۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا

۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا یکی از موضوعات جذابی است که توصیه می کنیم در صورت علاقه به سفر و یا مهاجرت به این کشور حتما از آن مطلع شوید ، کانادا دومین کشور بزرگ جهان‌ ، دارای مناظر و طبیعت زیبا و جذاب بسیاری است که گردشگران می توانند در آن به سیر و‌ سیاحت بپردازند.

در غرب کانادا کوه‌ های راکی ، دره اوکاناگان و شهرهای ونکوور ، ویکتوریا و کلگری برخی از بهترین مکان‌ ها برای بازدید هستند و برای برنامه‌ های سفر بهترین انتخاب به نظر می رسند ، در مرکز کانادا آبشار نیاگارا ، تورنتو ، اتاوا ، مونترال و شهر کبک از محبوب‌ ترین مقاصد گردشگری می باشند.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مطالب مفید و جذابی از بهترین 10 جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا برای شما عزیزانی که این کشور را برای مهاجرت و سفر خود انتخاب کرده اید ، گردآوری کرده است.

انتخاب ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا کمی دشوار است چرا که این کشور پهناور خانه شهرهای پر جنب و جوش و به لحاظ فرهنگی غنی ، همراه با شگفتی های طبیعی باورنکردنی بسیاری است که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

در کانادا می توانید یک پکیج کامل از تمامی زیبایی های هر فصل را داشته باشید و شما به هر نقطه از این کشور در هر ماهی پا بگذارید ، قطعا مکان و فضاهایی را برای سرگرمی و تفریح خواهید یافت.

کانادا به عنوان کشوری تمیز و چند فرهنگی ، گردش در امنیت کامل به همراه مردمانی مهاجر دوست را پیش رویتان قرار می دهد که اغلب مسافرین در پایان سفر خود این کشور را قابل ستایش می خوانند.

فهرست مطالب
۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا

در این بخش روناک ، همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی جاذبه های دیدنی کانادا را به شما معرفی می کند ، مدت زمان فایل ویدئو و پادکست حدود دو دقیقه است اما اطلاعات بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد ، ضمناً فایل پادکست را می توانید دانلود و ذخیره کنید.

پادکست ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا ​

آبشار زیبا و بزرگ نیاگارا کانادا

 آبشار زیبا و بزرگ‌ نیاگارا کانادا را می توان در صدر فهرست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا قرار داد ، در فاصله کمی بیش از یک ساعت رانندگی از شهر تورنتو ، آبشار عظیمی در امتداد مرز آمریکا سربرآورده که نام آن را نیاگارا نامیدند ، این آبشار عظیم معروف ترین جاذبه گردشگری و طبیعی کانادا محسوب می شود که بیش از یک قرن سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند.

بین اواسط قرن نوزدهم و بیستم افراد جسور و بی باکی با استفاده از قایق های کوچک و بشکه های خانگی خود تلاش کردند خود را به قلب این آبشار نیلگون برسانند و یا برخی دیگر طناب بازانی بودند که تلاش می کردند با نمایش گذر از روی طناب از این آبشار ، مهارت های طناب بازی خود را به رخ تماشاگران بکشند ، انجام چنین کارهایی باعث شد که دولت کانادا ، فضایی از نوع کارناوال در شهر مجاور آبشار نیاگارا برپا کند که هنوز هم پابرجاست.

هر دو طرف آمریکایی و کانادایی آبشار مقاصدی برای خرید ، قدم زدن‌ ، سرگرمی و غذاخوری بوده و از فصلی به فصل دیگر جاذبه‌ های این مکان دیدنی تغییر می‌کند ، از گشت و گذار با هلیکوپتر گرفته تا پیاده روی و تماشای داخل تنگه از نزدیک و یا قایق سواری در اطراف آن ، راه های زیادی برای لذت بردن از این منطقه جذاب و دیدنی وجود دارد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

آگاهی از کلیه روش های رسیدن به ویزای کانادا از طریق کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

پارک‌ ملی بنف و کوه های راکی کانادا

هنگامی که صحبت از ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا به میان می آید ، نمی توان پارک‌ ملی بنف و کوه های راکی کانادا را نادیده گرفت ، پارک ملی بنف در قلب کوه های استوار و پرغرور راکی در استان آلبرتای کانادا ، سرزمین رویاها قرار دارد و یکی از زیباترین مناظر کانادا را به تصویر می کشد.

دریاچه‌ های فیروزه‌ ای رنگ ، آن قله‌ های پوشیده از برف ، آن یخچال‌ های طبیعی ، آن درختان رنگارنگ که هریک در دل خود رازهایی از تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین را پنهان نگاه داشته اند ، این پارک را به یکی از خیره کننده ترین و جذاب ترین مکان های گردشگری و دیدنی این سرزمین با شکوه تبدیل کرده است.

حتی رانندگی در دل این مناظر زیبای طبیعی در یکی از جذاب ترین جاده های بنف ، روزها و هفته های با نشاطی خواهید داشت ، جواهری درخشان در دل این پارک  به نام دریاچه لوئیز قرار دارد ، جایی که آب‌ های یخچال‌ های طبیعی و سبزی کوه‌ های اطراف آن بازتاب دهنده زیبایی این منطقه است ، در این هنگام گردشگرانی را مشاهده خواهید کرد که در اطراف سواحل قدم می زنند و لحظات با نشاطی را در اعماق ذهن خود به یادگار می گذارند.
تنها در فاصله کمی از این منطقه نیز به دریاچه زیبای موراین یکی دیگر از دریاچه های کوهستانی جذاب این منطقه خواهید رسید.

پارک‌ ملی بنف و کوه های راکی کانادا

پیست اسکی معرف ویسلر کانادا

تنها با دو ساعت رانندگی از ونکوور به پیست اسکی معروف ویسلر کانادا می رسید که یک مکان جذاب جهت استراحتگاه بسیاری از گردشگران در تمام طول سال می باشد ، یک ویژگی خاص باعث شده این پیست اسکی را بتوان جزو اصلی ترین ها در فهرست ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا دانست که این ویژگی آن است که منطقه ویسلر نه تنها مقصد مهم ورزش های زمستانی می باشد ، بلکه یک مقصد گردشگری تابستانی محبوب نیز محسوب می شود.

در این پیست می توانید لذت ورزش های تابستانی نظیر گلف و دوچرخه سواری در کوهستان را همراه با فضای شهری پر جنب و جوش فارغ از زمان تجربه کنید ، این دهکده در سال ۲۰۱۰ زمانی که به یکی از مکان های بازی های المپیک زمستانی تبدیل شد ، توجه بسیاری از ساکنان این کره خاکی را به خود جلب نمود و هم اکنون هتل‌ ها و غذاخوری های لاکچری و همچنین انواع فرصت‌ های تفریحی در فضای باز و مناظر زیبای کوهستانی را به بازدید کنندگان خود پیشکش می کند.

شاید همین ابتدا با خود بیندیشید هنگامی که به این کشور مهاجرت کنم حتما به پیست اسکی ویسلر خواهم رفت ، اما شاید از روند مهاجرت به این کشور اطلاع چندانی نداشته باشید ، بنابراین موسسه مهاجرتی رجبی مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان توصیه می کند.

شهر قدیمی کبک‌ کانادا

Quebec Old City Of Canada  

شهر قدیمی کبک‌ کانادا

لاورتون در امتداد رودخانه سنت لارنس ، محل اصلی استقرار خانه های معروف ترین ساکنان قدیمی این شهر می باشد و با قرار گرفتن بر روی صخره‌ هایی به ارتفاع ۱۰۰ متر گنجینه‌ های متعدد دیگری را در دل خود جای داده است ، ارگ زیبای این شهر ، دشت‌ های آبراهام ، آرمس پلیس و بسیاری از مناطق دیگر در سکوت و آرامش این شهر قدیمی به آرامی آرمیده اند.

لاورتون در امتداد رودخانه سنت لارنس ، محل اصلی استقرار خانه های معروف ترین ساکنان قدیمی این شهر می باشد و گنجینه‌ های متعدد دیگری را با قرار گرفتن بر روی صخره‌ هایی به ارتفاع ۱۰۰ متر در دل خود جای داده است ، ارگ زیبای این شهر ، دشت‌ های آبراهام ، آرمس پلیس و بسیاری از مناطق دیگر در سکوت و آرامش این شهر قدیمی به آرامی آرمیده اند.

شهر قدیمی کبک کانادا یکی از محبوب ترین مناطق تاریخی این کشور محسوب می شود ، با هدف گردشگری به خوبی توسعه یافته و علاوه بر مکان‌ های تاریخی ، به دلیل وجود هنرمندانی که با به نمایش گذاشتن آثار بی نظیر خود چشم بازدیدکنندگان را نوازش می کنند ،شهرت ویژه ای یافته است ، در این شهر موزه‌ های جالب و جذاب ، فروشگاه ها و رستوران های منحصر به فرد دیگری نیز وجود دارد.

از جمله سایر مکان های دیدنی این شهر نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

منطقه ملی و تاریخی سنت جانز سیگنال هیل کانادا

یکی دیگر از ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا که برگزیده ایم منطقه ملی و تاریخی سنت جانز سیگنال هیل کانادا نام دارد ، این منطقه تاریخی در ورودی بندر سنت جان ، مشرف به شهر و دریا به تماشای مردمان سرزمین خود نشسته است ، اهمیت این منطقه به این دلیل می باشد که در سال ۱۹۰۱ اولین سیگنال بی‌ سیم فرا آتلانتیکی در این منطقه دریافت شد و علاوه بر این ، منطقه سنت جانز نقش استراتژیکی را در جنگ هفت ساله با فرانسه ایفا کرده است.

اگرچه استحکامات فعلی در طی جنگ های ۱۸۱۲ بنا شدند ، برج کابوت یکی دیگر از مکان‌ های مهم سیگنال هیل به شمار می رود ، این بنا در سال ۱۸۹۷ به مناسبت چهارصدمین سالگرد کشف نیوفاندلند احداث شد ، در حال حاضر برج کابوت هر روز و هر شب ، استقبال گوگلیلمو مارکونی در سال ۱۹۰۱را به ساکنان خود یادآوری می کند و با ندای بلندی که تنها با گوش جان شنیده می شود فریاد می زند که اینجا همان مکان مهمی است که اولین سیگنال تلگراف رادیویی فراآتلانتیک در فاصله ۲۷۰۰ کیلومتری از پولدو در انگلستان دریافت شد.

جزیره خیال انگیز ونکوور کانادا

در میان ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا جزیره ای را برگزیده ایم که جایگاه ویژه ای در میان جاذبه های توریستی در سرزمین میپول لیف به خود اختصاص داده است و آن را با نام جزیره خیال انگیز ونکوور کانادا می شناسیم ، با وجود اینکه این جزیره تنها کمتر از دو ساعت با قایق از سرزمین اصلی فاصله دارد ، اما جزیره ونکوور می تواند به اندازه یک دنیا دورتر به نظر برسد ، اغلب گردشگران برای گشت و گذار و آشنایی با فرهنگ این سرزمین به ویکتوریا ، پایتخت پیش از میلاد مسیح این منطقه سفر می کنند ، اما اگر به سمت شمال و مناظر طبیعی و دنیای وحوش و دورافتاده این بخش از جزیره قدم بگذارید ، تجربه‌ های غیرمنتظره و فراموش‌ نشدنی را در ذهن زیبای خود حک خواهید کرد.

دوستداران طبیعت می توانند به بهترین مسیرهای پیاده روی در جزیره خیال انگیز ونکوور کانادا بروند و در مکان های زیبای کمپینگ سکنی گزینند ، گردشگرانی که به دنبال لذت از آسایش بیشتر هستند ، می‌ توانند یکی از اقامتگاه‌ ها یا استراحتگاه‌ های این جزیره را انتخاب کنند ، یکی از شگفت انگیزترین مناظر جزیره ، جنگل های قدیمی و درختان غول پیکری هستند که برخی از آنها بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارند ، در فاصله یک روزه از ویکتوریا ، درختان باستانی ایدن گرو در نزدیکی شهر پورت رنفرو سالیان سال است که در این منطقه به زندگی آرام و بی دغدغه خود ادامه می دهند.

دیگر جاذبه های جزیره زیبای وونکور

هنگامی که به سمت توفینو پیش می روید در ساحل ناهموار غربی ، صحنه‌ ای باشکوه از خلیج‌ های شنی و سواحل صخره‌ ای شگفت‌ انگیز را مشاهده خواهید کرد که زیبایی خود را با غرور و افتخار به گردشگران نشان می دهند ، در اطراف این شهر کوچک توریستی ، اما فوق‌ العاده زیبا و محبوب ، در منطقه حفاظت شده پارک ملی در حاشیه اقیانوس آرام ، می‌توانید از دیگر جاذبه های جزیره زیبای وونکور لذت ببرید ، در مسیرهای پیاده‌ روی نشاط آور ، زیر سایه برخی از بزرگ‌ ترین درختان کانادا ، در سواحل بی‌ انتهای این جزیره باشکوه ، در مکان‌ های بی نظیر موج‌ سواری ، در کمپینگ و مکان‌ های بسیار دیگر می توانید محکم طبیعت را در آغوش بگیرید.

برج نمادین CN تورنتو کانادا

برج نمادین CN تورنتو کانادا

در سواحل دریاچه انتاریو در بزرگترین شهر سرزمین مایپول لیف برج نمادین CN تورنتو کانادا ، یکی از مشهورترین مناطق دیدنی این سرزمین قرار دارد ، این برج ۵۵۳ متری کاملا بر خط افق این شهر استیلا یافته است‌ و‌ ما آن را در فهرست ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا قرار داده ایم.

بخش « لوک اوت » و « طبقه شیشه‌ ای » مناظر زیبایی از کل منطقه را در پیش چشمان شهروندان و گردشگران ترسیم می کنند ، به منظور لذت بردن از هیجان بیشتر ، در خارج از محوطه محصور شده در گذرگاه فلزی برج‌ سی ان ایج واک قدم بگذارید و از بالای این بنای ۱۱۶ طبقه ای کره خاکی خود را به نظاره بنشینید.

در بالای این برج می‌ توانید غذاخوری‌ های لاکچری و رستوران های چرخان ۳۶۰ درجه را بیابید ، حتی می توانید یک رستوران ایرانی را انتخاب کنید چرا که در کانادا رستوران های ایرانی بسیاری وجود دارند ، غذاهای لذیذ ایرانی در میان شهروندان این کشور طرفداران بسیاری دارند ، احتمالا اکنون به افتتاح رستوران خود در این شهر می اندیشید ، چنانچه سودای بازگشایی رستوران خود را در این کشور در سر می پروارنید ، موسسه مهاجرتی رجبی شما را به خواندن مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا دعوت می کند.

بندر داخلی و طرب انگیز ویکتوریا در کانادا

تعداد کمی از شهرهای این کشور مانند بندر داخلی و طرب انگیز ویکتوریا کانادا ، کارهای بسیاری برای توسعه و زیبایی منطقه ساحلی خود انجام داده اند ، این بندر را که در فهرست ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا قرار داده ایم ، مکانی منحصر به فرد برای قدم زدن ، استراحت ، خرید ، صرف غذاهای لذیذ و تماشای هنرمندان خیابانی در زیر پوست این بندر زیبا و جذاب است.

در بخش مرکزی این منطقه ، هتل تاریخی با شکوهی قرار دارد که ساکنان این منطقه آن را به نام آمپرس می شناسند ، این بنای زیبا یکی از معروفترین عمارت های این شهر محسوب می شود ، آورده اند که در طول سال‌ها ، امپراطور این شهر به استقبال پادشاهان و ملکه‌ های کشورهای دیگر در این بندر آمده است.

امروزه در این شهر زیبای بندری از یک چای سنتی که به چای ویکتوریا شهرت دارد از گردشگران پذیرایی می شود ، این بندر بی نظیر و جذاب در تمام طول سال ، به ویژه در ماه های تابستان میزبان بسیاری از بازدید کنندگان است و هرگز از میزبانی گردشگران خم به ابرو‌ نمی آورد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

جزئیات زندگی در کانادا برای مهاجرین را از مشاورین رجبی دریافت کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

خلیج باشکوه فاندی کانادا

در این قسمت از این عنوان یکی از شگفت انگیزترین مناطق را از میان‌ ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا برایتان آورده ایم و این خلیج باشکوه فاندی کانادا است ، این خلیج زیبا و دوست داشتنی شرق این کشور بین نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا را برای اقامت خود برگزیده است.

خلیج فاندی شهرت خود را مدیون جزر و مد های شگفت انگیزی است که ماه وظیفه آن را به عهده گرفته ، تنوع بزرگ جزر و مدهای این منطقه در جهان حداکثر تا ۱۹ متر (۱۰ فاتوم ) اندازه گیری می شود‌.

این مکان به عنوان یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیا ، مکانی است که در دنیا همتا ندارد ، این خلیج که به دلیل جزر و مد دو بار در روز از آب خالی می شود به شما فرصت می دهد تا به راحتی در سواحل آن قدم بزنید و مشاهده تخلیه میلیاردها تن از آن و سپس بازگشت تمامی آنها ، تجربه ای شگفت انگیز برایتان به ارمغان آورد.

این جزر و مد آب در طول میلیون ها سال موجب شده تا اشکال بسیار زیبا و فرم های چشم نواز در دل صخره ها و همچنین غارهای قشنگی ایجاد شود که نظیر آن در دنیا وچود نداشته باشد.

 

خلیج باشکوه فاندی کانادا
تپه باشکوه پارلمان اتاوا در کانادا

تپه باشکوه پارلمان اتاوا در کانادا

در بخش آخر معرفی ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا این بار به سراغ تپه باشکوه پارلمان اتاوا در کانادا می رویم ، تپه پارلمان اتاوا بر فراز رودخانه ای قرار دارد که به همین نام معروف است.

ساختمان‌ های این پارلمان که به سبک نئوگوتیک در نیمه آخر قرن نوزدهم ساخته شده‌ اند ، بر زیبایی و شهرت این شهر افزوده اند.

برجسته‌ ترین ویژگی این بنای باشکوه ، برجی است که خود را با نام‌ پر صلابت صلح به جهانیان معرفی می کند ، این برج مدعی صلح ، مجلس عوام و سنا را به دو بخش تقسیم کرده است ، در جلوی ساختمان‌ های پارلمان ، شعله صد ساله ای را تعبیه کرده اند که در سال ۱۹۶۶ به منظور بزرگداشت صدمین سالگرد کنفدراسیون کانادا آن را شعله ور کردند ، در پشت این عمارت مجلل یک باغ پر از مجسمه قرار دارد.

در فصل تابستان ، در صورت مساعد بودن آب و هوا ، گاردها در چمن جلوی ساختمان‌ های پارلمان را تغییر می دهند ، در زیر تپه پارلمان ، یک پیاده روی زیبا در کنار رودخانه اتاوا خودنمایی می کند.

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا

در یک ساعت رانندگی از شهر تورنتو و در امتدا مرز آمریکا آبشار زیبایی به نام آبشار نیاگارا قرار گرفته است.

پارک‌ ملی بنف و کوه های راکی کانادا را می توان یکی از اصلی ترین جاذبه های استان آلبرتا دانست.

در استان آبرتا و در فاصله کمی از کوه های راکی می توانید به دریاچه زیبای موراین برسید.

شهر قدیمی کبک کانادا یکی از منحصربفردترین آثار یونسکو است.

در سواحل دریاچه انتاریو می توانید تمامی غذاهای ایرانی را در رستوران های ایرانی بیابید.

موسسه مهاجرتی رجبی با اختصاص این مقاله به معرفی ۱۰ جاذبه گردشگری و دیدنی کانادا تصویر واقعی از زیبایی های این کشور محبوب را برای شما عزیزان ترسیم‌ کرد ، اکنون که بیشتر با این کشور آشنا شدید ، شاید مشتاق باشید بدانید چگونه می توانید به سرزمین برگ افرا مهاجرت کنید ، کارشناسان ما به شما پیشنهاد می دهند مقالهکار در کانادا را که یکی از بهترین شیوه های مهاجرتی به کشور کانادا می باشد را نیز مطالعه کنید و در صورت لزوم با دفاتر تهران و یا شیراز تماس حاصل نمایید.

شناختن جاذبه های دیدنی سایر کشورها نیز می تواند شما را به مهاجرت و یا سفر به این کشورها علاقه مند سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)