آمریکا

قانون تولد فرزند در آمریکا

قانون تولد فرزند در آمریکا

خیلی از افراد معتقدند که یک راه سریع و آسان به منظور اخذ شهروندی آمریکا برای فرزندان خود ، به دنیا آوردن آن ها در خاک ایالات متحده آمریکا است و با اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در آمریکا فرد می تواند در آمریکا زندگی کند و به سیستم آموزشی و بهداشتی درمانی آمریکا دسترسی داشته باشد و با اخذ پاسپورت آمریکا آزادانه به خیلی از نقاط جهان سفر کند . اگر به دنبال آشنایی با قانون تولد فرزند در آمریکا و اخذ شهروندی این کشور بر اساس روش های قانونی مهاجرت هستید ، حتما این مقاله را که از سوی موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تقدیم شما عزیزان گردیده است تا پایان دنبال کنید .

روش ها و قانون تولد فرزند در آمریکا

قانون تولد فرزند در آمریکا با قانون تولد فرزند در اروپا متفاوت است . به طور کلی با دو روش از طریق تولد فرزند در آمریکا می توان تابعیت آمریکا را بدست آورد . نخست ، متولد شدن در ایالات متحده و یا یکی از قلمرو های آن . دوم ، اگر از والدینی که تابعیت آمریکا را دارند فرزندی متولد شود ، فرزند نیز تابعیت آمریکا را می گیرد .

جالب است بدانید که خیلی از افراد بدون آنکه بدانند ، دارای شهروندی آمریکا هستند ، که معمولا به دو دسته تقسیم می شوند .

نخست ، افرادی که در ایالات متحده متولد شده اند ، اما بیشتر عمر خود را در کشور دیگری زندگی کرده اند . شاید این دسته از افراد فکر کنند که با زندگی در کشور دیگری شهروندی خود را از دست داده اند ، اما این درست نیست .

دسته دوم افرادی هستند که در حال حاضر شهروند آمریکا نیستند اما اجداد آن ها شهروند آمریکا بوده اند . اگر شخصی خارج از آمریکا متولد شود اما والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان شهروند آمریکایی باشند ، وی نیز یک شهروند است .

اخذ شهروندی آمریکا از طریق والدین با تابعیت آمریکایی

در موارد متعددی ، اگر فرد از والدینی متولد شده باشد که حداقل یک نفر از آن ها در هنگام تولد ، شهروند آمریکا است ، فرزند نیز به طور خودکار طبق قانون تولد فرزند در آمریکا ، شهروندی ایالات متحده آمریکا را دریافت می کند . مهم نیست که آیا شما در خاک آمریکا یا خارج از آن متولد شده اید . همچنین ، فرزندان این فرد نیز به طور خودکار شهروندی آمریکا را کسب می کنند . علاوه بر این ، اگر یک فرد خارجی فرزند خوانده ای که شهروند آمریکا است را سرپرستی کند می تواند شهروندی ایالات متحده را دریافت کند .

قوانین مربوط به کسب شهروندی ، جزو پیچیده ترین قوانین ایالات متحده است و مواردی مانند شهروندی والدین و همچنین اینکه فرزند در خاک ایالات متحده یا خارج از آن متولد شود ، مورد توجه قرار گیرد . این پیچیدگی به هیچ وجه کاهش نیافته است زیرا کنگره در طول تاریخ ، تغییرات بزرگی در این قوانین ایجاد کرده است . برای تعیین اینکه کدام قوانین برای شما یا فرزندتان اعمال می شود ، ابتدا باید ببینید که چه محدوده تاریخی اعمال می شود .

 

اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در آمریکا

طبق قانون تولد فرزند در آمریکا هر کودکی که در خاک آمریکا متولد شود به طور خودکار شهروندی آمریکا را بدون توجه به ملیت والدینش اخذ می کند . در این وضعیت هیچ درخواستی برای تبدیل شدن به یک شهروند وجود ندارد و کودک از لحظه تولدش یک شهروند آمریکایی است . گواهی تولد ، که توسط مقامات مدنی یک ایالت یا قلمرو ایالات متحده صادر شده ، شواهد مستند کافی برای اثبات تابعیت است ؛اما این قانون منجر به این نمی شود که والدین هم بتوانند شهروندی آمریکا را به طور خودکار اخذ کنند ، بلکه فرزند آن ها بعد از سن 21 سالگی می تواند والدین خود را برای اخذ اقامت دائم و شهروندی آمریکا حمایت کند ، اما حداقل این پروسه 28 سال طول خواهد کشید .

درباره ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا سومین کشور بزرگ جهان از لحاظ وسعت و تقریبا سومین کشور از نظر جمعیت در جهان است . این کشور در آمریکای شمالی واقع شده است ، از غرب توسط اقیانوس آرام و به سمت شرق توسط اقیانوس اطلس محاصره شده است . در کنار مرز شمالی کانادا و مرز جنوبی مکزیک قرار دارد . دارای 50 ایالت و منطقه کلمبیا است .

ایالات متحده بیش از دو برابر اندازه اتحادیه اروپا دارای کوه های بلند در غرب و دشت مرکزی گسترده ای است . پایین ترین نقطه آن در دره مرگ است که در 86- متری زمین قرار دارد و بالاترین نقطه آن در 1968 متر است .

این کشور به شش منطقه تقسیم شده است : نیو انگلند ، میانه اقیانوس اطلس ، جنوب ، غرب میانه ، جنوب غربی و غرب . مهاجران اروپایی در جستجوی آزادی مذهبی به نیو انگلند آمدند . این ایالت ها کانتیکت ، مین ، ماساچوست ، نیوهمپشایر ، رود آیلند و ورمونت هستند .

منطقه میانه اقیانوس اطلس شامل دلاور ، مریلند ، نیوجرسی ، نیویورک ، پنسیلوانیا و شهر واشنگتن دی سی است . این مناطق صنعتی میلیونرها مهاجر اروپایی را جذب کرده و بعضی از بزرگرترین شهررهای ساحل شرقی را به وجود آورده اند ، از جمله نیویورک ، بالتیمور، و فیلادلفیا .

شهروندان بالای 18 سال برای انتخاب رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور ایالات متحده هر چهار سال یکبار رای می دهند . رئیس جمهور در کاخ سفید در پایتخت این کشور یعنی واشنگتن دی سی زندگی می کند . دیوان عالی کشور شامل 9 قاضی است که توسط رئیس جمهور انتخاب می شوند و باید توسط کنگره تصویب شوند .

ایالات متحده آمریکا با جمعیتی مهاجر

پیشرفت های آمریکا در صد سال گذشته ، آمریکا را به عنوان یک رهبر جهانی از لحاظ اقتصادی ، نظامی و تکنولوژیکی تعیین کرده است . آمریکا دارای بزرگ ترین ذخایر ذغال سنگ در جهان است .

در طول تاریخ خود ، ایالات متحده یک ملت مهاجر بوده است . این کشور دارای جمعیت متنوع با افرادی از سراسر جهان است که به دنبال پناهندگی و زندگی بهتر به این کشور مهاجرت کرده اند .

ایالات متحده از گروه های مختلف قومی تشکیل شده است و فرهنگ آن در سراسر منطقه وسیع کشور و حتی در داخل شهر ها متفاوت است . یک شهر مانند نیویورک دارای صد ها قومیت مختلف در یک محله است . علیرغم این تفاوت ، حس قوی هویت ملی و برخی ویژگی های فرهنگی غالب وجود دارد . به طور کلی ، آمریکایی ها به شدت به مسئولیت شخصی اعتقاد دارند و موفقیت و شکست را خودشان تعیین می کنند .

مهم است که در مورد روش های قانونی مهاجرت اطلاعات به روزی داشته باشید ، مخصوصا اگر شما یک مهاجر هستید یا امیدوار هستید که از طریق والدین خود شهروندی را کسب کنید . برای کمک به درک قوانین مهاجرت ، می توانید با یک وکیل مهاجرتی تماس بگیرید که می تواند در مورد هر گونه سؤال در مورد تابعیت به شما پاسخ دهد و به شما فرم های لازم را ارائه دهد . از این رو موسسه مهر آفرین رجبی در مراکز شیراز و تهران با دشتن کادر متخصص در امور بین الملل و آشنا به قانون تولد فرزند در آمریکا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند . اگر مایلید با قانون تولد فرزند در کانادا یا قانون تولد فرزند در فرانسه آشنا شوید به سایت موسسه مراجعه نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *