تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان
مشاور مهاجرتی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان به دلیل رایگان بودن هزینه تحصیل و مخارج زندگی مقرون به صرفه در کنار فرصت های شغلی متعدد در طول تحصیل به عنوان کار دانشجویی و حتی بعد از پایان دانشگاه برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور جزو نخستین مقصدها می باشد.

در این مقاله که به کوشش مشاورین ارشد شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه شده است ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و شما با مطالعه آن از تمامی جنبه های مهم تحصیل در این دو رشته حساس و البته پرطرفدار در دانشگاه های آلمان مطلع خواهید شد.

البته پذیرش و شرایط تحصیل در آلمان به دلیل وجود تقاضای بالا  قوانین مخصوص به خود را دارند که باید به صورت کامل بررسی شده و در زمان درخواست به طور کامل رعایت شوند.

ورود به سیستم آموزشی این کشور برای هر رشته ای در کلیه مقاطع پیش نیازهای ویژه ای را می طلبد که تمامی دانشجویان بین المللی موظف به رعایت آنها هستند.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان نیز به دلیل حساسیت این رشته ها، داوطلبان را با توجه به سطح علمی دوره های دبیرستان و همچنین سایر معیارهای علمی مشخص شده انتخاب می کنند.

چنانچه انتخاب شما برای تحصیل پزشکی در آلمان ، رسیدن به اقامت و تابعیت این کشور می باشد، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شما پیشنهاد می کنند حتماً مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه نمایید تا اطلاعات صحیح از روش های اخذ اقامت این کشور را بدست بیارید.

فهرست مطالب

می توانید محتوای ویدئویی مقابل که توضیحاتی کلی از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان توسط مدیریت محترم هلدینگ رجبی می باشد را ببینید و سپس به مطالعه مقاله بپردازید و یا پادکست مربوط به آن را دانلود و در زمان دیگری گوش دهید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

نمایش ویدیو درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

شرایط کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

شرایط کلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان بیان می کند که شما می توانید برای هر دو دانشگاه خصوصی و دولتی این کشور درخواست خود را ارسال نمایید که البته تمامی آنها در آموزش دانشجویان یکسان عمل نموده و متقاضیان را تنها با سپری نمودن پیش نیازهای لازم از جمله دوره پیش پزشکی و یا شرکت در آزمون ورودی پذیرش می کنند.

داشتن مدرک زبان آلمانی ، گذراندن دوره کالج و قبولی در آزمون ورودی احتمالی از مهم ترین پیش نیازهای لازم تحصیل دندانپزشکی در آلمان هستند و دانشجویانی که موفق به فراهم نمودن آنها شوند ، واجد شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی می شوند.

پذیرش در دانشگاه های کشور آلمان محدودیت سنی ندارد اما سن بالا امکان اخذ ویزای تحصیلی را به شدت کاهش می دهد و پیشنهاد می شود که با سن زیر 24 سال برای تحصیل پزشکی در آلمان از سفارت آلمان در ایران اقدام نمایید. توجه داشته باشید که این میزان سختگیری هنگامی که از یک کشور ثالث مانند مجارستان، ترکیه و یا ارمنستان اقدام می کنید کاهش می یابد.

در ادامه به بررسی شرایط تخصصی تحصیل در هر یک از رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمان خواهیم پرداخت.

دوره پیش نیاز پزشکی M-Kurs آلمان

همانگونه که در عنوان سیستم آموزشی آلمان بیان نمودیم ، دوره تحصیلی قبل از ورود به دانشگاه های پزشکی آلمان ۱۳ ساله است و برای تحصیل در دانشگاه های این کشور فرد متقاضی باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۷ از سایر کشورها و نمرات بالای 9 ابیتور باشد ، مدرک دیپلم سایر کشورهای مطابق با دیپلم کشور آلمان که Abitur نام دارد مطابقت داده می شود و در صورتی که مدرک متقاضی واجد شرایط نباشد نیاز به گذراندن دوره یک ساله دروس پیش نیاز پزشکی M-Kurs  آلمان در کالج های دانشگاهی وجود دارد.

این دوره های آماده سازی که برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان برگزار می شود ، سه درس اصلی زیست ، شیمی و زبان آلمانی را به داوطلبان آموزش می دهد که البته در برخی کالج ها دروس ریاضی ، فیزیک هم به این دروس اضافه می شوند.

برای ورود به کالج های تحصیل دندانپزشکی در آلمان نیز متقاضیان باید دارای حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B1 باشند ، این سطح از زبان آلمانی فقط برای اخذ پذیرش است و دانش آموزان برای ورود به دانشگاه به سطح C1 میرسند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

قبل از شروع دوره از متقاضیان آزمونی از دروس ریاضی و زبان آلمانی گرفته و تسلط زبانی فرد نیز محک زده می شود ، لذا متقاضیان عزیز حتماً باید سطح زبانی خود را افزایش دهند . کسب معدل بالا در این دوره در پذیرش دانشگاه جهت تحصیل پزشکی در آلمان بسیار موثر است و پس از قبولی در آزمون پایانی به نام Feststellungsprüfung می توانید گواهی پایان دوره را بدست آورده و به دانشگاه وارد شوید. ،

در ویدیو رو به رو نیز می توانید گوشه ای از ویزاهای دریافت شده کشور آلمان توسط کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی در طول سالیان گذشته را نیز مشاهده کنید . کارشناسان ما آماده اند تا در زمانی کوتاه شما را نیز به افراد دریافت کننده ویزای این کشور برسانند.

تنها کافی است تا از طریق شماره های درج شده در همین عنوان با مشاورین ما تماس بگیرید و یا شماره خودتان را در باکس مشاوره رایگان برای ما بنویسید تا با شما تماس بگیریم.

روند ثبت نام کالج های ام کورس آلمان

برای اخذ پذیرش کالج های ام کورس آلمان یا پیش پزشکی آلمان افراد باید با توجه به منطقه ای که در آن سکونت دارند ، از طریق سامانه ای به نام uni – assist لیست دانشگاه های تحت پوشش این سامانه را دریافت و یا صرفاً با دانشگاه مکاتبه کنند . این سامانه در حدود 75 یورو هزینه دارد که البته فقط یکی از راهکارهاست و برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هر دانشگاه باید به بخش بین الملل آن دانشگاه مراجعه کرد.

معدل اخذ شده در پایان دوره کالج رشته پزشکی در آلمان بسیار مهم است و شما باید تا می توانید با مطالعه فراوان معدل بالایی کسب کنید ، چرا که مجموع معدل این آزمون به همراه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مشخص می کند که می توانید وارد تحصیل پزشکی در آلمان شوید یا نه ، بنابراین اهمیت معدل دیپلم و پیش دانشگاهی تان را فراموش نکنید.

نکته مهمی که در رابطه با روند ثبت نام کالج های ام کورس آلمان وجود دارد این است که آن دسته از متقاضیانی که ۴ ترم تحصیلی را در یکی از دانشگاه های دولتی ایران آن هم در یکی از رشته های زیر شاخه پزشکی گذرانده باشند و مدرک DSH2 و یا TestDaf4 زبان آلمانی را داشته باشند ، می توانند بدون شرکت در کالج ، پذیرش دانشگاه را گرفته و تحصیللات خود را آغاز کنند.

شرایط تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان حداقل شش سال و سه ماه زمان می برد و دانشجویان برای تکمیل و به پایان رساندن این دوره باید در امتحان دولتی (Ärztliche Prüfung ) شرکت کرده و در صورت قبولی مجوز رسمی برای فعالیت پزشکی ( Approbation ) را دریافت کنند . شرایط تحصیل پزشکی در آلمان بدین صورت است که شما باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید تا موفق به دریافت مدرک خود شوید:

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان پنج سال و شش ماهه زمان برده و به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود ، در بخش پیش بالینی به مدت پنج ترم علوم طبیعی ، مواد پزشکی و دندانپزشکی تدریس می شوند و بعد از پایان این دوره ، آزمون اولیه برگزار می گردد و افراد پذیرفته شده در این آزمون وارد مرحله دوم تحصیل دندانپزشکی در آلمان خود شامل سخنرانی ها ، سمینارها ، آموزش عملی می شوند . در پایان این مرحله نیز همانند دوره قبل یک آزمون گرفته می شود که با قبولی در آن، مدرک دندانپزشکی به فرد اعطا می گردد و دانشجو می تواند در رشته هایی مانند جراحی دهان و دندان ، ارتودنسی و غیره تخصص بگیرند.

برای ورود به کالج دانشگاه ها و تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران مطابق سیستم آموزشی آلمان ضروری است . در رشته دندانپزشکی نیز افرادی که مدرک دندانپزشکی عمومی خود را دریافت کرده اند ، می توانند تحصیلات خود را ادامه داده و به یک متخصص تبدیل شوند و بسته به تخصص انتخابی ، تحصیلات پنج تا شش سال دیگر ادامه پیدا کند ، برنامه آموزشی تخصصی شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان ، نیازمند گذراندن امتحانات تخصصی است.

آزمون پزشکی و دندانپزشکی آلمان

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی آلمان

این آزمون که Test für Medizinische Studiengänge (TMS) نام دارد یک آزمون ورودی بسیار مهم بوده و در برخی دانشگاه های دولتی اهمیت ویژه ای دارد و فردی که بتواند در این رقابت سخت و گسترده به پیروزی برسد واجد شرایط استفاده از امکانات رایگان دانشگاهی آلمان خواهد بود . در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی آلمان دانش ، تجربه و توانایی عمومی برای رشته پزشکی سنجیده می شود و در مکانی که از سوی دانشگاه مورد قبول است ، برگزار می گردد . نمره کسب شده در این آزمون می تواند رشته تحصیلی شما را مشخص نماید.

در برخی از دانشگاه ها دانشجویان پس از قبولی در دوره کالج باید این آزمون را نیز پشت سر بگذارند تا دانشجوی پزشکی و یا واجد شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان شوند ، معمولا برخی از دانشگاه های دولتی آلمان به دلیل درخواست های بالا و ظرفیت محدودی که برای تحصیل پزشکی در آلمان دارند با برگزاری آزمون های متعدد می کوشند تا بهترین دانشجویان را به خصوص در رشته دندانپزشکی پذیرش نمایند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مدرک زبان موردنیاز رشته های پزشکی در آلمان

همانگونه که دریافتید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان فقط به زبان آلمانی امکان پذیر می باشد و خوب است که این حقیقت را بپذیرید که زبان اصلی و مهم تحصیل در این کشور به خصوص در رشته های پزشکی زبان آلمانی است و به دلیل مزایای فراوانی که یادگیری و تحصیل به این زبان پیش روی دانشجویان قرار می دهد ، اکثرا نسبت به یادگیری زبان آلمانی از همان ابتدا اقدام می کنند.

در رابطه با شرایط سنی نیز می توان گفت که برای ورود به دانشگاه های آلمان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و دانشجویان معمولا با بیش از ۲۷ یا ۲۸ سال سن شانس کمی خواهند داشت ، در رابطه با مدرک زبان موردنیاز رشته های پزشکی در آلمان و هم چنین شرایط سنی سفارت نیز سخت گیری های خاص خود را داشته و در این رابطه درنظر گرفتن معیارهای سفارت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

از این رو با کارشناسان ما در موسسه رجبی تماس بگیرید تا بتوانید به بهترین شیوه ممکن ویزای تحصیل دندانپزشکی در آلمان خود را دریافت نمایید.

اقامت پس از تحصیل پزشکی در آلمان

فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان و اتمام دروس خود ، می توانند تا دو سال در این کشور مانده و به کار در بیمارستان ها مشغول شوند و ویزای کار این کشور را دریافت نمایند.

اقامت پس از تحصیل پزشکی در آلمان می تواند با کار در کلیه مراکز درمانی این کشور ادامه یابد که به سه نوع کلی تقسیم می شوند : بیمارستان های دولتی ، بیمارستان هایی که توسط ngo ها اداره می شوند و بیمارستان های خصوصی و تحت پوشش کلیسا ، همچنین انجمن پزشکی نیز وجود دارد که پزشکان در آن عضو هستند و در امر تبادل پزشک فعالیت می کند.

بخش های بیمارستانی نیز به دو قسمت تقسیم می شوند : قسمت سرپایی و قسمت بستری که در نوع سرپایی پزشکان طبق قرارداد با بیمه می توانند به ارائه خدمات بپردازند ، تمامی پزشکانی که در آلمان مشغول به فعالیت هستند حتماً باید در اداره بیمه ثبت نام کرده باشند تا بتوانند فعالیت های خود را ثبت نمایند.

همچنین می توانند برای دوره تخصص تحصیل دندانپزشکی در آلمان اقدام کنند که شرایط خودش را دارد، فارغ التحصیلان رشته پزشکی و یا دندانپزشکی می توانند با اعتبار مدرک خود در تمامی کشورهای جهان به کار مشغول شوند و بابت اشتغال هیچ گونه دغدغه ای نخواهند داشت.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه های علوم پزشکی کشور آلمان همواره یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان بین المللی به شمار می رود و خوب است این نکته را مدنظر داشته باشید که در رابطه با پرداخت شهریه ها تفاوت قابل توجهی در شهریه دانشگاه های دولتی و خصوصی وجود دارد ، زیرا در دانشگاه های دولتی این کشور با پشت سر گذاشتن پیش نیازهایی که پیش تر بیان نمودیم ، فرصت تحصیل رایگان در آلمان را خواهید یافت ، در صورتی که در دانشگاه های خصوصی باید هزینه قابل توجهی را بپردازید.
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان همواره جزو گران ترین ها در میان کلیه رشته های دانشگاهی است و به شما توصیه می کنیم تا حتما از طریق مشاوره به کارشناسان ما به تحصیل همراه با بورسیه برسید . به صورت کلی میانگین هزینه ها را می توان در حدود زیر دانست:
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مزایای تحصیل پزشکی در آلمان

علاوه بر وجود دانشگاه و امکانات بی نظیر در کشور آلمان ، فرصت های شغلی بی شماری که در این کشور وجود دارد ، موجب می گردد تا فارغ التحصیلان تمامی رشته ها از جمله علوم پزشکی به راحتی جذب بازار کار شده و به موقعیت شغلی مناسب برسند.

تحصیل پزشکی در آلمان این فرصت را برای دانشجویان فراهم می سازد که بتوانند استعداد و مهارت های خود را شکوفا نموده و هم در طول تحصیل و هم پس از آن به راحتی به فرصت های موردنظر خود دست یابند.

شاید امنیت کشور آلمان را در کمتر کشوری می توان یافت و دانشجویان و خانواده هایشان از مهاجرت و زندگی در این کشور نه تنها هیچ گونه نگرانی نداشته بلکه آسوده خاطر نیز خواهند بود.

هم چنین برای فارغ التحصیلان امکان اخذ اقامت پس از تحصیل نیز وجود دارد و با کار دائم می توان به شهروندی نیز رسید.

 

 

 یا با تحصیل دندانپرشکی در آلمان می توانید به سطح درآمد بالایی رسیده و کیفیت زندگی تان را به طور قابل توجهی بالا ببرید . در واقع دست یابی به درآمد بالا از جمله مواردی است که هر فردی نمی تواند به راحتی آن را نادیده بگیرد . علاوه بر این کار همزمان با تحصیل نیز شما را قادر می سازد تا به راحتی به فرصت شغلی موجود در آلمان و اروپا وارد شده و برنامه ریزی های لازم جهت آینده تان را انجام دهید.

معایب تحصیل پزشکی در آلمان

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان حتماً باید به زبان بومی تحصیل کنید، زیرا برای ارتباط با مردم هم نیازمند یادگیری زبان آلمانی هستید ، از دیگر مواردی که باید در رابطه با شرایط تحصیل پزشکی در آلمان مدنظر داشته باشید عدم وجود خوابگاه در برخی از دانشگاه ها است و برخی از دانشجویان به دلیل نبود امکانات مناسب ترجیح می دهند تا در خوابگاه های خصوصی ساکن شوند ، دوری از خانواده و آشنایی با فرهنگ و مردمانی جدید نیز از دیگر چالش هایی است که برخی از دانشجویان را به شدت اذیت نموده و در ماه های نخست آرامش را از آنها دور می سازد . اما باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که آلمان کشوری با مزایای فراوان است و نمی توان معایب و یا ریسک های زیادی را راجب آن نام برد ، از این رو بهتر است که با انتخاب یک دانشگاه خوب سایر ریسک ها را پذیرفته و تلاش کنید تا با کسب آمادگی از آنها عبور نمایید.

معایب تحصیل پزشکی در آلمان
مقاله فوق توسط کارشناسان به روز و خبره موسسه مهاجرتی رجبی به شما عزیزان تقدیم شد و اگر شما هم یکی از متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان هستید ، می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه در شهرهای تهران و شیراز در کوتاه ترین زمان اطلاعات مناسبی در خصوص شرایط ورود به دانشگاه های این کشور را بدست آوردید و یا با مراجعه به عنوان بهترین دانشگاه های پزشکی آلمان جزئیات لازم را به دست آورید . در ادامه نیز به برخی از سوالات شما عزیزان پاسخ داده ایم .

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

داشتن مدرک زبان آلمانی ، گذراندن دوره کالج و قبولی در آزمون ورودی از مهم ترین پیش نیازهای لازم رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند.

خیر ، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد اما برای اخذ ویزای تحصیلی بهتر است زیر 24 سال سن داشته باشید تا بهتر بتوانید به ویزا برسید.

در دانشگاه های دولتی کل رشته های علوم پزشکی به زبان آلمانی ارائه می شود

دوره تحصیل قبل از دانشگاه در آلمان ۱۳ سال است و شما باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۷ باشید ، مدرک دیپلم سایر کشورهای مطابق با دیپلم کشور آلمان که Abitur نام دارد مطابقت داده می شود و در صورتی که مدرک متقاضی واجد شرایط نباشد نیاز به گذراندن دوره یک ساله دروس پیش نیاز پزشکی در آلمان به نام M-Kurs در کالج های دانشگاهی وجود دارد، پس از آن باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید و یا مدرک قبولی در کنکور سراسری ایران را ارائه نمایید.

در دانشگاه های دولتی می توانید رایگان تحصیل کنید

5/5 - (431 امتیاز)

32 پاسخ

 1. سلام من اتباع هستم اگر بدون کنکور در دانشگاه سراسر یا آزاد این ۴۰ واحد را بگذرانم و می تونم ادامه اش را در آلمان بخونم همراه با مدرک زبان ؟؟؟

  1. با سلام
   با ارائه مدرک تست داف 4 زبان آلمانی و گذراندن 40 واحد از دروس تخصصی با معدل بالای 19 و ارائه مدرک دیپلم با معدل ترجيحاً بالای 18 ممکن است بتوانید پذیرش بدون کالج و آزمون در آلمان بگیرید و از سال اول دانشگاه شروع به تحصیل کنید .
   با تشکر از سوال شما

 2. سلام اگر دوره اوسبیلدونگ را بخوانیم آیا حقوق در یافت میکنم و اینکه خرچ زندگی و خوابگاه رایگان میشه و اینکه مدرک اوسبیلدونگ پرستاری اعتبار کمتری نسبت به مدرک دانشگاهی دارد ؟؟

  1. با سلام
   بسیاری از آسبیلدونگ ها حقوق ماهانه با مبلغ 400 تا 1200 یورو در ماه دارند . هزینه زندگی در شهرهای دانشجویی حدودا 700 تا 800 یورو در ماه است ، بنابراین اگر آسبیلدونگی انتخاب کنید که مبلغ حقوق ماهانه اش به این میزان باشد تمامی هزینه های زندگی تان قابل جبران است .

   مدرک دانشگاهی اعتبار بالاتری نسبت به آسبیلدونگ دارد ولی به صورت کلی لیسانس پرستاری در آلمان تا 90 درصد در آسبیلدونگ ها ارائه می شود .
   با تشکر از سوال شما

 3. باسلام وعرض خسته نباشید من از شما سوالی پرسیده بودم
  من 22ساله هستم ومعدل دیپلم من 19.56 بوده وامسال در رشته دامپزشکی دانشگاه دولتی پذیرفته شدم ایا بااین قبولی در دامپزشکی میتوانم بدون شرکت در ازمون ورودی المان وارد رشته دندانپزشکی بشم یا باید بازهم ازمون ورودی بدهم؟
  وشما این پاسخ رو دادید

  با ارائه مدرک تست داف 4 زبان آلمانی و گذراندن 40 واحد از دروس تخصصی با معدل بالای 19 و ارائه مدرک دیپلم با معدل ترجيحاً بالای 18 ممکن است بتوانید پذیرش بدون کالج و آزمون بگیرید ولی قطعیت ندارد.
  الان میخواستم بپرسم که چرا میگین که قطعیتی نداره؟ بدلیل اینکه دانشجوی دامپزشکی هستم و میخوام باتوجه به این بدون ازمون برم به دندانپزشکی یا شرایط سنی یا چیز دیگه ای؟
  ممنونم از راهنمایی های شما

  1. با سلام
   نظر دانشگاه مقصد مهم است . ممکن است دانشگاه بپذیرد یا نپذیرد حتی اگر تمامی شرایط را داشته باشید .
   با تشکر از سوال شما

   1. سلام خسته نباشید
    من در ایران دانشجوی ترم ۳ پزشکی دانشگاه دولتی هستم
    یعنی ۴۰واحد پزشکی رو در دانشگاه گذروندم ولی جمع معدل این سه ترمم در دانشگاه ۱۶.۵هست اما از یه طرفم معدل دیپلمم ۱۹.۷۵ هست
    الان اینکه معدلم توی دانشگاه پایینه چقد روی گرفتن پذیرش نقش داره؟
    ایا امکان داره برای معدل دانشگاهم رد بشم؟

    1. با سلام بله احتمال دارد و قابل پیش بینی نیست . در کل افرادی معدل شان بالای 19 باشد شانس شان بیشتر است . ضمنا 40 واحد از دروس تخصصی باید بگذرانید .
     با تشکر از سوال شما

 4. اگر اوسبیلدونگ پرستاری اقدام کنم و اینکه بعد اوسبیلدونگ پرستاری آیا اجازه تحصیل داریم یا نه و اینکه می تونیم در دانشگاه تحصیل پزشکی کنم بدون آزمون ورودی ؟؟؟

  1. با سلام و درود
   بعد از پایان آسبیلدونگ بله میتوانید برنامه تمام وقت تحصیلی داشته باشید .
   برای ورود به دانشگاه آزمون ورودی باید بدهید مگر دانشگاهی شرایط شما را بپذیرد .
   با تشکر از سوال شما

 5. با سلام من خواستار تحصیل در رشته پزشکی در المان هستم می خواستم ببینم با معدل حدود ۱۹.۹۰ و مدرکی که دارم می گیرم C1 هست می توانم شانس قبولی را داشته باشم یا من جایی خوانده بودم که دقیق باید معدل تحصیلی ۲۰ شده باشد متشکرم

  1. با سلام

   بله میتوانید اپلای کنید . معدل بالای 18.5 باشد کافی است .

   با تشکر از سوال شما

 6. سلام من 22ساله هستم ومعدل دیپلم من 19.56 بوده وامسال در رشته دامپزشکی دانشگاه دولتی پذیرفته شدم ایا بااین قبولی در دامپزشکی میتوانم بدون شرکت در ازمون ورودی المان وارد رشته دندانپزشکی بشم یا باید بازهم ازمون ورودی بدهم؟

  1. با سلام

   با ارائه مدرک تست داف 4 زبان آلمانی و گذراندن 40 واحد از دروس تخصصی با معدل بالای 19 و ارائه مدرک دیپلم با معدل ترجيحاً بالای 18 ممکن است بتوانید پذیرش بدون کالج و آزمون بگیرید ولی قطعیت ندارد.

   با تشکر از سوال شما

 7. سلام روزتون بخیر
  برای تحصیل دندان پزشکی در المان ، شما نوشتید مدرک قبولی در کنکور ؛ میخواستم بدونم قبولی در هر رشته ای یا قبولی فقط در رشته دندان پزشکی؟

  1. با سلام

   در صورتی که از طریق کالج ام کورس بخواهید وارد دانشگاه شوید نیازی به قبولی کنکور ایران نیست و داشتن این قبولی صرفا پوئن مثبت است اما اگر به دنبال پذیرش مستقیم بدون کالج هستید ، از شرایط لازم قبولی کنکور ایران در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی یا مرتبط ،و گذراندن چهل واحد از دروسی تخصصی می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 8. سلام. خسته نباشید 🌹
  من ۲۹ سالمه و لیسانس روانشناسی دارم و همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس و مدرک زبان آلمانی B2 دارم، آیا امکانش هست برای ارشد روانشناسی به آلمان اقدام کنم و بعد از وارد شدن به خاک آلمان برای رشته پزشکی اقدام کنم و تو آزمون ورودی پزشکی شرکت کنم ؟ باید بگم معدل کل دیپلم تجربی من ۱۹/۵۲ . ممنونم از راهنماییتون 🌹🙏

  1. با سلام

   بله می توانید پذیرش فوق لیسانس و پذیرش پزشکی را همزمان از ایران دریافت کنید و برای ویزا با پذیرش فوق لیسانس اقدام کنید و بعد از ورود به آلمات در دانشگاه پزشکی شروع تحصیل را داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 9. سلام وقت بخیر . ایا امکانش هست که بعد گذراندنِ مقطع علوم پایه پزشکی در یکی از دانشگاه های دولتی تهران ، اقدام به دفتن و ادامه تحصیل در المان کرد ؟‌ اگر امکان پذیره ایا نیاز به تحصیل اضافه در المان هست ؟ برای ورود به رشته پزشکی یا با تطبیق دروس میشه از همون علوم پایه ادامه داد ؟ و اینکه شرایطِ ادامه تحصیل در دوره تخصص در المان چجوری هستش ؟

  1. با سلام

   امکان دریافت انتقالی وجود ندارد و می بایست از ابتدا شروع به تحصیل کنید. برای تحصیل در دوره تخصص نیاز به ارائه مدرک b2 زبان آلمانی و شرکت در دوره و آزمون های معادل سازی ست.

   با تشکر از سوال شما

 10. سلام
  با تشکر از مطالب مفیدتون ، میخواستم بپرسم که در صورت یادگیری زبان آلمانی در یکی از کشور های ترکیه ، ارمنستان یا مجارستان ، باید زبان خاصی رو بلد باشیم تا بهمون ویزا بدن و اجازه یادگیری داشته باشیم یا نه ؟ و اینکه امکانش هست که در ایران آلمانی یادبگیریم و امتحان بدیم و بعد به سفارت یکی از این کشور ها بریم یا باید در یکی از این کشور ها که سفارت آلمان رو دارن مراجعه کنیم ؟

  1. با سلام

   برای پذیرش کالج زبان آلمانی خارج از ایران باید در سطح ابتدایی به زبان آلمانی مسلط باشید.
   در ایران هم میتوانید کل دوره زبان آلمانی را بگذرانید و بعد از شرکت در آزمون و دریافت مدرک زبان به صورت مستقیم به آلمان مهاجرت کنید.
   ضمنا برای اینکه بتوانید از کشورهایی چون مجارستان و ارمنستان درخواست ویزای آلمان بدهید باید حداقل 6 ماه در این کشورها حضور و اقامت موقت (مثلا تحصیلی از طریق کالج زبان) داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 11. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 3 دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی(دولتی) هستم. برای ادامه تحصیل در آلمان نیاز به آزمون ورودی دانشگاه هست؟ و اگر نیست، امکان گذراندن دوره پیش بالینی در ایران و بالینی در آلمان هست؟

  1. با سلام

   شما می توانید در صورت داشتن شرایط زیر بدون شرکت در دوره کالج ام کورس آلمان که به صورت الزامی ست وارد سال اول رشته پزشکی شوید.

   1.معدل کل دیپلم بالای 18، 19
   2 گذراندن 40 واحد از دروس تخصصی در ایران با معدل بالای 18، 19
   3.ارایه مدرک تست داف 4

   با تشکر از سوال شما

 12. سلام خسته نباشید
  من متولد سال ۱۳۸۰ هستم و رشته من تجربی هست
  معدل دیپلم من ۱۷.۵۰هست
  و برای تحصیل در رشته دندانپزشکی چند سوال داشتم
  ۱-شرایط تحصیل در کالج رو دارم و زبان مورد نیاز در چه سطحی هست؟
  ۲-معدل نهایی کالج باید چند باشه تا بتونم وارد دانشگاه شم؟
  ۳-بجز ازمون پایانی کالج برای تحصیل رشته دندانپزشکی نیاز به ازمون دیگه ای هست؟
  خیلی ممنونم از لطفتون

  1. با سلام

   بله برای کالج شرایطش رو دارین. کمتر از یک باید باشه. خیر نیازی به ازمون دیگه ای نیست.
   خواهش میکنم

   با تشکر از سوال شما

 13. سلام و خسته نباشید…من در حاضر
  دانش آموز یازدهم تجربی در ایران هستم و میخواستم بدونم که اگر من بخوام دوازدهم رو هم بخونم و بعد برم آلمان ادامه بدم اونموقع چه شرایطی داره باید از کجا ادامه بدم در آلمان؟ این خیلی سوال مهمیه برام ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. با سلام

   با توجه به سيزده ساله بودن ديپلم المان بايد يكسال دوره كالج بگذرانيد و پس از ان وارد دانشگاه شويد

   با تشکر از سوال شما

 14. سلام من در ایران ۱۹۷/۵ واحد از دروس پزشکی را در دانشگاه آزاد گذرانده ام و به دلیل عدم مراجعه اخراج شده ام اگر بخواهم در آلمان در رشته پزشکی تحصیل کنم آیا این واحدهای گذرانده را از من خواهند پذیرفت یا باید از ابتدای سال اول مجددا در آلمان بخوانم؟ در صورت پذیرفتن واحدها ادامه رشته پزشکی چند سال خواهد بود؟ آیا نیاز به قبولی کنکور است؟ آیا به تمکن مالی و فرد پشتیبان مالی نیاز است و به چه صورت؟

  1. با سلام

   شما بعد از اینکه یکسال در آلمان کالج گذروندین وامتحان دادین و وارد دانشگاه شدین میتونید برای تطبیق واحدهاتون اقدام کنید. لازم هست نمره خوبی از دروس داشته باشید واینکه هیچ قطعیتی برای پذیرفتن واحدهاتون نیست.

   با تشکر از سوال شما

 15. سلام ، من‌دانشجوی سال دوم رشته زیست سلولی مولکولی دانشگاه تهران هستم و از نظر داشتن معدل قوی و مقاله مشکلی ندارم، میخواستم بدونم که آیا پس از گرفتن مدرک لیسانسم با داشتن ایلتس و‌مدرک آلمانی می‌توانم در رشته دندانپزشکی المان تحصیل کنم. و چقدر طول میکشد؟ و همچنین امکان بورس شدن از این رشته و کار دانشجویی وجود دارد؟
  درضمن با توجه به اینکه من لیسانس رشته علوم پایه را دارم و پنج سال اول دندانپزشکی در المان به علوم پایه میپردازد، آیا امکان تطابقی دروس وجود دارد؟

  1. باسلام خدمت شما دوست عزیز

   شما برای اینکه بتواندی بدون گذراندن دوره کالج وارد دانشگاه شوید ، نیاز به سطح زبان آلمانی به اندازه TestDaf4 و یا DSH2 دارید . تحصیل در آلمان تقریباً رایگان است . بهتر است سطح زبان خود را به اندازه B2 برسانید و با پذیرش ارشد به آلمان رفته و بعد از تکمیل سطح زبان وارد رشته های علوم پزشکی شوید .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *