درآمد پزشکان در آلمان

درآمد پزشکان در آلمان

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی ، در مقاله ذیل قصد دارد مطالب مفیدی در باب درآمد پزشکان در آلمان خدمت شما عزیزان ارائه نماید . این موسسه مهاجرتی در امور مهاجرت به آلمان بسیار فعال بوده و دارای پرونده های موفقی از تحصیل و اعزام دانشجو در آلمان می باشد .

شغل پزشکی در آلمان از مشاغل پرآوازه در میان آلمانی ها و مردم سایر کشورها می باشد . همانگونه که همگی شما عزیزان در جریان هستید پزشکان قابل و برجسته ای از کشور خودمان ایران ، امروزه در آلمان از شهرت جهانی برخوردار هستند . دلیل اهمیت حرفه پزشکی در آلمان ، سیستم پیشرفته پزشکی در این کشور ( رتبه سوم پزشکی در دنیا ) و کمبود نیروی کار پزشکی در آلمان است . در ادامه این مقاله به بررسی درآمد پزشکان در آلمان خواهیم پرداخت .

درباره حرفه پزشکی و درآمد پزشکان در آلمان

دانشجویان پزشکی در آلمان پس از گذراندن شش سال تحصیلی باید در یک آزمون سراسری مخصوص فارغ ااتحصیلی شرکت نمایند تا بتوانند مجوز کار پزشکی را اخذ نمایند . این آزمون به صورت شفاهی و کتبی است و در هر ایالت به طور جداگانه برگزار می شود . پزشکانی که از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بمنظور مهاجرت کاری به آلمان می آیند باید در یک آزمون ارزیابی تساوی ( Gleichwerttigkeitsprufung ) نیز شرکت کنند . این آزمون به منظور بررسی سطح سواد آنها با پزشکان آلمانی است . قبولی در این امتحان بدین معناست که آنها قابلیت رقابت و کار با پزشکان آموزش دیده در دانشگاه های آلمان را دارند و می توانند بدون مانع در آلمان به طبابت بپردازند .

وضعیت کاری پزشکان در آلمان

در آلمان کار در بیمارستان معمولا به معنی کار سنگین با دستمزد کم در شرایط نسبی است ، به طوری که برخی از پزشکان ترجیح می دهند به سراغ صنعت یا مشاغل دیگر بروند . چهار نوع مختلف بیمارستان در آلمان بر اساس نوع مدیریت وجود دارد ، بیمارستان عمومی ( دولتی ) ، بیمارستان دانشگاهی ، بیمارستان های خصوصی و بیمارستان اداره شده توسط یک کلیسا یا سازمان مذهبی.

پزشکان عمومی و متخصص می توانند در یکی از بیمارستان های فوق مشغول به کار شوند و یا می توانند در مطب های خصوصی خود نیز به طبابت بپردازند . استخدام یک پزشک در بیمارستان قوانین خاصی دارد ؛ ابتدا مدتی باید پزشک به صورت آزمایشی در منطقه مذکور کار کند و در صورت رضایت رییس و کادر بیمارستان یا درمانگاه مربوطه ، مجوز ادامه کار برای او صادر می شود .

سطح درآمد متوسط پزشکان در آلمان

به طور کلی کشور آلمان با کمبود پزشک مواجه است و حتی از پزشکان غیر اتحادیه اروپا هم دعوت به کار می نماید . حتی در قسمت های شرقی آلمان استقبال از حضور پزشکان با پیشنهاد های حقوقی زیادتر هم به عمل می آید . به صورت یک آمار تقریبی ، میانگین درآمد پزشکان در آلمان ، مبلغی در حدود 40000 تا 50000 یورو در سال برای پزشکان عمومی و 80000 یورو برای پزشکان متخصص است . در بیمارستان ها ، معمولا با توجه به سال تجربه حرفه ای خود ارتقا می یابید و حقوق شما به ترتیب افزایش می یابد . ساختار حقوق و دستمزد ها در سال اول اشتغال چندان متفاوت نیست . در سال اول ، پزشکان تقریبا ۴۰۰۰ یورو در ماه ، دریافت می کنند که پس از ۳-۵ سال می تواند به بیش از ۵۰۰۰ یورو در ماه قبل از کسر مالیات ارتقا پیدا کند .

در برخی از نقاط آلمان ، پزشکان در مورد پرداخت مالیات ها و پایین بودن میزان درآمد پزشکان در آلمان اعتصاب می کنند . به طور متوسط ​​پزشکان مراقبت های اولیه یا اورژانس در آلمان قبل از پرداخت مالیات ، حدود 123،000 دلار در سال به دست می آورند و این مبلغ حدود یک سوم کمتر از میانگین ایالات متحده است . حقوق دریافتی برای پزشکان محقق در بیمارستان ها سالانه مابین60000 تا 65000 یورو است .

با آموزش های اضافی نسبت به یک متخصص ، یک دکتر می تواند در یک بیمارستان دانشگاهی با حدود ۵۶۰۰ یورو در ماه شروع کند ، که بعدا به حداکثر کمتر از ۷۰۰۰ یورو در ماه پس از ۱۲ سال کار افزایش می یابد . جراحان به طور متوسط ​​درآمد 230،540 دلار در سال یا حدود 19،212 دلار در ماه به دست می آورند ، اما این رقم برای متخصصان نیست .

میزان حقوق بازنشستگی پزشکان در آلمان

در آلمان متوسط ​​حقوق بازنشستگی برای پزشکان بیشتر از هر رده شغلی دیگر است . این مبلغ در حال حاضر در حدود 49،000 € در سال است . طبق جستجو و مشاوره پزشکی شرکت Merritt Hawkins & Associates در سال 2012 جهت بازنگری مشوق های استخدام پزشکان با تجربه ، بازنشستگان پزشک با ارائه یک پیشنهاد پایه 189،000 دلار در سال هم مواجه بوده اند .

درآمد شاخه های پزشکی در آلمان

  • جراح ارتوپد ، 450،000 دلار.
  • متخصص قلب ، 382000 دلار.
  • رادیولوژی ، 374000 دلار.
  • جراح پلاستیک ، 350،000 دلار.
  • متخصص بیهوشی ، 350،000 دلار.
  • جراح اورژانسی ، 314،000 دلار.

براساس یک نظرسنجی در سال 2012 ، جراحان ارتوپدی بالاترین حقوق را با میانگین 43،870 دلار در ماه یا 526،400 دلار در سال دارشته اند . با این حال ، پزشکان فوق تخصص ارتوپدی می توانند باز هم حقوق بیشتری را کسب کنند .

کلیات درآمد پزشکان در آلمان

به طور خلاصه با اینکه سرانه درآمد در آلمان بسیار بالا است ، اما معمولا درآمد پزشکان در آلمان رضایت بخش نمی باشد . حقوق ماهانه یک پزشک معمولی یا پزشک خانواده ، حدودا ۴۰۰۰ یورو است که ۴۰ درصد هم مالیات باید بپردازد و از این نظر این مبلغ تقریبا زیر متوسط دریافتی تحصیل کردگان جامعه و در حد متوسط همه دریافتی شاغلین است ( متوسط حقوق ماهانه همه شاغلین در آلمان خارج از کسری مالیات کمتر از ۳۵۰۰ یورو است ) . این سیاست برای تقویت حضور استعدادها در بخش های واقعی و مولد اقتصادی ( صنعت ، موسسات تحقیق و توسعه و … ) و دلایل دیگر اتخاذ شده است .

این مقاله در خصوص درآمد پزشکان در آلمان ، به کوشش همکاران موسسه مهر آفرین رجبی ، بهترین موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران ، دارای کارشناسان آشنا به شرایط تحصیل در آلمان با سوابق درخشان در مشاوره های حقوقی تحصیل و اعزام دانشجو به آلمان جهت تحصیل پزشکی و دندان پزشکی ، به نگارش درآمده است . جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین برجسته ما در موسسه تماس بگیرید .

3.5/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه