کانادا

برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا

برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا

انتاریو یک استان چند فرهنگی در کانادا است که محل اقامت نیمی از مهاجران خارجی مقیم در کانادا می باشد . انتاریو سرزمین فرصت ها است . این استان دارای یک جامعه موفق و دموکراتیک است که به وسیله کار سخت نسل متقاضیان خارجی مهاجرت کاری ساخته شده است . انتاریو ، مرکز اصلی اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی کانادا است و محبوب ترین مقصد در کانادا برای مهاجرین از سراسر جهان می باشد . ایده اولیه PNP انتاریو ساده است و فرایند مهاجرت شهروندان غیر کانادایی واجد شرایط را همراه با اعضای خانواده ( همسر و فرزندان مشترک ) را به این استان آسان می سازد . در این مقاله مشاورین مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به تعدادی از روش های مهاجرت به کانادا اشاره نموده و برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا را مورد بررسی قرار می دهند .

بررسی برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا

کانادا کشوری واقع در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان کبک ، آلبرتا ، بریتیش کلمبیا ، منیتوبا ، نیوبرانزویک ، نیوفاندلند و لابرادور ، نوااسکوشیا ، انتاریو ، جزیره پرینس ادوارد آیلند و ساسکاچوان تشکیل شده است . این کشور با مساحت 98/9 میلیون کیلومتر مربع ، دومین کشور پهناور جهان است . مرز مشترک کانادا با ایالات متحده ، بلندترین مرز زمینی در جهان است . به واسطه سردی هوا و نزدیکی به قطب شمال ، بخش زیادی از خاک این کشور خالی از سکنه می باشد . پایتخت این کشور اتاوا و پرجمعیت ترین شهر های کانادا به ترتیب تورنتو ، مونترآل و ونکوور نام دارند . دو زبان فرانسوی و انگلیسی زبان های رسمی کانادا محسوب می شوند ، واحد پول این کشور دلار کانادا نام دارد . کانادا یکی از کشور های عضو گروه هشت و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه است .

بر روی نقشه ، انتاریو در مرکز کانادا قرار دارد . این مرکز نیز مرکز اقتصادی کانادا است . این استان یک جاذبه برای تولید ، سرمایه گذاری ، گردشگری و سایر صنایع است . استان انتاریو یک رهبر در علم و هنر است . جمعیت 12 میلیون نفری این استان شامل افرادی از 200 کشور است که به 130 زبان صحبت می کنند . این استان پر از جنب و جوش و مناظر چشمگیر است . انتاریو دارای یک اقتصاد قوی و متنوع ، با انواع مختلف کار و صنایع است . اکثر مهاجرین به دلیل فرصت هایی متعددی که در اینجا ارائه می شوند به انتاریو مهاجرت می کنند . این استان هر ساله پذیرای تعداد زیادی از افراد با استعداد و پر انرژی می باشد . یکی از برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا ، مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری است .

اکسپرس انتری کانادا

اکسپرس انتری یک سیستم مدیریت درخواست جدید است که توسط سازمان مهاجرت پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای مدیریت برنامه های اقامت دائم مهاجرت افراد ماهر به کانادا معرفی شد . برای واجد شرایط بودن برای اکسپرس انتری و مهاجرت به انتاریو ، نامزدها باید واجد شرایط یکی از دو برنامه مهاجرت فدرال باشند :

 • برنامه کارگر ماهر فدرال
 • طبقه تجربه کانادایی

خارج از اکسپرس انتری ، یک مهاجر بالقوه می تواند با دفتر مهاجرت انتاریو تماس گرفته و به طور مستقیم به OINP درخواست دهد . در صورت ارائه نام نویسی استانی ، او می تواند پروفایل اکسپرس انتری را ایجاد کرده و مدارک نام نویسی انتاریو خود را اضافه کند .

پس از آن PNP انتاریو می تواند از طریق اکسپرس انتری با شخص تماس بگیرد و به طور رسمی از آنها دعوت کند تا به برنامه مهاجرت درخواست دهند . اگر یک متقاضی در PNP انتاریو نام نویس کند، گواهی می تواند با استفاده از اکسپرس انتری به آنها منتقل شود ، که به صورت همزمان امتیاز آن ها تحت سیستم رتبه بندی جامع CRS) 600) امتیاز افزایش می یابد . این فرد احتمالا امتیاز کافی برای اکسپرس انتری کانادا ( CRS ) برای دریافت درخواست دعوت نامه (ITA) را خواهند داشت و پیشنیاز اصلی برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا را فراهم کرده است .

برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا برای دانشجویان بین المللی

برنامه مهاجرت دانشجویان بین المللی انتاریو برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند برنامه ریزی و طراحی شده است . این برنامه به سه زیر مجموعه اولیه تقسیم شده است که شامل دانشجوی بین المللی با پیشنهاد شغلی ، تحصیلات تکمیلی و دکتری تخصصی برای دانشجویان بین المللی و دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی آزمایشی است . این گروه OPNP در میان فارغ التحصیلان اخیر از دانشگاه غربی انتاریو ( UWO ) ، دانشگاه اتاوا ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه ریرسون ، دانشگاه واترلو ، دانشگاه بروک ، دانشگاه مک مستر ، دانشگاه ویلفرد لوریور (WLU) ، دانشگاه گلف ، دانشگاه کارلتون ، دانشگاه کوئین ، دانشگاه یورک و دانشگاه ویندزور بسیار محبوب است .

کارشناسی ارشد بین المللی آزمایشی

این برنامه کارشناسی ارشد بین المللی تنها یک برنامه آزمایشی است . حداکثر تعداد متقاضی پذیرفته شده در این دوره 1000 نفر خواهد بود . اگر چه دانشجویانی که در این زیر مجموعه قرار می گیرند نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند ، البته آن ها باید یک لیست گسترده ای از الزامات را ارائه دهند .

الزامات درخواست برنامه های کارشناسی ارشد بین المللی آزمایشی

 • انگیزه زندگی و کار در انتاریو
 • از یکی از رشته های کارشناسی ارشد در دانشگاه های معتبر در انتاریو فارغ التحصیل شده باشد .
 • یک سال تحصیلی را باید به صورت تمام وقت تکمیل کند
 • درخواست نباید دو هفته بعد از تاریخ تکمیل دوره کارشناسی ارشد ارائه شود .
 • فرد باید به طور قانونی در انتاریو اقامت داشته باشد .
 • به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط داشته باشد .
 • تمکن مالی برای زندگی در این شهر را داشته باشد .
 • در طول دو سال گذشته ، یک سال کامل در انتاریو اقامت داشته باشد .
 • قصد ادامه تحصیل به عنوان فعالیت اصلی در این کشور نداشته باشد .

مهاجرت به انتاریو از طریق کارآفرینی

در پاییز 2015 سال ، برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و در کانادا بسته شد و رده کارآفرینی OINP به طور رسمی معرفی شد . جریان کارآفرین PNP انتاریو برای کمک به افراد خارجی برای کسب و کار در استان و یا ایجاد یک شرکت جدید در انتاریو طراحی شد . پس از ایجاد کسب و کار ، کارآفرینان می توانند توسط برنامه مهاجرت انتاریو برای اقامت دائم کانادا تحت OINP کارآفرینی درخواست دهند . به منظور واجد شرایط بودن برنامه نامزدی انتاریو در سال 2018 کارآفرین باید فهرستی از الزامات را رعایت کند :

 • هر فرد حداقل 500000 دلار در این استان سرمایه گذاری کند ،
 • فرد سرمایه گذار دارای حداقل 800000 دلار ارزش خالص باشد .
 • خرید یا ثبت شرکت در انتاریو به استخدام شهروندان این استان ختم شود .
 • کارآفرین 24 ماه فرصت دارد تا حداقل الزامات این برنامه را برای دریافت PR کانادا از استان انتاریو ارائه دهد .
 • فرد کارآفرین در طول پنج سال گذشته حداقل سه سال تجربه مدیریت در رشته ای مرتبط با شرکت خریداری شده و یا ثبت شده داشته باشد .

در مقاله فوق تلاش گردید تعدادی از روش های قانونی مهاجرت به استان انتاریو به افراد مشتاق مهاجرت به کانادا معرفی شود و برنامه های مهاجرتی استان انتاریو کانادا مورد بررسی قرار گیرد . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.