مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

/ / انگلستان
مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

وقتی صحبت از مهاجرت به یک کشور پیشرفته تر از کشور خودمان می زنیم ، معمولا مزیت های مهاجرت و زندگی در آن کشور بیشتر از معایب آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد . مهاجرت به اروپا و یا کشوری مانند انگلستان امروزه متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت دارد و بالطبع مزیت های بسیار زیادی هم برای زندگی دارد . اما همکاران موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی بر این باور هستند که آگاه کردن متقاضیان از مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان زندگی در پیشرفته ترین کشور جهان نیز حق شماست و سعی در ارائه صادقانه ترین اطلاعات در خصوص روش های قانونی مهاجرت به انگلستان و سایر کشور ها خدمت شما عزیزان دارند .

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان

انگلستان بزرگترین بخش از کشور پادشاهی بریتانیای کبیر است که از سمت شمال با جمهوری اسکاتلند و از سمت غرب با جمهوری ولز همسایه است . انگلستان از نظر مساحت هفتاد و نهمین کشور جهان است و جمعیتی بالغ بر ۵۴ میلیون نفر دارد . این کشور تراکم جمعیت تقریبا بالایی دارد اما با این حال رشد جمعیت آن منفی است . پایتخت انگلستان شهر لندن ، بزرگترین شهر در قاره اروپا است . انگلستان از اطراف با دریا احاطه شده است و دارای آب و هوای مرطوب و بارانیست . در ادامه به مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان پرداخته شده است .

مزایای مهاجرت به انگلستان

بدون شک زندگی در انگلستان از رویاهای بسیاری از افراد خصوصا جوانان نسل امروز است و باید بگوییم که این شدت علاقه خیلی هم بیراه نیست . زیرا انگلستان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است . این کشور در زمینه های مختلفی در جهان پیشرو بوده و باعث کشش جوانان به سمت تحصیل ، کار و زندگی در این کشور می شود . انگلستان از شرایط آب و هوایی خاصی برخوردار است که برای برخی افراد مزیت و برخی عیب محسوب می شود . برای افرادی که عاشق باران باشند و از زمستانهای خیلی سرد و یا تابستانهای خیلی گرم فرار می کنند ، انگلستان یک کشور ایده آل برای زندگی محسوب می شود . خطوط ساحلی زیبا ، سیستم حفظ بافت های تاریخی بریتانیا در ترکیب با شهرسازی با سنگفرش های زیبا ، فستیوال های پر هیاهو ، همه و همه از مزیت های زندگی در انگلستان هستند .

مزایای مهاجرت به انگلستان

افرادی که برای آینده فرزندانشان به فکر مهاجرت به یک کشور خارجی هستند ، با مطالعه مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان نکات زیادی درباره زندگی در انگلستان را درک خواهند کرد . سیستم آموزشی انگلستان یکی از اولین و برترین سیستم های آموزشی در دنیاست . تحصیل دانش آموزان در انگلستان از بهترین گزینه هایی است که شما می توانید برای آینده فرزندتان انتخاب نمایید . دانشگاه های انگلستان در جای جای کره زمین زبانزد خاص و عام است و حتی به دلیل اشتیاق بالای جوانان دیگر کشورها ، دانشگاه هایی مانند کمبریج ، آکسفورد و غیره در بسیاری کشورها شعبه دارند و فرصت تحصیل و بهره مندی مستعد از زبان و فرهنگ های متفاوت را فراهم کرده است .

مهاجرت به لندن پایتخت انگلستان

شهر لندن پایتخت کشور پادشاهی بریتانیا ، یکی از بزرگترین ، زیباترین و مدرن ترین شهر های دنیاست . لندن مرکز تجاری ، فرهنگی ، صنعتی و علمی انگلستان است . بهترین کالج ها و دانشگاه های انگلستان در لندن قرار دارد و محققان و دانش پژوهان برجسته صرفا به دلایل دانش های نوین پزشکی و دندانپزشکی ، علوم مهندسی و علوم هنری و تئاتر از سراسر دنیا به لندن مهاجرت می کنند . فرصت های شغلی زیادی برای افراد بومی و خارجی در لندن وجود دارد .

علاوه بر لندن شهرهای دیگری مانند منچستر ، لیورپول ، ناتینگهام و غیره از دیگر شهرهای مهم انگلستان هستند که برای زندگی در انگلستان مزیت های زیادی برای مهاجران دارد . در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان ، یکی از بهترین و مهم ترین امتیازها برای زندگی یک مهاجر بحث امنیت است . این موضوع در انگلستان بسیار بارز بوده و از دولت بریتانیا از حقوق مهاجران و خصوصا فرزندانشان بسیار حمایت می کند .

شرایط کار و اقامت دائم برای مهاجران در انگلستان از دیگر کشورها بهتر است . دولت انگلستان نسبت به کشورهای اروپایی ، ایالات متحده و استرالیا خیلی سریعتر به مهاجران اقامت می دهد . یکی از دلایل این امر را میتوان آشنایی مهاجران به زبان انگلیسی و ورود سریع تر آها به بازار کار عنوان کرد .

معایب مهاجرت به انگلستان

علی رغم مزایایی که در بالا در خصوص بازار کار و اقتصاد خوب انگلستان خدمت شما عزیزان توضیح داده شد ، اکنون بخشی از معایب مهاجرت به انگلستان را نیز بیان می کنیم . یکی از نارضایتی های عمده مهاجران درباره زندگی در انگلستان ، تمرکز زندگی در شهر لندن است . انگلستان شهرهای زیادی برای زندگی دارد اما همه افراد برای تحصیل ، کار و زندگی به سوی لندن روانه شده اند . این موضوع باعث شده است که لندن هم مانند بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر در دنیا از بحث شلوغی و ترافیک رنج ببرد . موضوع فرصت های شغلی در انگلستان و به طور انحصاری در لندن بسیار بارز است . فرصت های شغلی در لندن بسیار زیادتر از دیگر شهرهای انگلستان است . از شوی دیگر شهر لندن از گرانترین شهرهای دنیاست . بنابراین زندگی برای یک فرد عادی آنهم مهاجر ممکن است مقداری دشوار باشد .

طبق مطالعات در راستای بررسی مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان ، به این نکته اشاره می شود که علیرغم پیشرفته بودن سیستم آموزشی انگلستان ، بخش قابل توجهی از مدارس و دانشگاه های این کشور در انحصار بخش خصوصی هستند و برای افراد مهاجر که باید با قیمت پوند هزینه تحصیل فرزندانشان را بپردازند ، مقداری پرهزینه می باشد . برای مواجه نشدن با چنین مشکلاتی پیشنهاد می شود از موارد بورس تحصیلی در مدارس ، کالج ها و دانشگاه های انگلستان آگاهی پیدا کرده و استفاده کنید .

نرخ بیکاری در انگلستان

نرخ بیکاری در انگلستان

از دیگر معایب مهاجرت به انگلستان این است که علیرغم اینکه انگلیس یک کشور با رشد جمعیتی بوده و مهاجران باعث بهبود پویایی و هیاهو در این کشور شده اند اما مردم انگلستان در مقایسه با سایر نواحی اروپا خودشان را بالاتر از مهاجران می بینند و این می تواند کار کردن یک مهاجر در جامعه و ارتقاء مقام علمی و شغلی او را مقداری دشوار کند . به همین دلیل مهاجران کمی احساس حقارت کرده و با حقوق و دستمزدهای پایین تری تن به کار می دهند . این موضوع در به ضرر خود انگلیسی ها تمام می شود زیرا نرخ بیکاری در بین آنها بالا می رود .

در سال های اخیر میزان جرم و جنایت از سوی مهاجران در کشور انگلیستان افزایش پیدا کرده بود و به همین دلیل دولت انگلستان شرایط مهاجرپذیری و حفاطت از مرزهایش را سخت تر کرده است . البته لازم به ذکر است که جرم و جنایت از سوی خود انگلیسی ها هم رو به افزایش بوده است و متاسفانه بسیاری از این جرم ها در زمینه افکار نژاد پرستانه بوده است . در این مقاله تلاش بر آشنایی شما با مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان بوده است . چنانچه نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتری دارید می توانید با مشاورین برجسته موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران ما تماس بگیرید . موسسه مهر آفرین رجبی با کمال میل پذیرای شما عزیزان در دفاتر تهران و شیراز به صورت غیر حضوری و حضوری می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *