بهداشت و درمان عمومی در آلمان

بهداشت و درمان عمومی در آلمان

بهداشت و درمان عمومی در آلمان ، از جمله سیستم هایی است که اطلاع از آن برای هر کسی که متقاضی مهاجرت به کشور آلمان است ضرورت پیدا می کند ، این راهنما از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به شما یک نمای کلی از سیستم مراقبت های بهداشتی در آلمان می دهد و تقریبا همه چیزهایی را که باید بدانید توضیح می دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و تحقیق بهتر ، مقاله مهاجرت به آلمان را بخوانید و با روش های قانونی و آسان مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

آیا می دانستید که در سیستم بهداشتی روزانه در کشور آلمان بیماران برای اقامت در بیمارستان به طور قانونی ، حداکثر برای 28 روز در سال فقط 10 یورو (11 دلار) ، پرداخت می کنند؟

سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان بسیار عالی است ، با این حال ، نکات و تبصره های این سیستم ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد و از آنجاییکه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی تلاش می کنند تا قبل از اقدام به مهاجرت شما را با جنبه های مختلف زندگی در خارج از کشور آشنا کنند؛ بنابراین مقاله ای پربار درباره سیستم بهداشت و درمان در کشور آلمان ارائه کرده اند.

مراقبت های بهداشتی در آلمان چگونه کار می کند؟

سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان و طرح تامین اجتماعی از شهرت خوبی برخوردار است ، بنابراین ، در پاسخ اینکه مراقبت های بهداشتی در آلمان چگونه کار می کند؟ باید گفت که این نهاد بر اساس یک سیستم دوگانه دولتی-خصوصی کار می کند.

در واقع مراقبت های بهداشتی در آلمان به دو بخش تقسیم می شود: gesetzliche Krankenversicherung (بیمه سلامت عمومی) یا Gesetzliche Krankenkasse (سیستم مراقبت های بهداشتی قانونی) و Krankenversicherung (بیمه درمانی خصوصی).

آگاه باشید که در آلمان ، داشتن نوعی پوشش درمانی ، اعم از دولتی یا خصوصی ، یک الزام قانونی است و حتی هنگام شروع کار نیز الزامی است.

درکنار جمع آوری اطلاعات در زمینه بیمه ، شما باید با مردم آلمان و فرهنگ آن ها هم آشنا باشید ، مقاله فرهنگ ، آداب و رسوم مردم آلمان را در همین سایت بخوانید.

حقایق سیستم بهداشت و درمان عمومی آلمان

آیا آلمان خدمات بهداشتی عمومی رایگان دارد؟ بله ، همه آلمانی‌ها و ساکنان قانونی آلمان حق دارند از مراقبت‌های بهداشت و درمان عمومی در آلمان که از طریق کمک‌های تامین اجتماعی تامین می‌شود ، استفاده کنند.

حقایق سیستم بهداشت و درمان عمومی آلمان

در بررسی حقایق بهداشت و درمان عمومی آلمان این سوال پیش می آید که مراقبت های بهداشتی عمومی آلمان دقیقاً چه چیزی را پوشش می دهد؟ این بیمه همگانی معمولا درمان ها و خدماتی مانند ایمن سازی ، نسخه ها و چک های دندانپزشکی را پوشش می دهد.

این نوع پوشش ملی کمک می کند تا میانگین هزینه های مراقبت های بهداشتی در آلمان به حداقل برسد و یکی از دلایلی است که این سیستم در سراسر جهان شهرت مثبتی دارد.

چه کسانی واجد شرایط بیمه درمان عمومی آلمان هستند؟

در مورد این که چه کسانی واجد شرایط بیمه درمان عمومی آلمان هستند؟ نکته ای وجود دارد که این استفاده باید «از لحاظ پزشکی ضروری» باشد ، بنابراین شهروندان همچنان باید بیمه درمانی دولتی یا خصوصی داشته باشند که حداقل درمان پزشکی و بارداری بیمارستانی و سرپایی را پوشش دهد.

همه کارگران حقوق بگیر در آلمان که درآمد ناخالص ماهانه آنها کمتر از 5213 یورو و درآمد سالانه آنها کمتر از 62550 یورو در سال 2020 است ، باید بیمه سلامت عمومی داشته باشند ، همچنین شما می توانید پوشش بیمه ای اضافی را از یک شرکت خصوصی خریداری کنید.

اگر واجد شرایط بیمه خصوصی شوید ، به‌عنوان مثال ، افزایش حقوق دریافت می‌کنید ، می‌توانید از بیمه درمانی دولتی به خصوصی تغییر دهید اما ، باید ابتدا از بیمه درمانی قانونی انصراف دهید ، زیرا شما نمی توانید هر دو را داشته باشید.

درخواست برای بیمه مراقبت های بهداشتی عمومی نسبتاً بدون استرس است ، زیرا فقط باید با مقامات آلمانی در تالار شهر محلی خود ثبت نام کنید. پس از ثبت نام ، داشتن شماره تامین اجتماعی و پرداخت کمک های خود ، به مراقبت های بهداشتی دولتی دسترسی خواهید داشت.

اگر قصد سرمایه گذاری در کشور آلمان را دارید ، حتما باید با مسایل بیمه آشنا باشید ، در همین راستا مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را هم بخوانید.

نحوه دریافت بیمه درمانی در آلمان

نحوه دریافت بیمه درمانی در سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان به کار و کارفرمای شما بستگی دارد؛ اگر کارفرما داشته باشید ، او معمولاً از ثبت نام شما در یک شرکت بیمه درمانی آلمانی پشتیبانی می کند ، اما مشکلی که وجود دارد این است که در زمان گزینش شما برای کار ، کارفرمایان معمولا اطلاعات بیمه پزشکی شما را از قبل می خواهند.

نحوه دریافت بیمه درمانی در آلمان

کارفرمایان می توانند نام شما را در سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان ثبت کنند ، اگر بیمه خصوصی می خواهید ، قبل از شروع به کار در آلمان به همکار منابع انسانی خود اطلاع دهید ، مقاله کار در آلمان را در کنار این محتوا بخوانید تا با انواع فعالیت های شغلی در این کشور آشنا شوید.

این وظیفه کارفرما است که هزینه های بیمه درمانی را برای کارمند مشخص کند و همچنین کمک مالی کارمند را به طور خودکار از حقوق کسر و ارسال کند ، نرخ سهم بیمه درمانی فعلی بین 14.6 تا 15.6 درصد است و کارفرما و کارمند هر کدام نصف پرداخت می کنند.

یکی از جنبه های معمول سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان ، همزیستی ارائه دهندگان خصوصی و دولتی است و گزینه ای که در دسترس شماست به معیارهای مختلفی بستگی دارد.

در هر دو مورد ، شما شرکت های بیمه زیادی برای انتخاب پیش رو دارید ، در هر صورت ، کارفرمایان و کارمندان هزینه را تقسیم می کنند (البته نه همیشه به طور مساوی).

مروری بر بیمه درمانی خصوصی آلمان

مروری بر بیمه درمانی خصوصی آلمان نشان می دهد که بیمه درمانی در آلمان کمی متفاوت از بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر عمل می کند ، زیرا نوع بیمه ای که می توانید به آن دسترسی داشته باشید بستگی به میزان درآمد دقیق دارد.

کسانی که بیش از 62550 یورو در سال درآمد دارند می توانند بیمه خصوصی را انتخاب کنند ، در حالی که کسانی که درآمد کمتری دارند ، بیش از 62550 یورو به طور خودکار در بیمه سلامت عمومی ثبت نام می شود.

در کنار این محتوا ، مقاله خط و زبان مردم آلمان را نیز بخوانید و اطلاعات خود را در این زمینه هم افزایش دهید.

آیا در آلمان به بیمه درمانی خصوصی نیاز دارید؟

اگر تحت پوشش بهداشت و درمان عمومی در آلمان به صورت دولتی هستید ، نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارید.

بیمه درمانی خصوصی برای افراد خوداشتغال و کارمندان دولت آلمان نیز در دسترس است ؛ به عنوان مثال ، کارمندان دولتی ، مانند اساتید ، موظف به عضویت در سیستم بیمه سلامت دولتی نیستند و اگر شما یک فرد خود اشتغال هستید ، بدون توجه به درآمدتان می توانید بیمه درمانی خصوصی داشته باشید.

همچنین ، اگر شما کمتر از 450 یورو در ماه درآمد دارید و شریک زندگی شما حقوق بیشتری دریافت می کند ، ممکن است بتوانید به صورت رایگان از بیمه درمانی شریک خود استفاده کنید.

روند درخواست بیمه درمانی خصوصی کمی پیچیده تر است ، ممکن است لازم باشد آزمایش های پزشکی انجام دهید و از شما خواسته شود که به پرسشنامه ای در مورد سابقه پزشکی خود پاسخ دهید و مدرکی دال بر درآمد خود ارائه دهید.

برخلاف سیستم مراقبت‌های بهداشت و درمان عمومی در آلمان ، اگر مسیر خصوصی را انتخاب کنید یا بیمه‌گر پزشکی خود را انتخاب کنید ، باید فرآیند انتخاب و درخواست را بدون کمک کارفرما طی کنید.

تفاوت بیمه سلامت خصوصی و دولتی در آلمان

بیمه درمانی خصوصی لزوما بهتر از بیمه سلامت عمومی نیست ، اما تفاوت بیمه سلامت خصوصی و دولتی در آلمان این است که می توانید زودتر وقت بگیرید و سریعتر ویزیت شوید و همچنین ، ممکن است دسترسی بهتری به پزشکانی داشته باشید که به زبان مادری شما صحبت می کنند.

تفاوت بیمه سلامت خصوصی و دولتی در آلمان

مزیت عمده بیمه سلامت عمومی آلمان این واقعیت است که به اعضای خانواده تحت تکفل تعمیم می یابد و شما مجبور نیستید برای همسر و فرزندان غیر شاغل خود هزینه اضافی بپردازید.

تحت شرایط خاص ، حداکثر حق بیمه برای بیمه سلامت عمومی بالاتر از هزینه های ارائه دهندگان خصوصی است و این امر بیمه خصوصی را جذاب تر می کند ، بنابراین ، بیمه درمانی خصوصی می تواند برای بزرگسالانی که از سلامت خوبی برخوردار هستند و بچه ندارند و قصد ندارند به طور نامحدود در آلمان بمانند ، مورد توجه قرار گیرد.

همچنین، بیمارانی که دارای مراقبت های بهداشتی خصوصی یا مکمل مربوط به طرح بیمه عمومی خود هستند ، از تعدادی مزایای دیگر نیز برخوردار هستند؛ برای مثال ، ممکن است شما به جای یک اتاق کوچک مشترک با سه یا چهار تخت ، در یک اتاق یک یا دو تخته در بیمارستان بمانید.

شناخته شده ترین شرکت های بیمه سلامت خصوصی آلمان

برخی از شناخته شده ترین شرکت های بیمه سلامت خصوصی عبارتند از:

  • Allianz Private Krankenversicherung
  • AXA
  • Deutsche Krankenversicherung
  • Signal Aydona
  • Bayerische Beamtenkrankenkasse

این شرکت ها برخی از پوشش های پزشکی بیمه مسافرتی در خارج از اتحادیه اروپا یا بازپرداخت برای طب جایگزین را ارائه می دهند ، به یاد داشته باشید که قیمت ها بسته به سلامتی ، سن شما و میزان پوششی که خریداری می کنید ، متفاوت است.

سوالات پر تکرار بهداشت و درمان عمومی در آلمان

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با بهداشت و درمان عمومی در آلمان آشنا کردیم ، بخش دیدگاه در اختیار شماست تا پرسش های خود را درج کنید.

آیا آلمان خدمات بهداشتی عمومی رایگان دارد؟

بله ، همه آلمانی‌ها و ساکنان قانونی آلمان حق دارند از مراقبت‌های بهداشت و درمان عمومی در آلمان که از طریق کمک‌های تامین اجتماعی تامین می‌شود ، استفاده کنند.

چه کسانی واجد شرایط بیمه درمان عمومی آلمان هستند؟

همه کارگران حقوق بگیر در آلمان که درآمد ناخالص ماهانه آنها کمتر از 5213 یورو و درآمد سالانه آنها کمتر از 62550 یورو در سال 2020 است ، باید بیمه سلامت عمومی داشته باشند ، همچنین شما می توانید پوشش بیمه ای اضافی را از یک شرکت خصوصی خریداری کنید.

قانون پرداخت بیمه کارمندان در آلمان چگونه است؟

این وظیفه کارفرما است که هزینه های بیمه درمانی را برای کارمند مشخص کند و همچنین کمک مالی کارمند را به طور خودکار از حقوق کسر و ارسال کند ، نرخ سهم بیمه درمانی فعلی بین 14.6 تا 15.6 درصد است و کارفرما و کارمند هر کدام نصف پرداخت می کنند.

آیا در آلمان به بیمه درمانی خصوصی نیاز دارید؟

اگر تحت پوشش سیستم بهداشت دولتی هستید ، نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارید.
بیمه درمانی خصوصی برای افراد خوداشتغال و کارمندان دولت آلمان نیز در دسترس است.

اگر به زودی به آلمان مهاجرت می کنید و به دنبال اطلاعات بهداشت و درمان عمومی در آلمان هستید ، موسسه مهاجرتی رجبی بهترین انتخاب برای کسب اطلاعات در این مورد است ، تیم متخصص مهاجرت ما در دفاتر تهران و شیراز ، کاملا حاضر و آماده اند تا در امر مهاجرت به کشور آلمان یار و همراه شما باشند ، همچنین باید بتوانید با تحقیق و بررسی بهترین نتایج را کسب کنید ، پیشنهاد می کنیم مقاله اطلاعات کشور آلمان را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه