تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی همواره آرزوی بسیاری از دانش آموزان و خانواده ها بوده است که در این میان تعداد معدودی می توانند هر ساله برای تبدیل شدن به یک پزشک، موفق به پذیرش در دانشگاه ها شوند. برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چه در داخل و چه در خارج از کشور باید مراحلی را پشت سر بگذارید که نسبت به دیگر رشته ها سخت تر بوده و ظرفیت آن نیز بسیار کمتر است.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به طور کلی آشنا خواهند ساخت تا شما یک اطلاعات عمومی دراین باره کسب کنید و برای بررسی تخصصی و انتخاب دانشگاه و کشور مقصد با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

رشته پزشکی و دندانپزشکی نه تنها در ایران بلکه در تمامی کشورهای جهان با تعداد ظرفیت محدودی رو به رو است. همچنین پزشکان همواره از جایگاه اجتماعی بسیار خوب و بالایی برخوردار بوده و درآمدی بالاتر از متوسط جامعه کسب می کنند که این افراد ترغیب به تحصیل آن می کند.

پیشنهاد می کنیم مقاله درآمد پزشکان در اروپا را بخوانید تا با نمونه ای از شرایط کار پزشک در خارج از کشور آشنا شوید و با ایران مقایسه کنید.

البته نباید فراموش کنیم که قبولی و پذیرش در این رشته سخت بوده و باید 6 تا 7 سال با توجه به کشور و دانشگاه به تحصیل دروسی بسیار سخت و مهم پرداخت. علاوه بر این شغل پزشکی بسیار سخت و پر مسئولیت است و همه افراد توانایی آموزش دیدن و فعالیت در آن را ندارند.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

دلایل مهاجرت برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

قبولی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایران فراز و نشیب های بسیاری دارد و مهم تر از همه دانش آموزان با سدی به نام کنکور مواجه هستند؛ که ممکن است رویای پزشک شدن آن ها را دچار چالش بسیاری نماید. به همین خاطر است که علاقه مندان به پزشکی به فکر مهاجرت تحصیلی و پیدا کردن بهترین کشور برای تحصیل پزشکی می افتند.

علاوه بر این اکثر متقاضیان پس از شرکت در کنکور و عدم کسب نتیجه کاملا نا امید می شوند که با این همه تلاش نتوانستند نتیجه مناسب را در کنکور به دست آورند. به همین خاطر افراد تصمیم می گیرند تا رویای پزشک شدن خود را در خارج از کشور به واقعیت برسانند. باید بگوییم که دلایل مهاجرت برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کم نیستند که این یکی از ایرادات وارد بر سیستم آموزش ما است.

علاوه بر موضوع پذیرش و قبولی در دانشگاه یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر مهاجرت این است که افراد چشم انداز بسیار روشن تر و ایده آل تری را نیز برای بعد از تحصیلات خود می بینند. آن ها به واسطه دریافت مدرک خود در کشورهای دیگر به بازار کار بسیار مهیا تری دسترسی دارند و همچنین می توانند زندگی با ثبات تر و با رفاه بیش تری دست پیدا کنند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

همین الان اقدام کنید! ظرفیت پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در سراسر دنیا محدود شد!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرایط رشته پزشکی و دندانپزشکی در خارج کشور

شرایط تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در خارج کشور باتوجه به کشورها و دانشگاه های مختلف با یکدیگر تفاوت های مشخصی خواهند داشت. اما برخی از شرایط مهم و اصلی این است که شما باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده و معدل بالایی نیز در آن به دست آورده باشید. ضمن اینکه برخی از دانشگاه ها فقط مدرک دیپلم رشته های تجربی و ریاضی را می پذیرند.

اما آنچه در تحصیل پزشکی و دندانپزشکی خارج از کشور دیده می شود، متقاضیان باید در اکثر کشورها دوره پیش پزشکی یا پری مدیکال را پیش از ورود به دانشگاه پشت سر بگذارند که معادل همان دوره پیش دانشگاهی خودمان است.

یکی از شرایط دیگر که در اکثر کشورها مشاهده می شود، قبولی در آزمون ورودی این رشته ها است، که البته به سختی و طاقت فرسایی کنکور کشورمان نیست.

همچنین متقاضیان باید باتوجه به مقصد زبان مورد نیاز آن کشور را آموخته و معمولا مدرکی معتبر نیز کسب نمایند. چون معمولا اکثر کشورها این رشته را به زبان اصلی و رسمی خود تدریس می کنند، با اینکه شاید گزینه های تحصیل انگلیسی نیز در دسترس باشند.

یکی از مهم ترین پارامترهای دیگر هم درباره هزینه تحصیل و شهریه های دانشگاه ها است که باید حتما از مقدار آن در کشور مقصدتان مطلع شوید.

برخی از کشورهای تحصیلات رایگان دارند، برخی ارزان قیمت هستند و برخی نیز شهریه های دانشگاهی گرانی دارند که در میزان تقاضا و رقابت متقاضیان خارجی تاثیر بسیاری دارد.

شرایط رشته پزشکی و دندانپزشکی در خارج کشور

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

یکی از ابهاماتی که علاقمندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور گاها با آن مواجه می شوند، اینکه بهترین مقصد برای تحصیل این رشته ها کدام کشورها هستند؟

باید بگوییم که انتخاب بهترین مقصد به عوامل مختلفی بستگی و شرایط زیادی در آن تاثیر گذار هستند.

به طور مثال شاید شما به دنبال تحصیل فقط به زبان انگلیسی باشید، یا به دنبال تحصیل ارزان قیمت بگردید و یا فقط اعتبار مدرک برایتان مهم باشد. علاوه بر این علاقه شما و همچنین شرایط و رزومه تان نیز برای انتخاب این مقاصد تاثیر گذار است.

در ادامه ما بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی برای دانشجویان ایرانی را با مهم ترین ویژگی آنان به شما ارائه خواهیم داد:

نام کشور ویژگی و مزایا
آلمان تحصیل رایگان به زبان بومی، اعتبار بالای مدارک، بازار کار فراهم با درآمد بالا
فرانسه تحصیل رایگان به زبان بومی، اعتبار بالای مدارک، بازار کار فراهم با درآمد بالا
مجارستان شهریه ارزان، تحصیل به زبان انگلیسی، آزمون پذیرش نسبتا آسان
ایتالیا شهریه ارزان، اعتبار بالای مدارک، آزمون پذیرش نسبتا آسان
آمریکا اعتبار بالای مدارک، تحصیل به زبان انگلیسی، بازار کار فراهم با درآمد بالا
کانادا اعتبار بالای مدارک، تحصیل به زبان انگلیسی، بازار کار فراهم با درآمد بالا
چین شهریه ارزان، بدون نیاز به آزمون ورودی، تحصیل به زبان انگلیسی
روسیه شهریه ارزان، صدور ویزای آسان، آزمون پذیرش نسبتا آسان
لهستان شهریه ارزان، تحصیل به زبان انگلیسی، آزمون پذیرش نسبتا آسان
ترکیه شهریه ارزان، فاصله نزدیک و صدور ویزای آسان، آزمون پذیرش نسبتا آسان

دانشگاه های برتر جهان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

به جرات می توان گفت که دانشگاه های برتر جهان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی اکثر در اروپا و آمریکا واقع شده اند که در این بین نیز کشورهای انگلستان و آمریکا بیش ترین دانشگاه های برتر و معتبر جهان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی را در خود جای داده اند. البته پذیرش در برخی از این مراکز بسیار سخت و دور دسترس است.

اما جدای از این دانشگاه ها نیز مراکز دیگری در سطح جهان وجود دارند که شاید چندان مطرح و شناخته شده در بین عموم مردم نیستند، اما اعتبار بسیاری در دنیای پزشکی داشته و اساتید معتبر و بزرگی در آن ها تدریس می کنند که اخذ پذیرش از آن ها نیز بسیار ساده تر و در دسترس تر می باشد.

برخی از دانشگاه های معتبر و با کیفیت برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از ایران به شرح زیر هستند:

نام کشور ویژگی و مزایا
آلمان تحصیل رایگان به زبان بومی، اعتبار بالای مدارک، بازار کار فراهم با درآمد بالا
فرانسه تحصیل رایگان به زبان بومی، اعتبار بالای مدارک، بازار کار فراهم با درآمد بالا
مجارستان شهریه ارزان، تحصیل به زبان انگلیسی، آزمون پذیرش نسبتا آسان
ایتالیا شهریه ارزان، اعتبار بالای مدارک، آزمون پذیرش نسبتا آسان
آمریکا اعتبار بالای مدارک، تحصیل به زبان انگلیسی، بازار کار فراهم با درآمد بالا
کانادا اعتبار بالای مدارک، تحصیل به زبان انگلیسی، بازار کار فراهم با درآمد بالا
چین شهریه ارزان، بدون نیاز به آزمون ورودی، تحصیل به زبان انگلیسی
روسیه شهریه ارزان، صدور ویزای آسان، آزمون پذیرش نسبتا آسان
لهستان شهریه ارزان، تحصیل به زبان انگلیسی، آزمون پذیرش نسبتا آسان
ترکیه شهریه ارزان، فاصله نزدیک و صدور ویزای آسان، آزمون پذیرش نسبتا آسان

هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

باتوجه به شرایط ارزان و گرانی آن قطعا هزینه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور برای دانشجویان اهمیت بسیاری دارد. به همین خاطر لازم است که این موضوع را حتما بررسی نموده و باتوجه به شرایط و بودجه خود مقصدتان را برگزینید. در این میان باید بگوییم که در تمامی کشورهای جهان رشته های پزشکی و دندانپزشکی گران ترین رشته های تحصیلی در هر کشور هستند.

اما در اینجا میزان مخارج و شهریه ها در هر کشور با یکدیگر تفاوت دارد. ضمن اینکه مانند کشورمان در اکثر کشورها دانشگاه های دولتی شهریه های ارزان تر و بسیار مقرون به صرفه تری از دانشگاه های خصوصی دریافت می کنند. گاها شهریه در مراکز خصوصی به چند برابر مراکز دولتی نیز می رسد.

برخی از کشورها مانند آلمان و فرانسه تحصیل به زبان رسمی خود را رایگان ارائه می دهند. یا برخی کشورها نظیر مجارستان، لهستان، اسلوونی، ترکیه، اوکراین، ایتالیا و چندی دیگر از شهریه های بسیار خوب و ارزانی برخوردار هستند. کشورهایی نظیر اسپانیا، روسیه، پرتغال، رومانی و چک نیز شهریه های مناسبی دارند و مدارک معتبری را ارائه می کنند، پیشنهاد می کنیم برای شناخت دقیق هزینه ها و شرایط ، مقاله تحصیل پزشکی در خارج از کشور را بخوانید.

اما تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهایی نظیر انگلستان، آمریکا، استرالیا، کانادا، سوئیس و امارات گران بوده و شهریه های تحصیلی آن بسیا گران است که در حال حاضر از عهده بسیاری از شهروندان کشورمان خارج است. مگر اینکه دانشجو قادر به اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی شود که از هرینه ها و مخارج آنان به طور قابل توجهی بکاهد.

تحصیل پزشکی در کشورهای زیر از جمله گزینه های پرطرفدار سایت رجبی بوده اند، شما هم مطالعه کنید

اعتبار و معادل سازی مدرک پزشکی خارج کشور

اعتبار و معادل سازی مدرک پزشکی خارج کشور

موضوع دیگری که در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دارای اهمیت می باشد، اعتبار و معادل سازی مدرک پزشکی خارج کشور است. البته این موضوع بیش تر برای افرادی اهمیت خواهد داشت که پس از اتمام تحصیلات خود در خارج از کشور قصد بازگشت به ایران و اشتغال و طبابت در کشورمان را دارند. وگرنه این امر مهم نبوده و اهمیت خود را از دست می دهد.

در این باره لازم است توجه داشته باشید لیست اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم همواره در آپدیت شدن و تغییر بوده و گاها مراکزی از این لیست حذف و یا به آن اضافه می شود. پس دقت داشته باشید که اگر شما هم قصد دارید پس از تحصیلتان به کشور بازگردید، حتما دقت کنید که هنگام ثبت نام، دانشگاه شما در لیست مورد تایید وزارت بهداشت قرار داده باشد.

در این صورت حتی اگر بعد ثبت نام شما این دانشگاه از تایید وزارت خانه های کشورمان نیز خارج شوند، چون هنگام پذیرش شما این مرکز مورد تایید بوده است؛ می توانید مدرک خود را تایید و در داخل معادل سازی کرده و به راحتی از آن استفاده نموده و به امر طبابت مشغول شوید. برای اطلاع از آخرین لیست اعلامی وزارت علوم و وزارت بهداشت می توانید با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید.

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور

همانطور که قبلا در مقاله تحصیل پزشکی در کشورهای حوزه شینگن اطلاعات و مزایای تحصیل این رشته را بررسی کردیم و پیشنهاد میکنیم شما نیز آن را مطالعه کنید، در این بخش نیز از بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی قصد داریم تا به طور کل شما را با برخی از مهم ترین مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور آشنا نماییم.

البته لازم است به این نکته دقت داشته باشید که باتوجه به کشورهای مختلف می تواند برخی مزایا و معایب مختص به هر نقطه نیز وجود داشته باشد که آشنایی با آن ها را می توانید در مقالات مربوط به تحصیل پزشکی در آن کشورها در سایت ما مطلع شوید.

اما به طور کلی مزایای مهمی که تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور برای دانشجویان ایرانی دارد به شرح زیر هستند:

 • دسترسی به دانشگاه های معتبر و سرشناس در جهان
 • دریافت مدارک معتبر و قابل قبول در جهان
 • زندگی در مقصدی جدید و برخورداری از تنوعی زیاد برای مابقی عمر
 • برخورداری از رفاه و اسایش بالا در کشورهای مدرن
 • آموزش و تحصیل توسط پزشکان و اساتید فرهیخته و با سواد
 • برخورداری از امکانات و تجهیزات کامل و مدرن برای آموزش
 • یادگیری زبان خارجی دوم و یا سوم به طور کامل
 • دسترسی به بازار کار فراهم و بسیار زیاد
 • دسترسی به فرصت های شغلی با درآمدهای بالا و مناسب
 • امکان بازگشت به کشورمان و اشتغال در ایران
 • جایگاه اجتماعی و اعتبار بالای پزشکان در خارج از کشور و تمامی کشورهای دنیا

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

باید بگپوییم که برترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی جهان در کشورهای انگلستان و آمریکا واقع شده اند.

 برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشورمان باید باتوجه به کشوری قصد تحصیل در آن را دارید، زبان خارجه ود را فرا بگیرید. با اینکه در برخی از کشورها نیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

این موضوع بستگی به این دارد که دانشگاهی که از آن مدرک خود را دریافت کرده اید مورد تایید وزارت بهداشت کشورمان باشد، وگرنه نمی توانید از مدرک خود در ایران استفاده کنید.

در حال حاضر کشورهای انگلستان، آمریکا، ایتالیا، روسیه، چین، لهسان، مجارستان، آلمان، ترکیه و کانادا مقاصد بسیار خوبی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی می باشند که هریک مزایا و ویژگی های خاص خود را دارند.

باید بگوییم که اکثر کشورها برای پذیرش دانشجویان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آزمون ورودی برگزار می کنند، اما این آزمون ها شرایط مناسبی داشته و قبولی در آنان بسیار ساده تر از کنکور کشورمان می باشد. در حال حاضر فقط تحصیل پزشکی کشور چین نیاز به آزمون ندارد.

در این مقاله کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی شما را برخی ویژگی ها و شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آشنا نمودند، برای شناخت این رشته در هریک از کشورهای جهان با مشاورین ما در دفاتر غرب و مرکزی تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل نمایید. در انتها به منظور کسب اطلاعات دقیق تر پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای اروپای شرقی را از سایت رجبی مطالعه کنید.

26 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

 1. سیما گفت:

  سلام
  من ۱۹سالم هست.آیلتس ۷دارم.معدل دیپلمم ۱۶.۴۱ومعدل پیش دانشگاهیم ۱۳.۷۹هست.
  با این شرایط آیا امکان تحصیل پزشکی رو در کشوری دارم؟آیا در صورت کسب نمره بالا در آزمون imatامکان پذیرش از دانشگاه ساپینزا ایتالیا رو دارم یا به علت معدل پایین این امکان وجود ندارد؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما اگر در آزمون imat نمره متناسب را کسب کنید می توانید وارد دانشگاه مورد نظر شوید.

   باتشکر از سوال شما

 2. Mary گفت:

  سلام من ۳۴سالم هست ولیسانس برق دارم ومعدل دیپلم بالای ۱۷هست .میتونم برای دندانپزشکی درکانادا اقدام کنم؟

 3. حمید گفت:

  سلام، من لیسانس کارشناسی بهداشت محیط از علوم پزشکی مشهد با معدل ۱۶.۹۰ و سن ۲۲ سال رو دارم و یک برگزیده یک مقاله کشوری در خصوص بهداشت،
  میخواستم بدونم آیا امکان شرکت در دندان پزشکی و پزشکی آلمان رو دارم،
  در غیر اینصورت ارزان ترین جای ممکن مورد تایید وزارتخانه کجاست؟

 4. Pardis گفت:

  سلام وقتتان بخیر
  ۱۸ سالمه و معدل دیپلمم 19.25 نظام جدیده
  خواستم بپرسم آزمون ورودی دانشگاه های خارج از کشور به اندازه ی کنکور سخت و رقابت شدیده؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام

   خیر . آزمون ورودی دیگر کشور ( البته کشورهایی که برای پذیرش شاخه پزشکی بومی پذیر نیستند و دانشجوی خارجی نیز می پذیرند . ) در مقایسه با کنکور ایران بسیار ساده و راحت تر می باشند . در زیر به برخی دلایل آن اشاره می کنیم.
   در آزمون ایران شما می بایست تعداد بسیار زیادی از کتاب های چندین پایه دبیرستان را در مدت محدود امتحان بدهید ولی در دیگر کشورها معمولا از دو الی سه درس مانند زیست ، شیمی ، ریاضی و … به همراه زبان انگلیسی و یا زبان کشور مقصد آزمون گرفته می شود
   سطح سوالات آزمون کشور های دیگر معمولا متوسط است ؛ در حالی که سطح سوالات کنکور ایران سال به سال بالاتر رفته و سوالات سخت تر و پیچیده تر می شوند . در ضمن در برخی کشورها بدون آزمون ورودی می توانید وارد دانشگاه پزشکی بشوید .
   توضیحات بالا به صورت کلی و راجع به تمامی کشور ها بیان شده است ؛ بنابراین ممکن است کشورهایی با آزمون های سخت و رقابتی هم وجود داشته باشند.

   باتشکر از سوال شما

 5. زهرا گفت:

  باسلام .من45سال کارشناس پرستاری همسرم 42 سال کاردان پرستاری و کارشناسی سوانح با سابقه کار در بیمارستان و فوریتها رو داریم البته همسرم کارشناس شیمی هم دارندبدونه سابقه کارشیمی با این توضیحات شرایط کار و اقامت درآلمان را داریم؟

 6. سمانه گفت:

  سلام.من فارغ التحصیل پزشکی عمومی هستم.الان باید طرح بگذرونم.میخواستم شرایط کار و ادامه تحصیل را در کشور آلمان و سوئد بدونم.

 7. سمیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر پذیرش دوره های تخصص پزشکی در کشور المان به چه صورت هست و چه محدودیت هایی دارد؟

 8. Sara گفت:

  سلام خسته نباشيد ببخشيد ميخاستم بپرسم كسي كه دانشگاه سماشكو روسيه دندان بخونه امكان انتقالي گرفتن به دانشگاه ايران رو داره ؟،،،،،؟؟

 9. مینا گفت:

  با سلام . من 18 سالمه و مدرک ایلتس 7 اکادمیک دارم و میخوام امسال برای رشته پرستاری در استرالیا شهر ادلاید اقدام کنم. میخواستم ببینم معدلم باید چقدر باشه تا بتونم وارد این رشته در استزالیا بشم؟

  1. مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   ورود به رشته پرستاری در کشور استرالیا شرط معدل نداشته و ورود به این رشته در دانشگاه های استرالیا منوط به انجام مصاحبه می باشد . هزینه تحصیل به طور میانگین سالانه 30000 دلار می باشد .

   باتشکر از سوال شما

 10. پروانه گفت:

  سلام
  من 18 سالمه و معدل دیپلمم 19/60 هستش بهترین کشور از نظر هزینه ها و امنیت کجاست؟ و دانشگاه ها خوابگاه هم دارند؟و آیا امکان کار به صورت پاره وقت برای رفع هزینه ها هستش؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   با توجه به شرایط شما ، می توانید برای کشورهای المان و فرانسه اقدام کنید ،تحصیل به زبان آلمانی و فرانسوی رایگان هست و اجازه کار پاره وقت هم دارید. و برخی از دانشگاه ها نیز خوابگاه دارند.

   باتشکر از سوال شما

 11. فرهمند گفت:

  سلام من لیسانس عمران دارم با معدل ۱۶.۲۳ با ۲۷ سال سن ایا میتونم وارد دانشگاه های المان بشم برای رشته دندان پزشکی با مدرک زبان المانی b1

 12. سینا گفت:

  سلام من 17 سالم هست و میخوام بدون اینکه کنکور بدم به تحصیل در رشته پزشکی در المان ادامه بدم معدلم 19میباشد و میخوام زبان المانی یاد بگیرم.
  ایا میتونم در المان تحصیل کنم ؟

 13. یوسف گفت:

  با سلام پسر من امسال کنکور داده معدل دیپلم 18/8 و معدل پیش دانشگاهی 15/75 است از مدرسه تیز هوشان شیراز می خواستم بپرسم تحصیل در رشته پزشکی کدام کشور بهتر و مقرون صرفه است
  من در مورد فیلیپین و ترکیه تحقیق کردم در صورتیکه مناسب است می توانید شرایط و هزینه آن را بنویسید با تشکر فراوان افتاده

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   اگر مورد تائید بودن دانشگاه تحصیل در ایران برای شما مهم است ، گزینه فیلیپین را نمی توانید انتخاب کنید . اما گزینه ترکیه نسبتاً مناسب می باشد . همچنین کشورهای آلمان ، فرانسه ، روسیه ، صربستان و مجارستان نیز هستند .

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (84 امتیاز)
خانه