انگلستان

اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی مانند دیگر روش های قانونی مهاجرت شرایط خاص و ویژه خود را داراست ، اما یکی از ساده ترین روش مهاجرت به شمار می آید . انگلستان به عنوان سرزمین فرصت ها محسوب می شود . اکثر دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند بعد از اتمام تحصیلات عالی خود در این کشور ، مشغول به کار شده و یا ادامه تحصیل دهند و برای اقامت دائم اقدام نمایند . فرد دارنده اقامت دائم انگلستان اجازه دارد در مدت زمان نا محدود بدون محدودیت در این کشور اقامت داشته و از مزایای زندگی در این کشور بهره مند شود . در این مقاله که به همت مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی گردآوری شده شرایط و الزامات اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل به برای علاقمندان تحصیل در انگلستان بیان می شود .

بررسی اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر است که از سمت شمال با اسکاتلند ، از سمت غرب با ولز هم مرز است ، البته این کشور مرزهای آبی مختلفی از سمت شمال غرب با دریای ایرلند ، از سمت جنوب غرب با دریای سلتی و از سمت شرق با دریای شمال دارد . انگلستان دارای بیش از صد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن ها می توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد .

لندن بزرگترین شهر و پایتخت این کشور است ، دیگر شهر های مهم این کشور لندن ، بیرمنگام ، منچستر ، لیورپول ، لیدز ، ناتینگهام ، کمبریج ، برایتون ، ساوت همپتون ، دوور ، شفیلد ، یورک ، بریستول ، نیوکاسل ، هال نام دارند . آب و هوای این کشور نسبتا معتدل است . زبان رسمی این کشور ، زبان انگلیسی و واحد پول آن پوند نام دارد .

یکی از روش های قانونی و پر طرفدار اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل است که البته دشواری های خاص خود را داراست . فرد متقاضی تحصیل در دانشگاه های انگلستان باید برای اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی انگلستان درخواست دهد . شرایط پذیرش در دانشگاه های انگلستان الزامات خاصی دارد .

مرحله بعد از اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان ، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است . این ویزا تا پایان زمان تحصیل دانشجو در انگلستان معتبر است ، البته هر ساله نیاز به تمدید دارد . بسیاری از علاقمندان تحصیل در این کشور خواهان اخذ ویزای اقامت دائم در این کشور هستند که اخذ اقامت دائم انگلستان دارای شرایط خاصی می باشد ، مثلا فرد باید بعد از 5 سال اقامت موقت و تحصیل در این کشور ، می تواند برای اخذ کارت اقامت دائم اقدام نماید .

شرایط اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

به طور کلی ، وضعیت اخذ اقامت دائم انگلستان خاص افرادی است که برای مدتی در این کشور ویزای موقت داشته اند . دانشجو در صورتی که حداقل به مدت پنج سال در این کشور اقامت داشته باشد ، واجد الشرایط اخذ ویزای دائم این کشور است .

دانش آموزان دبیرستان ، دانشجویان کالج ها و دانشگاه های این کشور که در حال حاضر در انگلستان زندگی می کنند می توانند در زمینه های خاص درخواست ادامه تحصیل داده و یا مشغول به کار شوند .

هنگامی که فرد کارت اقامت دائم انگلستان را دریافت کرد می تواند برای مدت نامحدود در این کشور اقامت داشته و از مزایای شهروندی این کشور بهره مند گشته و آزادانه در هر نقطه ای از کشور ادامه تحصیل داده یا کار کند .

افراد واجد شرایط اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

تمام دانشجویان محصل در این کشور باید شرایط خاصی برای واجد شرایط بودن اخذ اقامت دائم انگلستان داشته باشند . اکثر دانشجویان در صورت نیاز به تحصیل در بریتانیا برای تکمیل تحصیلات خود ، ویزای عمومی 4 را دریافت می کنند . اگر دانش آموز کمتر از 16 سال داشته باشد ، آنها ویزای عمومی 4 کودک را دریافت می کنند . بنابراین ، هنگامی که آنها می خواهند ویزای دانشجویی خود را به اقامت دائم تغییر دهند .

معیار های صلاحیت دانشجویان جهت اخذ ویزای اقامت دائم انگلستان

  • دانشجو باید حداقل 5 سال مداوم در این کشور ساکن باشند ، اگر آنها قصد کار یا ادامه تحصیل در این کشور را دارند . این دوره 5 ساله به عنوان دوره واجد شرایط شناخته می شوند . با این حال، این دوره واجد شرایطی می تواند تا 2 سال کاهش یابد ، اگر دانشجوی مربوطه با یک شهروند بریتانیا ازدواج نمایند .
  • آنها باید از نظر مالی خود کفا بوده و دارای گواهی تمکن مالی باشند . آنها باید در فعالیت های حرفه ای یا رسمی مانند تحصیل یا کار مشغول شوند . آنها باید دلیل خاصی برای استفاده از وضعیت اقامت دائم داشته باشند .
  • در شرایط خاص ، از متقاضیان ممکن است خواسته شود در آزمون ” زندگی در انگلستان ” شرکت کنند . این ارزیابی ویژه برای تست دانشجویان در مورد انگلستان ، تاریخ ، جغرافیا و سیاست های دولت آن است . با این حال ، این روزها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند و تنها کسانی که برای شهروندی درخواست می دهند باید در این آزمون واجد شرایط باشند .
  • در طول مدت اقامت موقت با ویزای دانشجویی ، متقاضی نباید قوانین یا مقرراتی را که توسط اداره مهاجرت کشور تعیین شده ، نقض کند .
  • برای اقامت در انگلستان ، متقاضیان باید مهارت خود را به زبان انگلیسی نمایش دهند . آنها باید در هر یک از آزمون های سطح انگلیس مانند B1 ، B2 ، C1 یا C2 واجد شرایط باشند . سطح زبان زیر B1 پذیرفته نخواهد شد .

در زمان درخواست ، دانشجویان باید در انگلستان اقامت داشته باشند . بنابراین ، اگر فردی قصد درخواست اقامت دائم انگلستان را دارد ، باید در این کشور برای درخواست ویزای معتبر و گذرنامه اقامت دائم درخواست دهد .

درخواست ویزای اقامت دائم انگلستان

در زمان درخواست ، تمام دانشجویان باید مدارک خاصی را برای درخواست خود ارائه دهند . این اسناد ممکن است با توجه به ملیت دانشجو متفاوت باشد . همچنین بستگی به دوره اقامت موقت فرد در انگلستان و دلایل درخواست اقامت ویزای دائم آن ها دارد .

هنگامی که متقاضی واجد شرایط باشد ، می تواند با دریافت و تکمیل فرم درخواست مربوطه برای اقامت دائم انگلستان را ارائه دهد . فرم درخواست در وب سایت دولت انگلستان مربوط به مهاجرت در دسترس است . فرم باید به درستی و با دقت توسط متقاضی خود پر شود ، تمام اسناد باید با فرم ذکر شده ارسال شده و هزینه در خواست ویزا پرداخت شود .

به طور کلی برنامه های اقامت دائم در ادارات پست ، ادارات داخلی یا مراکز مهاجرت مربوطه دریافت می شوند . البته هزینه هر دانشجو باید به یاد داشته باشد که برنامه هایی که به طور کامل پر نشده یا درست تکمیل نشده اند می توانند رد شوند یا زمان بررسی آن بیشتر طول می کشد .

همانگونه که پیش از این بیان گردید ، یکی از روش های اخذ اقامت دائم با مهاجرت تحصیلی است که دارای شرایط و ویژگی های خاص خود است . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه مهر آفرین رجبی مراحل و مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل را برای علاقمندان اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بیان نمودند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.