مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان را می توان جزو بهترین گزینه های مهاجرتی برای ایرانی ها دانست که هر آنچه را که از مهاجرت توقع دارند ، در اختیارشان قرار می دهد . آلمان به عنوان یکی از قوی ترین کشورهای جهان می تواند زندگی تان را به بهترین شکل ممکن دگرگون سازد.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شما هستند تا بهترین انتخاب را داشته باشید، در همین راستا در این مقاله روش های قانونی مهاجرت به آلمان را مطابق با آخرین قوانین اعلام شده از سوی این کشور تهیه کرده اند و شما می توانید در هر بخش برای رسیدن به جزئیات بیشتر به همان عنوان در سایت ما مراجعه کنید. 

آلمان از لحاظ امنیت و قانونمندی در جهان شهرت داشته و سطح رفاه و آسایش در آن بسیار بالا می باشد . در این کشور اختلاف طبقاتی در کم ترین حد ممکن وجود داشته و سیاست دولت به گونه ای است که تلاش می کند تا با دریافت مالیات بالاتر از افراد ثروتمند به طبقه کم درآمد کمک بیشتری نماید.

هزینه های زندگی در آلمان زیاد نیست و با یک شغل معمولی می توان به خوبی یک خانواده را مدیریت کرد و به همین دلیل است که مردم از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند و بسیاری از ایرانیان نیز به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت آن هستند.

همیشه توصیه ما برای علاقه مندان به اطلاع از روش های مهاجرت به آلمان این است که انتخاب روش باید براساس شرایط خود شما باشد و اصلاً نباید روشی که برای دوست یا فامیل مناسب بوده و به نتیجه رسیده است را برای خود نیز مدنظر قرار دهید.

فهرست مطالب
مهاجرت به آلمان

حتماً ویدئو آماده شده از مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی را مشاهده بفرمائید تا با کلیات مهاجرت به آلمان آشنا شوید و در صورتی که فرصت مطالعه محتوا را ندارید، پادکست آن را دانلود و در زمان دیگری گوش دهید.

پادکست مهاجرت به آلمان

نمایش ویدیو درباره مهاجرت به آلمان
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

روش های قانونی مهاجرت به آلمان

آلمان خط مشی های خاص خود را برای جذب مهاجران دارد و با ارائه روش های مختلف سعی در جذب مهاجران با شرایط ایده آل داشته و در حال توسعه سیاست های اجرایی خود در این زمینه است.

برای مهاجرت به آلمان به یک روش معتبر نیاز دارید ، اگرچه راه های زیادی برای مهاجرت اتباع خارجی به آلمان وجود دارد و هر کدام شرایط خاصی دارند ، اما شباهت هایی هم بین آنها وجود دارد.

از روش های قانونی مهاجرت به آلمان می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت به آلمان از طریق کار
 • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 • مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
مهاجرت به آلمان

مهاجرت غیرقانونی به آلمان چه عواقبی در پی دارد؟

اما در این میان افرادی هم وجود دارند که حاضر نیستند با کمی تلاش و کوشش ، از طریق یک روش های قانونی مهاجرت به آلمان شوند و به پناهندگی روی می آورند، این افراد گمان می کنند که پناهندگی راهی کوتاه تر برای رسیدن به آلمان است که به هیچ وجه چنین نیست!

متاسفانه پناهندگان نمی دانند که مهاجرت غیرقانونی به آلمان چه آثاری در پی دارد؟ این افراد ابتدا باید در کمپ هایی مخصوص پناهجویان با شرایط نامناسب سکونت داشته و سپس با طی مراحل قانونی در طی سالیان طولانی ببینند که آیا درخواست پناهندگی آنها قبول می شود یا خیر!

اما چنانچه می خواهید مهاجرتی قانونی به آلمان داشته باشید و در رفاه زندگی کنید ، گزینه هایی مانند تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و حتی ازدواج را برای ورود به این کشور را انتخاب کنید که هر یک مزایا مختص به خود را دارد ؛ بنابراین در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه ها را به دست آورید.

مهاجرت به آلمان

  Germany Residency for Students

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارید ، خبر خوب این است که می توانید پس از فارغ التحصیلی با فراهم نمودن شرایط لازم اقدام به اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل کنید و چه بسا با طی مراحل قانونی پس از چند مدت تابعیت بگیرید . چنانچه تمایل دارید پس از انقضای مجوز اقامت دانشجویی در آلمان بمانید ، دو گزینه پیش روی خود دارید : اگر پیشنهاد کاری ندارید برای ویزای جستجوی کار درخواست دهید و یا در صورت داشتن پیشنهاد کاری درخواست ئیزای کار نمایید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را می توان یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش ها دانست که مشاورین ما در عنوان تحصیل در آلمان به صورت دقیق به آن پرداخته اند . پس از فارغ التحصیلی ویزای جستجوی کار به شما اجازه می دهد بین 6 ماه تا یک سال دیگر در آلمان مانده و به دنبال کار باشید ؛ سپس چنانچه شغل مناسبی پیدا کردید و تمام شرایط را برآورده کردید ، می توانید آن را به اقامت کار تبدیل کرده و به طور نامحدود در آلمان بمانید.

قابل ذکر است که اگر به محض فارغ التحصیلی یک پیشنهاد شغلی داشته باشید ، می توانید به سادگی مجوز دانشجویی خود را به مجوز کار تغییر دهید ، اجازه اقامت آلمان برای اشتغال به مدت 2 سال با امکان تمدید (تا زمانی که هنوز شغل دارید) صادر می شود . شما می توانید پس از طی هر یک از مراحل فوق جهت اجازه اقامت دائم ، دریافت تابعیت و نهایتاً تکمیل پروسه خود برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید.

در فیلم مربوطه می توانید تنها بخشی از ویزاهایی که کلاینت های هلدینگ رجبی موفق به اخذ آن ها شده اند را مشاهده نمایید؛ در صورتی که علاقه داشتید صحبت این عزیزان را در خصوص مجموعه بزرگ حقوقی مهاجرتی رجبی ببینید به بخش ما تا حالا چیکار کردیم بروید.

مطالعه مقالات زیر جنبه های مختلفی از کشور آلمان را جهت مهاجرت به این کشور در اختیارتان قرار می دهند .

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

آلمان چندین سال است که نیاز به کارگران ماهر و افراد متخصص در حوزه های مختلف را اعلام نموده و در صدد جذب افراد با شرایط ایده آل است ، کارخانجات و شرکت های فعال در این شرکت به طور مداوم به دنبال مهندسان ، متخصصان فناوری اطلاعات ، کارکنان پزشکی و سایر متخصصان واجد شرایط هستند و به منظور تشویق چنین افرادی برای مهاجرت به آلمان ، مقامات شرایط سخت گیرانه برای رفتن به آلمان و کار را کاهش داده اند.

بنابراین یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به آلمان ، یافتن یک پیشنهاد کار یا job offer در این کشور و اخذ اقامت آلمان از طریق کار است ، مراحل مهاجرت کاری به این کشور را می توان به صورت خلاصه در موارد زیر بیان نمود که به صورت دقیق و همراه با جزئیات توسط کارشناسان ما در عنوان کار در آلمان برای شما بیان شده اند.

 • یافتن کار در آلمان که اتباع خارجی را می پذیرد.
 • دریافت تاییدیه های مدارک ایران در آلمان
 • دریافت تاییدیه اداه کار آلمان برای متقاضی
 • اقدام جهت دریافت ویزای کار از طریق کنسولگری آلمان در کشورمان
 • مهاجرت به آلمان و دریافت مجوز اقامت کاری
مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج با یک شهروند آلمانی امکانپذیر است اما صرفا ازدواج به اقامت منتهی نمی شود ، در واقع باید بگوییم که تابعیت آلمان را می توان از طریق ازدواج به دست آورد یا از دست داد! این قوانین در طول زمان تغییر کرده اند و تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می گیرند . از سال 1970 تاکنون قانون کشور آلمان تصویب نموده است که زن یا شوهر یک شهروند آلمانی می توانند از طریق اقامت در این کشور به مدت 3 سال تابعیت خود را دریافت کنند.
در این رابطه باید بدانید که ازدواج باید در هر دو کشور به رسیت شناخته شود و عوامل همچون سن مناسب طرفین و یا عدم وجود فامیل با یکدیگر نیز باید رعایت شود . این امکان نیز وجود دارد که قانون کشور خارجی به طور خودکار تابعیت آن را برای همسر آلمانی صادر کند – در این صورت شهروند مورد نظر دارای تابعیت دوگانه خواهد بود . اگر همسر آلمانی تصمیم بگیرد که تابعیت خارجی را نیز به دست آورد ، معمولاً تابعیت آلمانی خود را از دست می دهد ، مگر اینکه مقامات آلمانی اجازه حفظ تابعیت آلمان را بدهند.
ازدواج به عنوان یکی از روش های قانونی مهاجرت به آلمان از شما تسلط به زبان آلمانی و برخی شرایط دیگر را می طلبد که توصیه می کنیم حتما با مشاورین ما در دفاتر تهران و یا شیراز تماس حاصل نمایید.
مهاجرت به آلمان

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال راهی برای افزایش سرمایه و توسعه کار خود هستید ، سرمایه گذاری در آلمان یکی از بهترین گزینه های ممکن است ، اگرچه مهاجرت به کشور آلمان برنامه ویزای طلایی ندارد اما سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت ، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی امکان پذیر می باشد.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ابتدا به صورت موقت به شما داده می شود و سپس در صورت ادامه می توانید به اقامت دائم و پس از 6 تا 8 سال تابعیت این کشور دسترسی یابید . دقت داشته باشید که برای اقدام به مهاجرت آلمان از طریق سرمایه گذاری ، باید برای ویزای خوداشتغالی درخواست دهید و کسب و کاری را راه اندازی کنید که سهم قابل توجهی در رشد اقتصادی این کشور داشته باشد.

البته سرمایه گذاری در کشور آلمان می تواند به شیوه های مختلفی انجام شود که با کلیک بر روی عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان قادر خواهید بود به راحتی به آن دست یابید . در صورت انتقال سرمایه قابل توجه به این کشور روند دریافت اقامت دائم و تابعیت با سرعت بیشتری برایتان دنبال می شود.

 

چنانچه بخواهیم روش های سرمایه گذاری در کشور آلمان را به صورت خلاصه برای شما بیان کنیم به شرح جدول زیر است ، اما فراموش نکنید که هر یک از این موارد دارای جزئیات متعددی هستند که مشاورین ما راهنمای شما خواهند بود:

روش های سرمایه گذاری مهم ترین شرایط
ثبت شرکت می تواند به روش های ثبت شرکت کاملا جدید ، وابسته و یا تاسیس نمایندگی و شعبه انجام شود.
کارآفرینی با ارائه یک طرح تجاری کامل و البته جدید به دنبال ایجاد فرصت های شغلی در این کشور باشید.
خرید اوراق قرضه با سرمایه حداقل 5000 یورو با بازار بورس این کشور وارد می شوید.
خرید ملک تنها روشی برای سرمایه گذاری در این کشور بوده و شما را به اقامت نمی رساند.

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت

یکی از روش های سرمایه گذاری را می توان ثبت شرکت در آلمان دانست که هر آنچه را که برای شروع یک اقتصاد نو موردنیاز است ، برای مهاجرین به خوبی فراهم می سازد . همچنین فن آوری ها ، تجهیزات و سایر کالاها به عنوان سرمایه قانونی بدون مالیات وجود داشته و از همه مهم تر ، امکان افتتاح حساب ، داشتن کارت اعتباری بانک های آلمانی و استفاده از دسته چک نیز وجود دارد.

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت یک فرصت واقعی برای موسس شرکت و خانواده او جهت درخواست زندگی و مهاجرت به آلمان و در نهایت شهروندی این کشور است ، علاوه بر این صاحب شرکت در آلمان می تواند در هر کشور اتحادیه اروپا شعبه ایجاد کند و امکان دریافت یارانه و کمک هزینه در آلمان وجود دارد.

 

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت

جهت درخواست ثبت شرکت به منظور مهاجرت به کشور آلمان ، باید حداقل 25000 یورو را فراهم ساخته و طرح جامع تجاری از نوع فعالیت و هدف خود در این کشور مشخص سازید . دقت داشته باشید که به این منظور باید حداقل پنج نیروی آلمانی را استخدام کرده و از طریق تضمین مالی ، پشتوانه خود را مشخص سازید . سن قابل قبول برای این منظور نیز 18 تا 45 سال است و پس از تأیید اسناد تشکیل دهنده ، شرکت می تواند فعالیت خود را آغاز کند. در واقع ثبت شرکت در آلمان نوعی کارآفرینر در این کشور محسوب می شود که در عنوان اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان به طور دقیق آن را بررسی کرده ایم ، مطالعه آن را از دست ندهید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای داشتن طرح توجیهی مناسب، همین الان تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اخذ اقامت آلمان با خرید ملک

گرچه آلمان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان به شمار می رود ، اما تمامی روش های آن قابل اقدام برای مهاجرین از کشوری همچون ایرانامکان پذیر نبوده و شما باید تنها مسیرهای ممکن را امتحان نمایید . در رابطه با خرید ملک و مستغلات در آلمان باید بگوییم که می تواند توسط افراد خارجی انجام شود ، اما مسیری برای مهاجرت و یا دریافت اقامت این کشور نخواهد بود . اما نگران نباشید ادامه مبحث را مطالعه کنید تا از راهکارهای دیگر برای این موضوع اطلاع پیدا کنید.

همانطور که قبلا هم اشاره شد در آلمان اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی وجود نداشته و امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت نیست . در مقابل این کشور ارزان ترین اقامت اروپا را برای کارآفرینان خصوصی و سرمایه گذاران خود اشتغال ارائه می دهد . تشویق نوآوری و کارآفرینی هدف اعلام شده قانون اقامت آلمان است و اگر مایل به اخذ اقامت آلمان با خرید ملک هستید ، باید به کارآفرینی و ثبت شرکت فکر کنید؛ زیرا با توجه به بند 21 شرایط مهاجرت به آلمان ، بنیانگذاران شرکت ها و مالکان انحصاری به همراه مدیران عامل و نمایندگان قانونی شرکت‌های تضامنی و بزرگ از امتیاز ویژه برخوردارند.
 

وکیل مهاجرت به آلمان

هنگام مهاجرت به آلمان با روش های قانونی مانند تحصیل ، کار و یا سرمایه گذاری باید به دنبال یک مشاوره حرفه ای و افراد با سابقه درخشان راهنمایی و کمک بگیرید اما متاسفانه در جریان یک کار حقوقی و مجاز ، همیشه افرادی  به کذب خود را وکیل مهاجرت نامیده و از اعتماد متقاضیانی که می خواهند سریع تر به مقصد برسند ، سوء استفاده می کنند.
 
خوب است بدانید که در کشورمان ما به صورت قانونی فردی به نام وکیل مهاجرت نداریم و افرادی که در ایران به کار مهاجرت مشغول هستند ، همه از رشته حقوق فارغ التحصیل شده اند و تخصص دانشگاهی با عنوان وکیل مهاجرت به آلمان ندارند . مهاجرت به آلمان ، همواره یکی از مقصدهای اصلی ایرانیان علاقه مند به سکونت در خارج از کشور است ، بنابراین سعی داشته باشید موسسه ای را برای همکاری انتخاب کنید که شما را به راحتی به ویزای این کشور برسانند و خدایی نکرده متحمل هزینه های بالا و یا ضرر در این زمینه نشوید.

موسسه مهاجرتی به آلمان

موسسات اعزام دانشجو و موسسات حقوقی مهاجرتی زیادی هستند که با نام های مختلف در ایران و خارج از کشور فعالیت دارند ، اما شما باید ابتدا تفاوت این دو نوع موسسه را درک کرده باشید تا در انتخاب موسسه درست دچار اشتباه نشوید . توجه داشته باشید که موسسات حقوقی مهاجرتی دارای طیف فعالیتی گسترده ای هستند که تنها یک مورد از آن اعزام دانشجو می باشد ، اما موسسات اعزام دانشجو چنین حوزه کاری گسترده ای نداشته و دارای محدودیت فعالیت زیادی می باشند.
 
موسسه مهاجرتی به آلمان قادر است تا از تمامی روش های قانونی برای مهاجرت به این کشور برای متقاضیان اقدام نماید ، در صورتی که موسسات اعزام دانشجو تنها با مراکز تحصیلی محدودی در این کشور ارتباط دارند و حتی در رابطه با تحصیل قادر به ادامه همراهی همه جانبه نیستند.
 
در این عنوان تلاش نمودیم تا کلیات روش های قانونی مهاجرت به آلمان را برای شما تشریح نماییم ، بدون شک برای انتخاب مطمئن، شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارید که برای بدست آوردن آن ها حتماً با کارشناسان شرکت  مهاجرتی رجبی در دفاتر شهرهای تهران و شیراز تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند . شاید مانند بسیاری دیگر این سوال برایتان وجود داشته باشد که آیا آلمانی ها هنوز نژاد پرستند ؟ با کلیک بر روی این عنوان جواب خود را بیابید.
 

سوالات پر تکرارمهاجرت به آلمان

کاملاً بستکی به این دارد که شما از چه روشی اقدام کنید، اما به طور کلی روش کاری کم هزینه ترین روش مهاجرتی می باشد.

همانطور که قبلا هم اشاره شد در آلمان ، اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و همچنین امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت وجود ندارد.

مبلغ حداقلی برای سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود ندارد ، برای واجد شرایط بودن با شانس بالای تایید ویزا ، به متقاضیان گفته می شود که حداقل 50000 یورو سرمایه در یک تجارت آلمانی سرمایه گذاری کنند.

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تجاری در صورتی در آلمان پذیرفته می‌شوند که در یک سرمایه‌گذاری تجاری آلمانی سرمایه‌گذاری کنند که حداقل پنج شغل در آلمان ایجاد کرده و منافع اقتصادی به همراه داشته باشد.

 • فرد باید اقامت دائم داشته باشد
 • فرد باید تابعیت قبلی را منحل کند ( البته برای ایرانی ها نیاز نیست )
 • فرد باید در آزمون زبان آلمانی در سطح B1 پذیرفته شود
 • فرد باید به نظام اجتماعی-حقوقی و وضعیت زندگی در کشور آلمان واقف باشد
 • فرد باید به اصول آزادی و دموکراسی مطابق با قانون اساسی متعهد باشد

 از طریق ویزای کارآفرینی ، می توانید انتظار داشته باشید که پس از 3 سال اقامت دائم و پس از 6 سال شهروند آلمان شوید ، این یک روند سریع است زیرا اکثر مهاجران تنها پس از 4 تا 5 سال اقامت دائم دریافت می کنند.

مطمئن ترین روش قانونی مهاجرت به آلمان را می توان روش تحصیلی دانست.

توصیه می کنیم تا با مطالعه عناوین زیر سایر کشورهای ایده آل مهاجرت در اروپا را نیز بشناسید:

در انتها تجربه چند نفر از کلاینت ها را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

28 دیدگاه در “مهاجرت به آلمان

 1. سعادتی گفت:

  سلام وقت بخیر من این متن رو جایی خوندم میخواستم بدونم که درسته یا نه؟
  متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان توجه نمایند که آزمون TestDaF در ایران نیز برگزار می‌شود؛ اما آزمون DSH فقط در آلمان برگزار می‌شود؛ بنابراین TestDaF گزینه بهتری برای متقاضیان ایرانی است.

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   بله صحیح است .
   با تشکر از سوال شما

 2. مهدی گفت:

  با سلام
  آیا برای مهاجرت کاری به آلمان برای رشته مهندسی IT آشنایی با زبان آلمانی الزامی هست؟ آیا تعداد شرکت هایی که زبان انگلیسی بپذیرند کم است؟
  سپاس

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   کارفرماها افرادی که به زبان آلمانی مسلط هستند را در اولویت قرار می دهند بنابراین با زبان آلمانی سریعتر و راحت تر میتوانید کار پیدا کنید .
   با تشکر از سوال شما

 3. saeed گفت:

  سلام وقت بخیر
  بازار کار برای رشته حسابداری در آلمان به چه صورته؟آیا بازار کار خوبی برای این رشته وجود داره؟من میخوام واسه مستر شرکت کنم بطور کلی نظرتون در این باره چیه؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام
   بله شرایط بسیار مناسب است و در کل گزینه مناسبی را برای مهاجرت تان انتخاب کرده اید .
   با تشکر از سوال شما

 4. زهرا گفت:

  با سلام
  من خواهرم در آلمان زندگی می کند و به تازگی موفق به دریافت پاسپورت قرمز آلمان و یا به عبارتی تابعیت آلمان شده است.حال من و مادرم می توانیم از طریق خواهرم به آلمان مهاجرت کنیم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   میتوانید برای ویزای اسپانسری اپلای کنید . میزان درآمد و محل اسکان خواهرتان باید مورد بررسی قرار بگیرد .
   گاها برای دریافت ویزای اسپانسری دلایل محکم لازم است .

   با تشکر از سوال شما

 5. معصومه گفت:

  سلام برای والدین چطور میشه اقامت دایم گرفت؟اگردوتا از فرزندانشون به المان مهاجرت کرده و اقامت گرفته باشند آیا پدر و مادر هم میتونن اقامت دایم بگیرن ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   افرادی که اقامت دائم آلمان را دارند با اثبات میزان درآمد کافی و مسکن مناسب می‌توانند برای والدین شان ویزای اسپانسری بگیرند اما این مورد منجر به اقامت دائم نمیشود و موقت و محدود است.

   با تشکر از سوال شما

 6. پارسا گفت:

  سلام من قصد مهاجرت به آلمان از طریق پرستاری دارم
  اما شنیدم که نظافت شخصی بیماران در آلمان به عهده پرستار میباشد
  آیا این حقیقت دارد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام و درود بله صحیح است .

 7. رها گفت:

  سلام.
  من و همسرم هردو ارشد مکانیک داریم. و 35ساله. سابقه کار ده ساله در ایران.
  امکان جاب افر برای ما وجود دارد؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله امکان پذیر است . رشته مکانیک جزو رشته های مورد نیاز کشور المان می باشد .
   البته در نظر داشته باشید که تسلط به زبان المانی هم مورد نیاز است .

   با تشکر از سوال شما

 8. محمد رضا گفت:

  سلام میخواستم ویزای جستجو کار در آلمان رو بگیرم باید چیکار کنم مدرک دانشگاهی من لیسانس حقوق است ممنونم میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با مدرک لیسانس حقوق ایران امکان دریافت ویزای جاب سیکر‌ المان وجود ندارد .ضمن اینکه کلا در‌حال حاضر (اگوست ۲۰۲۲) المان ویزای جستجوی کار نمی دهد (از ایران)
   بنابراین بهتر‌ است از طرق دیگر مهاجرت کنید .

   با تشکر از سوال شما

 9. dr.a.t گفت:

  باسلام و عرض ادب
  ببخشید من امسال دیپلمم رو میگرم (رشته تجربی) و قصد دارم برای ادامه تحصیل توی دانشگاه های رایگان المان شرکت کنم من چند جا خوندم که باید معدل 20 باشه میخواستم بدونم میشه من کنکور بدم و رشته دندانپزشکی دانشگاه های روزانه برتر کشور مثل شیراز و … قبول بشم و درخواست بدم که دیگه نیازی به معدل نباشه.. و بنظرتون توی یکسال میتونم زبان المانی رو در حد دانشگاه یاد بگیرم یا زمان میبره و اینو هم بگم که شانس کدوم یک برای قبولی در دانشگاه های دولتی المان بشتر هست کنکور یا معدل؟ و این درسته که میگن باید حداقل یکسال رشته قبولی کنکور رو داخل ایران بخونم و بعد درخواست بدم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای تحصیل پزشکی در المان شما با معدل کمتر از ۲۰ هم می توانید اقدام کنید و نیازی به قبولی در کنکور ایران نیست در ضمن اگر با قبولی کنکور بخواهید اقدام کنید باید در دانشگاه ایران ۲ سال تحصیل کنید که نمراتتون هم بالا باشد و مدرک تست داف ۴ آلمانی داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 10. سپیده گفت:

  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت در تفلیس قصد ازدواج بین المللی داریم.ایا سند ازدواج
  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت
  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت در تفلیس قصد ازدواج بین المللی داریم.ایا سند ازدواج صادر شده که به زبان گرجی هست رو باید به زبان المانی ترجمه کنیم یا به زبان انگلیسی هم قابل قبول برای سفارت آلمان؟من هنوز مدرک زبان A1رو نگرفتم ایا میتونم از الان برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنم؟
  مدت زمان صدور ویزای پیوست چقدر هست؟
  باتشکر

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   باسلام

   حدودا یک تا دو ماه زمان می‌برد و مدرک زبان در ابتدا جهت گرفتن وقت لازم نیست.
   در رابطه با ترجمه مدارک میتوانید از طریق ویزا متریک مطلع شوید.

   با تشکر از سوال شما

 11. امیر گفت:

  سلام
  من همسرم اقامت و پاسپورت آلمان رو داره و حدود 2000 یورو حقوق ماهانه داره. ما هوز ازدواج نکردیم ایشون 2 مرتبه به ایران سفر کردن و هم دیگرو دیدیم و قصد ازدواج در آلمان رو داریم برای گرفتن ویزا چه اقدامی باید انجام بدم و آیا اصلا ویزایی برای ازدواج در آلمان صادر میشه یا حتما باید ازدواجمون اول داخل ایران صورت بگیره ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای اینکه شانس بالایی داشته باشید بهتر است در ایران ازدواج کنید و بعد از گذشت چند ماه درخواست ویزای پیوست بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 12. علی استادی گفت:

  سلام خسته نباشید من نقاش خودرو هستم میخواستم برای کار به کشور آلمان مهاجرت کنم میشه ویزای کاری گرفت از ی کارفرما یا به عنوان جستجوی کار سفر کرد ممنون میشم راهنماي کنيد

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   هر دو گزینه امکانپذیر هست. برای گرفتن ویزای کار حتما باید کارفرما داشته باشید تا براتون دعوتنامه بفرسته در غیر اینصورت از طریق جستجوی کار اقدام کنین که بهترین مسیر برای اقامت و حضورتون در ابن کشور میباشد چون کارفرماها به کسانی که در اون کشور حضور دارن راحتتر کار میدن.

   با تشکر از سوال شما

 13. مصطفی گفت:

  سلام من دیپلم عمران گرفتم قصد مهاجرت دارم سن 34 مجرد هستم فنی هستم جوشکار شغلم تکنسین در اتومات مدرک ندارم تخصص تجربی دارم اگه تافل بگیرم یا زبان المانی میتونم اقامت کاری یا تحصیلی بگیرم و چقدر هذینه داره برام

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   ویزای کاری کشور المان ویزای جاب سیکر یا همان جست وجوی کار است که در مدت 6ماه با انعقاد قرارداد کاری میتوانید اقامت دریافت نمائید .رشته های فنی و مهندسی شرایط کاری مطلوبی در این کشور دارند در صورت ارائه سوابق کاری مرتبط با تحصیلات یا مدارک معتبر فنی مرتبط با مهارت خود و همچنین ارائه مدرک زبان المانی میتوانید جهت اخذ این ویزا اقدام نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 14. ahmad گفت:

  درود و ادب
  برادر من در المان زندگی میکند و تبعیت موقت دارد آیا از طریق برادر خودم میتوانم به المان مهاجرت بکنم و یا چه راه حلی برای مهاجرت من به المان وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.9/5 - (3143 امتیاز)
خانه