مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به کرواسی

مهاجرت تحصیلی به کرواسی

تحصیل در کشور کرواسی میتواند در دانشگاه های خصوصی و دولتی صورت گیرد . اغلب دانشگاه ها این کشور دولتی هستند اما در چند سال اخیر چند دانشگاه خصوصی و کالج های متفاوت نیز در این کشور تاسیس شده است . شهروندان کشور کرواسی از سطح زندگی خوبی برخوردار هستند . در اینجا به بررسی شرایط تحصیل در کشور کرواسی می پردازیم تا با قرار دادن اطلاعات لازم در این زمینه بتوانیم به شما عزیزان در مهاجرت تحصیلی به کرواسی کمک نماییم . موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی با داشتن بهترین کارشناسان در امور مهاجرت میتواند راهنمای شما در اخذ اقامت کشور کرواسی و تحصیل در این کشور باشد .

درباره مهاجرت تحصیلی به کشور کرواسی

جمهوری کرواسی واقع در اروپا با کشورهای اسلوونی ، مجارستان ، صربستان ، بوسنی هرزگووین و مونته نگرو هم مرز است . پایتخت و بزرگترین شهر این کشور زاگرب می باشد و در حدود 4 میلیون نفر جمعیت دارد البته در چندسال اخیر با رشد منفی جمعیت روبه رو شده است .

زبان رایج مردم زبان کرواتی است و اکثر آنها پیرو دین مسیحیت هستند . این کشور در چند سال اخیر با مشکلات اقتصادی زیادی رو به رو بوده است اما پیشرفت های زیربنایی خوبی نیز داشته است . مردم این کشور مردمی با فرهنگ هستند که تقریبا تمام آنها باسواد هستند . شمال کرواسی دارای آب و هوایی معتدل و مناطق مرکزی آب و هوایی کوهستانی دارند . تابستان هوا معتدل و زمستان سرد همراه با برف می باشد .

تحصیل در این کشور از سن 6 سالگی آغاز شده و در 15 سالگی تمام میشود . تحصیلات تا این دوره برای همه افراد این کشور اجباری و رایگان است . کرواسی دارای 67 دانشگاه است که قدیمی ترین آن قدمت 340 ساله دارد . زبان تدریس در دانشگاه های این کشور کرواتی می باشد و تنها برخی رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی ارائه میشوند .

مقاطع تحصیلی در کرواسی

دوره کارشناسی در حدود 3 تا چهار سال به طول می انجامد و دانشجویان در پایان موفق به اخذ مدرک لیسانس میشوند که به آنها اجازه کار در همان حوزه را می دهد . تمام رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور ارائه میشود .

دانشجویان فارغ التحصیل کرواسی

دانشجویان در هنگام تحصیل به کار پاره وقت نیز مشغول شوند . زبان تحصیل در این دوره در تمامی رشته ها به زبان کرواتی می باشد . لازمه ی ثبت نام در این مقطع داشتن مدرک دیپلم و تسلط به زبان این کشور می باشد . هزینه تحصیل متناسب با دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است اما در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از هزینه پایین تری برخوردار می باشد .

دوره ی کارشناسی ارشد برای مهاجرت تحصیلی به کرواسی دو سال طول میکشد . تحصیل در برخی رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد و با داشتن رزومه قوی میتوان از برخی از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی دریافت نمود . تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی و کرواتی انجام میشود که داشتن مدرک زیان با نمره خوب میتواند در پذیرش بسیار موثر باشد .

برای تحصیل در مقطع دکترا داشتن رزومه قوی میتواند بسیار موثر باشد . داشتن مقالات بین المللی ، معدل بالا در مقطع قبلی ، تسلط کامل به زبان انگلیسی و آشنایی نسبی با زبان کرواتی میتواند تاثیر گذار در پذیرش باشد . تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان و در دانشگاه های خصوصی منوط به پرداخت شهریه می باشد . این دوره سه سال طول میکشد و به دانشجویان صلاحیت تحصیل در دانشگاه را میدهد .

هزینه زندگی در کشور کرواسی

از جمله مهمترین قسمت های مهاجرت به یک کشور هزینه های زندگی در کنار هزینه تحصیل می باشد . بسته به نوع زندگی فرد و شهر محل سکونت این هزینه میتواند متغیر باشد اما یک زندگی دانشجویی در حدود 600 یورو در ماه هزینه می برد که در صورت استفاده نکردن از خوابگاه و اجاره آپارتمان میتواند افزایش یابد . در کشور کرواسی معمولا به دانشجویان خارجی خوابگاه تعلق نمیگیرد اما هزینه مسکن به میزان کمی از هزینه خوابگاه بیشتر می باشد و میزان زیادی را به فرد تحمیل نمی کند .

دانشجویان متناسب با مقطع تحصیلی میتوانند ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند که البته نیاز به مجوز کار دارند . در مقطع لیسانس 10 ساعت ، فوق لیسانس 20 ساعت و دکترا 30 ساعت می باشد .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کرواسی

  1. فرم درخواست تکمیل شده
  2. تمام اطلاعات شخصی
  3. آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات
  4. گواهی سلامت و عدم سوء سابقه
  5. داشتن حساب بانکی برای اثبات توانایی مالی در مدت تحصیل

کشور کرواسی دانشگاه های معتبر زیادی دارد که امکان تحصیل در آنها برای دانشجویان وجود دارد . در اینجا به بررسی دانشگاه زاگرب که معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه این کشور می باشد می پردازیم .

دانشگاه زاگرب

این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه نه فقط در کرواسی بلکه در جنوب شرقی اروپا می باشد . دوره های تحصیلی در تمامی مقاطع به کامل ترین شکل در این دانشگاه ارائه میشوند . دانشجویان بین المللی زیادی هرساله برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی و این دانشگاه درخواست داده و در آن پذیرفته میشوند .

دانشکده ریاضی دانشگاه زاگرب

شرط ورود به این دانشگاه آزمون ورودی می باشد که برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا را دارند و نمرات خوبی در دروس تخصصی خود کسب کرده اند از آزمون ورودی معاف می باشند . داشتن مدرک زبان با نمره خوب میتواند در پذیرش بسیار موثر باشد .

موسسه مهرآفرین رجبی با داشتن زبده ترین کارشناسان در کلیه امور مهاجرتی میتواند بهترین راهنمای شما در امر مهاجرت تحصیلی به کرواسی باشند . پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هرگونه تصمیم گیری با مشاوران ما در موسسه تماس گرفته و از راهنمایی آنها بهره مند شوید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *