روش های مهاجرت

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان

امروزه امر مهاجرت به اروپا و ادامه زندگی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به یکی از مسائل پرطرفدار و داغ تبدیل شده است و توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان را به خود جلب کرده است . یکی از کشورهای اروپایی که مقصد بسیاری از مهاجرین است کشور یونان می باشد . در این مقاله مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی شما را با اطلاعات و شرایط مهاجرت به یونان آشنا می کنند .

یونان کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبیه جزیره بالکان است . این کشور از شمال با آلبانی ، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است . آتن پایتخت این کشور و سالونیک ، پاتراس و هراکلیون از شهر های بزرگ آن به شمار می روند . یونان کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است . زبان رسمی این کشور یونانی و جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر و مذهب مردم این کشور ارتدوکس است .

روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور زیبا وجود دارد که شما را با آن ها آشنا می کنیم . اینکه بتوانید ارزانترین کشور برای مهاجرت را پیدا کنید ، بستگی زیادی به روش مهاجرتی انتخابی شما دارد .

روش های مهاجرت به یونان

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پیوستن به خانواده

مهاجرت از طریق تحصیل به یونان

یکی از روش های پر طرفدار مهاجرت به یونان مهاجرت تحصیلی است . گزینه های مختلفی برای تحصیل در یونان وجود دارد . در این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد . برای ورود به دانشگاه های یونان در مقطع کارشناسی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و در مقطع کارشناسی ارشد اتمام دوره چهار ساله کارشناسی لازم است .

اولین مرحله برای اخذ ویزای تحصیلی یونان پذیرش از یکی دانشگاه های این کشور است . یونان دارای 24 دانشگاه و 16 دانشگاه فنی است و اغلب این دانشگاه ها دولتی هستند . برای تحصیل در این دانشگاه های دولتی تسلط به زبان یونانی ضروری است .

اما دروس در دانشگاه های غیر انتفاعی اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شوند و داشتن مدرک تافل برای ورود به این دانشگاه ها ضروری است . شهریه تحصیل در دانشگاه های یونان بین 1500 تا 9000 یورو برای هر سال است . از آن جا که آمار بیکاری در یونان بالاست احتمال یافتن شغل در ضمن تحصیل یا پس از اتمام تحصیل در این کشور بسیار پایین است .

برای مهاجرت به یونان و سرمایه گذاری در این کشور به حداقل سرمایه 300000 یورو ویک طرح تجاری نیاز است . این طرح باید توسط وزارت امور داخلی یونان تایید شود و حداقل 10 نفر که 3 نفر آن ها شهروندان یونانی باشند در این شرکت مشغول به کار شوند .

برای ثبت شرکت و خود اشتغالی در یونان کارفرما باید قبل از درخواست به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشد . بعد از تصویب و تایید طرح تجاری 60000 یورو برای تایید پرداخت بدهی در بانکی در یونان سپرده گذاری شود .

مهاجرت از طریق تمکن مالی یونان

در این روش نیازی به سرمایه گذاری مبلغی در کشور یونان نمی باشد و فقط کافی است شما نشان دهید که میزان مشخصی درآمد در کشور خودتان دارید و می توانید این مبلغ را به کشور یونان جهت هزینه های خود و خانواده تان منتقل کنید . منابعی که شما می توانید معرفی نمائید شامل سپرده های بانکی ، املاک اجاره داده شده ، حقوق بازنشستگی می باشند . به این نوع ویزا ، ویزای بازنشستگی نیز گفته می شود .

مهاجرت از طریق کار در یونان

اخذ مجوز کار در یونان برای افرادی که یونانی نیستند یا با یک شهروند یونانی ازدواج نکرده اند بسیار دشوار است . مجوز کار در یونان مخصوص کارفرمایان ، یا شغل خاص و محل خاص است و معمولا برای یک سال معتبر است . در مرحله اول برای اخذ مجوز کار در یونان و اقامت در این کشور باید شغلی مناسب پیدا کرده و با کار فرمایی قرار داد بست ، سپس جهت اخذ ویزا اقدام نمود . توصیه ما به دوستانی که می خواهند از طریق کار وارد اروپا شوند ، ویزای جستجوی کار آلمان می باشد .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه یونانی

یکی از روش های رایج برای اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا ، ازدواج با یکی از شهروندان کشورهای اروپایی است . یونان نیز مانند دیگر کشور های اروپایی از این قانون پیروی می کند . اما باید به این نکته توجه کرد با ازدواج با یکی از شهروندان یونانی اجازه اقامت دائم به همسر او داده نمی شود .

گذشت حداقل سه سال از ازدواج و داشتن فرزند از همسر یونانی برای درخواست اقامت ضروری است . بعد از ورود به این کشور فرد مهاجر می تواند درخواست کار کند ، برای این روش از مهاجرت دانش زبان یونانی ضروری نیست .

مهاجرت از طریق پیوستن به اعضای خانواده

در طول 20 سال گذشته ، ملحق شدن به خانواده یکی از دلایل اصلی برای مهاجرت به اروپا بوده است . درصورتی که یکی از اعضای خانواده مانند پدر ، مادر ، خواهر یا برادر و فرزند در یونان اقامت دائم یا طولانی مدت داشته باشد ، دیگر اعضای خانواده اجازه پیوستن به او را دارا هستند . البته به این شرط که از تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در یونان برخوردار باشند .

مهاجرت با تولد فرزند در یونان

یونان مانند دیگر کشور های اروپایی از قانون خون برای شهروندی پیروی می کنند و پیرو قانون خاک نیست . به این صورت که اگر یکی از والدین یونانی باشند کودک متولد شده به صورت خودکار شهروند یونان محسوب می شود .

البته اگر هر دو والدین غیر یونانی باشند ولی به مدت پنج سال در این کشور اقامت داشته باشند کودک در بدو تولد شهروند یونانی محسوب می شود و از شرایط زندگی در یونان همانند دیگر یونانی ها مانند تحصیل رایگان و غیره بهره مند می گردد .

هزینه زندگی مهاجران در یونان

قبل از مهاجرت به هر کشوری لازم است از شرایط زندگی و هزینه های زندگی در این کشور آگاهی یافت . مشکلات اقتصادی در یونان سبب کاهش هزینه زندگی در این کشور شده است . البته هزینه زندگی بسته به سبک زندگی و شهر اقامت متغیر است . یونان یکی از ارزان ترین کشور های اروپایی برای مهاجرت است .

هزینه زندگی مهاجران در یونان

به طور متوسط برای هر ماه زندگی در این کشور 600 یورو نیاز است . هزینه زندگی در یونان حدود 88 درصد بیشتر ایران است ، این هزینه شامل هزینه خوراک ، پوشاک ، حمل و نقل ، سلامت ، تفریح و سرگرمی و غیره می باشد . هزینه اجاره خانه جداگانه محاسبه شده و حدود 22 درصد بیشتر از ایران است .

مدارک اخذ ویزاهای یونان

 • نامه پذیرش ( از دانشگاه درصورت اقامت تحصیلی ، از کار فرما برای ویزای کاری و غیره )
 • پاسپورت معتبر
 • دو قعطه عکس پاسپورتی
 • گواهی تمکن مالی و ارئه پرینت حساب
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی تسلط به زبان یونانی
 • ارائه گواهی سلامت
 • ارائه گواهی ازدواج و شناسنامه ( در صورت تقاضا برای پیوستن به خانواده )

در این مقاله تلاش شد جزئیات و روش های مهاجرت به یونان مورد بررسی قرار گیرد . در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص روش های قانونی مهاجرت ، ارزانترین کشور برای مهاجرت و بهره مندی از مشاوره رایگان مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی با دفاتر همکار این موسسه در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *