مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا

مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا

با سرچ در گوگل متوجه می شویم که ونکوور جزء خوش آب و هواترین مناطق کانادا و کل دنیا می باشد . اما زمانی که بحث بهترین شهر های کانادا برای پیدا کردن کار ، مهاجرت و  زندگی مطرح می شود ، باید مقداری فراتر از این ها فکر کنید و یک کشور و یا یک شهر را از جهات زیادی برای زندگی ارزیابی کنید . صرف اینکه یک منطقه در کانادا آب و هوای همیشه معتدل داشته باشد و یا شهر دیگری از زیبایی های بیشتری برخوردار باشد و غیره ، برای انتخاب محل زندگی ، معیارهای مناسبی نخواهد بود . تیم نگارش موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در مقاله زیر مسائلی پیرامون مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا ، برای متقاضیان مهاجرت به کانادا آماده کرده اند که شما را با واقعیات زندگی در این دو شهر بیشتر آشنا می کند .

شرایط و مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا

در بررسی مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا ، تورنتو و ونکوور هر دو تقریبا آب و هوای چهار فصل دارند اما زمستان های تورنتو از ونکوور سردتر و تابستان هایش از ونکوور گرم و خشک تر است . برای افرادی که سرمادوست نیستند تورنتو شهر مناسبی برای زندگی نیست . این افراد می توانند ونکوور را انتخاب کنند زیرا دمای شهر ونکوور به ندرت زیر صفر می رود . البته توجه داشته باشید که شهر ونکوور هم مشکل کمبود آفتاب دارد و طبق گزارش ها بسیاری از مهاجران در ونکوور ، به خاطر شرایط آب و هوای بارانی و ابری ، دچار بیماری Home Sick می شوند .

شهر تورنتو بزرگ تر از ونکوور است و سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار خوب کار می کند . زیر گذر path درتورنتو با 30 کیلومتر طول بزرگ ترین و طولانی ترین زیرگذر در جهان تقریبا پنجاه برج را به یکدیگر وصل می کند و حدود پنج ایستگاه بزرگ مترو در آن قرار دارد . در مقابل شهر ونکوور ترافیک بیشتری دارد و شما باید زمان زیاد تری برای جا به جا شدن صرف کنید .

تورنتو یک شهر کاملا بیزینسی و پر تحرک است در صورتی که ونکوور یک شهر کاملا سرمایه داریست . برای مثال افرادی که با ویزای اسکیل ورکر کانادا وارد این کشور می شوند ، در شهر تورنتو دچار مشکل نخواهند شد ، هرچند این دو شهر از بهترین شهرهای کانادا برای پیدا کردن کار هستند . اما افرادی که سرمایه دار هستند و یک مکان مناسب برای سرمایه گذاری همراه آرامش را می خواهد ، می توانند شهر ونکوور را برای زندگی انتخاب نماید .

مقایسه هزینه های زندگی در شهر های تورنتو و ونکوور

هزینه مسکن در تورنتو به ویژه در مناطق مرکزی آن نسبتا بالاست . هزینه اجاره مسکن در تمامی شهر های کانادا متغیر است و نمی توان نرخ دقیقی برای آن اعلام کرد . اما در بررسی مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا باید بگوییم که هزینه اجاره مسکن در تورنتو نسبت به شهر ونکوور مقرون به صرفه تر می باشد . در تورنتو با مبلغ حدود 700 دلار کانادا می توان یک آپارتمان دو خوابه در منطقه متوسط شهر اجاره کرد . اما ، در شهر ونکوور همین شرایط اجاره مسکن با 1000 دلار ممکن می شود . میانگین ماهیانه هزینه حمل و نقل در تورنتو حدود 130 دلار کانادا می باشد . در حالی که هزینه حمل و نقل در ونکوور بالاتر است .

هزینه نگهداری خوردرو شخصی ، بنزین و حق بیمه و در کل هزینه زندگی در تورنتو کانادا از شهر ونکوور ارزان تر می باشد . هزینه تحصیل در تورنتو نسبت به ونکوور کمتر است و دانشگاه های موجود در این شهر با ارائه انواع کمک هزینه های دانشجویی ، از دانشجویان حمایت می کند . در تورنتو با مبلغ حدود 3500 دلار در ماه می توان از یک زندگی ایده آل برخوردار بود اما در ونکوور این زندگی با حدود 4000 دلار و یا بیشتر از آن امکانپذیر می باشد . میزان مالیات در تورنتو بیشتر از ونکوور است . مالیات بر درآمد در تورنتو 26درصد و در ونکوور 24 درصد می باشد . نرخ مالیات بر فروش نیز در تورنتو 13 درصد در حالیکه در ونکوور 12 درصد می باشد .

زندگی در شهر تورنتو

شهر تورنتو واقع در ایالت انتاریو ، با جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر کانادا است . این شهر در حقیقت پایتخت اقتصادی کانادا و همچنین از مراکز اقتصادی بزرگ دنیا به حساب می آید . همچنین طی بررسی و مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا ، تورنتو دارای هفتمین بازار بورس بزرگ دنیا است . تقریبا 5 مورد از بزرگ ترین بانک های کانادا در شهر تورنتو قرار دارند . این شهر در زمینه شهر سازی و ساخت و ساز بسیار فعال بوده و برای مهاجران متخصص در زمینه عمران و ساخت و ساز ، کامپیوتر نرم افزار ، علوم آی تی و غیره محل بسیار مناسبی می باشد .

حمل و نقل عمومی در تورنتو شامل اتوبوس ، مترو و تراموا می باشد که در آسایش و راحتی زندگی در این شهر تاثیر زیادی دارد . آب و هوای تورنتو چهار فصل است و تا کنون میانگین کمترین دما در تورنتو 4 درجه زیر صفر و بالا ترین دما در آن 21 درجه بوده است . تورنتو در بین شهر های مهاجر پذیر بعد از دبی و میامی ، مقام سوم را به خود اختصاص داده است .

طولانی ترین خیابان جهان یعنی خیابان یانگ با 86 کیلومتر طول ، در این شهر قرار دارد . بخش عظیمی از فرصت های شغلی تورنتو مر بوط به تعداد رستوران های این شهر است . این شهر حدود 8 هزار رستوران و کافه در خود جای داده است . زبان رسمی مردم تورنتو زبان انگلیسی است اما با این حال بیش از پنجاه درصد مردم تورنتو متولد مناطق خارج از تورنتو و یا حتی خارج از کانادا بوده و به زبان های مادری شان صحبت می کنند .

زندگی در شهر ونکوور

در ادامه مبحث مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا ، ونکور یک شهر ساحلی فوق العاده زیبا در استان بریتیش کلمبیا است که در ناحیه مرزی کانادا و آمریکا قرار گرفته است . جمعیت ونکوور حدود دو میلیون و پانصد هزار نفر است . با این رقم جمعیت ، این شهر به سومین کلانشهر بزرگ کانادا تبدیل شده است . از نظر تراکم جمعیت نیز ونکوور بیشترین تراکم جمعیت را در کانادا را دارد . این کلان شهر در حال حاضر یکی از پرتنوع ترین شهر های دنیا از لحاظ گوناگونی نژاد و زبان و فرهنگ به شمار می رود .

آب و هوای شهر ونکوور معتدل است و به ندرت به زیر صفر می رسد . اغلب اوقات سال دمای 5 تا 25 درجه است که از نظر هواشناسی بسیار ایده آل می باشد . مجله اکونومیست برای در رده بندی بهترین شهر های زیست پذیر دنیا ، پنج سال متوالی ونکوور را در صدر با کیفیت ترین شهر های دنیا قرار داد . اما با تمام این اوصاف ، پذیرش این ایده آل ها شاید برای یک مهاجر مقداری دشوار می باشد علی الخصوص اکنون که مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا را جزئی تر خواندیم . برای مثال آب و هوای شهر ونکوور 166 روز در سال بارانیست و این موضوع برای یک مهاجر ایرانی که در کشور خودش تقریبا تمام سال آفتاب دیده است ، ممکن است بسیار سخت باشد .

درباره کشور کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا ، محصور با آب های اقیانوس منجمد شمالی ، اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس است و فقط از سمت جنوب با ایالات متحده آمریکا مرز زمینی دارد . کانادا از حکومت دموکراتیک فدرال برخوردار است . در این سیستم حکومتی ، برخی مسائل توسط دولت فدرال اداره و برخی مسائل در هر ایالت به طور مستقل مدیریت می شود . از لحاظ مساحت کانادا دومین کشور پهناور جهان می باشد و جمعیت آن در حدود 34 میلیون نفر است .

کانادا دارای ده ایالت یا استان است . کبک ، نیوبرانزویک ، نیوفاندلند ، آلبرتا ، جزیره پرنس ادوارد ، مانیتوبا ، اونتاریو ، نوا اسکوشیا ، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا . استان انتاریو از مهم ترین ایالات کانادا است که شهر های اتاوا ( پایتخت ) و تورنتو در آن قرار دارند . شهر ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است . این دو شهر به همراه شهر مونترآل از پرطرفدار ترین شهر های کانادا برای مهاجرت ایرانیان می باشد و پرسش های زیادی درباره شرایط زندگی در این شهر ها از کارشناسان ما پرسیده می شود .

به طور کلی یکی از بزرگ ترین چالش های مهاجران ، انتخاب شهر مناسب برای زندگی است . بدون شک موضوع انتخاب شهر ، یک موضوع کاملا شخصی است و هر کسی با توجه به ایده آل هایش یک شهر را انتخاب می کند . این مقاله با تلاش همکاران موسسه مهر آفرین رجبی ، موسسه مهاجرتی به کانادا ، گردآوری شده است . امید به آنکه از مقایسه زندگی در تورنتو و ونکوور کانادا مطالب مفیدی عایدتان شده باشد ، در صورت نیاز به مطالب بیشتر با مشاورین دفاتر شیراز و تهران ما در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه