نیوزلند

بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار

بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار

مهاجرت کاری یکی از سود آورترین روشهای مهاجرت است که رسیدن به موقعیت شغلی و درآمد عالی دشواری های این روش را شیرین می کند . نیوزیلند یکی از کشور های توسعه یافته جهان است که با فرصت های شغلی بسیار یکی از کشور های میزبان برای مهاجرت کاری به شمار می آید . مشاغل مورد نیاز نیوزلند در شهر های مختلف آن متفاوت است ، پس بهتر است قبل از انتخاب مقصد مهاجرت با فرصت های شغلی موجود در شهر ها ، میزان درآمد و جمعیت بیکار آن شهر ها آشنا شوید . به همین منظور مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به معرفی بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار می پردازند .

معرفی بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار

نیوزیلند کشوری واقع در جنوب غربی آسیاست که از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده است . این کشور فاصله زیادی با دیگر خشکی های کره زمین دارد و نزدیک ترین همسایه آن استرالیا در فاصله دو هزار کیلومتری آن قرار دارد .

نزدیک ترین همسایگان این کشور از سمت شمال جزایر تونگا ، فیجی ، نیوکالدونیا می باشد . جمعیت ساکنین این کشور بیش از چهار میلیون نفر است که اکثر آن ها مسیحی هستند .

زبان رسمی مردم این کشور زبان انگلیسی و زبان مائوری و واحد پول آن دلار زلاندنو می باشد . پایتخت این کشور شهر ولینگتون و بزرگ ترین شهر آن اوکلند نام دارد ، دیگر شهر های پر جمعیت این کشور کرایست چرچ ، هامیلتون ، دنیدن ، تائورانگا ، پالمرستون نورث ، هاستینگز و نلسون می باشند . نیوزیلند کشوری توسعه یافته است که دارای اقتصاد پیشرفته و پر رونقی است . این کشور در سال 2013 به عنوان هفتمین کشور دنیا از نظر شاخص توسعه انسانی شناخته شد .

به همین دلیل فرصت های شغلی متعددی برای ساکنین این کشور و همچنین نیروی کار متخصص و ماهر از دیگر کشور های جهان در نیوزیلند وجود دارد . آمار کار در این کشور حدود 64 درصد و آمار بیکاری تنها 6.60 درصد است .

مشاغلی که وجود دارد شامل صنایع ساختمان سازی ، خرده فروشی ، جنگلبانی و شیلات ، مراقبت های پزشکی ، خدمات صنایع غذایی می باشد . افراد متقاضی کار در نیوزیلند لازم است که قبل از هر گونه اقدام و تصمیم گیری در مورد میزان درآمد ، تعداد فرصت های شغلی موجود ، نرخ بیکاری و بطور کلی مزایا و معایب مهاجرت به نیوزلند اطلاعات کسب کنند و بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار را انتخاب نمایند .

ولینگتون نیوزلند

ولینگتون پایتخت کشور نیوزیلند است که در قسمت جنوب غربی این کشور قرار دارد . این شهر جنوبی ترین پایتخت دنیا به شمار می آید . جمعیت ساکنین این شهر حدود 386 هزار نفر است و سومین شهر بزرگ نیوزیلند محسوب می شود .

این شهر به عنوان قابل زندگی ترین شهر در جهان شناخته شده است و همچنین بهترین مکان برای زندگی و پیدا کردن کار در نیوزیلند است .

این شهر دارای رتبه دوم فرصت های شغلی در نیوزیلند است که 974 تبلیغات شغلی برای هر 1000 نفر از ساکنان بین 20 تا 64 سال دارد . ولینگتون همچنین دارای بالاترین میانگین درآمد 1،247 دلار در هفته برای کارکنان تمام وقت است .

علاوه بر این موارد هزینه زندگی در این شهر نسبت به میزان درآمد نسبتا پایین است . در ادامه بررسی بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار را ادامه می دهیم .

اوکلند نیوزلند

اوکلند پرجمعیت ترین شهر نیوزیلند است . جمعیت این شهر بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر است . این شهر دارای بیشترین میزان مهاجر خارجی است . اوکلند دارای بزرگ ترین بندر در نیمکره جنوبی و یکی از امن ترین شهر های جهان است .

آب و هوای این شهر معتدل و بسیار خوب است . فرصت های شغلی متعددی در این شهر وجود دارد . با وجود این که سطح درآمد در این شهر کمی کمتر از ولینگتون است و به طور متوسط حدود 1و151 دلار برای هر هفته برای کارکنان تمام وقت می باشد . اوکلند همچنان یک مدافع برتر برای افراد جویای کار است .

این شهر در ماه آگوست نزدیک به 11،000 شغل دارد که نزدیک به سه برابر در منطقه ولینگتون است بنابراین یکی از بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار می تواند باشد که فرصت های وسیعی از مشاغل را برای ساکنین این شهر فراهم می کند . این شهر تا به حال بیشترین فرصت شغلی برای هر نفر را داشته است که حدود 10.55 تبلیغ برای هر 1000 نفر از ساکنین این کشور می باشد .

کرایست چرچ نیوزلند

کرایست چرچ شهری واقع در استان کانتربری است که مهم ترین و بزرگ ترین کلان شهر در جزیره جنوبی می باشد . جمعیت ساکنین این شهر بیش از 386 هزار نفر می باشد . این شهر دارای زمستان های نسبتا سرد و بهار و پاییز معتدل و تابستان نسبتا گرم می باشد .

این شهر دارای جاذبه های گردشگری و چشم انداز های طبیعی بسیاری است . این شهر فرصت های شغلی بسیاری دارد و یکی از بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار است .

استان کانتربری دارای نرخ های عالی دستمزد می باشد ، میزان درآمد در این شهر 1.150 دلار برای هر هفته برای کارکنان تمام وقت می باشد که تنها یک دلار کمتر از اوکلند است .

این شهر دارای تعداد فرصت های شغلی مشابهی برای ولینگتون است ، هرچند که جمعیت بالاتر این شهر بدان معنی است که میزان آگهی آن در 7.9 بر هر 1000 ساکنین این شهر است . استان کانتربری نیز دارای کمترین میزان بیکاری در نیوزیلند است که حدود 3.5 درصد می باشد .

کرایست چرچ مرکز بازار کار کانتربری است : جمعیت آن به بالای سطوح پیش از زلزله بازگشته است و احتمال افزایش فرصت شغلی دیگر در این شهر وجود دارد .

نلسون نیوزیلند

نلسون شهری در سواحل شرقی تاسمان و قدیمی ترین شهر در جزیره جنوبی و دومین شهر قدیمی در نیوزیلند است . جمعیت ساکنین این شهر حدود 50000 نفر جمعیت دارد و دوازدهمین شهر پر جمعیت و مرکز جغرافیایی نیوزیلند است .

این شهر بر اساس داده های شغلی در راس پنج شهر برتر برای کار پیدا کردن در نیوزیلند می باشد . مجموع آگهی های شغلی کم است و حدود 200 تا 250 آگهی در هر منطقه می باشد ، بنابراین انتخاب محدود خواهد بود .

درآمد در این شهر نیز نسبتا پایین است و حدود 1000 دلار در هر هفته برای کارکنان تمام وقت می باشد . اما نه تنها نرخ بیکاری آن فقط 3.6 درصد است ، بلکه تعداد قابل توجهی از مشاغل برای هر 1000 نفر از ساکنان این شهر وجود دارد . بنابراین شاید این شهر جزو بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار نباشد .

همیلتون نیوزلند

شهر همیلتون مرکز استان وایکاتو است ، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر غیر ساحلی کشور نیوزیلند است . جمعیت ساکنین این شهر بیش از 200 هزار نفر می باشد .

میزان درآمد در استان وایکاتو کمی کمتر از دیگر شهر های بزرگ این کشور است و 1،122 دلار در هفته برای کارکنان تمام وقت می باشد . با فرصت شغلی 6.28 برای هر 1000 نفر ، این بازار نسبت به سایر مراکز بازار های کشور قوی تر است ، هامیلتون دارای جمعیت جوان است که نیمی از ساکنان این شهر زیر 30 سال هستند .

در مقاله فوق تلاش گردید بهترین شهر های نیوزیلند برای پیدا کردن کار به علاقمندان و متقاضیان کار خارج از کشور معرفی شود . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در دو شهر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید تا چنانچه علاقه مند به تحصیل در نیوزلند هم هستید از راهنمایی رایگان مشاورین شرکت در خصوص شرایط مهاجرت تحصیلی به نیوزلند مطلع شوید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *