قيمت خانه براي زندگي در بلژیک

قيمت خانه براي زندگي در بلژیک

حضور بلژیک در قلب اتحادیه اروپا به این معنی است که بلژیک یک مگنت برای مهاجران از سراسر جهان است . تحصیل در بلژیک برای بسیاری از دانشجویان ایده آل است . هنگام مهاجرت به بلژیک یکی از مسائل مهم ، تعیین وضع سکونت است . همانطور که می دانید در بسیاری از کشورهای خارجی دیگر ، مسکن یک بار مالی بزرگ برای مهاجران است . قیمت در نهایت بستگی به محل ، اندازه ، کیفیت و نزدیکی آپارتمان به مرکز شهر دارد . کشور بلژیک هم از این قاعده جدا نیست و ما قصد داریم در این مطلب از موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در ارتباط با قيمت خانه براي زندگي در بلژیک و دیگر هزینه های مربوط به اقامت به بحث بپردازیم .

نگاهی به قيمت خانه براي زندگي در بلژیک

زندگی در بلژیک هزینه های بالایی دارد و شهر بروکسل در میان 50 شهر گران در جهان قرار دارد . سیستم های مالیاتی و اجتماعی بلژیک پیشرفت خوبی دارند و این امر اطمینان می دهد که درآمد در اکثر صنایع نسبتا به طور مساوی توزیع می شود . اما اگر شما به دنبال یک شهر مقرون به صرفه تر از نظر اقتصادی برای زندگی در بلژیک هستید ، لیژ قطعا یک گزینه مناسب است .

هزینه زندگی و قیمت خانه در لیژ کمتر از هزینه های زندگی در بروکسل است . طیف گسترده ای از گزینه های اقامت وجود دارد ، از آپارتمان های لوکس در مرکز بروکسل تا خانه های کاملا مبله در حومه ها و مناطق روستایی . اکثریت مهاجران ( و بلژیکی ها ) می توانند قرارداد اجاره را تا 9 سال ببندند .

گرچه هیچ محدودیتی برای خارجی هایی در خرید خانه در بلژیک وجود ندارد اما مالکیت یک خانه به دلیل نوسانات در قیمت خانه و همچنین مالیات بر دارایی های بالا و هزینه های قانونی ، به عنوان یک سرمایه گذاری خوب دیده نمی شود .

قيمت خانه براي زندگي در بلژیک و اجاره خانه در شهرهای بلژیک آن به طور کلی گران است اما مهاجرانی که تمایل به زندگی در خارج از مراکز شهری بزرگ دارند ، متوجه خواهند شد که هزینه های اجاره آنها به طور قابل توجهی پایین تر است . قیمت های اجاره در شهرهای بلژیک متفاوت است . لیست زیر قیمت های متوسط برای بروکسل در ژوئیه 2018 را در مناطق خوب نشان می دهد .

  • اجاره خانه دو خوابه مبله 1400 یورو
  • اجاره خانه دو خوابه بدون اثاثیه 1100 یورو
  • آپارتمان مبله دو خوابه 950 یورو
  • آپارتمان دو خوابه بدون اثاثیه 750 یورو

درخواست سپرده اجاره در بلژیک

اکثر صاحبخانه ها از مستاجر سپرده های امنیتی در حدود سه ماه اجاره در بلژیک را تقاضا می کنند . این مبلغ در حساب بانکی متقاضی به نام مستاجر قرار داده می شود و در هنگام پایان قرارداد ( هرگونه خسارت از این مبلغ کسر شده ) بازگردانده می شود . صاحبان خانه ( نه مستاجرین ) باید مالیات سالانه خود را که بر اساس ارزش اجاره سالانه اجباری محاسبه شده و توسط مقامات محلی تعیین می شود ، پرداخت کنند .

مالیات شهرداری برای جمع آوری و دفع زباله ها و سایر خدمات توسط مقامات منطقه ای تنظیم می شود و با نرخ 9 درصد از درآمد مالیات بر درآمد شما محاسبه می شود و به طور خودکار از حقوق شما کاسته می شود .

خدمات رفاهی در بلژیک

گرچه قيمت خانه براي زندگي در بلژیک و خدمات رفاهی در بلژیک گران است ، اما ارزان تر از بسیاری از کشورهای دیگر در اتحادیه اروپا است . عوامل متعددی بر هزینه های ماهانه تاثیر گذار است همچون تعداد ساکنان ، فصل و نوع مسکن . یک فرد مهاجر که در یک آپارتمان یک خوابه زندگی می کند ممکن است حدود 100 یورو در ماه برای برق ، آب و سوخت برای گرم کردن صرف کند ، در حالی که یک خانواده چهار نفر در خانه بزرگ ممکن است مبلغ 300 یورو در هر ماه صرف کنند .

هزینه ارتباطات در بلژیک ، با این حال ، گران تر از همسایگان خود در اتحادیه اروپا است . بسته به نیازهای شما ، می توانید یک خط تلفن برای 20 یورو در ماه دریافت کنید ، در حالی که سرویس اینترنت کابلی 8 مگابیت در ثانیه می تواند هزینه های 30 و 20 یورو داشته باشد .

بلگاکام ، شرکت ارتباطات راه دور که بخشی از دولت بلژیک است ، خدمات تلفن همراه و اینترنت را ارائه می دهد و محبوب ترین سرویس دهنده مخابرات در کشور است . بنابراین اگر قصد زندگی یا تحصیل در بهترین دانشگاه های بلژیک را دارید ابتدا حساب بانکی خود را بررسی کنید .

پیدا کردن خانه در بلژیک

به نظر نمی رسد که پیدا کردن خانه برای مهاجران در بلژیک مشکل نباشد . تعدادی از منابع آنلاین وجود دارد که می توان برای پیدا کردن یک خانه قبل از ورود به کشور و اطلاع از قيمت خانه براي زندگي در بلژیک استفاده کرد ، هر چند همیشه توصیه می شود که مهاجران قبل از امضای قرارداد اجاره ، ملک را ببینید .

همچنین می توان از بخش های طبقه بندی روزنامه های محلی در جستجوی خانه استفاده کرد . وب سایت www.immoweb.be نیز برای جستجوی خانه در بلژيک عالی است ، این وب سایت به زبان انگلیسی است ، و اجازه می دهد تا شما به جستجوی تمام خانه های بلژیک برای اجاره یا خرید بپردازید .

شما همچنین می توانید پورتال Vlan ) www.vlan.be ) و یا سایت های آنلاین انگلیسی مانند بولتن ( www.xpats.com) و یا فهرست املاک Expatica را بررسی کنید . روش دیگر مراجعه به نمایندگی های اجاره در بلژیک است که معمولا به تمام فرایندهای اداری رسیدگی می کنند . با این حال ، متقاضیان باید آگاه باشند که این نماینده ها هزینه ای نیز دریافت می کنند .

خرید یا اجاره کردن خانه در بلژیک

اجاره یا خرید خانه در بلژیک ، با توجه به قيمت خانه براي زندگي در بلژیک این سوالی است که ممکن است برای شما هم پیش آید . در بلژیک مستاجران به خوبی توسط قانون محافظت می شوند . به همین دلیل است که بسیاری از مهاجران تصمیم به اجاره دارند ، مخصوصا اگر مدت اقامت آنها در بلژیک محدود است .

از سوی دیگر ، برای افرادی که برنامه ریزی طولانی مدت می کنند ، خرید یک خانه می تواند ثبات بیشتری فراهم کند و می تواند سرمایه گذاری سودآور مالی باشد . توجه داشته باشید که هیچ چیز مانع از خرید خانه توسط خارجی ها در کشور در بلژیک نمی شود ، گرچه ساکنان و غیر ساکنان تحت برنامه های مختلف مالیاتی بلژیک قرار دارند . توجه داشته باشید که مالیات بر درآمد سرمایه 5/16 درصد از ملک فروخته شده در طی پنج سال کسب می شود .

بلژیک در یک نگاه

جامعه بلژیک از هویت ملی همگنی برخوردار نیست ، زیرا کشور بین زبان و فرهنگ هلندی و فرانسوی تقسیم شده است . سیستم مراقبت های بهداشتی بلژیک 75٪ هزینه های پزشکی را پوشش می دهد و نیازی به دیدن پزشک عمومی در اولین مرحله نیست . بلژیک یک کشور بسیار شهری است به این معنی که تقریبا 97٪ از همه مردم در بلژیک در شهرهای آن ساکن هستند .

با بیش از 370 نفر در هر کیلومتر مربع ، کل کشور تراکم جمعیت بسیار بالایی دارد .

در پایان چنانچه قصد مهاجرت به بلژیک را دارید با تماس با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در شهر های تهران و شیراز می توانید اطلاعات لازم در خصوص روش مهاجرتی مد نظر خود را بدست آورید و از انجام مشاوره های حقوقی ما همچون مشاوره چگونگی اخذ ویزای تحصیل در بلژیک بهره مند گردید . در صورت وجود ابهام در خصوص قيمت خانه براي زندگي در بلژیک با دفاتر شیراز و تهران ما تماس بگیرید .

2.8/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه