشوری کاملا سردسیر است که مدت زمان کمی در سال آب و هوای معتدل و گرم دارد و شما باید کاملا زندگی در کشوری با هوای سرد را بپذیرید.

هم چنین دوری از خانواده به همراه نیاز به یادگیری زبان ناآشنای روسی می تواند در ابتدا مهاجرت را برای شما سخت نموده و دغدغه هایی را برایتان ایجاد کند . اجاره مسکن از دیگر مواردی است که در رابطه با هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه مورد توجه قرار می گیرد.

گرچه تحصیل پزشکی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا کم هزینه تر است ، اما در صورت عدم سکونت در خوابگاه باید هزینه سکونت را به عنوان بخش مهمی از مخارج خود مدنظر داشته باشید که می تواند از معایب تحصیل پزشکی در روسیه به شمار برود.

اما در مقابل مزایای زیاد این کشور می توان معایب معیشتی را پذیرفت و به یکی از بهترین مدارک دست یافت.

امید است که با ارائه این مقاله توانسته باشیم تا حدی شما را با شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه آشنا کنیم و به خاطر داشته باشید که متخصصان ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی می توانند به بهترین شکل در تمام مسیر همراه و راهنمای شما باشند . با کارشناسان ما در دفاتر فعال مرکزی و غرب در تهران و یا دفتر شیراز در ارتباط بوده و مشاوره مجانی دریافت کنید . هم چنین مطالعه عنوان بهداشت و درمان عمومی در روسیه می تواند تا حد زیادی شما را با حوزه کاری رشته های پزشکی در روسیه آشنا سازد.

در زیر به تعدادی از سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه پیش بیاید پاسخ داده ایم ، برای پرسش سوالات خود از قسمت دیدگاه ها در پایین همین مقاله استفاده نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه

داشتن مدرک دیپلم یا معادل فوق دیپلم در زمینه فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی و انگلیسی و کسب حداقل ۵۰٪ نمره در فیزیک ، شیمی و زیست شناسی آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر.

خیر تحصیل این رشته ها فقط در دانشگاه های خصوصی به زبان انگلیسی است و بجای تافل و ایلتس بایستی در مصاحبه زبان شرکت کنید اگر زبان انگلیسی شما تایید شد می توانید تحصیل خود را آغاز نمایید.

دانشگاه های معتبر روسیه که متقاضیان بسیار بالایی دارند مجبورند برای انتخاب دانشجو ازمون برگزار کنند اما دانشگاه های دیگری هم هستند که بدون آزمون شما را پذیرش می کنند و مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم هستند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه سالانه در حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار است که البته این هزینه جهت تحصیل به زبان انگلیسی بوده و تحصیل به زبان روسی کمتر و حدود ۴۵۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار است.

هر دانشجو برای گذران زندگی خود در روسیه به 350 تا 500 دلار برای ماه نیاز دارد.

طول دوره تحصیل در رشته دندانپزشکی ۵ سال است که به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود و دوره کارآموزی در بیمارستان و کلینیک ها را نیز شامل می شود.

دانشگاه دولتی لومونسف مسکو ، دانشگاه نووسیبیرسک ، دانشگاه سن پترزبورگ

پیشنهاد می شود حتماً مقالات زیر را بخوانید تا بتوانید مقایسه صحیحی داشته و بهترین انتخاب ممکن برسید.

در پایان نیز ویدیو برخی از کلاینت های ما که به ویزای دلخواه خود رسیده اند را مشاهده می کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (415 امتیاز)
منو
خانه