تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین از محبوب ترین انتخاب ها برای علاقه مندان این دو رشته در دنیا و به خصوص آسیا است و در طول سال ها ، محبوبیت بین مشتاقان تحصیل در رشته های پزشکی در چین باعث شده است که یکی از مقصد های اصلی آموزش پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور باشد.

Search
Generic filters

علم پزشکی یکی از جریان های قدرتمند در دوران مدرن است و برای تبدیل شدن به یک پزشک موفق و خدمت به بشریت بیش از همه مهم است ، برای داشتن یک حرفه پزشکی قدرتمند، چین یکی از مقاصدی است که رویای بسیاری از مشتاقان پزشکی را به واقعیت تبدیل می کند ، این کشور به دلیل آموزش پزشکی رقابتی و دانش عملی خود با ساختاری مقرون به صرفه که بدون شک آسان نیست ، بسیار مشهور می باشد.

چین برنامه ۶ ساله پزشکی با یک سال کارآموزی را ارائه می دهد ، این بدان معناست که هرگاه دانشجوی پزشکی ۵ سال آموزش نظری و پزشکی را از هر ۴۵ دانشگاه ذکر شده در NMC (کمیسیون ملی پزشکی) به پایان برساند می تواند برای تکمیل دوره کارآموزی به کشور خود برگردد.

تحصیل دندانپزشکی در چین به طور کلی بین ۵-۶ سال طول می کشد ، آخرین سال آن کارآموزی در بیمارستان است ، دانشجویان بین المللی پس از گذراندن دوره کارآموزی ، امتحان نهایی را می گذرانند و در صورت قبولی در آزمون ، گواهی مدرک BDS را دریافت می کنند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما باشید تا تمام جوانب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را مرور کنیم.

شما عزیزان می توانید برای دسترسی سریع تر به عناوین مد نظرتون در قسمت فهرست مطالب بر روی عنوان مورد درخواست کلیک کنید تا به ابتدای همان محتوا بروید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

محتوای ویدوئویی آماده شده، اطلاعات کلی همین مقاله می باشد که توسط مدیریت محترم هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی برای شما آماده و ارائه شده است، می توانید به جای خواندن محتوای متنی ، این ویدئو را ببینید و یا پادکست تحصیل پزشکی و دنداپزشکی در چین را دانلود کرده و بعداً آن را گوش دهید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی بدون آزمون ورودی، الان اقدام کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

درخواست پذیرش از یکی از دانشگاه های پزشکی چین

هر دانشگاه شرایط و الزامات خاص خود را برای پذیرش دارند ، خوشبختانه برای پذیرش در این رشته ها قبولی در آزمون ورودی مورد نیاز است و تنها ملاک پذیرش سابقه تحصیلی فرد متقاضی است ، متقاضیان خارجی در اغلب موارد ملزم به حضور در دوره پری مدیکال هستند.

چین دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی متعددی در زمینه پزشکی است که خوشبختانه تعدادی از این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد ؛ پس به راحتی می توان دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرد.

پس از انتخاب دانشگاه نوبت به جمع آوری مدارک و مستندات مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی چین است ، برای مراحل ثبت نام در دانشگاه خاص باید این اسناد و مدارک بارگیری شوند ، با این اسناد می توان در بخش های بعد آشنا شویم.

برای اتمام مراحل درخواست پذیرش فرد متقاضی ملزم به پرداخت هزینه پذیرش است ، هزینه پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های چین ۴۰۰ یوان است که غیر قابل استرداد است ، پس از پرداخت هزینه های ثبت نام اولیه و در صورت پذیرش نامه پذیرش از دانشگاه پزشکی برای شما ارسال خواهد شد که تأیید کننده صندلی پزشکی شما در چین است و پس از فرد متقاضی می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کند.

نحوه آموزش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین

نحوه آموزش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی شامل آموزش سخنرانی های عمومی ، آموزش ها ، آزمایش های عملی ، نمایش ها ، تشریح بدن ، وظایف بیمارستان و درمان بیماران در زمان واقعی و کلینیک ها ، عملیات جراحی می باشد.

دوره های پری مدیکال پزشکی چین

متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی که نمرات آن ها پایین تر از حد نصاب برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین است ملزم به حضور در دوره های پری مدیکال هستند ، این دوره های پری مدیکال در دانشگاه های پزشکی چین برگزار می شوند و مدت زمان این دوره ۱ ترم است ، ۲ برنامه برای پری مدیکال در ماه مارس و ژوئن وجود دارد ؛ برنامه مارس تا ژوئن ادامه دارد در حالی که برنامه ژوئن تا اوت ادامه دارد.

دوره های پری مدیکال پل ارتباطی دانش آموزان را از دبیرستان به دانشگاه ارائه می دهد ، این برنامه دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا پایه های خود را در علوم طبیعی و پیش پزشکی پزشکی تثبیت کنند که این امر همچنین پیشرفت انگلیسی دانشگاهی و حرفه ای و همچنین مهارت های روزمره زبان چینی را تسهیل می کند.

دوره پری مدیکال همچنین پایه محکمی را برای دانشجویان بین المللی ایجاد می کند که آنها را قادر می سازد از دبیرستان به پزشکی یا برنامه BDS منتقل شوند.

دوره های پری مدیکال پزشکی چین

دوره های اصلی پری مدیکال در چین

برنامه پری مدیکال به ترتیب از چهار ماژول تشکیل شده است که شامل ماژول یادگیری مقدماتی ، ماژول یادگیری انگلیسی ، ماژول تماس پزشکی و ماژول روزانه چینی است.

الف) ماژول روزانه چینی دانش دانشجویان بین المللی را در گوش دادن و صحبت کردن به زبان چینی افزایش می دهد که به آنها کمک می کند مهارت های پایه ارتباطی را تسلط داشته و راحتی زندگی در چین را فراهم کنند.

ب) ماژول یادگیری زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا به انگلیسی دانشگاهی و پزشکی تسلط کافی داشته باشند.

انگلیسی دانشگاهی مستلزم آموزش دانشجویان برای استفاده مناسب از زبان برای مطالعه ، به ویژه در مهارت های نوشتاری و خواندن آکادمیک دانشجویان از نظر دقت دستوری ، انسجام ، انسجام و غیره زمینه در زمینه های موضوعی اصلی که به طور کلی در یک دانشگاه وجود دارد ، مانند پیشوند های پزشکی ، پسوند ها ، ترکیب فرم ها و غیره است.

ج) ماژول یادگیری مقدماتی به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا دانش و درک خود را از موضوعات اصلی علوم مانند ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و پزشکی پایه ارزیابی کنند.

د) ماژول آمادگی پزشکی شامل انواع کارگاه ها ، بحث های گروهی و آموزش است که دانش آموز مشتاق را برای داشتن دانش تحصیل در پزشکی غنی می کند ، دانشجویان همچنین می توانند از آزمایشگاه های پزشکی و بیمارستان های دانشگاه بازدید کنند که به آنها امکان می دهد چالش های پیش روی خود را تجزیه و تحلیل کنند.

 

تحصیل به صورت حضوری و آنلاین

دوره پری مدیکال در چین در برخی دانشگاه های این کشور به صورت آنلاین نیز برگزار می شود ، اگر دانشجو بتواند به چین بیاید می تواند در دوره های حضوری در پردیس دانشگاه ها شرکت کنند ، در غیر این صورت کلیه کلاس ها بصورت آنلاین ارائه می شوند.

سنجش و ارزیابی پس از پایان دوره پری مدیکال

امتحانات نهایی در اواسط سپتامبر ۲۰۲۱ برگزار می شود ، پانل ارزیابی یک ارزیابی دقیق از نمرات آزمون انجام می دهد و نتایج را بر اساس آن دانش آموز برای ورود به برنامه پزشکی ، BDS ، تصویربرداری پزشکی ، بیهوشی در دانشگاه های مورد نظر اعلام می کند و پس از آن یک گواهی به فرد اعطا می شود که شامل:

 • گواهی پس از اتمام موفقیت آمیز پیش برنامه و قبولی در تمام امتحانات.
 • گواهی تحصیل پس از اتمام دوره PBPME صادر شده اما در همه امتحانات قبول نشده است.
 • در صورت عدم شرکت در امتحانات ، هیچ گواهی صادر نمی شود.

افراد واجد شرایط برای حضور در دوره پری مدیکال

 • شهروند غیر چینی
 • سن ۱۸ تا 28 سال بسته به دانشگاه ( زیر ۱۸ سال باید نامه والدین را تأیید کند که توسط سفارت تأیید شده است)
 • حداقل فارغ التحصیل دبیرستان (یا معادل آن)
 • نتیجه دبیرستان ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی نباید کمتر از ۱۰-۱۵٪ از نمرات مورد نیاز ورودی برنامه های کارشناسی پزشکی در دانشگاه مورد نظر باشد.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای درخواست دوره پری مدیکال

 • گذرنامه (صفحات دارای عکس و آدرس)
 • ترجمه دیپلم دبیرستان (یا مدرک معادل آن)
 • ترجمه ریزنمرات دبیرستان (یا ریز نمرات علمی معادل آن)
 • گزارش معتبر آزمون های مهارت زبان انگلیسی ( در صورت نیاز )
 • گزارش معاینه پزشکی یا گواهی سلامت
 • گواهی سوابق غیر کیفری یا همان عدم سوء پیشینه

هزینه دوره پری مدیکال در چین

این هزینه برای ورود به دوره پیش از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین وابستگی بسیار زیادی به دانشگاه انتخابی شما دارد و می تواند بین 2500 دلار تا 4500 دلار متغییر باشد، از این رو حتماً با مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در این مورد مشورت کنید تا اطلاعات به روز در اختیار تان قرار بگیرد.

شرایط تحصیل پزشکی در چین

Condition study medicine

شرایط تحصیل پزشکی در چین

برای تحصیل در رشته پزشکی اتمام دوره دبیرستان ضروری است و متقاضیان خارجی می توانند با ارائه مدرکی که معادل دیپلم دبیرستان چین است برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام کنند. یکی از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های پزشکی چین محدودیت سنی است که در بخش های بعدی با این محدودیت سنی برای پذیرش آشنا خواهیم شد.

برنامه تحصیل پزشکی در چین شامل سه بخش :

دوره های فرهنگ و علوم طبیعی چین : به منظور تسهیل یادگیری و زندگی آنها در چین و تماس با بیماران در عمل پزشکی ، زبان چینی باید یک دوره اجباری در کل برنامه پزشکی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی در چین باشد.

علوم پایه پزشکی ، علوم رفتاری ، علوم انسانی ، علوم اجتماعی و اخلاق پزشکی ، پزشکی پیشگیری و پزشکی بالینی ، همچنین گذراندن امتحانات این دوره ها به ترتیب لازم است.

کارآموزی : موسسات باید با دقت ، ترتیب معقول کارآموزی را سازمان دهند ، مدت زمان کارآموزی یک سال (حداقل ۴۸ هفته) است.

از دیگر شرایط تحصیل در رشته پزشکی در چین می توان به معدل دیپلم اشاره کرد ، این باور وجود دارد که دانشجویان با نمرات خوب می توانند بسیاری از موارد را در دانشگاه نشان دهند با چنین فرصتی این امر مستلزم داشتن نمره متوسط ۷۰ درصد به بالا است ، همچنین دانش آموزان باید در دسته ای از موضوعات مانند زیست شناسی ، فیزیک و شیمی نمرات خوب داشته باشند.

کارآموزی برای تحصیل پزشکی در چین

دوره کارآموزی در سال ۶ با مدت زمان ۱ سال (حداقل ۴۸ هفته) ترتیب داده می شود ، دانشجویان می توانند دوره کارآموزی / آموزش را در چین ، کشور خود یا هر کشور دیگر انجام دهند ؛ در طول دوره کارآموزی ، شهریه ۴۰،۰۰۰ یوان در سال است.

الزامات تحصیل رشته پزشکی در چین

از دیگر الزامات تحصیل پزشکی در چین می توان به پر کردن فرم درخواست هنگام درخواست اشاره کرد زیرا اطلاعات مهم مورد نیاز است ، لازم است اطلاعات معتبری را به دانشگاه ارائه دهید و در صورت اضطراری می توان با والدین یا سرپرستان برای کسب اطلاعات بیشتر با آنها تماس گرفت.

همچنین با داشتن ایمیل معتبر ، در صورت پذیرش یا عدم پذیرش ، به راحتی می توان با دانشجویان تماس گرفت ، پیشنهاد داده می شود افراد متقاضی زبان چینی را یاد بگیرند حتی اگر برنامه های آنها به زبان انگلیسی تدریس می شوند ، چرا که دانشجویان پزشکی برای گذراندن دوره های کلینیکی و کارهای عملی در چین به زبان چینی نیاز دارند ، آنها باید بدانند که چگونه با بیماران ارتباط برقرار کنند.

الزامات تحصیل پزشکی در چین دانش آموزان را مجبور می کند که بر روی تحصیلات و مهارت های زبان چینی خود تمرکز کنند زیرا این امر برای آنها مهم است ؛ علاوه بر این ، همچنین به دانشجویان توصیه می شود که به سختی از زندگی خود در چین برای تجارب پزشکی و همچنین سایر تجربیات زندگی استفاده کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای اطلاع از مدارک کلی مورد نیاز تحصیل پزشکی در چین شماره خود را درج تمایید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

Condition study dentistry

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

برنامه دندانپزشکی یکی از رشته های مورد علاقه در علوم پزشکی است که فرد را قادر می سازد که به یک دندانپزشک واجد شرایط تبدیل شود، برنامه درسی BDS در چین در حال حاضر یکی از برنامه های جذاب برای دانشجویان بین المللی است. این برنامه در برخی از دانشگاه های پزشکی چین به زبان انگلیسی متوسط تدریس می شود ، آموزش پزشکی در سیستم چین به شدت با افزایش تقاضای دانشجویان بین المللی برای پیوستن به برنامه BDS چین ارتباط دارد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در چین

امروز برنامه تحصیل دندانپزشکی در چین با توجه به استانداردهای بین المللی بررسی شده است ، دوره های اصلی در برنامه درسی BDS در چین شامل آناتومی عمومی ، بافت شناسی و جنین شناسی ، داروسازی عمومی ، فیزیولوژی ، آسیب شناسی عمومی ، بیو شیمی ، میکروبیولوژی دهان و مورفولوژی دندان است.

دندانپزشکی عمومی ، پروتزهای دندانی ، جراحی عمومی ، دندانپزشکی جراحی ، آسیب شناسی دهان ، جراحی فک و صورت ، علم مواد دندانپزشکی ، دندانپزشکی عمومی و پیشگیری ، پریودنتولوژی و طب دهان ، ارتودنسی این دوره ها به زبان انگلیسی با اساتید برجسته تدریس می شوند.

صلاحیت اساسی برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در چین در ادامه نشان داده می شود ، دانشگاه های پزشکی چین به متقاضیان با سن بیش از ۱۸ سال اجازه می دهند برای پذیرش در رشته دندانپزشکی اقدام کنند ، با این حال ، آ نها باید دوره ۱۲ساله دبیرستان را با نمرات خوب به پایان برسانند ؛ این دیپلم دبیرستان باید شامل دروس فیزیک ، زیست شناسی و شیمی به عنوان دروس اجباری باشد.

 • آخرین تاریخ درخواست دندانپزشکی در چین معمولاً ۳۰ سپتامبر می باشد و البته بستگی به دانشگاه دارد
 • حداقل نمره مورد نیاز ۶۰ یا ۷۰ درصد به بالا در دروس فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی است
 • در میان تمام دروس ، زبان انگلیسی به عنوان یک زبان اجباری است و سطح خوب برای تحصیل در این رشته مورد نیاز است.
 • متقاضیانی که زبان رسمی آنها انگلیسی نیست ملزم به ارائه گواهینامه زبان هستند معمولاً
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

چین در حال توسعه است ، یک رقیب بزرگ در جهان برای صنایع ، اقتصاد و آموزش عالی است ، این کشور بسیار مقرون به صرفه است ، هزینه زندگی و شهریه به طور متوسط در مقایسه با سایر کشور ها بسیار کمتر است.

دولت چین برای به دست آوردن اعتبار بین المللی بیشتر در زمینه آموزش سرمایه گذاری می کند ، بنابراین ، شما فرصتی برای تحصیلات عالی با قیمت متوسطی را خواهید داشت که از پس آن برمی آیید.

علاوه بر این ، بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان تحصیل در چین را برای فرصتی برای ملاقات با مردم از سراسر جهان و گسترش شبکه خود انتخاب می کنند ، به عنوان دومین اقتصاد بزرگ در جهان ، فقط یک قدم فاصله از ایالات متحده ، نه تنها کار در این کشور بسیار سود آور خواهد بود ، بلکه تحصیل در چین نیز چنین خواهد بود.

هزینه درخواست و شهریه تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در چین

هزینه درخواست برای رشته های مختلف برای مقاطع مختلف در هر دانشگاه از ۹۰ دلار تا ۱۵۰ دلار متغیر است ، به طور معمول بیش از ۲۰۰ دلار نیست.

در میان تمام برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه ها ، پزشکی ممکن است گران ترین برنامه در مورد هزینه های درخواست باشد ؛ علاوه بر این ، هر چه رتبه دانشگاه بالاتر باشد هزینه تحصیل بیشتر خواهد بود ؛ با این حال ، شهریه دانشگاه های چین در مقایسه با خیلی از کشورهای دیگر بسیار کم است.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های مختلف چین

 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه شانتو ۵۲۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۶۰۰۰۰ یوان برای ۵ سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه نانجینگ ۳۴۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۰۴۰۰۰ یوان برای ۶ سال تحصیل است.
 • هزینه در رشته پزشکی در دانشگاه جحیانگ ۴۲۸۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۵۶۸۰۰ یوان برای ۶ سال می باشد.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه فودان ۳۵۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۱۰۰۰۰ یوان برای۶ سال است.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی گوانگجو ۳۰۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۱۸۰۰۰۰ یوان برای ۶ سال است.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی کپیتال ۳۵۰۰۰ یوان برای هر سال است که ۲۱۰۰۰۰ یوان برای ۶ سال است.
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اطلاعات مجانی و ارزیابی اولیه شما در مشاوران تلفنی موسسه رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه اسکان دانشجویان

ظاهراً شانگهای و پکن به عنوان گرانترین شهر های چین شناخته می شوند ، در مکانهایی مانند تیانجین ، جیانگ سو یا سیچوان می توان نرخ کمتری دریافت کرد ، رایج ترین گزینه های مسکن در چین عبارتند از:

سالن های اقامت دانشجویی – قیمت ها بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ دلار در ماه است.

اجاره آپارتمان – نرخ متوسط برای آپارتمان یک خوابه بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه است (بستگی به شهر ، موقعیت آپارتمان و امکانات موجود دارد).

اقامت در خانه – بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ دلار در ماه.

پانسیون های شبانه روزی – معمولا توسط دانشجویان بین المللی به عنوان گزینه موقت انتخاب می شود ، قیمت برای یک اتاق خصوصی با ۱۸ دلار آمریکا برای هر شب شروع می شود.

کلیه خوابگاه ها ( عمدتا اقامتگاه های دانشجویی و آپارتمان ها ) به سپرده نیاز دارند که بین ۳۰۰ تا ۴۶۰ دلار است و صورت حساب های کمکی حدود ۵۰ دلاربرای هر ماه در مورد آب ، گاز و برق می شود.

باتوجه به شیوع ویروس کرونا از سال 1398، کشور چین مرزهای خود را بست و هیچ ویزای تحصیلی را صادر نکرده است، از این رو شما می توانید ویزاهای اخذ شده توسط تیم اجرایی شرکت مهاجرتی رجبی مربوط به قبل از پاندمی کرونا را ببینید و برای دیدن برخی مصاحبه ها به بخش “ما تا حالا چیکار کردیم” بروید.

در صورتی که علاقه به سایر رشته های زیرشاخه پزشکی در چین دارید، حتماً مقالات زیر را بخوانید.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل پزشکی در چین

طبق آمار ، بیش از ۱۰ هزار دانشجوی خارجی هر ساله برای تحصیل در رشته پزشکی به چین سرازیر می شوند ، ثبت نام و تحصیل پزشکی از برنامه چین (لیسانس پزشکی و کارشناسی جراحی) در چین از سال ۲۰۰۴ به بعد اهمیت بیشتری یافته است و دروس در دانشگاه های پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می شوند ، بنابراین برای پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور تسلط به زبان انگلیسی الزامی است.

مدارک معتبر برای پذیرش در رشته پزشکی به زبان انگلیسی مدرک تافل و یا آیلتس است ، باید توجه داشت که از مدت زمان شرکت در آزمون و دریافت مدرک ۲ سال نگذشته باشد ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در رشته پزشکی در برخی دانشگاه ها ۵٫۵ و در برخی دانشگاه ۶ است و برخی دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان نیست، البته آن دسته از افراد که دارای مدرک زبان نیستند باید در کالج برای کسب مهارت زبان انگلیسی شرکت کنند.

مدرک زبان و محدودیت سنی تحصیل پزشکی در چین
اگر چه دانش زبان چینی برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی چین الزامی نیست اما برای فارغ التحصیلی لازم است و بایستی در طول تحصیل خود این زبان را فراگیرید ، البته اگر قصد تحصیل به زبان چینی را دارند می توانند در دوره های زبان چینی در این کشور شرکت کرده و پس از کسب مهارت برای تحصیل به این زبان اقدام کنند.

محدودیت سنی برای تحصیل در رشته پزشکی

همان گونه که پیش از این بیان شد محدودیت سنی برای فرصت تحصیل رشته پزشکی در چین وجود دارد ، بسیاری از افراد محدودیت سنی پایین را گذرانده اند و می خواهند پس از فارغ التحصیلی در کشور خود تحصیلات پزشکی در چین را انجام دهند.

به طور کلی محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در این کشور بین 18 تا 25 سال است ، اما تعداد کمی از دانشگاه ها به دانشجویان با سن بالاتر مانند ۲۸ یا ۳۰ سال اجازه می دهند و اینها دانشگاه پزشکی چین و دانشگاه جیانگشو هستند ، محدودیت سنی پایین تر نیز باعث نگرانی دانش آموزان می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی در چین با مدرک دیپلم

برای پذیرش دانشجویان خارجی در رشته پزشکی متقاضیان باید مستقیما درخواست پذیرش خود را ارائه دهند ، نکته جالب توجه این این است که بر خلاف ایران و سایر کشور ها برای پذیرش در رشته های پزشکی شرکت و قبولی در آزمون ورودی یا کنکور نیاز نیست و متقاضی فقط باید گواهی پایان دوره دبیرستان یا مقاطع A و سایر گواهی های معادل آن را ارائه دهد.

البته معدل نقش تعیین کننده ای برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را دارد ، پس متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی در چین بایستی از نمرات خوب یعنی ۶۰ درصد به بالا در دروس مورد نیاز برای پذیرش ( ریاضی ، فیزیک ، زیست و شیمی ) برخوردار باشند و معدل بالای ۱۵ برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور مورد نیاز است.

متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی با مدرک دیپلم می توانند در دوره پری مدیکال که پیش از این معرفی شد ، شرکت کنند و خود را آماده تحصیل در رشته پزشکی نمایند.

همچنین لازم است مدرک دبیرستان و ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی افراد متقاضی به صورت رسمی به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه شود و با سایر مدارک برای دانشگاه مورد نظر ارسال کرده تا مورد تایید قرار گیرد.

پس از پذیرش در دانشگاه های پزشکی از همان سال اول تحصیل دوره های زبان چینی برای دانشجویان ارائه می شود چرا که برای فارغ التحصیلی دانشجو بایستی در آزمون HSK شرکت کرده و نمره حد نصاب را دریافت کند.

تأیید صلاحیت برای پذیرش با مدرک دیپلم در چین

دانشگاه مورد نظر برای تحصیل یک بررسی جامع از هویت خارجی فرد متقاضی ، دیپلم دبیرستان ، عملکرد تحصیلی ، مهارت زبان ، اظهارات شخصی ، توصیه ها و فعالیت های فوق برنامه انجام می دهد و پس از آن یک مصاحبه را تنظیم می کند.

برای آن دسته از متقاضیانی که تأیید صلاحیت را قبول می شوند ، کالج یا مدرسه مربوطه از اواسط تا اواخر ماه مه ارزیابی مصاحبه ویدیویی (از طریق اسکایپ) را انجام می دهند ، این مصاجبه بر توانایی ارتباط زبان ، شایستگی کلی دانش آموزان و غیره متمرکز است.

تصمیم پذیرش بر اساس تأیید صلاحیت متقاضی و نتایج ارزیابی مصاحبه و همچنین انتخاب برنامه آنها خواهد بود.

نتیجه درخواست در اواسط ماه ژوئن در سیستم درخواست دفتر پذیرش منتشر خواهد شد ؛ اعلامیه های پذیرش و فرم های ویزای دانشجویی (JW202) برای متقاضیان موفق از ژوئیه ۲۰۲۱ از طریق پست ارسال می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در چین

اگر چه هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی چین مقرون به صرفه و پایین است ، اما روش هایی وجود دارد که علاقمندان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین می توانند هزینه تحصیل خود را به حداقل برسانند و یا حتی به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند ، البته باید توجه داشت که پذیرش سریع و به موقع می تواند شانس شما را برای استفاده از این روش ها افزایش دهد.

مطالعه سخت و آماده شدن زود هنگام برای درخواست دانشگاه می تواند به شما نسبت به سایر متقاضیان برتری دهد ، از این طریق می توانید یک پروفایل و رزومه علمی قدرتمند ایجاد کنید که جایگاه شما را در هر دانشگاهی که برای درخواست خود انتخاب می کنید تضمین کند و بتوانید به صورت رایگان در چین تحصیل کند.

درخواست زود هنگام یک عامل حیاتی در ورود به دانشگاه مورد نظر شماست ؛ همانطور که با هزاران متقاضی دیگر رقابت می کنید ، گرفتن درخواست شما در میان اولین مواردی که توسط پانل بررسی دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد ، می تواند شانس پذیرش شما را افزایش دهد ، در ادامه با روش های موجود برای تحصیل رایگان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا می شویم.

دریافت بورسیه تحصیلی و کمک هزینه

دانشجویان بین المللی محصل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در چین از این فرصت های زیادی برخوردار هستند تا دوره تحصیلی خود را به صورت رایگان در چین بگذرانند ، این کشور دارای ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی مختلف در دولت و بخش خصوصی است و بورسیه های تحصیلی بسیاری برای تحصیل دانشجویان ایرانی در چین طراحی شده است.

علاوه بر این بورسیه های دانشگاه های مختلف پزشکی بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی در چین ارائه می کنند که در بخش های بعدی با این بورسیه تحصیلی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی آشنا می شویم.

پذیرش در دانشگاه های ارزان چین

اگر چه بورسیه تحصیلی می تواند دانشجویان بین المللی را به آزادی مالی برساند و افراد بتوانند به صورت رایگان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل کنند.

ممکن است اکثر دانشجویان بین المللی آنقدر خوش شانس نباشند که در یک برنامه بورسیه پذیرفته شوند ، دلیل این امر رقابت فشرده و دشواری واجد الشرایط بودن بورسیه های تحصیلی است ، پس می توانید از میان دانشگاه های ارزان قیمت چین یک گزینه را انتخاب کرده و برای پذیرش اقدام کنید البته به طور قطع پذیرش در این دانشگاه ها نیز آسان نیست.

در صورت پذیرش در این دانشگاه ها دانشجویان می توانند با شرکت در کار آموزی ها درآمد دریافت کنند که از این راه بخشی از هزینه تحصیل خود را کاهش دهند ، البته باید توجه داشت که دانشجویان بین المللی پیش از این مجاز به کار در چین نبودند ، اما در حال حاضر مجاز به کارآموزی هستند البته به شرط آن که از دانشگاه خود اجازه بگیرند.

advantages

مزایای تحصیل پزشکی در چین

تا این بخش از مقاله با ویژگی های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا شدیم و به طور قطع متوجه شدید که چین می تواند یک گزینه مناسب برای تحصیل ایرانیان در رشته های پزشکی و دندانپزشکی باشد ، البته تحصیل در هر نقطه ای از جهان مشکلات و چالش های خود را دارد که چین نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه مزایای تحصیل پزشکی در چین را بیان خواهیم کرد ، این ها دلایل و عواملی است که باعث افزایش تعداد دانشجویان بین المللی می شود که به برنامه پزشکی در کالج های پزشکی مختلف در چین می پیوندند.

مزایای تحصیل پزشکی در چین

هزینه کم تحصیل و زندگی در چین

اولین دلیل ذکر شده توسط دانشجویان پزشکی پایین بودن هزینه تحصیل است ، هزینه تحصیل مقرون به صرفه برای تحصیل پزشکی در چین این امید را به اکثر جوانان از سراسر جهان می دهد که به آرزوی روزمره خود یعنی پزشک شدن دست یابند.

کیفیت بالا و شناخت بین المللی

کیفیت آموزش پزشکی ضروری است ، مخصوصا برای شخصی که با زندگی و سلامتی شخص دیگری سر و کار دارد ، برنامه پزشکی در دانشکده های پزشکی چین از استاندارد های بین المللی پیروی می کند ، اساتید واجد شرایط و باتجربه برنامه را جذاب می کنند.

چین در تلاش است تا دانشگاه های کلاس جهانی بیشتری با دانشکده های پزشکی ایجاد کند و سرمایه گذاری زیادی در آموزش عالی ، به ویژه در پزشکی انجام دهد ، بسیاری از دانشگاه ها برای تأمین نیاز های دانشجویان بین المللی ، برنامه های مدرک پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

شکی نیست که دانشکده های پزشکی چین پزشکان جوان تر با مهارت کافی و رقابت بهتر از برخی از دانشکده های پزشکی در کشور های غربی تولید می کنند.

روند پذیرش سریع پزشکی

آزمون ورودی پزشکی در کالج های پزشکی و سایر شرایط پذیرش پزشکی در بسیاری از کشور ها سبلب دشواری روند پذیرش در دانشگاه های پزشکی می شوند ، اما اکثر کالج های پزشکی در چین هیچ آزمون ورودی پزشکی ندارند ، این باعث می شود دانشجویان بین المللی بلافاصله پس از ثبت نام دوره های پزشکی خود را شروع کنند ، دوره های پزشکی شامل دوره های تئوری و دوره های عملی است که بیشتر در بیمارستان ها یا آزمایشگاه ها برگزار می شود.

فرصت های بورسیه تحصیلی

عامل دیگری که توسط اکثر دانشجویان به عنوان مزایای تحصیل پزشکی در چین ذکر شده است این است که در چین هنگامی که نمره خوبی کسب کنید می توانید بورسیه تحصیلی پزشکی یا برخی از معافیت هزینه ها را در طول تحصیل دریافت کنید.

فراگیری طب سنتی

مدارس پزشکی چین علاوه بر آموزش طب مدرن ، در مورد طب سنتی و فنون پزشکی باستانی مانند طب سوزنی نیز به دانشجویان آموزش می دهند ، این معمولا در سایر کشور ها وجود ندارد و فرصت خوبی برای گسترش درک شما است.

چشم انداز آینده پزشکی در چین

دانشکده های پزشکی در برنامه های پزشکی انگلیسی، دوره زبان چینی را نیز برای همه دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، این به عنوان یک مهارت دیگر در پزشکی محسوب می شود ، زیرا درک بهتر زبان چینی آنها را به سمت انجام بهتر تمرین یا کارآموزی در بیمارستان در چین سوق می دهد ، جایی که آنها به راحتی می توانند با بیماران خود ارتباط برقرار کنند و درمان خوبی را بر اساس شرایط بیمار ارائه دهند.

نه تنها در چین ، همانطور که می دانیم تجارت چینی از جمله حوزه های پزشکی و بهداشتی در حال رشد و گسترش در سراسر جهان است ، فارغ التحصیلان پزشکی که در چین تحصیل کرده اند توانایی زیادی برای کار با زبان چینی در زمینه پزشکی دارند در کشور خود یا هرجای دیگر دارند.

مدت زمان تحصیل پزشکی در چین

برنامه پزشکی برای دانشجویان بین المللی در بیشتر دانشگاه های پزشکی در چین ۶ سال است که شامل ۵ سال برای دوره های پزشکی و یک سال برای کارآموزی در بیمارستان است ، این برنامه به گونه ای طراحی شده است که یک دانشجوی پزشکی موفق می تواند مستقیما وارد عمل پزشکی شود.

داشتن دانش پزشکی و مهارت بالینی برجسته برای پاسخگویی به نیازهای پزشکی در کشور خود یا سایر کشورها باعث افزایش اعتماد به نفس دانشجویانی می شود که درجه پزشکی را در چین گذرانده اند.

پس از اتمام دوره های مورد نیاز پزشکی و کارآموزی پزشکی ، فارغ التحصیلی پزشکی در ژوئن هر سال در بیشتر دانشگاه ها ، کالج ها و مدارس پزشکی در چین انجام می شود.

معایب تحصیل پزشکی در چین

Disadvantages

معایب تحصیل پزشکی در چین

ضمن بررسی مزایای تحصیل در چین ، نمی توانیم از مشکلات چشم پوشی کنیم ، در اینجا چندتا از معایب ارائه شده که شما باید قبل از پذیرش از آن ها مطلع شوید.

 • درصد کم قبولی در دانشگاه های پزشکی چین : دانشجویانی که دوره های پزشکی را در چین می خوانند در قبولی در آزمون FMGE با مشکل روبرو می شوند ، این آزمونی است که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی برای ثبت نام در MCI باید واجد شرایط شوند.
 • نیاز به یادگیری یک زبان جدید وجود دارد : دانشجویانی که از خارج از کشور می آیند باید زبان محلی را یاد بگیرند ، بیشتر دانشجویان بین المللی با این مانع زبانی بین آنها و بومیان روبرو هستند و با توجه به سنگینی تحصیل پزشکی ، دانشجویان باید یک بار دیگر مسئولیت یادگیری زبان جدید را به عهده بگیرند ، در طی دوره کارآموزی در بیمارستان ها ، دانشجویان بین المللی از مترجم استفاده می کنند تا با بیمار ارتباط برقرار کنند.
 • عادات و رسوم غذایی متفاوت : یکی از بزرگ ترین مشکلات برای دانشجویان ایرانی در چین عادات غذایی ساکنان این کشور است ، البته می توان غذا های غربی و دیگر رستوران ها در این کشور یافت اما هزینه آن ها نسبتا بالا است.
 • در دسترس بودن گزینه های بهتر: اگر به دنبال تحصیل پزشکی در خارج از کشور به مدت ۵ سال هستید ، گزینه های دیگری مانند بنگلادش ، روسیه ، اوکراین و فیلیپین نیز می توانند مورد بررسی قرار گیرند.

مدارک مورد نیاز جهت پذیرش رشته پزشکی در چین

 • فرم درخواست دانشجویان بین المللی ، که باید به زبان چینی یا انگلیسی تکمیل و امضا شود ، و پس از ثبت نام آنلاین بصورت خودکار تولید می شود.
 • دیپلم دبیرستان یا گواهی فارغ التحصیلی پیش بینی شده
 • ریز نمرات تحصیلات دبیرستان
 • گواهی مهارت زبان
 • تصویر گذرنامه
 • آدرس پستی و شماره تلفن دقیق دائمی شما (برای دریافت اصل jw202 و نامه پذیرش لازم است).
 • فرم معاینه پزشکی تکمیل شده به زبان چینی یا انگلیسی همراه با مهر بیمارستان ( نتایج معاینه پزشکی به مدت ۶ ماه معتبر است )
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین
 • بیانیه تضمین حمایت مالی و اسناد پشتیبان آن که به زبان چینی یا انگلیسی تکمیل شده اند و گواهی می دهند متقاضی بودجه کافی برای پوشش شهریه ، محل اقامت خود ، هزینه های زندگی و سفر های بین المللی در طول تحصیل در چین دارد ، فقط خود متقاضی یا خانواده اش می توانند به عنوان حامی مالی عمل کنند ، این بیانیه باید همراه با کپی پاسپورت یا گواهی شناسایی معتبر حامی مالی باشد.
 • گزارش عدم سو پیشینه کیفری : متقاضی باید یک گواهی معتبر عدم سو پیشینه کیفری صادر شده توسط مقامات امنیتی عمومی محلی را که معمولا ظرف ۶ ماه قبل از تاریخ ارسال درخواست صادر می شود ، ارائه دهد.

شرایط مدرک دیپلم دبیرستان برای پذیرش در رشته پزشکی در چین

 • مدارک تحصیلی دبیرستان باید توسط مقامات آموزشی کشور صادر کننده یا از طریق سیستم خدمات آنلاین (http://zwfw.cscse.edu.cn/) دارای مرکز خدمات آموزش خارج از کشور وزارت آموزش چین تأیید شوند.
 • دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان باید گواهی پایان تحصیلات را که توسط دبیرستان های آنها صادر شده ارائه دهند ، آنها باید قبل از ورود به دانشگاه مورد نظر خود در چین در سپتامبر ۲۰۲۱ دیپلم دبیرستان را دریافت کنند.
 • اصل مدارک تحصیلی و مدارک صدور گواهینامه باید پس از ثبت نام در دانشگاه مورد نظر برای تأیید در دسترس قرار گیرد. شرایط ریز نمرات دبیرستان برای پذیرش در رشته پزشکی در چین
  دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان باید ریزنمرات تحصیلی مربوط به هر سال دبیرستان را تا به امروز ارائه دهند.
 • فارغ التحصیلان دبیرستان باید مجموعه کاملی از مدارک تحصیلی را ارسال کنند.
 • گزارش نتایج آزمون سراسری کالج ملی یا آزمون های استاندارد پذیرفته شده بین المللی ، به عنوان مثال UEC / A Level / AP / IB / SAT / ACT برای پذیرش در رشته پزشکی قابل قبول است.

بیانیه شخصی برای دریافت پذیرش در رشته پزشکی در چین

بیانیه شخصی (حداقل ۸۰۰ کلمه) که باید شامل معرفی شخصی ، شرح تجربه آموزشی شخص ، انگیزه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین و برنامه تحصیل باشد ، انتظار می رود متقاضیان برنامه های متوسط چینی آن را به زبان چینی تحویل دهند ؛ از متقاضیان برنامه های انگلیسی زبان انتظار می رود آن را به زبان انگلیسی تحویل دهند.

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی

همانگونه تا کنون بیان شد چندین دانشگاه پزشکی چین برای جذب دانشجویان بین المللی و سهولت تحصیل آن ها در دانشگاه های این کشور رشته های پزشکی و دندانپزشکی و چندین رشته تحصیلی دیگر را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور چین ارائه مدرک آیلتس و یا تافل ضروری نیست ، در صورت عدم وجود مدرک زبان می توان در دوره های زبان ارائه شده در چین مانند دوره پری مدیکال شرکت کرد و مهارت مورد نیاز را کسب کرد.

شاید از این موضوع اطلاع نداشته باشید ، اما از سال ۲۰۰۷ دولت چین تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های پزشکی این کشور را مجاز کرده و حال حاضر ۴۵ دانشگاه این کشور رشته پزشکی را کاملا به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، بنابراین برای تحصیل پزشکی در چین به زبان انگلیسی محدودیت انتخاب وجود دارد.

اگر وقت و تمایل به فراگیری زبان چینی دارید ، توصیه می کنیم این زبان را فرا گرفته سپس برای تحصیل در دانشگاه های چین اقدام کنید زیرا در های بیشتری برای شما باز خواهد شد ، البته در صورت تحصیل به زبان انگلیسی یکی از دروس مهم در دانشگاه های چین زبان و فرهنگ چینی خواهند بود و تسلط به زبان چینی از مهم ترین فاکتور های فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی در چین است.

دانشگاه های پزشکی چین با امکان تحصیل به زبان انگلیسی

علاوه بر دانشگاه هایی که در بخش بهترین دانشگاه های پزشکی چین معرفی شدند در ادامه تعدادی از دانشگاه های ارائه کننده رشته پزشکی به زبان انگلیسی را معرفی خواهیم کرد.

 • Jilin University
 • China Medical Universit
 • Dalian Medical University
 • Tianjin Medical University
 • Shandong Medical University
 • Xinjiang Medical University
 • Jiangsu University
 • Wenzhou Medical University
 • Huazhong University of Science & Technology
 • Southern Medical University
 • Jinan University
 • Guangxi Medical

تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی

از آن جا که زبان رسمی کشور چین زبان ماندارین است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان چینی ارائه می شوند ، در صورت تمایل به تحصیل به زبان چینی گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد و شهریه تحصیل کمتر از شهریه تحصیل به زبان انگلیسی خواهد بود.

برای تحصیل به زبان چینی در دانشگاه های چین تسلط به زبان چینی مورد نیاز نیست ، برای اثبات تسلط به این زبان شرکت در آزمون HSK و ارائه مدرک قبولی در این آزمون مورد نیاز است.

HSK یا آزمون مهارت چینی یک آزمون استاندارد بین المللی است که مهارت زبان چینی را ارزیابی و رتبه بندی می کند ، این آزمون توانایی های غیر چینی های بومی در استفاده از زبان چینی در زندگی روزمره ، دانشگاهی و شغلی آنها را ارزیابی می کند.

افرادی که به این زبان تسلط ندارند می توانند در دوره زبان در چین شرکت کنند و دانش زبان چینی خود را افزایش داده و برای دریافت مدرک HSK شرکت کنند.

تحصیل پزشکی در چین به زبان چینی

شرایط مهارت زبان چینی برای تحصیل به زبان چینی

متقاضیان برنامه های علوم انسانی ، اقتصادی ، مدیریت و حقوق باید گواهی مهارت چینی از باند ۵ HSK با نمره ۲۱۰ یا بالاتر داشته باشند ؛ متقاضیان برنامه های علوم ، مهندسی و پزشکی باید گواهی HSK band 4 با نمره ۲۱۰ یا بالاتر داشته باشند ، البته متقاضیانی که در دوره تحصیلات دبیرستان خود تمام دوره های زبان چینی را گذرانده باشند از شرط گواهینامه HSK مستثنی هستند ، اما باید یک گواهینامه راهنمایی متوسط از دبیرستان ارائه شود.

فرم JW202 برای ویزا چیست؟

طبق قوانین چین دانشجویان خارجی که در چین تحصیل می کنند باید برای ورود به این کشور باید ویزای دانشجویی داشته باشند ، با نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های چین که سند مورد نیاز درخواست ویزا برای تحصیل در چین یعنی فرمJW202 است.

دانش آموزان برای ویزای دانشجویی به سفارت یا کنسولگری چین مراجعه کرده و درخواست خود را ارائه می کنند ، بعد از مقررات جدید که از اول سپتامبر ۲۰۱۳ اجرا می شود ، برای دانشجویانی که قصد تحصیل بیش از ۶ ماه در چین را دارند ، ویزای X-1 و برای کسانی که کمتر از ۶ ماه یا برابر آن هستند ، X-2 صادر می شود ، سفارت یا کنسولگری چین اختیار کامل را در تصمیم گیری در مورد صدور ویزا یا عدم صدور ویزا برای متقاضی دارد.

JW202 فرمی است که توسط دانشگاه چینی هنگام پذیرش ایجاد می شود ، پس از قبولی دانشگاه چین برای تحصیل در چین فرم JW202 را برای شما ارسال می کند.

فرم JW202 برای ویزا چیست؟

اهمیت فرم JW202 و JW201 برای ویزا

فرم JW201 برای کسانی است که با بورسیه تحصیلی کامل یا بورس تحصیلی جزئی در چین پذیرش می شوند در حالی که فرم JW202 برای کسانی است که با هزینه خود یا بورسیه های پوشش دهنده بخشی از هزینه تحصیل پذیرش می شوند ، واحد مجاز چینی کسی است که تصمیم می گیرد کدام یک را صادر کند ، نه تنها آنها برای اعمال ویزای دانشجویی (X-Visa) استفاده می شوند ، بلکه همچنین برای تمدید ویزای دانشجویی پس از ثبت نام دانشجو در دانشگاه استفاده می شود .

دانشجویان باید نسخه های اصلی هر دو سند را نگه داشته و به چین بیاورند ، فتوکپی این اسناد برای امور ویزا صلاحیت ندارد ، از آنجا که ویزای دانشجویی دارای یک دوره اعتبار است ، دانشجویان باید سفر را به طور منطقی ترتیب دهند و به موقع در دانشگاه ثبت نام کنند ، ورود خیلی زود به چین ممکن است منجر به انقضا ویزا قبل از زمان ثبت شده مشخص شود و دیر رسیدن همیشه چیدمان برنامه مطالعه را مختل می کند.

لطفا توجه داشته باشید که این فرم برای تحصیل طولانی مدت ( بیش از ۶ ماه) در چین صادر شده است و برای تحصیل کوتاه مدت (۶ ماه) ، دانشجویان می توانند با ویزای توریستی به چین بیایند.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با بهترین دانشگاه ها و انواع بورسیه ها و همچینن هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین آشنا شدید ، در زیر سوالات پر تکراری که متقاضیان از مشاوران ما پرسیده اند را پاسخ داده ایم ، شما هم می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های سایت مطرح کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

از مزیت های تحصیل پزشکی در چین ، همین ارائه دروس به زبان انگلیسی می باشد که خیلی ها متقاضی این کشور شده اند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های کشور چین ارائه مدرک آیلتس و یا تافل ضروری نیست

شهریه دانشگاه های پزشکی در کشور چین از خیلی کشورهای دیگه کمتر می باشد، اما به هر حال پرداخت با ارز کشوری دیگر است و این سبب زیاد شدن به پول ما می شود.

برای اثبات تسلط به این زبان شرکت در آزمون HSK و ارائه مدرک قبولی را می توان ارائه داد.

معدل بالای 15 برای تحصیل در رشته پزشکی در این کشور مورد نیاز است.

بله ، به طور کلی محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در این کشور بین 18 تا 25 سال است ، اما تعداد کمی از دانشگاه ها به دانشجویان با سن بالاتر مانند 28 یا 30 سال اجازه تحصیل می دهند.

در این مقاله مشاوران هلدینگ جقوقی مهاجرتی رجبی اطلاعات ضروری در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین را ارائه کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دیگر زمینه های مهاجرت با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز درتماس باشید، در نظر داشته باشید چنانچه تحصیل در این کشور را به قصد مهاجرت به چین انتخاب کرده اید، حتماً مقاله لینک شئه را بخوانید.

برای نتیجه گیری بهتر، حتماً مقالات زیر را برای مقایسه مطالعه نمایید.

22 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

 1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین فرشید گفت:

  سلام و درود .
  بنده فارغ التحصیل رشته تجربی با معدل کل 19.16 و کتبی 16.56 هستم . آیا کشور چین برای بنده مناسبه؟
  آیا بورسیه شامل حال بنده میشه . لطفا کامل توضیح بدین

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله میتوانید اپلای کنید و گزینه‌ مناسبی ست ولی در رشته پزشکی و دندانپزشکی بورسیه ندارند.

   با تشکر از سوال شما

 2. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین دکتر مهندس گفت:

  سلام بنده ۲۳ سالمه و لیسانس مهندسی پزشکی دارم و معدل کارشناسیم 16.22 و معدل دیپلمم 17.68 و معدل پیشم 17.80 هستش و آیلتس ندارم ولی در سطح حدودا متوسط رو به بالا تسلط دارم. حدود ۷۰۰ میلیون هم برای سال اول سرمایه دارم. آیا برای من امکان تحصیل پزشکی در یکی از دانشگاه های معتبر جهان وجود داره؟ در صورتی که بله چه شرایطی وجود داره؟ ممنونم.

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله می توانید در دانشگاه های کشور آلمان،فرانسه،مجارستان،لهستان و کانادا در رشته پزشکی تحصیل کنید که شرایط هریک از این کشورها متفاوت هست.

   با تشکر از سوال شما

 3. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین کیانا گفت:

  سلام خسته نباشید من بیست و دو سالمه و دیپلم تجربی دارم اما متاسفانه نمراتم فوق العاده پایین هست الان دارم برای دیپلم دوم اقدام میکنم قصد دارم سال دیگه رشته پزشکی در چین تحصیل کنم دیپلم دومم باید ریاضی باشه یا هر رشته دیگه ای باشه مشکلی نداره؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   با ارائه دیپلم ریاضی و انسانی هم امکان دریافت پذیرش وجود دارد، اما با توجه به اینکه تعداد دانشگاه هایی که با دیپلم انسانی پذیرش می‌دهند بسیار کم هست، بهتر است دیپلم ریاضی بگیرید
   با تشکر از سوال شما

 4. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مانا گفت:

  سلام من رشته تجربی هستم و معدل سومم 16 و خورده ای شده اما معدل پیشم 14 و خورده ای اما برای پین در دوره پری مدیکال اقدام کردم چون بهم گفته بودن که با گرفتن نمرات خوب در اون دوره جبران خواهد شدو میتونم بعد از اون اقدام کنم برای دانشگاه برای رشته دندان و پزشکی اما الان خیلی مطمین نیستم میشه توضیحی در این مورد بدین

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین Hamid گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر میباشد اما بستگی به شرایط پذیرش دانشگاه ها نیز دارد که با بررسی بیشتر شرایط مانند سن و..در برخی موارد این امکان را برای دانشجو فراهم می اورد در برخی موارد خیر.اما بطور کلی راه های ساده تردیگری نیز امکان پذیر میباشد که شما بدون گذراندن دوره پری مدیکال شانس پذیرش خود را افزایش دهید.

   با تشکر از سوال شما

 5. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین فاطمه گفت:

  با سلام . من 27 سالمه و مدرک ارشد روابط بین الملل دارم. دیپلم و پیش دانشگاهی من انسانی اما با نمرات بالا بوده. ایا با این وجود مینوانم برای دندانپزشکی چین اقدام کنم؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   متاسفانه خیر – شما حتماً باید دیپلم و پیش دانشگاهی رشته های تجربی و یا ریاضی را داشته باشید .

   باتشکر از سوال شما

 6. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین نیاز گفت:

  به نظرتون ماهیانه چقدر هزینه میبره برای تحصیل در چین

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور چین در رشته های پزشکی و دندانپزشکی سالیانه در حدود 4.500 تا 6.500 می باشد که بستگی به دانشگاه دارد .

   باتشکر از سوال شما

 7. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین پوریا گفت:

  باسلام معدل من کمتر از 14 ولی ازآیلتس 7 دارم می توانم در دانشگاه های برتر چین تحصیل کنم

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   بله ، امکان تحصیل شما وجود دارد ، اما نکته مهم این است که در چه بازه زمانی و برای کدام دانشگاه اقدام کنید ، با توجه به اینکه تعداد متقاضیان برای دانشگاه های چین افزایش یافته است ، تحصیل در رشته های دندانپزشکی نیاز به معدل بالای 16 و رشته های پزشکی هم معدل بالای 15 می باشد . شرایط سنی و دیگر عوامل نیز دخالت دارند .

   باتشکر از سوال شما

 8. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین سنا گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی با معدل ۱۸/۴۸ و پیش ۱۷/۴۹ هستم سی ساله هستم فوق مهندسی فناوری اطلاعات ایا میتونم برای رشته دندانپزشکی چین اقدام کنم زبان هم نسبتا خوب هست

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای امشال که خیر ، اما در حالت کلی با داشتن مدرک زبان امکانش وجود دارد .

   باتشکر از سوال شما

 9. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین امیر گفت:

  اگه کسی نمرات پایین داشته باشه نمبتونه بخونه ؟

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   منظورتان از نمرات پايين چقدر است ؟ براي تحصيل پزشكي و دندانپزشكي در كشور چين ، شما بايد معدل بالاي 15 داشته باشيد . به اضافه شرايط ديگر كه البته براي معدل هاي پايين تر براي برخي از دانشگاه ها وجود دارد .

   باتشکر از سوال شما

 10. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین سجاد گفت:

  با سلام
  من 30 سالمه ( کارشناس ارشد پرستاری مراقبت های ویژه) قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی دارم.
  خیلی از نمرات دیپلم و پیش دانشگاهیم از 16 کمتره
  مدرک زبان ایلتس ندارم
  اگر کشوری بجز چین از نظر هزینه مناسبتر هست، ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   كشور چين بهترين گزينه براي شما مي باشد ، اما شرايط آن را نداريد . كشورهاي تركيه ، روسيه در كشورهاي مورد تائيد و گزينه فيليپين از كشورهاي غير تائيد گزينه هاي خوبي هستند .

   باتشکر از سوال شما

   1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین امیر گفت:

    سلام و درود.
    بنده معدل کلم نزدیک به ۱۶ است. مدرک زبان دارم و لیسانس کامپیوتر با معدل ۱۸ دارم. ۲۲ سال سن دارم. آیا میتوانم در رشته دندانپزشکی یا پزشکی چین پذیرش شوم؟

    1. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     بله میتوانید
     معدل و سن تان برای پذیرش و ویزای تحصیلی چین در رشته پزشکی مناسب است

     با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5/5 - (433 امتیاز)
خانه