دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech)
مشاور مهاجرتی

بله ، این دانشگاه برای دانشجویان خود خوابگاه های مختلفی با امکانات و تجهیزات مناسب و کافی در نظر گرفته است.

نرخ پذیرش در این دانشگاه برابر با 3% است که به معنای انخاب پذیری بالای آن است.

طبق آمار در سال 2023 نزدیک به 40% از دانشجویان دوره کارشناسی کلتک را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

تاکنون 34 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان کلتک موفق به بردن جایزه نوبل شده اند.

بله ، دانشجویان و علاقمندان پذیرش در کلتک باید دارای مدرک معتبر زبانی همچون آیلتس، تافل، PTE یا دولینگو باشند.

دانشگاه فناوری کالیفرنیا از موسسه QS به عنوان دهمین دانشگاه برتر جهان و از سوی موسسه Times به عنوان ششمین دانشگاه برتر جهان برگزیده شده است.

دانشگاه فناوری کالیفرنیا که بیش تر به نام «کَلتِک – Caltech» شناخته می شود، طیف وسیعی از رشته های آموزشی پر طرفدار و مورد علاقه دانشجویان را ارائه می نماید که همه ساله باعث سرازیر شدن سیلی از درخواست های متقاضیان به این مرکز می شود. لازم به ذکر است که این دانشگاه از مراکز مورد تائیدِ وزارت بهداشت و وزارت علوم کشورمان نیز می باشد . پذیرش و ورود به دانشگاه کلتک می تواند زمینه مهاجرت دائم و اخذ گرین کارت آمریکا را نیز برای شما به ارمغان آورد.

تاریخچه دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

نوع دانشگاه Caltech، یک دانشگاه تحقیقاتی پیشرو است و سالانه میلیون ها دلار بودجه تحقیقاتی دریافت می کند. اعضای هیئت علمی این دانشگاه در خط مقدم اکتشافات علمی در زمینه هایی مانند فیزیک ذرات، اخترشناسی و هوش مصنوعی قرار دارند.

کلتک از جمله موسسات خصوصی است که در سال 1891 با نام موسسه فناوری کالیفرنیا تأسیس شد. این مرکز آموزشی توسط آموس جی تروپ، تاجر و سیاستمدار محلی تاسیس گردید و در سال 1910، آرتور ای ‎هویسون، رییس موسسه، نام آن را به موسسه فناوری کالیفرنیا تغییر داد.

دانشگاه در دهه های 1920 و 1930 با جذب اساتید برجسته مانند تئودور فن کارمان، پدر علم هوافضا و رابرت میلیکن، فیزیکدان برنده جایزه نوبل، به شهرت رسید و به مرکزی برای تحقیقات هوافضا تبدیل شد که در توسعه فناوری هایی که در طول جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت، نقش کلیدی داشت.

 
تاریخچه دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

جالب است بدانید که این مرکز نقشی اساسی در پروژه منهتن که منجر به ساخت بمب اتمی شد، ایفا کرد. در حال حال حاضر هم به عنوان یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان به فعالیت خود ادامه می دهد و به نوآوری و اکتشافات علمی پیشگامانه در طیف گسترده ای از رشته ها می پردازد.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه فناوری کالیفرنیا

دانشگاه فناوری کالیفرنیادر شهر پاسادینا، ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. مساحت موسسه فناوری Caltechچیزی در حدود 127 هکتار می باشد که در حدود 37 کیلومتری شمال شرقی لس آنجلس و در نزدیکی کوه های سن گابریل قرار گرفته است.

آدرس دقیق Caltech بدین شرح است: 1200 East California Boulevard, Pasadena, CA 91125. ای دانشگاه در منطقه ای با آب و هوای مدیترانه ای واقع شده است که به معنای تابستان های گرم و خشک و زمستان های خنک و مرطوب است. این آب و هوا برای دانشجویان ایرانی بسیار مناسب و قابل قبول است.

علاوه بر این، دانشگاه در نزدیکی تعدادی جاذبه توریستی محبوب از جمله رصدخانه گریفیث، هالیوود و ساحل سانتا مونیکا قرار دارد که برای پر کردن أوقات فراغت و تفریح دانشجویان مکان های مناسبی هستند. Caltech به دلیل دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی، از جمله مترو، اتوبوس و فرودگاه، به راحتی قابل دسترسی است و رفت آمد برای دانشجویان به اقصی نقاط شهر آسان است.

دانشکده های دانشگاه فناوری کالیفرنیا

Caltech مرکز آموزشی بزرگ و جامع است که در حال حاضر 6 دانشکده اصلی و بیش از 70 مرکز پژوهشی و تحقیقاتی را در خود جای داده است. این دانشکده ها رشته های مختلفی در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را به دانشجویان ارائه می دهند که به شرح زیر هستند:

دانشکده

شرایط

دانشکده زیست شناسی و مهندسی زیست شناسی

این دانشکده بر روی مطالعه موجودات زنده و سیستم های بیولوژیکی تمرکز دارد.

دانشکده شیمی و مهندسی شیمی

این دانشکده بر روی مطالعه مواد و فرآیندهای شیمیایی تمرکز دارد.

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی

این دانشکده بر روی کاربرد علم و مهندسی برای حل مشکلات دنیای واقعی تمرکز دارد.

دانشکده زمین شناسی و علوم سیاره ای

این دانشکده بر روی مطالعه زمین، سیارات دیگر و منظومه شمسی تمرکز دارد.

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

این دانشکده بر روی مطالعه رفتار و فرهنگ انسانی تمرکز دارد.

دانشکده فیزیک، ریاضیات و نجوم

این دانشکده بر روی مطالعه قوانین اساسی طبیعت تمرکز دارد.

همچنین مراکز زیر از برترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی این دانشگاه شناخته می شوند:

 • مرکز میکروآنالیز کلتک
 • رصدخانه رادیویی دره اوونز
 • رصدخانه پالومار
 • آزمایشگاه پرتوهای فضایی
 • مرکز کاتالیز و سنتز شیمیایی
 • موسسه علوم نانو کاولی (KNI)
 •  موسسه اطلاعات و ماده کوانتومی (IQIM)
 • موسسه فیزیک نظری والتر برک
 • مرکز ریاضیات محض و کاربردی ریچارد مرکین
 • مرکز سیستم ها و فناوری های خودمختار (CAST)

رشته های ارائه شده در دانشگاه فناوری کالیفرنیا

تعداد اساتید و دانشجویان دانشگاه فناوری کالیفرنیا طی یک دهه گذشته افزایش پیدا کرده است و این به دلیل افزایش ظرفیتی بوده که برخی رشته های این مرکز در نظر گرفته شده است. در سال تحصیلی 2023- 2024 تعداد 1023 دانشجوی کارشناسی و 1440 دانشجوی تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که از لحاظ جنسیتی 42٪ زن و 58٪ مرد را شامل می شود.

همچنین جالب است بدانید که در همین سال 40% از دانشجویان دوره کارشناسی، غیر بومی ایالات متحده بودند. اما در ادامه این بخش رشته های اصلی در مقالع تحصیلی مختلف را برای شما آورده ایم:

مقطع

رشته

کارشناسی

ریاضیات کاربردی و محاسباتی، فیزیک کاربردی، فیزیک نجومی، مهندسی زیستی، زیست شناسی، تجارت، اقتصاد و مدیریت، مهندسی شیمی، علم شیمی، محاسبات و سیستم های عصبی، علوم کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی برق، مهندسی و علوم کاربردی

انگلیسی، علوم و مهندسی محیط زیست، علوم و مهندسی محیط زیست (شیمی)، علوم و مهندسی محیط زیست (فیزیک)، زمین شناسی و علوم سیاره ای، تاریخ، تاریخ و فلسفه علم، اطلاعات و علوم داده، علم مواد، ریاضیات، مهندسی مکانیک، فلسفه، فیزیک و علوم سیاسی

تحصیلات تکمیلی

مهندسی زیستی، زیست شناسی، محاسبات و سیستم های عصبی، نوروبیولوژی

، بیوشیمی و بیوفیزیک مولکولی، مهندسی شیمی، علم شیمی، هوانوردی، ریاضیات کاربردی و محاسباتی، مکانیک کاربردی، فیزیک کاربردی، مهندسی عمران، علوم کامپیوتر، محاسبات و علوم ریاضی، سیستم های کنترل و دینامیک، مهندسی برق، علم مواد، مهندسی مکانیک، مهندسی پزشکی، مهندسی فضا، علوم و مهندسی محیط، زیست، ژئوبیولوژی، ژئوشیمی، زمين شناسي، ژئوفیزیک، علوم سیاره ای، علوم اعصاب اجتماعی و تصمیم گیری، علوم اجتماعی، فیزیک نجومی، ریاضیات و فیزیک

 
شرایط پذیرش دانشگاه Caltech

شرایط پذیرش دانشگاه Caltech

برای پذیرش و ثبت نام در دانشگاه فناوری کالیفرنیا متقاضیان لازم است با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و شرایط شخصی و ملیت خود، مدارک و الزامات مورد نیاز را تهیه و جمع آوری نموده و به این مرکز ارائه دهند. دقت داشته باشید که پذیرش در این دانشگاه سخت و رقابتی است، اما دور از دسترس نیست.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، در این دانشگاه برخلاف سایر دانشگاه های آمریکا، آزمون های GRE، ACT و SAT تاثیر بر پذیرش نخواهند داشت. همچنین در این دانشگاه فقط امکان تحصیل برای اولین مدرک دکترا وجود دارد و برای دریافت مدارک دکترای دوم به بعد نمی توان در این مرکز تحصیل کرد. در ادامه شرایط و مدارک لازم در مقاطع مختلف را خواهیم گفت.

شرایط و مدارک لازم تحصیل کارشناسی در کلتک آمریکا

جهت ارسال مدارک و درخواست پذیرش در رشته های دوره کارشناسی کلتک، معمولا تا اوایل ژانویه فرصت خواهید داشت و نتایج معمولا در ماه مارس به متقاضیان اعلام می شود. تحصیل کارشناسی در این مرکز 4 سال به طول می انجامد و مدارک زیر برای پذیرش مورد نیاز خواهند بود:

 • مدرک دیپلم معتبر ترجمه شده
 • ریز نمرات دوره دبیرستان متقاضی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • فرم پذیرش و ثبت نام تکمیل شده
 • ارائه یک انگیزه نامه جذاب و رزومه CV
 • ارائه توصیه نامه از معلمان مدرسه پیشین
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه هرگونه مقالات، جوائز و افتخارات
 

شرایط و مدارک لازم پذیرش تحصیلات تکمیلی در کلتک آمریکا

پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه فناوری کالیفرنیا معمولا هر ساله تا ماه های دسامبر یا اوایل ژانویه امکان پذیر است که هر رشته تاریخ خاصی دارد و باید از آن مطلع شوید. همچنین تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در این مرکز 1 تا 1.5 سال و دوره دکترا 4 تا 6 سال به طول می انجامد. مدارکی که برای پذیرش در این دوره ها نیاز خواهید داشت بدین شرح هستند:

 • ارسال درخواست پذیرش در دانشگاه
 • ارائه مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه معتبر
 • ارائه مدرک معتبر زبان
 • ریز نمرات تمامی ترم ها و سال های تحصیل در دانشگاه
 • ارائه انگیزه نامه جذاب
 • رزومه و CV
 • ارائه 2 تا 3 توصیه نامه از اساتید پیشین
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه هرگونه مقالات، جوائز و افتخارات بین المللی

مراحل اپلای به دانشگاه Caltech از ایران

نرخ پذیرش دانشگاه فناوری کالیفرنیا در سال 2023 برابر با 3% بوده است که این نشان می دهد این مرکز یکی از انتخابی ترین دانشگاه های آمریکا است. اما بازهم می توان در آن پذیرفته شد و این به معنای عدم دستیابی به این هدف نیست. در ادامه مراحل پذیرش و ارسال درخواست در این دانشگاه را مشاهده می کنید:

 • در ابتدا به وب سایت Caltech بروید و فرم اپلای آنلاین را پیدا کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز را با دقت وارد کنید. سپس مهلت ارسال مدارک را بررسی کنید و مطلع باشید که باید به موقع مدارک خود را ارسال کنید.
 • در مرحله بعد باید از شرایط و مدارک لازم برای پذیرش و ثبت نام در رشته دانشگاهی مورد نظرتان اطلاعات کامل کسب نمایید و نسبت به شرایط خود آن ها را بررسی کنید که ایا شانس پذیرش در این دانشگاه را دارید.
 • در مرحله بعدی با دقت کامل و با مشورت متخصصین امر، نسبت به جمع آوری مدارک لازم اقدام نمایید.
 • پس از جمع آوری و آماده سازی مدارک لازم، تمامی مدارک را به همراه درخواست خود برای دانشگاه ارسال کنید و منتظر اعلام جواب از سوی آن ها بمانید.
 • احتمال بسیار بالایی وجود دارد که از دانشجویان متقاضی یک مصاحبه به صورت آنلاین نیز به عمل آورند و میزان دانش و تتسلط آنان را مورد بررسی قرار دهند.
 • در نهایت پس از انجام مصاحبه، نتیجه به افاد اعلام خواهد شد و در صورت پذیرش و قبولی، می توانید برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید.
 

رتبه علمی دانشگاه Caltech در جهان

کلتک یا همان دانشگاه فناوری کالیفرنیا یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه های آمریکا و جهان است و رتبه هایی که از سوی مراجع مختلف به دست آورده، دلیل محکمی بر اثبات این امر است. 

همه ساله مراکز معتبری شرایط تحصیل، اعتبار، تیم آموزشی، امکانات و به طور کل تمامی شرایط دانشگاه های جهان را بررسی کرده و آنان را رتبه بندی می کنند . طبق آخرین و جدیدترین اعلام، دانشگاه کلتک موفق به کسب جایگاه زیر شده است:

مرجع

رتبه

QS

10

TIMES

6

ARWU

9

US News

7

Shanghai

9

 

برخی از جوایز و افتخارات دانشگاه فناوری کالیفرنیا

دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech) به خاطر دستاوردهای برجسته در زمینه های علمی و فناوری، شهرت جهانی دارد. جای تعجب نیست که چنین دانشگاهی با اعتبار و رتبه بسیار بالا و برخوردار از اساتید برتر، توانسته باشد جوایز و افتخارات متعددی را به دست آورده باشد. در ادامه این قسمت برخی از افتخارات قابل توجه این دانشگاه را می بینید:

جوایز

شرایط

جایزه نوبل

34 نفر از اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان Caltech موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند، که 20 نفر از آن ها در زمان حضورشان در Caltech این جایزه را دریافت کرده اند. این تعداد جوایز نوبل، Caltech را در رتبه 9 دانشگاه های جهان از نظر تعداد برندگان جایزه نوبل قرار می دهد.

جایزه تورینگ

6 نفر از فارغ التحصیلان Caltech جایزه تورینگ، که به عنوان «جایزه نوبل کامپیوتر» شناخته می شود، را دریافت کرده اند. این تعداد جوایز تورینگ، Caltech را در رتبه دوم دانشگاه های جهان از نظر تعداد برندگان این جایزه قرار می دهد.

جایزه فیلدز

5 نفر از اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان Caltech موفق به دریافت مدال فیلدز شده اند که بالاترین جایزه در ریاضیات است.

جایزه ملی علوم

بیش از 100 نفر از اعضای هیئتعلمی و فارغ التحصیلان Caltech موفق به دریافت جایزه ملی علوم، که بالاترین افتخار علمی ایالات متحده است، شده اند.

علاوه بر موارد بالا Caltech نقش مهمی در بسیاری از نوآوری ها و اکتشافات علمی و فناوری داشته است که مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می شود:

 • تلسکوپ فضایی هابل: دانشمندان Caltech در طراحی و ساخت تلسکوپ فضایی هابل، که یکی از مهم ترین ابزارهای نجومی تا کنون بوده است، نقش کلیدی داشتند.
 • لیزر: اولین لیزر توسط Charles Townes، استاد فیزیک Caltech در سال 1960 ساخته شد.
 • ترانزیستور William Shockley: فارغ التحصیل Caltech، یکی از اختراع کنندگان ترانزیستور بود که انقلاب عظیمی در صنعت الکترونیک ایجاد کرد.
 • محاسبات کوانتومی Caltech: در زمینه تحقیقات محاسبات کوانتومی پیشرو است و دانشمندان این دانشگاه به طور مداوم در حال توسعه کامپیوترهای کوانتومی جدیدی هستند که می توانند مشکلات محاسباتی پیچیده ای را که برای کامپیوترهای معمولی غیرقابل حل هستند، حل کنند.

علاوه بر این افتخارات،Caltech به خاطر محیط آموزشی قوی و فارغ التحصیلان برجسته اش نیز شناخته شده است. بسیاری از فارغ التحصیلان Caltech به رهبران در زمینه های علم، فناوری، مهندسی، ریاضیات، تجارت و سیاست تبدیل شده اند.

برخی از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه Caltech

دانشگاه کلتک سابقه طولانی در تولید فارغ التحصیلان برجسته در زمینه های مختلف دارد. در ادامه این قسمت لیستی از تعدادی از مشهورترین و تاثیرگذارترین فارغ التحصیلان Caltech در رشته های مختلف را برای شما آورده ایم:

نام

فعالیت

ریچارد فایمن

فیزیکدان نظری، برنده جایزه نوبل فیزیک (1965) به خاطر کارهایش در زمینه الکترودینامیک کوانتومی.

ماری کوری

فیزیکدان و شیمیدان، برنده دو جایزه نوبل – جایزه نوبل فیزیک (1903) به خاطر کشف رادیواکتیویته و جایزه نوبل شیمی (1911) به خاطر کشف عناصر رادیوم و پولونیوم.

ارنست مایر

زیست شناس تکاملی، برنده جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی (1965) به خاطر کارهایش در زمینه سنتز تکاملی.

چارلز هولت تاونز

فیزیکدان، مخترع لیزر، برنده جایزه نوبل فیزیک (1964).

گوردن مور

مهندس و کارآفرین، بنیانگذار شرکت اینتل، معروف به قانون مور.

آرنولد زوکرمن

مهندس عمران، طراح پل گلدن گیت.

آرتور سی. کلارک

نویسنده علمی تخیلی، خالق شخصیت های فضایی 2001 ادیسه فضایی.

مایکل کرایتون

نویسنده، خالق رمان های پارک ژوراسیک و جهان گمشده.

لینوس پاولینگ

شیمیدان، برنده جایزه نوبل شیمی (1954) به خاطر کارهایش در زمینه ساختار شیمیایی و پیوند شیمیایی.

 

شهریه دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

برای تحصیل در دانشگاه کلتک باید شهریه تحصیلی خود را پرداخت کنید که با توجه به مقطع تحصیلی و رشته انتخابی متفاوت است. همچنین باید توجه داشته باشید که معمولا شهریه دانشگاه سالانه با افزایشی نه چندان زیاد همراه است و شهریه دانشجویان سال به سال تفاوت می کند.

طبق آخرین اعلام دانشگاه به طور متوسط برای تحصیل در ترم های پائیز، زمستان و بهار یعنی برای 9 ماه، دانشجویان دوره کارشناسی باید 60,816 دلار و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد باید 63,402 دلار را پرداخت نمایند. دانشجویان دوره دکترا نیز باتوجه شرایط رشته های مختلف با شهریه هایی مختلف مواجه هستند.

البته دقت داشته باشید که این تمام مخارج و هزینه های پیش روی دانشجویان نیست و باید به مخارج اقامت و زندگی و همچنین هزینه های جانبی تحصیل نیز توجه نمایید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 
شهریه دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech)

هزینه های زندگی برای دانشجویان دانشگاه Caltech

قطعا مطلع هستید که علاوه بر شهریه تحصیلی، باید مبلغی را هم برای هزینه های زندگی و اقامتی خود در پاسادینا در نظر بگیرید. به طورکلی ایالت کالیفرنیا یکی از ایالات گران آمریکا تلقی می شود، اما بازهم پاسادینا در مقایسه با سایر شهرهای این ایالت دارای هزینه های مناسب تری است.

هزینه زندگی برای دانشجویان دانشگاه کالتک (Caltech) می تواند بسته به سبک زندگی، عادات خرج کردن و محل اقامت آن ها متفاوت باشد. با این حال، به طور متوسط، دانشجویان می توانند انتظار داشته باشند که سالانه بین 37 هزار دلار تا 55 هزار دلار برای هزینه های زندگی به غیر از شهریه و هزینه های تحصیلی، بپردازند.

در جدول زیر به طور متوسط جزئیات برخی از مخارج در این شهر را برای شما جمع آوری کرده ایم:

عنوان هزینه

مبلغ هزینه

هزینه خوراک

7 هزار تا 9 هزار دلار

هزینه خوابگاه

11 هزار دلار

هزینه مسکن خارج از دانشگاه

14 هزار تا 24 هزار دلار

هزینه کتاب و لوازم تحریر

1500 دلار

هزینه حمل و نقل

1800 دلار

سایر هزینه های شخصی

2500 تا 4500 دلار

 

راه های کاهش هزینه های زندگی در ایالت کالیفرنیا

با این که کالیفرنیا ایالت گرانی است، اما بازهم با رعایت مواردی و توجه به نکاتی خاص می توان هزینه های خود را کاهش داد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 • در خوابگاه زندگی کنید چون خوابگاه ها مقرون به صرفه ترین گزینه مسکن در Caltech هستند.
 • خودتان آشپزی کنید، پخت و پز به جای غذا خوردن در رستوران ها می تواند به طور قابل توجهی در هزینه های غذا صرفه جویی کند.
 • از حمل و نقل عمومی استفاده کنید، حمل و نقل عمومی در پاسادینا به خوبی توسعه یافته است و راهی ارزان برای رفت و آمد است.
 • از تخفیف های دانشجویی استفاده کنید، بسیاری از مشاغل محلی و خدمات در پاسادینا تخفیف هایی به دانشجویان ارائه می دهند.
 • بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی را جستجو کنید، منابع مالی زیادی برای کمک به دانشجویان در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در Caltech وجود دارد.
 • دانشگاه کلتک همچنین برنامه های کم هزینه زندگی را برای کمک به دانشجویان در مدیریت هزینه های خود ارائه می دهد.
 • این برنامه ها شامل مواردی مانند مشاوره بودجه، کلوزت های غذا و فرصت های شغلی در محوطه دانشگاه می شود.

بورسیه های دانشگاه Caltech

دانشگاه فناوری کالیفرنیا هر ساله به دانشجویان بسیاری بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی را اعطا می کند. بورسیه های کلتک مبنی بر نیاز دانشجویان است و به افرادی که نیازمند کمک مالی هستند اعطا می شود. در ادامه چند مورد از برترین و مهم ترین بورسیه های این دانشگاه را مشاهده خواهید نمود:

بورسیه

شرایط

بورسیه فدرال

این بورسیه برای دانشجویان دوره کارشناسی و نیازمند به کمک مالی در نظر گرفته می شود. مبلغ کمک این بورسیه حداکثر تا 7,395 دلار است اگرچه مبلغ اعطا شده بر اساس سهم محاسبه شده خانواده و وضعیت ثبت نام دانشجو متفاوت است. افراد فقط می‌توانند تا 18 فصل (شش سال) از این بورسیه استفاده کنند.

بورسیه تحصیلی Caltech

این بورسیه از سوی دانشگاه به افراد تعلق خواهد گرفت و مبلغ جایزه کاملاً به نیاز مالی نشان داده شده شما بستگی دارد و دارای مبلغ مشخص و دقیقی نیست. بورسیه ها را می توان هر سال تمدید کرد، اگرچه مقدار دقیق ممکن است با توجه به سطح نیاز شما در سال های آینده تغییر کند.

بورسیه ایالتی کالیفرنیا

کمیسیون کمک های دانشجویی کالیفرنیا (CSAC) به دانشجویان نیازمند کمک هزینه اعطا می کند. این بورسیه 2 نوع برنامه را شامل می شود:

Cal Grant A: بر اساس نیاز مالی و پیشرفت تحصیلی اعطا می شود. این برنامه برای کمک به شهریه و هزینه های تحصیل طراحی شده است.

Cal Grant B: به دانشجویان خانواده های محروم/کم درآمد اعطا می شود. به دریافت کنندگان کمک هزینه سال اول Cal B کمک هزینه ماهیانه برای هزینه های زندگی اعطا می شود. در سال های بعد، دریافت کنندگان کمک هزینه Cal B علاوه بر کمک هزینه ماهانه، کمک هزینه تحصیلی را دریافت خواهند کرد.

خوابگاه های دانشگاه فناوری کالیفرنیا

امکانات و فعالیت های دانشگاه فناوری کالیفرنیا (Caltech) در نوع خود بسیار کامل و ممتاز است. این دانشگاه برای دانشجویان خود امکانات و تجهیزات کامل و مناسبی را فراهم می آورد تا آنان بتوانند تا حد امکان بر روی تحصیل و آموزش خود متمرکز بوده و نتایج بسیار مناسبی به دست آورند.

از جمله امکانات این دانشگاه، ارائه خوابگاه به همراه امکانات اقامتی به دانشجویان است. بدین منظور خوابگاه های دانشجویان کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مجزای از یکدیگر است و در ساختمان هایی متفاوت اقامت دارند. در ادامه اطلاعاتی از این خوابگاه ها را مشاهده می نمایید:

مقطع

نام خوابگاه

شرایط و ظرفیت

امکانات

کارشناسی

Bechtel Residence

جدیدترین فضای اقامتی دانشگاه با 211 تخت است که خوابگاهی مستقل تلقی می شود و دارای اتاق هایی 1،4،6،8،12 نفره با حمام های اختصاصی است.

دسترسی به وای فای، آشپزخانه، اتاق مطالعه و خشک شویی مشترک

Marks/Braun House

ترکیبی از اتاق های 1 نفره و 2 نفره، بر اساس تقاضا برای مسکن در محوطه دانشگاه

واحدهای تهویه مطبوع پنجره ای

دسترسی به وای فای و پورت اترنت

آشپزخانه و اتاق رختشویی در زیرزمین

سالن تهویه مطبوع با تلویزیون

Avery House

این خوابگاه دارای 135 تخت و متشکل از اتاق های 1 و 2 و 3 نفره

تهویه مطبوع

دسترسی به وای فای و پورت اترنت

واحدهای قابل دسترسی با ویلچر

سالن، آشپزخانه و یک منطقه غذاخوری

دو اتاق رختشویی در طبقه اول

Lloyd House

خوابگاه دارای 80 تخت و اتاق های 2 نفره

واحدهای تهویه مطبوع پنجره ای

دسترسی به وای فای و پورت اترنت

سالن و آشپزخانه در سرتاسر ساختمان

سالن غذاخوری با دسترسی به آشپزخانه کافه براون

لباسشویی در زیرزمین (مشترک بین خانه های شمالی)

Page House

خوابگاه دارای 86 تخت و اتاق های 2 نفره

Venerable House

خوابگاه دارای 88 تخت و اتاق های 2 نفره

Blacker House

خوابگاه دارای 64 تخت و اتاق های 1، 2 و 3 نفره

تهویه مطبوع مرکزی

دسترسی به وای فای و پورت اترنت

آشپزخانه در سرتاسر ساختمان

سالن اصلی و سالن غذاخوری با دسترسی به آشپزخانه جنوبی

لباسشویی در زیرزمین/SAC (مشترک بین خانه های جنوبی)

Dabney House

خوابگاه دارای 64 تخت و اتاق های 1، 2 و 3 نفره

Fleming House

خوابگاه دارای 80 تخت و اتاق های 1، 2 و 3 نفره

Ricketts House

خوابگاه دارای 68 تخت و اتاق های 1 و 2 نفره

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز خوابگاه جداگانه خود را دارا هستند که به صورت آپارتمان های 1، 2 و 4 خوابه به افراد ارائه می شوند. خوابگاه های دوره تحصیلات تکمیل کلتک به صورت زیر هستند:

نوع خوابگاه

ظرفیت

امکانات

اتاق 1 تخته

28

یخچال، ماکروویو، تخت خواب، کمد، اجاق، وای فای،

اتاق 2 تخته

262

اتاق 4 تخته

148

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *