قیمت خانه برای زندگی در فرانسه

قیمت خانه برای زندگی در فرانسه

به منظور آگاهی و اطلاع رسانی علاقمندان مهاجرت به فرانسه مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به بررسی قیمت خانه برای زندگی در فرانسه پرداخته ، نحوه یافتن خانه مناسب در این کشور را بیان کرده و میزان هزینه لازم برای زندگی و اجاره مسکن در این کشور را ذکر خواهند نمود . فرانسه یکی از کشور های مهاجر پذیر در دنیا است عده بسیاری علاقه مند به مهاجرت کاری به فرانسه هستند و عده ای مهاجرت تحصیلی را می پسندند .

یکی از مهمترین قدم های مهاجرت به فرانسه مانند دیگر کشور های جهان یافتن خانه ای مناسب برای سکونت در مدت زمان اقامت در این کشور است . افراد می توانند بر اساس تمکن مالی و مدت اقامت خود در این کشور اقدام به خرید و یا اجاره آپارتمان در این کشور کنند .

بررسی قیمت خانه برای زندگی در فرانسه

فرانسه یکی از کشور های اروپای غربی و یکی از سه کشوری است که دارای سواحل دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس می باشد . این کشور با مساحت 640 کیلومتر مربع بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا به شمار می آید .

فرانسه با جمعیت بالغ بر 67 میلیون نفر ، در رتبه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه قرار دارد . پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور پاریس نام دارد که مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است .

فرانسه در زمینه هایی مانند فرهنگ ، علوم بنیادی ، صنعت و فناوری ، هنر ، نظام ، اقتصاد و سیاست یکی از کشور های تاثیر گذار و بر جسته جهان محسوب می شود .

این کشور همچنین عضو گروه های فرانسوی زبان ، گروه هشت ، گروه بیست ، ناتو ، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ، سازمان تجارت جهانی می باشد . زبان رسمی مردم این کشور زبان فرانسوی و واحد پول آن یورو و فرانک است .

بر اساس میزان اقامت فرد در فرانسه و تمکن مالی خود ، فرد می تواند یک خانه را اجاره نموده و یا نسبت به خرید آن اقدام نماید . دانشجویان می توانند در خوابگاه های دانشجویی و یا در پانسیون ها ساکن شوند .

پرداخت قیمت خانه برای زندگی در فرانسه مانند دیگر کشور های جهان یکی از بزرگترین هزینه های زندگی است . یافتن خانه هم نسبتا وقت گیر است و در بعضی موارد حتی چندین هفته طول خواهد کشید .

برای یافتن یک مناسب برای زندگی فرد باید صبور مقاوم باشد . اگر فرد خواهان اجاره مسکن در پاریس باشد ، پروسه یافتن خانه در این شهر دشوار تر و زمان گیر تر خواهد بود .

یافتن یک آپارتمان مناسب در فرانسه

یافتن یک آپارتمان مناسب در فرانسه

قیمت خانه برای زندگی در فرانسه به نکات زیادی بستگی دارد . این که آیا فرد به دنبال یک آپارتمان و یا فقط یک اتاق هست ، یک نکته کلیدی است .

اگر فرد مایل به صرف هزینه زیاد برای اجاره مسکن نیست می تواند با استفاده از آگهی های محلی مکان مناسب برای اجاره را پیدا کند . مکان های مختلفی برای یافتن و جستجوی مکان مناسب برای اجاره وجود دارد :

 1. شبکه سازی : با توجه به کمبود تعداد مسکن اجاره ای ، به طور کلی بسیاری از مکان های خوب و مناسب تبلیغ نمی کنند . اما دهان به دهان بین مردم می چرخد . پس یکی از روش های یافتن خانه در فرانسه صحبت با دوستان ، اعضای خانواده ، همکلاسی ها ، همکاران و غیره است . با استفاده از این روش فرد می تواند مکانی مناسب برای اجاره مسکن برای خود بیابد . افرادی که در حال تحصیل در فرانسه هستند ، می توانند از همکلاسی های خود تحقیق کنند .
 2. طبقه بندی : بر اساس آگهی های طبقه بندی شده و کیفیت خانه ها می تواند مکان مناسب را پیدا نمود . هر چه مکان بهتر باشد و اجاره بهای آن کمتر باشد رقابت برای اجاره آن بیشتر خواهد بود . بسیاری از روزنامه ها و مجله های محلی دارای بخش هایی برای اجاره مسکن و فروش خانه می باشند .
 3. وب سایت ها : وب سایت های متعددی وجود دارند که برای اجاره مسکن و یافتن مسکن مناسب به افراد جویای خانه کمک می کنند .
 4. آژانس های املاک : آژانس های املاک می توانند به فرد برای یافتن مکانی مناسب با اجاره بهای مناسب کمک کنند و بر اساس ویژگی ها و خواسته های فرد بهترین مکان را به او معرفی نمایند .

مدارک لازم جهت اجاره خانه در فرانسه

یافتن خانه مناسب با اجاره بهای مقرون به صرفه به ماه سال بستگی دارد . ماه های مه تا جولای بهترین زمان برای یافتن خانه است . اگوست سخت ترین زمان برای یافتن خانه است ، چرا که در زمان تعطیلات است .

می توان گفت که ماه های سپتامبر و اکتبر بدترین زمان برای یافتن خانه است چرا که مسافرین از تعطیلات بر می گردند و دانشجویان سال جدید تحصیلی خود را آغاز می کنند .

خرید و فروش مسکن در تعطیلات کریسمس به کمترین میزان می رسد . مدارک لازم برای اجاره یا خرید خانه در فرانسه به شرح زیر است :

 • مجوز اقامت
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه قرارداد کار و یا گواهی اشتغال به تحصیل در فرانسه
 • گواهی پرداخت مالیات در صورتی که فرد کارفرما و کارآفرین باشد
 • پرینت حساب بانکی
 • نامه از والدین برای دانشجویان

هزینه خرید یا اجاره مسکن در فرانسه

قیمت خانه برای زندگی در فرانسه را بررسی می کنیم . هزینه اجاره مسکن در فرانسه هر دو ماه یک بار پرداخت می باشد .

البته این قانون نیست و در بعضی موارد ماهانه نیز پرداخت می شود . هزینه اجاره مسکن در فرانسه شامل هزینه کلیدی و یا هزینه درخواست ( که به طور کلی زیر 100 یورو است ) ، همچنین هزینه آژانس املاک ( که معمولا 250 یورو است ) و هزینه اجاره مسکن ماهانه می باشد . هزینه اجاره مسکن در فرانسه بسته به شهر و محل خانه متفاوت است .

هزینه اجاره مسکن در این کشور حدود 32 تا 35 یورو برای هر متر مربع است . قیمت خرید خانه در فرانسه بر اساس شهر و محل و نوسازی و تعداد اتاق خواب خانه متفاوت است .

قیمت یک آپارتمان در یک خوابه در این کشور حدودا 220000 تا 290000 یورو است . هزینه خرید خانه دو خوابه از 300000 تا 700000 یورو می باشد . که بسته به شهر نیز متفاوت خواهد بود در مقاله ای در همین سایت ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی معرفی شده است .

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشور های جهان مقرون به صرفه است . هر چند ، هزینه زندگی در این کشور به عادات خرج کردن و شهر محل اقامت بستگی دارد ، مثلا هزینه زندگی در پاریس بیشتر است و حدود هزار و دویست یورو برای هر ماه است و هزینه زندگی در شهر های دیگر حدود هشتصد یورو برای هر ماه می باشد . هزینه زندگی و اجاره مسکن در این کشور به ترتیب 149 و 87 درصد بیشتر از ایران می باشد .

هدف از نگارش مقاله فوق اطلاع رسانی و آگاهی بخش علاقمندان مهاجرت به فرانسه با یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در امر مهاجرت و بررسی قیمت خانه برای زندگی در فرانسه و بیان هزینه زندگی در این کشور است . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر تهران و شیراز موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل فرمایید تا آگاهی های لازم در خصوص شرایط تحصیل رایگان در فرانسه را کسب نمایید .

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه