روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا

روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا

بیومتریک به افسران ویزا اجازه می دهد تا متقاضیان محکومیت های قبلی کیفری یا نقض مهاجرت به کانادا را بررسی کنند . از بیومتریک مسافر هنگام ورود به کانادا نیز برای تأیید هویت وی استفاده می شود . هشت فرودگاه اصلی کانادا دارای کیوسک های بازرسی اولیه هستند که تأیید اثر انگشت بر روی آنها انجام می شود ، عکس های تأیید شده و مسافران می توانند اعلامیه روی صفحه داشته باشند . در ادامه مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا را شرح داده اند .

انجام بیومتریک یا انگشت نگاری برای بسیاری از افراد اروپایی ، خاورمیانه و آفریقا که متقاضی ویزای ویزیتور ، کار یا تحصیل ، اقامت دائم یا پناهندگی در کانادا هستند ، اجباری گردیده است . اثر انگشت و عکس به عنوان بیومتریک ، برای اهداف شناسایی مورد نیاز خواهد بود . مسافران از کشورهای معاف از ویزا که به عنوان گردشگر دارای مجوز معتبر سفر الکترونیکی (ETA ) به کانادا هستند ، نیازی به ارائه بیومتریک نخواهند داشت .

شرایط و روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا

کلیه مسافران بین 14 تا 79 سال باید اطلاعات بیومتریک را ارائه دهند ، مگر در موارد پناهندگی ، که محدودیت سنی بالایی برای آنها وجود ندارد . روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا و روند تهیه اطلاعات بیومتریک شما تنها چند دقیقه طول می کشد و برای هر فرد 85 دلار کانادا و برای یک خانواده که مشترکا در خواست می دهند 170 دلار کانادا هزینه دارد . 

کانادا هر ساله از میلیون ها بازدید کننده استقبال می کند و صدها هزار دانشجو ، کارگر و ساکن دائم را می پذیرد . کانادایی ها اهمیت مهاجرت و سفر به رفاه اقتصادی و اجتماعی کشور را متوجه هستند . کانادا از یکپارچگی سیستم مهاجرتی با تعیین سریع و دقیق هویت مسافرتی ، محافظت شده است . یکی از ویژگی های اصلی ارائه بیومتریک این است که ساکنان موقت فقط باید هر 10 سال یک بار بیومتریک خود را ارائه دهند .

مراحل انجام بیومتریک کانادا

  • مرحله 1 ، پرداخت هزینه بیومتریک : شما این کار را هنگام ارسال درخواست خود قبل از ارائه بیومتریک باید انجام دهید . اگر پس از ارسال درخواست خود پرداخت کنید ، در پردازش درخواست خود تأخیرهایی را تجربه خواهید کرد .
  • مرحله 2 ، دریافت نامه دستورالعمل : مقامات مهاجرت کانادا نامه ای را با دستورالعمل چگونگی و محل انجام بیومتریک به شما ارسال می کنند . وقتی می خواهید برای انجام بیومتریک بروید ، باید این نامه را با خود ببرید . اگر درخواست ویزا بازدید کننده / تحصیل / ویزای اقامت دائم / ویزای کار کانادا خود را به صورت کاغذی داده باشید و هزینه بیومتریک خود را پس از ارائه درخواست خود بپردازید ، نامه شما به تاخیر می افتد .اما اگر درخواست کاغذی را بصورت حضوری ارسال کنید و هزینه بیومتریک خود را بصورت حضوری در مرکز درخواست ویزا یا VAC پرداخت کنید می توانید بیومتریک را فوراً ارائه دهید .
  • مرحله 3 ، به یک مرکز رسمی برای ارائه اطلاعات بیومتریک و روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا بروید : بعد از پرداخت هزینه بیومتریک خود ، دریافت دستورالعمل خود ، باید در اسرع وقت در محل جمع آوری بیومتریک وقت رزرو کنید .
آماده شدن برای بیومتریک کانادا

آماده شدن برای بیومتریک کانادا 

به متقاضیان برای ثبت نام در بیومتریک توصیه می شود قبل از تعیین وقت خود نکات ذیل را در نظر بگیرند :

توصیه می شود از حنا کردن دست خود در در زمان انجام بیومتریک خودداری کنید . اگر کارمند VAC نتواند چاپهای با کیفیت را داشته باشد ، ممکن است حنا روی کیفیت اثر انگشت تأثیر بگذارد و متقاضیان ممکن است نیاز به ثبت نام دوباره بیومتریک های خود در موعد بعد داشته باشند .

به متقاضیان با آسیب دیدگی موقت ، بریدگی ، ترک و یا بانداژ در انگشتان توصیه می شود تا بهبودی کامل منتظر بمانند . اگر کارمند VAC قادر به دستیابی به چاپ با کیفیت بالا نباشد ، ممکن است صدمات موقتی روی کیفیت اثر انگشت تأثیر بگذارد و متقاضیان ممکن است نیاز به ثبت نام دوباره بیومتریک های خود در موعد بعد داشته باشند .

متقاضیان باید از پوشیدن لباس های پرتو دار روشن یا روسری جلوگیری کنند ( روسری سر فقط برای اهداف مذهبی مجاز است ) تا تصویر آنها به طور موثر گرفته شود . پوشیدن رنگهای روشن توصیه می شود .

متقاضیان زن و مرد که برای اهداف شرعی از روسری و کلاه سر استفاده می کنند باید اطمینان حاصل کنند که تا حد امکان چهره ، پیشانی و گوش آنها قابل مشاهده است .

داشتن همراه در داخل مرکز درخواست ویزا مجاز نیست ، مگر اینکه آنها فرزندی کمتر از 18 سال را همراهی کنند یا شخصی را که به کمک نیاز دارد ( به عنوان مثال افراد مسن ، معلول پزشکی یا متقاضیان معلول ) . در سایر موارد ، فقط متقاضی به تنهایی باید به مرکز درخواست ویزا مراجعه کند .

افراد معاف از انجام بیومتریک کانادا

چه کسی معاف از انجام بیومتریک است ؟

  • کودکان زیر 14 سال ؛
  • متقاضیان بالای 79 سال ؛
  • دیپلمات ها و مقاماتی که برای مشاغل رسمی سفر می کنند .
  • دارندگان ویزا ایالات متحده که از طریق کانادا عبور می کنند .

متقاضیان پناهندگی یا افراد محافظت شده که قبلاً روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا را گذرانده اند و بیومتریک ارائه داده اند و متقاضی دریافت اجازه کار و یا ویزای تحصیلی کانادا هستند . 

متقاضیان مقیم موقت که ثبت نام بیومتریک معتبر در پرونده دارند .

نحوه استفاده دولت کانادا از بیومتریک های جمع آوری شده

بیومتریک اطلاعاتی اضافی را در اختیار افسران مهاجرت قرار می دهد تا در مورد پذیرش شخص و با ساده کردن سفر افراد کم خطر ، تصمیم گیری کنند .

اثر انگشت توسط Royal Canadian Mounted Police ( RCMP ) در مخزن ملی ذخیره می شود و در مورد سوابق مهاجرت و جنایی آن بررسی می شود .

بررسی بیومتریک تأیید می کند که آیا کسی قبل از استفاده از همان یا هویت دیگری برای ورود به کانادا اقدام کرده است ، سابقه کیفری قبلی کانادا را دارد یا قبلاً از کانادا بیرون شده است .

به اشتراک گذاری اطلاعات مبتنی بر بیومتریک با ایالات متحده ، استرالیا ، نیوزلند و انگلستان ، از یکپارچگی سیستم مهاجرت کانادا بیشتر حمایت خواهد کرد ، به شکلی که قوانین حفظ حریم خصوصی کانادا ، آزادی های مدنی و تعهدات مربوط به حقوق بشر از جمله منشور حقوق کانادا و آزادی در مرز ها ، آژانس خدمات مرزی کانادا را قادر می سازد به سرعت و با دقت هویت مسافر قانونی را تأیید کند . روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا به ورود کارآمدتر و به موقع تر مسافران کمک می کند .

خدمات مهاجرتی و ویزا کانادا

خدمات مهاجرتی و ویزا کانادا

در 8 فرودگاه اصلی کانادا ، تأیید اثر انگشت به طور خودکار در یک کیوسک بازرسی اولیه انجام می شود . در سایر فرودگاه ها و بنادر ورودی زمینی ، تأیید اثر انگشت توسط یک افسر خدمات مرزی به محض مراجعه به بازرسی ثانویه انجام می شود ، در آنجا هویت مسافر تأیید می شود تا اطمینان حاصل شود که فردی که به دنبال ورود به کانادا است همان شخصی است که در خارج از کشور مورد تأیید قرار گرفته است . .

در پایان این مطلب عزیزان هموطن می توانند برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا با کارشناسان با تجربه موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشند و اطلاعات لازم در این خصوص و شرایط مهاجرت کاری به کانادا را کسب نمایند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه