هزینه های زندگی در تورنتو

هزینه های زندگی در تورنتو
مشاور مهاجرتی

هزینه های زندگی در تورنتو برای کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند می تواند موضوعی بسیار مهم و حیاتی باشد ؛ تورنتو مرکز استان انتاریو کانادا است ، این شهر پرجمعیت ترین شهر کانادا و چهارمین شهر پرجمعیت آمریکای شمالی است.

 تورنتو یک مرکز بین المللی تجارت ، امور مالی ، فرهنگی و هنری است و به عنوان یکی از فرهنگی ترین و بهترین ترین شهرهای جهان شناخته شده است ؛ تعداد زیادی از مهاجران ایرانی در این شهر زندگی می کنند و همچنین افراد زیاد دیگری هستند که متقاضی مهاجرت به این شهر می باشند و در عین حال مهم ترین دغدغه ذهنی آنها ، اطلاع از جزییات هزینه های زندگی می باشد.

به همین دلیل مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله تلاش کرده اند تا جزییات هزینه های زندگی در تورنتو کانادا را به صورت مختصر اما مفید توضیح دهند پیشتر نیز در مقاله کار در کانادا هزینه های زندگی را با جزییات بیشتر توضیح داده ایم می توانید آن مقاله را هم مطالعه نمایید تا با قوانین حاکم بر بازار کار کانادا و همچنین مشاغل مورد نیاز این کشور هم بخوبی آشنا شوید.

فهرست مطالب

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در این بخش از مقاله ، یک ویدئو و یه فایل صوتی بسیار جذاب درباره هزینه های زندگی در تورنتو را به شما تقدیم می کند ، همکار ما روناک در موسسه رجبی این فایل ها را تهیه و ارائه نموده است ، همچنین میتوانید فایل صوتی را دانلود کرده و در زمان های دیگر هم به آن گوش دهید ؛ مدت زمان این فایل ها حدود یک دقیقه است.

پادکست هزینه های زندگی در تورنتو

به طور کلی در چند سال اخیر هزینه های زندگی در تورنتو رو به افزایش بوده ، زیرا این هزینه ها بیشتر به سبک زندگی مردم در این شهر بستگی دارد و هم چنین این شهر یکی از شهر های گران قیمت آمریکای شمالی محسوب می شود و ناگفته نماند که هزینه زندگی برای یک نفر در هر سال متوسط ۳۰،۰۰۰ دلار در مناطق متوسط به بالا است.

دانستن این هزینه ها برای افرادی که قصد مهاجرت به کانادا و البته تورنتو را دارند ضروری است ، چه آن ها که قصد تحصیل دارند و چه افرادی که مهاجرت کاری را انتخاب کرده اند ، پیشتر نیز در مقالات مرتبط با کشور کانادا ، هزینه های زندگی را بررسی کرده ایم از جمله در مقاله تحصیل در کانادا که هزینه زندگی دانشجویی را شرح داده ایم و پیشنهاد می کنیم در کنار این مقاله ، مطالعه شود.

هزینه اجاره مسکن در تورنتو

Cost Renting Housing / Toronto

هزینه اجاره مسکن در تورنتو

هزینه اجاره مسکن در تورنتو در مناطق مختلف ، متفاوت است ، به طور مثال هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تورنتو تقریبا ۲۶۰۰ دلار در ماه است و هزینه اجاره یک خانه سه خوابه در مرکز این شهر تا ۳۷۰۰ دلار در ماه نیز می رسد و هزینه اجاره خانه سه خوابه در خارج از مرکز شهر و در محله های عادی شهر ۲۳۰۰ دلار است و هزینه اجاره یک خانه یک خوابه حتی تا ۹۰۰ دلار ماه ، در مناطق اطراف شهر هم می رسد البته قابل ذکر است که صاحب خانه ها از مستاجرین خواستار تهیه بیمه مسکن می شوند ، و تقریبا ۳۵ دلار در هر ماه به هزینه اجاره مسکن اضافه می شود.

هزینه خورد و خوراک در تورنتو

هزینه خورد و خوراک در تورنتو برای افراد مجرد مرد و زن در مقایسه با سال گذشته حدود ۱۷ درصد افزایش یافته است ، این احتمالاً ارتباط زیادی با روند همه گیری ویروس کرونا و افزایش قیمت کالاها و همچنین تغییرات آب و هوایی دارد.

طبق محاسبه سبد غذایی مغذی شهر تورنتو ، یک مرد تنها در سن ۱۹ تا ۳۰ سال اکنون ۳۴۰٫۲۳ دلار در ماه برای خرید مواد غذایی هزینه می کند و یک زن مجرد در همان سن ۲۶۴٫۴۸ دلار هزینه می کند که به طور میانگین به ۳۰۲٫۳۵ دلار در ماه می دهد.

هزینه یک عدد نان ۳ دلار ، تخم مرغ ۶ عددی ۲ دلار ، یک بطری متوسط شیر ۳ دلار ، یک کیلو برنج ۴ دلار ، یک کیلو گوشت قرمز ۲۱ دلار ، و یک کیلو فیله مرغ ۱۵ دلار است.

برای خرید ناهار از رستوران حداقل ۱۰ دلار ، خرید شام از رستوران حداقل ۲۰ دلار ، و خرید یک قهوه یا لاته از کافی شاپ ۴ دلار ، باید هزینه شود.

معرفی برخی فروشگاه های معتبر تورنتو

فروشگاه های مترو ، از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای است که در تورنتو چندین شعبه دارند ، فروشگاه های مانگو کانادا در تورنتو نیز از فروشگاه های مهم است ، که برای مردم بسیار کارآمد است ، سایر فروشگاه های معتبر در تورنتو شامل loblaws ، whole foods market ، گالریا سوپرمارکت ، longos و farm boy می شود.

معرفی فروشگاه های تخفیف دار در تورنتو

فروشگاه های مترو درتورنتو ، که با نام تجاری Food Basics فعالیت می کنند ، فروشگاه های مواد غذایی هستند که تخفیف ارائه می دهند ، سایر فروشگاه های در تونتو که تخفیف می دهند ، شامل dollarama ، wise mart ، miniso ، و price war می شود.

هزینه های حمل و نقل در شهر تورنتو

کرایه نقدی تنها برای بزرگسالان ۳٫۲۵ دلار ، بلیط یک سواری presto 3.25 دلار ، بلیط دو سواری presto 6.50 دلار ، پاس روزانه presto 13.50 دلار ، قبض ماهیانه TTC برای برزگسالان ۱۵۶٫۰۰ دلار ، قبض ماهانه TTC برای دانش آموزان و سالمندان ۱۲۸٫۱۵ دلار ، پاس ۱۲ ماهه برای برزگسالان ۱۴۳٫۰۰ دلار ، و پاس ۱۲ ماهه برای دانش آموزان و سالمندان ۱۱۷٫۴۵ دلار است.

هزینه یک بار سفر با Uber از مرکز شهر تورنتو تا منطقه Yonge-and-Dundas حدود ۳۰ دلار رفت و برگشت است ، در آخر به طور کلی هزینه های حمل و نقل در شهر تورنتو به طور متوسط ۲۶۳٫۰۰ در ماه دلار است.

منطقه ریچموند هیل تورنتو در فاصله ۲۵ کیلومتری ، در شمال مرکز تجاری شهر تورنتو قرار دارد ، این محله امکانات بسیاری مانند رصد خانه ، رستوران ها ، پارک ها ، زمین های بازی ، ورزشی ، مناطق تفریحی ، مرکز خرید ، و فروشگاه های ایرانی را در خود جای داده است.

محله یانگ و اگلینتون ( yonge and eglinton ) در نیمه بالای مرکز شهر قرار دارد ، این محله در چند سال اخیر با راه اندازی پروژه های تجاری حمل و نقل توسعه بسیاری پیدا کرده ، این محله دارای بار های مشهور ، دفاتر پزشکی ، مراکز خرید ، و رستوران ها و هر آنچه نیاز دارید ، است.

هزینه های حمل و نقل در شهر تورنتو

آشنایی با فرودگاه های تورنتو

فرودگاه بین المللی تورنتو پیرسون که عمدتا در میسیساگا واقع شده است ، شلوغ ترین فرودگاه کانادا است و با شرکت های هواپیمایی مختلف میزبان سفرهای بین المللی است.

فرودگاه بیلی بیشاپ تورنتو در جزایر تورنتو یک فرودگاه منطقه ای است که خدمات منظمی را به مقصد ایالات متحده ارائه می دهد ، فرودگاه بین المللی جان سی مونرو همیلتون در همیلتون پایگاه حمل و نقلهای ارزان قیمت است که با پرواز در مسیرهای داخلی و ترانس آتلانتیک انجام می شود.

پیرسون ، بیشاپ و همیلتون در سال های گذشته بیش از ۵۳ میلیون مسافر را سرویس دهی کردند و تورنتو را به سی و یکمین سیستم شلوغ فرودگاه شهری در جهان تبدیل کردند.

هلی کوپترها و فرودگاه های آبی بیشتر فقط برای استفاده خصوصی هستند که عمدتا توسط موسسات و خدمات پزشکی انجام می شوند.

Shopping Malls / Toronto

مراکز تجاری مختلف در تورنتو

مراکز تجاری مهم در شهر تورنتو شامل مرکز خرید ایتون سنتر تورنتو ( eaton centre Toronto ) ، مرکز خرید وان میلز ( Vaughn mills ) ، مرکز خرید یورک دیل ( yorkdale ) ، مرکز خرید شروی گاردنز ( sherway gardenz ) ، و اوت لت دیکسی ( outlet dixie ) می شود ، مرکز خرید ایتون سنتر تورنتو یکی از بزرگترین مراکز تجاری در تورنتو است که بیش از ۲۳۰ فروشگاه از برند های معتبر جهانی در این مرکز تجاری شعبه دارند هم چنین مرکز خرید وان میلز نیز از بزرگترین ها در تورنتو است ، که از معروف ترین برند ها تا برند های کوچک شعبه خود را در این مرکز خرید افتتاح کرده اند ، اوت لت ها نیز همیشه به دلیل ارائه لباس های برند با قیمت های پایین تر اغلب شلوغ تر از سایر مراکز تجاری هستند.

مراکز تجاری مختلف در تورنتو

سوالات پر تکرار هزینه های زندگی در تورنتو

هزینه زندگی برای یک نفر در هر سال متوسط 30،000 دلار در مناطق متوسط به بالا اعلام شده است.

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر تورنتو تقریبا 2600 دلار در ماه و هزینه اجاره یک خانه سه خوابه در مرکز این شهر تا 3700 دلار در ماه است.

یک مرد تنها در سن 19 تا 30 سال اکنون 340.23 دلار در ماه برای خرید مواد غذایی هزینه خواهد داشت و یک زن مجرد در همان سن 264.48 دلار هزینه دارد.

مراکز تجاری مهم در شهر تورنتو شامل مرکز خرید ایتون سنتر تورنتو ( eaton centre Toronto ) ، مرکز خرید وان میلز ( Vaughn mills ) ، مرکز خرید یورک دیل ( yorkdale ) ، مرکز خرید شروی گاردنز ( sherway gardenz ) ، و اوت لت دیکسی ( outlet dixie ) می باشد.

فرودگاه بین المللی تورنتو پیرسون که در میسیساگا واقع شده ، شلوغ ترین فرودگاه کانادا به حساب می اید.

آنچه در اینجا مطالعه کردید چکیده ای از اطلاعات هزینه های زندگی در تورنتو بود ، اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری کسب کنید با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین مقالات دیگر سایت در این زمینه میتواند به شما کمک کند ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله مهاجرت به کانادا است تا با توجه به شرایط و خواست خود و روش های متفاوت مهاجرت قانونی که درآن مقاله شرح داده شده است بتوانید بهترین مسیر را برای خود در نظر بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *