تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین از محبوب ترین انتخاب ها برای علاقه مندان این دو رشته در دنیا و به خصوص آسیا است و در طول سال ها ، محبوبیت بین مشتاقان تحصیل در رشته های پزشکی در چین باعث شده است که یکی از مقصد های اصلی آموزش پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور باشد.

علم پزشکی یکی از جریان های قدرتمند در دوران مدرن است و برای تبدیل شدن به یک پزشک موفق و خدمت به بشریت بیش از همه مهم است ، برای داشتن یک حرفه ای پزشکی قدرتمند چین یکی از مقاصدی است که رویای بسیاری از مشتاقان پزشکی را به واقعیت تبدیل می کند ، این کشور به دلیل آموزش پزشکی رقابتی و دانش عملی خود با ساختاری مقرون به صرفه که بدون شک آسان نیست ، بسیار مشهور است.

چین برنامه ۶ ساله پزشکی با یک سال کارآموزی را ارائه می دهد ، این بدان معناست که هرگاه دانشجوی پزشکی ۵ سال آموزش نظری و پزشکی را از هر ۴۵ دانشگاه ذکر شده در NMC (کمیسیون ملی پزشکی) به پایان برساند می تواند برای تکمیل دوره کارآموزی به کشور خود برگردد.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های چین به طور کلی بین ۵-۶ سال طول می کشد ، آخرین سال آن کارآموزی در بیمارستان است ، دانشجویان بین المللی پس از گذراندن دوره کارآموزی ، امتحان نهایی را می گذرانند و در صورت قبولی در آزمون ، گواهی مدرک BDS را دریافت می کنند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما باشید تا تمام جوانب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را مرور کنیم ، ضمناً خوب است برای آگاهی کامل از بسیاری از جزییات ، مقاله تحصیل در چین را هم مطالعه کنید ، چگونگی اخز ویزای تحصیلی ، انواع بورسیه ها و هزینه های زندگی و تحصیل را در ان مقاله بطور مفصل شرح داده ایم.

درخواست پذیرش از یکی از دانشگاه های پزشکی چین

هر دانشگاه شرایط و الزامات خاص خود را برای پذیرش دارند ، خوشبختانه برای پذیرش در این رشته ها قبولی در آزمون ورودی مورد نیاز است و تنها ملاک پذیرش سابقه تحصیلی فرد متقاضی است ، متقاضیان خارجی در اغلب موارد ملزم به حضور در دوره پری مدیکال هستند.

چین دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی در زمینه پزشکی است که خوشبختانه تعدادی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد ؛ پس به راحتی می توان دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرد.

پس از انتخاب دانشگاه نوبت به جمع آوری مدارک و مستندات مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین است ، برای مراحل ثبت نام در دانشگاه خاص باید این اسناد و مدارک بارگیری شوند ، با این اسناد می توان در بخش های بعد آشنا شویم.

برای اتمام مراحل درخواست پذیرش فرد متقاضی ملزم به پرداخت هزینه پذیرش است ، هزینه پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های چین ۴۰۰ یوان است که غیر قابل استرداد است ، پس از پرداخت هزینه های ثبت نام اولیه و در صورت پذیرش نامه پذیرش از دانشگاه پزشکی برای شما ارسال خواهد شد که تأیید کننده صندلی پزشکی شما در چین است و پس از فرد متقاضی می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند.

نحوه آموزش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین

نحوه آموزش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی شامل آموزش سخنرانی های عمومی ، آموزش ها ، آزمایش های عملی ، نمایش ها ، تشریح بدن ، وظایف بیمارستان و درمان بیماران در زمان واقعی و کلینیک ها ، عملیات جراحی می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

دوره های پری مدیکال پزشکی چین

متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی که نمرات آن ها پایین تر از حد نصاب برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین است ملزم به حضور در دوره های پری مدیکال هستند ، این دوره های پری مدیکال در دانشگاه های پزشکی چین برگزار می شوند و مدت زمان این دوره ۱ ترم است ، ۲ برنامه برای پری مدیکال در ماه مارس و ژوئن وجود دارد ؛ برنامه مارس تا ژوئن ادامه دارد در حالی که برنامه ژوئن تا اوت ادامه دارد.

دوره های پری مدیکال پزشکی چین

دوره های پری مدیکال پل ارتباطی دانش آموزان را از دبیرستان به دانشگاه ارائه می دهد ، این برنامه دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا پایه های خود را در علوم طبیعی و پیش پزشکی پزشکی تثبیت کنند که این امر همچنین پیشرفت انگلیسی دانشگاهی و حرفه ای و همچنین مهارت های روزمره زبان چینی را تسهیل می کند.

دوره پری مدیکال همچنین پایه محکمی را برای دانشجویان بین المللی ایجاد می کند که آنها را قادر می سازد از دبیرستان به پزشکی یا برنامه BDS منتقل شوند.

دوره های اصلی پری مدیکال در چین

برنامه پری مدیکال به ترتیب از چهار ماژول تشکیل شده است که شامل ماژول یادگیری مقدماتی ، ماژول یادگیری انگلیسی ، ماژول تماس پزشکی و ماژول روزانه چینی است.

الف) ماژول روزانه چینی دانش دانشجویان بین المللی را در گوش دادن و صحبت کردن به زبان چینی افزایش می دهد که به آنها کمک می کند مهارت های پایه ارتباطی را تسلط داشته و راحتی زندگی در چین را فراهم کنند.

ب) ماژول یادگیری زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا به انگلیسی دانشگاهی و پزشکی تسلط کافی داشته باشند.

انگلیسی دانشگاهی مستلزم آموزش دانشجویان برای استفاده مناسب از زبان برای مطالعه ، به ویژه در مهارت های نوشتاری و خواندن آکادمیک دانشجویان از نظر دقت دستوری ، انسجام ، انسجام و غیره زمینه در زمینه های موضوعی اصلی که به طور کلی در یک دانشگاه وجود دارد ، مانند پیشوند های پزشکی ، پسوند ها ، ترکیب فرم ها و غیره است.

ج) ماژول یادگیری مقدماتی به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا دانش و درک خود را از موضوعات اصلی علوم مانند ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و پزشکی پایه ارزیابی کنند.

د) ماژول آمادگی پزشکی شامل انواع کارگاه ها ، بحث های گروهی و آموزش است که دانش آموز مشتاق را برای داشتن دانش تحصیل در پزشکی غنی می کند ، دانشجویان همچنین می توانند از آزمایشگاه های پزشکی و بیمارستان های دانشگاه بازدید کنند که به آنها امکان می دهد چالش های پیش روی خود را تجزیه و تحلیل کنند.

تحصیل به صورت حضوری و آنلاین

دوره پری مدیکال در چین در برخی دانشگاه های این کشور به صورت آنلاین نیز برگزار می شود ، اگر دانشجو بتواند به چین بیاید می تواند در دوره های حضوری در پردیس دانشگاه ها شرکت کنند ، در غیر این صورت کلیه کلاس ها بصورت آنلاین ارائه می شوند.

سنجش و ارزیابی پس از پایان دوره پری مدیکال

امتحانات نهایی در اواسط سپتامبر ۲۰۲۱ برگزار می شود ، پانل ارزیابی یک ارزیابی دقیق از نمرات آزمون انجام می دهد و نتایج را بر اساس آن دانش آموز برای ورود به برنامه پزشکی ، BDS ، تصویربرداری پزشکی ، بیهوشی در دانشگاه های مورد نظر اعلام می کند و پس از آن یک گواهی به فرد اعطا می شود که شامل:

 • گواهی پس از اتمام موفقیت آمیز پیش برنامه و قبولی در تمام امتحانات.
 • گواهی تحصیل پس از اتمام دوره PBPME صادر شده اما در همه امتحانات قبول نشده است.
 • در صورت عدم شرکت در امتحانات ، هیچ گواهی صادر نمی شود.

افراد واجد شرایط برای حضور در دوره پری مدیکال

 • شهروند غیر چینی
 • سن ۱۸ تا ۲۳ سال ( زیر ۱۸ سال باید نامه والدین را تأیید کند که توسط سفارت تأیید شده است)
 • حداقل فارغ التحصیل دبیرستان (یا معادل آن)
 • نتیجه دبیرستان ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی نباید کمتر از ۱۰-۱۵٪ از نمرات مورد نیاز ورودی برنامه های کارشناسی پزشکی در دانشگاه مورد نظر باشد.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست دوره پری مدیکال

 • گذرنامه (صفحات دارای عکس و آدرس)
 • دیپلم دبیرستان (یا مدرک معادل آن)
 • کارنامه دبیرستان (یا ریز نمرات علمی معادل آن)
 • گزارش معتبر آزمون های مهارت زبان انگلیسی ( در صورت نیاز )
 • گزارش معاینه فیزیکی
 • گواهی سوابق غیر کیفری

هزینه دوره پری مدیکال در چین

هزینه دوره پری مدیکال در چین ۱۰۰۰۰ یوان است که برخی از دانشگاه های این کشور مانند دانشگاه ژنگژو بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در این دوره را ارائه می دهند.

شرایط تحصیل پزشکی در چین

برنامه پزشکی شامل سه بخش :

دوره های فرهنگ و علوم طبیعی چین : به منظور تسهیل یادگیری و زندگی آنها در چین و تماس با بیماران در عمل پزشکی ، زبان چینی باید یک دوره اجباری در کل برنامه پزشکی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در چین باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در چین

علوم پایه پزشکی ، علوم رفتاری ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و اخلاق پزشکی ، پزشکی پیشگیری و پزشکی بالینی ، همچنین گذراندن امتحانات این دوره ها به ترتیب لازم است.

کارآموزی : موسسات باید با دقت ، ترتیب معقول کارآموزی را سازمان دهند ، مدت زمان کارآموزی یک سال (حداقل ۴۸ هفته) است.

برای تحصیل در رشته پزشکی اتمام دوره دبیرستان ضروری است و متقاضیان خارجی می توانند با ارائه مدرکی که معادل دیپلم دبیرستان چین است برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام کنند.

یکی از دیگر شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های پزشکی چین محدودیت سنی است که در بخش های بعدی با این محدودیت سنی برای پذیرش آشنا خواهیم شد.

از دیگر شرایط تحصیل در رشته پزشکی در چین می توان به معدل دیپلم اشاره کرد ، این باور وجود دارد که دانشجویان با نمرات خوب می توانند بسیاری از موارد را در دانشگاه نشان دهند با چنین فرصتی این امر مستلزم داشتن نمره متوسط ۷۰ درصد به بالا است ، همچنین دانش آموزان باید در دسته ای از موضوعات مانند زیست شناسی ، فیزیک و شیمی نمرات خوب داشته باشند.

کارآموزی برای تحصیل پزشکی در چین

دوره کارآموزی در سال ۶ با مدت زمان ۱ سال (حداقل ۴۸ هفته) ترتیب داده می شود ، دانشجویان می توانند دوره کارآموزی / آموزش را در چین ، کشور خود یا هر کشور دیگر انجام دهند ؛ در طول دوره کارآموزی ، شهریه ۴۰،۰۰۰ یوان در سال است.

الزامات تحصیل در رشته پزشکی در چین

از دیگر الزامات تحصیل پزشکی در چین می توان به پر کردن فرم درخواست هنگام درخواست اشاره کرد زیرا اطلاعات مهم مورد نیاز است ، لازم است اطلاعات معتبری را به دانشگاه ارائه دهید و در صورت اضطراری می توان با والدین یا سرپرستان برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها تماس گرفت.

همچنین با داشتن ایمیل معتبر ، در صورت پذیرش یا عدم پذیرش ، به راحتی می توان با دانشجویان تماس گرفت ، پیشنهاد داده می شود افراد متقاضی زبان چینی را یاد بگیرند حتی اگر برنامه های آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، چرا که دانشجویان پزشکی برای گذراندن دوره های کلینیکی و کارهای عملی در چین به زبان چینی نیاز دارند ، آنها باید بدانند که چگونه با بیماران ارتباط برقرار کنند.

الزامات تحصیل پزشکی در چین دانش آموزان را مجبور می کند که بر روی تحصیلات و مهارت های زبان چینی خود تمرکز کنند زیرا این امر برای آنها مهم است ؛ علاوه بر این ، همچنین به دانشجویان توصیه می شود که به سختی از زندگی خود در چین برای تجارب پزشکی و همچنین سایر تجربیات زندگی استفاده کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

برنامه دندانپزشکی یکی از رشته های مورد علاقه در علوم پزشکی است که فرد را قادر می سازد که به یک دندانپزشک واجد شرایط تبدیل شود ، به طور کلی بین ۵-۶ سال در بسیاری از دانشگاه های پزشکی چین طول می کشد ، آخرین سال آن کارآموزی در بیمارستان است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

دانشجویان بین المللی پس از گذراندن دوره کارآموزی ، امتحان نهایی را می گذرانند و در صورت قبولی در آزمون ، گواهی مدرک BDS را دریافت می کنند. برنامه درسی BDS در چین در حال حاضر یکی از برنامه های جذاب برای دانشجویان بین المللی است.

این برنامه در برخی از دانشگاه های پزشکی چین به زبان انگلیسی متوسط تدریس می شود ، آموزش پزشکی تعالی به شدت با افزایش تقاضای دانشجویان بین المللی برای پیوستن به برنامه BDS چین ارتباط دارد.

امروز برنامه دندانپزشکی چین با توجه به استانداردهای بین المللی بررسی شده است ، دوره های اصلی در برنامه درسی BDS در چین شامل آناتومی عمومی ، بافت شناسی و جنین شناسی ، داروسازی عمومی ، فیزیولوژی ، آسیب شناسی عمومی ، بیو شیمی ، میکروبیولوژی دهان و مورفولوژی دندان است.

دندانپزشکی عمومی ، پروتزهای دندانی ، جراحی عمومی ، دندانپزشکی جراحی ، آسیب شناسی دهان ، جراحی فک و صورت ، علم مواد دندانپزشکی ، دندانپزشکی عمومی و پیشگیری ، پریودنتولوژی و طب دهان ، ارتودنسی این دوره ها به زبان انگلیسی با اساتید برجسته تدریس می شوند.

صلاحیت اساسی برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در چین در ادامه نشان داده می شود ، دانشگاه های پزشکی چین به متقاضیان با سن بیش از ۱۸ سال اجازه می دهند برای پذیرش در رشته دندانپزشکی اقدام کنند ، با این حال ، آ نها باید دوره ۱۲ساله دبیرستان را با نمرات خوب به پایان برسانند ؛ این دیپلم دبیرستان باید شامل دروس فیزیک ، زیست شناسی و شیمی به عنوان دروس اجباری باشد.

 • آخرین تاریخ درخواست دندانپزشکی در چین ۳۰ سپتامبر یا بستگی به دانشگاه دارد
 • حداقل نمره مورد نیاز ۶۰ یا ۷۰ درصد به بالا در دروس فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی است
 • در میان تمام دروس ، زبان انگلیسی به عنوان یک زبان اجباری است و سطح خوب برای تحصیل در این رشته مورد نیاز است.
 • متقاضیانی که زبان رسمی آنها انگلیسی نیست ملزم به ارائه گواهینامه زبان هستند.

برای تحصیل دندانپزشکی شما می توانید دانشگاه های کشور فرانسه را نیز انتخاب کنید ، دانشگاه های فرانسه دارای امگانات بی نظیری برای تحصیل رشته های پزشکی هستند ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه پیش تر به شما تقدیم شده است.

بهترین دانشگاه های پزشکی چین

چین به دلیل امکانات پزشکی عالی ، بورسیه و کادر پزشکی کاملا آموزش دیده که در دانشگاه ها تدریس می کنند ، مورد توجه جهان پزشکی قرار گرفته است.

بهترین دانشگاه های پزشکی چین

برخی از دانشگاه های پزشکی در چین توسط WHO شناخته شده اند و در فهرست جهانی دانشکده های پزشکی گنجانده شده اند ؛ در مقایسه با سایر دانشگاه های برتر کشور های پیشرفته ، دانشگاه های چین شرایط ورودی کمتری دارند و هزینه های زندگی بسیار پایین تر است و در نتیجه بسیاری از دانشجویان خارجی را جذب می کند ، با برخی از برترین دانشگاه های پزشکی در چین در ادامه آشنا خواهیم شد.

کالج پزشکی دانشگاه شانتو

کالج پزشکی دانشگاه شانتو در شانتو ، شهری ساحلی زیبا در استان گوانگدونگ واقع شده است ، کالج پزشکی دانشگاه شانتو دارای ۲ پردیس است ، یکی که چند سال اول خود را به عنوان دانشجوی پزشکی در آن می گذرانید و دیگری که مهارت های بالینی در آن آموزش داده می شود.

بیشتر برنامه های پزشکی در چین ۶ سال طول می کشد ، این دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود و شامل واحدهایی است که به دانشجویان در یادگیری زبان و فرهنگ چینی کمک می کند.

محوطه دانشگاه در شانتو شامل یک مرکز پزشکی شبیه سازی شده است که در آن می توانید مهارت های خود را با کمک منابع یادگیری مجازی مشترک بین دانشگاه آلبرتا و دانشگاه استنفورد تمرین کنید ، این دوره از سپتامبر هر سال آغاز می شود ، سالانه یک بار پذیرش وجود دارد و آخرین مهلت درخواست در اواسط ژوئیه بسته می شود.

دانشگاه شانتو تنها دانشگاه دولتی است که از بنیاد لی کا شینگ بودجه دریافت می کند ، همچنین توسط وزارت آموزش و پرورش (MOE) ، دولت استانی گوانگدونگ و بنیاد لی کا شینگ پشتیبانی می شود.

دانشگاه شانتو از کالج ها و مدارسی شامل کالج هنرهای لیبرال ، دانشکده علوم ، دانشکده مهندسی ، کالج پزشکی ، دانشکده حقوق ، دانشکده تجارت (دانشکده تحصیلات تکمیلی چئونگ کنگ) ، دانشکده روزنامه نگاری و ارتباطات چونگ کنگ ، دانشکده هنر و طراحی چونگ کنگ ،دانشکده آموزش مداوم ، مرکز زبان انگلیسی و کالج وریتاس می باشد.

دانشگاه پزشکی نانجینگ

این دانشگاه در شهر نانجینگ واقع شده است ، دانشگاهی که از نظر تاریخ و فرهنگ چین غنی است ، دانشگاه پزشکی نانجینگ دارای ۲ پردیس Wutai و Jiangning است ؛ برنامه پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شود ،اگرچه دانستن زبان چینی شرط ثبت نام در این برنامه نیست ، اما برای فارغ التحصیلی باید زبان چینی بلد باشید ، این به عنوان بخشی از برنامه پزشکی آموزش داده می شود.

این دوره در سپتامبر هر سال آغاز می شود ، فقط یک بار پذیرش در سال وجود دارد و در کل ۱۰۰ دانشجو در هر بار پذیرش ثبت نام می کنند ، تکمیل این دوره ۶ سال طول می کشد و شامل ۵ سال تحصیل و ۱ سال کارآموزی است ، در صورت تمایل دانشجویان در هر یک از امکانات زیر می توانند دوره کارآموزی خود را انجام دهند ، این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در چین به شمار می آید.

دانشگاه ژجیانگ

در هانگژو ، یکی از مکانهای پر بازدید توسط توریست ، دانشگاه ژجیانگ قرار دارد ، دانشکده پزشکی این دانشگاه برنامه پزشکی را ارائه می دهد که در سطح بین المللی شناخته شده است ، این دوره به زبان انگلیسی تدریس می شود بنابراین دیگر لازم نیست نگران یادگیری زبان چینی باشید ، با این حال ، چینی در ۲ سال اول تحصیل شما به عنوان بخشی از برنامه تدریس می شود.

تکمیل برنامه پزشکی ۶ سال طول می کشد که مانند دیگر دانشگاه ها شامل ۵ سال تحصیل و ۱ سال کارآموزی هستند ، به عنوان دانشجو ، ۳ مرحله را طی خواهید کرد که شامل دوره پری مدیکال به مدت ۱ سال ، دوره پیش بالینی به مدت ۲ سال ، دوره بالینی به مدت ۳ سال و دوره کارآموزی به مدت ۱ سال تحت نظارت پزشکان قرار خواهید گرفت ؛ علاوه بر رشته پزشکی در این دانشگاه رشته دندانپزشکی نیز ارائه می شود و این دانشگاه در بین بهترین های این رشته قرار دارد.

دانشگاه ژجیانگ در سال ۱۸۹۷ تاسیس شد که یکی از قدیمی ترین ، گزینشی ترین و معتبرترین موسسات آموزش عالی چین است ، این دانشگاه از ۳۷ کالج ، مدرسه و گروه با بیش از ۱۴۰ دوره کارشناسی و ۳۰۰ برنامه تحصیلات تکمیلی تشکیل شده است.

دانشگاه ژجیانگ به طور مداوم در میان دانشگاه های برتر چین قرار دارد که در سال ۲۰۲۰ ، از نظر رتبه بندی موسسات SCImago در بین دانشگاه های جهان در رتبه ۳۸ قرار دارد.

کالج پزشکی شانگهای دانشگاه فودان

این مرکز آموزشی در Xujiahui ، یک منطقه تجاری در شانگهای واقع شده است ، برنامه پزشکی در کالج پزشکی شانگهای به زبان انگلیسی تدریس می شود و انجام آن مانند بسیاری دیگر از برنامه های پزشکی در چین ۶ سال طول می کشد.

کالج پزشکی شانگهای دانشگاه فودان

شما می توانید کارآموزی خود را در چین ، کشور خود یا کشور دیگری انجام دهید ، این دانشگاه به شما کمک می کند برای انجام کارآموزی یک بیمارستان مناسب پیدا کنید.

اگر تصمیم دارید دوره کارآموزی خود را در چین انجام دهید ، باید قبل از دوره کارآموزی HSK 5 را تصویب کنید تا بتوانید با بیماران ارتباط موثر برقرار کنید ، برخی از بیمارستان های وابسته به کالج پزشکی شانگهای شامل بیمارستان هوادونگ ، مرکز سرطان شانگهای ، بیمارستان چشم و گوش و حلق و بینی و مرکز بالینی بهداشت عمومی شانگهای می باشد.

“بورس تحصیلی برجسته دانشجویان خارجی” در صورت تمایل به درخواست یک بورس تحصیلی دانشجویان خارجی در دسترس است ؛ کالج پزشکی شانگهای دانشگاه فودان ، که قبلا دانشگاه پزشکی مستقل شانگهای بود ، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشکده های پزشکی در چین است.

این دانشگاه به طور مداوم در میان سه دانشکده برتر پزشکی در چین قرار دارد ؛ دانشگاه پزشکی شانگهای در سال ۱۹۲۷ تأسیس شد و در آوریل ۲۰۰۰ با دانشگاه فودان ادغام شد و به دانشکده پزشکی خود تبدیل شد ؛ در تاریخ ۲۷ ژوئیه سال ۲۰۰۱ ، دانشکده پزشکی شانگهای دانشگاه فودان تاسیس شد که اولین رئیس آن پروفسور وانگ وایپینگ بود.

دانشگاه پزشکی گوانگجو

این دانشگاه در گوانگجو ، یکی از ۳ شهر بزرگ چین واقع شده است ، این محوطه دانشگاه شگفت انگیزی دارد که هم برای معلمان و هم برای دانشجویان برای زندگی و کار مناسب است ، این دانشگاه یک برنامه ۶ ساله پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

تقریبا ۱۵۰۰ کارشناسی و ۵۵۰ کارشناسی ارشد (کارشناسی ارشد و دکتر) هر ساله از سرزمین اصلی چین ، هنگ کنگ و ماکائو در این دانشگاه ثبت نام می کنند ؛ ۲۳۳۰۰ دانشجو تمام وقت ، از جمله ۱۰،۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ، ۱۳۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۱۲،۰۰۰ دانشجوی تحصیلات ادامه تحصیل می کنند.

دانشجویان بین المللی محصل در این دانشگاه شامل ۲۱۸ دانشجوی کارشناسی تمام وقت در حال تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی هستند که بیشتر آنها از هند و نپال هستند.

بقیه از تانزانیا ، بنگلادش ، پاکستان ، استرالیا ، فرانسه ، غنا ، کامرون ، کومور ، ایالات متحده ، آفریقای جنوبی ، سنت وینسنت ، سودان ، اوگاندا ، سنگاپور ، انگلستان ، زامبیا ، سیرالئون ، گینه استوایی ، موزامبیک و ۲۱ کشور دیگر هستند.

متخصصین خاص شامل پزشکی بالینی ، معاینه پزشکی ، تصویربرداری پزشکی ، پرستاری ، بیهوشی ، دندانپزشکی ، پزشکی پیشگیرانه ، داروخانه ، تفریحات درمانی ، مدیریت خدمات عمومی (PSA) ، مهندسی پزشکی ، روانپزشکی ، بیوتکنولوژی ، پزشکی تلفیقی چینی و غربی ، قانون ، آمار ، اطلاعات مدیریت و سیستم ها ، مدیریت بازاریابی و بازرسی کیفیت مواد غذایی می باشد.

دانشگاه پزشکی کپیتال

این دانشگاه در شهر پکن ، پایتخت چین قرار دارد. ، پکن به خاطر معماری مدرن شگفت انگیز و زندگی شلوغ شهرش مشهور است ، این دانشگاه دارای تجهیزات پیشرفته و همچنین ۹۹۴ دانشیار و ۵۴۸ استاد است.

دانشگاه پایخت از اعتبار علمی خوبی برخوردار است که شامل زمینه های مختلفی از جمله طب سنتی چینی و داروهای اساسی در میان دیگر است ، همچنین با بیش از ۲۰ کشور با دانشگاه ها و موسسات همکاری دارد که فرصت خوبی برای ارائه برنامه های تبادل دانشجو است.

قبل از ثبت نام در برنامه پزشکی ، شما باید یک دوره پری مدیکال را انجام دهید که تکمیل آن ۱ ترم طول می کشد که شامل خوابگاه و شهریه می باشد ، علاوه بر رشته پزشکی و دوره پری مدیکال رشته دندانپزشکی نیز در این دانشگاه ارائه می شود.

دانشگاه پزشکی پایتخت (CMU) در سال ۱۹۶۰ با نام اصلی کالج پزشکی دوم پکن تاسیس شد ، این دانشگاه در میان برترین موسسات پزشکی دانشگاهی در چین قرار دارد و به عنوان یکی از مهمترین دانشگاه های شهری در پکن شناخته می شود ، رئیس بنیانگذار ، پروفسور وو جیپینگ ، متخصص ارولوژی مشهور در جهان ، عضو آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین بود ، رئیس جمهور فعلی پروفسور لو ژائوفنگ است.

دانشگاه ووهان

دانشگاه ووهان یک دانشگاه ملی تحقیقاتی است که در ووهان ، هوبئی واقع شده است ، این دانشگاه یکی از معتبرترین و انتخابی ترین دانشگاه های چین است و توسط وزارت آموزش و پرورش چین به عنوان دانشگاه درجه دو کلاس اول شناخته شده است ، این دانشگاه یکی از چهار دانشگاه نخبه در اوایل دوره جمهوری خواهی و همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های چین است.

دانشکده پزشکی دانشگاه ووهان در سال ۱۹۲۳ تاسیس شد ، این دانشگاه شامل ۵ مدرسه ، ۶ مرکز تحقیقاتی و ۳ بیمارستان وابسته به درجه A است ، این دانشگاه دارای کارکنان شایسته ای با رقم چشمگیر ۲۵۰۰ نفر است که ۱۱۲۵ نفر از آنها استاد ، پزشک ارشد ، دانشیار و معاون اصلی پزشک هستن ، رشته دندانپزشکی نیز در این دانشکده ارائه می شود.

هم اکنون این مدرسه بیش از ۵۱۰۰ دانش آموز شامل ۳۰۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی ، ۱۵۰۰ فارغ التحصیل و ۶۰۰ دانشجو خارجی دارد ، از طریق مبادلات دانشگاهی ، این مدرسه روابط خوبی برقرار می کند و با بیمارستان های آمریکایی ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان ، فنلاند و ژاپن و همچنین هنگ کنگ و تایوان همکاری می کند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

چین در حال توسعه است ، یک رقیب بزرگ در جهان برای صنایع ، اقتصاد و آموزش عالی است ، این کشور بسیار مقرون به صرفه است ، هزینه زندگی و شهریه به طور متوسط در مقایسه با سایر کشور ها بسیار کمتر است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

دولت چین برای به دست آوردن اعتبار بین المللی بیشتر در زمینه آموزش سرمایه گذاری می کند ، بنابراین ، شما فرصتی برای تحصیلات عالی با قیمت متوسطی را خواهید داشت که از پس آن برمی آیید.

علاوه بر این ، بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان تحصیل در چین را برای فرصتی برای ملاقات با مردم از سراسر جهان و گسترش شبکه خود انتخاب می کنند ، به عنوان دومین اقتصاد بزرگ در جهان ، فقط یک قدم فاصله از ایالات متحده ، نه تنها کار در این کشور بسیار سود آور خواهد بود ، بلکه تحصیل در چین نیز چنین خواهد بود.

هزینه درخواست و شهریه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در چین

هزینه درخواست برای رشته های مختلف برای مقاطع مختلف در هر دانشگاه از ۹۰ دلار تا ۱۵۰ دلار متغیر است ، به طور معمول بیش از ۲۰۰ دلار نیست.

در میان تمام برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه ها ، پزشکی ممکن است گران ترین برنامه در مورد هزینه های درخواست باشد ؛ علاوه بر این ، هر چه رتبه دانشگاه بالاتر باشد هزینه تحصیل بیشتر خواهد بود ؛ با این حال ، شهریه دانشگاه های چین در مقایسه با انگلیس / ایالات متحده آمریکا بسیار کم است.

 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مقطع کارشناسی ۲۲۰۰ دلار برای هر نیمسال تحصیلی
 • هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مقطع کارشناسی ۲۰۰۰ دلار برای هر نیمسال تحصیلی
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی ۵۰۰۰ دلار برای هر نیمسال تحصیلی
 • هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی ۴۷۰۰ دلار برای هر نیمسال تحصیلی

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های مختلف چین

 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه شانتو ۵۲۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۶۰۰۰۰ یوان برای ۵ سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه نانجینگ ۳۴۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۰۴۰۰۰ یوان برای ۶ سال تحصیل است.
 • هزینه در رشته پزشکی در دانشگاه جحیانگ ۴۲۸۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۵۶۸۰۰ یوان برای ۶ سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه فودان ۳۵۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۱۰۰۰۰ یوان برای۶ سال است.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی گوانگجو ۳۰۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۱۸۰۰۰۰ یوان برای ۶ سال است.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی کپیتال ۳۵۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۱۰۰۰۰ یوان برای ۶ سال است.

هزینه های زندگی در چین

هزینه های زندگی در چین کاملا به سبک زندگی و انتخاب مکان بستگی دارد ، بعضی از شهر ها هزینه های زندگی بالاتری را به خود جلب می کنند.

مثلا پکن گرانترین شهر است و شما برای تأمین هزینه های خود بین ۷۰۰ تا ۸۵۰ دلار در ماه نیاز دارید ، شانگهای و شنژن دومین شهر های گران قیمت هستند ، زیرا شما ماهانه ۶۶۰ تا ۷۴۵ دلاربه عنوان هزینه رندگی در این شهر ها هزینه می کنید.

هزینه اسکان دانشجویان

ظاهراً شانگهای و پکن به عنوان گرانترین شهر های چین شناخته می شوند ، در مکانهایی مانند تیانجین ، جیانگ سو یا سیچوان می توان نرخ کمتری دریافت کرد ، رایج ترین گزینه های مسکن در چین عبارتند از:

 • سالن های اقامت دانشجویی – قیمت ها بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ دلار در ماه است.
 • اجاره آپارتمان – نرخ متوسط برای آپارتمان یک خوابه بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه است (بستگی به شهر ، موقعیت آپارتمان و امکانات موجود دارد).
 • اقامت در خانه – بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ دلار در ماه.
 • پانسیون های شبانه روزی – معمولا توسط دانشجویان بین المللی به عنوان گزینه موقت انتخاب می شود ، قیمت برای یک اتاق خصوصی با ۱۸ دلار آمریکا / شب شروع می شود.

کلیه خوابگاه ها ( عمدتا اقامتگاه های دانشجویی و آپارتمان ها ) به سپرده نیاز دارند که بین ۳۰۰ تا ۴۶۰ دلار است و صورت حساب های کمکی حدود ۵۰ دلار/ ماه در مورد آب ، گاز و برق می شود.

هزینه بیمه پزشکی دانشجویان

برای ایمنی دانشجویان بین المللی در چین ، طبق مقررات وزارت آموزش و پرورش چین و دانشگاه محل تحصیل دانشجویان بین المللی ملزم به خرید بیمه درمانی با هزینه سالانه ۸۰۰ یوان هستند.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل پزشکی در چین

طبق آمار ، بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خارجی هر ساله برای تحصیل در رشته پزشکی به چین سرازیر می شوند ، ثبت نام و تحصیل پزشکی از برنامه چین (لیسانس پزشکی و کارشناسی جراحی) در چین از سال ۲۰۰۴ به بعد اهمیت بیشتری یافته است و دروس در دانشگاه های پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، بنابراین برای پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور تسلط به زبان انگلیسی الزامی است.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل پزشکی در چین

مدارک معتبر برای پذیرش در رشته پزشکی به زبان انگلیسی مدرک تافل و یا آیلتس است ، باید توجه داشت که از مدت زمان شرکت در آزمون و دریافت مدرک ۲ سال نگذشته باشد ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در رشته پزشکی در برخی دانشگاه ها ۵٫۵ و در برخی دانشگاه ۶ است و برخی دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، البته آن دسته از افراد که دارای مدرک زبان نیستند باید در کالج برای کسب مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند.

اگر چه دانش زبان چینی برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی چین الزامی نیست اما برای فارغ التحصیلی لازم است و بایستی در طول تحصیل خود این زبان را فراگیرید ، البته اگر قصد تحصیل به زبان چینی را دارند می توانند در دوره های زبان چینی در این کشور شرکت کرده و پس از کسب مهارت برای تحصیل به این زبان اقدام کنند.

محدودیت سنی برای تحصیل در رشته پزشکی

همان گونه که پیش از این بیان شد محدودیت سنی برای فرصت تحصیل در رشته پزشکی در چین وجود دارد ، بسیاری از افراد محدودیت سنی پایین را گذرانده اند و می خواهند پس از فارغ التحصیلی در کشور خود تحصیلات پزشکی در چین را انجام دهند.

به طور کلی محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در این کشور بین ۱۸ تا ۲۴ سال است ، اما تعداد کمی از دانشگاه ها به دانشجویان با سن بالاتر مانند ۲۸ یا ۳۰ سال اجازه می دهند و اینها دانشگاه پزشکی چین و دانشگاه جیانگشو هستند ، محدودیت سنی پایین تر نیز باعث نگرانی دانش آموزان می شود.

لازم به ذکر است که برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته های پزشکی افراد متقاضی می توانند در سنین ۴۰ تا ۴۵ سالگی برای پذیرش اقدام کنند.

تحصیل پزشکی در چین با مدرک دیپلم

برای پذیرش دانشجویان خارجی در رشته پزشکی متقاضیان باید مستقیما درخواست پذیرش خود را ارائه دهند ، نکته جالب توجه این این است که بر خلاف ایران و سایر کشور ها برای پذیرش در رشته های پزشکی شرکت و قبولی در آزمون ورودی یا کنکور نیاز نیست و متقاضی فقط باید گواهی پایان دوره دبیرستان یا مقاطع A و سایر گواهی های معادل آن را ارائه دهد.

تحصیل پزشکی در چین با مدرک دیپلم

البته معدل نقش تعیین کننده ای در پذیرش در رشته پزشکی در این کشور را دارد ، پس متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در چین بایستی از نمرات خوب یعنی ۶۰ درصد به بالا در دروس مورد نیاز برای پذیرش ( ریاضی ، فیزیک ، زیست و شیمی ) برخوردار باشند و معدل بالای ۱۵ برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور مورد نیاز است.

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی با مدرک دیپلم می توانند در دوره پری مدیکال که پیش از این معرفی شد ، شرکت کنند و خود را آماده تحصیل در رشته پزشکی نمایند.

همچنین لازم است مدرک دبیرستان و ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی افراد متقاضی به صورت رسمی به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه شود و با سایر مدارک برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده تا مورد تایید قرار گیرد.

پس از پذیرش در دانشگاه های پزشکی از همان سال اول تحصیل دوره های زبان چینی برای دانشجویان ارائه می شود چرا که برای فارغ التحصیلی دانشجو بایستی در آزمون HSK شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کند.

تأیید صلاحیت برای پذیرش با مدرک دیپلم در چین

دانشگاه مورد نظر برای تحصیل یک بررسی جامع از هویت خارجی فرد متقاضی ، دیپلم دبیرستان ، عملکرد تحصیلی ، مهارت زبان ، اظهارات شخصی ، توصیه ها و فعالیت های فوق برنامه انجام می دهد و پس از آن یک مصاحبه را تنظیم می کند.

برای آن دسته از متقاضیانی که تأیید صلاحیت را قبول می شوند ، کالج یا مدرسه مربوطه از اواسط تا اواخر ماه مه ارزیابی مصاحبه ویدیویی (از طریق اسکایپ) را انجام می دهند ، این مصاجبه بر توانایی ارتباط زبان ، شایستگی کلی دانش آموزان و غیره متمرکز است.

تصمیم پذیرش بر اساس تأیید صلاحیت متقاضی و نتایج ارزیابی مصاحبه و همچنین انتخاب برنامه آنها خواهد بود.

نتیجه درخواست در اواسط ماه ژوئن در سیستم درخواست دفتر پذیرش منتشر خواهد شد ؛ اعلامیه های پذیرش و فرم های ویزای دانشجویی (JW202) برای متقاضیان موفق از ژوئیه ۲۰۲۱ از طریق پست ارسال می شود.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در چین

اگر چه هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چین مقرون به صرفه و پایین است ، اما روش هایی وجود دارد که علاقمندان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی می توانند هزینه تحصیل خود را به حداقل برسانند و یا حتی به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند ، البته باید توجه داشت که پذیرش سریع و به موقع می تواند شانس شما را برای استفاده از این روش ها افزایش دهد.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در چین

مطالعه سخت و آماده شدن زود هنگام برای درخواست دانشگاه می تواند به شما نسبت به سایر متقاضیان برتری دهد ، از این طریق می توانید یک پروفایل و رزومه علمی قدرتمند ایجاد کنید که جایگاه شما را در هر دانشگاهی که برای درخواست خود انتخاب می کنید تضمین کند و بتوانید به صورت رایگان در چین تحصیل کند.

درخواست زود هنگام یک عامل حیاتی در ورود به دانشگاه مورد نظر شماست ؛ همانطور که با هزاران متقاضی دیگر رقابت می کنید ، گرفتن درخواست شما در میان اولین مواردی که توسط پانل بررسی دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد ، می تواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد ، در ادامه با روش های موجود برای تحصیل رایگان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا می شویم.

دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه

دانشجویان بین المللی محصل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین از این فرصت های زیادی برخوردار هستند تا دوره تحصیلی خود را به صورت رایگان در چین بگذرانند ، این کشور دارای ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی مختلف در دولت و بخش خصوصی است و بورسیه های تحصیلی بسیاری برای تحصیل دانشجویان ایرانی در چین طراحی شده است.

علاوه بر این بورسیه های دانشگاه های مختلف پزشکی بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در چین ارائه می کنند که در بخش های بعدی با این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی آشنا می شویم.

پذیرش در دانشگاه های ارزان چین

اگر چه بورسیه تحصیلی می تواند دانشجویان بین المللی را به آزادی مالی برساند و افراد بتوانند به صورت رایگان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند.

ممکن است اکثر دانشجویان بین المللی آنقدر خوش شانس نباشند که در یک برنامه بورسیه پذیرفته شوند ، دلیل این امر رقابت فشرده و دشواری واجد الشرایط بودن بورسیه های تحصیلی است ، پس می توانید از میان دانشگاه های ارزان قیمت چین یک گزینه را انتخاب کرده و برای پذیرش اقدام کنید البته به طور قطع پذیرش در این دانشگاه ها نیز آسان نیست.

در صورت پذیرش در این دانشگاه ها دانشجویان می توانند با شرکت در کار آموزی ها درآمد دریافت کنند که از این راه بخشی از هزینه تحصیل خود را کاهش دهند ، البته باید توجه داشت که دانشجویان بین المللی پیش از این مجاز به کار در چین نبودند ، اما در حال حاضر مجاز به کارآموزی هستند البته به شرط آن که از دانشگاه خود اجازه بگیرند.

اگر شما بتوانید زبان آلمانی را فرابگیرید و آن را تقویت کنید امکان تحصیل رایگان در آلمان هم فراهم است ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان به چکونگی تحصیل رایگان در این کشور پرداخته ایم.

بورسیه های تحصیل پزشکی در چین

دولت چین برای جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان به ویژه کشور های در حال توسعه بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد البته علاوه بر بورسیه های دولتی بورسیه های خصوصی نیز برای دانشجویان بین المللی تدراک دیده شده است.

بورسیه های تحصیل پزشکی در چین

همچنین دانشگاه های پزشکی این کشور به دانشجویان واجد الشرایط خود بورسیه اعطا می کند ، بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارند و برخی از آن ها کا هزینه تحصیل و برخی دیگر بخشی از هزینه تحصیل دانشجو را پوشش می دهند ، در ادامه با برخی از این بورسیه ها آشنا خواهیم شد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه یانشان برای دانشجویان بین المللی در چین

این بورس تحصیلی یکی از بورسیه های پزشکی برای تحصیل در چین است ، درخواست بورس تحصیلی دانشگاه یانشان برای دانشجویان بین المللی در چین برای هر دانشجویی که مایل به تحصیل در چین است آزاد است ، هدف از بورسیه تحصیلی کمک مالی به دانشجویانی است که برای تحصیل در چین می آیند.

افراد واجد شرایط برای دریافت این بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی و شهروندان غیر چینی هستن که مایل به گذراندن دوره پزشکی در چین هستند.

مزایای این بورسیه تحصیلی شامل هزینه ثبت نام ، شهریه و هزینه خوابگاه دانشگاه برای دانشجو است و بورسیه تحصیلی کلاس دوم هزینه های ثبت نام و شهریه را پوشش می دهد.

برنامه بورسیه تحصیلی UST برای دانشجویان بین المللی در چین

برنامه بورسیه تحصیلی JUST نیز یکی از بورسیه های پزشکی برای تحصیل در چین است ، برنامه های کاربردی برای برنامه بورسیه تحصیلی دانشگاه علم و صنعت جیانگ سو (JUST) برای دانشجویان بین المللی در چین ادامه دارد.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان غیر چینی در دوره های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه ارائه می شود ، هدف بورسیه تحصیلی ارائه کمک مالی به دانشجویان بین المللی است.

این بورسیه تحصیلی توسط کشورهایی که موسسات در آنها مستقر هستند برگزار می شود و دانشجویان خارجی که شهروندان غیر چینی هستند و مایل به ادامه تحصیل در رشته های تحصیلی در چین هستند ، پذیرفته می شوند.

بورسیه تحصیلی برای ادامه برنامه کارشناسی ارشد در هر یک از موضوعات ارائه شده توسط دانشگاه در دسترس است ، مزایای بورس تحصیلی شامل هزینه ثبت نام ، شهریه و هزینه خوابگاه برای خوابگاه در دانشگاه است.

بورسیه های دولتی استان ژجیانگ برای دانشجویان خارجی

بورس تحصیلی دولت استانی ژجیانگ یکی از بورسیه های پزشکی دیگر برای تحصیل در چین است ، این بورسیه تحصیلی توسط دانشگاه ژجیانگ چین برگزار می شود و برای دانشجویان بین المللی که شهروندان غیر چینی هستند و مایل به گذراندن دوره تحصیلات در چین هستند ، آزاد است.

بورسیه های تحصیلی برای ادامه برنامه دوره دکترا برای یادگیری هر یک از دوره های ارائه شده توسط دانشگاه در دسترس است ، این فرصت ها دارای ارزشی است که شامل بورسیه تحصیلی کامل ، از جمله معافیت از تحصیل ، اقامت رایگان در دانشگاه ، کمک هزینه زندگی ۳،۵۰۰ یوان در ماه ، بیمه پزشکی جامع می باشد.

بورسیه تحصیلی دولت چینگدائو برای دانشجویان بین المللی در چین

بورسیه تحصیلی دولت چینگدائو یکی از بورسیه های پزشکی برای تحصیل در چین است ، این بورس تحصیلی به میزبانی دانشگاه چونگ کینگ ، چین برگزار می شود و برای دانشجویان بین المللی که شهروندان غیر چینی هستند و مایل به گذراندن دوره تحصیلات در چین هستند ، آزاد است.

این بورسیه تحصیلی فقط دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا را برای یادگیری هر یک از موضوعات ارائه شده توسط دانشگاه پشتیبانی می کند.

برنامه AUN بورس تحصیلی کاملی را ارائه می دهد که شامل معافیت از شهریه ، محل اقامت ، کمک هزینه تحصیلی و بیمه درمانی جامع است.

بورسیه تحصیلی دانشگاه Xiamen برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه شیامن در چین بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که شهروندان غیر چینی هستند و مایل به گذراندن دوره تحصیلات در چین هستند ، برگزار می کند.

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برای یادگیری هر یک از موضوعات ارائه شده توسط دانشگاه آزاد است ، مزایای این بورسیه تحصیلی این است که شهریه های دانشگاهی را پرداخت می کند.

بورسیه تحصیلی دولت تیانجین برای دانشجویان خارج از کشور در چین

دولت چین این بورسیه تحصیلی را میزبانی می کند و دانشجویان بین المللی که شهروندان غیر چینی هستند و مایل به گذراندن دوره تحصیلات در چین هستند ، برای دریافت این بورسیه آزاد است ، این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا برای یادگیری هر یک از موضوعات ارائه شده توسط دانشگاه آزاد است.

شهریه های بورسیه های دانشگاهی را پوشش می دهد ، این بورسیه تحصیلی دانشجویان دکتری ۴۰،۰۰۰ یوان ، بورسیه تحصیلی دانشجوی کارشناسی ارشد ۳۰،۰۰۰ یوان و بورسیه تحصیلی دانشجوی کارشناسی ۲۰،۰۰۰ یوان برای هر سال است.

فهرست دانشگاه های پزشکی چین ارائه دهنده بورسیه تحصیلی

 • دانشگاه پزشکی آنهوی ( بورسیه دولت چین ، بورسیه دولت محلی چین ، بورسیه دانشگاه )
 • دانشگاه پزشکی پایتخت ( بورسیه دولت چین ، بورسیه دولت محلی چین)
 • دانشگاه پزشکی فوجیان ( بورسیه دولت چین ، بورسیه دولت محلی چین ، بورسیه دانشگاه )
 • دانشگاه پزشکی جنوبی ( بورسیه دولت چین ، بورسیه دولت محلی چین)
 • دانشگاه پزشکی گوانگشی( بورسیه دولت چین ، بورسیه دولت محلی چین)
 • دانشگاه پزشکی هاربین ( بورسیه دولت چین ، بورسیه دانشگاه )
 • دانشگاه پزشکی تیانجین( بورسیه دولت چین ، بورسیه دولت محلی چین)

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در چین

تا این بخش از مقاله با ویژگی های تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا شدیم و به طور قطع متوجه شدید که چین می تواند یک گزینه مناسب برای تحصیل ایرانیان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی باشد ، البته تحصیل در هر نقطه ای از جهان مشکلات و چالش های خود را دارد که چین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در چین

در ادامه مزایای تحصیل پزشکی در این کشور را بیان خواهیم کرد ، این ها دلایل و عواملی است که باعث افزایش تعداد دانشجویان بین المللی می شود که به برنامه پزشکی در کالج های پزشکی مختلف در چین می پیوندند.

هزینه کم تحصیل و زندگی در چین

اولین دلیل ذکر شده توسط دانشجویان پزشکی پایین بودن هزینه تحصیل است ، هزینه تحصیل مقرون به صرفه برای تحصیل پزشکی در چین این امید را به اکثر جوانان از سراسر جهان می دهد که به آرزوی روزمره خود یعنی پزشک شدن دست یابند.

شهریه مدارس پزشکی در چین بسیار کم است ، هزینه سالانه در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا است ، هزینه زندگی در این کشور نیز پایین است.

کیفیت بالا و شناخت بین المللی

کیفیت آموزش پزشکی ضروری است ، مخصوصا برای شخصی که با زندگی / سلامتی شخص دیگری سر و کار دارد ، برنامه پزشکی در دانشکده های پزشکی چین از استاندارد های بین المللی پیروی می کند ، اساتید واجد شرایط و باتجربه برنامه را جذاب می کنند.

چین در تلاش است تا دانشگاه های کلاس جهانی بیشتری با دانشکده های پزشکی ایجاد کند و سرمایه گذاری زیادی در آموزش عالی ، به ویژه در پزشکی انجام دهد ، بسیاری از دانشگاه ها برای تأمین نیاز های دانشجویان بین المللی ، برنامه های مدرک پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

شکی نیست که دانشکده های پزشکی چین پزشکان جوان تر با مهارت کافی و رقابت بهتر از برخی از دانشکده های پزشکی در کشور های غربی تولید می کنند.

روند پذیرش سریع پزشکی

آزمون ورودی پزشکی در کالج های پزشکی و سایر شرایط پذیرش پزشکی در بسیاری از کشور ها سبلب دشواری روند پذیرش در دانشگاه های پزشکی می شوند ، اما اکثر کالج های پزشکی در چین هیچ آزمون ورودی پزشکی ندارند ، این باعث می شود دانشجویان بین المللی بلافاصله پس از ثبت نام دوره های پزشکی خود را شروع کنند ، دوره های پزشکی شامل دوره های تئوری و دوره های عملی است که بیشتر در بیمارستان ها یا آزمایشگاه ها برگزار می شود.

فرصت های بورسیه تحصیلی

عامل دیگری که توسط اکثر دانشجویان به عنوان مزایای تحصیل در چین ذکر شده است این است که در چین هنگامی که نمره خوبی کسب کنید می توانید بورسیه تحصیلی پزشکی یا برخی از معافیت هزینه ها را در طول تحصیل دریافت کنید.

تحصیل پزشکی در چین می تواند مزیتی برای اخذ بورسیه تحصیلی برای تحصیلات تکمیلی در چین باشد زیرا دانشجو از قبل با سیستم آموزش پزشکی چینی آشنا است و به طور کلی با سبک زندگی و محیط زندگی آشنا است.

چشم انداز آینده

دانشکده های پزشکی با برنامه پزشکی انگلیسی دوره زبان چینی را برای همه دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، این به عنوان یک مهارت دیگر در پزشکی محسوب می شود ، زیرا درک بهتر زبان چینی آنها را به سمت انجام بهتر تمرین یا کارآموزی در بیمارستان در چین سوق می دهد ، جایی که آنها به راحتی می توانند با بیماران خود ارتباط برقرار کنند و درمان خوبی را بر اساس شرایط بیمار ارائه دهند.

نه تنها در چین ، همانطور که می دانیم تجارت چینی از جمله حوزه های پزشکی / بهداشتی در حال رشد و گسترش در سراسر جهان است ، فارغ التحصیلان پزشکی که در چین تحصیل کرده اند توانایی زیادی برای کار با زبان چینی در زمینه پزشکی دارند در کشور خود یا هرجای دیگر دارند.

مدت زمان تحصیل پزشکی

برنامه پزشکی برای دانشجویان بین المللی در بیشتر دانشگاه های پزشکی در چین ۶ سال است که شامل ۵ سال برای دوره های پزشکی و یک سال برای کارآموزی در بیمارستان است ، این برنامه به گونه ای طراحی شده است که یک دانشجوی پزشکی موفق می تواند مستقیما وارد عمل پزشکی شود.

داشتن دانش پزشکی و مهارت بالینی برجسته برای پاسخگویی به نیازهای پزشکی در کشور خود یا سایر کشورها باعث افزایش اعتماد به نفس دانشجویانی می شود که درجه پزشکی را در چین گذرانده اند.

پس از اتمام دوره های مورد نیاز پزشکی و کارآموزی پزشکی ، فارغ التحصیلی پزشکی در ژوئن هر سال در بیشتر دانشگاه ها ، کالج ها و مدارس پزشکی در چین انجام می شود.

فراگیری طب سنتی

مدارس پزشکی چین علاوه بر آموزش طب مدرن ، در مورد طب سنتی و فنون پزشکی باستانی مانند طب سوزنی نیز به دانشجویان آموزش می دهند ، این معمولا در سایر کشور ها وجود ندارد و فرصت خوبی برای گسترش درک شما است.

معایب تحصیل پزشکی در چین

ضمن بررسی مزایای تحصیل در چین ، نمی توانیم از مشکلات چشم پوشی کنیم ، در اینجا چند معایب توضیح ارائه شده که شما باید قبل از پذیرش از آن ها مطلع شوید.

 • درصد کم قبولی در دانشگاه های پزشکی چین : دانشجویانی که دوره های پزشکی را در چین می خوانند در قبولی در آزمون FMGE با مشکل روبرو می شوند ، این آزمونی است که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی برای ثبت نام در MCI باید واجد شرایط شوند.
 • نیاز به یادگیری یک زبان جدید وجود دارد : دانشجویانی که از خارج از کشور می آیند باید زبان محلی را یاد بگیرند ، بیشتر دانشجویان بین المللی با این مانع زبانی بین آنها و بومیان روبرو هستند و با توجه به سنگینی تحصیل پزشکی ، دانشجویان باید یک بار دیگر مسئولیت یادگیری زبان جدید را به عهده بگیرند ، در طی دوره کارآموزی در بیمارستان ها ، دانشجویان بین المللی از مترجم استفاده می کنند تا با بیمار ارتباط برقرار کنند.
 • عادات و رسوم غذایی متفاوت : یکی از بزرگ ترین مشکلات برای دانشجویان ایرانی در چین عادات غذایی ساکنان این کشور است ، البته می توان غذا های غربی و دیگر رستوران ها در این کشور یافت اما هزینه آن ها نسبتا بالا است.
 • در دسترس بودن گزینه های بهتر: اگر به دنبال تحصیل پزشکی در خارج از کشور به مدت ۵ سال هستید ، گزینه های دیگری مانند بنگلادش ، روسیه ، اوکراین و فیلیپین نیز می توانند مورد بررسی قرار گیرند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش رشته پزشکی در چین

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش رشته پزشکی در چین
 • فرم درخواست دانشجویان بین المللی ، که باید به زبان چینی یا انگلیسی تکمیل و امضا شود ، و پس از ثبت نام آنلاین بصورت خودکار تولید می شود.
 • دیپلم دبیرستان یا گواهی فارغ التحصیلی پیش بینی شده ، با مهر مدرسه.
 • ریز نمرات آکادمیک برای تحصیلات دبیرستان ، با مهر مدرسه.
 • گواهی مهارت زبان
 • نامه انگیزه تحصیل در چین
 • فتوکپی شناسنامه
 • فتوکپی گذرنامه
 • آدرس پستی و شماره تلفن دقیق دائمی شما (برای دریافت اصل jw202 و نامه پذیرش لازم است).
 • یک توصیه نامه به زبان چینی یا انگلیسی ، که توسط مشاور امضا شده باشد یا مهر سازمان پیشنهادی را داشته باشد.
 • . فرم معاینه پزشکی تکمیل شده به زبان چینی یا انگلیسی همراه با مهر بیمارستان ؛ نتایج معاینه پزشکی به مدت ۶ ماه معتبر است.
 • بیانیه تضمین حمایت مالی و اسناد پشتیبان آن که به زبان چینی یا انگلیسی تکمیل شده اند و گواهی می دهند متقاضی بودجه کافی برای پوشش شهریه ، محل اقامت خود ، هزینه های زندگی و سفر های بین المللی در طول تحصیل در چین دارد ، فقط خود متقاضی یا خانواده اش می توانند به عنوان حامی مالی عمل کنند ، این بیانیه باید همراه با کپی پاسپورت یا گواهی شناسایی معتبر حامی مالی باشد.
 • گزارش عدم سو پیشینه کیفری : متقاضی باید یک گواهی معتبر عدم سو پیشینه کیفری صادر شده توسط مقامات امنیتی عمومی محلی را که معمولا ظرف ۶ ماه قبل از تاریخ ارسال درخواست صادر می شود ، ارائه دهد.

شرایط مدرک دیپلم دبیرستان برای پذیرش در رشته پزشکی در چین

 • مدارک تحصیلی دبیرستان باید توسط مقامات آموزشی کشور صادر کننده یا از طریق سیستم خدمات آنلاین (http://zwfw.cscse.edu.cn/) دارای مرکز خدمات آموزش خارج از کشور وزارت آموزش چین تأیید شوند.
 • دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان باید گواهی پایان تحصیلات را که توسط دبیرستان های آنها صادر شده ارائه دهند ، آنها باید قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر خود در چین در سپتامبر ۲۰۲۱ دیپلم دبیرستان را دریافت کنند.
 • اصل مدارک تحصیلی و مدارک صدور گواهینامه باید پس از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر برای تأیید در دسترس قرار گیرد. شرایط ریز نمرات دبیرستان برای پذیرش در رشته پزشکی در چین
 • دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان باید ریزنمرات تحصیلی مربوط به هر سال دبیرستان را تا به امروز ارائه دهند.
 • فارغ التحصیلان دبیرستان باید مجموعه کاملی از مدارک تحصیلی را برای دبیرستان ارسال کنند.
 • گزارش نتایج آزمون سراسری کالج ملی یا آزمون های استاندارد پذیرفته شده بین المللی ، به عنوان مثال UEC / A Level / AP / IB / SAT / ACT برای پذیرش در رشته پزشکی قابل قبول است.

بیانیه شخصی برای دریافت پذیرش در رشته پزشکی در چین

بیانیه شخصی (حداقل ۸۰۰ کلمه) که باید شامل معرفی شخصی ، شرح تجربه آموزشی شخص ، انگیزه های تحصیل در چین و برنامه تحصیل باشد ، انتظار می رود متقاضیان برنامه های متوسط چینی آن را به زبان چینی تحویل دهند ؛از متقاضیان برنامه های انگلیسی زبان انتظار می رود آن را به زبان انگلیسی تحویل دهند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین

هر ساله وزارت بهداشت ایران فهرستی از دانشگاه های مورد تایید خود را صادر می کند که تنها فارغ التحصیلان این دانشگاه اجازه کار ، ادامه تحصیل و یا انتقال به دانشگاه های را دارند ، این فهرست ثابت نیست و برخی از دانشگاه ها اضافه یا حذف خواهند شد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین

پس بایستی قبل از اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های چین برای تحصیل در رشته های پزشکی از این فهرست دیدن کرده و از مورد تایید بودن دانشگاه مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید ، از بین دانشگاه های پزشکی چین ۳۷ دانشگاه آن مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ است در ادامه با تعدادی از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در چین آشنا می شویم.

 • Beijing Normal University
 • Capital Medical University
 • China Med University
 • Fudan University
 • Nanjing Medical University
 • Wuhan University
 • Zhengzhou University
 • Tsinghua University
 • Jinan University
 • Beijing university of Chinese medicine ( در رشته داروسازي و طب سنتی در مقطع تحصیلات تکمیلی براي دارندگان مدرك پزشکی ).

چنانچه به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی و همچنین ایران هستید ، می توانید کشور مجارستان را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان تمام جوانب تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور را شرح داده ایم ، شاید ندانید که سیستم اموزشی مجارستان دارای رتبه 22 در جهان است.

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

همانگونه تا کنون بیان شد چندین دانشگاه پزشکی چین برای جذب دانشجویان بین المللی و سهولت تحصیل آن ها در دانشگاه های این کشور رشته های پزشکی و ندانپزشکی و چندین رشته تحصیلی دیگر را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور چین ارائه مدرک آیلتس و یا تافل ضروری نیست ، در صورت عدم وجود مدرک زبان می توان در دوره های زبان ارائه شده در چین مانند دوره پری مدیکال شرکت کرد و مهارت مورد نیاز را کسب کرد.

شاید از این موضوع اطلاع نداشته باشید ، اما از سال ۲۰۰۷ دولت چین تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های پزشکی این کشور را مجاز کرده و حال حاضر ۴۵ دانشگاه این کشور رشته پزشکی را کاملا به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، بنابراین برای تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی محدودیت انتخاب وجود دارد.

اگر وقت و تمایل به فراگیری زبان چینی دارید ، توصیه می کنیم این زبان را فرا گرفته سپس برای تحصیل در دانشگاه های چین اقدام کنید زیرا در های بیشتری برای شما باز خواهد شد ، البته در صورت تحصیل به زبان انگلیسی یکی از دروس مهم در دانشگاه های چین زبان و فرهنگ چینی خواهند بود و تسلط به زبان چینی از مهم ترین فاکتور های فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی در چین است.

دانشگاه های پزشکی چین با امکان تحصیل به زبان انگلیسی

علاوه بر دانشگاه هایی که در بخش بهترین دانشگاه های پزشکی چین معرفی شدند در ادامه تعدادی از دانشگاه های ارائه کننده رشته پزشکی به زبان انگلیسی را معرفی خواهیم کرد.

 • Jilin University
 • China Medical University
 • Dalian Medical University
 • Tianjin Medical University
 • Shandong Medical University
 • Xinjiang Medical University
 • Jiangsu University
 • Wenzhou Medical University
 • Huazhong University of Science & Technology
 • Southern Medical University
 • Jinan University
 • Guangxi Medical

تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی

از آن جا که زبان رسمی کشور چین زبان ماندارین است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان چینی ارائه می شوند ، در صورت تمایل به تحصیل به زبان چینی گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد و شهریه تحصیل کمتر از شهریه تحصیل به زبان انگلیسی خواهد بود.

تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی

برای تحصیل به زبان چینی در دانشگاه های چین تسلط به زبان چینی مورد نیاز نیست ، برای اثبات تسلط به این زبان شرکت در آزمون HSK و ارائه مدرک قبولی در این آزمون مورد نیاز است.

HSK یا آزمون مهارت چینی یک آزمون استاندارد بین المللی است که مهارت زبان چینی را ارزیابی و رتبه بندی می کند ، این آزمون توانایی های غیر چینی های بومی در استفاده از زبان چینی در زندگی روزمره ، دانشگاهی و شغلی آنها را ارزیابی می کند.

افرادی که به این زبان تسلط ندارند می توانند در دوره زبان در چین شرکت کنند و دانش زبان چینی خود را افزایش داده و برای دریافت مدرک HSK شرکت کنند.

شرایط مهارت زبان چینی برای تحصیل به زبان چینی

متقاضیان برنامه های علوم انسانی ، اقتصادی ، مدیریت و حقوق باید گواهی مهارت چینی از باند ۵ HSK با نمره ۲۱۰ یا بالاتر داشته باشند ؛ متقاضیان برنامه های علوم ، مهندسی و پزشکی باید گواهی HSK band 4 با نمره ۲۱۰ یا بالاتر داشته باشند ، البته متقاضیانی که در دوره تحصیلات دبیرستان خود تمام دوره های زبان چینی را گذرانده باشند از شرط گواهینامه HSK مستثنی هستند ، اما باید یک گواهینامه راهنمایی متوسط از دبیرستان ارائه شود.

تحصیل دوره های زبان در چین

زبان چینی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد است و در میان پرکاربرد زبان ها در جهان قرار دارد ، بهترین روش برای یادگیری این زبان قرار گرفتن در بین افرادی است به آن زبان تسلط کامل دارند و به صورت روزمره از زبان چینی استفاده می کنند ، بنابراین بهترین گزینه برای فراگیری زبان چینی شرکت در دوره های زبان ارائه شده در این کشور است.

این دوره ها اصول اولیه زبان چینی شامل بخش گفتاری و نوشتاری را به دانشجویان خود آموزش می دهند ، این زبان آموزان یک مرور کلی از زبان ، گویش های آن ، تلفظ آن ، شکل گیری کاراکتر ها و کلمات نوشته شده چینی و سیستم نوشتاری را فرا خواهند گرفت.

دوره های زبان چینی به صورت عمومی و تخصصی ارائه می شوند و بسته به دلیل فرد برای یادگیری زبان چینی متغیر می باشند ، مدت زمان دوره های زبان چینی در این کشور بین چند هفته تا سه سال می باشد.

فرم JW202 برای ویزا چیست؟

طبق قوانین چین دانشجویان خارجی که در چین تحصیل می کنند باید برای ورود به این کشور باید ویزای دانشجویی داشته باشند ، با نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های چین که سند مورد نیاز درخواست ویزا برای تحصیل در چین یعنی فرمJW202 است.

فرم JW202 برای ویزا چیست؟

دانش آموزان برای ویزای دانشجویی به سفارت یا کنسولگری چین مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه می کنند ، بعد از مقررات جدید که از اول سپتامبر ۲۰۱۳ اجرا می شود ، برای دانشجویانی که قصد تحصیل بیش از ۶ ماه در چین را دارند ، ویزای X-1 و برای کسانی که کمتر از ۶ ماه یا برابر آن هستند ، X-2 صادر می شود ، سفارت یا کنسولگری چین اختیار کامل را در تصمیم گیری در مورد صدور ویزا یا عدم صدور ویزا برای متقاضی دارد.

JW202 فرمی است که توسط دانشگاه چینی هنگام پذیرش ایجاد می شود ، پس از قبولی دانشگاه چین برای تحصیل در چین فرم JW202 را برای شما ارسال می کند.

اهمیت فرم JW202 و JW201 برای ویزا

فرم JW201 برای کسانی است که با بورسیه تحصیلی کامل یا بورس تحصیلی جزئی در چین پذیرش می شوند در حالی که فرم JW202 برای کسانی است که با هزینه خود یا بورسیه های پوشش دهنده بخشی از هزینه تحصیل پذیرش می شوند ، واحد مجاز چینی کسی است که تصمیم می گیرد کدام یک را صادر کند ، نه تنها آنها برای اعمال ویزای دانشجویی (X-Visa) استفاده می شوند ، بلکه همچنین برای تمدید ویزای دانشجویی پس از ثبت نام دانشجو در دانشگاه استفاده می شود .

دانشجویان باید نسخه های اصلی هر دو سند را نگه داشته و به چین بیاورند ، فتوکپی این اسناد برای امور ویزا صلاحیت ندارد ، از آنجا که ویزای دانشجویی دارای یک دوره اعتبار است ، دانشجویان باید سفر را به طور منطقی ترتیب دهند و به موقع در دانشگاه ثبت نام کنند ، ورود خیلی زود به چین ممکن است منجر به انقضا ویزا قبل از زمان ثبت شده مشخص شود و دیر رسیدن همیشه چیدمان برنامه مطالعه را مختل می کند.

لطفا توجه داشته باشید که این فرم برای مطالعه طولانی مدت ( بیش از ۶ ماه) در چین صادر شده است و برای تحصیل کوتاه مدت (۶ ماه) ، دانشجویان می توانند با ویزای توریستی برای تحصیل به چین بیایند.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با بهترین دانشگاه ها و انواع بورسیه ها و همچینن هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا شدید ، در زیر سوالات پر تکراری که متقاضیان از مشاوران ما پرسیده اند را پاسخ داده ایم ، شما هم می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های سایت مطرح کنید ، کارشناسان حرفه ای ما پاسخ دقیق شما را ارسال خواهند کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین به چه زبانی ارائه می شود؟

از آن جا که زبان رسمی کشور چین زبان ماندارین است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان چینی ارائه می شوند ، در صورت تمایل به تحصیل به زبان چینی گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد و شهریه تحصیل کمتر از شهریه تحصیل به زبان انگلیسی خواهد بود.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین ، ارائه مدرک آیلتس و تافل ضروری است؟

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور چین ارائه مدرک آیلتس و یا تافل ضروری نیست ، در صورت عدم وجود مدرک زبان می توان در دوره های زبان ارائه شده در چین مانند دوره پری مدیکال شرکت کرد و مهارت مورد نیاز را کسب کرد.

آیا هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین بالاست؟

خیر ، شهریه مدارس پزشکی در چین بسیار کم است ، هزینه سالانه در حدود 1000 تا 2000 دلار آمریکا است ، هزینه زندگی در این کشور نیز پایین است.

آیا مدرک خاصی برای اثبات زبان چینی وجود دارد؟

برای اثبات تسلط به این زبان شرکت در آزمون HSK و ارائه مدرک قبولی را می توان ارائه داد.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین محدودیت سنی وجود دارد؟

بله ، به طور کلی محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در این کشور بین 18 تا 24 سال است ، اما تعداد کمی از دانشگاه ها به دانشجویان با سن بالاتر مانند 28 یا 30 سال اجازه می دهند و اینها دانشگاه پزشکی چین و دانشگاه جیانگشو هستند ، محدودیت سنی پایین تر نیز باعث نگرانی دانش آموزان می شود. لازم به ذکر است که برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته های پزشکی افراد متقاضی می توانند در سنین 40 تا 45 سالگی برای پذیرش اقدام کنند.

برای تحصیل پزشکی در چین معدل دیپلم باید چند باشد؟

معدل بالای 15 برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور مورد نیاز است.

اجاره آپارتمان در چین چقدر هزینه دارد و آیا از خوابگاه خیلی گران تر است؟

سالن های اقامت دانشجویی – قیمت ها بین 150 تا 400 دلار در ماه است. نرخ متوسط برای آپارتمان یک خوابه بین 250 تا 1000 دلار در ماه است (بستگی به شهر ، موقعیت آپارتمان و امکانات موجود دارد).

هزینه زندگی در چین چقدر است؟

هزینه های زندگی در چین کاملا به سبک زندگی و انتخاب مکان بستگی دارد ، بعضی از شهر ها هزینه های زندگی بالاتری را به خود جلب می کنند ، مثلا پکن گرانترین شهر است و شما برای تأمین هزینه های خود بین 700 تا 850 دلار در ماه نیاز دارید ، شانگهای و شنژن دومین شهر های گران قیمت هستند ، زیرا شما ماهانه 660 تا 745 دلاربه عنوان هزینه رندگی در این شهر ها هزینه می کنید.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین ، نمره آیلتس چقدر باید باشد؟

حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در رشته پزشکی در برخی دانشگاه ها 5.5 و در برخی دانشگاه 6 است و برخی دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، البته آن دسته از افراد که دارای مدرک زبان نیستند باید در کالج برای کسب مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند.

هزینه های دقیق تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین چقدر است؟

• هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مقطع کارشناسی 2200 دلار برای هر نیمسال تحصیلی • هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مقطع کارشناسی 2000 دلار برای هر نیمسال تحصیلی • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی 5000 دلار برای هر نیمسال تحصیلی • هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در مقطع تحصیلات تکمیلی 4700 دلار برای هر نیمسال تحصیلی

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات ضروری در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را ارائه کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دیگر زمینه های مهاجرت با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز درتماس باشید ، ضمنا اگر قصد تحصیل رشته های علوم پزشکی را دارید می تواند کشور ترکیه را نیز انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه گفته ایم که چگونه می توانید با کمترین هزینه ممکن در این کشور ، تحصیل کنید.

5/5 - (135 امتیاز)

18 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

 1. کیانا گفت:

  سلام خسته نباشید من بیست و دو سالمه و دیپلم تجربی دارم اما متاسفانه نمراتم فوق العاده پایین هست الان دارم برای دیپلم دوم اقدام میکنم قصد دارم سال دیگه رشته پزشکی در چین تحصیل کنم دیپلم دومم باید ریاضی باشه یا هر رشته دیگه ای باشه مشکلی نداره؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   با ارائه دیپلم ریاضی و انسانی هم امکان دریافت پذیرش وجود دارد، اما با توجه به اینکه تعداد دانشگاه هایی که با دیپلم انسانی پذیرش می‌دهند بسیار کم هست، بهتر است دیپلم ریاضی بگیرید
   با تشکر از سوال شما

 2. مانا گفت:

  سلام من رشته تجربی هستم و معدل سومم 16 و خورده ای شده اما معدل پیشم 14 و خورده ای اما برای پین در دوره پری مدیکال اقدام کردم چون بهم گفته بودن که با گرفتن نمرات خوب در اون دوره جبران خواهد شدو میتونم بعد از اون اقدام کنم برای دانشگاه برای رشته دندان و پزشکی اما الان خیلی مطمین نیستم میشه توضیحی در این مورد بدین

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر میباشد اما بستگی به شرایط پذیرش دانشگاه ها نیز دارد که با بررسی بیشتر شرایط مانند سن و..در برخی موارد این امکان را برای دانشجو فراهم می اورد در برخی موارد خیر.اما بطور کلی راه های ساده تردیگری نیز امکان پذیر میباشد که شما بدون گذراندن دوره پری مدیکال شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

   با تشکر از سوال شما

 3. فاطمه گفت:

  با سلام . من 27 سالمه و مدرک ارشد روابط بین الملل دارم. دیپلم و پیش دانشگاهی من انسانی اما با نمرات بالا بوده. ایا با این وجود مینوانم برای دندانپزشکی چین اقدام کنم؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   متاسفانه خیر – شما حتماً باید دیپلم و پیش دانشگاهی رشته های تجربی و یا ریاضی را داشته باشید .

   باتشکر از سوال شما

 4. نیاز گفت:

  به نظرتون ماهیانه چقدر هزینه میبره برای تحصیل در چین

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور چین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سالیانه در حدود 4.500 تا 6.500 می باشد که بستگی به دانشگاه دارد .

   باتشکر از سوال شما

 5. پوریا گفت:

  باسلام معدل من کمتر از 14 ولی ازآیلتس 7 دارم می توانم در دانشگاه های برتر چین تحصیل کنم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله ، امکان تحصیل شما وجود دارد ، اما نکته مهم این است که در چه بازه زمانی و برای کدام دانشگاه اقدام کنید ، با توجه به اینکه تعداد متقاضیان برای دانشگاه های چین افزایش یافته است ، تحصیل در رشته های دندانپزشکی نیاز به معدل بالای 16 و رشته های پزشکی هم معدل بالای 15 می باشد . شرایط سنی و دیگر عوامل نیز دخالت دارند .

   باتشکر از سوال شما

 6. سنا گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی با معدل ۱۸/۴۸ و پیش ۱۷/۴۹ هستم سی ساله هستم فوق مهندسی فناوری اطلاعات ایا میتونم برای رشته دندانپزشکی چین اقدام کنم زبان هم نسبتا خوب هست

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای امشال که خیر ، اما در حالت کلی با داشتن مدرک زبان امکانش وجود دارد .

   باتشکر از سوال شما

 7. امیر گفت:

  اگه کسی نمرات پایین داشته باشه نمبتونه بخونه ؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   منظورتان از نمرات پايين چقدر است ؟ براي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در كشور چين ، شما بايد معدل بالاي 15 داشته باشيد . به اضافه شرايط ديگر كه البته براي معدل هاي پايين تر براي برخي از دانشگاه ها وجود دارد .

   باتشکر از سوال شما

 8. سجاد گفت:

  با سلام
  من 30 سالمه ( کارشناس ارشد پرستاری مراقبت های ویژه) قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی دارم.
  خیلی از نمرات دیپلم و پیش دانشگاهیم از 16 کمتره
  مدرک زبان ایلتس ندارم
  اگر کشوری بجز چین از نظر هزینه مناسبتر هست، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   كشور چين بهترين گزينه براي شما مي باشد ، اما شرايط آن را نداريد . كشورهاي تركيه ، روسيه در كشورهاي مورد تائيد و گزينه فيليپين از كشورهاي غير تائيد گزينه هاي خوبي هستند .

   باتشکر از سوال شما

   1. امیر گفت:

    سلام و درود.
    بنده معدل کلم نزدیک به ۱۶ است. مدرک زبان دارم و لیسانس کامپیوتر با معدل ۱۸ دارم. ۲۲ سال سن دارم. آیا میتوانم در رشته دندانپزشکی یا پزشکی چین پذیرش شوم؟

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     بله میتوانید
     معدل و سن تان برای پذیرش و ویزای تحصیلی چین در رشته پزشکی مناسب است

     با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه