سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان

همواره برای مهاجرت به یک کشور و اخذ اقامت راه های متفاوتی وجود دارد . یکی از این روش ها مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت است که نیاز به رعایت قوانین و مقرارت مشخص دارد . کشور گرجستان به دلیل اقتصاد پویا و سهولت در سرمایه گذاری یک مقصد مناسب برای فعالیت های تجاری به شمار می رود . گرجستان از لحاظ شرایط مساعد سرمایه گذاری در رتبه ۱۰ دنیا قرار دارد . سرمایه گذاری برای اتباع خارجی هیچ گونه محدودیتی ندارد و افراد می توانند مالک شرکت های داخلی این کشور نیز باشند . در این مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان را بررسی کرده و مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به شما عزیزان در زمینه های مربوط به مهاجرت به گرجستان هستند .

کشور گرجستان واقع در منطقه اوراسیا توانسته در سال های اخیر بستر مناسبی را برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان فراهم نماید . افراد خارجی می توانند به هر میزان که بخواهند در این کشور سرمایه گذاری کرده و به سود برسند . تفلیس بزرگترین شهر و پایتخت این کشور است  . گرجستان از جمله کشورهایی ست که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد که همین امر باعث شده بتواند مورد توجه سرمایه گذاران از کشورهای مختلف هر دو قاره قرار بگیرد . قوانین این کشور از اتحادیه اروپا پیروی می کند و تمام مردم به زبان گرجی با یک دیگر سخن می گویند که زبان رسمی کشور است . اکثر جمعیت هفت میلیونی این کشور پیرو آیین مسیحیت هستند .

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان

یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان ، ثبت شرکت است که به روش های مختلف امکان پذیر است . هر شرکت با یک نام مشخص حوزه فعالیت خود را مشخص میکند و اخذ امتیاز مخصوص به شخص یا شرکتی خاص نیست و هر فردی می تواند با فراهم کردن شرایط لازم یک شرکت را در این کشور به ثبت برساند . ثبت شرکت به دلیل آنکه یک فعالیت اقتصادی و پولی است به یک وکیل و مشاور نیاز دارد که بتواند تمام مراحل به درستی طی کند . موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی می تواند بهترین همراه شما در این زمینه باشد .

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان

برای پرداخت مالیات در گرجستان باید شماره شناسایی را از دولت فدرال این کشور دریافت کرده و گواهی فعالیت تجاری را دریافت کنند . چنانچه یک کارفرما اقدام به استخدام کارمند در شرکت خود نماید باید تمام این استخدام را گزارش دهد حتی اگر برای تنها یک روز کاری فردی را استخدام کرده باشد .  این گزارش باید تمام جزئیات مانند زمان استخدام ، زمان اتمام قرارداد ، میزان دستمزد و غیره را شامل شود .

بررسی روش های ثبت شرکت در گرجستان

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ( LLC ) ؛ که رایج ترین نوع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان است می تواند هرگونه فعالیتی جز تولید و یا توزیع دارو داشته باشد . این شرکت می تواند توسط یک نفر و یا افراد بیشتر تاسیس شود . در روش شرکت سهامی ( JSC ) ؛ چند سرمایه گذار باهم اقدام به ثبت شرکت می کنند که میزان سهام به طور مساوی بین افراد تقسیم می شود و بدهی و یا سود به کل سهام مربوط می شود .

در روش مشارکت عمومی ( GP ) ؛ شرکت با یک نام واحد توسط چند شریک تاسیس می شود که هرکدام زمینه کاری متفاوت دارند و نوع فعالیت ها با یک دیگر فرق دارد و تنها با یک نام صورت میگیرد . بدهی و سود این نوع شرکت تنها برعهده سرمایه گذاران است .

در روش مشارکت محدود  ( LP )؛ نیز افراد با فعالیت های متفاوت تنها تحت یک نام فعالیت می کنند اما میزان فعالیتشان به میزان سرمایه آنها محدود می شود . در روش شرکت تجاری ( BP )  ؛ میان چند تجارت با فعالیت های متفاوت ارتباط برقرار می شود و مانند یک شبکه برای جلب مشتری فعالیت می کند . تعداد شرکت های درگیر در این فعالیت در قرارداد مشخص می شود .

شرکت تعاونی ( CO ) ؛ نیز یکی از روش های ثبت شرکت در گرجستان است که معمولا با هدف اشتغالزایی ایجاد می شود و تمرکزی بر روی سود دهی ندارد .

با ثبت شرکت در این کشور می توانید یک حساب بانکی بین المللی افتتاح کرده و پس از مدتی به اقامت برسید .

مراحل ثبت شرکت در گرجستان

برای ثبت شرکت باید یک نام تجاری مناسب را انتخاب کرده و مکانی را برای فعالیت شرکت در نظر بگیرید . آدرس شرکت و سند اجاره و یا مالکیت آن باید ضمیمه مدارک باشد . هم چنین شما باید برای شرکت یک لوگو طراحی کنید .  تنظیم اساسنامه محضری به دو زبان گرجی و انگلیسی به همراه توضیح دقیق از فعالیت شرکت باید برای ثبت شرکت آماده شود . در مرحله آخر باید با افتتاح یک حساب بانکی و انتقال مبلغ سرمایه گذاری اقدام به ثبت شرکت نمایید . به همراه داشتن یک همراه و مشاور وارد به امور اقتصادی می تواند شما را در ثبت شرکت راهنمایی کند . برای ثبت شرکت در گرجستان باید موارد مهم زیادی از قبیل مسائل مالی ، هزینه ثبت شرکت ، هزینه زندگی ، شرایط خرید و سهام ، میزان تمکن مالی و بسیاری از موارد دیگر به دقت بررسی شود .

ثبت شرکت در گرجستان

پیشنهاد ما به شما این است که تنها در صورتی که دارای سابقه در فعالیت های تجاری هستید اقدام به ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور نمایید و اگر می خواهید از این روش به اقامت گرجستان برسید دیگر روش های مهاجرت را بررسی کرده و از طریق آنها اقدام کنید . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در گرجستان یک اقدام ریسک پذیر است و تنها در صورتی که از طریق افراد مطمئن و آگاه به این کار صورت پذیرد می تواند نتیجه موردنظر را به همراه داشته باشد . شما می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در تهران و شیراز از تمام اطلاعات موردنیاز در این زمینه مطلع شده و با کمک کارشناسان ما با خیالی آسوده در کشور گرجستان سرمایه گذاری کنید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *