10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان

10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان یکی از دلایل مهم و اصلی در جذب گردشگر و توریست به این کشور است که با شناخته تر شدن این کشور در جهان؛ روز به روز به تعداد این جهانگردان نیز اضافه می شود.

آذربایجان یک کشور بسیار زیبا و قدیمی است که دارای پیشینه ای قوی و تاریخی پر افت و خیز است که در خود آثاری از فرهنگ و آداب و رسوم ایران ، روسیه و عثمانی را در خود جای داده است.

کشور آذربایجان طبیعتی بسیار زیبا و دل انگیز دارد که خود به تنهایی یک جاذبه توریستی قوی می باشد اما علاوه بر آن آثار تاریخی و جاذبه های متنوع دیگری نیز در این کشور وجود دارد که در هنگام سفر یا اقامت در آن می توانید از آن ها بازدید کنید.

اگر از علاقمندان به این کشور هستید یا قصد بازدید از آن را دارید حتما 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان را که به شما معرفی می کنیم را از دست ندهید.

همچنین برای شناخت بیش تر و اطلاع از رشدی که اقتصاد این کشور در حال تجربه آن است مطلب اقتصاد کشور آذربایجان را نیز در سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) مطالعه نمایید.

مقاله مهاجرت به آذربایجان را در کنار این محتوا بخوانید و با روش های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان

شهر قدیمی باکو

باکو پایتخت آذربایجان ، در امتداد دریای خزر واقع شده است و ترکیبی عجیب از شهر قدیمی با دیوارهای قدیمی و یک جنون ساختمانی مدرن است که بسیاری از آن ها با صفحه نمایش LCD پوشیده شده اند. باکو به دلیل داشتن شهر قدیمی و تاریخی غنی و مرکز شهر مدرنش ، یکی از زیباترین 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان است ، برج های شعله از جاذبه های اصلی شهر هستند که در شب روشن می شوند. هسته قرون وسطایی شهر، ایچری سهر، معماری اسلامی را به نمایش می گذارد، در حالی که شهر قدیمی نماهای اروپایی را به نمایش می گذارد.

در دسامبر سال 2000 این مقصد محبوب اولین مکان ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو در آذربایجان شد ؛ قدمت در معماری کل شهر مشهود است و فقط در طراحی نیست که قدمت را مشاهده می کنید، بلکه به این دلیل که بسیاری از ساختمان ها در حال تخریب و فرسوده شدن هستند نیز کاملا گویای این حکایت می باشند خیابان های باکو برای گشت و گذار و کاوش بسیار عالی ، زیبا و سرگرم کننده هستند.

شما همچنین می‌توانید محصولات محلی را با بازدید از بازار تزه، بازاری که به خاطر پنیرها و ادویه هایش معروف است ، امتحان کنید یا در یکی از رستوران های روباز متعددی که در سرتاسر شهر یافت می‌شود ، یک کباب یا یک غذای لذیذ محلی بخورید.

در ترکیه هم غذاهای فراوان و خوشمزه ای را می توانید امتحان کنید ، شاید برایتان جالب باشد با جاذبه های گردشگری و دیدنی ترکیه هم آشنا شوید ، بر روی لینک کلیک کنید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

کسب به روز ترین اطلاعات مهاجرتی با درج شماره تماس در فرم مشاوره.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

پارک ملی آبشرون در آذربایجان

پارک ملی آبشرون که در منطقه Azizbeyov در شهر باکو واقع شده است ، 783 هکتار از زمین های حفاظت شده را در بر می گیرد و مکانی عالی برای دیدن گیاهان و جانوران خیره کننده آذربایجان است.

مناظر مسحورکننده و تپه های شنی در برابر آب های شفاف دریای خزر با تمام زیبایی بازهم جذابیت اصلی اینجا نیست ، بلکه جاذبه اصلی این پارک ملی 50 گونه از حیوانات وحشی است که این مکان را خانه خود می نامند.

این پارک ملی دارای انبوهی از حیات وحش محلی مانند غزال ، پرندگان ، شغال ، گورکن ، چتر دریایی شانه دار و فوک خزری است ، زمین در این جا بیشتر استپی خشک است ، که خود را به تپه های ماسه ای رومانتیک و نیزارهایی مانند علف هایی که در باد می چرخند می رساند ، اگر می خواهید فوک های معروف خزری را ببینید ، باید از سپتامبر به بعد سفر کنید.

پارک ملی آبشرون یکی از گزینه های لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان است که دیدن از آن را به طور اکید به علاقمندان طبیعت گردی و حیات وحش توصیه می کنیم.

پارک ملی آبشرون در آذربایجان

آتشفشان گاراسو

در ادامه مطلب 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان باید بگوییم که بسیاری از بازدیدکنندگان آذربایجان ممکن است؛ ندانند که این کشور دارای بیشترین تعداد آتشفشان های گلی در جهان است ، تعداد آن به طور دقیق برابر با 350 آتشفشان می باشد.

یکی از شناخته شده ترین آتشفشان های این کشور آتشفشان گاراسو است که به پرتاب گل تا عمق 1000 متری در هوا معروف است ، آتشفشان ها زمانی ایجاد می شوند که گازهای زیر زمین جمع می شوند و گل را به عنوان رهاسازی به هوا فشار می دهند ، گفته می شود اولین آتشفشان های گلی 25 میلیون سال پیش در آذربایجان فوران کردند و بازدیدکنندگان گاراسو اغلب می گویند که شبیه سطح ماه است!

آتشفشان گلی در نوع خود طبیعتی دارد و از پدیده های طبیعی عجیب آذربایجان محسوب می شود ، این آتشفشان های متمرکز معدنی در منطقه بیابانی باکو واقع شده اند و در خط ساحلی دریای خزر قرار دارند ، دسترسی به این آتشفشان های گلی که به دلیل ویژگی های شفابخششان شناخته شده اند ، چندان آسان نیست ، اما به یقین در آن جا می توانید زمان بسیار خوب را سپری نمایید.

استراحتگاه نفتی نفتالان آذربایجان

استراحتگاه نفتی نفتالان آذربایجان

استراحتگاه نفتی نفتالان به دلیل وجود نفت خام نفتالان در این جا که گفته می شود خواص درمانی دارد ، معروف است و باعث رونق گردشگری پزشکی در این منطقه شده است ، این استراحتگاه در میدان های نفتی نفتالان در شهر نفتالان واقع شده است و بازدیدکنندگان برای حمام کردن در نفت یا انجام طیف وسیعی از درمان های مبتنی بر روغن به این جا می‌آیند که گفته می‌شود به تسکین درد و درمان ضد التهابی کمک می‌کند.

بازدیدکنندگان می توانند به دلایل بهداشتی به این مکان سفر کنند یا صرفاً برای لذت بردن از این عمل به این تفریحگاه بیایند ، شما همچنان می‌توانید از حمام کردن در روغن در استراحتگاه لذت ببرید و طیف وسیعی از درمان های آرامش بخش یا تحریک کننده روغن را در آبگرم محل تجربه کنید.

استراحتگاه نفتی نفتالان یکی از خاص ترین موارد در لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان محسوب می شود که نه تنها در این کشور بلکه در جهان یک نمونه نادر و کمیاب است.

سواحل دریای خزر ( Caspian Sea )

دریای خزر ( Caspian Sea ) در واقع بزرگترین دریاچه جهان است که وسعت آن 371 هزار کیلومتر مربع است ، دریای خزر بر روی بستر اقیانوسی قرار گرفته است و آب در اینجا واقعاً شور است ، اگرچه میزان شوری آن کمتر از دریاها و اقیانوس‌های دیگر است ، دریای کاسپین مکان مناسبی برای تفریحات و فعالیت های تفریحی نسبت به سایر دریاهاست زیرا فعالیت های دریایی ترانزیت در اینجا بسیار کمتر از دیگر نقاط جهان است.

طول این دریاچه از داغستان در شمال تا مرز جنوبی با ایران ، خط ساحلی آذربایجان بیش از 500 کیلومتر امتداد دارد ، با وجود اینکه برخی از سواحل نزدیک باکو از آلودگی رنج می برند ، اما استراحتگاه های زیبای بسیاری در قسمت شمالی شبه جزیره آبشرون وجود دارد که می توان از زیبایی آب دریا و طبیعت منتهی به آن نهایت لذت را برد.

د یکی از موارد جالب لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان ما است که مردم کشورمان تجربه تفریح در آن را در سواحل شمالی کشور دارند و شاید در سفر به آذربایجان یکی از جاذبه های کاملا آشنا به نظر آید.

شاید بخواهید درباره انواع شیوه های مهاجرت به کشورهای آسیایی مطالب بیشتری بدانید ؛ مقالات زیر را بخوانید.

آستارا

یکی دیگر از زیباترین جاذبه در میان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان شهر آستارا در منطقه آستارا ریون آذربایجان است ، درست آن سوی مرز آستارا در همسایگی ایران قرار دارد ، شهر آستارا که به یکی از زیباترین مناطق کشور محصور در جنگل و کوه شهرت دارد ، خود دارای کافه ها و رستوران های محلی زیبا و همچنین موزه ای خاص است.

موزه این شهر به یافته های باستان شناسی در همین منطقه اختصاص دارد که شامل سکه ها و کارهای سنگی مانند مجسمه های انسان و حیوانات است که گفته می شود قدمت برخی به بیش از 2000 سال نیز می رسد ، اگر کمی خارج از آستارا قدم بزنید ، روستاهای کوهستانی جذابی را خواهید دید که دارای مساجد ، برج ها ، حمام ها و مقبره های باستانی بسیاری هستند و یک تجربه جدید را برایتان رقم خواهند زد.

پارک ملی هیرکان نیز نزدیک این شهر قرار گرفته است که دارای گیاهان و جانوران غنی از جمله پلنگ قفقاز می باشد و دیدن آن به هیچ وجه خالی از لطف نیست.

پارک ملی شیروان در آذربایجان

در ادامه معرفی 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان به سراغ پارک ملی شیروان می رویم؛ این پارک که به طور رسمی در سال 2003 به عنوان منطقه حفاظت شده تأسیس شد ، در گذشته در زیر دریای خزر قرار داشت و اکنون بیش از 54 هزار هکتار در جنوب باکو وسعت دارد.

این منطقه حفاظت شده عمدتاً از مناظر نیمه بیابانی تشکیل شده است به این معنی که تپه های شنی متحرک را خواهید یافت که مخفیگاه مناسبی برای غزال های موجود در این جا هستند و دوستداران طبیعت همچنین ممکن است مجموعه متنوعی از گونه ها از جمله لاک پشت ، جوجه تیغی ، گربه جنگلی و شغال ها را نیز مشاهده کنند.

برای کسانی که بیشتر به زندگی پرندگان علاقه مند هستند ، قوها و حتی فلامینگوها را در پارک خواهید دید که تمایل دارند در اطراف دریاچه فلامینگو جمع شوند ، آتشفشان های گلی نیز معمولا در این پارک یافت می‌شوند که معروف ترین آن ها کوه باندوان است که ارزش بازدید از این پدیده طبیعی شگفت‌انگیز را دارد ، برای کسانی که می خواهند وقت خود را در تمام جاذبه های طبیعی در این جا بگذرانند ، اقامتگاه هایی به شکل خانه های ییلاقی عجیب و غریب وجود دارد ، یا برای بازدیدکنندگان ماجراجو ، کمپینگ در ساحل شمالی پارک با مجوز مجاز است.

پارک ملی شیروان در آذربایجان

نابران

نابران روستایی در آذربایجان است که به یک منطقه تفریحی تبدیل شده و تقریباً 3 ساعت خارج از باکو ، در شمال شرقی آن قابل دسترس می باشد ، نابران در سواحل دریای خزر واقع شده است و یکی از جاذبه های دیدنی این مکان آب و هوای فوق العاده آن است که در ماه های تابستان آفتاب فراوانی را فراهم می کند.

به همین خاطر ، نابران دارای فعالیت های آبی فراوانی است که بهترین استفاده را از آب و هوای محیط می‌برد ، از جمله پارک آبی و انواع استخرهای شنا در سراسر منطقه و در شب ، کافه ها ، رستوران ها و کلوپ های شبانه برای کسانی که می خواهند بخشی از زندگی شبانه در آذربایجان را تجربه کنند؛ در انواع مختلف وجود دارد.

نابران یکی از مواردی خاص در 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان است که سالانه گردشگران خارجی به خصوص اروپایی زیادی را به خود جذب می کند ، همین باعث شده این منطقه مناسب سرمایه گذاری در بخش توریسم و کارآفرینی در این زمینه باشد.

شهر دیدنی شکی آذربایجان

شهر دیدنی شکی آذربایجان

شهر دیدنی شکی در غرب باکو قرار گرفته است و به عنوان یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های انسانی در تمام قفقاز مشهور است و گفته می شود قدمت آن به 2500 سال قبل می رسد ، شهر شکی توقفگاهی در جاده ابریشم بوده است و به خاطر ابریشم های نفیس و دیگر منسوجات آن شهریت بسیاری داشته است ، این سنت هنوز هم در شهر شکی بسیار زنده است و بازدیدکنندگان در این جا گلدوزی های تزئین شده و سایر صنایع دستی محلی را پیدا خواهند کرد.

علاوه بر هنرها و صنایع دستی موجود در این شهر ، قلعه ها ، مساجد و حتی حمام های باستانی و همچنین کاخ سکی خان ها که از قرن هجدهم پابرجاست نیز در معرض دید عموم قرار گرفته است ، در نظر بگیرید که کاخ به طور کامل بدون استفاده از میخ ساخته شده است ، این امر به عنوان یک شگفتی معماری بسیار چشمگیرتر است ، هنگام بازدید حتماً از نقاشی های دیواری زیبا و پنجره های کنده کاری شده با دقت دیدن کنید.

این شهر یکی از زیباترین جاذبه ها در میان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان است که هنوزهم زندگی در آن جریان دارد و نزدیک به 60 هزار نفر ساکن این شهر هستند ، هنگام بازدید از این کشور حتما شهر شکی را جز مقاصد خود قرار دهید.

یانار داغ

می خواهید بدانید چرا به آذربایجان سرزمین آتش می گویند؟ به یانار داغ سفر کنید ، در حالی که بسیاری از شعله های گاز طبیعی کشور به دلیل حفاری های گسترده در ذخایر گاز طبیعی در اوایل قرن بیستم خاموش شدند ، آتش سوزی در یانارداغ (کوه آتش) همچنان می سوزد و آن را به یکی از جالب ترین جاذبه های کشور تبدیل می کند.

طبق افسانه های محلی ، چوپانی که سیگار می‌کشد ، به طور تصادفی دریچه گاز طبیعی را در سال 1958 مشتعل کرد و دیواری از آتش به طول 33 فوت (10 متر) ایجاد کرد که راه خود را به سمت بالای تپه‌ای کوچک می‌لیسید ، آذربایجانی های متعهد یک چایخانه در این نزدیکی افتتاح کرده اند که بازدیدکنندگان می توانند با نوشیدنی گرم به شعله های آتش خیره شوند.

یانار داغ با آتشفشانهای گلی متفاوت است ، زیرا هیچ رسوبی از گدازه یا گلی که از تپه ها فوران می کند وجود ندارد ، همچنین این منطقه یکی از خاص ترین مناطق در میان 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان می باشد زیرا از اهمیت مذهبی زیادی برخوردار است ، گفته می شود که این آتش ها در آیین زرتشتی الهام بخش آتش پرستی بوده است.

سایر دیدنی های جذاب آذربایجان

باید بگوییم که این 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان پایان گشت و گذار و دیدنی این کشور نیست و در این کشور مناطق و جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کرده و لذت ببرید ، سایر دیدنی های جذاب آذربایجان از قرار زیر هستند:

  • پارک ملی آق گل
  • منطقه قبا
  • منطقه قبالا
  • دریاچه گویگول
  • کوه گویازان
  • ایچری سهر
  • لنکران
  • آتشگاه

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان

باکو پایتخت آذربایجان ، در امتداد دریای خزر واقع شده است و ترکیبی عجیب از شهر قدیمی با دیوارهای قدیمی و یک جنون ساختمانی مدرن است که بسیاری از آن ها با صفحه نمایش LCD پوشیده شده اند ، باکو به دلیل داشتن شهر قدیمی و تاریخی غنی و مرکز شهر مدرنش ، یکی از زیباترین 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان است.

پارک ملی آبشرون که در منطقه Azizbeyov در شهر باکو واقع شده است ، 783 هکتار از زمین های حفاظت شده را در بر می گیرد و مکانی عالی برای دیدن گیاهان و جانوران خیره کننده آذربایجان است.

آتشفشان گاراسو به پرتاب گل تا عمق 1000 متری در هوا معروف است ، آتشفشان ها زمانی ایجاد می شوند که گازهای زیر زمین جمع می شوند و گل را به عنوان رهاسازی به هوا فشار می دهند.

بازدیدکنندگان برای حمام کردن در نفت یا انجام طیف وسیعی از درمان های مبتنی بر روغن به این جا می‌آیند که گفته می‌شود به تسکین درد و درمان ضد التهابی کمک می‌کند.

برای کسانی که بیشتر به زندگی پرندگان علاقه مند هستند ، قوها و حتی فلامینگوها را در پارک خواهید دید که تمایل دارند در اطراف دریاچه فلامینگو جمع شوند ، آتشفشان های گلی نیز معمولا در این پارک یافت می‌شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با 10 جاذبه گردشگری و دیدنی آذربایجان با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین مقاله تحصیل در آذربایجان را نیز در سایت موسسه قرار دادیم تا علاقمندان به تحصیل در این کشور اطلاعات لازم را در دسترس خود داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.6/5 - (37 امتیاز)
منو
خانه