اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا

تولد فرزند در آمریکا یکی از روش های قانونی مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور است . اگر مایل هستید تا شرایط اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا را به دست آورید این مقاله که توسط موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تهیه شده را به دقت مطالعه کنید و در صورت هر گونه سوال و یا ابهام با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران تماس حاصل فرمایید .

شرایط اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا

در هنگام تولد فرزند کشور آمریکا طبق آخرین قوانین تصویب شده از سیستم خاک پیروی می کند . طبق این قانون کسانی که در خاک آمریکا متولد می شوند تابعیت این کشور را دریافت خواهند کرد . فرزندانی که از والدین مهاجر در این کشور متولد می شوند علاوه بر تابعیت پدر و مادر خود به دلیل به دنیا آمدن در خاک آمریکا تابعیت این کشور را نیز به دست می آورند . فرآیند اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا پروسه ای بسیار طولانی است و می تواند بیش از ده سال زمان ببرد . اما این قانون برای فرزندانی که والدین آنها تنها از روش های قانونی به آمریکا مهاجرت کرده باشند صدق می کند .

این قانون در صورتی که فرزند در هوایپما ، کشتی و یا منطقه ای که پرچم آمریکا را به همراه داشته باشد وجود دارد و فرزند متولد شده تابعیت آمریکا را خواهد گرفت حتی اگر مستقیما در خاک آمریکا نباشد . سفارت این کشور در تمام دنیا نیز خاک آمریکا به شمار می رود .

طبق آخرین آمار در حدود 8% از فرزندان آمریکا توسط مادر و پدری مهاجر متولد شده اند که از طریق قانون خاک به تابعیت رسیده اند .

مهاجرت و اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا

یکی از موارد مهم در مهاجرت بحث تولد فرزند است که می تواند روند مهاجرت را تحت تاثیر خود قرار دهد . بسیاری از افراد مشتاق هستند تا بدانند که آمریکا از طریق خاک و یا خون به فرزند تازه متولد شده در این کشور تابعیت اعطا می کند . در ابتدا لازم به ذکر است که بیان کنیم تابعیت با اقامت تفاوت دارد و افرادی که از کشوری دیگر به آمریکا مهاجرت می کنند در ابتدا اجازه اقامت و زندگی در این کشور را خواهند داشت و سپس با گذشت زمان و تمدید مداوم اقامت خود می توانند به تابعیت برسند .

در تابعیت فرد از همان ابتدا یک شهروند آمریکایی محسوب شده و از همان ابتدا از تمام حقوق سیاسی ، اجتماعی ، معنوی و غیره در این کشور بهره مند خواهد شد . در واقع می توان گفت فردی که تابعیت آمریکا را دارد از حقوق بالاتری نسبت به فرد دارای اقامت برخوردار است .

اخذ تابعیت از طریق سیستم خون

این قانون در اکثر کشورهای اروپایی به دلیل مهاجرت بیش از حد تغییر کرده و اصل خون جایگزین آن شده است اما اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا همچنان پا برجاست . طبق قانون خون فرزند متولد شده در هر کشوری باید پدر و یا مادری با تابعیت آن کشور را داشته باشد تا بتواند تابعیت دریافت کند . در آمریکا سیستم اعطای تابعیت از طریق خون نیز در مواردی استثنایی وجود دارد و می توان از این طریق نیز به تابعیت امریکا رسید .

تمامی کشورهایی که از سیستم خون پیروی می کنند نیز در شرایطی خاص از طریق خاک به فرزند تازه متولد شده تابعیت اعطا می کنند . به عنوان مثال برای فرزندی که پدر و مادر وی مشخص نیس در صورتی که در کشوری تابع خون به دنیا بیاد برای جلوگیری از بی هویت بودن قانون خاک در رابطه با این فرزند صدق کرده و می تواند از طریق قانون خاک به تابعیت برسد . در کشور آمریکا نیز اگر فرزندی بی هویت زیر 5 سال پیدا شود طبق قانون خاک از ابتاع این کشور به شمار خواهد رفت . در صورتی که کودک بالای 5 سال داشته باشد نیاز به بررسی و قوانین مشخص خواهد داشت .

تفاوت تابعیت و اقامت آمریکا

در بحث تفاوت تابعیت و اقامت باید گفت کودکانی که در آمریکا متولد شده اند و در سنین کم این کشور را ترک کرده اند با داشتن تابعیت مانعی در برگشت به آمریکا در هیچ زمان و سنی نخواهند داشت و می توانند وضعیت اقامت والدین خود را نیز پیگیری کنند . فردی که تابعیت کشور آمریکا را دارد حق استفاده از امکانات این کشور را به صورت نامحدود دارد و می تواند در دانشگاه های دولتی این کشور تحصیل کنند . اما فردی که اقامت کشور آمریکا را دارد امکان استفاده نامحدود از تمامی خدمات را نخواهد داشت و باید شهریه تحصیل در دانشگاه را پرداخت کنند . اقامت به نوعی تنها اجازه زندگی در خاک کشور آمریکا را به فرد می دهد و شما دارای پاسپورت و تابعیت کشور خودتان خواهید بود . اما در تابعیت فرد شناسنامه و پاسپورت آمریکایی خواهد داشت .

مزایای اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا

تمام فرزندانی که در آمریکا متولد می شوند یک شهروند آمریکایی خواهند بود که امکان دریافت گذرنامه برای نوزاد از همان ابتدا وجود دارد . با داشتن تابعیت آمریکا می توان در رویداد های مهم کشور مانند انتخابات شرکت کرد و حق رای داشت . شما با داشتن تابعیت آمریکا می توانید به بسیاری از کشور ها بدون ویزا سفر کنید و امکان مهاجرت اعضای خانواده خود را راحت تر فراهم سازید .

کشور آمریکا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا است که امکانات خوبی را برای مهاجرین از تمام نقاط فراهم می سازد . تمام مهاجرین در قبال پذیرش قوانین این کشور می توانند از زندگی خوب و مزایای مناسب بهره مند شوند . چنانچه قصد ورود به کشور آمریکا را دارید و می خواهید که فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورید باید ویزا دریافت کنید که خود شامل انواع و قوانین مخصوصی است که خود پروسه ای زمان بر است .

درباره کشور آمریکا

آمریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا با 325 میلیون نفر است که به عنوان پیشرو در بسیاری از زمینه های اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی الگوی کشور های مختلف قرار گرفته است . تنوع زیستی این کشور بسیار زیاد بوده و ثروت های جهانی زیادی را در خود جای داده است . حقوق بشر و رفاه شهروندی در آن بسیار بالا بوده و از جمله کشور های ایده آل برای زندگی به شمار می رود . آمریکا به دلیل داشتن اقتصاد قوی ، دانشگاه های برتر ، آزادی و رفاهی که دارد رویای بسیاری از مهاجرین برای زندگی است . آمریکا پس از روسیه و کانادا سومین کشور پهناور دنیا است .

کارشناسان ما در موسسه مهر آفرین رجبی با داشتن آگاهی های لازم در زمینه مهاجرت ، تابعیت و اقامت کشورها و حتی مهاجرت کاری می توانند زمینه دریافت تابعیت آمریکا را برای شما و خانواده و فرزندانتان فراهم سازند . با مراجعه به مشاوران ما تمام اطلاعات لازم در باب اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا را به دست خواهید آورد و تمام مراحل لازم را با موفقیت خواهید پیمود .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه