تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان به دلیل رایگان بودن تحصیل و هزینه زندگی مقرون به صرفه در کنار فرصت های شغلی متعدد در طول تحصیل به عنوان کار دانشجویی و حتی بعد از پایان دانشگاه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و تحصیل پزشکی در خارج از کشور جزو نخستین مقاصد علاقه مندان به این رشته ها در فهرست ایرانی ها قرار گرفته است.

Search
Generic filters

در این مقاله که به کوشش مشاورین ارشد شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه شده است تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور آلمان به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و شما با مطالعه آن از تمامی جنبه های مهم تحصیل در این دو رشته حساس و البته پرطرفدار در دانشگاه های آلمان مطلع خواهید شد.

البته پذیرش و تحصیل در آلمان به دلیل وجود تقاضای بالا شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارند که باید به صورت کامل بررسی شده و در زمان درخواست طبق قوانین رعایت شوند.

ورود به سیستم آموزشی کشور آلمان برای هر رشته ای در کلیه مقاطع این کشور پیش نیازهای ویژه ای را می طلبد که تمامی دانشجویان بین المللی موظف به رعایت آنها هستند.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان نیز به دلیل حساسیت این رشته ها، داوطلبان را با توجه به سطح علمی دوره های دبیرستان و همچنین سایر معیارهای علمی مشخص شده انتخاب می کنند.

چنانچه انتخاب شما برای تحصیل پزشکی در آلمان ، رسیدن به اقامت و تابعیت این کشور می باشد، کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به شما پیشنهاد می کنند حتماً مقاله مهاجرت به آلمان را مطالعه نمایید تا اطلاعات صحیح از روش های اخذ اقامت این کشور را بدست بیارید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

می توانید محتوای ویدئویی مقابل که توضیحاتی کلی از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان توسط مدیریت محترم هلدینگ رجبی می باشد را ببینید و سپس به مطالعه مقاله بپردازید و یا پادکست مربوط به آن را دانلود و در زمان دیگری گوش دهید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

شرایط عام پزشکی و دندانپزشکی آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان برای هر دو نوع دانشگاه های خصوصی و دولتی آلمان امکان پذیر است که البته تمامی آنها در آموزش دانشجویان یکسان عمل نموده و متقاضیان را تنها با سپری نمودن پیش نیازهای لازم از جمله دوره پیش پزشکی و یا شرکت در آزمون ورودی پذیرش می کنند.

داشتن مدرک زبان آلمانی ، گذراندن دوره کالج و قبولی در آزمون ورودی احتمالی از مهم ترین پیش نیازهای لازم رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند و دانشجویانی که موفق به فراهم نمودن آنها شوند واجد شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی می شوند.

پذیرش در دانشگاه های کشور آلمان محدودیت سنی ندارد اما سن بالا امکان اخذ ویزای تحصیلی را به شدت کاهش می دهد و پیشنهاد می شود که با سن زیر 24 سال برای تحصیل پزشکی در آلمان از سفارت آلمان در ایران اقدام نمایید. توجه داشته باشید که این میزان سختگیری هنگامی که از یک کشور ثالث مانند مجارستان، ترکیه و یا ارمنستان اقدام می کنید کاهش می یابد.

در ادامه به بررسی شرایط تخصصی تحصیل در هر یک از رشته های پزشکی و دندانپزشکی کشور آلمان خواهیم پرداخت.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای پزشک شدن در آلمان، فقط یک مشاوره جامع کافی است!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دوره پیش نیاز پزشکی M-Kurs آلمان

دوره تحصیلات قبل از ورود به دانشگاه در آلمان ۱۳ ساله است و برای تحصیل در دانشگاه های این کشور فرد متقاضی باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۷ از سایر کشورها و نمرات بالای 9 ابیتور باشد ، مدرک دیپلم سایر کشورهای مطابق با دیپلم کشور آلمان که Abitur نام دارد مطابقت داده می شود و در صورتی که مدرک متقاضی واجد شرایط نباشد نیاز به گذراندن دوره یک ساله دروس پیش نیاز پزشکی در آلمان به نام M-Kurs یا ام کورس در کالج های دانشگاهی وجود دارد.

این دوره های آماده سازی که برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان برگزار می شود ، سه درس اصلی زیست ، شیمی و زبان آلمانی را به داوطلبان آموزش می دهد که البته در برخی کالج ها دروس ریاضی ، فیزیک هم به این دروس اضافه می شوند.

برای ورود به کالج ها ، متقاضیان باید دارای حداقل مدرک زبان آلمانی در سطح B1 باشند ، این سطح از زبان آلمانی فقط برای اخذ پذیرش است و دانش آموزان برای ورود به دانشگاه به سطح C1 میرسند.

دوره پیش نیاز پزشکی M-Kurs آلمان

قبل از شروع دوره از متقاضیان آزمونی از دروس ریاضی و زبان آلمانی گرفته و تسلط زبانی فرد نیز محک زده می شود لذا متقاضیان عزیز حتماً باید سطح زبانی خود را افزایش دهند.

کسب معدل بالا در این دوره در پذیرش دانشگاه بسیار موثر است و پس از قبولی در آزمون پایانی به نام Feststellungsprüfung می توانید گواهی پایان دوره را بدست آورده و به دانشگاه وارد شوید.

روند ثبت نام کالج های ام کورس آلمان

برای اخذ پذیرش کالج های ام کورس آلمان یا پیش پزشکی آلمان افراد باید با توجه به منطقه ای که در آن سکونت دارند از طریق سامانه ای به نام uni – assist لیست دانشگاه های تحت پوشش این سامانه را دریافت و یا صرفاً با دانشگاه مکاتبه کنند.

این سامانه در حدود 75 یورو هزینه دارد ، البته این فقط یکی از راهکارهاست و برای کسب اطلاعات دقیق در مورد هر دانشگاه باید به بخش بین الملل آن دانشگاه مراجعه کرد.

معدل اخذ شده در پایان دوره کالج بسیار مهم است و شما باید تا می توانید با مطالعه فراوان معدل بالایی کسب کنید چرا که مجموع معدل این آزمون به همراه معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مشخص می کند که می توانید وارد رشته پزشکی شوید یا نه ، بنابراین اهمیت معدل دیپلم و پیش دانشگاهی تان را فراموش نکنید.

نکته مهمی که در رابطه با کالج پزشکی آلمان وجود دارد این است که آن دسته از متقاضیانی که ۴ ترم تحصیلی را در یکی از دانشگاه های دولتی ایران آن هم در یکی از رشته های زیر شاخه پزشکی گذرانده باشند و مدرک DSH2 و یا TestDaf4 زبان آلمانی را داشته باشند می توانند بدون شرکت در کالج ، پذیرش دانشگاه را گرفته و وارد دانشگاه شوند.

اطلاعات رشته پزشکی در آلمان

اطلاعات رشته پزشکی در آلمان

رشته پزشکی در آلمان حداقل شش سال و سه ماه زمان می برد و دانشجویان برای تکمیل و به پایان رساندن این دوره باید در امتحان دولتی (Ärztliche Prüfung ) شرکت کرده و در صورت قبولی مجوز رسمی برای فعالیت پزشکی ( Approbation ) را دریافت کنند.

تحصیل پزشکی در آلمان طی مراحل زیر انجام می گیرد:

مرحله اول : مرحله پیش بالینی که بر علوم طبیعی ( فیزیک ، شیمی و زیست شناسی) تمرکز دارد ، چهار ترم (دو سال) طول می کشد و شما اصول کلیدی علوم پایه پزشکی را فرا می گیرید ، اولین امتحان مجوز پزشکی بعد از اتمام این دوره گرفته می شود و تنها پذیرفته شدگان این آزمون اجازه ورود به مرحله سه ساله دوم را دارند.

مرحله دوم : مرحله بالینی که فاز اصلی تحصیل پزشکی در آلمان (شش ترم و سه سال) و شامل موضوعات اصلی پزشکی ( فیزیولوژی ، بیوشیمی ، آناتومی) را در بر گرفته و سخنرانی ها ، دوره های عملی ، کارآموزی و سمینارها را شامل می شود.

مرحله سوم : که مرحله آخر تحصیل پزشکی و یک سال کارآموزی در مراکز درمانی و بیمارستان هاست ، به شما جنبه های عملی جراحی ، طب داخلی و یک موضوع انتخابی معرفی می گردد و برای حرفه آینده تان آمادتان می سازد.

آخرین مرحله تکمیل دوره تحصیل پزشکی در آلمان گذراندن امتحانات استاندارد دولتی است و دانشجویان پس ازقبولی در این امتحان ، می توانید برای مجوز پزشکی خود (Approbation) درخواست دهند و به عنوان یک پزشک مشغول شوند.

 

در ادامه می توانید مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان را مطالعه نمایید

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان پنج سال و شش ماهه زمان برده و به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم می شود ، در بخش پیش بالینی به مدت پنج ترم علوم طبیعی ، مواد پزشکی و دندانپزشکی تدریس می شوند.

بعد از پایان این دوره آزمون اولیه دندانپزشکی برگزار می گردد و افراد پذیرفته شده در این آزمون وارد مرحله دوم تحصیل خود شامل سخنرانی ها ، سمینارها ، آموزش عملی می شوند.

در پایان این مرحله ، آزمون دندانپزشکی گرفته می شود و با کسب نمره قبولی مدرک دندانپزشکی به فرد اعطا می گردد و دانشجو می تواند در رشته هایی مانند جراحی دهان و دندان ، ارتودنسی و غیره تخصص بگیرند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

برای ورود به کالج دانشگاه های آلمان و تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ایران مطابق سیستم آموزشی آلمان ضروری است.

در رشته دندانپزشکی نیز افرادی که مدرک دندانپزشکی عمومی خود را دریافت کرده اند می توانند تحصیلات خود را ادامه داده و به یک متخصص تبدیل شوند و بسته به تخصص انتخابی ، تحصیلات پنج تا شش سال دیگر ادامه پیدا کند ، برنامه آموزشی تخصصی ، نیازمند گذراندن امتحانات تخصصی است.

آزمون پزشکی و دندانپزشکی آلمان

Entrance Exam

آزمون پزشکی و دندانپزشکی آلمان

این آزمون که Test für Medizinische Studiengänge (TMS) نام دارد یک آزمون ورودی بسیار مهم بوده و در برخی دانشگاه های دولتی اهمیت ویژه ای دارد و فردی که بتواند در این رقابت سخت و گسترده به پیروزی برسد واجد شرایط استفاده از امکانات رایگان دانشگاهی آلمان خواهد بود.

در این آزمون دانش ، تجربه و توانایی عمومی برای رشته پزشکی سنجیده می شود و در مکانی که از سوی دانشگاه مورد قبول است برگزار می گردد.

در برخی از دانشگاه ها دانشجویان پس از قبولی در دوره کالج باید این آزمون را نیز پشت سر بگذارند تا دانشجوی پزشکی و یا دندانپزشکی شوند ، معمولا برخی از دانشگاه های دولتی آلمان به دلیل درخواست های بالا و ظرفیت محدودی که دارند با برگزاری آزمون های متعدد می کوشند تا بهترین دانشجویان را پذیرش نمایند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای دانستن تفاوت کالج های دولتی و خصوصی آلمان تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در آلمان

همانگونه که دریافتید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان فقط به زبان آلمانی امکان پذیر می باشد و خوب است که این حقیقت را بپذیرید که زبان اصلی و مهم تحصیل در این کشور به خصوص در رشته های پزشکی زبان آلمانی است و به دلیل مزایای فراوانی که یادگیری و تحصیل به این زبان پیش روی دانشجویان قرار می دهد ، اکثرا نسبت به یادگیری زبان آلمانی از همان ابتدا اقدام می کنند.

در رابطه با محدودیت سنی نیز می توان گفت که برای ورود به دانشگاه های آلمان باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و دانشجویان معمولا با بیش از ۲۷ یا ۲۸ سال سن شانس کمی خواهند داشت ، در رابطه با محدودیت سنی سفارت نیز سخت گیری های خاص خود را داشته و در این رابطه درنظر گرفتن معیارهای سفارت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

اقامت پس از تحصیل پزشکی در آلمان

فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان و اتمام دروس خود ، می توانند تا دو سال در این کشور مانده و به کار در بیمارستان ها مشغول شوند و ویزای کار این کشور را دریافت نمایند.

سه نوع بیمارستان در آلمان وجود دارد : بیمارستان های دولتی ، بیمارستان هایی که توسط ngo ها اداره می شوند و بیمارستان های خصوصی و تحت پوشش کلیسا ، همچنین انجمن پزشکی نیز وجود دارد که پزشکان در آن عضو هستند و در امر تبادل پزشک فعالیت می کند.

بخش های بیمارستانی نیز به دو قسمت تقسیم می شوند : قسمت سرپایی و قسمت بستری که در نوع سرپایی پزشکان طبق قرارداد با بیمه می توانند به ارائه خدمات بپردازند ، تمامی پزشکانی که در آلمان مشغول به فعالیت هستند حتماً باید در اداره بیمه ثبت نام کرده باشند تا بتوانند فعالیت های خود را ثبت نمایند.

اقامت پس از تحصیل پزشکی در آلمان

همچنین می توانند برای دوره تخصص پزشکی در آلمان اقدام کنند که شرایط خودش را دارد، فارغ التحصیلان رشته پزشکی میتوانند مدرک پزشکی فارغ التحصیلان پزشکی از دانشگاه های آلمان در سراسر این کشور و حتی دیگر کشور های جهان معتبر است و بابت اشتغال هیچ گونه دغدغه ای نخواهند داشت.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

قطعا هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی این کشور بسیار بالا است و حدود ۲۰۰۰۰ دلار برای هر سال تحصیلی می باشد ، امکان تحصیل رایگان در آلمان امکانی فوق العاده است که نباید به سادگی از آن گذشت.
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مزایای تحصیل پزشکی در آلمان

علاوه بر وجود دانشگاه و امکانات بی نظیر در کشور آلمان ، فرصت های شغلی بی شماری که در این کشور وجود دارد ، موجب می گردد تا فارغ التحصیلان تمامی رشته ها از جمله علوم پزشکی به راحتی جذب بازار کار شده و به موقعیت شغلی مناسب برسند.

در آلمان این فرصت برای تمامی دانشجویان وجود دارد که بتوانند استعداد و مهارت های خود را شکوفا نموده و هم در طول تحصیل و هم پس از آن به راحتی به فرصت های موردنظر خود دست یابند.

شاید امنیت کشور آلمان را در کمتر کشوری می توان یافت و دانشجویان و خانواده هایشان از مهاجرت و زندگی در این کشور نه تنها هیچ گونه نگرانی نداشته بلکه آسوده خاطر نیز خواهند بود ، هم چنین برای فارغ التحصیلان امکان اخذ اقامت پس از تحصیل نیز وجود دارد و با کار دائم می توان به شهروندی نیز رسید.

دست یابی به درآمد بالا را نیز می توان از دیگر مزایای انتخاب کشور آلمان به عنوان مقصد تحصیلی دانست که برای فارغ التحصیلان رشته پزشکی شرایط بسیار عالی تر بوده و تمامی امکانات لازم برای یک زندگی خوبی را به همراه دارد . کار همزمان با تحصیل نیز شما را قادر می سازد تا به راحتی به فرصت شغلی موجود در آلمان و اروپا وارد شده و برنامه ریزی های لازم جهت آینده تان را انجام دهید.

Disadvantages

معایب تحصیل پزشکی در آلمان

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان حتماً باید به زبان بومی تحصیل کنید، هر چند برای ارتباط با مردم هم نیازمند یادگیری زبان آلمانی هستید ، شما در هر جای این کشور زندگی کنید و یا در هر دانشگاهی تحصیل کنید باید با زبان آلمانی با مردم ارتباط برقرار کنید و احتیاجات روزمره خود را برطرف سازید.

معایب تحصیل پزشکی در آلمان
از دیگر مواردی که باید در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزسکی در آلمان مدنظر داشته باشید عدم وجود خوابگاه در برخی از دانشگاه ها است و برخی از دانشجویان به دلیل نبود امکانات مناسب ترجیح می دهند تا در خوابگاه های خصوصی ساکن شوند ، دوری از خانواده و آشنایی با فرهنگ و مردمانی جدید نیز از دیگر چالش هایی است که برخی از دانشجویان را به شدت اذیت نموده و در ماه های نخست آرامش را از آنها دور می سازد.
اما باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که آلمان کشوری با مزایای فراوان است و نمی توان معایب و یا ریسک های زیادی را راجب آن نام برد ، از این رو بهتر است که با انتخاب یک دانشگاه خوب سایر ریسک ها را پذیرفته و تلاش کنید تا با کسب آمادگی از آنها عبور نمایید.
مقاله فوق توسط کارشناسان به روز و خبره موسسه مهاجرتی رجبی به شما عزیزان تقدیم شد ، در زیر به مهم ترین سوالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید پاسخ خواهیم داد.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

داشتن مدرک زبان آلمانی ، گذراندن دوره کالج و قبولی در آزمون ورودی از مهم ترین پیش نیازهای لازم رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند.

خیر ، هیچ محدودیت سنی وجود ندارد اما برای اخذ ویزای تحصیلی بهتر است زیر 24 سال سن داشته باشید تا بهتر بتوانید به ویزا برسید.

در دانشگاه های دولتی کل رشته های علوم پزشکی به زبان آلمانی ارائه می شود

دوره تحصیل قبل از دانشگاه در آلمان ۱۳ سال است و شما باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۷ باشید ، مدرک دیپلم سایر کشورهای مطابق با دیپلم کشور آلمان که Abitur نام دارد مطابقت داده می شود و در صورتی که مدرک متقاضی واجد شرایط نباشد نیاز به گذراندن دوره یک ساله دروس پیش نیاز پزشکی در آلمان به نام M-Kurs در کالج های دانشگاهی وجود دارد، پس از آن باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید و یا مدرک قبولی در کنکور سراسری ایران را ارائه نمایید.

در دانشگاه های دولتی می توانید رایگان تحصیل کنید

اگر شما هم یکی از متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان هستید می توانید با مراجعه به دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در شهرهای تهران و شیراز در کوتاه ترین زمان به اطلاعات مناسبی در خصوص شرایط ورود به دانشگاه های این کشور را بدست آورده و در برترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آلمان مشغول تحصیل شوید.

چنانچه اطلاعات تخصصی در خصوص رشته های علوم پزشکی در آلمان نیاز دارید حتماً مقالات زیر را بخوانید

در انتها تجربه چند نفر از کلاینت ها را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

پخش ویدیو

18 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

 1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان درین گفت:

  سلام روزتون بخیر
  برای تحصیل دندان پزشکی در المان ، شما نوشتید مدرک قبولی در کنکور ؛ میخواستم بدونم قبولی در هر رشته ای یا قبولی فقط در رشته دندان پزشکی؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در صورتی که از طریق کالج ام کورس بخواهید وارد دانشگاه شوید نیازی به قبولی کنکور ایران نیست و داشتن این قبولی صرفا پوئن مثبت است اما اگر به دنبال پذیرش مستقیم بدون کالج هستید ، از شرایط لازم قبولی کنکور ایران در رشته های پزشکی یا پیراپزشکی یا مرتبط ،و گذراندن چهل واحد از دروسی تخصصی می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 2. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان Anahid گفت:

  سلام. خسته نباشید 🌹
  من ۲۹ سالمه و لیسانس روانشناسی دارم و همچنین مدرک زبان انگلیسی آیلتس و مدرک زبان آلمانی B2 دارم، آیا امکانش هست برای ارشد روانشناسی به آلمان اقدام کنم و بعد از وارد شدن به خاک آلمان برای رشته پزشکی اقدام کنم و تو آزمون ورودی پزشکی شرکت کنم ؟ باید بگم معدل کل دیپلم تجربی من ۱۹/۵۲ . ممنونم از راهنماییتون 🌹🙏

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله می توانید پذیرش فوق لیسانس و پذیرش پزشکی را همزمان از ایران دریافت کنید و برای ویزا با پذیرش فوق لیسانس اقدام کنید و بعد از ورود به آلمات در دانشگاه پزشکی شروع تحصیل را داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 3. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان Kimia گفت:

  سلام وقت بخیر . ایا امکانش هست که بعد گذراندنِ مقطع علوم پایه پزشکی در یکی از دانشگاه های دولتی تهران ، اقدام به دفتن و ادامه تحصیل در المان کرد ؟‌ اگر امکان پذیره ایا نیاز به تحصیل اضافه در المان هست ؟ برای ورود به رشته پزشکی یا با تطبیق دروس میشه از همون علوم پایه ادامه داد ؟ و اینکه شرایطِ ادامه تحصیل در دوره تخصص در المان چجوری هستش ؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   امکان دریافت انتقالی وجود ندارد و می بایست از ابتدا شروع به تحصیل کنید. برای تحصیل در دوره تخصص نیاز به ارائه مدرک b2 زبان آلمانی و شرکت در دوره و آزمون های معادل سازی ست.

   با تشکر از سوال شما

 4. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان HannaH گفت:

  سلام
  با تشکر از مطالب مفیدتون ، میخواستم بپرسم که در صورت یادگیری زبان آلمانی در یکی از کشور های ترکیه ، ارمنستان یا مجارستان ، باید زبان خاصی رو بلد باشیم تا بهمون ویزا بدن و اجازه یادگیری داشته باشیم یا نه ؟ و اینکه امکانش هست که در ایران آلمانی یادبگیریم و امتحان بدیم و بعد به سفارت یکی از این کشور ها بریم یا باید در یکی از این کشور ها که سفارت آلمان رو دارن مراجعه کنیم ؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای پذیرش کالج زبان آلمانی خارج از ایران باید در سطح ابتدایی به زبان آلمانی مسلط باشید.
   در ایران هم میتوانید کل دوره زبان آلمانی را بگذرانید و بعد از شرکت در آزمون و دریافت مدرک زبان به صورت مستقیم به آلمان مهاجرت کنید.
   ضمنا برای اینکه بتوانید از کشورهایی چون مجارستان و ارمنستان درخواست ویزای آلمان بدهید باید حداقل 6 ماه در این کشورها حضور و اقامت موقت (مثلا تحصیلی از طریق کالج زبان) داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 5. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان m.snbri گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم 3 دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی(دولتی) هستم. برای ادامه تحصیل در آلمان نیاز به آزمون ورودی دانشگاه هست؟ و اگر نیست، امکان گذراندن دوره پیش بالینی در ایران و بالینی در آلمان هست؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   شما می توانید در صورت داشتن شرایط زیر بدون شرکت در دوره کالج ام کورس آلمان که به صورت الزامی ست وارد سال اول رشته پزشکی شوید.

   1.معدل کل دیپلم بالای 18، 19
   2 گذراندن 40 واحد از دروس تخصصی در ایران با معدل بالای 18، 19
   3.ارایه مدرک تست داف 4

   با تشکر از سوال شما

 6. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من متولد سال ۱۳۸۰ هستم و رشته من تجربی هست
  معدل دیپلم من ۱۷.۵۰هست
  و برای تحصیل در رشته دندانپزشکی چند سوال داشتم
  ۱-شرایط تحصیل در کالج رو دارم و زبان مورد نیاز در چه سطحی هست؟
  ۲-معدل نهایی کالج باید چند باشه تا بتونم وارد دانشگاه شم؟
  ۳-بجز ازمون پایانی کالج برای تحصیل رشته دندانپزشکی نیاز به ازمون دیگه ای هست؟
  خیلی ممنونم از لطفتون

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   بله برای کالج شرایطش رو دارین. کمتر از یک باید باشه. خیر نیازی به ازمون دیگه ای نیست.
   خواهش میکنم

   با تشکر از سوال شما

 7. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان Shiva گفت:

  سلام و خسته نباشید…من در حاضر
  دانش آموز یازدهم تجربی در ایران هستم و میخواستم بدونم که اگر من بخوام دوازدهم رو هم بخونم و بعد برم آلمان ادامه بدم اونموقع چه شرایطی داره باید از کجا ادامه بدم در آلمان؟ این خیلی سوال مهمیه برام ممنون میشم اگه جواب بدین

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به سيزده ساله بودن ديپلم المان بايد يكسال دوره كالج بگذرانيد و پس از ان وارد دانشگاه شويد

   با تشکر از سوال شما

 8. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان زارع نسب گفت:

  سلام من در ایران ۱۹۷/۵ واحد از دروس پزشکی را در دانشگاه آزاد گذرانده ام و به دلیل عدم مراجعه اخراج شده ام اگر بخواهم در آلمان در رشته پزشکی تحصیل کنم آیا این واحدهای گذرانده را از من خواهند پذیرفت یا باید از ابتدای سال اول مجددا در آلمان بخوانم؟ در صورت پذیرفتن واحدها ادامه رشته پزشکی چند سال خواهد بود؟ آیا نیاز به قبولی کنکور است؟ آیا به تمکن مالی و فرد پشتیبان مالی نیاز است و به چه صورت؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   شما بعد از اینکه یکسال در آلمان کالج گذروندین وامتحان دادین و وارد دانشگاه شدین میتونید برای تطبیق واحدهاتون اقدام کنید. لازم هست نمره خوبی از دروس داشته باشید واینکه هیچ قطعیتی برای پذیرفتن واحدهاتون نیست.

   با تشکر از سوال شما

 9. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان Raha گفت:

  سلام ، من‌دانشجوی سال دوم رشته زیست سلولی مولکولی دانشگاه تهران هستم و از نظر داشتن معدل قوی و مقاله مشکلی ندارم، میخواستم بدونم که آیا پس از گرفتن مدرک لیسانسم با داشتن ایلتس و‌مدرک آلمانی می‌توانم در رشته دندانپزشکی المان تحصیل کنم. و چقدر طول میکشد؟ و همچنین امکان بورس شدن از این رشته و کار دانشجویی وجود دارد؟
  درضمن با توجه به اینکه من لیسانس رشته علوم پایه را دارم و پنج سال اول دندانپزشکی در المان به علوم پایه میپردازد، آیا امکان تطابقی دروس وجود دارد؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   شما برای اینکه بتواندی بدون گذراندن دوره کالج وارد دانشگاه شوید ، نیاز به سطح زبان آلمانی به اندازه TestDaf4 و یا DSH2 دارید . تحصیل در آلمان تقریباً رایگان است . بهتر است سطح زبان خود را به اندازه B2 برسانید و با پذیرش ارشد به آلمان رفته و بعد از تکمیل سطح زبان وارد رشته های علوم پزشکی شوید .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5 - (430 امتیاز)
خانه