بهداشت و درمان عمومی در آلمان

بهداشت و درمان عمومی در آلمان ، از جمله اطلاعات بسیار مهمی است که اطلاع از آن برای هر کسی که متقاضی مهاجرت به این کشور می باشد ضرورت پیدا می کند ، این راهنما از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به شما یک نمای کلی از سیستم مراقبت های بهداشتی در آلمان می دهد و تقریبا همه چیزهایی را که باید بدانید توضیح می دهد.

آیا می دانستید که در سیستم بهداشتی روزانه در کشور آلمان بیماران برای اقامت در بیمارستان به طور قانونی ، حداکثر برای 28 روز در سال فقط 10 یورو (11 دلار) ، پرداخت می کنند؟

سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان بسیار عالی است ، با این حال ، نکات و تبصره های این سیستم ممکن است در ابتدا کمی گیج کننده باشد و از آنجاییکه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی تلاش می کنند تا قبل از اقدام به مهاجرت شما را با جنبه های مختلف زندگی در خارج از کشور آشنا کنند؛ بنابراین مقاله ای پربار درباره سیستم بهداشت و درمان در کشور آلمان ارائه کرده اند.

مراقبت های بهداشتی در آلمان چگونه کار می کند؟

سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان و طرح تامین اجتماعی از شهرت خوبی برخوردار است ، بنابراین ، در پاسخ اینکه مراقبت های بهداشتی در آلمان چگونه کار می کند؟ باید گفت که این نهاد بر اساس یک سیستم دوگانه دولتی-خصوصی کار می کند.

فهرست مطالب
بهداشت و درمان عمومی در آلمان

در واقع مراقبت های بهداشتی در آلمان به دو بخش تقسیم می شود: gesetzliche Krankenversicherung (بیمه سلامت عمومی) یا Gesetzliche Krankenkasse (سیستم مراقبت های بهداشتی قانونی) و Krankenversicherung (بیمه درمانی خصوصی).

آگاه باشید که در آلمان ، داشتن نوعی پوشش درمانی ، اعم از دولتی یا خصوصی ، یک الزام قانونی است و حتی هنگام شروع کار نیز الزامی است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای آگاهی از بیمه های دانشجویی تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

حقایق سیستم بهداشت و درمان عمومی آلمان

آیا آلمان خدمات بهداشتی عمومی رایگان دارد؟ بله ، همه آلمانی‌ها و ساکنان قانونی آلمان حق دارند از مراقبت‌های بهداشت و درمان عمومی در آلمان که از طریق کمک‌های تامین اجتماعی تامین می‌شود ، استفاده کنند.

در بررسی حقایق بهداشت و درمان عمومی آلمان این سوال پیش می آید که مراقبت های بهداشتی عمومی آلمان دقیقاً چه چیزی را پوشش می دهد؟ این بیمه همگانی معمولا درمان ها و خدماتی مانند ایمن سازی ، نسخه ها و چک های دندانپزشکی را پوشش می دهد.

این نوع پوشش ملی کمک می کند تا میانگین هزینه های مراقبت های بهداشتی در آلمان به حداقل برسد و یکی از دلایلی است که این سیستم در سراسر جهان شهرت مثبتی دارد.

حقایق سیستم بهداشت و درمان عمومی آلمان

چه کسانی واجد شرایط بیمه درمان عمومی آلمان هستند؟

در مورد این که چه کسانی واجد شرایط بیمه درمان عمومی آلمان هستند؟ نکته ای وجود دارد که این استفاده باید «از لحاظ پزشکی ضروری» باشد ، بنابراین شهروندان همچنان باید بیمه درمانی دولتی یا خصوصی داشته باشند که حداقل درمان پزشکی و بارداری بیمارستانی و سرپایی را پوشش دهد.

همه کارگران حقوق بگیر در آلمان که درآمد ناخالص ماهانه آنها کمتر از 5213 یورو و درآمد سالانه آنها کمتر از 62550 یورو در سال 2020 است ، باید بیمه سلامت عمومی داشته باشند ، همچنین شما می توانید پوشش بیمه ای اضافی را از یک شرکت خصوصی خریداری کنید.

اگر واجد شرایط بیمه خصوصی شوید ، به‌عنوان مثال ، افزایش حقوق دریافت می‌کنید ، می‌توانید از بیمه درمانی دولتی به خصوصی تغییر دهید اما ، باید ابتدا از بیمه درمانی قانونی انصراف دهید ، زیرا شما نمی توانید هر دو را داشته باشید.

درخواست برای بیمه مراقبت های بهداشتی عمومی نسبتاً بدون استرس است ، زیرا فقط باید با مقامات آلمانی در تالار شهر محلی خود ثبت نام کنید. پس از ثبت نام ، داشتن شماره تامین اجتماعی و پرداخت کمک های خود ، به مراقبت های بهداشتی دولتی دسترسی خواهید داشت.

نحوه دریافت بیمه درمانی در آلمان

health insurance Germany

نحوه دریافت بیمه درمانی در آلمان

نحوه دریافت بیمه درمانی در سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان به کار و کارفرمای شما بستگی دارد؛ اگر کارفرما داشته باشید ، او معمولاً از ثبت نام شما در یک شرکت بیمه درمانی آلمانی پشتیبانی می کند ، اما مشکلی که وجود دارد این است که در زمان گزینش شما برای کار ، کارفرمایان معمولا اطلاعات بیمه پزشکی شما را از قبل می خواهند.

کارفرمایان می توانند نام شما را در سیستم بهداشت و درمان عمومی در آلمان ثبت کنند ، اگر بیمه خصوصی می خواهید ، قبل از شروع به کار در آلمان به همکار منابع انسانی خود اطلاع دهید.

این وظیفه کارفرما است که هزینه های بیمه درمانی را برای کارمند مشخص کند و همچنین کمک مالی کارمند را به طور خودکار از حقوق کسر و ارسال کند ، نرخ سهم بیمه درمانی فعلی بین 14.6 تا 15.6 درصد است و کارفرما و کارمند هر کدام نصف پرداخت می کنند.

یکی از جنبه های معمول سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان ، همزیستی ارائه دهندگان خصوصی و دولتی است و گزینه ای که در دسترس شماست به معیارهای مختلفی بستگی دارد.

در هر دو مورد ، شما شرکت های بیمه زیادی برای انتخاب پیش رو دارید ، در هر صورت ، کارفرمایان و کارمندان هزینه را تقسیم می کنند (البته نه همیشه به طور مساوی).

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص کشور آلمان، مطالب زیر را بخوانید

مروری بر بیمه درمانی خصوصی آلمان

مروری بر بیمه درمانی خصوصی آلمان

مروری بر بیمه درمانی خصوصی آلمان نشان می دهد که بیمه درمانی در آلمان کمی متفاوت از بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر عمل می کند ، زیرا نوع بیمه ای که می توانید به آن دسترسی داشته باشید بستگی به میزان درآمد دقیق دارد.

کسانی که بیش از 62550 یورو در سال درآمد دارند می توانند بیمه خصوصی را انتخاب کنند ، در حالی که کسانی که درآمد کمتری دارند ، بیش از 62550 یورو به طور خودکار در بیمه سلامت عمومی ثبت نام می شود.

آیا در آلمان به بیمه درمانی خصوصی نیاز دارید؟

اگر تحت پوشش بهداشت و درمان عمومی در آلمان به صورت دولتی هستید ، نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارید.

بیمه درمانی خصوصی برای افراد خوداشتغال و کارمندان دولت آلمان نیز در دسترس است ؛ به عنوان مثال ، کارمندان دولتی ، مانند اساتید ، موظف به عضویت در سیستم بیمه سلامت دولتی نیستند و اگر شما یک فرد خود اشتغال هستید ، بدون توجه به درآمدتان می توانید بیمه درمانی خصوصی داشته باشید.

روند درخواست بیمه درمانی خصوصی کمی پیچیده تر است ، ممکن است لازم باشد آزمایش های پزشکی انجام دهید و از شما خواسته شود که به پرسشنامه ای در مورد سابقه پزشکی خود پاسخ دهید و مدرکی دال بر درآمد خود ارائه دهید.

برخلاف سیستم مراقبت‌های بهداشت و درمان عمومی در آلمان ، اگر مسیر خصوصی را انتخاب کنید یا بیمه‌گر پزشکی خود را انتخاب کنید ، باید فرآیند انتخاب و درخواست را بدون کمک کارفرما طی کنید.

در ادامه توجه شما را به مرور تصاویر ویزای تحصیلی آلمان که با اعتماد به موسسه مهاجرتی رجبی بدست آمده جلب می کنیم ؛ این تصاویر تنها تعداد کمی از پرونده های موفق ما برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی در بازه زمانی کوتاه است. شما می توانید برخی از مصاحبه های مربوط به این ویزا ها را در بخض “ما تا حالا چیکار کردیم؟” مشاهده نمایید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

همه اطلاعات در تماس تلفنی با کارشناسان رجبی !

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهداشت و درمان عمومی در آلمان

تفاوت بیمه سلامت خصوصی و دولتی در آلمان

بیمه درمانی خصوصی لزوما بهتر از بیمه سلامت عمومی نیست ، اما تفاوت بیمه سلامت خصوصی و دولتی در آلمان این است که می توانید زودتر وقت بگیرید و سریعتر ویزیت شوید و همچنین ، ممکن است دسترسی بهتری به پزشکانی داشته باشید که به زبان مادری شما صحبت می کنند.

مزیت عمده بیمه سلامت عمومی آلمان این واقعیت است که به اعضای خانواده تحت تکفل تعمیم می یابد و شما مجبور نیستید برای همسر و فرزندان غیر شاغل خود هزینه اضافی بپردازید.

تحت شرایط خاص ، حداکثر حق بیمه برای بیمه سلامت عمومی بالاتر از هزینه های ارائه دهندگان خصوصی است و این امر بیمه خصوصی را جذاب تر می کند ، بنابراین ، بیمه درمانی خصوصی می تواند برای بزرگسالانی که از سلامت خوبی برخوردار هستند و بچه ندارند و قصد ندارند به طور نامحدود در آلمان بمانند ، مورد توجه قرار گیرد.

همچنین، بیمارانی که دارای مراقبت های بهداشتی خصوصی یا مکمل مربوط به طرح بیمه عمومی خود هستند ، از تعدادی مزایای دیگر نیز برخوردار هستند؛ برای مثال ، ممکن است شما به جای یک اتاق کوچک مشترک با سه یا چهار تخت ، در یک اتاق یک یا دو تخته در بیمارستان بمانید.

شناخته شده ترین شرکت های بیمه سلامت خصوصی آلمان

برخی از شناخته شده ترین شرکت های بیمه سلامت خصوصی عبارتند از:

  • Allianz Private Krankenversicherung
  • AXA
  • Deutsche Krankenversicherung
  • Signal Aydona
  • Bayerische Beamtenkrank

این شرکت ها برخی از پوشش های پزشکی بیمه مسافرتی در خارج از اتحادیه اروپا یا بازپرداخت برای طب جایگزین را ارائه می دهند ، به یاد داشته باشید که قیمت ها بسته به سلامتی ، سن شما و میزان پوششی که خریداری می کنید ، متفاوت است.

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با بهداشت و درمان عمومی در آلمان آشنا کردیم ، شما می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید و یا شماره خود رادر فرم مربوطه درج نمایید تا کارشناسان با شما تماس بگیرند.

سوالات پر تکرار تحصیل در آلمان

بله ، همه آلمانی‌ها و ساکنان قانونی آلمان حق دارند از مراقبت‌های بهداشت و درمان عمومی در آلمان که از طریق کمک‌های تامین اجتماعی تامین می‌شود ، استفاده کنند.

همه کارگران حقوق بگیر در آلمان که درآمد ناخالص ماهانه آنها کمتر از 5213 یورو و درآمد سالانه آنها کمتر از 62550 یورو در سال 2020 است ، باید بیمه سلامت عمومی داشته باشند ، همچنین شما می توانید پوشش بیمه ای اضافی را از یک شرکت خصوصی خریداری کنید.

این وظیفه کارفرما است که هزینه های بیمه درمانی را برای کارمند مشخص کند و همچنین کمک مالی کارمند را به طور خودکار از حقوق کسر و ارسال کند ، نرخ سهم بیمه درمانی فعلی بین 14.6 تا 15.6 درصد است و کارفرما و کارمند هر کدام نصف پرداخت می کنند.

اگر تحت پوشش سیستم بهداشت دولتی هستید ، نیازی به داشتن بیمه درمانی خصوصی ندارید، بیمه درمانی خصوصی برای افراد خوداشتغال و کارمندان دولت آلمان نیز در دسترس است.

اگر به زودی به آلمان مهاجرت می کنید و به دنبال اطلاعات بهداشت و درمان عمومی در آلمان هستید ، هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی بهترین انتخاب برای کسب اطلاعات در این مورد است ، تیم متخصص مهاجرت ما در دفاتر تهران و شیراز ، آماده اند تا در امر مهاجرت به این کشور یار و همراه شما باشند ، همچنین باید بتوانید با تحقیق و بررسی بهترین نتایج را کسب کنید.

در انتها تجربه چند نفر از کلاینت ها را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post