معرفی شهر های کشور انگلستان

معرفی شهر های کشور انگلستان

معرفی شهر های کشور انگلستان بسیار جذاب و مهم است ، انگلستان دارای 51 شهر است ، برخی از آنها مشهور تر و محبوب تر از دیگران هستند و در زمینه های تحصیلی ، صنعتی ، سیاسی ، اقتصادی و غیره شهرت دارند ، ما در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی شهر های کشور انگلستان می پردازیم ، با ما همراه باشید.

هر یک از این شهر های انگلستان بر اساس یک یا چند ویژگی خاص شهرت دارند ، این کشور دارای شگفتی های متنوعی است ، از تپه ‌ها و روستا ها گرفته تا قلعه‌ های تاریخی انگلستان ؛ کل کشور بسیار متنوع است ، برای آشنایی بیشتر با شهر های این کشور و کسب اطلاع در مورد چگونگی مهاجرت به انگلستان مقاله لینک شده را مطالعه نمایید.

انگلستان به 9 منطقه جغرافیایی تقسیم می شود ، این ها شامل لندن ، شمال شرق ، شمال غرب ، یورکشایر ، میدلند شرقی ، میدلند غربی ، جنوب شرقی ، شرق انگلستان و جنوب غربی می باشند همانطور که متوجه خواهید شد هر کدام لهجه ها ، سنت ها و شخصیت خاص خود را دارند.

اگرچه این کشور نسبتا کوچکی است اما انگلستان مکان‌های عالی برای بازدید را داراست ، می توان گفت جاذبه های این کشور بی پایان و بی شمار است ، اگر قصد زندگی در این کشور را دارید به شما پیشنهاد می کنم در ابتدا با شهر های این کشور و جاذبه های گردشگری ، تفریحی و امکانات آن ها آشنا شده ، فهرستی تهیه کرده و بهترین شهر را برای مقصد مهاجرت خود انتخاب نمایید ، در ادامه با 10 شهر برتر این کشور آشنا می شویم.

لندن بزرگترین شهر انگلستان

لندن هم از نظر وسعت و هم از نظر جمعیت بزرگترین شهر انگلستان است ، این همچنین بزرگترین شهر بریتانیا با جمعیت کل 8,907,918 ساکن است ، لندن یکی از معروف ترین شهر های جهان و مرکز مالی بزرگ در سراسر کشور و همچنین بین المللی است.

لندن بزرگترین شهر انگلستان

در اوایل سال 47 پس از میلاد توسط رومیان به نام Londinium تأسیس شد ، از آن زمان به‌ ویژه در طول انقلاب صنعتی به ‌طور تصاعدی رشد کرده است ، مساحت لندن بزرگ 606 مایل مربع (1569 کیلومتر مربع) است و از شهر لندن و 32 ناحیه تشکیل شده است ، لندن در جنوب شرقی انگلستان واقع شده است و بر روی رودخانه تیمز در حدود 50 مایل (80 کیلومتر) بالادست از مصب آن در دریای شمال قرار دارد.

لندن ، شهر ، پایتخت بریتانیا و یکی از قدیمی ترین شهرهای بزرگ جهان است – تاریخ آن نزدیک به دو هزار سال است – و یکی از جهانی ترین شهرهای جهان است ، تا حد زیادی بزرگترین کلان شهر بریتانیا ، همچنین مرکز اقتصادی ، حمل و نقل و فرهنگی این کشور است.

لندن مرکز بزرگ جهانی آموزش و پژوهش آموزش عالی است و بیشترین تمرکز موسسات آموزش عالی در اروپا را دارد ، بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS لندن دارای بیشترین تمرکز دانشگاه های درجه یک در جهان است و مکانی عالی برای تحصیل است ، در مقاله تحصیل در انگلستان ، می توانید با برترین دانشگاه ها و رشته های ارائه شده در آن ها و همچنین بورسیه ها و هزینه های آن ها آشنا شوید.

بیرمنگام مرکز تولید و مهندسی

بیرمنگام دومین شهر پرجمعیت انگلستان با 1،153،717 ساکن در منطقه شهری و 4،332،629 نفر در منطقه شهری بیرمنگام است ، در طول انقلاب صنعتی ، ساکنان بیرمنگام بیش از هر شهر دیگر انگلیسی حق ثبت اختراع ثبت کردند ، بیرمنگام در منطقه وست میدلندز واقع شده است و سفر های مکرری به شهر های بزرگ دیگر انگلستان مانند لندن ، لیورپول و منچستر دارد.

بیرمنگام که در شهرستان و منطقه میدلندز غربی در انگلستان، تقریباً 100 مایل (160 کیلومتر) از مرکز لندن واقع شده است به عنوان یکی از شهر های بزرگ بریتانیا ، مرکز اجتماعی ، فرهنگی ، مالی و تجاری میدلندز محسوب می شود.

بیرمنگام که در دوره قرون وسطی یک شهر بازاری در وارویک‌شر بود ، در قرن هجدهم در دوران روشنگری میدلندز و در طول انقلاب صنعتی که شاهد پیشرفت‌هایی در علم ، فناوری و توسعه اقتصادی بود ، رشد کرد و مجموعه‌ای از نوآوری ‌ها را ایجاد کرد که بسیاری از پایه‌ های جامعه صنعتی مدرن را ایجاد کرد.

در سال 1791، این شهر به عنوان “اولین شهر تولیدی در جهان” مورد استقبال قرار گرفت ، مشخصات اقتصادی متمایز بیرمنگام ، با هزاران کارگاه کوچک که طیف گسترده‌ای از مشاغل تخصصی و بسیار ماهر را انجام می‌دهند ، سطوح استثنایی خلاقیت و نوآوری را تشویق می‌کند و پایه ‌ای اقتصادی برای رونق فراهم می‌کند ، بیرمنگام به عنوان مرکز تولید و مهندسی به شهرت رسیده است بنابراین می تواند شهری مناسب برای سرمایه گذاری در انگلستان باشد ، در همین رابطه و برای شناخت بیشتر شهر های مناسب برای سرمایه گذاری ، مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان را بخوانید.

لیورپول از محبوب ترین مقاصد گردشگری

لیورپول سومین شهر بزرگ انگلستان از نظر جمعیت با 579256 نفر ساکن در محدوده شهر و 2241000 نفر در منطقه شهری است ، لیورپول یک شهر و منطقه شهری در مرسی ساید ، انگلستان است ، منطقه شهری آن پنجمین منطقه بزرگ در بریتانیا با جمعیت 2.24 میلیون نفر است.

لیورپول از محبوب ترین مقاصد گردشگری

لیورپول در ضلع شرقی خور مرسی واقع شده است ، لیورپول از نظر تاریخی در داخل صد باستانی غرب دربی در شهرستان لنکاوی قرار دارد ، لیورپول مانند بسیاری از جزایر بریتانیا ، آب و هوای معتدل دریایی با تابستان ‌های نسبتا معتدل ، زمستان‌های خنک و بارندگی نسبتا یکنواخت در طول سال دارد.

بیتلز و تیم فوتبال محلی لیورپول F.C مطمئنا این شهر را در نقشه جهان قرار داده و آن را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کشور تبدیل کرده است.

بندر لیورپول همچنین یکی از شلوغ ترین بنادر بریتانیا است و این شهر در طول انقلاب صنعتی رشد چشمگیری داشته است ، امروزه این شهر تا حدودی خود را به عنوان یک شهر فرهنگی و نه صنعتی دوباره اختراع کرده است.

بریستول سابقه طولانی در تجارت

بریستول یکی از شهر های بزرگ انگلستان با جمعیت کل 571922 نفر در محدوده شهر و 1006600 نفر در منطقه شهری بریستول است ؛ بریستول پرجمعیت ترین شهر در جنوب غربی انگلستان است ، منطقه وسیع‌تر ساخته ‌شده بریستول یازدهمین منطقه شهری پرجمعیت در بریتانیا است.

در طول قرون 15 و 16، این شهر یکی از مهم ترین بنادر انگلستان را داشت و یک مرکز تجاری بزرگ بود ، بریستول در طول قرن های 17 و 18 به لطف ظهور مستعمرات بریتانیا در آمریکا ، اهمیت و ثروت بیشتری پیدا کرد.

امروزه اسکله‌ های قدیمی به مرکز فرهنگی تبدیل شده ‌اند و شهر به دلیل موسیقی و صحنه هنری خود مورد توجه قرار گرفته است ؛ بریستول دارای سابقه طولانی در تجارت است ، در ابتدا پارچه های پشمی صادر می کرد و ماهی ، شراب ، غلات و محصولات لبنی وارد می کرد ؛ بعد ها واردات تنباکو ، میوه های استوایی و کالاهای مزرعه بود.

منچستر از بزرگترین مناطق شهری

منچستر دارای یکی از بزرگترین مناطق شهری در کشور است و منچستر بزرگ دارای 3348274 نفر است ، در محدوده شهر ، 547627 نفر ساکن هستند که آن را پنجمین شهر پرجمعیت انگلستان می کند.

منچستر از بزرگترین مناطق شهری

منچستر پرجمعیت ترین شهر و منطقه شهری در شمال غربی انگلستان و منچستر بزرگ ، انگلستان است ؛ این شهر در دومین منطقه شهری پرجمعیت بریتانیا سومین شهرستان پرجمعیت قرار دارد ، این شهر با دشت چشایر ، از شمال و شرق پنین حاشیه دارد ؛ مرجع محلی این شهر شورای شهر منچستر است ، منچستر معمولاً به عنوان ” دومین شهر بریتانیا ” نامیده می شود اگرچه اینکه منچستر یا بیرمنگام دومین شهر بریتانیا هستند بحث برانگیز است.

این شهر به دلیل معماری ، فرهنگ ، صادرات موسیقی ، پیوند های رسانه ای ، دستاورد های علمی و مهندسی ، تأثیر اجتماعی ، باشگاه های ورزشی و ارتباطات حمل و نقل قابل توجه است.

شفیلد شرق منچستر و جنوب لیدز

شفیلد در یورکشایر جنوبی واقع شده است و جمعیت آن 544402 نفر است ، این شهر در طول انقلاب صنعتی نقش مهمی ایفا کرد و پس از شروع تولید محلی فولاد ضد زنگ و فولاد بوته ای به سرعت رشد کرد.

نام این شهر از رودخانه شیف گرفته شده است که از شهر می گذرد ، این بخش تاریخی از یورکشایر است ، اگرچه برخی از حومه های جنوبی از دربی شایر ضمیمه شده اند ؛ این شهر در شرق منچستر ، جنوب لیدز و شمال ناتینگهام واقع شده است ، این بزرگترین شهرک در یورکشایر جنوبی و همچنین دومین شهر بزرگ (از نظر جمعیت) در یورکشایر است.

این شهر در دامنه‌ های شرقی پنین و دره‌ های رودخانه دان و چهار شاخه آن، لاکسلی ، پورتر بروک ، ریولین و شیف قرار دارد ، شصت و یک درصد از کل منطقه شفیلد را فضای سبز تشکیل می دهد و یک سوم شهر در داخل پارک ملی Peak District قرار دارد ، بیش از 250 پارک ، جنگل و باغ در شهر وجود دارد که تخمین زده می شود حدود 4.5 میلیون درخت در آن وجود داشته باشد ؛ این یکی از یازده شهر انگلیسی است که گروه شهرهای مرکزی را تشکیل می دهند.

لیدز دارای متنوع ترین اقتصاد

لیدز بزرگترین شهر در شهرستان یورکشایر غربی انگلستان است ، این شهر در شرق براد فورد ، شمال شفیلد و در جنوب غربی یورک قرار دارد ؛ این شهر منطقه اصلی منطقه شهری لیدز را تشکیل می دهد که شامل شهر های هورسفورث ، مورلی ، اوتلی ، پودسی ، روثول و وتربی نیز می شود.

لیدز دارای متنوع ترین اقتصاد

لیدز شهر مرکزی منطقه شهر لیدز است که طبقه بندی منطقه شهری منطقه شهر است ، این منطقه بیش از 3 میلیون نفر جمعیت دارد که آن را به دومین منطقه شهری پرجمعیت در بریتانیا ، پس از لندن بزرگ تبدیل می کند.

لیدز دارای آب و هوای اقیانوسی و تحت تأثیر پنین ها است ، تابستان ‌ها معمولا معتدل ، همراه با بارندگی متوسط است ، در حالی که زمستان ‌ها سرد ، ابری و گاهی اوقات برف و یخبندان است.

لیدز دارای متنوع ترین اقتصاد در بین تمام مراکز اصلی اشتغال بریتانیا است و سریع ترین نرخ رشد مشاغل بخش خصوصی را در بین شهرهای بریتانیا دیده است و بالاترین نسبت مشاغل دولتی به بخش خصوصی را در بین تمام شهر های اصلی بریتانیا دارد و یکی از مقاصد عالی برای کار در انگلستان است ، در مقاله کار در انگلستان ، با مشاغل مورد نیاز این کشور و قوانین حاکم بر بازار کار این کشور آشنا شوید.

لستر خانه باشگاه فوتبال لستر سیتی

در معرفی شهر های کشور انگلستان می رسیم به لستر ! یک شهر ، مرجع واحد و شهرستان لسترشر در میدلند شرقی انگلستان است ، این شهر بر روی رودخانه Soar و نزدیک به انتهای شرقی جنگل ملی قرار دارد ، در شمال شرقی بیرمنگام و کاونتری ، جنوب ناتینگهام و غرب پیتربورو قرار دارد.

لستر در تقاطع دو خط راه آهن اصلی – خط اصلی میدلند شمال-جنوب و خط بیرمنگام شرق / غرب به لندن استنستد کراس کانتری و همچنین در تلاقی بزرگراه های M1/M69 و مسیرهای تنه A6/A46 قرار دارد ، لستر خانه باشگاه فوتبال لستر سیتی و باشگاه راگبی لستر تایگرز است.

لستر آب و هوای دریایی با تابستان‌ های معتدل تا گرم و زمستان‌ های خنک ، بارش باران در طول سال و سطح آفتاب کم دارد.

کاونتری دومین شهر بزرگ در غرب میدلندز

کاونتری شهری در وست میدلندز ، انگلستان در رودخانه شربورن است ، کاونتری قرن ها است که یک سکونتگاه بزرگ بوده است ، اگرچه تا قرون وسطی تأسیس نشده بود و وضعیت شهری آن به آن داده می شد ؛ این شهرک شامل منطقه شهری کاونتری و بدورث است که بیستمین منطقه بزرگ کشور است ، این شهر توسط شورای شهر کاونتری اداره می شود.

در سرشماری سال 2011، کاونتری که از لحاظ تاریخی بخشی از وارویک‌شر است ، 316915 نفر جمعیت داشت که آن را نهمین شهر بزرگ انگلستان و یازدهمین شهر بزرگ در بریتانیا می‌سازد این دومین شهر بزرگ در غرب میدلندز است ، پس از بیرمنگام که توسط مریدن گپ از آن جدا شده است.

مانند بقیه جزایر بریتانیا و میدلندز ، کاونتری آب و هوای دریایی با تابستان‌ های خنک و زمستان ‌های معتدل را تجربه می‌کند.

بردفورد انگلستان

بردفورد دومین شهر بزرگ در غرب یورکشایر انگلستان است ، این مرکز بخش مرکزی شهر برادفورد را تشکیل می دهد که شامل شهر های کیگلی ، شیپلی ، بینگلی و ایلکلی نیز می شود و به ترتیب با شهر لیدز و کالدردیل از شرق و جنوب و همچنین با شهرستان های لنکاوی و یورکشایر شمالی همسایه است.

بردفورد انگلستان

برادفورد در سرشماری سال 2011 دارای 349561 نفر جمعیت بود ، این دومین بخش بزرگ منطقه ساخته شده یورکشایر غربی پس از لیدز است که تقریبا 8.6 مایل به سمت شرق است ، بردفورد سومین شهر بزرگ در یورکشایر و منطقه هامبر ، چهارمین شهر بزرگ در شمال انگلستان ، ششمین شهر بزرگ در انگلستان و هفتمین شهر بزرگ در بریتانیا است ؛ منطقه ای که از شهر اداره می شود دارای 539776 نفر جمعیت است که هفتمین ناحیه پرجمعیت انگلستان است.

سوالات پر تکرار شهر های انگلستان

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، به معرفی شهر های کشور انگلستان پرداختیم اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید سوالات خود را باکس دیدگاه بنویسید و با کارشناسان ما مشورت کنید.

بزرگترین شهر انگلستان کدام است؟

لندن هم از نظر وسعت و هم از نظر جمعیت بزرگترین شهر انگلستان است ، این همچنین بزرگترین شهر بریتانیا با جمعیت کل 8,907,918 ساکن است ، لندن یکی از معروف ترین شهر های جهان و مرکز مالی بزرگ در سراسر کشور و همچنین بین المللی است.

بریستول انگلستان ، چگونه شهری است؟

بریستول یکی از شهر های بزرگ انگلستان با جمعیت کل 571922 نفر در محدوده شهر و 1006600 نفر در منطقه شهری بریستول است ؛ بریستول پرجمعیت ترین شهر در جنوب غربی انگلستان است ، منطقه وسیع‌تر ساخته ‌شده بریستول یازدهمین منطقه شهری پرجمعیت در بریتانیا است.

منچستر انگلستان ، در چه مشخصه هایی معروف است؟

این شهر به دلیل معماری ، فرهنگ ، صادرات موسیقی ، پیوند های رسانه ای ، دستاورد های علمی و مهندسی ، تأثیر اجتماعی ، باشگاه های ورزشی و ارتباطات حمل و نقل قابل توجه است.

جمعیت لیورپول چقدر است و در چه جایگاهی در بین شهر های انگلستان قرار دارد؟

لیورپول سومین شهر بزرگ انگلستان از نظر جمعیت با 579256 نفر ساکن در محدوده شهر و 2241000 نفر در منطقه شهری است ، لیورپول یک شهر و منطقه شهری در مرسی ساید ، انگلستان است ، منطقه شهری آن پنجمین منطقه بزرگ در بریتانیا با جمعیت 2.24 میلیون نفر است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به معرفی شهر های کشور انگلستان پرداختند ، در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با ویژگی های جزئی تر این شهر ها با دفاتر موسسه در شهر های شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقالات مرتبط در سایت ، اطلاعات خود را به روز کرده و تصمیم بهتری بگیرید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی است.

2.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه