10 شرکت و بانک مهم در برزیل

10 شرکت و بانک مهم در برزیل
مشاور مهاجرتی

10 شرکت و بانک مهم در برزیل موضوعی است که برای مهاجرت به این کشور بسیار کاربردی و مفید است ؛ به همین دلیل نمی شود از آن گذشت چرا که به نوعی به حوزه اقتصادی در این کشور گره خورده اند و به طور مستقیم یا غیر مستقیم در آن دخیل هستند ، ضمن اینکه کیفیت زندگی افراد جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می دهند.

با توجه به اهمیتی که شرکت ها و بانک ها در پویایی اقتصاد جامعه و ارتقا سطح رفاه در کشور دارند ، ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، این مقاله را به معرفی 10 شرکت و بانک مهم در برزیل اختصاص داده ایم تا با مطالعه آن ، اطلاعات جامعی از آن ها کسب کنید و در صورت تصمیم به مهاجرت به این کشور ، راحت تر بتوانید این مراکز را شناسایی و از خدماتشان استفاده کنید.

نکته جالب در مورد بانک های کشور برزیل این است که ، موفق به کسب رتبه بیش ترین دارایی در امریکای لاتین شده اند ، که خود نشانگر پویایی و رشد اقتصادی و میزان سرمایه آن ها است.

ما در این مجموعه مقاله ای تحت عنوان مهاجرت به برزیل را نیز برای شما همراهان خوبمان تدوین کرده ایم تا با مطالعه آن ، به هر آنچه در این مورد نیاز دارید دست یابید ؛ بنابراین مطالعه آن را فراموش نکنید.

در ادامه این مقاله ؛ 10 شرکت و بانک مهم در برزیل خدمت شما معرفی می شود ؛ به امید اینکه مورد توجه شما عزیزان واقع شود.

فهرست مطالب

ایتاو یونی بانکو معروف ترین بانک برزیل

ایتاو یونی بانکو معروف ترین بانک برزیل است که شعبه مرکزی آن در شهر سائوپائولو قرار دارد و میتوان آن را یکی از بزرگ ترین بانک های بخش خصوصی برزیل نامید ، این بانک در سال 2008 میلادی با ادغام دو بانک برزیلی یونی بانکو و ایتاو راه اندازی گردید ؛ ایتاو یونی باکو ، یک شرکت خدمات مالی و بانکداری در کشور برزیل است و در کشورهایی مانند ژاپن ، بریتانیا ، پرتغال ، چین ، شیلی ، ایالات متحده آمریکا ، اروگوئه ، آرژانتین و پاراگوئه شعبه دارد ؛ به همین دلیل آن را در لیست 10 شرکت و بانک مهم در برزیل قرار داده ایم.

طبق آمار دریافت شده این بانک از نظر ارزش بازار سرمایه ، دهمین بانک بزرگ جهان است و سهام آن در بازار بورس اوراق بهادار سائوپائولو و نیویورک معامله می شود ، اطلاعات مربوط به تعداد شعبه ، تعداد مشتریان ، تعداد پرسنل و همچنین میزان سرمایه ایتاو یونی بانکو در جدول زیر گردآوری شده است:

تعداد شعبه تعداد مشتریان تعداد پرسنل میزان سرمایه
4495 بیش از 60 میلیون نفر 96435 نفر 38/371 میلیارد دلار

پتروبراس شرکت تولیدات نفتی

در ادامه مقاله 10 شرکت و بانک مهم در برزیل ، به سراغ پتروبراس شرکت تولیدات نفتی در برزیل می رویم که یک شرکت چند ملیتی در حوزه صنعت نفت است ، شرکت پتروبراس در شهر ریودوژانیرو واقع شده است و در سال 2000 میلادی لقب شصت و پنجمین شرکت بزرگ سهامی عام در جهان را به خود اختصاص داد.

تولید و ذخایر این کشور ، دارایی های نفت و انرژی قابل توجهی را در 16 کشور از جمله آفریقا ، آمریکای شمالی ، آمریکای جنوبی و آسیا را پوشش می دهد ، بر اساس آخرین آمار ، پتروبراس 92 درصد از تولید جهانی برزیل را به خود اختصاص داده است و همچنین بر اساس گزارشات دریافت شده ، این شرکت روزانه 284/2 میلیون بشکه معادل نفت تولید می کند که 89 درصد ان نفت و 11 درصد گاز طبیعی است.

این شرکت با توسعه فعالیت ها و همچنین سرمایه خود ، ضمن اینکه به بزرگ ترین تولید کننده و توزیع کننده محصولات نفتی در آمریکای جنوبی تبدیل شده است ، در لیست 20 شرکت نفتی بزرگ جهان نیز اسم آن به چشم می خورد ، از دیگر فعالیت های این شرکت به موارد زیر می توان اشاره داشت:

 • تولید مواد شیمیایی
 • فراورده های نفتی
 • ال ان جی
 • ال پی جی
 • محصولات پتروشیمی
 • اکتشاف ، استخراج ، پالایش و توزیع نفت خام و گاز طبیعی

بانکو دو دومین بانک معروف برزیل

بانکو دو دومین بانک معروف برزیل است که یکی از قدیمی ترین بانک های جهان به شمار می آید ، به همین علت برای بررسی 10 شرکت و بانک مهم در برزیل ؛ به آن می پردازیم.

بانکو دو برزیل ، اولین موسسه مالی در کشور برزیل است ، شعبه مرکزی این بانک در شهر برازیلیا واقع شده است و در سال 1808 میلادی راه اندازی شد.

این شرکت خدمات مالی و بانکداری ، خدمات بانکی متنوعی را ارائه می دهند و به عنوان بزرگترین بانک برزیل نیز شناخته شده است.

سهام این بانک در بازار بورس اوراق بهادار سائوپائولو معامله می شود و بزرگ ترین سهامدار آن ، دولت برزیل است ، بانکو دو در بیش از 20 کشور شعبه دارد ، اطلاعات مربوط به تعداد شعبه ، تعداد پرسنل و میزان سرمایه آن در جدول گردآوری شده است:

تعداد شعبه تعداد پرسنل میزان سرمایه
5430 100000 نفر 89/340 میلیارد دلار

از جمله خدماتی که این بانک ارائه می دهد عبارت است از:

 • ارائه خدمات خرده فروشی و شرکتی به افراد و مشاغل مختلف
 • ارائه خدمات مدیریت دارایی و قابلیت ارز خارجی
 • اعطای بیمه
 • بانکداری اختصاصی
 • بانکداری شرکتی
 • بانکداری سرمایه گذاری
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • پرداخت حقوق بازنشستگی
JBS S.A شرکت فرآوری گوشت

JBS S.A شرکت فرآوری گوشت

یکی از 10 شرکت و بانک مهم در برزیل ، JBS S.A شرکت فرآوری گوشت است که به عنوان بزرگ ترین شرکت فرآوری در جهان ، از نقطه نظر فروش ، به حساب می آید ، این شرکت در سال 1953 میلادی در شهر آناپولیس تاسیس شد ، از تولیدات شرکت JBS S.A می توان به گوشت مرغ ، خوک و گاو و همچنین محصولات جانبی حاصل از فرآوری این گوشت ها اشاره داشت ، بر اساس آخرین آمار ، این شرکت دارای 150 کارخانه صنعتی در سراسر جهان است و به دلیل تهیه گوشت از مزارع که تخریب جنگل های آمازون را به دنبال داشته است ، مرتبا و به دفعات مورد انتقاد شدید قرار گرفته است و هر محصولات آن نقد می شود.

بانکو برادسکو ، سومین بانک معروف برزیل

در لیست 10 شرکت و بانک مهم در برزیل ، بانکو برادسکو ؛ سومین بانک معروف برزیل نیز جای دارد ، شعبه مرکزی بانکو برادسکو در شهر اوزاسکو واقع شده است ضمن اینکه در شهرهایی مانند هنگ کنگ ، توکیو ، بوئنوس آیرس ، لندن و لوکزامبورگ نیز شعبه دارد.

برادسکو یک شرکت خدمات مالی و بانکداری خصوصی است که به ارائه خدمات مختلف در این حوزه می پردازد.

 این بانک در سال 1943 میلادی تاسیس گردید و بنیان گذار آن آمادور آگوایر بود ؛ هدف بانک برادسکو جذب صاحبان مشاغل کوچک و کارکنان دولتی است ، بخشی از سهام این بانک ، در بازارهای بورس مادرید ، نیویورک و بورس سائوپائولو معامله می شود ، اطلاعات مربوط به تعداد شعبه ، تعداد مشتری ، تعداد پرسنل و میزان سرمایه آن در جدول قابل مشاهده است:

تعداد شعبه تعداد مشتری تعداد پرسنل میزان سرمایه
5314 70000000 108794 نفر 73/300 میلیارد دلار

خدمات این بانک عبارتند از:

 • ارائه کارت های اعتباری
 • ارائه خدمات بانکداری اختصاصی
 • ارائه خدمات بانکداری خرد
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • اعطای بیمه
 • ارائه خدمات نوین بانکی
 • خدمات مربوط به بازنشستگی

والی بزرگ ترین تولید کننده سنگ آهن و نیکل

والی بزرگ ترین تولید کننده سنگ آهن و نیکل در جهان است به همین علت آن را در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در برزیل قرار داده ایم ، این شرکت چند ملیتی برزیلی که در زمینه فلزات و معادن فعالیت دارد ، دفتر مرکزی اش در شهر ریو د ژانیرو برزیل ولقع شده است و دفاتر بین المللی نیز در شهرهایی مانند تورنتو ، بوئنوس آیرس ، لندن ، لیما ، توکیو ، سنگاپور ، شانگهای ، سئول ، ماپوتو ، بریزبن ، ژوهانسبورگ و ماپوتو قرار دارد.

سهام این شرکت در بازار بورس فرانکفورت ، بورس اوراق بهادار هنگ کنگ ، بازار بورس نیویورک ، بورس مادرید ، بورس سائوپائولو و بورس یورونکست پاریس معامله می شود ، لازم به ذکر است که سهام داران این شرکت ، دولت برزیل و بانک برزیلی بانکو برادسکو هستند ، والی در سال 2021 با ارزش دارایی حدود 111 میلیارد دلار به عنوان با ارزش ترین شرکت در آمریکای لاتین شناخته شد و اکنون 9 نیروگاه برق آبی ، شبکه بزرگی از راه آهن ، بنادر و کشتی هایی برای حمل و جا به جایی محصولات خود دارد ، از دیگر محصولات این شرکت به موارد زیر می توان اشاره داشت:

 • مس
 • منگنز
 • کبالت
 • کائولن
 • پتاس
 • بوکسیت
 • فروآلیاژ
والی بزرگ ترین تولید کننده سنگ آهن و نیکل

کایشا چهارمین بانک برزیل

کایشا چهارمین بانک برزیل است که شایسته نام آن را در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در برزیل قرار دهیم ، این بانک در سال 1861 میلادی تاسیس شد و میزان سرمایه آن 76/260 میلیارد دلار گزارش شده است ، جالب است بدانید که این بانک یک نهاد دولتی خصوصی است که با وزارت دارایی برزیل رابطه نزدیکی دارد.

بانک کایشا ، نقش اساسی در اجرای برنامه های انتقال درآمد و اجرای سیاست های مسکن ملی دارد ، علاوه بر این ، برنامه های اصلی قرعه کشی را نیز مدیریت می کند.

چنانچه قصد شما از اقامت در برزیل سرمایه گذاری است توصیه میکنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل را بخوانید و با مراحل ثبت انواع شرکت ها و حداقل مبالغ سرمایه گذاری برای دریافت اقامت آشنا شوید.

اولتراپار چهارمین شرکت بزرگ برزیل

اولتراپار چهارمین شرکت بزرگ برزیل

اولتراپار چهارمین شرکت بزرگ برزیل است ، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مقاله 10 شرکت و بانک مهم در برزیل آن را خدمت شما معرفی کنیم ، این شرکت خوشه ای برزیلی در 30 آکوست سال 1937 میلادی توسط فردی به نام ارنستو ایگل تاسیس شد و در زمینه توزیع سوخت فعالیت دارد ، لازم است بدانید که این شرکت فعالیت خود را با ناوگانی تشکیل شده از 3 عدد کامیون و 166 مشتری شروع کرد.

اولتراپار از 3 بخش مجزا توزیع بنزین و سوخت ، تولید مواد شیمیایی و خدمات لجیستیکی و حمل و نقل تشکیل شده است ، این شرکت رشد بسیار خوبی داشته است و به سرعت گسترش یافت و به شرکتی مهم تبدیل گشت ، این شرکت به صورت عمومی در بورس اوراق بهادار سائوپائولو و همچنین در نیویورک معامله می شود ، بر اساس آخرین آمار ، درآمد خالص شرکت 9/60 میلیارد دلار براورد شده است.

خوب است بدانید که شرکت اولتراپار ، در حال حاضر بزرگ ترین شرکت توزیع ال پی جی در برزیل است و در حوزه توزیع بنزین و جایگاه های پمپ بنزین ، جایگاه دوم را در این کشور دارد.

بانکو سانتاندر پنجمین بانک برزیل

یکی دیگر از 10 شرکت و بانک مهم در برزیل ، بانکو سانتاندر است که در سال 1857 میلادی تاسیس شد ، بانکو سانتاندر پنجمین بانک برزیل شناخته می شود و در واقع بخشی از یک موسسه مالی بزرگتر اروپایی مستقر در اسپانیا است ، این بانک در سال 1957 میلادی وارد بازار برزیل شد و اولین شعبه خود را در سال 1980 در برزیل افتتاح کرد ؛ شعبه مرکزی بانک در شهر اوزاسکو بریل واقع شده است و شایان ذکر است که سهام آن در بازار بورس نیویورک ، بورس مادرید و بورس سائوپائولو داد و ستد می شود.

تعداد شعبه تعداد مشتری تعداد پرسنل میزان سرمایه
3614 53000000 108794 نفر 13/167 میلیارد دلار

بانک سانتاندر برزیل در واقع به عنوان شعبه آمریکای لاتیم سانتاندر گروپ فعالیت دارد.

این بانک حدود 9 میلیون مشتری دارد و تعداد دستگاه های خودپرداز آن 312/18 گزارش شده است ، در جدول می توانید اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید.

براسکم شرکت پتروشیمی

براسکم بزرگ ترین شرکت پتروشیمی در آمریکای لاتین است ، به همین علت شایستگی قرار گرفتن در لیست 10 شرکت و بانک مهم در برزیل را دارد ، دفتر مرکزی این شرکت بزرگ در شهر سائولوپائولو قرار دارد ، براسکم شرکت پتروشیمی در برزیل به عنوان بازیگر نقش اصلی در بازار بین المللی پتروشیمی و هشتمین تولید کننده بزرگ رزین در جهان شناخته می شود.

افزون بر این ، براسکم بزرگ ترین تولید کننده رزین ترموپلاستیک در قاره آمریکا است و سالانه بیش از 16 میلیون تن رزین ترموپلاستیک تولید می کند ، این شرکت 36 کارخانه صنعتی پراکنده در سراسر برزیل ، مکزیک ، آلمان و ایالت متحده است ، لازم به ذکر است که این شرکت در تولید بیوپلیمر نیز در جهان پیشرو می باشد.

سوالات پر تکرار 10 شرکت و بانک مهم در برزیل

 بله ، بانک های کشور برزیل ، موفق به کسب رتبه بیش ترین دارایی در امریکای لاتین شده اند ، که خود نشانگر پویایی و رشد اقتصادی و میزان سرمایه آن ها است.

ایتاو یونی بانکو معروف ترین بانک برزیل است که شعبه مرکزی آن در شهر سائوپائولو قرار دارد و میتوان آن را یکی از بزرگ ترین بانک های بخش خصوصی برزیل نامید.

پتروبراس شرکت تولیدات نفتی در برزیل یک شرکت چند ملیتی در حوزه صنعت نفت است ، شرکت پتروبراس در شهر ریودوژانیرو واقع شده است و در سال 2000 میلادی لقب شصت و پنجمین شرکت بزرگ سهامی عام در جهان را به خود اختصاص داد.
تولید و ذخایر این کشور ، دارایی های نفت و انرژی قابل توجهی را در 16 کشور از جمله آفریقا ، آمریکای شمالی ، آمریکای جنوبی و آسیا را پوشش می دهد

 • ارائه خدمات خرده فروشی و شرکتی به افراد و مشاغل مختلف
 • ارائه خدمات مدیریت دارایی و قابلیت ارز خارجی
 • اعطای بیمه
 • بانکداری خرد
 • بانکداری اختصاصی
 • بانکداری شرکتی
 • بانکداری سرمایه گذاری
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • پرداخت حقوق بازنشستگی

والی بزرگ ترین تولید کننده سنگ آهن و نیکل در جهان است به همین علت آن را در فهرست 10 شرکت و بانک مهم در برزیل قرار داده ایم.

در این مقاله 10 شرکت و بانک مهم در برزیل را معرفی کردیم ، علاوه بر این کارشناسان ما مقاله با ارزش ترین پول دنیا 2020  را نیز تدوین کرده اند که در آن اطلاعات مهمی در زمینه کشورهای موفق جهان در زمینه اقتصاد مباحث جالبی ارائه شده است ؛ همچنین همیشه می توانید سوالات و ابهامات مهاجرتی خود را از مشاوران خبره رجبی در دفاتر تهران و شیراز سوال کرده و بهترین پاسخ ها را دریافت کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *