تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین از محبوب ترین انتخاب ها برای علاقه مندان این دو رشته در دنیا و به خصوص آسیا است و در طول سال ها ، محبوبیت بین مشتاقان تحصیل در رشته های پزشکی در چین باعث شده است که یکی از مقصد های اصلی آموزش پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور باشد.

علم پزشکی یکی از جریان های قدرتمند در دوران مدرن است و برای تبدیل شدن به یک پزشک موفق و خدمت به بشریت بیش از همه مهم است ،از این رو برای داشتن یک حرفه پزشکی قدرتمند، چین یکی از مقاصدی است که رویای بسیاری از مشتاقان این علم را به واقعیت تبدیل نموده است ، این کشور به دلیل آموزش پزشکی رقابتی و دانش عملی خود با ساختاری مقرون به صرفه که بدون شک آسان نیست ، توانسته به مقصدی محبوب و در عین حال مشهور مبدل شود.

چین برنامه ۶ ساله پزشکی را با یک سال کارآموزی  ارائه می دهد ، که بدان معناست که هرگاه دانشجوی پزشکی ۵ سال آموزش نظری و پزشکی را از هر ۴۵ دانشگاه ذکر شده در NMC (کمیسیون ملی پزشکی) به پایان برساند می تواند برای تکمیل دوره کارآموزی تحصیل پزشکی در چین به کشور خود برگردد.

تحصیل دندانپزشکی در چین نیز به طور کلی بین ۵-۶ سال طول می کشد که آخرین سال آن کارآموزی در بیمارستان است ، دانشجویان بین المللی پس از گذراندن دوره کارآموزی ، امتحان نهایی را پشت سر گذاشته و در صورت قبولی در آزمون ، گواهی مدرک BDS را دریافت می کنند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما باشید تا تمام جوانب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را مرور کنیم.

شما عزیزان می توانید برای دسترسی سریع تر به عناوین مد نظرتون در قسمت فهرست مطالب بر روی عنوان مورد درخواست کلیک کنید تا به ابتدای همان محتوا بروید . همچنین ضمن مراجعه به عنوان تحصیل در چین به جزئیات بیشتری در رابطه با این کشور برسید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

محتوای ویدوئویی آماده شده، اطلاعات کلی همین مقاله می باشد که توسط مدیریت محترم هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی برای شما آماده و ارائه شده است، می توانید به جای خواندن محتوای متنی ، این ویدئو را ببینید و یا پادکست تحصیل پزشکی و دنداپزشکی در چین را دانلود کرده و بعداً آن را گوش دهید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بدون آزمون ورودی، الان اقدام کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی چین

هر دانشگاه شرایط و الزامات خاص خود را برای پذیرش رشته پزشکی در چین دارند وبرای پذیرش در این رشته ها قبولی در آزمون ورودی نیاز نبوده و تنها ملاک پذیرش سابقه تحصیلی فرد متقاضی است ، متقاضیان خارجی در اغلب موارد ملزم به حضور در دوره پری مدیکال هستند . چین دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی در زمینه پزشکی است که خوشبختانه تعدادی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند ؛ پس به راحتی می توان دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرد.

پس از انتخاب دانشگاه نوبت به جمع آوری مدارک و مستندات مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های ارائه دهنده تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چین است که باید اسناد و مدارک خاصی را بارگذاری کنید . برای اتمام مراحل درخواست پذیرش فرد متقاضی ملزم به پرداخت هزینه است که در رشته های علوم پزشکی  چین ۴۰۰ یوان و غیر قابل استرداد است ، پس از پرداخت هزینه های ثبت نام اولیه و در صورت پذیرش نامه پذیرش از دانشگاه پزشکی برای شما ارسال خواهد شد که تأیید کننده صندلی تحصیل پزشکی در چین شما در چین است و پس از آن فرد متقاضی می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند.

دوره های پریمدیکال پزشکی چین

متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین که نمرات آنها پایین تر از حد نصاب برای پذیرش است ، ملزم به حضور در دوره های پری مدیکال هستند . دوره پری مدیکال پزشکی چین در دانشگاه ها به مدت یک ترم برگزار می شود و 2 برنامه در ماه های مارس و ژوئن وجود دارد . برنامه مارس تا ژوئن ادامه دارد ، در حالی که برنامه ژوئن تا ماه اوت زمان می برد.

دوره های پری مدیکال تحصیل دندانپزشکی در چین پل ارتباطی دانش آموزان را از دبیرستان به دانشگاه یا برنامه BDS ارائه می دهد ، این برنامه دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا پایه های خود را در علوم طبیعی و پیش پزشکی تثبیت کنند و زبان انگلیسی را برای تحصیل و زبان چینی را برای زندگی روزمره خود تقویت سازند .

 هزینه برای ورود به دوره پیش از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین بستگی زیادی به دانشگاه انتخابی شما دارد و می تواند بین 2500 دلار تا 4500 دلار متغییر باشد، از این رو حتماً با مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در این مورد مشورت کنید تا اطلاعات به روز در اختیار تان قرار بگیرد و یا باکلیک بر روی عنوان دوره پریمدیکال پزشکی در چین به تمامی جزئیات لازم در این باره برسید.

دوره های پری مدیکال پزشکی چین
شرایط تحصیل پزشکی در چین

 China Study Medicine Condition

شرایط تحصیل پزشکی در چین

جهت تحصیل پزشکی در چین اتمام دوره دبیرستان ضروری است و متقاضیان خارجی می توانند با ارائه مدرکی که معادل دیپلم دبیرستان چین است ، برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی چین این کشور اقدام کنند . این باور وجود دارد که دانشجویان با نمرات خوب می توانند بسیاری از موارد را در دانشگاه نشان دهند با چنین فرصتی این امر مستلزم داشتن نمره متوسط ۷۰ درصد به بالا است ، همچنین دانش آموزان باید در دسته ای از موضوعات مانند زیست شناسی ، فیزیک و شیمی نمرات خوب داشته باشند.برنامه پزشکی برای دانشجویان بین المللی در بیشتر دانشگاه های پزشکی در چین ۶ سال است که شامل ۵ سال برای دوره های پزشکی و یک سال برای کارآموزی در بیمارستان است ، این برنامه به گونه ای طراحی شده است که یک دانشجوی پزشکی موفق می تواند مستقیما وارد محیط واقعی کار پزشکی شود.

برنامه تحصیل پزشکی در چین شامل سه بخش :

 • دوره های فرهنگ و علوم طبیعی چین به منظور تسهیل یادگیری و زندگی آنها در چین و تماس با بیماران در عمل پزشکی
 • علوم پایه پزشکی ، علوم رفتاری ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و اخلاق پزشکی ، پزشکی پیشگیری و پزشکی بالینی
 • کارآموزی تحصیل پزشکی در چین با مدت زمان یک سال (حداقل ۴۸ هفته) که می تواند در این کشور و یا هر کشور دیگری انجام شود و شهریه ای در حدود ۴۰،۰۰۰ یوان در سال دارد.

از دیگر الزامات تحصیل پزشکی در چین می توان به پر کردن فرم درخواست هنگام ثبت نام اشاره کرد ، زیرا  لازم است اطلاعات معتبری را به دانشگاه ارائه دهید و به عنوان یک فرد حقیقی کاملا معرفی شوید . همچنین با داشتن ایمیل معتبر ، در صورت پذیرش یا عدم پذیرش ، به راحتی می توان با دانشجویان تماس گرفت.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای اطلاع از مدارک کلی مورد نیاز تحصیل پزشکی در چین شماره خود را درج نمایید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

China Study Dentistry Conditions

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین یکی از رشته های مورد علاقه در علوم پزشکی است که فرد را قادر می سازد به یک دندانپزشک واجد شرایط تبدیل شود، برنامه درسی BDS در چین در حال حاضر یکی از برنامه های جذاب برای دانشجویان بین المللی است و در برخی از دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود . امروز برنامه تحصیل دندانپزشکی در چین با توجه به استانداردهای بین المللی تدوین شده است و دوره های اصلی شامل آناتومی عمومی ، بافت شناسی و جنین شناسی ، داروسازی عمومی ، فیزیولوژی ، آسیب شناسی عمومی ، بیو شیمی ، میکروبیولوژی دهان و مورفولوژی دندان است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

دندانپزشکی عمومی ، پروتزهای دندانی ، جراحی عمومی ، دندانپزشکی جراحی ، آسیب شناسی دهان ، جراحی فک و صورت ، علم مواد دندانپزشکی ، دندانپزشکی عمومی و پیشگیری ، پریودنتولوژی و طب دهان ، ارتودنسی از جمله دروسی هستند که به زبان انگلیسی با اساتید برجسته تدریس می شوند.

صلاحیت اساسی برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در چین موارد مشخصی را در هر دانشگاه شامل می شود و دانشگاه های پزشکی چین به متقاضیان با سن بیش از ۱۸ سال اجازه می دهند برای پذیرش در رشته دندانپزشکی اقدام کنند ، با این حال ، آنها باید دوره ۱۲ساله دبیرستان را با نمرات خوب به پایان رسانده باشند ؛ این دیپلم دبیرستان باید شامل دروس فیزیک ، زیست شناسی و شیمی به عنوان دروس اجباری باشد.

 • حداقل نمره مورد نیاز ۶۰ یا ۷۰ درصد به بالا در دروس فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی 
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی به عنوان یک زبان اجباری با سطح تسلط خوب
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

چین به عنوان کشوری مقرون به صرفه هزینه تحصیل و زندگی خوبی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد و شما این فرصت را خواهید داشت تا با هزینه ای خوب تحصیلات تان را در این کشور پشت سر بگذارید . 

هزینه درخواست برای رشته های متعدد برای مقاطع مختلف در هر دانشگاه از ۹۰ دلار تا ۱۵۰ دلار متغیر است اما به طور معمول بیش از ۲۰۰ دلار نیست . در میان تمام برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه ها ، تحصیل پزشکی در چین ممکن است گران ترین برنامه در مورد هزینه های درخواست باشد ؛ علاوه بر این ، هر چه رتبه دانشگاه بالاتر باشد هزینه تحصیل بیشتر خواهد بود ؛ با این حال ، شهریه دانشگاه های چین در مقایسه با خیلی از کشورهای دیگر مناسب است.

تحصیل دندانپزشکی در چین نسبت به رشته پزشکی هزینه بالاتری دارد و دانشجویان باید میزان شهریه بیشتری را پرداخت کنند که البته تفاوت چشمگیری با رشته پزشکی نخواهد بود . هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین در هر دانشگاه متغیر است ، اما میانگین آن را می توان در حدود زیر در برخی از دانشگاه ها دانست: 

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های مختلف چین

 • هزینه تحصیل  رشته پزشکی در دانشگاه شانتو ۵۲۰۰۰ یوان برای هر سال و ۲۶۰۰۰۰ یوان برای ۵ سال 
 • هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه نانجینگ ۳۴۰۰۰ یوان برای هر سال و ۲۰۴۰۰۰ یوان برای ۶ سال تحصیل
 • هزینه رشته پزشکی در دانشگاه جحیانگ ۴۲۸۰۰ یوان برای هر سال و ۲۵۶۸۰۰ یوان برای ۶ سال 
 • هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه فودان ۳۵۰۰۰ یوان برای هر سال و ۲۱۰۰۰۰ یوان برای۶ سال 
 • هزینه تحصیل رشته پزشکی گوانگجو ۳۰۰۰۰ یوان برای هر سال و ۱۸۰۰۰۰ یوان برای ۶ سال 
 • هزینه تحصیل رشته پزشکی کپیتال ۳۵۰۰۰ یوان برای هر سال و ۲۱۰۰۰۰ یوان برای ۶ سال 

البته باید علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه زندگی دانشجویی را نیز مدنظر داشته باشید که که با زندگی در خوابگاه های دانشجویی این هزینه به حداقل خواهد رسید ، با مراجعه به عنوان خوابگاه های دانشجویی چین شرایط سکونت دانشجویی در چین را بهتر بشناسید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اطلاعات رایگان و ارزیابی اولیه شما در مشاوران تلفنی موسسه رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

در این ویدئو شما عزیزان می توانید ویزاهای اخذ شده توسط تیم اجرایی شرکت مهاجرتی رجبی مربوط به قبل از پاندمی کرونا را ببینید و برای دیدن برخی مصاحبه ها به بخش “ما تا حالا چیکار کردیم” بروید.

در صورت هرگونه سوال نیز می توانید شماره تماس خود را در باکس زیر درج کرده و یا با مشاورین ما در دفاتر تهران و یا شیراز تماس حاصل نمایید.

در صورتی که علاقه به سایر رشته های زیر شاخه پزشکی در چین دارید، مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید.

مدرک زبان جهت تحصیل پزشکی در چین

طبق آمار بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خارجی هر ساله برای تحصیل رشته پزشکی در چین به این کشور وارد می شوند ، تحصیل دندانپزشکی در چین و سایر علوم از سال ۲۰۰۴ به بعد در این کشور اهمیت بیشتری یافته است ، زیرا دروس در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، بنابراین برای پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور تسلط به زبان انگلیسی الزامی است.

مدارک معتبر جهت پذیرش در رشته پزشکی چین به زبان انگلیسی مدرک تافل و یا آیلتس است و باید توجه داشت که از مدت زمان شرکت در آزمون و دریافت مدرک ۲ سال نگذشته باشد ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول پذیرش   پزشکی چین در برخی دانشگاه ها ۵٫۵ و در برخی دانشگاه ۶ است و در برخی دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، البته آن دسته از افراد که دارای مدرک زبان نیستند باید در کالج برای کسب مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند.

اگر چه دانش زبان چینی برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی چین الزامی نیست اما برای فارغ التحصیلی لازم است و بایستی در طول تحصیل خود این زبان را فراگیرید ، البته اگر قصد تحصیل به زبان چینی را دارید ، می توانید در دوره های زبان چینی در این کشور شرکت کرده و پس از کسب مهارت برای تحصیل به این زبان اقدام نمایید.
مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل پزشکی در چین

در رابطه با شرایط سنی تحصیل علوم پزشکی در چین نیز می توان گفت که دانشگاه های این کشور متقاضیان بین رده سنی 18 تا 25 سال را پذیرش می کنند اما تعداد کمی از دانشگاه ها مانند دانشگاه جیانگشو به دانشجویان با سن بالاتر مانند ۲۸ یا ۳۰ سال پذیرش می دهند.

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

همانگونه تا کنون بیان شد چندین دانشگاه پزشکی چین برای جذب دانشجویان بین المللی و سهولت تحصیل آن ها در دانشگاه های این کشور رشته های پزشکی و دندانپزشکی و چندین رشته تحصیلی دیگر را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

برای تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی دانشگاه های کشور چین ارائه مدرک آیلتس و یا تافل ضروری نیست و در صورت عدم وجود مدرک زبان می توان در دوره های زبان ارائه شده در چین مانند دوره پری مدیکال شرکت کرد و مهارت مورد نیاز را کسب کرد.

شاید از این موضوع اطلاع نداشته باشید ، اما از سال ۲۰۰۷ دولت چین تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های پزشکی این کشور را مجاز کرده و حال حاضر ۴۵ دانشگاه این کشور رشته پزشکی را کاملا به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

اگر تمایل به فراگیری زبان چینی دارید ، توصیه می کنیم این زبان را فرا گرفته سپس برای تحصیل در دانشگاه های چین اقدام کنید زیرا در های بیشتری برای شما باز خواهد شد ، البته در صورت تحصیل به زبان انگلیسی یکی از دروس مهم در دانشگاه های چین زبان و فرهنگ چینی خواهند بود و تسلط به زبان چینی از مهم ترین فاکتور های فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی به شمار می رود.

تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی

از آن جا که زبان رسمی کشور چین زبان ماندارین است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان چینی ارائه می شوند ، در صورت تمایل به تحصیل به زبان چینی گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد و شهریه تحصیل کمتر از شهریه تحصیل به زبان انگلیسی خواهد بود.

برای تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی در دانشگاه های چین تسلط به زبان چینی مورد نیاز نیست ، برای اثبات تسلط به این زبان شرکت در آزمون HSK و ارائه مدرک قبولی در این آزمون مورد نیاز است.

HSK یا آزمون مهارت چینی یک آزمون استاندارد بین المللی است که مهارت زبان چینی را ارزیابی و رتبه بندی می کند ، این آزمون توانایی های غیر چینی های بومی در استفاده از زبان چینی در زندگی روزمره ، دانشگاهی و شغلی آنها را ارزیابی می کند.

افرادی که به این زبان تسلط ندارند می توانند در دوره زبان در چین شرکت کنند و دانش زبان چینی خود را افزایش داده و برای دریافت مدرک HSK شرکت کنند . مراجعه به عنوان تحصیل دوره زبان چینی در چین هر اطلاعاتی را که از این دوره بخواهید در اختیارتان قرار می دهد.

تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی

متقاضیان برنامه های علوم انسانی ، اقتصادی ، مدیریت و حقوق باید گواهی مهارت چینی از باند ۵ HSK با نمره ۲۱۰ یا بالاتر داشته باشند ؛ متقاضیان برنامه های علوم ، مهندسی و پزشکی نیز باید گواهی HSK band 4 با نمره ۲۱۰ یا بالاتر را اخذ کرده باشند ، البته متقاضیانی که در دوره تحصیلات دبیرستان خود تمام دوره های زبان چینی را گذرانده باشند از شرط گواهینامه HSK مستثنی هستند ، اما باید یک گواهینامه راهنمایی متوسط از دبیرستان ارائه شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین با مدرک دیپلم

برای پذیرش دانشجویان خارجی جهت تحصیل دندانپزشکی در چین متقاضیان باید مستقیما درخواست پذیرش خود را ارائه دهند ، نکته جالب توجه این این است که بر خلاف ایران و سایر کشور ها برای پذیرش در رشته های پزشکی شرکت و قبولی در آزمون ورودی یا کنکور نیاز نیست و متقاضی فقط باید گواهی پایان دوره دبیرستان یا مقاطع A و سایر گواهی های معادل آن را ارائه دهد.

البته معدل نقش تعیین کننده ای برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را دارد ، پس متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در چین بایستی از نمرات خوب یعنی ۶۰ درصد به بالا در دروس مورد نیاز برای پذیرش ( ریاضی ، فیزیک ، زیست و شیمی ) برخوردار باشند و معدل بالای ۱۵ برای تحصیل مورد نیاز است.

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی با مدرک دیپلم می توانند در دوره پری مدیکال که پیش از این معرفی شد ، شرکت کنند و خود را آماده تحصیل در رشته پزشکی نمایند . خوب است که مقالات خود را به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی و یا چینی ارائه دهید تا مورد تایید قرار گیرد.

پس از پذیرش در دانشگاه های پزشکی چین از همان سال اول  دوره های زبان چینی برای دانشجویان ارائه می شود چرا که برای فارغ التحصیلی فرد بایستی در آزمون HSK شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کند.مراکز آموزش زبان پینی در شهرهای مختلف این کشور وجود دارد که البته برخی از مراکز برتری های خاص خود را برا تحصیل دارد ، با نگاهی به عنوان بهترین شهرهای چین برای تحصیل در سایت ما قطعا مقصدهای مناسب در این کشور را بیشتر خواهید شناخت.

شرایط لازم تحصیل پزشکی چین با مدرک دیپلم

دانشگاه مورد نظر جهت قبول درخواست پذیرش ، یک بررسی جامع از شرایط لازم تحصیل پزشکی چین با مدرک دیپلم از جمله هویت خارجی فرد متقاضی  ، عملکرد تحصیلی ، مهارت زبان ، اظهارات شخصی ، توصیه ها و فعالیت های فوق برنامه دانشجو انجام می دهد و پس از آن یک مصاحبه را تنظیم می کند . برای آن دسته از متقاضیانی که تأیید صلاحیت را قبول می شوند ، کالج یا مدرسه مربوطه از اواسط تا اواخر ماه مه ارزیابی مصاحبه ویدیویی (از طریق اسکایپ) را ترتیب می دهد.

این مصاحبه بر توانایی ارتباط زبان ، شایستگی کلی دانش آموزان و غیره متمرکز است . تصمیم پذیرش بر اساس تأیید صلاحیت متقاضی و نتایج ارزیابی مصاحبه و همچنین انتخاب برنامه آنها خواهد بود و نتیجه در اواسط ماه ژوئن اعلام می شود.

 در رابطه با ارائه مدارک به نکات زیر دقت داشته باشید:

 • مدارک تحصیلی دبیرستان باید توسط مقامات آموزشی کشور صادر کننده یا از طریق سیستم خدمات آنلاین (http://zwfw.cscse.edu.cn/) دارای مرکز خدمات آموزش خارج از کشور وزارت آموزش چین تأیید شوند.
 • دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان باید گواهی پایان تحصیلات را که توسط دبیرستان های آنها صادر شده ارائه دهند و قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر خود در چین دیپلم دبیرستان را دریافت کرده باشند.
 • دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان باید ریزنمرات تحصیلی مربوط به هر سال دبیرستان را نیز ارائه دهند.
 • گزارش نتایج آزمون سراسری کالج ملی یا آزمون های استاندارد پذیرفته شده بین المللی ، به عنوان مثال UEC / A Level / AP / IB / SAT / ACT برای پذیرش در رشته پزشکی قابل قبول است

نوشتن یک بیانیه شخصی ( حداقل 800 کلمه ) که شامل معرفی شخصی ، انگیزه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین و مجموع برنامه تحصیلی ، تماما به زبان چینی و یا انگلیسی می تواند در روندپذیرش بسیار موثر واقع شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در چین

اگر چه هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چین مقرون به صرفه و پایین است ، اما روش هایی وجود دارد که علاقمندان تحصیل رشته های پزشکی در چین می توانند هزینه تحصیل خود را به حداقل برسانند و یا حتی به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند ، البته باید توجه داشت که پذیرش سریع و به موقع می تواند شانس شما را برای استفاده از این روش ها افزایش دهد.

مطالعه سخت و آماده شدن زود هنگام برای درخواست دانشگاه می تواند به شما نسبت به سایر متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در چین برتری دهد ، از این طریق می توانید یک پروفایل و رزومه علمی قدرتمند ایجاد کنید که جایگاه شما را در هر دانشگاهی که برای درخواست خود انتخاب می کنید تضمین کند و بتوانید به صورت رایگان در چین تحصیل کنید.

درخواست زود هنگام یک عامل حیاتی در ورود به دانشگاه مورد نظر است ؛ همانطور که با هزاران متقاضی دیگر رقابت می کنید ، گرفتن درخواست شما در میان اولین مواردی که توسط پانل دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد ، می تواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد ، در ادامه با روش های موجود برای تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا می شویم.

دریافت بورسیه تحصیل پزشکی چین

دانشجویان بین المللی محصل در رشته های پزشکی در دانشگاه های چین از فرصت های زیادی برخوردار هستند تا بتوانند دوره تحصیلی خود را به صورت رایگان در این کشور بگذرانند ، البته در دانشگاه های دولتی این کشور فرصت بیشتری برای دریافت بورسیه وجود دارد که شرایط خاص خود را دارد ، از طریق تماس با کارشناسان ما می توانید به راحتی تجربه دریافت بورسیه تحصیل پزشکی چین را داشته باشید و با مطالعه عنوان  بورسیه های تحصیلی چین از روش های دقیق دریافت آن مطلع شوید.

اگر چه بورسیه تحصیلی می تواند دانشجویان بین المللی را به آزادی مالی جهت تحصیل دندانپزشکی در چین و یا سایر رشته های علوم پزشکی برساند  اما ممکن است اکثر دانشجویان بین المللی آنقدر خوش شانس نباشند که در یک برنامه بورسیه پذیرفته شوند ، دلیل این امر رقابت فشرده و دشواری واجد الشرایط بودن بورسیه های تحصیلی است ، پس می توانید از میان دانشگاه های ارزان قیمت چین یک گزینه را انتخاب کرده و برای پذیرش اقدام کنید ، البته به طور قطع پذیرش در اینگونه دانشگاه ها نیز آسان نیست.

در صورت پذیرش در اینگونه دانشگاه ها دانشجویان می توانند با شرکت در کار آموزی ها درآمد دریافت و بخشی از هزینه تحصیل خود را تامین سازند ، البته باید توجه داشت که دانشجویان بین المللی پیش از این مجاز به کار در چین نبودند ، اما در حال حاضر مجاز به کارآموزی هستند البته به شرط آن که از دانشگاه خود اجازه بگیرند.

advantages

مزایای تحصیل پزشکی در چین

تا این بخش از مقاله با ویژگی های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا شدیم و به طور قطع متوجه شدید که چین می تواند یک گزینه مناسب برای تحصیل ایرانیان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی باشد ، البته تحصیل در هر نقطه ای از جهان مشکلات و چالش های خود را دارد که چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه مزایای تحصیل پزشکی در چین را بیان خواهیم کرد  که از عمده ترین دلایل انتخاب این کشور به شمار می روند . 

مزایای تحصیل پزشکی در چین
 • هزینه کم تحصیل و زندگی در چین
 • کیفیت بالا و استانداردهای بین المللی
 • وجود زبان انگلیسی در سیستم آموزشی
 • عدم وجود آزمون ورودی در اغلب کالج و دانشگاه ها
 • شروع تحصیل پزشکی بلافاصله پس از ثبت نام
 • وجود برخی از معاف های هزینه ای تحصیل
 • بهره مندی از طب سنتی و فنون پزشکی باستانی همراه با طب مدرن
 • ارائه دوره زبان چینی قبل از ورود به دانشگاه
معایب تحصیل پزشکی در چین

Disadvantages

معایب تحصیل پزشکی در چین

شاید نیاز به یادگیری یک زبان جدید را بتوان یک چالش اصلی برای دانشجویان بین المللی دانست زبانی که در دنیا چندان رایج نبوده و علاوه بر آن دارای گویش و لهجه های مختلفی نیز می باشد . همین امر موجب می شود تا علاوه بر بارسنگین رشته پزشکی ، دانشجویان مسئولیت دشوار دیگری را نیز در حین تحصیل احساس کنند . همین امر موجب شده تا برخی از دانشجویان در حین تحصیل از مترجم استفاده کنند.

از دیگر معایب تحصیل پزشکی در چین می توان به مواردی همچون :

 • درصد کم قبولی در آزمون FMGE اشاره کرد ، این آزمونی است که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی برای ثبت نام در MCI باید واجد شرایط شوند.
 • درصد کم قبولی در دانشگاه های پزشکی چین
 • عادات و رسوم غذایی متفاوت 
 • در دسترس بودن گزینه های بهتر مانند روسیه و اوکراین

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش رشته پزشکی در چین

 • فرم درخواست که باید به زبان چینی یا انگلیسی تکمیل و امضا شود.
 • دیپلم دبیرستان یا گواهی فارغ التحصیلی
 • ریز نمرات تحصیلات دبیرستان
 • گواهی مهارت زبان
 • تصویر گذرنامه
 • آدرس پستی و شماره تلفن دقیق دائمی
 • فرم معاینه پزشکی تکمیل شده به زبان چینی یا انگلیسی همراه با مهر بیمارستان ( نتایج معاینه پزشکی به مدت ۶ ماه معتبر است )
 • ارائه گواهی تکمن مالی
 • گزارش عدم سو پیشینه کیفری 
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

از جمله دانشگاه هایی که می توانید تحصیل به زبان انگلیسی را در آنها تجربه کنید شامل موارد زیر می باشد:

 • دانشگاه علوم پزشکی چین
 • دانشگاه پزشکی دالیان
 • دانشگاه پزشکی شاندونگ
 • دانشگاه پزشکی ژنگرو
 • دانشگاه پزشکی جیلین
 • دانشگاه پزشکی تیانجین
 • دانشگاه پزشکی هبی
 • دانشگاه پزشکی هاربین
 • دانشگاه پزشکی فودان
 • دانشگاه پزشکی جنوب
 • دانشگاه پزشکی نانجینگ
 • دانشگاه پزشکی سوچو
فرم JW202 برای ویزا چیست؟

پس از ثبت نام در یکی از دانشگاه های پزشکی چین و پشت سر گذاشتن تمامی مراحلی که در بالا گفتیم ، دانشجویان باید نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایند که خود مراحل خاص خود را می طلبد . از این رو توصیه می کنیم تا تمامی مراحل را با کمک یک مشاور و راهنما پشت سر بگذارید و مطالب تهیه شده در عنوان ویزای دانشجوی کشور چین را جهت اطلاع بیشتر از روند این مرحله حتما مطالعه نمایید.

 

در این مقاله مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات ضروری در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را ارائه کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دیگر زمینه های مهاجرت با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز درتماس باشید، در نظر داشته باشید چنانچه تحصیل در این کشور را به قصد مهاجرت به چین انتخاب کرده اید، حتماً مقاله لینک شده را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

از مزیت های تحصیل پزشکی در چین ، همین ارائه دروس به زبان انگلیسی می باشد که خیلی ها متقاضی این کشور شده اند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور چین ارائه مدرک آیلتس و یا تافل ضروری نیست

شهریه دانشگاه های پزشکی در کشور چین از خیلی کشورهای دیگه کمتر می باشد، اما به هر حال پرداخت با ارز کشوری دیگر است و این سبب زیاد شدن به پول ما می شود.

برای اثبات تسلط به این زبان شرکت در آزمون HSK و ارائه مدرک قبولی را می توان ارائه داد.

معدل بالای 15 برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور مورد نیاز است.

بله ، به طور کلی محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در این کشور بین 18 تا 25 سال است ، اما تعداد کمی از دانشگاه ها به دانشجویان با سن بالاتر مانند 28 یا 30 سال اجازه تحصیل می دهند.

برای نتیجه گیری بهتر، حتماً مقالات زیر را برای مقایسه مطالعه نمایید.

26 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

 1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین علی گفت:

  سلام و خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم با معدل کل ۱۸.۲۹ و معدل کتبی ۱۳.۹۱ آیا برای پذیرش در دانشگاه هایی مثل دالیان نیاز به دوره پری مدیکال دارم؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر الزامی به شرکت در دوره پری مدیکال نیست و پذیرش مستقیم هم میتوان گرفت.

   با تشکر از سوال شما

 2. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین علی علایی گفت:

  سلام و خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم با معدل کل ۱۸.۲۹ و معدل کتبی ۱۳.۹۱ آیا برای پذیرش در دانشگاه هایی مثل دالیان نیاز به دوره پری مدیکال دارم؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   خیر الزامی به شرکت در دوره پری مدیکال نیست و پذیرش مستقیم هم میتوان گرفت.

   با تشکر از سوال شما

 3. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین فرشید گفت:

  سلام و درود .
  بنده فارغ التحصیل رشته تجربی با معدل کل 19.16 و کتبی 16.56 هستم . آیا کشور چین برای بنده مناسبه؟
  آیا بورسیه شامل حال بنده میشه . لطفا کامل توضیح بدین

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید اپلای کنید و گزینه‌ مناسبی ست ولی در رشته پزشکی و دندانپزشکی بورسیه ندارند.

   با تشکر از سوال شما

 4. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین دکتر مهندس گفت:

  سلام بنده ۲۳ سالمه و لیسانس مهندسی پزشکی دارم و معدل کارشناسیم 16.22 و معدل دیپلمم 17.68 و معدل پیشم 17.80 هستش و آیلتس ندارم ولی در سطح حدودا متوسط رو به بالا تسلط دارم. حدود ۷۰۰ میلیون هم برای سال اول سرمایه دارم. آیا برای من امکان تحصیل پزشکی در یکی از دانشگاه های معتبر جهان وجود داره؟ در صورتی که بله چه شرایطی وجود داره؟ ممنونم.

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله می توانید در دانشگاه های کشور آلمان،فرانسه،مجارستان،لهستان و کانادا در رشته پزشکی تحصیل کنید که شرایط هریک از این کشورها متفاوت هست.

   با تشکر از سوال شما

 5. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین کیانا گفت:

  سلام خسته نباشید من بیست و دو سالمه و دیپلم تجربی دارم اما متاسفانه نمراتم فوق العاده پایین هست الان دارم برای دیپلم دوم اقدام میکنم قصد دارم سال دیگه رشته پزشکی در چین تحصیل کنم دیپلم دومم باید ریاضی باشه یا هر رشته دیگه ای باشه مشکلی نداره؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   با ارائه دیپلم ریاضی و انسانی هم امکان دریافت پذیرش وجود دارد، اما با توجه به اینکه تعداد دانشگاه هایی که با دیپلم انسانی پذیرش می‌دهند بسیار کم هست، بهتر است دیپلم ریاضی بگیرید
   با تشکر از سوال شما

 6. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مانا گفت:

  سلام من رشته تجربی هستم و معدل سومم 16 و خورده ای شده اما معدل پیشم 14 و خورده ای اما برای پین در دوره پری مدیکال اقدام کردم چون بهم گفته بودن که با گرفتن نمرات خوب در اون دوره جبران خواهد شدو میتونم بعد از اون اقدام کنم برای دانشگاه برای رشته دندان و پزشکی اما الان خیلی مطمین نیستم میشه توضیحی در این مورد بدین

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین Hamid گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر میباشد اما بستگی به شرایط پذیرش دانشگاه ها نیز دارد که با بررسی بیشتر شرایط مانند سن و..در برخی موارد این امکان را برای دانشجو فراهم می اورد در برخی موارد خیر.اما بطور کلی راه های ساده تردیگری نیز امکان پذیر میباشد که شما بدون گذراندن دوره پری مدیکال شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

   با تشکر از سوال شما

 7. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین فاطمه گفت:

  با سلام . من 27 سالمه و مدرک ارشد روابط بین الملل دارم. دیپلم و پیش دانشگاهی من انسانی اما با نمرات بالا بوده. ایا با این وجود مینوانم برای دندانپزشکی چین اقدام کنم؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   متاسفانه خیر – شما حتماً باید دیپلم و پیش دانشگاهی رشته های تجربی و یا ریاضی را داشته باشید .

   باتشکر از سوال شما

 8. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین نیاز گفت:

  به نظرتون ماهیانه چقدر هزینه میبره برای تحصیل در چین

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور چین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سالیانه در حدود 4.500 تا 6.500 می باشد که بستگی به دانشگاه دارد .

   باتشکر از سوال شما

 9. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین پوریا گفت:

  باسلام معدل من کمتر از 14 ولی ازآیلتس 7 دارم می توانم در دانشگاه های برتر چین تحصیل کنم

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله ، امکان تحصیل شما وجود دارد ، اما نکته مهم این است که در چه بازه زمانی و برای کدام دانشگاه اقدام کنید ، با توجه به اینکه تعداد متقاضیان برای دانشگاه های چین افزایش یافته است ، تحصیل در رشته های دندانپزشکی نیاز به معدل بالای 16 و رشته های پزشکی هم معدل بالای 15 می باشد . شرایط سنی و دیگر عوامل نیز دخالت دارند .

   باتشکر از سوال شما

 10. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین سنا گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی با معدل ۱۸/۴۸ و پیش ۱۷/۴۹ هستم سی ساله هستم فوق مهندسی فناوری اطلاعات ایا میتونم برای رشته دندانپزشکی چین اقدام کنم زبان هم نسبتا خوب هست

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای امشال که خیر ، اما در حالت کلی با داشتن مدرک زبان امکانش وجود دارد .

   باتشکر از سوال شما

 11. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین امیر گفت:

  اگه کسی نمرات پایین داشته باشه نمبتونه بخونه ؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   منظورتان از نمرات پايين چقدر است ؟ براي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در كشور چين ، شما بايد معدل بالاي 15 داشته باشيد . به اضافه شرايط ديگر كه البته براي معدل هاي پايين تر براي برخي از دانشگاه ها وجود دارد .

   باتشکر از سوال شما

 12. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین سجاد گفت:

  با سلام
  من 30 سالمه ( کارشناس ارشد پرستاری مراقبت های ویژه) قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی دارم.
  خیلی از نمرات دیپلم و پیش دانشگاهیم از 16 کمتره
  مدرک زبان ایلتس ندارم
  اگر کشوری بجز چین از نظر هزینه مناسبتر هست، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   كشور چين بهترين گزينه براي شما مي باشد ، اما شرايط آن را نداريد . كشورهاي تركيه ، روسيه در كشورهاي مورد تائيد و گزينه فيليپين از كشورهاي غير تائيد گزينه هاي خوبي هستند .

   باتشکر از سوال شما

   1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین امیر گفت:

    سلام و درود.
    بنده معدل کلم نزدیک به ۱۶ است. مدرک زبان دارم و لیسانس کامپیوتر با معدل ۱۸ دارم. ۲۲ سال سن دارم. آیا میتوانم در رشته دندانپزشکی یا پزشکی چین پذیرش شوم؟

    1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     بله میتوانید
     معدل و سن تان برای پذیرش و ویزای تحصیلی چین در رشته پزشکی مناسب است

     با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (433 امتیاز)
خانه