قوانین مهاجرت به آلمان 2024

مهاجرت به آلمان
مشاور مهاجرتی
 1. مشاوره با متخصصان یا بدست آوردن اطلاعات صحیح
 2. انتخاب روش صحیح مهاجرتی به کشور آلمان
 3. جمع آوری مدارک مطابق روش مهاجرتی ( مانند ترجمه مدارک ، گرفتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ، نامه تمکن مالی مورد نیاز سفارت ، پذیرش از دانشگاه ، قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی و … )
 4. گرفتن وقت سفارت یا ویزامتریک براساس نوع روش مهاجرتی
 5. ارائه مدارک به سفارت و پرداخت هزینه بررسی مدارک
 6. رفع نقصی های احتمالی که سفارت اعلام می کند
 7. دریافت ویزا و ورود به کشور آلمان
 8. دریافت اقامت موقت متناسب با نوع ویزا
 9. درخواست اقامت دائم براساس نوع اقامت موقت قبلی ( در این مرحله عملاً بحث مهاجرت تکمیل شده است )
 10. تکمیل مدارک و شرکت در آزمون تابعیت

نمی توان پاسخ یکسانی به این سوال داد، زیرا ممکن است شرایط فردی برخی از افراد باعث طولانی شدن یا کوتاه شدن این مدت زمان شود. به عنوان مثال، اگر فردی قبل از ازدواج با یک شهروند آلمانی، در آلمان زندگی می کرده، ممکن است این مدت زمان کوتاه تر شود.

در هر حال مراحل مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج به شرح زیر می باشد:

 1. ازدواج با یک شهروند آلمانی
 2. درخواست ویزای ازدواج از سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود
 3. ورود به آلمان با ویزای ازدواج
 4. درخواست اقامت دائم آلمان پس از حداقل 18 ماه زندگی در این کشور

در قانون جدید مهاجرت به آلمان، اقدام به مهاجرت بدون مدرک زبان امکان پذیر است، اما شانس آن نسبت به مهاجرت با مدرک زبان کمتر است. در واقع، اکثر دانشگاه ها و کارفرمایان آلمانی مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی را برای پذیرش یا استخدام الزامی می دانند.

شرایط هر کیسی متفاوت است اما به طور کلی به طور مثال : اگر با یک شهروند آلمانی ازدواج کنید، می توانید بدون مدرک زبان به آلمان مهاجرت کنید.

در تاریخ ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۳، دولت آلمان قانون جدیدی را برای تسهیل مهاجرت کارگران ماهر به این کشور تصویب کرد. قانون جدید مهاجرت به آلمان به طور مرحله‌ای از نوامبر ۲۰۲۳ تا ژوئن ۲۰۲۴ اجرایی خواهد شد.

بر اساس قانون جدید مهاجرت به آلمان، شرایط مهاجرت برای کارگران ماهر به شرح زیر است:

مدرک تحصیلی: کارگران ماهر باید دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی یا آموزش حرفه‌ای باشند که در آلمان مورد تایید باشد.

مهارت زبانی: کارگران ماهر باید دارای مدرک زبان آلمانی B1 یا B2 باشند.

پیشنهاد شغلی: کارگران ماهر باید دارای پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای آلمانی باشند که دستمزد آنها حداقل ۴۳۸۰۰ یورو در سال باشد.

کاملاً بستکی به این دارد که شما از چه روشی اقدام کنید، اما به طور کلی روش کاری کم هزینه ترین روش مهاجرتی می باشد.

همانطور که قبلا هم اشاره شد در آلمان ، اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و همچنین امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت وجود ندارد.

مبلغ حداقلی برای سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود ندارد ، برای واجد شرایط بودن با شانس بالای تایید ویزا ، به متقاضیان گفته می شود که حداقل 50000 یورو سرمایه در یک تجارت آلمانی سرمایه گذاری کنند.

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تجاری در صورتی در آلمان پذیرفته می‌شوند که در یک سرمایه‌گذاری تجاری آلمانی سرمایه‌گذاری کنند که حداقل پنج شغل در آلمان ایجاد کرده و منافع اقتصادی به همراه داشته باشد.

فرد باید اقامت دائم داشته باشد
فرد باید تابعیت قبلی را منحل کند ( البته برای ایرانی ها نیاز نیست )
فرد باید در آزمون زبان آلمانی در سطح B1 پذیرفته شود
فرد باید به نظام اجتماعی-حقوقی و وضعیت زندگی در کشور آلمان واقف باشد
فرد باید به اصول آزادی و دموکراسی مطابق با قانون اساسی متعهد باشد

از طریق ویزای کارآفرینی ، می توانید انتظار داشته باشید که پس از 3 سال اقامت دائم و پس از 6 سال شهروند آلمان شوید ، این یک روند سریع است زیرا اکثر مهاجران تنها پس از 4 تا 5 سال اقامت دائم دریافت می کنند.

مطمئن ترین روش قانونی مهاجرت به آلمان را می توان روش تحصیلی دانست.

روش‌های مهاجرت به آلمان

بصورت کلی 7 مسیر بسیار متفاوت برای مهاجرت به آلمان را بررسی می کنیم :

 1. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 2. مهاجرت به آلمان از طریق کار
 3. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت به آلمان از طریق ثبت شرکت
 5. مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج و یا پیوستن به اعضای خانواده
 6. مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند
 7. مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

 

نیازمندی های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از سوی دولت این کشور برای مهاجرین متناسب با قوانین مشخصی تعریف شده است که به مسیر انتخابی فرد بسیار وابسته می باشد اما به صورت کلی فرد مهاجر باید شرایط اولیه مهاجرت به آلمان را داشته باشد تا بتواند در این مسیر قدم بگذارد.

در قانون جدید مهاجرت به آلمان شرایط کلی عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • داشتن تحصیلات و یا یک مهارت خاص
 • تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی در آلمان
 • بیمه درمانی در آلمان
 • ارائه عدم سوء پیشینه کیفری
قوانین مهاجرت به آلمان 2024
نمایش ویدیو درباره مهاجرت به آلمان

پادکست مهاجرت به آلمان

توصیه می کنیم ویدئو ارائه شده از مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی را مشاهده بفرمائید تا با کلیات مهاجرت به آلمان آشنا شوید پادکست همین ویدئو هم قابل دانلود است تا در زمان های دیگر بتوانید از آن بهره ببرید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

روش تحصیلی را می توان بهترین روش مهاجرت در اکثر کشورها الخصوص آلمان دانست؛ آلمان با داشتن دانشگاه های بسیار معتبر، برگزاری آزمون های منطقی، ارائه بورسیه های بسیار جذاب، تدریس مقاطع متفاوت از رشته های متنوع دانشگاهی به زبان انگلیسی و مهمتر از همه هزینه های تحصیل بسیار کم و حتی رایگان، می تواند گزینه پر رنگ هر دانشجویی در هر کجای جهان باشد. خصوصا که قانون جدید مهاجرت به آلمان با تسهیل برخی شرایط، راه را برای تحصیل در این کشور هموار تر کرده است.

اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر و محبوب آلمان

اولین قدم برای تحصیل در آلمان چیست؟ اگر من همین امروز قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشم باید چه اقدام عملی انجام دهم؟ قانون جدید مهاجرت به آلمان در زمینه تحصیل چیست؟

ابتدا باید از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرید. اگر شما دیپلم هستید یا مهندس، پرستار هستید یا اقتصاددان، هر یک شیوه خاص خود را دارد که بخواهید در آلمان ادامه تحصیل دهید. برای اینکه بتوانید دقیقا رشته و دانشگاه خود را تعیین کنید میتوانید از سرویس DAAD که دارای یک دیتابیس با 2000 برنامه دانشگاهیست استفاده کنید.

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

تا چند سال پیش دانشگاه های آلمان تنها دانشجویان ایرانی که موفق به پذیرش در کنکور سراسری شده بودند را پذیرش می کرند؛ مثلا اگر می خواستید در آلمان پزشکی بخوانید باید ابتدا غول کنکور سراسری را شکست می دادید و یک سال در دانشگاه سراسری یا دو سال در دانشگاه آزاد پزشکی می خواندید؛ اما در قوانین جدید پذیرش این موضوع خوشبختانه برداشته شده و حداق می توانید نگران سد کنکور ایران نباشید!

ما در شرکت رجبی می توانیم با ثبت نام شما در دوره های زبان آلمانی شما را راهی آلمان کرده و سپس شما می توانید براحتی وارد مقطع کارشناسی شوید، البته باید دیپلم شما 12 ساله باشد و زبان آلمانی را در سطح ابتدایی مثلا A1 بدانید.

بعد از اخذ پذیرش شما باید زبان آلمانی خود را تقویت کرده و در آزمون های بین المللی و رسمی که دانشگاه مد نظر آن را قبول دارد شرکت کنید، رزومه تحصیلی تهیه کنید، مدارک دیپلم و نمرات خود و یا مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد را با ریز نمرات به زبان آلمان ترجمه کنید و سپس مدارکی که نشان از تمکن مالی شما دارد را تهیه و آماده کنید. وقتی موفق به اخذ پذیرش شدید باید برای گرفتن ویزای تحصیلی از طریق سفارت اقدام کنید.

نمایش ویدیو درباره ویزاهای کشور آلمان
مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت به کشور آلمان از طریق کار برای شما که در یک زمینه کاری تخصص دارید بهترین راه است.

کار در کشور صنعتی و بسیار مترقی آلمان مزایای بسیار مهمی دارد و اما چگونه از طریق کار به آلمان مهاجرت کنیم؟ قوانین جدید مهاجرت کاری به آلمان چیست؟

اولین گامی که برای کار در آلمان باید بردارید این است که بررسی کنید آیا حرفه شما در این کشور مورد نیاز است یا خیر و آیا فرصت شغلی برای تخصص شما فراهم است؟

اگر 25 تا 45 ساله هستید، حداقل لیسانس دارید، مدرک زبان آلمانی B1 را گرفته اید یا می توانید بگیرید، حداقل سه سال سابقه کار مرتبط دارید و تمکن مالی برای اقامت در آلمان؛ تبریک می گوییم شما کاندید مناسبی برای مهاجرت کاری به این کشور هستید! البته در قوانین جدید مهاجرت کاری به آلمان باید یک پیشنهاد خوب کاری دریافت کنید که سه ماه در روزنامه های اروپا چاپ شود و برای آن کار کسی پیشنهادی نداشته باشد!

اما خبر خوب اینکه ما در زمینه جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی با موسسات کاریابی بین المللی همکاری داریم تا بهترین پیشنهادات را به شما بدهند!

دریافت ویزای کاری آلمان از سه مسیر متفاوت قابل دستیابی است :

 • ویزای جستجوی کار
 • دریافت پیشنهاد کاری
 • شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان

اگر مدرک آکادمیک و دانشگاهی نداشته باشم آیا نمی توانم برای کار در کشورآلمان اقدام کنم؟

برای شما که تحصیلات دانشگاهی ندارید اما در حرفه ای متبحر هستید آلمان اخیرا امکانی فراهم کرده که راحت تر می توانید وارد این کشور شده و شانس خود برای مهاجرت به آلمان را افزایش دهید :

شما می توانید با ویزای جستجوی کار به آلمان بروید، به مدت یک سال دنبال کار بگردید ؛ قطعا وقتی در آلمان حضور دارید کاریابی برایتان بسیار سریع تر اتفاق خواهد افتاد برای دریافت این ویزا باید زیر 35 سال سن داشته باشید، مدرک فنی یا آموزش حرفه ای داشته باشید، آلمانی را تا حد مختصری بدانید و ضمناً سه سال کار مرتبط در پرونده تان درج شود.

حال می توانید به آلمان بروید هفته ای 20 ساعت کار کنید، زبان خود را تقویت کرده و به دنبال حرفه ای مناسب بگردید.

آیا هر پیشنهاد شغلی ای مورد پذیرش است ؟ خیر در قوانین جدید مهاجرت کاری به آلمان پیشنهاد شغلی شما باید شامل آدرس دقیق و نام کارفرما هم باشد، شرح کار و وظیفه شما، حقوق و دستمزتان، ساعات دقیق کار و قرار رسمی کاری ارائه شده باشد.

البته متاسفانه هم اکنون دریافت ویزای جستجوی کار آلمان برای ایرانیان با سختی بسیار همراه است و معمولا انجام نمی شود!

مهاجرت بدون مدرک تحصیلی با آوسبیلدونگ 

یکی از بهترین روش های مهاجرت به آلمان بدون مدرک تحصیلی و یا داشتن مهارتی خاص، اقدام از طریق دوره های آوسبیلدونگ و شرکت در دوره های آموزشی آن است. 

با شرکت در این دوره های آموزشی شما مهارتی خاص را برای ورود به بازار کار فرا گرفته و مزایای متعددی بهره مند می شوید. با مشاورین ما در ارتباط باشید تا تمامی جزئیات لازم را بدانید.

اما برای اینکه اطلاعات اولیه را داشته باشید باید بدانید :

آوسبیلدونگ چیزی مانند دوره های فنی و حرفه ای کشور خودمان است که شما را برای ورود به کارهای فنی آماده می کند، یک سال و نیم تا دو سال را باید برای این دوره ها وقت در نظر بگیرید اما بعد از آن سریعا وارد بازار کار آلمان می شوید. معمولا این دوره ها برای افراد زیر 25 سال ارائه می شود اما ممکن است برخی دوره ها محدودیت سنی نداشته باشند.

باز هم اینجا باید مدرک زبان B1  یا B2  خود را ارائه دهید ( بنابراین طبق قوانین جدید مهاجرت کاری به آلمان برای هر نوع مهاجرتی بهتر است اول به فکر زبان باشید! ) تمکن مالی برای شرکت در این دوره مبلغ 10,356 یورو است.

آوسبیلدونگ آلمان 400 دوره متفاوت دارد که قطعا خواست و سلیقه شما را پوشش می دهد، شما در زمان شرکت در این دوره می توانید در آلمان کار هم داشته باشید و درآمد کسب کنید، خوب است بدانید شرکت هایی که این دوره را برگزار می کنند معمولا خودشان شما را استخدام خواهد کرد، دوره اوسبیلدونگ به این صورت است که شما 2 تا 3 روز را در اموزشگاه دوره میبیند و بقیه هفته را در محل کاری که معرفی می شود کارآموزی می کنید.

قوانین مهاجرت به آلمان 2024

بنابراین بعد از دو سال یک حرفه ای خواهید بود به این روش اسبیلدونگ دواله Duale Ausbildung. می گویند اما اگر تعداد ساعات عملی بسیار کمتر باشد و آموزش بسیار تئوری پیش برود به آن شولیشه schulische Ausbildung می گویند که مدت زمان آن کوتاه تر است و شما حقوقی هم دریافت نخواهید کرد.

بعد از اتمام آوسبیلدونگ حقوق شما حدود 3000 یورو در ماه خواهد بود که عدد خوبی برای زندگی در آلمان است. یکی از پر درآمد ترین مشاغلی که دوره آن در آوسبیلدونگ ارائه می شود حرفه کنترل ترافیک هوایی است که درآمد ماهیانه خوبی را بعد از چند سال تجربه برایتان خواهد داشت، بقیه دوره های خوب شامل پرستاری، فناوری اطلاعات، مکاترونیک، مشاور املاک و متخصصین بهداشت دهان است.

مزیت اصلی دوره های آوسبیلدونگ آلمان  کاربردی بودن آن است، در قیاس با دانشگاه، شما مدت زمان کمتری را درس می خوانید، درآمد دارید و درپایان برای کار آماده تر هستید اما خب امکان ادامه تحصیل نخواهید داشت، پس اگر فقط هدفتان کار است این دوره ها را بررسی و انتخاب کنید.

قوانین مهاجرت به آلمان 2024

بعد از دریافت پیشنهاد شغل چه مراحلی باید طی کنم؟

حال می توانید این پیشنهاد را به سفارت ارائه دهید و وقت مصاحبه بگیرید، کارشناسان ما دقیقا قبل از مصاحبه به شما می گویند که چه پرسش و پاسخ هایی اتفاق می افتد و چه مدارکی را باید همراه خود ببرید بنابراین برای روز مصاحبه جای هیچ نگرانی نیست.

اگر موفق شوید مرحله سفارت را بخوبی پشت سر بگذارید 4 تا 6 هفته بعد خبر خوب موافقت برای ویزا به اطلاعتان می رسد، ویزا را میگیرید و بعد از گرفتن بلیط هواپیما وارد آلمان می شوید حالا باید به مقر جامعه کار اروپایی به نام EURES بروید و حضور و درخواست کار خود را اعلام کنید.

سوال : اگر بالای 45 سال سن داشته باشم و یک پیشنهاد شغلی خوب نمیتوانم مهاجرت کاری داشته باشم؟

پاسخ : طبق قوانین جدید مهاجرت کاری به آلمان شرط مهاجرت کاری بالای 45 سال و دریافت حداقل 3،685 یورو ماهیانه در پیشنهاد شغلی شماست.

مهاجرت کاری به آلمان از طریق بلو کارت

اگر مدارک دانشگاهیتان معتبر است و یک پیشنهاد شغلی 56400 یورویی به صورت سالانه دارید که مالیات شامل آن نمیشود و یا پیشنهادی در برخی مشاغل مهم مانند پزشکی، پرستاری، مهندسی رشته های علوم پایه با ارزش 43992 یورو برای یکسال دارید می توانید بلو کارت آلمان را دریافت نمایید.

 تفاوت این روش این است که شما حتی اگر در آزمونهای بین المللی زبان شرکت نکرده اید اما کارفرمای آلمانی به شما نیاز دارد می توانید مهاجرت کنید و بعد از مدت کمتر از سه سال و یادگیری زبان آلمانی به اقامت دائم برسید.

 از آنجا که بلو کارت مجوزی اروپایی و مختص به کشورهای اروپاست شما با داشتن این مجوز میتوانید به تمام کشورهای اروپایی رفت و آمد کنید آن هم بدون دریافت ویزا!

مهاجرت کاری شعبه به شعبه با کارت ICT

اگر در ایران یا در هر کشور در شرکتی کار می کنید که شعبه ای فعال در آلمان دارد شما می توانید به صورت کار آموز به شعبه آلمان بروید که اگر جزو مدیران باشید می توانید تا 3 سال و اگر جزو کارمندان باشید حدود یکسال اقامت موقت می گیرید و در شعبه آلمان شرکت کار می کنید.

مشخص است که وقتی در محیط باشید بهتر می توانید برای اقامت خود به روش های دیگر تلاش کنید.

قوانین مهاجرت به آلمان 2024

ویزای فریلنسر آلمان

بر اساس قوانین جدید مهاجرت کاری به آلمان ، این نوع ویزا مخصوص آن دسته از افرادی است که می خواهند بصورت مستقل با داشتن یک مهارت در سطح حرفه ای ، برای خودشان کار کنند و در اصطلاح فریلنسر باشند . مشاغلی مانند، پزشکی، متخصصین آی تی، وکلا، معماران متخصص، روزنامه نگاران، نوازندگان و هنرپیشه ها که می توانند با استفاده از مهارت خود به کار مشغول شوند ، واجد شرایط دریافت ویزای فریلنسر آلمان هستند.

دقت داشته باشید که این ویزا هم اکنون برای ایرانیان صادر نمی شود و شما می توانید از سایر روش های مهاجرتی ، به ویزا برسید ، اما در مجموع فراهم نمودن شرایط زیر جهت دریافت این ویزا ضروری است:

 • حرفه شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان داشته باشد.
 • درخواست ، تقاضا و یا زمینه فعالیت مرتبط با حرفه شما در آلمان وجود دارد.
 • تمکن مالی جهت تامین تمامی هزینه های زندگی خود ( حداقل 9000 یورو در سال ) را داشته باشید.
 • مجوزهای لازم در حرفه خود را دریافت کرده باشید ( برای مشاغلی همچون پزشکی و یا وکالت )
 • اگر بالای 45 سال سن دارید ، ماهیانه حداقل 1332 یورو درآمد داشته باشید.

در صورتی که ویزای کاری و یا بلوکارت آلمان را داشته باشید، می توانید به صورت پاره وقت به عنوان فریلنسر کار کنید.

 

قوانین مهاجرت به آلمان 2024

کار در آلمان با مدرک دیپلم

اگر تحصیلات دانشگاهی ندارید و می خواهید درآلمان کار کنید با یک چالش بزرگ مواجه هستید چراکه در آلمان کارگران ساده به تعداد زیاد مشغول به کار هستند و این کشور بیشتر به افراد متخصص و یا حرفه ای نیاز دارد اما در موضوع مهاجرت هیچ چیز غیر ممکن نیست!

شما که دیپلم هستید چند راه دارید : اگر در سن تحصیل هستید پذیرش تحصیلی بگیرید و بعد از مدتی که از تحصیلتان گذشت وارد بازار کار آلمان شوید راه دوم این است که در دوره های اوسبیلدونگ که پیش تر بررسی کردیم شرکت کنید و بعد از دریافت آموزش های مناسب وارد بازار کار شوید.

راه سوم شما این است که بصورت مدام در لیست مشاغل ساده در آلمان جستجو کنید و همچنین از قوانین جدید مهاجرت کاری به آلمان مطلع باشید و اگر به کارگر ساده نیازی اعلام شد و یا قانون جدید وضع شد به سرعت اقدام کنید و یا در نهایت با تقویت زبان آلمانی و سابقه کار مرتبط برای ویزای جستجوی کار اقدام کنید گرچه آلمان مدارک لیسانس را برای این ویزا پذیرش می کند اما گاهی اگر سابقه کار شما چشمگیر باشد و یا زبان آلمان را در سطح بالایی آموخته باشید شانس کار خواهید داشت.

همچنین اگر در زمینه های فنی مانند جوشکاری، فلزکاری، لوله کشی، مکانیکی، آرایشگری، دستیاری بهداشت، ماشین آلات و قالب سازی، صافکاری حرفه ای، سرآشپزی و سایر مشاغل کاملا حرفه ای هستید می توانید شانس خود را افزایش دهید. مشاغل ذکر شده درامدی در حدود 1600 تا 3000 یورو در ماه برای شما در بر خواهد داشت.

برای انکه بدانید مشاغل مورد نیاز آلمان کدامند بصورت مداوم به دو سایت سر بزنید :   monster.de  و   stepstone.de

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج یکی از روش‌های قانونی مهاجرت به آلمان است که شما تنها از طریق ازدواج با یک فرد مقیم این کشور می توانید به اقامت برسید.

در روش اخذ اقامت از طریق ازدواج، فردی که قصد ازدواج با او را دارید، باید دارای اقامت دائم و یا شهروندی این کشور باشد تا بتوانید با درخواست ویزای ازدواج به آلمان وارد شوید. هم چنین دقت داشته باشید که ازدواج شما باید کاملا واقعی بوده و صرفا برای رسیدن به ویزای کشور آلمان در این مسیر گام نگذارید.

روش های مهاجرت به آلمان بسیار متنوع هستند و توصیه می کنیم تنها در صورتی که واقعا شریک زندگی خود را در این کشور یافته اید، از این مسیر اقدام کنید و به هیچ عنوان گزینه هایی همچون ازدواج صوری را انتخاب نکنید.

طبق قانون جدید مهاجرت به آلمان اگر سه شرط زیر را دارید می توانید با ازدواج مقیم آلمان شوید:

 • زبان همسرتان را تا سطح A1 بدانید که بتوانید با او کمی صحبت کنید!
 • همسرتان آنقدری پول داشته باشد که بتواند ثابت کند که توان پرداخت زندگی هر دوی شما را در آلمان دارد.
 • و ازدواجتان واقعی باشد و بطور رسمی به ثبت رسیده باشد. مهم نیست که این ازدواج در ایران ثبت شده یا آلمان فقط دلایل محکم و اسناد رسمی ارائه دهید که زن و شوهر هستید.
قوانین مهاجرت به آلمان 2024

خب الان با در دست داشتن مدرک زبان، مدارک مالی همسر و مدارک ازدواج به سفارت بروید و درخواست ویزای ازدواج را تحویل دهید، خبر خوب را به شما خواهند داد و حالا می توانید برای یک سال به آلمان بروید و بعد این اقامت یه ساله را تمدید کنید. اگر سال بعد همچنان در زندگی با فرد تبعه آلمان باقی ماندید آن ها هم دوباره شما را در آلمان نگه خواهند داشت اگر طلاق گرفتید همزمان بلیط برگشت خود را تهیه کنید. در این مدت اگر همسرتان با شما خشونت خانگی انجام دهد می توانید سریعا وارد دوره های اسبیلدونگ شوید و یا کاری پیدا کنید تا بتوانید در آلمان بمانید. اما اگر همه چیز خوب پیش رفت سه سال بعد از ازدواج تبعه آلمان خواهید شد.

در این مدت مانند یک شهروند آلمانی اجازه کار، تحصیل رایگان و حقوق شهروندی دارید و این خیلی خوب است!

نکته مهم 1 : دقت کنید 18 ماه ابتدای ثبت ازدواج باید اقدامات لازم را انجام دهید نه مثلا بعد از سه سال.

نکته مهم 2 : اگر در آلمان هستید و با شخصی برای ازدواج آشنا شدید، تنها در صورتی می توانید ویزای ازدواج بگیرید که 21 روز قبل از ثبت ازدواج در آلمان زندگی کرده باشید ؛ از دید آلمان حداقل سه هفته برای آشنایی مدت زمانی منطقی است و کمتر از آن را نمی پذیرد.

نکته مهم 3 : با ویزای توریستی نمی توانید به آلمان بروید و ازدواج کنید و بمانید ؛ شما به انواع دیگر ویزا که 3 تا 6 ماهه باشند نیاز دارید.

سوال:  از لحظه ای که ازدواج ثبت شود و مدارک به سفارت ارائه شود چه مدت بعد در فرودگاه همسرم را میبینم؟ پاسخ : پس از 6 ماه انتظار !

اگر در فکرتان است که یک ازدواج ساختگی ترتیب دهید لطفا همین الان منصرف شوید چراکه اگر بعد از ورود به آلمان معلوم شود که این ازدواج صوری بوده شما مجرم هستید، جریمه نقدی و حبس در انتظار شماست.

اگر شما قبلا ازدواج کرده اید باید مدارک فوت و یا طلاق رسمی را ارائه دهید.

ضمنا اگر درباره قانون تولد فرزند در آلمان  سوال دارید باید بگوییم که تابعیت در آلمان از قانون خون تبعیت می کند پس نمی توانید برای زایمان به آلمان بروید و برای فرزند خود تابعیت آلمان بگیرید، تابعیت آلمان به نوزادی اعطا می شود که پدر و مادرش تبعه آلمان باشند.

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور آلمان بر خلاف تصور بسیاری از افراد با هزینه هایی هنگفت همراه نیست خصوصا بر اساس قانون جدید مهاجرت به آلمان شما می توانید از طریق ثبت شرکت به آسانی فعالیت خود را در این کشور  آغاز کنید.

سرمایه گذاری در کشور آلمان علاوه بر ثبت شرکت، مسیرهای دیگری نیز دارد که با کلیک بر روی عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان به تمامی جزئیات آن دست خواهید یافت. با سرمایه گذاری در آلمان مزایای بی نظیری همچون موارد زیر را به دست می آورید:

 • افزایش سرمایه
 • توسعه کسب‌وکار
 • دسترسی به بازارهای آزاد جهانی
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان پس از پنج سال

روش های سرمایه گذاری در کشور آلمان به صورت خلاصه به شرح جدول زیر است، اما فراموش نکنید که هر یک از این موارد دارای جزئیات متعددی هستند که مشاورین ما از آنها آگاه بوده و به شما خواهند گفت.

روش های سرمایه گذاریمهم ترین شرایط
ثبت شرکتمی تواند به روش های ثبت شرکت کاملا جدید ، وابسته و یا تاسیس نمایندگی و شعبه انجام شود.
کارآفرینیبا ارائه یک طرح تجاری کامل و البته جدید به دنبال ایجاد فرصت های شغلی در این کشور باشید.
خرید اوراق قرضهبا سرمایه حداقل 5000 یورو با بازار بورس این کشور وارد می شوید.
خرید ملکتنها به عنوان روشی برای سرمایه گذاری در این کشور بوده و شما را به اقامت نمی رساند.

چرا سرمایه گذاری در آلمان؟

سرمایه گذاری برای آلمان ارزشمند است و به تمام خارجی ها اجازه داده تا سرمایه گذاری آزادانه داشته باشند.

Gewerbeanmeldung در واقع کلمه ای است برای ثبت حرفه و کسب و کار و شرکت شما در آلمان، بنابراین اگر شما مدیر عامل شرکتی هستید که می توانید با سرمایه گذاری در آلمان شرکتتان را رشد دهید حتما شیوه سرمایه گذاری را توصیه می کنیم .

در قانون جدید مهاجرت به آلمان، ویزای طلایی تعریف نشده به این صورت که شما با پرداخت هزینه هنگفتی به یکباره عزیز آلمان شوید و اقامت دائم را به شما اعطا کنند همچنین بر خلاف شایعاتی که می شنوید فقط دو شیوه در سرمایه گذاری شما را به اقامت می رساند و بقیه مسیر ها فقط دید سرمایه گذاری دارد.

خب ابتدا بگوییم که : چه سرمایه گذاری هایی منجر به دریافت اقامت نمی شود؟

لطفا گول تبلیغات برخی شرکت ها را نخورید، آلمان با خرید ملک، خرید سهام، حساب پس انداز با صفرهای بسیار زیاد و خرید EFT به شما هیچ نوع اقامتی را نخواهد داد تنها و تنها شیوه دریافت اقامت آن هم موقت و بصورت چند ساله مثلا 3 تا 5 ساله سرمایه گذاری مستقیم فریلنسری و ثبت شرکت است. همین دو شیوه !

سرمایه گذاری در آلمان برای کسب اقامت

حداقل مبلغ سرمایه 25000یورو بصورت ثابت است که به این عدد 4 عدد متفاوت دیگر اضافه می شود:

 • این سرمایه گذاری برای ثروتمندان است پس باید بتوانید 12 ماه پیشاپیش به خودتان حقوق دهید و این حقوق را به کشور آلمان بفرستید.
 • باید بتوانید اجاره محل را برای یکسال بصورت یکجا بپردازید.
 • اگر قرار است کارمندی بگیرید حقوق و دستمزد یکساله او را هم پیشاپیش واریز کنید!
 • سایر هزینه های عادی مثل تجهیز کردن دفتر، انواع شیوه های تیلیغی و جذب مشتری

همه این موارد را باید در طرح توجیهی که در ابتدای امر از شما درخواست می شود ارائه کنید. همکاران ما با تجربه بالا شما را در نوشتن طرح توجیهی یاری میدهند.

همچنین شما بایستی بتوانید به 5 نفر آلمانی شغل بدهید.

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت

ما در شرکت مهاجرتی رجبی، با آگاهی از قانون جدید مهاجرت به آلمان تمام مراحل ثبت شرکت در آلمان را برای شما تسهیل می‌کنیم. از مشاوره اولیه تا اخذ کارت بازرگانی، ما در کنارتان خواهیم بود تا کمک کنیم به آرزوی خود برسید.

خوب است بدانید که ثبت شرکت در آلمان با پلن قوی گرچه به عنوان یکی از روش های سرمایه گذاری تلقی می شود، اما نیازی به سرمایه زیادی نداشته و می توان با مبلغ بسیار مناسب یک شرکت را به ثبت رسانده و به کار مشغول شد،  تنها کافی است شرایط زیر را برآورده سازید:

 • سرمایه‌ حداقل 250 هزار یورو
 • تسلط به زبان آلمانی سطح B1
 • تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه‌های زندگی در آلمان

 شرکت هایی که می توانید ثبت کنید چه انواعی دارند:

 • شرکت محبوب مسئولیت محدود
 • شرکت مشارکتی
 • شرکت سهامیتاسیس شعبه از شرکت
قوانین مهاجرت به آلمان 2024

مراحل ثبت شرکت در آلمان

ابتدا تمام مدارک خود از قبیل طرح توجیهی، آمار حساب بانکی، مدارک هویتی، مدارک سابقه کار و … را ترجمه کنید و به تایید سفارت آلمان برسانید، در مرحله بعد بایستی طرح و مدارک تایید شده تان را به وکیلی که وکیل ثبت شرکت هاست ارسال می شود.

وی طرح را بررسی می کند و در صورت تایید می توانید در شهر مورد نظرتان به بخش ثبت شرکت ها تمام اسناد را ارائه داده و با پرداخت هزینه ای ناچیز شرکت خودتان را ثبت کنید، حساب بانکی برای شما افتتاح خواهد شد حالا باید 3 ماه دیگر صبر داشته باشید تا ویزا را دریافت کنید، بلیط بگیرید و به مقصد خود پرواز کنید!

بعد از شروع فعالیت اگر سه سال با توجه به طرح توجیهی ارائه شده فعالیت کرده باشید، بیمه و مالیات و … را سر موقع پرداخت کرده باشید می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

خانواده شما پس از اینکه شما موفق به تاسیس و راه اندازی شرکت شدید به شما خواهند پیوست و از تمامی مزایای یک شهروند آلمانی مانند تحصیل رایگان برخوردار خواهند بود چراکه قانون جدید مهاجرت به آلمان به زندگی خانوادگی و خصوصا بچه ها اهمیت زیادی می دهد.

این لیست پاسخ کوتاه سوالات پر تکرار شماست که از مشاوران ما پرسیده اید:

 • برای ثبت شرکت نیاز نیست حتما افرادی را استخدام کنید.
 • برای ثبت شرکت در آلمان حتما نیاز نیست حضوراً به آلمان بروید، شما زمانی به آلمان می روید که تمام کارها انجام شده و شرکت دارید.
قوانین مهاجرت به آلمان 2024
 • با ثبت شرکت درآلمان در کل کشورهای حوزه شنگن می توانید زندگی و رفت و آمد کنید.
 • برای سهامداران شرکت و خانواده خودتان می توانید درخواست اقامت کنید.
 • با ثبت شرکت می توانید از بانک های آلمان وام بگیرید ( به دلیل اینکه این بحث بیار تخصصی است و در این متن نمی گنجد می توانید از همکاران ما در هلدینگ بزرگ رجبی در دپارتمان مالی مشاوره بگیرید.)
 • با ثبت شرکت می توانید شعب دیگری در سایر کشورهای اروپایی با شرایط خاص تاسیس کنید.
 • سوال بسیار پر تکرار و جواب آن : کل پروسه چقدر طول می کشد؟ 7 تا 10 ماه
 • وکیل چه کمکی می کند ؟ بهترین مقصد را بر اساس زمینه کاری شرکت شما تشخیص داده و به شما اعلام می کند، تمام مراحل ثبت شرکت را برای شما انجام خواهد داد، در هیچ مرحله ای به شما استرس وارد نخواهد شد و  احتمال موفقیت شما بشدت بالاتر خواهد رفت.
قوانین مهاجرت به آلمان 2024

مهاجرت به آلمان با تولد فرزند

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که تمایل دارید بدانید آیا می توان با تولد فرزند در کشور آلمان به اقامت رسید یا خیر؟ بیایید قانون جدید مهاجرت به آلمان را در این خصوص بررسی کنیم!

در جواب این سوال باید گفت که تولد فرزند در آلمان تنها در صورتی اقامت دائم و یا تابیعیت را به همراه دارد که حداقل یکی از والدین نوزاد متولد شده دارای اقامت دائم یا شهروندی این کشور باشند.

تولد فرزند گرچه به عنوان یکی از روش های مهاجرت به آلمان بیان می شود ، اما همانند ازدواج جزو موارد محدود است و به دلیل داشتن شرایط خاص نمی توان آن را به هر فرد متقاضی پیشنهاد کرد. 

در گذشته این امکان وجود داشت که تنها با تولد فرزند در خاک این کشور بتوانید اقامت دریافت کنید ، اما طبق قوانین جدید در سال های اخیر تنها از طریق قانون خون می توانید این روش مهاجرت به آلمان را تجربه کنید.

مهاجرت با پناهندگی به آلمان

تا زمانی که روش های قانونی و آسان برای رسیدن به ویزای کشور آلمان وجود دارد، چرا پناهندگی؟

اما اگر زندگی در ایران برایتان به حدی دشوار شده که حاضرید ریسک های سنگین را متحمل بشوید و با روح و روان و گاهی جسم خود برای مهاجرت اقدام کنید، روش پناهندگی دقیقا مخصوص شماست!

روش های مهاجرت به آلمان بسیار متنوع و آسان هستند که به کمک مشاورین ما در کمتر از شش ماه شما را به ویزا می رسانند، اما بهرحال بدانید که پناهنده شمایید اگر در وطن خود دچار تنش های سیاسی، مذهبی و اجتماعی هستید و شرایط زندگی در خاک خودتان به گونه ای است که دیگر امنیت جانی شما تامین نیست. همین موضوع را باید بتوانید ثابت کنید تا پناهندگی بگیرید.

مسئول تایید یا رد درخواست پناهندگی شما اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان BAMF است، آماری که این اداره منتشر کرده نشان می دهد که متاسفانه هر ساله تعداد پناهندگان ایرانی رو به افزایش است، یعنی کسانی که حاضرند سختی های بسیاری را برای زندگی در آلمان به جان بخرند.

ما توصیه می کنیم تا هرگز این مسیر را انتخاب نکرده و در مدتی بسیار کوتاه تر و هزینه ای مقرون به صرفه به صورت قانونی به کشور آلمان قدم گذاشته و از همان ابتدا با اطمینان خاطر برای ساختن زندگی رویای تان تلاش کنید.

قوانین مهاجرت به آلمان 2024
قوانین مهاجرت به آلمان 2024

نکات مهم در زمینه پناهندگی آلمان

 • اگر از راه های زمینی وارد آلمان شده باشید نمیتوانید برای پناهندگی حتی درخواست بدهید. پس با هواپیما بروید.
 • اگر پناهندگی شما تایید شوید اجازه کار دارید و می توانید همسر و فرزندان خردسال خود را هم به آلمان ببرید یا اگر مجرد هستید پدر و مادرتان را البته شرایط آن را از کارشناسان آگاه بپرسید.
 • افرادی فراری که مجرم هستند و جنایات جنگی یا تروریستی در پرونده خود دارند نمی توانند پناهنده شوند.
 • در شیوه پناهندگی نیاز نیست زبان آلمانی بدانید، حتی برای جلسات توجیهی مترجمی خواهید داشت که اطلاعات شخصی شما را رازداری می کند.
 • اگر توان پرداخت هزینه های زندگی را نداشته باشید دولت آلمان از شما حمایت مالی می کند به شما کمپ و غذا می دهد اما نیاز نیست که به شما بگوییم کیفیت کمپ و غذا چگونه است چون قطعا خودتان این موضوع را شنیده اید.
 • درست است که بعد از سه ماه اجازه کار دارید اما کمتر کارفرمایی دوست دارد که یک پناهنده استخدام کند و تنها دلیل برای استخدام شما کار زیاد با حقوق ناچیز خواهد بود. بنابراین با حقوقی در حدود 400 یورو در ماه که شاید دریافت کنید خود را برای زندگی در محله های بسیار سطح پایین آلمان آماده کنید. ( در این محله ها آرزو می کنید که ای کاش هرگز پناهنده نشده بودید.)
 • شهروند درجه سه بودن چیزی است که باید در پناهندگی تحمل کنید.
 • مدت اعتبار ویزای پناهندگی شما 3 سال است. دراین سه سال اجازه کار و تحصیل را دارید و میتوانید حساب بانکی هم داشته باشید پس اگر در آلمان پناهنده شدید حداقل تلاش کنید آینده بهتری برای خودتان بسازید و بعد از سه سال بهتر زندگی کنید.
 • در خصوص پناهندگان مذهبی که این روزها در بین جوانان رایج شده یادتان باشد درست است شما از دین اسلام خارج می شوید و پناهندگی می گیرید اما دیگر نمی توانید به ایران باز گردید. پس به فکر بلیط یک طرفه باشید.
 • درباره محل اسکان و اقامت باید بدانید که 6 ماه اول در کمپ های اولیه آلمان و 6 ماه بعد در کمپ های دسته جمعی که معمولا دور از شهر هستند سکونت خواهید داشت. حتی در مواردی که تعداد پناهندگان زیاد است و فصل سرد محسوب نشود برایتان چادرهایی در بیرون از شهر خواهند زد!

شاید لازم به گفتن نیست که ما در شرکت رجبی حتی درباره شیوه پناهندگی مشاوره نمیدهیم و این شیوه را فقط به عنوان یکی از روش های مهاجرت به آلمان باید معرفی می کردیم.

موسسات و وکلای مهاجرتی

مهاجرت از یک جنبه مانند نسخه پزشک است، درست است که داروها ثابت هستند و دردها تکرار شدنی اما روی کاتالوگ تمام داروها نوشته شده : ” این دارو برای درمان بیماری شما تجویز شده و نمی توانید برای موارد مشابه و افراد دیگر آن را توصیه کنید”

بعد از سال ها تلاش موفق در زمینه مهاجرت می توانیم به جرات بگوییم هیچ دو پرونده مهاجرتی مانند هم نیست، پرونده های مهاجرت نسخه های آماده قابل ارائه ای نیستند که به شما توصیه شوند، پرونده شما باید توسط یک متخصص مهاجرت بررسی شود تمام جزئیات و پیچ و تاب ها مورد توجه قرار گیرند تا بتوان با توجه به شرایط، اهداف، روحیه، سن، جنسیت، مدارک هویتی و تحصیلی، سوابق کاری، سطح زبان، موقعیت اجتماعی و خانوادگی و بسیار بسیار فاکتورهای دیگر پیشنهادی عالی و صد البته قابل اجرا ارائه داد.

شما اگر وقت بگذارید و به چند دفتر یا شرکت مهاجرتی تماس بگیرید و شرایط خود را بازگو کنید گاهی راه حل هایی را خواهید شنید که فقط در کلام می گنجند و قابلیت اجرایی ندارند.

بنابراین برای مهاجرت وکلایی انتخاب کنید و به شرکت هایی مراجعه کنید که اولا حضور فیزیکی دارند و شما می توانید متوجه اعتبار آن ها باشید اینکه وکیلی بصورت تلفنی یا در چت بهترین سلوشن را به شما پیشنهاد دهد اگر تلفن خود را خاموش کند تمام هزینه های مادی و معنوی شما به باد رفته!

این وظیفه شخص شماست که جستجو و تحقیق کنید و بهترین موسسه، وکیل و شرکت مهاجرتی را بیابید تا بودجه، انرژی و وقت شما به هدر نرود ویژگی های یک وکیل مهاجرتی خوب را باید پیش از انتخاب، بدانید تا با عملکرد غلط برخی وکلا پاسخ های ریجکتی که هر بار امتیاز منفی برایتان تلقی می شود را دریافت نکنید.

قوانین مهاجرت به آلمان 2024

بهترین وکیل برای مهاجرت به آلمان

گفتیم که مهاجرت به آلمان، کشوری پیشرفته و با فرصت‌های شغلی و تحصیلی فراوان، رویای بسیاری از افراد است اما این فرآیند می‌تواند پیچیده و چالش‌برانگیز باشد.

در این میان، وکیل مهاجرت آلمان به عنوان راهنمایی مطمئن و متخصص، می‌تواند شما را در این مسیر یاری رساند.

وکیل مهاجرت به آلمان با تسلط بر قوانین و رویه‌های مهاجرتی این کشور، به شما کمک می‌کند تا بهترین مسیر را برای مهاجرت متناسب با شرایط خود انتخاب کنید.

خدمات وکیل مهاجرت آلمان چیست؟

 • مشاوره تخصصی در زمینه انواع ویزاهای آلمان (ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، خانوادگی و …)
 • بررسی دقیق شرایط شما و ارائه راهکارهای مناسب
 • جمع‌آوری و تکمیل مدارک مورد نیاز
 • ترجمه مدارک به زبان آلمانی
 • پیگیری امور مربوط به اخذ ویزا از سفارت یا کنسولگری آلمان
 • ارائه راهنمایی و مشاوره در خصوص یافتن مسکن، کار و … در آلمان

مزایای استفاده از وکیل مهاجرت آلمان:

 • افزایش شانس موفقیت در اخذ ویزا
  صرفه‌جویی در زمان و هزینه
 • جلوگیری از اشتباهات و چالش‌های احتمالی
 • آسودگی خاطر و تمرکز بر سایر مراحل مهاجرت

انتخاب وکیل مهاجرت آلمان:

در بخش بعد به شما خواهیم گفت که در ایران عنوان تحصیلی با نام وکیل مهاجرت وجود ندارد اما کسانی که در رشته حقوق تحصیل کرده و دارای تجربه و دانش کافی در زمینه مهاجرت به آلمان باشند را می توان وکیل مهاجرت به آلمان معرفی کرد.

انتخاب وکیل مهاجرت معتبر و باتجربه، از اهمیت بالایی برخوردار است. هنگام انتخاب وکیل، به موارد زیر توجه کنید:

 • سابقه و تجربه کاری وکیل در زمینه مهاجرت به آلمان
 • مجوزها و صلاحیت‌های قانونی وکیل
  تخصص وکیل در زمینه مورد نظر شما (ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و …)
 • نظرات و رضایت مشتریان قبلی وکیل
 • هزینه‌های وکیل
قوانین مهاجرت به آلمان 2024

نکاتی خواندنی درباره شرکت رجبی و مهاجرت

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرت رجبی سال هاست با خوشنامی به فعالیت های قانونی مهاجرتی پرداخته ایم، پرونده های بسیاری را به نتایج بسیار مطلوب رسانده ایم و هم اکنون پس از این سالها بزرگترین سرمایه ما رضایت مراجعین است که به آن می بالیم چراکه توانسته ایم به آن ها کمک کنیم تا در کمترین زمان ممکن و با هزینه های بسیار مقرون به صرفه مهاجرت بی دغدغه را تجربه کنند.

گواه این ادعا بخشی از سایت ما به نام ” ما تا حالا چیکار کردیم ” است که شما می توانید تجارب برخی از کلاینت های ما را از زبان خودشان بشوید.

شرکت رجبی در دو شهر تهران و شیراز شعب فیزیکی دارد که می توانید با مراجعه حضوری و یا کاملا غیر حضوری موارد و پرونده های مهاجرتی خود را پیش ببرید.

سرتیفیکیت ها و مجوزهای ما در شرکت رجبی را می توانید در بخش درباره ما ببینید و حتی با کارمندان با انگیزه و متخصص رجبی در همان بخش آشنا شوید.

یادتان باشد که ما در ایران رشته ای به نام وکیل مهاجرت آلمان و در کل وکیل مهاجرت در هیچ دانشگاه و موسسه ای نداریم بنابراین اگر شخصی ادعا کرد که وکیل مهاجرت به آلمان است می توانید محترمانه خداحافظی کنید.

آمار نشان داده که سایت رجبی و صفحه اینستاگرام ما مورد پسند و قبول شماست به این موضوع مفتخریم و تلاش می کنیم به روز ترین و دقیق ترین اطلاعات با آخرین تغییرات را همواره در اختیار شما قرار دهیم تا از هر گونه ابهام و باور شایعات بسیار زیاد مهاجرتی که متاسفانه نقل تمام مجالس ایران است دور بمانید.

اینکه دنباله رو پسر خاله، همسایه و یا همکلاسی تان باشید که به شیوه ای خاص مهاجرت کرده اند می تواند شما را به دردسرهای بزرگی بیاندازد چراکه اولا مردم ممکن است همه حقیقت را به شما نگویند، دوما قوانین مهاجرت پیوسته در حال تغییرند و سوما شاید تنها یکی از شرایط شما با ایشان فرق داشته باشد و شما ریجکت شوید.

پس تمام تلاش خود را برای یافتن و اعتماد به یک موسسه خوشنام و بزرگ و معتبر داشته باشید.

خدمات مشاوره رایگان در شرکت مهاجرتی رجبی

حال که با حوصله و دقت با ما در این نوشتار همراه بودید با یک خبر خوب با شما خداحافظی می کنیم، مشاوره اولیه در شرکت مهاجرتی رجبی رایگان است، شما در سایت،  نام و شماره تلفن خود را در فرم مشاوره رایگان وارد کرده و درج می کنید، مشاوران حرفه ای ما با شما تماس میگیرند و طی صحبت متوجه شرایط اولیه و درخواست شما می شوند، امتیازات شما برای مهاجرت را بررسی می کنند و به شما میگویند بهترین شیوه مهاجرت برای شما چیست و این در واقع اولین گام شما در مسیر مهاجرت خواهد بود.

چنانچه به دنبال دریافت هرگونه اطلاعات در رابطه با روش های مهاجرت به آلمان هستید، از طریق یکی از شماره های تماس در دفاتر تهران و یا شیراز با مشاورین ما تماس بگیرید و به روزترین اطلاعات را در رابطه با روش انتخابی تان دریافت  کنید.

افتخار می کنیم اگر همگام شما شویم تا سر منزل مقصود !

دلایل مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی جهان است که به دلایل مختلفی از جمله امنیت بالا، کیفیت زندگی مطلوب، اقتصاد قوی و فرصت‌های شغلی فراوان، مورد توجه مهاجران از سراسر دنیا قرار دارد.

 • امنیت و قانون‌مداری:پایین بودن نرخ جرم و جنایت در آلمان نشان می دهد که این کشور یکی از امن ترین نقاط جهان است که با اجرای قوانین به صورت دقیق، شهروندان و مهاجرین کاملا احساس امنیت و آرامش دارند.
 • کیفیت زندگی مطلوب: با انتخاب آلمان قطعا به کیفیت بالای زندگی در این کشور پی خواهید برد؛ از حوزه بهداشت و درمان گرفته تا محیط زیست، آلمان سرآمد اروپاست و همین موضوع آلمان را کشوری خاص و متفاوت برای زندگی و سکونت  معرفی کرده است.
 • اقتصاد قوی: در بررسی کشور آلمان بحث اقتصاد همواره در بالاترین رده ها قرار می گیرد چرا که نرخ پایین بیکاری و رونقی که در اکثر صنایع وجود دارد ، این کشور را به رتبه های نخست در میان تمامی کشورهای جهان رسانده است.
 • فرصت‌های شغلی فراوان: شما با هر تخصص و مهارتی می توانید در این کشور شغلی با درآمد مناسب بیابید. داشتن مدرک تحصیلی و آکادمیک همیشه نیاز نیست و شما حتی با داشتن مهارت و حتی بدون دریافت آموزش دانشگاهی و در دست داشتن مدرک آن می توانید موقعیت شغلی خوبی به دست آورید.
 • دسترسی به کشورهای حوزه شنگن : یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به کشور آلمان، دسترسی به اکثر کشورهای اروپایی است که به شما فرصت می دهد در زمانی کوتاه در اروپا تردد کنید.

آلمان کجاست ؟

 • آلمان کشوری قدرتمند و خاص در اروپاست که توسط همسایگانش لهستان، فرانسه، جمهوری چک، اتریش، بلژیک، سوئیس، هلند و دانمارک احاطه شده، مهمترین شهر های این کشور برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن، فرانکفورت و اشتوتگارت است که بسته به هدف مهاجرت باید بدانید کدام شهر مناسب شماست.
 • آلمان به لحاظ طبیعت بسیار غنی است دریاچه ها، دشت ها و مناظز طبیعی بکر این کشور را برای گردشگران بسیار جذاب کرده به طوریکه سالانه توریست های بسیاری از تمام جهان از آلمان بازدید می کنند. خوب است بدانید برای گردشگران آلمان نهمین مقصد جذاب برای بازدید است!
 • 83 میلیون جمعیت آلمان در حدود 357 کیلومتر مربع ساکن هستند انها افرادی جدی، سخت کوش، منظم و وقت شناس هستند که معمولا مرزهای حریم شخصی را رعایت کرده و سخن اضافه بر زبان نمی آورند.
 • پیش تر مردم جهان بر این عقیده بودند که آلمانی ها نژاد پرستند اما امروزه به دلیل افزایش مبادلات فرهنگی و مهاجرت گسترده از گوشه گوشه جهان به این کشور چنین تصوری درباره مردم آلمان رنگ باخته است.
 • اگر درباره دین بخواهید بدانید، در آلمان مسیحیت بیشترین دین مورد پذیرش است اما هر دینی که درتصورتان باشد را در این کشور خواهید یافت بنابراین تنوع دین و مذهب کاملا مشهود است.
 • آلمانی ها در جهان به مصرف آبجو معروف هستند و پس از چک، رتبه دوم را از آن خود کرده اند، سوسیس و نان های طعم دار از غذاهای معروف آلمان است که در کنار سیب زمینی و کلم ترش سرو می شود.
قوانین مهاجرت به آلمان 2024
 • آلمانی ها علاقه زیادی به شعر، تئاتر، فلسفه و هنر دارند و تالارهای هنری در تمام شهرهای این کشور میزبان علاقه مندان هنر و به خصوص گردشگران است.
 • زبانشان یازدهین زبان جهان است به لحاظ تعداد گویشوران و یادگیری و تلفظ حروف آن آنقدرها که به نظر می رسد سخت و عجیب نیست این زبان 30 گویش دارد که تنها در خانواده های قدیمی رایج است و بیشتر مردم به همان زبان آلمانی ساده و روان صحبت می کنند، آلمانی ها انگلیسی می دانند پس نگران ارتباطتان در اوایل مهاجرت نباشید.

تا اینجا با برخی جنبه های کشور آلمان آشنا شدید. با هم قدم در مسیر مهاجرت به کشور بی ام و، پورشه و بوش به سرزمین آئودی، بنز و فونیکس و البته آدیداس و پوما می گذاریم کشوری صنعتی با تولیداتی بی نظیر در جهان تا ببینیم قانون جدید مهاجرت به آلمان به ما چه می گوید.

4.9/5 - (3143 امتیاز)

28 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر من این متن رو جایی خوندم میخواستم بدونم که درسته یا نه؟
  متقاضیان تحصیل پزشکی در آلمان توجه نمایند که آزمون TestDaF در ایران نیز برگزار می‌شود؛ اما آزمون DSH فقط در آلمان برگزار می‌شود؛ بنابراین TestDaF گزینه بهتری برای متقاضیان ایرانی است.

 2. با سلام
  آیا برای مهاجرت کاری به آلمان برای رشته مهندسی IT آشنایی با زبان آلمانی الزامی هست؟ آیا تعداد شرکت هایی که زبان انگلیسی بپذیرند کم است؟
  سپاس

  1. با سلام و درود
   کارفرماها افرادی که به زبان آلمانی مسلط هستند را در اولویت قرار می دهند بنابراین با زبان آلمانی سریعتر و راحت تر میتوانید کار پیدا کنید .
   با تشکر از سوال شما

 3. سلام وقت بخیر
  بازار کار برای رشته حسابداری در آلمان به چه صورته؟آیا بازار کار خوبی برای این رشته وجود داره؟من میخوام واسه مستر شرکت کنم بطور کلی نظرتون در این باره چیه؟

  1. با سلام
   بله شرایط بسیار مناسب است و در کل گزینه مناسبی را برای مهاجرت تان انتخاب کرده اید .
   با تشکر از سوال شما

 4. با سلام
  من خواهرم در آلمان زندگی می کند و به تازگی موفق به دریافت پاسپورت قرمز آلمان و یا به عبارتی تابعیت آلمان شده است.حال من و مادرم می توانیم از طریق خواهرم به آلمان مهاجرت کنیم؟

  1. با سلام

   میتوانید برای ویزای اسپانسری اپلای کنید . میزان درآمد و محل اسکان خواهرتان باید مورد بررسی قرار بگیرد .
   گاها برای دریافت ویزای اسپانسری دلایل محکم لازم است .

   با تشکر از سوال شما

 5. سلام برای والدین چطور میشه اقامت دایم گرفت؟اگردوتا از فرزندانشون به المان مهاجرت کرده و اقامت گرفته باشند آیا پدر و مادر هم میتونن اقامت دایم بگیرن ؟

  1. با سلام

   افرادی که اقامت دائم آلمان را دارند با اثبات میزان درآمد کافی و مسکن مناسب می‌توانند برای والدین شان ویزای اسپانسری بگیرند اما این مورد منجر به اقامت دائم نمیشود و موقت و محدود است.

   با تشکر از سوال شما

 6. سلام من قصد مهاجرت به آلمان از طریق پرستاری دارم
  اما شنیدم که نظافت شخصی بیماران در آلمان به عهده پرستار میباشد
  آیا این حقیقت دارد؟

 7. سلام.
  من و همسرم هردو ارشد مکانیک داریم. و 35ساله. سابقه کار ده ساله در ایران.
  امکان جاب افر برای ما وجود دارد؟

  1. با سلام

   بله امکان پذیر است . رشته مکانیک جزو رشته های مورد نیاز کشور المان می باشد .
   البته در نظر داشته باشید که تسلط به زبان المانی هم مورد نیاز است .

   با تشکر از سوال شما

 8. سلام میخواستم ویزای جستجو کار در آلمان رو بگیرم باید چیکار کنم مدرک دانشگاهی من لیسانس حقوق است ممنونم میشم راهنماییم کنید

  1. با سلام

   با مدرک لیسانس حقوق ایران امکان دریافت ویزای جاب سیکر‌ المان وجود ندارد .ضمن اینکه کلا در‌حال حاضر (اگوست ۲۰۲۲) المان ویزای جستجوی کار نمی دهد (از ایران)
   بنابراین بهتر‌ است از طرق دیگر مهاجرت کنید .

   با تشکر از سوال شما

 9. باسلام و عرض ادب
  ببخشید من امسال دیپلمم رو میگرم (رشته تجربی) و قصد دارم برای ادامه تحصیل توی دانشگاه های رایگان المان شرکت کنم من چند جا خوندم که باید معدل 20 باشه میخواستم بدونم میشه من کنکور بدم و رشته دندانپزشکی دانشگاه های روزانه برتر کشور مثل شیراز و … قبول بشم و درخواست بدم که دیگه نیازی به معدل نباشه.. و بنظرتون توی یکسال میتونم زبان المانی رو در حد دانشگاه یاد بگیرم یا زمان میبره و اینو هم بگم که شانس کدوم یک برای قبولی در دانشگاه های دولتی المان بشتر هست کنکور یا معدل؟ و این درسته که میگن باید حداقل یکسال رشته قبولی کنکور رو داخل ایران بخونم و بعد درخواست بدم؟

  1. با سلام

   برای تحصیل پزشکی در المان شما با معدل کمتر از ۲۰ هم می توانید اقدام کنید و نیازی به قبولی در کنکور ایران نیست در ضمن اگر با قبولی کنکور بخواهید اقدام کنید باید در دانشگاه ایران ۲ سال تحصیل کنید که نمراتتون هم بالا باشد و مدرک تست داف ۴ آلمانی داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 10. باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت در تفلیس قصد ازدواج بین المللی داریم.ایا سند ازدواج
  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت
  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت در تفلیس قصد ازدواج بین المللی داریم.ایا سند ازدواج صادر شده که به زبان گرجی هست رو باید به زبان المانی ترجمه کنیم یا به زبان انگلیسی هم قابل قبول برای سفارت آلمان؟من هنوز مدرک زبان A1رو نگرفتم ایا میتونم از الان برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنم؟
  مدت زمان صدور ویزای پیوست چقدر هست؟
  باتشکر

  1. باسلام

   حدودا یک تا دو ماه زمان می‌برد و مدرک زبان در ابتدا جهت گرفتن وقت لازم نیست.
   در رابطه با ترجمه مدارک میتوانید از طریق ویزا متریک مطلع شوید.

   با تشکر از سوال شما

 11. سلام
  من همسرم اقامت و پاسپورت آلمان رو داره و حدود 2000 یورو حقوق ماهانه داره. ما هوز ازدواج نکردیم ایشون 2 مرتبه به ایران سفر کردن و هم دیگرو دیدیم و قصد ازدواج در آلمان رو داریم برای گرفتن ویزا چه اقدامی باید انجام بدم و آیا اصلا ویزایی برای ازدواج در آلمان صادر میشه یا حتما باید ازدواجمون اول داخل ایران صورت بگیره ؟

  1. با سلام

   برای اینکه شانس بالایی داشته باشید بهتر است در ایران ازدواج کنید و بعد از گذشت چند ماه درخواست ویزای پیوست بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 12. سلام خسته نباشید من نقاش خودرو هستم میخواستم برای کار به کشور آلمان مهاجرت کنم میشه ویزای کاری گرفت از ی کارفرما یا به عنوان جستجوی کار سفر کرد ممنون میشم راهنماي کنيد

  1. با سلام

   هر دو گزینه امکانپذیر هست. برای گرفتن ویزای کار حتما باید کارفرما داشته باشید تا براتون دعوتنامه بفرسته در غیر اینصورت از طریق جستجوی کار اقدام کنین که بهترین مسیر برای اقامت و حضورتون در ابن کشور میباشد چون کارفرماها به کسانی که در اون کشور حضور دارن راحتتر کار میدن.

   با تشکر از سوال شما

 13. سلام من دیپلم عمران گرفتم قصد مهاجرت دارم سن 34 مجرد هستم فنی هستم جوشکار شغلم تکنسین در اتومات مدرک ندارم تخصص تجربی دارم اگه تافل بگیرم یا زبان المانی میتونم اقامت کاری یا تحصیلی بگیرم و چقدر هذینه داره برام

  1. با سلام

   ویزای کاری کشور المان ویزای جاب سیکر یا همان جست وجوی کار است که در مدت 6ماه با انعقاد قرارداد کاری میتوانید اقامت دریافت نمائید .رشته های فنی و مهندسی شرایط کاری مطلوبی در این کشور دارند در صورت ارائه سوابق کاری مرتبط با تحصیلات یا مدارک معتبر فنی مرتبط با مهارت خود و همچنین ارائه مدرک زبان المانی میتوانید جهت اخذ این ویزا اقدام نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 14. درود و ادب
  برادر من در المان زندگی میکند و تبعیت موقت دارد آیا از طریق برادر خودم میتوانم به المان مهاجرت بکنم و یا چه راه حلی برای مهاجرت من به المان وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *