مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان را می توان جزو بهترین گزینه های مهاجرتی برای ایرانی ها دانست، دلایل زیادی برای این معرفی وجود دارد که در این محتوا به طور مختصر برای شما توضیح داده شده است.

Search
Generic filters

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شما هستند تا بهترین انتخاب را داشته باشید، در همین راستا در این مقاله روش های قانونی مهاجرت به آلمان را به طور کلی بیان کرده اند و شما می توانید برای اطلاعات بیشتر، مقاله مرتبط با هر روش را مطالعه فرمائید.

آلمان از لحاظ امنیت و قانونمندی در جهان شهرت دارد و سطح رفاه و آسایش در آن بالا است ، در آلمان از اختلاف طبقاتی خبری نیست و سیاست دولت به گونه ای است که از غنی می ستاند و طبقه کم درآمد تر را تحت پوشش در می آورد.

هزینه های زندگی در آلمان زیاد نیست و با یک شغل معمولی می توان به خوبی یک خانواده را مدیریت کرد و به همین دلیل است که مردم از سراسر جهان می خواهند فرصتی برای مهاجرت به آلمان داشته باشند و بسیاری از ایرانیان نیز به دنبال راهی برای مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت آن هستند.

همیشه توصیه ما برای متقاضیان مهاجرت به آلمان این است که انتخاب روش باید براساس شرایط خود شما باشد و اصلاً نباید روشی که برای دوست یا فامیل مناسب بوده و به نتیجه رسیده است را به بقیه تسری داد.

فهرست مطالب
مهاجرت به آلمان

حتماً ویدئو آماده شده از مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی را مشاهده بفرمائید تا با کلیات مهاجرت به آلمان آشنا شوید و در صورتی که فرصت مطالعه محتوا را ندارید، پادکست ان را دانلود و در زمان دیگری گوش دهید.

پادکست مهاجرت به آلمان

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

روش های قانونی مهاجرت به آلمان

آلمان خط مشی های خاص خود را برای جذب مهاجران دارد و با ارائه روش های مختلف سعی در جذب مهاجران داشته و در حال توسعه سیاست های اجرایی خود در این زمینه است.

برای مهاجرت به آلمان به یک روش معتبر نیاز دارید ، اگرچه راه های زیادی برای مهاجرت اتباع خارجی به آلمان وجود دارد و هر کدام شرایط خاصی دارند ، اما شباهت هایی هم بین آنها وجود دارد.

از روش های قانونی مهاجرت به آلمان می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت به آلمان برای کار
 • مهاجرت تحصیلی به آلمان
 • مهاجرت به آلمان برای ثبت شرکت
 • مهاجرت به آلمان با سرمایه گذاری
 • مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج
مهاجرت به آلمان

مهاجرت غیرقانونی به آلمان چه آثاری در پی دارد؟

اما در این میان افرادی هم هستند که حاضر نیستند با کمی تلاش و کوشش ، از طریق یک راه قانونی وارد آلمان شوند و به پناهندگی روی می آورند، این افراد گمان می کنند که پناهندگی راهی معقولانه تر برای رسیدن به آلمان است! که به هیچ وجه چنین نیست.

پناهندگان نمی دانند که مهاجرت غیرقانونی به آلمان چه آثاری در پی دارد؟ آنها ابتدا باید در کمپ هایی در آلمان اقامت داشته باشند و با طی مراحل قانونی در طی سالیان دراز ببینند که آیا درخواست پناهندگی آنها قبول می شود یا خیر!

اگر شما نیز می خواهید مهاجرتی قانونی به آلمان داشته باشید و در رفاه زندگی کنید ، گزینه هایی مانند تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و حتی ازدواج برای ورود به این کشور را انتخاب کنید که هر یک مزایا مختص به خود را دارد ؛ بنابراین در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه ها را به دست آورید.

مهاجرت به آلمان

Germany

اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارید ، خبر خوب این است که شما می توانید پس از فارغ التحصیلی با برآوردن الزامات اقدام به اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل کنید و چه بسا با طی مراحل قانونی پس از چند مدت تابعیت بگیرید. اگر می خواهید پس از انقضای مجوز اقامت دانشجویی در آلمان بمانید ، دو گزینه دارید : اگر پیشنهاد کاری ندارید برای جواز اقامت جویندگان کار درخواست دهید و اگر پیشنهاد کاری دارید درخواست اجازه اقامت برای کار را ارائه دهید.

تبدیل ویزای تحصیلی به مجوز کار در آلمان

پس از فارغ التحصیلی (قبل از انقضای مجوز اقامت دانشجویی) می توانید به عنوان جویای کار برای اجازه اقامت اقدام کنید ، این مجوز به شما اجازه می دهد بین 6 ماه تا یک سال دیگر پس از فارغ التحصیلی در آلمان بمانید و به دنبال کار باشید ؛ اگر شغل مناسبی پیدا کردید و تمام شرایط را برآورده کردید ، می توانید آن را به اقامت کار تبدیل کرده و به طور نامحدود در آلمان بمانید.

قابل ذکر است که اگر به محض فارغ التحصیلی یک پیشنهاد شغلی داشته باشید ، می توانید به سادگی مجوز دانشجویی خود را به مجوز کار تغییر دهید ، اجازه اقامت آلمان برای اشتغال به مدت 2 سال با امکان تمدید (تا زمانی که هنوز شغل دارید) صادر می شود.

شما می توانید پس از طی هر یک از مراحل فوق جهت اجازه اقامت دائم ، دریافت تابعیت و نهایتاً تکمیل پروسه خود برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید.

در فیلم مربوطه می توانید تنها بخشی از ویزاهایی که کلاینت های هلدینگ رجبی موفق به اخذ آن ها شده اند را مشاهده نمایید؛ در صورتی که علاقه داشتید صحبت این عزیزان را در خصوص مجموعه بزرگ حقوقی مهاجرتی رجبی ببینید به بخش ما تا حالا چیکار کردیم بروید.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز مهاجرت به آلمان ارائه شده است، پیشنهاد می شود حتماً مطالعه نمایید

اخذ اقامت آلمان از طریق کار

آلمان چندین سال است که کمبود کارگران ماهر و افراد بسیار ماهر را گزارش کرده است ، آنها به طور مداوم به دنبال مهندسان ، متخصصان فناوری اطلاعات ، کارکنان پزشکی و سایر متخصصان واجد شرایط هستند. به منظور تشویق چنین افرادی برای مهاجرت به آلمان ، مقامات شرایط سخت گیرانه برای رفتن به آلمان و کار را کاهش داده اند.

بنابراین ، یکی از محبوب ترین راه های مهاجرت به آلمان ، یافتن یک پیشنهاد کار یا job offer در این کشور و اخذ اقامت آلمان از طریق کار است ، مراحل مهاجرت کاری به آلمان به شرح زیر است:

 • یافتن کار در آلمان که اتباع خارجی را می پذیرد
 • دریافت تاییدیه های مدارک ایران در آلمان
 • دریافت تاییدیه اداه کار آلمان برای متقاضی
 • اقدام برای ویزای کار (استخدام) آلمان از طریق کنسولگری آلمان درایران
 • مهاجرت به آلمان و دریافت مجوز اقامت کاری

انواع مختلف مجوزهای کار آلمان

انواع مختلف مجوزهای کار آلمان بر اساس شرایط و نوع شغل شما وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

مجوز کار عمومی : اگر شغلی در آلمان پیدا کرده اید که توسط یک تبعه اتحادیه اروپا نمی تواند پر شود ، می توانید برای این نوع مجوز کار آلمان درخواست دهید ، تا زمانی که برای این کار واجد شرایط هستید ، نیازی به داشتن مهارت های خارق العاده ندارید.

مجوز کار با مهارت بالا : اگر کارگر بسیار ماهر و با تجربه زیاد و درآمد بالا هستید ، می توانید برای این نوع مجوز کار اقدام کنید.

کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان : اگر حقوق شما حداقل 56800 یورو در سال یا 44304 یورو در سال باشد می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید.

مجوز کار برای فریلنسرها : اگر شغل آزاد دارید یا خوداشتغال هستید و می توانید ثابت کنید که مشتریان احتمالی دارید ، می توانید برای این نوع مجوز درخواست دهید.

مهاجرت به آلمان

مراحل درخواست برای مجوز کار و اقامت در آلمان

اولین کاری که برای کار در آلمان باید انجام دهید دریافت ویزای کار آلمان یا ویزای جستجوی کار آلمان است ، فرآیند درخواست این ویزاها شامل چندین مرحله از جمله جمع آوری مدارک مورد نیاز و شرکت در مصاحبه ویزا می باشد ؛ بعداً باید از اکثر این اسناد برای درخواست اجازه اقامت کار در این کشور استفاده کنید ، پرداخت هزینه تقریبی 80 یورو نیز اجباری است.

برای درخواست اجازه اقامت کار آلمان ، ابتدا باید از اداره مهاجرت آلمان وقت بگیرید و در روز قرار ملاقات ، تمام مدارک مورد نیاز را همراه خود نشان دهید ، هزینه را بپردازید و یک جلسه کوتاه با افسر مهاجرت داشته باشید.

اعتبار اجازه اقامت کاری آلمان به اعتبار قرارداد کاری شما بستگی دارد ، این مجوز معمولا با اعتبار یک ساله اعطا می شود ، با این حال بعداً فرصت تمدید آن را خواهید داشت ؛ شما می توانید مجوز اقامت کار آلمان را تمدید کنید و برای انجام این کار ، باید قبل از انقضای ویزای خود از مقامات مهاجرت درخواست دهید ، شایان ذکر است که پس از 33 ماه اقامت در آلمان با ویزای کار ، می توانید برای اقامت دائم آلمان اقدام کنید.

مهاجرت به آلمان

اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال راهی برای افزایش سرمایه و توسعه کار خود هستید ، سرمایه گذاری در آلمان یکی از بهترین گزینه های ممکن است ، اگر چه آلمان برنامه ویزای طلایی ندارد اما سرمایه گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت ، خرید اوراق قرضه و کارآفرینی امکان پذیر است.

اقامت سرمایه گذاری در آلمان ابتدا به صورت موقت به شما داده می شود و شایان ذکر است اگر کسب‌ و کاری را راه‌اندازی کنید که منافع یا نیاز اقتصادی را برآورده می‌کند ، می‌توانید اقامت دائم همچنین تابعیت آلمان از طریق سرمایه گذاری را دریافت کنید ، از طریق این مسیر می توانید اجازه اقامت دریافت کرده و پس از 6 تا 8 سال شهروند آلمان شوید.

همانطور که در ماده 21 قانون اقامت آلمان ذکر شده است برای سرمایه گذاری در آلمان، باید برای ویزای خوداشتغالی درخواست دهید و کسب و کاری را راه اندازی کنید که سهم قابل توجهی در اقتصاد آلمان داشته باشد.

اگرچه این یک مسیر مستقیم شهروندی نیست اما از طریق ویزای کارآفرینی ، می توانید انتظار داشته باشید که پس از 3 سال اقامت دائم و پس از 6 سال شهروند آلمان شوید ، این یک روند سریع است زیرا اکثر مهاجران تنها پس از 4 تا 5 سال اقامت دائم دریافت می کنند.

شرایط مالی برای سرمایه گذاری در آلمان

مبلغ حداقلی برای سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود ندارد ، برای واجد شرایط بودن با شانس بالای تایید ویزا ، به متقاضیان گفته می شود که حداقل 50000 یورو سرمایه در یک تجارت آلمانی سرمایه گذاری کنند.

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تجاری در صورتی در آلمان پذیرفته می‌شوند که در یک سرمایه‌گذاری تجاری آلمانی سرمایه‌گذاری کنند که حداقل پنج شغل در آلمان ایجاد کرده و منافع اقتصادی به همراه داشته باشد.

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت

تصویر اقتصاد قابل اعتماد و دولت موفق آلمان دلیل قانع کننده ای برای ثبت شرکت در این کشور است زیرا شرکت شما در آلمان به عنوان شریک تجاری قابل اعتماد شناخته می شود.

همچنین فن آوری ها ، تجهیزات و سایر کالاها به عنوان سرمایه قانونی بدون مالیات به کشورهای مستقل مشترک المنافع وارد می شوند و از همه مهم تر ، امکان افتتاح حساب ، داشتن کارت اعتباری بانک های آلمانی و استفاده از دسته چک وجود دارد.

بنابراین مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت یک فرصت واقعی برای موسس شرکت و خانواده اش برای درخواست زندگی در آلمان و در نهایت شهروندی این کشور است ، حائز اهمیت است که صاحب شرکت در آلمان می تواند در هر کشور اتحادیه اروپا شعبه ایجاد کند و امکان دریافت یارانه و کمک هزینه در آلمان وجود دارد.

فردی که اقامت آلمان را می خواهد پس از ثبت شرکت ، یک اقامت 3 ساله دریافت می کند و پس از آن در صورتیکه تجارت فعالی داشته باشد ، اقامت دائم دریافت می کند.

مهاجرت به آلمان با ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت در آلمان چیست؟

برای درخواست ثبت شرکت به منظور راه اندازی یک کسب و کار در آلمان ، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • ابتدا باید یک طرح تجاری جامع ایجاد کنید و اهداف خود را مشخص کنید.
 • شما باید تجربه تجاری مرتبط داشته باشید.
 • کسب و کار یا شرکت شما باید تأثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان داشته باشد و تقاضای منطقه ای یا اقتصادی را برآورده کند.
 • شما باید از طریق کسب و کار یا شرکت خود حداقل پنج نفر جدید را در آلمان استخدام کنید.
 • شما باید از طریق سرمایه سهام یا تعهد وام پشتوانه مالی مورد نیاز برای کسب و کارتان را تضمین کنید.
 • شما نباید سابقه کیفری داشته باشید.
 • سن قابل قبول برای ثبت شرکت در آلمان 18 تا 45 سال است.

قابل ذکر است که کمترین میزان سرمایه برای ثبت شرکت در آلمان مبلغ 25000 یورو است ، در صورت داشتن دو یا چند مؤسس ، نیمی از سرمایه مجاز بلافاصله پرداخت می شود و برای پرداخت مابقی مبلغ به شرکت یک سال فرصت داده می شود ، پس از تأیید اسناد تشکیل دهنده ، شرکت می تواند فعالیت خود را آغاز کند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای داشتن طرح توجیهی مناسب، همین الان تماس بگیرید

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج با یک شهروند آلمانی امکانپذیر است اما صرف ازدواج به اقامت منتهی نمی شود ، تابعیت آلمان را می توان از طریق ازدواج به دست آورد یا از دست داد! این قوانین در طول زمان تغییر کرده اند و تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می گیرند.
قبل از آوریل 1953 قانون این بود که یک زن خارجی از طریق ازدواج با شوهر آلمانی تابعیت آلمان را به دست می آورد.
از آوریل 1953 تا 1969 گفته شد که اگر یک زن خارجی که با شهروند آلمانی ازدواج کند ، حق دارد تابعیت آلمان را به دست آورد ، اگر این ازدواج بین 24 آگوست 1957 و 1969 اتفاق می افتاد ، زن خارجی می توانست از طریق یک اعلامیه تابعیت آلمان را به دست آورد.
از سال 1970 تا کنون هم قانون تصویب شده است که زن یا شوهر یک شهروند آلمانی می توانند از طریق اقامت در آلمان برای مدت 3 سال تابعیت خود را دریافت کنند.

از دست دادن تابعیت آلمان با ازدواج چگونه است؟

قبل از 23 مه 1949 می گفتند که یک زن آلمانی تابعیت آلمانی خود را از طریق ازدواج با یک خارجی از دست می دهد ، حتی اگر زن بدون تابعیت باشد.

23 مه 1949 تا مارس 1953 گفته شد ازدواج با یک شهروند خارجی تنها در صورتی باعث از بین رفتن تابعیت آلمان می شود که زن بدون تابعیت رها نشود.

از آوریل 1954 تا کنون تصویب کرده اند که ازدواج با یک شهروند خارجی بر تابعیت همسر تأثیر نمی گذارد ، در صورتی که یکی از طرفین در کشوری غیر از کشور قانون شخصی خود ازدواج کند ، در این صورت ازدواج باید توسط هر دو کشور به رسمیت شناخته شود.

البته در این بین عواملی وجود دارد که باید رعایت شوند ، مانند داشتن سن مناسب و اجتناب از موانعی که این ازدواج را باطل می کند ، مانند ازدواج قبلی و داشتن فامیل با یکدیگر.

این امکان وجود دارد که قانون کشور خارجی به طور خودکار تابعیت آن را برای همسر آلمانی صادر کند – در این صورت شهروند مورد نظر دارای تابعیت دوگانه خواهد بود.

اگر همسر آلمانی تصمیم بگیرد که تابعیت خارجی را از طریق یک فرآیند رسمی به دست آورد ، معمولاً تابعیت آلمانی خود را از دست می دهد ، مگر اینکه مقامات آلمانی اجازه حفظ تابعیت آلمان را بدهند.

شرایط تابعیت آلمان پس از ازدواج

اتباع خارجی که با تبعه آلمانی ازدواج کرده‌اند ، باز هم باید تمام شرایط اخذ تابعیت را داشته باشند و در آزمون قبول شوند.

 • فرد باید اقامت دائم داشته باشد
 • فرد باید تابعیت قبلی را منحل کند
 • فرد باید در آزمون زبان آلمانی در سطح B1 پذیرفته شود
 • فرد باید به نظام اجتماعی-حقوقی و وضعیت زندگی در کشور آلمان واقف باشد
 • فرد باید به اصول آزادی و دموکراسی مطابق با قانون اساسی متعهد باشد

اخذ اقامت آلمان با خرید ملک

آلمان مدتی است که یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان بوده است ، اما وقتی صحبت از خرید املاک و مستغلات توسط خارجی ها به میان می آید ، کشورهای کمی مانند آلمان لیبرال وجود دارند و برای ما ایرانیان اقامت آلمان با خرید ملک مهیا نمی شود ، اما نگران نباشید ادامه مبحث را مطالعه کنید تا از راهکارهای دیگر برای این موضوع اطلاع پیدا کنید.

چه راهی برای خرید ملک و اقامت در آلمان وجود دارد؟

همانطور که قبلا هم اشاره شد در آلمان ، اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و همچنین امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت وجود ندارد.
آلمان ارزان ترین اقامت اروپا را برای کارآفرینان خصوصی و سرمایه گذاران خوداشتغال ارائه می دهد.
تشویق نوآوری و کارآفرینی هدف اعلام شده قانون اقامت آلمان است ، بنابراین اگر مایل به اجاره یا خرید ملک در آلمان با هدف اقامت هستید ، باید به کارآفرینی و ثبت شرکت فکر کنید؛ زیرا با توجه به بند 21 قانون اقامت آلمان ، بنیانگذاران شرکت ، مالکان انحصاری ، مدیران عامل و نمایندگان قانونی شرکت‌های تضامنی و شرکت‌های بزرگ از این جهت از امتیاز ویژه برخوردارند.
قبل از درخواست اجازه اقامت طبق ماده 21 ، مفهوم تجاری باید به دقت بررسی شود و باید با الزامات قانون تطبیق داده شود ، این آماده سازی ها اغلب وقت گیر هستند ، اما در نهایت نتیجه می دهند.

وکیل مهاجرت به آلمان

هنگام مهاجرت با روش های قانونی مانند تحصیل ، کار و یا برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در خارج از کشور ، باید به دنبال یک مشاوره حرفه ای باشید و توجه داشته باشید که در جریان یک کار حقوقی و مجاز ، همیشه افرادی هستند به کذب خود را وکیل مهاجرت نامیده و از اعتماد متقاضیانی که می خواهند سریع تر به مقصد برسند ، سوء استفاده می کنند.
در ایران ما چیزی به نام وکیل مهاجرت نداریم ، وکلایی که در ایران مشغول به کار مهاجرت هستند همه از رشته حقوق فارغ التحصیل شده اند و تخصص دانشگاهی با عنوان مهاجرت ندارند.
مهاجرت به آلمان ، پس از کانادا و استرالیا ، داغ ترین بحث مهاجرتی این روزها می باشد ، بویژه در سال میلای گذشته که راه ویزای کاری آلمان باز شد ، متقاضیان مشتاق زیادی در جستجوی یک مشاور مهاجرتی برجسته هستند.
بنابراین سعی داشته باشید موسسه ای را برای همکاری انتخاب کنید که کادر مجربی از مشاورین کاردان را را در خود جای داده باشد.

موسسه مهاجرتی به آلمان

موسسات اعزام دانشجو و موسسات حقوقی مهاجرتی زیادی هستند که با نام های مختلف در ایران و خارج از کشور فعالیت دارند اما شما باید ابتدا تفاوت این دو نوع موسسه را درک کرده باشید تا در انتخاب موسسه درست دچار اشتباه نشوید.
موسسه مهاجرتی به آلمان

توجه داشته باشید که موسسات حقوقی مهاجرتی دارای طیف فعالیتی گسترده ای هستند که یک مورد آن هم اعزام دانشجو می باشد ، اما موسسات اعزام دانشجو چنین گستره کاری نداشته و دارای محدودیت فعالیت می باشند.

تیم کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی دارای سالها تجربه در زمینه سرمایه گذاری بین المللی ، امور مالی و مهاجرت هستند ، آنها می توانند به شما راهنمایی کنند که چگونه پذیرش تحصیلی بگیرید ، چگونه درخواست ویزای جستجوی کار دهید و یا اینکه کجا می توانید بیشترین استفاده را از سرمایه گذاری خود داشته باشید.

سوالات پر تکرارمهاجرت به آلمان

کاملاً بستکی به این دارد که شما از چه روشی اقدام کنید، اما به طور کلی روش کاری کم هزینه ترین روش مهاجرتی می باشد.

همانطور که قبلا هم اشاره شد در آلمان ، اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و همچنین امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت وجود ندارد.

مبلغ حداقلی برای سرمایه گذاری در کشور آلمان وجود ندارد ، برای واجد شرایط بودن با شانس بالای تایید ویزا ، به متقاضیان گفته می شود که حداقل 50000 یورو سرمایه در یک تجارت آلمانی سرمایه گذاری کنند.

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تجاری در صورتی در آلمان پذیرفته می‌شوند که در یک سرمایه‌گذاری تجاری آلمانی سرمایه‌گذاری کنند که حداقل پنج شغل در آلمان ایجاد کرده و منافع اقتصادی به همراه داشته باشد.

 • فرد باید اقامت دائم داشته باشد
 • فرد باید تابعیت قبلی را منحل کند ( البته برای ایرانی ها نیاز نیست )
 • فرد باید در آزمون زبان آلمانی در سطح B1 پذیرفته شود
 • فرد باید به نظام اجتماعی-حقوقی و وضعیت زندگی در کشور آلمان واقف باشد
 • فرد باید به اصول آزادی و دموکراسی مطابق با قانون اساسی متعهد باشد

 از طریق ویزای کارآفرینی ، می توانید انتظار داشته باشید که پس از 3 سال اقامت دائم و پس از 6 سال شهروند آلمان شوید ، این یک روند سریع است زیرا اکثر مهاجران تنها پس از 4 تا 5 سال اقامت دائم دریافت می کنند.

مطمئن ترین روش قانونی مهاجرت به آلمان را می توان روش تحصیلی دانست.

تلاش کردیم در این نوشتار کلیات روش های قانونی مهاجرت به آلمان را برای شما تشریح کنیم، بدون شک برای انتخاب مطمئن، شما به اطلاعات بیشتری نیاز دارید که برای بدست آوردن آن ها حتماً با کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در دفاتر شهرهای تهران و شیراز تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

همچنین می توانید از طریق فرم تماس، شماره تماس خود را درج نمایید تا مشاوران با شما تماس بگیرند و یا از بخش دیدگاه ها، سوال خود را مطرح نمایید؛ در انتها مقالات مرتبط با روش های مهاجرتی را برای شما قرار دادیم تا دسترسی راحت تری به آن ها داشته باشید.

حتماً مقالات زیر را بخوانید تا اطلاعات مهم و جزئی مهاجرت به آلمان را بدست آورید

فیلم کلاینت های عزیزی که به هلدینگ رجبی اطمینان داشتند را در ادامه ببینید

14 دیدگاه در “مهاجرت به آلمان

 1. مهاجرت به آلمان محمد رضا گفت:

  سلام میخواستم ویزای جستجو کار در آلمان رو بگیرم باید چیکار کنم مدرک دانشگاهی من لیسانس حقوق است ممنونم میشم راهنماییم کنید

  1. مهاجرت به آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با مدرک لیسانس حقوق ایران امکان دریافت ویزای جاب سیکر‌ المان وجود ندارد .ضمن اینکه کلا در‌حال حاضر (اگوست ۲۰۲۲) المان ویزای جستجوی کار نمی دهد (از ایران)
   بنابراین بهتر‌ است از طرق دیگر مهاجرت کنید .

   با تشکر از سوال شما

 2. مهاجرت به آلمان dr.a.t گفت:

  باسلام و عرض ادب
  ببخشید من امسال دیپلمم رو میگرم (رشته تجربی) و قصد دارم برای ادامه تحصیل توی دانشگاه های رایگان المان شرکت کنم من چند جا خوندم که باید معدل 20 باشه میخواستم بدونم میشه من کنکور بدم و رشته دندانپزشکی دانشگاه های روزانه برتر کشور مثل شیراز و … قبول بشم و درخواست بدم که دیگه نیازی به معدل نباشه.. و بنظرتون توی یکسال میتونم زبان المانی رو در حد دانشگاه یاد بگیرم یا زمان میبره و اینو هم بگم که شانس کدوم یک برای قبولی در دانشگاه های دولتی المان بشتر هست کنکور یا معدل؟ و این درسته که میگن باید حداقل یکسال رشته قبولی کنکور رو داخل ایران بخونم و بعد درخواست بدم؟

  1. مهاجرت به آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای تحصیل پزشکی در المان شما با معدل کمتر از ۲۰ هم می توانید اقدام کنید و نیازی به قبولی در کنکور ایران نیست در ضمن اگر با قبولی کنکور بخواهید اقدام کنید باید در دانشگاه ایران ۲ سال تحصیل کنید که نمراتتون هم بالا باشد و مدرک تست داف ۴ آلمانی داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 3. مهاجرت به آلمان سپیده گفت:

  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت در تفلیس قصد ازدواج بین المللی داریم.ایا سند ازدواج
  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت
  باسلام و وقت به خیر
  من و پارتنرم ۵ اردیبهشت در تفلیس قصد ازدواج بین المللی داریم.ایا سند ازدواج صادر شده که به زبان گرجی هست رو باید به زبان المانی ترجمه کنیم یا به زبان انگلیسی هم قابل قبول برای سفارت آلمان؟من هنوز مدرک زبان A1رو نگرفتم ایا میتونم از الان برای گرفتن وقت سفارت آلمان اقدام کنم؟
  مدت زمان صدور ویزای پیوست چقدر هست؟
  باتشکر

  1. مهاجرت به آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   باسلام

   حدودا یک تا دو ماه زمان می‌برد و مدرک زبان در ابتدا جهت گرفتن وقت لازم نیست.
   در رابطه با ترجمه مدارک میتوانید از طریق ویزا متریک مطلع شوید.

   با تشکر از سوال شما

 4. مهاجرت به آلمان امیر گفت:

  سلام
  من همسرم اقامت و پاسپورت آلمان رو داره و حدود 2000 یورو حقوق ماهانه داره. ما هوز ازدواج نکردیم ایشون 2 مرتبه به ایران سفر کردن و هم دیگرو دیدیم و قصد ازدواج در آلمان رو داریم برای گرفتن ویزا چه اقدامی باید انجام بدم و آیا اصلا ویزایی برای ازدواج در آلمان صادر میشه یا حتما باید ازدواجمون اول داخل ایران صورت بگیره ؟

  1. مهاجرت به آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای اینکه شانس بالایی داشته باشید بهتر است در ایران ازدواج کنید و بعد از گذشت چند ماه درخواست ویزای پیوست بدهید.

   با تشکر از سوال شما

 5. مهاجرت به آلمان علی استادی گفت:

  سلام خسته نباشید من نقاش خودرو هستم میخواستم برای کار به کشور آلمان مهاجرت کنم میشه ویزای کاری گرفت از ی کارفرما یا به عنوان جستجوی کار سفر کرد ممنون میشم راهنماي کنيد

  1. مهاجرت به آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   هر دو گزینه امکانپذیر هست. برای گرفتن ویزای کار حتما باید کارفرما داشته باشید تا براتون دعوتنامه بفرسته در غیر اینصورت از طریق جستجوی کار اقدام کنین که بهترین مسیر برای اقامت و حضورتون در ابن کشور میباشد چون کارفرماها به کسانی که در اون کشور حضور دارن راحتتر کار میدن.

   با تشکر از سوال شما

 6. مهاجرت به آلمان مصطفی گفت:

  سلام من دیپلم عمران گرفتم قصد مهاجرت دارم سن 34 مجرد هستم فنی هستم جوشکار شغلم تکنسین در اتومات مدرک ندارم تخصص تجربی دارم اگه تافل بگیرم یا زبان المانی میتونم اقامت کاری یا تحصیلی بگیرم و چقدر هذینه داره برام

  1. مهاجرت به آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   ویزای کاری کشور المان ویزای جاب سیکر یا همان جست وجوی کار است که در مدت 6ماه با انعقاد قرارداد کاری میتوانید اقامت دریافت نمائید .رشته های فنی و مهندسی شرایط کاری مطلوبی در این کشور دارند در صورت ارائه سوابق کاری مرتبط با تحصیلات یا مدارک معتبر فنی مرتبط با مهارت خود و همچنین ارائه مدرک زبان المانی میتوانید جهت اخذ این ویزا اقدام نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 7. مهاجرت به آلمان ahmad گفت:

  درود و ادب
  برادر من در المان زندگی میکند و تبعیت موقت دارد آیا از طریق برادر خودم میتوانم به المان مهاجرت بکنم و یا چه راه حلی برای مهاجرت من به المان وجود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4.9/5 - (3138 امتیاز)
خانه