دانشگاه Princeton

دانشگاه Princeton
مشاور مهاجرتی

بله، در صورتی که افراد بتوانند شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در این دانشگاه را فراهم آورند، قادر به درخواست جهت پذیرش و تحصیل در این دانشگاه خواهند بود.

بله، دانشجویان غیر انگلیسی زبان باید مدرک معتبری از زبان انگلیسی نظیر تافل، آیلتس، PTE و غیره را به دانشگاه ارائه دهند.

نرخ پذیرش دانشگاه پرینستون در سال تحصیلی 2022-2023 برابر با 4.3% بوده که به این یعنی از هر 100 متقاضی، فقط 4 نفر پذیرفته شده اند.

به طور متوسط برای ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه به معدل 3.9 نیاز خواهد بود.

دانشگاه پرینستون در شهر پرینستون، ایالت نیوجرسیِ ایالات متحده آمریکا واقع شده است.

به طور متوسط شهریه دوره کارشناسی این دانشگاه را باید 62400 دلار در سال در نظر گرفت.

به طورکلی برای تمامی رشته ها اجباری به شرکت در آزمون نیست اما به دلیل رقابتی بودن پذیرش و نیاز به رزومه و سوابق تحصیلی بسیار قوی و رقابت پذیر، تمامی متقاضیان در آزمون های مرتبط و قابل قبول در این مرکز شرکت می کنند و نمره خود را به عنوان مدارک پذیرش ارائه می دهند.

دانشگاه پرینستون را به عنوان چهارمین دانشگاه قدیمی ایالات متحده آمریکا نیز معرفی می کنند که قدمت آن به بیش از 2 قرن می رسد. هم شناخته می شود. در این مطلب قصد داریم تا شما را با شرایط پذیرش و تحصیل در دانشگاه پرینستون آشنا نموده و اطلاعاتی جامع و خلاصه از این مرکز را به شما عزیزان ارائه نماییم، تا انتها با ما همراه باشید.

تاریخچه دانشگاه Princeton

نوع دانشگاه Princeton، دانشگاهی تحقیقاتی و خصوصی است که از اعضای برجسته آیوی لیگ (Ivy League) به شمار می رود. آیوی لیگ گروهی از هشت دانشگاه خصوصی قدیمی و معتبر در شمال شرق آمریکا است که به خاطر برتری در زمینه های آموزشی و پژوهشی شهرت دارند.

دانشگاه پرینستون سابقه ای درخشان دارد و چهارمین دانشگاه قدیمی در ایالات متحده است که در سال 1746 میلادی تأسیس شده است. همچنین افرادی برجسته ای همچون آلبرت انیشتین و جان نش (شخصیت فیلم ذهن زیبا) در این دانشگاه به تدریس و پژوهش مشغول بوده اند.

بنیانگذاران این دانشگاه گروهی از کشیشان پروتستان بودند که هدفی جز تربیت رهبران مذهبی برای مستعمرات آمریکا نداشتند. اما در طول دو قرن بعد از تأسیس، دانشگاه پرینستون به تدریج گسترش یافت و رشته های تحصیلی جدیدی به آن اضافه شد و در اواخر قرن نوزدهم، این دانشگاه به یکی از مراکز اصلی آموزش و پژوهش در زمینه های علوم طبیعی و مهندسی تبدیل شد.

 
تاریخچه دانشگاه Princeton

جالب است بدانید که این مرکز در ابتدا با نام «کالج نیوجرسی» تاسیس و شروع به فعالیت نمود و در سال 1933، نام دانشگاه از «کالج نیوجرسی» به «دانشگاه پرینستون» تغییر یافت. این دانشگاه در دهه های اخیر، به قطبی برای جذب دانشجویان و اساتید برجسته از سراسر جهان تبدیل شده است.

موقعیت جغرافیایی دانشگاه Princeton

دانشگاه پرینستون در شهر پرینستون، ایالت نیوجرسیِ ایالات متحده آمریکا واقع شده است که آدرس دقیق آن به شرح: پرینستون، نیو جرسی 08544، ایالات متحده آمریکا می باشد. دانشگاه Princeton تنها یک پردیس اصلی دارد که در شهر پرینستون، ایالت نیوجرسی واقع شده است.

این پردیس که به عنوان «پردیس مرکزی» یا «پردیس پرینستون» شناخته می شود. مساحت دانشگاه Princeton حدود 250 هکتار (619 جریب فرنگی) وسعت دارد و شامل بیش از 200 ساختمان آموزشی، پژوهشی، اداری، مسکونی و ورزشی می باشد.

در پردیس اصلی دانشگاه پرینستون، امکانات رفاهی و آموزشی متعددی برای دانشجویان و اساتید این دانشگاه فراهم شده است. از جمله این امکانات می توان به کتابخانه ها، آزمایشگاه ها، سالن های ورزشی، استخر، مرکز هنرهای نمایشی، موزه ها، کافه ها، رستوران ها و فروشگاه ها اشاره کرد.

علاوه بر این، پردیس اصلی دانشگاه به خاطر فضای سبز و محوطه های طبیعی زیبا و آرامش بخش خود نیز مشهور است. دانشگاه پرینستون در کنار پردیس اصلی خود، دارای چندین مرکز تحقیقاتی و آموزشی دیگر در سایر نقاط ایالت نیوجرسی و همچنین در سایر نقاط جهان نیز می‌باشد و دانشجویان تین دانشگاه می توانند از امکانات و منابع آموزشی موجود در تمام این مراکز استفاده کنند. برخی از این مراکز مهم بدین شرح هستند:

 • مرکز اخترفیزیک اسمیت سونیان: این مرکز در نزدیکی شهر پرینستون واقع شده است و به مطالعه کهکشان ها، ستارگان و سیارات می پردازد.
 • رصدخانه های دانشگاه پرینستون: دانشگاه پرینستون دو رصدخانه دارد که یکی در شهر پرینستون و دیگری در جزیره هاوایی واقع شده است. این رصدخانه ها به مطالعه اجرام آسمانی در سراسر جهان می پردازند.
 • مرکز مطالعات بین المللی و منطقه ای وودرو ویلسون: این مرکز در شهر پرینستون واقع شده است و به تحقیق و آموزش در زمینه روابط بین الملل، سیاست خارجی و مطالعات منطقه ای می پردازد.
 • موزه هنر دانشگاه پرینستون: این موزه در پردیس اصلی دانشگاه پرینستون واقع شده است و مجموعه ای از آثار هنری از سراسر جهان را در خود جای داده است.
 

دانشکده ها و رشته های دانشگاه Princeton

طی سال های گذشته تعداد اساتید و دانشجویان دانشگاه Princetonهمواره با توجه به ظرفیت ها و شرایط دانشگاه در حال تغییر بوده است. طبق آمار سال تحصیلی 2023-2024، دانشگاه پرینستون دارای 2745 عضو هیئت علمی (شامل اساتید تمام وقت، اساتید نیمه وقت و مدرسان) و 8,423 دانشجو است که در این تعداد6,052 دانشجو در مقطع کارشناسی و2,371 دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.

نسبت دانشجو به استاد در این دانشگاه 5 به 1 است، به این معنی که به طور میانگین 5 دانشجو برای هر استاد وجود دارد. این نسبت نشان دهنده تعهد دانشگاه به ارائه آموزش با کیفیت بالا و فرصت های تعامل نزدیک بین دانشجویان و اساتید است. در جدول زیر جزئیات بیش تری در مورد تعداد اساتید و دانشجویان در دانشگاه پرینستون را مشاهده می نمایید:

عنوان

تعداد نفر

تعداد دانشجو دوره کارشناسی

6,052 نفر

تعداد دانشجو دوره های تحصیلات تکمیلی

2,371 نفر

تعداد کل دانشجویان

8,423 نفر

تعداد دانشجویان بین المللی در دوره کارشناسی

685 نفر

درصد دانشجویان خانم در دوره کارشناسی

51%

دانشجویان مقطع کارشناسی ساکن در محوطه دانشگاه

96%

اساتید تمام وقت

1,009 نفر

اساتید نیمه وقت

852 نفر

مدرس

884 نفر

تمامی عضو هیئت علمی

2,745 نفر

در ادامه باید بدانید که دانشگاه پرینستون به جای دانشکده های سنتی، دارای مدارس است. در حال حاضر، این دانشگاه شامل 6 مدرسه در مقطع کارشناسی و 1 مدرسه در مقطع تحصیلات تکمیلی است که به شرح زیر هستند:

مدارس مقطع کارشناسی

مدرسه مطالعات انسانی و اجتماعی

این مدرسه طیف وسیعی از رشته های علوم انسانی و اجتماعی را شامل می شود، از جمله تاریخ، فلسفه، ادبیات، زبان شناسی، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم سیاسی و اقتصاد.

مدرسه مهندسی و علوم کاربردی

این مدرسه شامل رشته های مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، علوم کامپیوتر و رشته های مرتبط با علوم کاربردی می باشد.

مدرسه معماری

این مدرسه به آموزش و پژوهش در زمینه معماری، طراحی شهری و برنامه ریزی شهری می پردازد.

مدرسه مطالعات بین المللی

این مدرسه به مطالعه روابط بین الملل، سیاست خارجی و مطالعات منطقه ای می پردازد.

مدرسه علوم طبیعی

این مدرسه شامل رشته های فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی، زمین شناسی و علوم اعصاب می باشد.

مدرسه مطالعات شرق آسیا

این مدرسه به مطالعه زبان ها، فرهنگ ها و تاریخ کشورهای شرق آسیا می پردازد.

مدرسه تحصیلات تکمیلی

مدرسه مطالعات تکمیلی

این مدرسه طیف وسیعی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته های مختلف علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی ارائه می دهد.

اما این دانشکده ها هریک رشته های تحصیلی جذاب و متفاوتی را به دانشجویان ارائه می دهند که در جدول زیر این رشته ها در دوره های موجود را مشاهده می کنید:

دانشکده

رشته

کارشناسی

مطالعات آفریقایی آمریکایی، مردم شناسی، معماری، هنر و باستان شناسی، علوم اخترفیزیک، مهندسی شیمی و بیولوژیکی، علم شیمی، مهندسی عمران و محیط زیست، کلاسیک، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، مطالعات آسیای شرقی، اکولوژی و زیست شناسی تکاملی، اقتصاد، مهندسی برق و کامپیوتر، انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی، علوم زمین، آلمانی، تاریخ، ریاضیات، مهندسی مکانیک و هوافضا، زیست شناسی مولکولی، موسیقی، مطالعات خاور نزدیک، علوم اعصاب، تحقیق در عملیات و مهندسی مالی، فلسفه، فیزیک، سیاست، روانشناسی، سیاست عمومی (مدرسه امور عمومی و بین المللی پرینستون)، دین، زبان ها و ادبیات اسلاوی، جامعه شناسی، اسپانیایی و پرتغالی

تحصیلات تکمیلی

مردم شناسی، ریاضیات کاربردی و محاسباتی، معماری، هنر و باستان شناسی، علوم اخترفیزیک، علوم جوی و اقیانوسی، مهندسی زیستی، بیوفیزیک، مهندسی شیمی و بیولوژیکی، علم شیمی، مهندسی عمران و محیط زیست، کلاسیک، ادبیات تطبیقی، علوم کامپیوتر، مطالعات آسیای شرقی، اکولوژی و زیست شناسی تکاملی، اقتصاد، مهندسی برق و کامپیوتر، انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی، علوم زمین، آلمانی، تاریخ، تاریخ علم، ریاضیات، مهندسی مکانیک و هوافضا، زیست شناسی مولکولی، آهنگسازی موسیقی، موسیقی شناسی، مطالعات خاور نزدیک، علوم أعصاب، تحقیق در عملیات و مهندسی مالی، فلسفه، فیزیک، فیزیک پلاسما، سیاست، مطالعات جمعیت، روانشناسی، زیست شناسی کمی و محاسباتی، دین، زبان ها و ادبیات اسلاوی، جامعه شناسی، اسپانیایی و پرتغالی

 

رتبه علمی دانشگاه Princeton در جهان

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، دانشگاه پرینستون یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین دانشگاه های جهان می باشد که همواره موفق به کسب رتبه های بالایی در بین دانشگاه های برتر دنیا شده است. طی آخرین رتبه بندی این دانشگاه از سوی US News به عنوان برترین دانشگاه جهان انتخاب شده و رتبه اول را به دست آورده است . در جدول زیر رنکینگ جهانی دانشگاه پرینستون را از سوی مراکز سنجش اعتبار دانشگاه ها مشاهده می نمایید:

مرجع

رتبه جهان

ARWU

6

QS

22

TIMES

7

US News

1

شرایط پذیرش دانشگاه Princeton

پذیرش در دانشگاه پرینستون رقابتی و دشوار است و این دانشگاه به دنبال دانشجویانی است که از نظر علمی قوی، با انگیزه و دارای پتانسیل رهبری باشند. نرخ پذیرش دانشگاه Princeton در سال تحصیلی 2022-2023 4.3% بوده که به این یعنی از هر 100 متقاضی، فقط 4 نفر پذیرفته شده اند. 

این نرخ پذیرش بسیار پایین نشان دهنده رقابت شدید برای ورود به این دانشگاه است . در جدول زیر نرخ پذیرش دانشگاه پرینستون در چند سال گذشته را مشاهده می کنید:

سال

نرخ پذیرش

2022 – 2023

4.3%

2021 – 2022

5.3%

2020 – 2021

5.8%

2019 – 2020

6.1%

2018 – 2019

5.9%

همانطور که مشاهده می کنید، نرخ پذیرش دانشگاه پرینستون در سال های اخیر به طور پیوسته در حال کاهش بوده است که این امر به دلیل افزایش تعداد متقاضیان و همچنین افزایش سخت گیری در فرآیند پذیرش می باشد. در ادامه باید اذعان کنیم که شرایط پذیرش دانشجویان باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی و همچنین شاید ملیت متقاضیان می تواند تفاوت هایی داشته باشد . اما شرایط زیر به صورت عمومی برای اغلب متقاضیان نیاز بوده و باید آن ها را فراهم آورد و یا به آن ها توجه داشت:

 • پذیرش در این دانشگاه نیاز به معدل GPA بالای 3.9 دارد و اگر معدل شما پائین تر باشد باید از طریق دیگر موارد نظیر نتایج بالای آزمون و نمره بالای مدرک زبان آن را جبران کنید.
 • دانشجویان برای پذیرش دوره کارشناسی باید در آزمون های SAT یا ACT شرکت کرده و تا حد امکان نمرات بالایی به دست آورند.
 • برای پذیرش دوره کارشناسی ارشد نیاز است در آزمون های GRE یا Gmat شرکت نموده و بالاترین نمره ممکن را کسب نمایند.
 • ارائه مدرک زبان معتبر برای دانشجویان غیر انگلیسی زبان نظیر آیلتس یا تافل نیاز است.
 • متقاضیان باید هزینه درخواست پذیرش را پرداخت کنند.
 • متقاضی باید حداقل 2 توصیه نامه از اساتید یا معلمان دوره تحصیلی پیشین خود را ارائه دهد.
 • متقاضیان باید یک رزومه و انگیزه نامه جذاب و قوی ارائه دهند.
 • دانشجویان باید تمامی افتخارت، دستاوردها، مقالات و پژوهش های خود را نیز ارائه دهند.

مراحل اپلای به دانشگاه Princeton از ایران

همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، دانشگاه پرینستون فرآیند پذیرش رقابتی دارد و به دنبال دانشجویانی با مهارت های علمی قوی، انگیزه بالا و پتانسیل رهبری است. مراحل اپلای به دانشگاه Princeton ممکن است برای مقاطع مختلف تفاوت های جزئی با هم داشته باشند، اما روند کلی برای پذیرش در این دانشگاه یکسان خواهد بود که برای دوره کارشناسی این دانشگاه به شرح زیر است:

 1. در ابتدا از مدارک، شرایط و الزامات جهت ثبت نام در رشته انتخابی خود و همچنین ددلاین اعلامی دانشگاه اطلاع کسب نمایید و تمامی ابهامات خود را رفع کنید.
 2. در مرحله بعد با کمک و مشاوره مشاورین و یا دانشجویان این دانشگاه نسبت به جمع آوری و مهیا سازی مدارک و شرایط لازم اقدام کنید.
 3. در مرحله بعدی شما باید فرم درخواست آنلاین دانشگاه پرینستون را دریافت نموده و تکمیل کنید. در فرم درخواست، باید اطلاعات مربوط به سابقه تحصیلی، فعالیت های فوق برنامه، جوایز و افتخارات و اهداف شغلی خود را ارائه دهید.
مراحل اپلای به دانشگاه Princeton از ایران

4. سپس فرم درخواست پذیرش را به همراه تمامی مدارک لازم برای دانشگاه ارسال نمایید. دقت کنید که باید هزینه درخواست را نیز پرداخت نموده و رسید آن را ارسال کنید.

5. دانشگاه پرینستون کمک های مالی سخاوتمندانه ای را به دانشجویان واجد شرایط ارائه می دهد. شما می توانید برای درخواست کمک های مالی، فرم درخواست کمک های مالی (CSS Financial Aid Application) را نیز تکمیل و ارسال کنید.

6. در این مرحله دانشگاه پرینستون درخواست شما را به طور کامل بررسی می کند. عوامل متعددی در نظر گرفته می شود، از جمله معدل (GPA)، نمره آزمون های استاندارد، فعالیت های فوق برنامه، نامه های توصیه، مقاله درخواست و وضعیت مالی شما.

7. ممکن است از شما برای انجام مصاحبه نیز دعوت شود. در این صورت باید در تاریخ اعلامی دانشگاه در مصاحبه مربوطه شرکت نموده و شرایط و وصعیت خود را برای دانشگاه شرح دهید.

8. در نهایت دانشگاه پرینستون در مورد پذیرش یا عدم پذیرش شما تصمیم گیری خواهد کرد و از طریق پورتال آنلاین دانشجو و یا از طریق ایمیل به شما نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.

بورسیه های دانشگاه پرینستون

یکی از مزیت های بسیار خوب تحصیل در دانشگاه پرینستون امکان دسترسی به بورسیه های تحصیلی این دانشگاه است. پرینستون شهروندان ایالات متحده و شهروندان غیر آمریکایی را در فرآیند پذیرش و مالی به طور یکسان در نظر می گیرد. در واقع، این مرکز یکی از معدود دانشگاه ها در آمریکا است که کمک های مالی را برای دانشجویان بین المللی محدود نمی کند و با دانشجویان بین المللی و آمریکایی در فرآیند کمک مالی یکسان رفتار می کند.

دفتر پذیرش در مقطع لیسانس همه درخواست ها را بدون در نظر گرفتن شهروندی یا کشور محل اقامت به یک روش بررسی می کند. دقت داشته باشید که برای پذیرش در مقطع کارشناسی، شما برای پرینستون درخواست می دهید و نه برای یک بخش یا مدرسه خاص.

همچنین باید دقت داشته باشید که بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در پریستون فقط بر مبنای نیاز دانشجویان اعطا خواهد شد و بورسیه ای بر اساس شایستگی در نظر گرفته نشده است. بلکه شایستگی دانشجویان فقط در رابطه با پذیرش و ثبت نام آنان لحاظ می شود.

بورسیه های دانشگاه پرینستون

نیاز کامل همه دانشجویان بین المللی پذیرفته شده، همانند دانشجویانی از ایالات متحده برآورده می شود. همچنین توانایی خانواده متقاضیان برای پرداخت هزینه تحصیلات دانشگاهی، عاملی در تصمیم دانشگاه برای پذیرش افراد نیست. اما برنامه کمک مالی دانشگاه پرینستون کاملاً بر اساس نیاز است و از طریق بررسی دقیق شرایط مالی و فردی خانواده وی تعیین می گردد. پرینستون بورسیه تحصیلی شایستگی علمی یا ورزشی ارائه نمی دهد.

برخی از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه Princeton

به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان، دانشگاه پرینستون سابقه طولانی در زمینه آموزش افراد برجسته در حوزه های مختلف دارد. این دانشگاه تاکنون افراد بزرگ و تاثیرگذار بسیاری را تعلیم داده و به دنیای ما روانه کرده است که هریک به نحوی در زندگی مردم جهان تاثیراتی گذاشته اند. در ادامه برخی از مشهورترین فارغ التحصیلان دانشگاه پرینستون را مشاهده می کنید:

حوزه

نام

فعالیت

سیاست و امور خارجه

میشل اوبما

بانوی اول سابق ایالات متحده

جان اف کندی

رئیس جمهور سابق ایالات متحده

جیمز مدیسون

چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده

بروکینگیز استینز

وزیر خارجه سابق ایالات متحده

نویسندگان و شاعران

اس. اسکات فیتزجرالد

نویسنده

تونی موریسون

نویسنده، برنده جایزه نوبل

جویس کارول اوتس

نویسنده

پل استر

نویسنده

دانشمندان و ریاضیدانان

آلبرت انیشتین

فیزیکدان، برنده جایزه نوبل

آلن تورینگ

ریاضیدان، دانشمند کامپیوتر

جان نش

ریاضیدان، برنده جایزه نوبل

وندی فیدمن

اختر شناس

کارآفرینان و رهبران تجارت

جف بزوس

بنیان گذار و مدیر عامل آمازون

دیوید دافیلد

بنیان گذار و مدیر عامل Workday

مگ ویتمن

مدیر عامل سابق هیولت پاکارد

هنرمندان و معماران

جکسون پولاک

نقاش

زاها حدید

معمار

ادی مورفی

بازیگر

جیمز میتلند

بازیگر

برخی از جوایز و افتخارات دانشگاه Princeton

دانشگاه پرینستون قطعا یکی از دانشگاهی است که تاکنون افتخارات و جوایز بسیاری به دست آورده است. این افتخارات در زمینه ها و حوزه های مختلفی بوده اند که مجموع آن ها یکی از چند دلایلِ اعتبار و ارزش این دانشگاه می باشد. در ادامه چندی از مهم ترین جوایز و افتخارات دانشگاه Princetonرا خواهیم گفت:

حوزه

افتخار و جایزه

توضیحات

جوایز آموزشی

رتبه بندی های برتر

دانشگاه پرینستون به طور مداوم در بین برترین دانشگاه های جهان توسط رتبه بندی های معتبر مانند US News & World Report و Times Higher Education قرار می گیرد.

عضویت در اتحادیه آیوی لیگ

دانشگاه پرینستون یکی از هشت دانشگاه معتبر در اتحادیه آیوی لیگی است.

جوایز تحقیقاتی

جوایز نوبل

تاکنون 37 نفر از فارغ التحصیلان، اساتید و کارکنان دانشگاه پرینستون موفق به کسب جایزه نوبل شده اند.

مدال فیلدز

دو نفر از ریاضیدانان دانشگاه پرینستون برنده مدال فیلدز، که معادل جایزه نوبل در ریاضیات است، شده اند.

جوایز ملی علوم

بسیاری از اساتید و محققان دانشگاه پرینستون برنده جوایز ملی علوم، که بالاترین افتخار علمی در ایالات متحده است، شده اند.

 

شهریه دانشگاه پرینستون

تحصیل در دانشگاه پرینستون رایگان نیست و باید شهریه آن توسط دانشجویان پرداخت شود. همچنین شهریه تحصیلی این مرکز نیز ارزان نمی باشد که در مقایسه با اعتبار و ارزش مدرک دریافتی، قابل قبول بوده و ارزش چنین هزینه ای را دارد. 

طبق آمار به طور متوسط هزینه تحصیل برای سال 2024-2025 برابر با 86700 دلار است تخمین زده می شود که شامل موارد زیر می گردد:

عنوان هزینه

مبلغ

شهریه تحصیل کارشناسی

62400 دلار

شهریه تحصیل کارشناسی ارشد

59,710 دلار

هزینه مسکن

11910 دلار

هزینه خوراک و غذا

8340 دلار

هزینه های متفرقه تخمینی

4050 دلار

 

مبلغ هزینه مسکن و غذا برای خوابگاه های دانشگاه و برنامه های غذایی استاندارد است. هزینه های متفرقه تخمینی نیز شامل هزینه فعالیت و حقوق کلاس می باشد. تقریباً 250 دلار از 4050 دلار تخمین زده شده برای کتاب و هزینه های شخصی به همراه شهریه، مسکن و غذا توسط دانشگاه صورتحساب می شود.

اعتبارات کمک مالی برای افرادی که واجد شرایط هستند از صورتحساب دانشگاه کسر می شود و مابقی به عنوان پرداخت خانواده به صورت ترم یا ماهانه باقی می ماند. دقت داشته باشید که تخمین های بالا شامل هزینه حمل و نقل نمی شود که ممکن است بین 300 تا 5000 دلار باشد.

دانشجویانی که تحت پوشش بیمه نامه سلامت خانواده نیستند نیز باید پوشش طرح سلامت دانشجویی را خریداری کنند که برای سال تحصیلی 2024-2025 برابر با 3510 دلار است.

 

هزینه های زندگی برای دانشجویان دانشگاه پرینستون

علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های اقامت و زندگی نیز بخش دیگری از مخارج تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه پرینستون است. هزینه زندگی در شهر پرینستون، نیوجرسی بالا است و این شهر به عنوان یکی از گران ترین مکان های زندگی در ایالات متحده شناخته می شود. پس حتما باید این موضع را مد نظر قرار دهید.

هزینه مسکن بزرگ ترین عامل موثر در هزینه زندگی در پرینستون است و حتی هزینه خرید خانه در پرینستون نیز بسیار بالا است و میانگین قیمت خانه در آن به بیش از 1 میلیون دلار می رسد. دلیل عمده گرانی مسکن در این شهر، بالا بودن تقاضا و کوچک بودن شهر است. ضمن این که هزینه های دیگر مانند غذا، حمل و نقل و خدمات عمومی نیز در این جا گران تر از اغلب شهرهای آمریکا است.

برای شناخت بهتر این موضوع در جدول زیر برخی از متوسط هزینه های اقامت و زندگی در پرینستون برای دانشجویان را مشاهده خواهید نمود.

 
هزینه های زندگی برای دانشجویان دانشگاه پرینستون

عنوان هزینه

مبلغ هزینه

مخارج ماهانه یک نفر بدون احتساب اجاره

1,364.3

اجاره آپارتمان 1 خواب

2,366.67 دلار

اجاره آپارتمان 3 خواب

3,675.00 دلار

هزینه خوراک و غذا

400 تا 1000 دلار

هزینه حمل و نقل

200 تا 400 دلار

هزینه کتاب و لوازم تحریر

1700 دلار

خوابگاه های دانشگاه پرینستون

یکی از دغدغه های دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشور آمریکا، محل اقامت و هزینه های بالای اجاره ملک در شهری همچون پرینستون است. اما خوشبختانه دانشگاه پرینستون مسکن مناسب در محوطه دانشگاه را برای دانشجویان کارشناسی برای هر چهار سال تحصیل آنان تضمین می کند. دانشجویان سال اول به طور تصادفی به یک کالج مسکونی اختصاص داده می شوند.

پرینستون در حال حاضر دارای هفت کالج مسکونی است که هر کدام در یک دیدگاه مشترک برای تقویت جامعه و حمایت از رشد فکری متحد شده اند. دانشجویان باید در یکی از هفت کالج مسکونی پرینستون به عنوان دانشجوی سال اول و دوم زندگی کنند. این کالج های اقامتی بدین شرح هستند:

نام کالج

توضیحات

کالج باتلر

کالج باتلر با ظرفیت 550 نفر دانشجویان سال اولی و بالاتر، فضایی پرجنب و جوش و متنوع  را برای دانشجویان بین المللی به وجود می آورد.

کالج فوربس

فوربس یک فضای مسکونی امن و مناسب است که از سال 1970 خانه ای برای دانشجویان مقطع کارشناسی بوده است.

کالج متی

کالج متی با بیش از 800 دانشجوی مقیم در مقطع کارشناسی و وابسته، به‌خاطر معماری و ویژگی های منحصر به فردش از جمله استودیوی ضبط، سینما و اتاق تاریک مشهور است.

نیو کالج غرب

در اقامتگاه های جدید و خلاقانه در ضلع جنوبی پو فیلد در کنار کالج یه، نیو کالج غرب هم به عنوان خانه و هم به عنوان یک جامعه برای دانشجویانش عمل می کند.

کالج راکفلر

با اتاق های تمرین، یک گالری هنری، یک کتابخانه و دیگر مناطق اجتماعی، ” کالج راکفلر ” یک جامعه فراگیر با طیف گسترده ای از علایق و روحیه مشارکتی است.

کالج ویتمن

داشجویان در ویتمن از زمانی که وارد می شوند، در برنامه هایی شرکت می کنند که بر سلامتی و با هم بودن تأکید دارد و در فضاهای مشترک از جمله تئاتر و استودیو جمع می شوند.

کالج یه

در سراسر فضاهای زندگی و یادگیری مدرن و پویا که برخی از آن ها با نیو کالج وست مشترک است، دانشجویان با روحیه ای از فراگیری در یه گرد هم می آیند.

 
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *