ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی

ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط موسسه مشاوره­ای MERCER ، شهر اتاوا به عنوان ارزان­ترین شهر کانادا برای کار و زندگی انتخاب شده است . معیار هایی که این شهر را به عنوان ارزان ترین شهر انتخاب کرده است شامل قیمت اجاره خانه ، قیمت حمل و نقل ، غذا ، لباس ، کالاهای خانگی و سرگرمی می باشد . در مجموع نتایج این تحقیق ،‌ لیست پنج شهر  بهترین شهر های کانادا برای پیدا کردن کار با قرار گرفتن دو شهر کلگری و مونترال بعد از شهر اوتاوا به پایان می­رسد . در سطح بین ­الملی در بین گران­ترین­ ها ، شهر مونترال در جایگاه 79 و شهر کلگری در جایگاه 96 قرار گرفته ­اند . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مشاور متقاضیان مهاجرت به کانادا در انتخاب ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی است .

اوتاوا ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی

اتاوا پایتخت کانادا است و دارای جمعیت 947000 نفر است . جمعیت این منطقه در پایتخت منطقه ملی 1.5 میلیون نفر است . اتاوا شهر پرجمعیتی نیست و در ناحیه زلزله خیز جای گرفته است ودارای تابستان های گرم ، مرطوب و زمستان های سرد دارد و ارائه دهنده دومین و بالاترین کیفیت زندگی در میان شهرهای آمریکای شمالی و سومین شهر پاک جهان محسوب می شود .

اتاووا دارای بیش از صد هزار کارمند دولت فدرال است . 64٪ از افراد در این شهر انگلیسی زبان مادری هستند ، 15٪ فرانسوی زبان و 21٪ مسلط به دیگر زبان ها می باشند و رسما یک شهر دو زبانه به حساب می آید . بسیاری از مشاغل دولتی برای استخدام نیاز به کاندیداهای دو زبانه در زبان انگلیسی و فرانسوی دارند .

محیط زیست طبیعی اتاوا ، مشخصه اصلی این شهر است . این شهر دارای ۸۵۰ پارک طبیعی است که فضای سبز آن را تشکیل می‌دهد . کانال ریدو (Rideau Canal) که یکی از جاذبه‌های توریستی این شهر می باشد ، در زمستان‌ها به طور طبیعی یخ می‌زند و به عنوان بزرگترین زمین اسکیت جهان توسط ساکنین اتاوا و بازدیدکنندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد .

مرکز هنرهای ملی، موزه تمدن کانادا و گالری ملی کانادا تنها تعدادی از انستیتوهای شهر اتاوا هستند که در سطح جهانی معرف سنت کهن و تاریخ و فرهنگ کانادا می‌باشند . اتاوا به عنوان شهر جشنواره‌ها شناخته می‌شود و هر ساله بیش از ۴۵ جشنواره بزرگ در آن برگزار می‌شود .

گرانترین شهر های کانادا

اتاوا در یک نظرسنجی انجام شده در ۲۰۰ شهر در سراسر جهان رتبه ۱۸ را از لحاظ بهترین سطح کیفی زندگی کسب کرده است . این نظرسنجی توسط Mercer Human Resources International انجام شده است . اتاوا همچنین در رده ۹۰ام از فهرست ۱۴۴ شهر بسیار گران جهان قرار دارد اما مقرون به صرفه‌ و ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی است .

گرانترین شهر های کانادا

در این تحقیقات در مقابل شهر تورنتو به عنوان گران­ترین شهر کانادا کسب رتبه کرد . این شهر در تحقیقات موسسه مرسر با پرش از 17 جایگاه نسبت به سال گذشته و عبور از شهر ونکوور ، لقب گران ­قیمت­ ترین شهر کانادا را از آن خود کرد . گفته می­شود ، افزایش تقاضا برای اجاره­ خانه در تورنتو ، موجب بالارفتن اجاره بها گشته و تأثیر قابل ملاحظه­ ای بر هزینه­ های زندگی در آن شهر گذاشته است .

دو شهر تورنتو و ونکوور در سال 2010 در بین گران­ترین شهرهای جهان به ترتیب ، در رتبه ­های 76 و 74 بودند . در حالیکه امسال تورنتو رتبه 59 را از آن خود کرده است و شهر ونکوور در رتبه 65 قرار دارد و این امر بیانگر، گرانتر شدن این شهر ها در سال جاری است .

همانطور که گفته شد رتبه شهر اوتاوا در سطح بین­ المللی بعنوان گران­ترین شهر در جهان برای زندگی، مقام 114 تخمین زده شده است که همچنان در نیمه پایین فهرست موسسه مرسر باقی مانده است . اساس تجزیه و تحلیل موسسه مرسر، دلار آمریکا است . طبق تحقیقات این موسسه گران­ترین شهر در این سیاره در سال 2011 ، با حفظ عنوان خود از سال 2010، شهر لوآندا در آنگولا است . متوسط اجاره بها در لوآندا ، در حدود 20 هزار دلار آمریکا در ماه است .

هزینه زندگی در اتاوا

خلاصه ای از هزینه زندگی در اتاوا به شرح زیر می باشد (دقت داشته باشید که هزینه ها به دلار کانادا می باشد) :

 • هزینه های ماهیانه خانواده چهار نفره : (3،702.38 $) بدون اجاره .
 • هزینه های ماهانه یک فرد: (1،035.41 $) بدون اجاره .
 • هزینه زندگی شاخص در اتاوا 85.84٪ بالاتر از تهران است .
 • هزینه زندگی در رتبه 238 از 532 شهر جهان است .
 •  اتاوا دارای هزینه زندگی شاخص 63.48 است .

مزایای زندگی در اتاووا

بعنوان یکی از ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی در این شهر هزینه مسکن نسبت به درآمد تقریبا ارزان هست. روستا، حومه ها و شیوه زندگی شهری همه به راحتی به دست می آیند و درآمد ها در کانادا بالاترین حد در جهان به حساب می آید همچنین از لحاظ امنیت نیز نرخ پایین جرم و جنایت در کانادا بعنوان یک شهر با محیط تمیز، درخشش میکند.

کودکان و خانواده ها فرصت های زیادی جهت انجام فعالیت های فرهنگی، ورزشی دارند و فضای باز محیطی شاداب را برای تفریح فراهم می کند . کانادا به کبک و ایالات متحده آمریکا نزدیک می باشد و در این شهر مردم به طور کلی رفتار خوب و مودبانه دارند . در انتها نیز یک جمعیت بسیار تحصیل کرده و فرصت های آموزشی و تحصیلی خوب می تواند شما را مجذوب خود کند .

وضعیت شغلی در اتاووا

در اواسط سال 2018 نرخ بیکاری در اتاوا 4.4٪ بود ، که کمتر از میانگین کانادایی 5.9٪ بود . طبق پیش بینی ها ، انتظار می رود که اقتصاد محلی در سال 2018 به 2.1 درصد رشد و در سال 2019 به 2 درصد رشد بیشتر برسد .

بیش از 25،600 شغل جدید در اتاوا در 12 ماه اخیر تا ژوئن 2018 ایجاد شده است .بزرگترین کارفرمای دولت فدرال با 135،000 کارمند، ارتش است . در شهر اتاوا شورای محلی حدود 20000 نفر را استخدام می کند و مشاغل معمول در بیمارستان ها ، مدارس ، دانشگاه ها ، گردشگری و مغازه ها که از یک شهر پایتخت نشین انتظار می رود ، در این شهر وجود دارد .

به دلیل جایگیری تعدادی از شرکت های با تکنولوژی پیشرفته ( که در زیر به آنها اشاره شده ) گاهی اتاوا را با نام “Silicon Valley North” نامگذاری می کنند . نمونه ای از این شرکت ها موارد زیر می باشد :

 • Bell Canada
 • Calian
 • Nokia
 • Interset
 • IBM
 • General Dynamics Canada
 • CGI
 • Adobe
 • Blackberry QNX
 • Intouch Insight
 • Corel

در حال حاضر در اتاوا حدود 1800 شرکت فناوری ، مانند Shopify، Solace Systems و Synopsys وجود دارد . اخیرا در شهر اتاوا مشاغل دولتی از بین رفته است ، اما پیشرفت های شغلی زیادی در ساخت و ساز و نیز در حمل و نقل و انبارداری وجود دارد که این شهر را در صدر لیست ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی قرار می دهد . انتظار می رود پروژه هایی مانند مرحله توسعه دوچرخه راه آهن اتاوا ، مرحله 2 و بازسازی مجلس نمایندگان ، مشاغل ساختمانی بیشتری در آینده نزدیک در این شهر ایجاد کنند .

شهر های ارزان قیمت کانادا

عوامل زیادی وجود دارد که فردی در کانادا تصمیم به گرفتن شغل می گیرد . هزینه محل زندگی یکی از این فاکتورهاست . بهترین راه برای شروع زندگی در کانادا ، انتخاب شهری است که هزینه زندگی در مقایسه با دیگر شهرها در کانادا کمتر باشد و در آن چشم انداز کار بیشتر است بعبارتی برای شروع ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی را بایستی انتخاب کرد .

شهر های ارزان قیمت کانادا

به طور کلی کانادا از لحاظ مقایسه هزینه های زندگی با سطح درآمد، یکی از متعادل ترین کشورهای جهان است . با این حال ، برخی از شهرها از لحاظ هزینه ها بهتر از دیگر شهرهای کانادا محسوب می شوند .

مطالعات اخیر براساس شاخص هایی مانند قیمت متوسط ​​خانه ها ، دستمزد متوسط ​​و قدرت بازار محلی نشان داده است که ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی در Prairies واقع شده است . استان های غرب مانند آلبرتا ، ساسکاچوان و مانیتوبا در مقایسه با سایر مناطق بسیار ارزان تر هستند .

در این نواحی قیمت خانه از 271،551 دلار به 355،336 دلار می رسد ، که در سطح پایین تر از سطح معمول قرار دارد و غیر از این مناطق تنها چند منطقه دیگر در کشور هزینه های معقولی برای زندگی دارند . در استانهای انتاریو و کبک نیز خانه های ارزان و فرصت های شغلی زیادی وجود دارند .

از سوی دیگر سنت جان ، پایین ترین قیمت خانه در کانادا را داراست ( به قیمت 169،978 دلار) ، اما بازار کار این منطقه در بهترین حالت نیست و در مقایسه با کار در منیتوبا کانادا قابل مقایسه نیست. در پایان مشاوران موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی یاری رسان دوستداران مهاجرت کاری به کانادا در زمینه اطلاع رسانی در مورد ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی و دیگر اطلاعات مربوطه می باشند .

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه در “ارزان ترین شهر کانادا برای کار و زندگی

 1. بهروز چاوش زادع گفت:

  سلام خیلی عالیه ولی هزینه اجاره هاش چقدره بعدهم من شغلم آزاده حقوقش رو میشه بگین

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اجاره خانه یک خواب در شهرهای ارزان کانادا از ماهی 800 دلار کانادا به بالا در نظر بگیرید. در رابطه با میزان درآمد بسته به شغل و ساعت کاری شما می‌تواند متفاوت باشد اما مینیمم مبلغ دستمزد در کانادا برای هر ساعت کار 10 دلار کانادا می باشد.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه