جاهای دیدنی گرجستان

جاهای دیدنی گرجستان در این مقاله توسط تیم مجرب شرکت مهاجرتی رجبی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا علاقمندان به این کشور توریستی با جاذبه های گردشگری آن بیشتر آشنا شوند.

ایرانیان زیادی گرجستان را به عنوان یکی از مقاصد تفریحی ، کاری و مهاجرتی انتخاب می کنند ؛ این کشور با مکان های دیدنی که دارد ، سالانه بازدیدکنندگان بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند.

جاهای دیدنی گرجستان

مشاور مهاجرتی

تفلیس پایتخت گرجستان ملقب به عروس شهرهای قفقاز و آسیای میانه در زمینه گردشگری پیشرفته‌تر و توسعه یافته‌تر از شهرهای دیگر گرجستان است.

روستاولی اصلی‌ترین خیابان شهر تفلیس است که در میان بومیان به خیابان گلوینی نیز معروف است ؛ گلوینی یکی از برجسته ترین و معروفترین شاعران گرجستان بوده ، طول این خیابان حدود ۱.۵کیلومتر است و اکثر مراکز مهم دولتی و غیر دولتی تفلیس در خیابان روستاولی قرار دارد برخی از بناهای تاریخی مانند کلیسای کاشوتی ، موزه مردمی گرجستان و همچنین مراکز مهمی همچون پارلمان گرجستان ، دادگاه عالی ، اپرا و باله شهر تفلیس ، آکادمی تئاتر روستاولی و آکادمی علوم گرجستان در این خیابان قرار گرفته.

پل صلح یکی از زیباترین و مدرن‌ترین سازه های شهر تفلیس می باشد که توسط یک معمار معروف ایتالیایی بنام «میشله دی لوچی» طراحی شده است ؛ این پل بر روی رود کورا واقع شده و در تاریکی شب همچون نگینی زیبا می درخشد.

این قلعه یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر تفلیس به شمار می رود که قدمت آن به قرن چهارم می‌رسد ؛ این قلعه در زمان امپراطوری پادشاهان ایرانی در گرجستان به عنوان قلعه ای نظامی ساخته شده کلیسای سنت نیکولاس نیز در حیاط این قلعه قرار دارد ؛ در نزدیکی این قلعه جاذبه های گردشگری گوناگونی مانند کلیسای ارمنی سنت جرج ، مسجد جامع تفلیس ، حمام های گوگردی تفلیس ، باغ گیاه شناسی ملی گرجستان ، تندیس کارتلیس ددا قرار گرفته است.

در این دریاچه لاک پشتی وجود ندارد و ظاهر آن شبیه لاک پشت است ؛ گردشگران می توانند در تابستان به دریاچه لاک پشت رفته و در  آن شنا کنند یا آفتاب بگیرند ؛ امکان پیاده‌روی و می توانید دوچرخه‌سواری کنید یا سوار تله کابین شوید و از بالا دریاچه را ببینید.

گرجستان دارای جاذبه‌های غنی و زیبای تاریخی ، طبیعت چشم نواز و مناظر رویایی زیادی است ؛ گردشگرانی که به این کشور می روند ، محو زیبایی‌های شگفت انگیز و رنگارنگ این کشور می شوند و از آب و هوای دلپذیر آن لذت می برند.

شما می توانید با رفتن به میان نخل ها ، هوایی تابستانی را تجربه کنید و سپس با دیدن تپه ها از هوایی بهاری لذت ببرید ؛ در این کشور می توانید به طور همزمان چهار فصل را تجربه کنید.

گرجستان دارای کلیساها ، صومعه‌ها و جشنواره‌های فرهنگی زیادی است که این کشور را به یکی از مقاصد مهم گردشگری در اروپا و آسیا تبدیل کرده است ؛ ماه های خرداد تا آبان بهترین زمان سفر به کشور گرجستان است ؛ البته برای شرکت در جشن کریسمس باید اواسط دی تا اواسط بهمن را برای سفر به این کشور انتخاب کنید.

اگر دوست دارید در گرجستان درس بخوانید یا کار و زندگی کنید خوب است ابتدا راه های مهاجرت به این کشور را بشناسید ؛ مطالعه مقاله مهاجرت به گرجستان در این زمینه به شما کمک شایانی خواهد کرد.

جاذبه های دیدنی تفلیس

جاهای دیدنی گرجستان در تفلیس

اگر بگوییم بسیاری از شهرهای گرجستان دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری هستند ، اغراق نکرده ایم ؛ اما همانطور که می دانیم ، تفلیس پایتخت این کشور ملقب به عروس شهرهای قفقاز و آسیای میانه است.

این شهر در زمینه گردشگری پیشرفته‌تر و توسعه یافته‌تر از شهرهای دیگر گرجستان است و با داشتن گردشگران بسیار از سرتاسر جهان ، رشد چشمگیری را در صنعت گردشگری تجربه نموده است ، جاذبه های دیدنی تفلیس را در این مقاله بررسی میکنیم.

نام تفلیس به عنوان یکی از زیباترین شهرهای دنیا معرفی شده است ؛ بطور قطع شما در تفلیس می توانید از جاهای دیدنی گرجستان بازدید کنید.

جاهای دیدنی گرجستان آن قدر زیاد است که شما می توانید در سفرتان به گرجستان تنها به شهر تفلیس رفته و ساعتها محو مکان های زیبا و شگفت انگیز آن شوید ؛ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی جاهای دیدنی گرجستان در شهرهای تفلیس ، باتومی ، متسختا و… بپردازیم.

خیابان روستاولی شهر تفلیس

خیابان روستاولی شهر تفلیس اصلی‌ترین خیابان شهر تفلیس و از جاهای دیدنی گرجستان است که در میان بومیان به خیابان گلوینی نیز معروف می باشد ؛ گلوینی یکی از برجسته ترین و معروفترین شاعران گرجستان بوده که بومیان احترام زیادی برای او قائلند و این خیابان را به یادبود او گلوینی نام نهاده اند ؛ طول این خیابان حدود ۱.۵کیلومتر است و اکثر مراکز مهم دولتی و غیر دولتی تفلیس در خیابان روستاولی قرار دارند.

خیابان گلوینی دارای کافه‌ها و رستوران‌های مدرن و معروفی است ؛ برخی از بناهای تاریخی مانند کلیسای کاشوتی ، موزه مردمی گرجستان و همچنین مراکز مهمی همچون پارلمان گرجستان ، دادگاه عالی ، اپرا و باله شهر تفلیس ، آکادمی تئاتر روستاولی و آکادمی علوم گرجستان در این خیابان واقع شده اند ؛ روستاولی را می توان جز جاهای دیدنی گرجستان دانست.

خیابان روستاولی بدلیل گردشگران زیادی که دارد ، به عنوان شلوغ ترین خیابان تفلیس به شمار می رود ؛ بطور کلی ، صنعت گردشگری یکی از بخش های اساسی و مهم اقتصاد کشور گرجستان است که از رونق خوبی برخوردار است ؛ همچنین گرجستان بزرگترین معدن منگنز دنیا را دارد که نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی این کشور ایفا می کند.

خیابان روستاولی شهر تفلیس

پل صلح در شهر تفلیس

پل صلح در شهر تفلیس یکی از زیباترین و مدرن‌ترین سازه های شهر تفلیس می باشد که توسط یک معمار معروف ایتالیایی بنام «میشله دی لوچی» طراحی شده است ؛ این پل بر روی رود کورا واقع شده و در تاریکی شب همچون نگینی زیبا می درخشد و از جاهای دیدنی گرجستان محسوب می شود.

پل صلح با سیستم نورپردازی جذاب و شگفت انگیزی که دارد ، گردشگران را به وجد می آورد ؛ حرکت نورها بسیار زیاد و متنوع است ، گاه این سیستم نورپردازی به صورت موج نورافشانی می کند و همراه با موج های رودخانه به رقص درمی آید.

برای ساخت این پل از شیشه و فولادهای آبی رنگ استفاده شده که تقابل آن بر روی رودخانه آبی بسیار چشم نواز و حیرت انگیز است ؛ این پل دو بافت سنتی و مدرن شهر تفلیس را به یکدیگر متصل می‌کند ؛ گردشگران می توانند از روی این پل ، مجسمه کارتلیس ددا ، مسجد جامع سامبا و کلیسای ناریکالا را روی تپه های مجاور ببینند.

یک طرف این پل به بازار سنتی تفلیس و سمت دیگر آن به فواره‌های آب و مجسمه پیانو می رسد ؛ همچنین می توانید شاهد رقص شبانه آب همراه با موسیقی کلاسیک باشید.

موسسه مهاجرتی حقوقی رجبی ، دارای مشاوران متخصصی است که سعی دارند تا با اطلاع رسانی دقیق و درست مخاطبان خود را آگاه کنند ؛ از این رو ، مشاوران مجرب رجبی در اینستاگرام نیز در مورد موضوعات مختلفی همچون جاهای دیدنی گرجستان مطالب جالب و بروزی در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

پل صلح در شهر تفلیس

قلعه تاریخی ناریکالا

قلعه تاریخی ناریکالا یکی از جاهای دیدنی گرجستان می باشد ؛ این قلعه یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی شهر تفلیس است که قدمت آن به قرن چهارم می‌رسد و یکی از قدیمی ترین سازه های تفلیس به شمار می رود ؛ جالب است بدانید که این قلعه در زمان امپراطوری پادشاهان ایرانی در گرجستان به عنوان قلعه ای نظامی ساخته شد و کاربردی نظامی داشت.

قلعه ناریکالا بر روی تپه‌ای شیب‌دار و در بین حمام‌های گوگردی و باغ گیاه‌شناسی واقع شده است ؛ کلیسای سنت نیکولاس نیز در حیاط این قلعه قرار دارد ؛ در نزدیکی این قلعه جاذبه های گردشگری گوناگونی مانند کلیسای ارمنی سنت جرج ، مسجد جامع تفلیس ، حمام های گوگردی تفلیس ، باغ گیاه شناسی ملی گرجستان ، تندیس کارتلیس ددا قرار دارند که شما می توانید از آنها دیدن کنید.

یکی از مسائل مهمی که تمامی متقاضیان مهاجرت به یک کشور خارجی در نظر می گیرند ، هزینه های زندگی در آن کشور می باشد ؛ هزینه های زندگی در گرجستان نسبت به بسیاری از کشورها ، مقرون به صرفه است ؛ یکی از ارزانترین مخارج زندگی در گرجستان ، هزینه حمل و نقل می باشد ؛ برای اطلاع از سایر هزینه ها ، مقاله تنظیم شده در این مورد را بخوانید.

قلعه تاریخی ناریکالا

محله حمام‌ها در تفلیس

محله حمام‌ها در تفلیس یکی از قدیمی‌ترین جاذبه های گردشگری تفلیس است که در سمت راست رودخانه متکواری قرار دارد ؛ شهرت این منطقه بدلیل وجود چشمه‌های آب گرم طبیعی می‌باشد ؛ در گذشته این حمام‌ها برای برگزاری جشن‌های قدیمی استفاده می شدند ، همچنین به عنوان تفرجگاه عمومی به شمار می رفتند.

حمام های تفلیس دارای گنبدهایی منحصر بفرد و شگفت انگیز هستند ؛ این حمام ها دارای چشمه هایی غنی از گوگرد و عناصر معدنی می باشند که شما می توانید در آب آن با حرارت 38 تا 40 درجه شنا کرده و لذت ببرید ؛ همچنین می توانید از خدماتی مانند اسپا ، ماساژ و سونا استفاده کنید ؛ آب این چشمه ها برای انواع بیماری های مفصلی و بیماری های پوستی خاصیت درمانی دارد و مردم تفلیس برای استراحت و تمدد اعصاب به این حمام ها می روند.

این حمام های قدیمی بر اساس معماری ایرانی ساخته شده اند و مردم در گذشته از آنها به عنوان درمان انواع بیماری ها ، همچنین برگزاری جشن ها و دورهمی های مهم استفاده می کردند ؛ افراد مشهوری مانند الکساندر دوما و الکساندر پوشکین این حمام ها را جز جاهای دیدنی گرجستان و همچنین به عنوان بهترین تجربه های عمر خود نامیده اند ؛ این حمام ها دارای دو بخش عمومی و خصوصی هستند که بخش عمومی بصورت حوضچه و بخش خصوصی به شکل وان های مجزا می باشند.

محله حمام‌ها در تفلیس

دریاچه لاک پشت در نزدیکی سفارت ایران

جالب است بدانید که در دریاچه لاک پشت در نزدیکی سفارت ایران لاک‌پشتی وجود ندارد و به این دلیل دریاچه لاک پشت نام گرفته که به اعتقاد مردم گرجستان ، خود دریاچه شبیه به لاک‌پشت است ؛ این دریاچه در منطقه واکه ، در دامنه شمالی کوه مقدس و نزدیک به سفارت ایران در تفلیس واقع شده است.

دریاچه لاک پشت یکی از جاهای دیدنی گرجستان محسوب می شود ؛ اگر می خواهید یکی از زیباترین جاهای دیدنی تفلیس را ببینید ، بازدید از این دریاچه را به هیچ عنوان از دست ندهید ؛ این تفرجگاه تابستانی یکی از خوش آب و هواترین جاهای دیدنی گرجستان است که بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را مجذوب خود می کند.

گردشگران می توانند در تابستان به دریاچه لاک پشت رفته و در آبهای زلال آن شنا کنند یا در ساحل زیبای آن آفتاب بگیرند ؛ همچنین امکان پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در تمام طول سال وجود دارد ؛ شما در این منطقه می توانید سوار تله کابین شوید و از بالا دریاچه را ببینید تا متوجه شباهت آن به لاک پشت شوید ؛ هرساله کنسرت‌های گوناگونی به مناسبت‌های مختلف در اطراف دریاچه لاک‌پشت‌ برگزار می گردد که بر زیبایی و جذابیت آن می‌افزاید.

دریاچه لاک پشت در نزدیکی سفارت ایران

پارک آبی آکوا

پارک آبی آکوا یکی از بهترین و بزرگترین مجموعه‌های آبی اروپا به شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۳ میلادی ساخته شد ؛ این پارک یکی از مراکز تفریحی شهر باتومی و جز جاهای دیدنی گرجستان محسوب می شود که دارای استخر و انواع سرسره‌های آبی ( سرباز ، سربسته ، تونلی و… ) برای تفریح و سرگرمی می باشد ؛ پارک آبی آکوا در ۳ کیلومتری مرکز شهر باتومی قرار گرفته و هرساله پذیرای مسافران زیادی در فصل تابستان می باشد.

از دیگر امکاناتی که در این پارک مهیج وجود دارد ، می توان به بخش های ماساژ ، سونا ، بدنسازی ، رودخانه مواج ، موج مصنوعی و … اشاره کرد ؛ همچنین انواع وسایل بازی آبی برای کودکان تعبیه شده است ؛ رودخانه مواج این پارک منتهی به استخری می شود که خود استخر نیز مواج می باشد ؛ پارک آکوا چند استخر مختلف دارد که هر کدام مخصوص تفریحی خاص هستند ؛ یکی از آنها برای استراحت و ریلکس شدن ، استخری برای تماشای موسیقی زنده و استخری مخصوص کودکان.

یکی از راه های اخذ اقامت گرجستان ، سرمایه گذاری می باشد ؛ سرمایه گذاری از طریق راه های مختلفی مانند ثبت شرکت ، خرید املاک و … امکان پذیر است ؛ برخی از این روش ها سبب اخذ اقامت می شود ؛ اگر می خواهید با انواع روشهای سرمایه گذاری آشنا شوید ، مقاله سرمایه گذاری در گرجستان را بخوانید.

پارک آبی آکوا

برج باتومی شهر باتومی

برج باتومی شهر باتومی بلندترین بنای شهر است که جز جاهای دیدنی گرجستان محسوب می‌شود ؛ این برج در سال 2012 میلادی ساخته شد ؛ فضای مجلل و زیبای این برج گردشگران زیادی را به خود جذب می کند ؛ برج باتومی دارای یک معماری منحصر به فرد و پیچیده می باشد.

برج باتومی به نام برج چرخ و فلک نیز شناخته می شود ، زیرا داخل ساختمان این برج یک چرخ و فلک قرار دارد ؛ همچنین دارای یک هتل لوکس ۵ ستاره با ۷۵ اتاق شیک و یک کازینو می باشد ؛ بنای این برج سفیدرنگ است و در بالای آن یک چرخ و فلک طلایی قرار دارد ؛ به همین دلیل شما می توانید به سرعت آن را از سایر برج‌های بلند باتومی شناسایی کنید.

یکی از راه هایی که می توان اقامت کشور گرجستان را بدست آورد ، پیدا کردن کار است ؛ بسیاری از کشورها هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می کنند و از میان افراد متخصص عده ای را استخدام می نمایند ؛ اگر مایلید تا با شرایط استخدام در این کشور آَشنا شوید ، مقاله کار در گرجستان را مطالعه فرمایید.

برج باتومی شهر باتومی

دلفیناریوم

یکی دیگر از جاهای دیدنی گرجستان، دلفیناریوم می باشد ؛ این مکان شاد و دیدنی در شهر باتومی قرار دارد و بازدید از آن حدود 1 ساعت زمان می برد ؛ شما می توانید دلفین ها را در این مکان ببینید و لحظات سرگرم‌کننده ای را تجربه کنید ؛ دلفین ها حدود ۳۰ اجرای مختلف برای تماشاگران اجرا می‌کنند.

نمایش دلفین ها حدود 20 تا 30 دقیقه طول می کشد و هر بار میزبان 700 تماشاگر می باشد ؛ نمایشها به سه زبان انگلیسی ، روسی و گرجی اجرا می شود ؛ افرادی که علاقمند به شنا کردن با دلفین ها هستند ، می توانند این تفریح را در روزهای خاص و گاهی پس از اتمام نمایش دلفین ها امتحان کنند.

دلفیناریوم

شهر تاریخی متسختا گرجستان

شهر تاریخی متسختا گرجستان یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان است ؛ کلیساهایی که در شهر متسختا قرار دارند ، از قدیمی ترین و بزرگترین کلیساهای گرجستان می باشند ؛ متسختا در گذشته پایتخت بسیاری از پادشاهان گرجی بوده و آرامگاه بسیاری از این پادشاهان در کلیسای بزرگ و معروف سوتیتسخوولی قرار دارد.

شهر متسختا جزو جاهای دیدنی گرجستان می باشد و دفتر مرکزی کلیسای ارتدوکس و کلیسای رسالت گرجستان در این شهر واقع شده است ؛ همچنین بناهای تاریخی مختلفی همچون بقایای باستان شناسی ، صنایع دستی ، سنگ تراشی ، سفال ، ریخته گری ، فلزکاری مربوط به هزاران سال قبل در این شهر وجود دارند.

از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان از کلیسای سوتیتسخوولی ، کلیسای سامتاورو ، صومعه مقدس جواری ، کلیسای جامع ، کاخ و دروازه های کاتولیکس ملچیزدک و… نام برد ؛ کلیسای سوتیتسخوولی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است ؛ این کلیسا شامل دروازه ، برج ناقوس ، قلعه و اقامتگاه هایی برای پدران روحانی می باشد.

شهر تاریخی متسختا گرجستان

شهر سنگی اوپلیستسیخه

اگر علاقمند به شهرهای تاریخی هستید ، بازدید از شهر سنگی اوپلیستسیخه را به شما پیشنهاد می دهیم ؛ شهر اوپلیستسیخه قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارد و تمام شهر از سنگ ساخته شده است ؛ اوپلیستسیخه به معنای قلعه خدایان یا تالار مقدس است ؛ این شهر دارای مکان های مختلفی مانند داروخانه ، زندان ، نانوایی ، کلیسا ، سد و کانال آب ، سیاه‌چال ، معابد و آمفی تئاتر می باشد.

شهر سنگی اوپلیستسیخه در نزدیکی شهر گوری و بین دو شهر تفلیس و باتومی واقع شده است ؛ اوپلیستسیخه بزرگ‌ترین شهر سنگی دنیا می باشد که از تراشیدن صخره‌ها درست شده است ؛ این شهر جزو جاهای دیدنی گرجستان محسوب می شود ؛ در گذشته ، پیروان مذهب پیکانیزم در این شهر زندگی می‌کردند ؛ شهر سنگی اوپلیستسیخه دارای غارهای مخصوصی برای نگهداری شراب ، تونل‌ها و مسیرهای فرار ، محل مخصوص نگهداری حیوانات ، معابد و پرستش گاه های الهه خورشید می باشد.

شهر سنگی اوپلیستسیخه

با مطالعه مقالات زیر با جاهای دیدنی برخی کشورهای نزدیک به گرجستان هم آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)