راهنمایی انتخاب ایالت خوب برای شروع زندگی در آمریکا

انتخاب ایالت خوب برای شروع زندگی در آمریکا، یکی از مهم ترین بخش های مهاجرت به این کشور است و این انتخاب تا آخرین لحظه زندگی تان در آن جا، بر روی تمام عوامل و جوانب زندگی شما تاثیر گذار خواهند بود؛ هریک از ایالت های آمریکا از لحاظ، فرهنگ، اقلیم و آب و هوا، اقتصاد و بازار کار، درآمد و هزینه های زندگی و بسیار پارامترهای دیگر با یکدیگر تفاوت دارند و شما باید بتوانید مناسب ترین گزینه را بر اساس اهداف و شرایط خود انتخاب نمایید.

راهنمایی انتخاب ایالت خوب برای شروع زندگی در آمریکا

مشاور مهاجرتی

 طبق آمار و شرایط در سال 2024، ایالات مین، نیوهمپشایر، مینسوتا، اوهایو، ورمانت، کانکتیکات و ویرجینیای غربی از بهترین ایالات برای شروع زندگی هستند.

متوسط سطح درآمد در ایالت کانکتیکات 3,416.00 دلار در ماه برآورد شده است.

ایالیت مین اقتصاد خود را بر پایه مشاغل پایه گردشگری، کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری بنا کرده است.

 به طور کلی، اوهایو برای کسانی که به دنبال هزینه زندگی پایین، فرصت های شغلی متنوع، آموزش عالی و فرهنگ غنی هستند، مقصد بسیار مناسبی برای زندگی است.

نرخ بیکاری در ایالت مینسوتا 3% است که پائین تر از متوسط کشور آمریکا می باشد.

بهترین ایالت های آمریکا برای زندگی بر اساس عوامل مختلفی که گفتیم، همواره در حال بررسی و رتبه بندی هستند که در این مطلب بهترین های حال حاضر در سال 2024 توسط مشاورین شرکت رجبی به شما معرفی خواهند شد. البته معمولا برخی از ایالت ها به طور مداوم در رتبه بندی های مختلف کیفیت زندگی، در رتبه های بالایی قرار می گیرند که از سوی مهاجران نیز بالاترین استقبال را به خود می بینند.

توجه داشته باشید که آمریکا کشور بسیار وسیعی است و شهرهای مناسب، مهم و بزرگ در آن کم نیستند و شما بایستی با انتخاب صحیح، مقصد نهایی خود را تعیین کنید و برای تمام مراحل مهاجرت، برنامه ریزی درست داشته باشید.

مقاله مصاحبه سفارت امریکا چگونه است؟ هم می تواند برای علاقه مندان مهاجرت به امریکا خواندنی باشد.

ایالت مین

یک ایالت خوب برای شروع زندگی در آمریکا، ایالت مین است؛ مین بیست و سومین ایالت پرجمعیت در ایالات متحده است که در منطقه نیوانگلند در شمال شرقی این کشور واقع شده است. ایالت مین به خاطر زیبایی طبیعی و خط ساحلی صخره ای خود شهرت زیادی دارد. مین شمالی ترین و شرقی ترین ایالت در نیوانگلند است که به دلیل خط ساحلی ناهموار، جنگل های انبوه و کوه های مرتفع به «ایالت درخت کاج» معروف است.

پایتخت مین، آگوستا است، اما بزرگ ترین شهر آن پورتلند است. پورتلند شهری ساحلی با صحنه هنری و آشپزی پر رونق است. سایر شهرهای محبوب این ایالت نیز عبارتند از لوئیستون، بنگور و روکلند. زندگی در مین با داشتن غذاهای تازه و خوشمزه، مانند شربت افرا واقعی و غذاهای دریایی عالی است. اما، برای رسیدن به هر جایی باید رانندگی کنید و زمستان ها نیز هوا سرد است.

با جمعیتی بالغ بر یک و نیم میلیون نفر که عمدتاً از اواسط 50 سالگی تا اواسط 70 سالگی را شامل می شود، سرعت زندگی در مین آرام و امن کرده است و نرخ جرم پایین، یعنی 201.49 جنایت در هر 100 هزار نفر را نشان می دهد. گزینه های مسکن در مین عمدتاً از خانه های تک واحدی تشکیل شده است و مقرون به صرفه هستند، با میانگین اجاره 2000 دلار برای یک آپارتمان 1 خوابه و متوسط قیمت ملک 299988 دلار تا ابتدای 2024.

همچنین اقتصاد مین بر پایه گردشگری، کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری است. این ایالت همچنین خانه تعدادی شرکت بزرگ، از جمله شرکت کاغذسازی Sappi و شرکت صنایع غذایی Hannaford است. علاوه بر این، مین یک مقصد گردشگری محبوب است، به ویژه برای پیاده روی، کمپینگ، ماهیگیری و اسکی.

متوسط قیمت اجاره آپارتمان 1 خوابه

متوسط قیمت خرید ملک

متوسط سطح درآمد

متوسط مخارج ماهانه 1 نفر بدون هزینه ملک

2,000 دلار

299,988 دلار

4,320.50 دلار

1,980 دلار

ایالت مین

نیوهمپشایر

نیوهمپشایر، بیست و یکمین ایالت پرجمعیت ایالات متحده، در منطقه شمال شرقی این کشور یک ایالت خوب برای شروع زندگی در آمریکا است. این ایالت که به خاطر کوه‌های زیبا، دریاچه‌های آرام و جنگل‌های سرسبز مشهور است، به ‌عنوان «ایالت گرانیت» نیز شناخته می‌شود. این ایالت همچنین فرصت هایی برای ورزش های زمستانی و پیاده روی در مکان هایی مانند جنگل ملی کوه سفید و کوه واشنگتن فراهم می کند.

نیوهمپشایر دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی در آمریکا است و مدارس دولتی آن به طور مداوم در رتبه های برتر قرار دارند و دانشگاه های آن نیز از جمله دانشگاه نیوهمپشایر و کالج دارتموث، مشهور و معتبر هستند. علاوه بر این زندگی در نیوهمپشایر بدون مالیات بر فروش ایالتی یا مالیات بر درآمد بر دستمزد، بسیاری از ساکنان آن جا را از زندگی در این ایالت راضی نگه داشته است.

نیوهمپشایر به دلیل کیفیت بالای زندگی، از جمله اقتصاد قوی، سیستم آموزشی عالی و پایین بودن نرخ جرم و جنایت، در بین مهاجران محبوبیت بالایی دارد. با وجود این که هزینه زندگی در نیوهمپشایر از میانگین کشوری بالاتر است، اما نسبت به بسیاری از ایالت های دیگر پایین تر می باشد، به خصوص با توجه به عدم وجود مالیات.

باید بدانید نیوهمپشایر یکی از امن ترین ایالت های آمریکا است و نرخ جرم و جنایت در آن به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین کشوری است. نرخ جرم و جنایت در این منطقه 239.18 در هر 100 هزار نفر را در جمعیت 1,395,231 نشان می دهد که به ساکنان احساس امنیت زیادی می دهد.

متوسط قیمت اجاره آپارتمان 1 خوابه

متوسط قیمت خرید ملک

متوسط سطح درآمد

متوسط مخارج ماهانه 1 نفر بدون هزینه ملک

1,800 دلار

398,886 دلار

4,376.44 دلار

1,750 دلار

نیوهمپشایر

مینسوتا

مینسوتا، بیست و دومین ایالت پرجمعیت ایالات متحده، در منطقه غرب میانه این کشور واقع شده است. این ایالت به خاطر هزاران دریاچه، رودخانه و جنگل‌هایش به «سرزمین ده هزار دریاچه» معروف است. این ایالت هم یک ایالت خوب برای شروع زندگی در آمریکا است؛ مینسوتا همچنین به دلیل اقتصاد قوی، سیستم آموزشی عالی و پایین بودن نرخ جرم و جنایت، به یکی از مکان های محبوب برای زندگی در آمریکا تبدیل شده است.

مینسوتا به طور مداوم در رتبه بندی های کیفیت زندگی، در بین ایالت های برتر قرار می گیرد. این ایالت دارای مراقبت‌های بهداشتی بسیار خوب است، به طوری که کیفیت مراقبت های بهداشتی آن رتبه سوم را در بین 10 ایالت برتر دارد. همچنین مینسوتا یکی از امن ترین ایالت های آمریکا است و نرخ جرم و جنایت در این ایالت به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین کشوری است.

در ابتدای 2024، نرخ بیکاری در مینسوتا تنها 3 درصد اعلام شده و میانگین حقوق نیز 7.6% بیش تر از میانگین ملی است. در مقابل نرخ مالیات بر درآمد ایالتی در مینسوتا نسبتاً بالا است و هزینه زندگی نیز از میانگین کشوری بالاتر است، اما نسبت به بسیاری از ایالت های دیگر پایین تر می باشد، به خصوص با توجه به کیفیت بالای زندگی که در این ایالت ارائه می‌شود.

فرصت های شغلی نیز در مینسوتا به اندازه برخی از ایالت های دیگر متنوع نیست و اکثر مشاغل در این ایالت در بخش های خدمات، مراقبت های بهداشتی و آموزش هستند. به طور کلی، مینسوتا مکان بسیار خوبی برای زندگی است، به خصوص برای کسانی که عاشق فضای باز، کیفیت بالای زندگی، فرهنگ غنی و حس قوی جامعه هستند. با این حال، مهم است که قبل از نقل مکان به این ایالت، آب و هوای سرد، انزوای برخی مناطق، فرصت های شغلی محدود و مالیات های نسبتاً بالا را در نظر بگیرید.

متوسط قیمت اجاره آپارتمان 1 خوابه

متوسط قیمت خرید ملک

متوسط سطح درآمد

متوسط مخارج ماهانه 1 نفر بدون هزینه ملک

1,400 دلار

412,215 دلار

4,531.61 دلار

1,300 دلار

مینسوتا

اوهایو

یک ایالت خوب برای شروع زندگی در آمریکا، ایالت اوهایو است، اوهایو، سی و پنجمین ایالت پرجمعیت ایالات متحده، در منطقه میدوست این کشور واقع شده است که به خاطر دشت های وسیع، رودخانه های خروشان و شهرهای پرجنب و جوش به «ایالت باکی (خروشان)» معروف است. این ایالت ایده آل برای کسانی است که به دنبال اقامتی آرام و تشکیل خانواده هستند. زندگی در این جا مقرون به صرفه است، به خصوص در مورد مسکن و هزینه های زندگی.

هزینه زندگی در اوهایو به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین کشوری است که این موضوع به دلیل مسکن مقرون به صرفه، حمل و نقل عمومی ارزان و قیمت های پایین کالاها و خدمات است. همچنین اوهایو به دلیل اقتصاد متنوع، سیستم آموزشی قوی و پایین بودن نرخ جرم و جنایت، به یکی از مکان های محبوب برای زندگی تبدیل شده است.

این جا برای خانواده های دارای فرزند ایده آل است و برخی از بهترین امکانات آموزشی مانند دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشگاه میامی را ارائه می دهد و میزبان بسیاری از تیم های ورزشی حرفه ای و کالج است. از نظر ایمنی نیز، اوهایو با نرخ جرم پایین گزارش شده، مقدار 524.61 جرم در هر 100 هزار نفر بسیار امن است.

به طور کلی، اوهایو مکان بسیار خوبی برای زندگی در آمریکا است، به خصوص برای کسانی که به دنبال هزینه زندگی پایین، فرصت های شغلی متنوع، آموزش عالی و فرهنگ غنی هستند. با این حال، مهم است که قبل از نقل مکان به این ایالت، آب و هوای متغیر، فرصت های تفریحی محدود، سیاست های قوی و وابستگی به خودرو را در نظر بگیرید.

متوسط قیمت اجاره آپارتمان 1 خوابه

متوسط قیمت خرید ملک

متوسط سطح درآمد

متوسط مخارج ماهانه 1 نفر بدون هزینه ملک

1,200 دلار

219,903 دلار

3,825.58 دلار

1,158 دلار

اوهایو

ورمانت

ورمونت، چهاردهمین ایالت کم جمعیت ایالات متحده، در منطقه شمال شرقی این کشور واقع شده است. این ایالت به خاطر کوه های سرسبز، جنگل های انبوه و مناظر روستایی زیبا به «ایالت کوه سبز» معروف است. ورمونت به دلیل کیفیت بالای زندگی، از جمله اقتصاد قوی، سیستم آموزشی عالی و پایین بودن نرخ جرم و جنایت، به یکی از مکان های محبوب برای زندگی تبدیل شده است.

حدود 647 هزار نفر ورمونت را خانه خود می دانند و از مناظر زیبا، مسیرهای دوچرخه سواری در کوهستان، مسیرهای پیاده روی، مناطق اسکی در سراشیبی و 100 پل سرپوشیده تاریخی لذت می برند. مردم ورمونت آن را یک مرکز عالی برای تفریح در فضای باز در هر فصلی می دانند، خواه کاوش در شاخ و برگ های پاییزی در پاییز یا اسکی در زمستان.

البته با وجود این که هزینه زندگی در ورمونت از میانگین کشوری بالاتر است، اما نسبت به بسیاری از ایالت های دیگر پایین تر است. به خصوص با توجه به کیفیت بالای زندگی که در این ایالت ارائه می شود. ورمونت یکی از امن ترین ایالت های آمریکا است و نرخ جرم و جنایت در این ایالت با نرخ گزارش شده 425.87 جنایت در هر 100 هزار نفر،  به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین کشور است.

اما فرصت های شغلی در ورمونت به اندازه برخی از ایالت های دیگر متنوع نیست. اکثر مشاغل در این ایالت در بخش های خدمات، گردشگری و آموزش هستند و متاسفانه هزینه مسکن در این ایالت طی سال های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده است، به خصوص در مناطق نزدیک به شهرهای بزرگ و مناطق توریستی.

متوسط قیمت اجاره آپارتمان 1 خوابه

متوسط قیمت خرید ملک

متوسط سطح درآمد

متوسط مخارج ماهانه 1 نفر بدون هزینه ملک

1,954 دلار

339,970 دلار

4,520.81 دلار

1,170 دلار

ورمانت

کانکتیکات

کانکتیکات، بیست و نهمین ایالت پرجمعیت ایالات متحده، در منطقه شمال شرقی این کشور واقع شده است. این ایالت به خاطر خط ساحلی زیبا، تپه های سرسبز و شهرهای تاریخی به «ایالت درخت جوز» معروف است. کانکتیکات ترکیبی از زندگی شهری و طبیعت را برای ساکنان خود ارائه می دهد. این شهر بین نیویورک و بوستون واقع شده است و کیفیت زندگی عالی را با هزینه کمتر در مقایسه با آن شهرها فراهم می کند.

با داشتن دومین شاخص توسعه انسانی در ایالات متحده، ساکنان این ایالت از آموزش با کیفیت، مراقبت های بهداشتی و استاندارد بالای زندگی برخوردار هستند. همچنین این ایالت، برای زندگی و تشکیل خانواده ایده آل در نظر گرفته می شود؛ زیرا نرخ جرم در آن، 150.05 جرم در هر 100 هزار نفر گزارش شده است که آماری بسیار پائین است.

در این منطقه به لطف شبکه قوی بزرگراه ها، قطارها و حمل و نقل عمومی که توسط دپارتمان حمل و نقل و ارتباطات پشتیبانی می‌شود، رفت و آمد آسان است. ضمنا مطلع باشید که ترافیک در کانکتیکات، به خصوص در اطراف شهرهای بزرگ، می تواند بسیار شلوغ باشد.

کانکتیکات دارای اقتصادی متنوع با فرصت های شغلی در طیف گسترده ای از صنایع، خدمات مالی، بیمه، فناوری و تولید است و میانگین حقوق در آن 35.3% بالاتر از میانگین ملی و بالاترین میانگین حقوق در 10 ایالت برتر است.

متوسط قیمت اجاره آپارتمان 1 خوابه

متوسط قیمت خرید ملک

متوسط سطح درآمد

متوسط مخارج ماهانه 1 نفر بدون هزینه ملک

1,811 دلار

339,838 دلار

3,416.00 دلار

1,690 دلار

کانکتیکات

ویرجینیای غربی

ویرجینیای غربی، سی و پنجمین ایالت پرجمعیت ایالات متحده، در منطقه آپالاچی واقع شده است. این ایالت به خاطر کوه های سرسبز، جنگل های انبوه و رودخانه‌های خروشان به «ایالت کوهستانی» معروف است. ویرجینیای غربی به دلیل هزینه زندگی پایین، فرصت‌های فراوان برای فعالیت در فضای باز و جامعه ای پر جنب و جوش، به مکانی جذاب برای زندگی تبدیل شده است.

هزینه زندگی در ویرجینیای غربی به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین کل کشور است. این موضوع به دلیل مسکن ارزان قیمت، حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه و قیمت های پایین کالاها و خدمات است. همچنین مردم این جا به خاطر فرهنگ قوی و مهمان نوازی خود مشهور هستند و این ایالت میزبان جشنواره ها و رویدادهای متعددی در طول سال است.

این ایالت امنیت بسیار بالایی نیز در مقایسه با سایر ایالات دارد که زندگی برا خانواده ها و به خصوص مهاجرین را بسیار مساعد می کند. طبق آمار نرخ جرم و جنایت در این ایالت مقدار 318.83 جرم در هر 100 هزار نفر گزارش کرده است.

جالب است بدانید که ساکنان شهر چارلستون این ایالت، ادعا می‌کنند که این شهر برای کسانی که عاشق خرید در مکان هایی مانند مرکز خریدهای معتبر و بازارهای متنوع هستند، ایده‌آل است، در حالی که شهر مورگان تاون این ایالت یک سبک زندگی آرام با فعالیت های خارج از منزل و هزینه کم زندگی را ارائه می دهد. اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، ویرجینیای غربی یک مقصد بسیار مناسب خواهد بود.

همچنین باید بدانید، در حالی که اقتصاد ویرجینیای غربی در گذشته به شدت به استخراج زغال سنگ وابسته بوده است، ولی در حال حاضر در حال تنوع بخشیدن به اقتصاد خود با تمرکز بر صنایع مانند گردشگری، تولید و مراقبت های بهداشتی است.

متوسط قیمت اجاره آپارتمان 1 خوابه

متوسط قیمت خرید ملک

متوسط سطح درآمد

متوسط مخارج ماهانه 1 نفر بدون هزینه ملک

1,000 دلار

214,446 دلار

3,121.73 دلار

1,190 دلار

ویرجینیای غربی

آمریکا ایالات بسیار متعددی دارد که هریک می تواند برای افراد مقصدی مناسب باشد، برای شناخت سایر ایالت ها و همچنین بررسی شرایط و اهدافتان جهت انتخاب مقصد مناسب، تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز را فراموش نکنید. دعوت می کنیم مقاله مهاجرت به آمریکا را مطالعه کرده و اطلاعات خود را به روز کنید.

سوالات بسیاری از مشاوران ما در خصوص مهاجرت به آمریکا پرسیده می شود، پاسخ بسیاری از سوالات را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه